[TIE. ES ;ert. I’i IROOP GEUS 189& BINNENLAND. irukte Zaterdag 6 Februari. Nieuws- en Laars Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. en Zn. tique FEUILLETON. HOEVE. ION, AGENT. 9. lehalte. Cacao. i door 1892. tt I igen” tende De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. af. »r Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. zijn goede behandeling, kan ,A. VERHUELL.” in hart ;lodt, zal je wel beter inzien, wat ,/Weet je, (Uit het Engeltch.) Aan hom denk ik niet.” er F haar orkest hooren. Uit Dordrecht wordt rond, bij het begin der séance, doelde ilicicnse unks. 45 cent. bakkers GOUDSCHE COURANT. JKOUKY, an Rusland en-Orkest. cent. ADVERTENTIÈN worden geplaag van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. aan boos kind tot bedaren Ga nu maar slapen, miss Dulcie, L p* W* Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. Bretlau, svolen tegen >jjnen, griep, ingsorganen. na het eerste iljjm op, ver- geneest heel Verkrjjg- De burgemeester van Kapalle a/d IJsol, jhr. O. van Berestejjn, heeft tegen 4 Mei ontslag aangevraagd. Het is 20 jaar geleden dat hl zjjn eerste burgemees tersambt aanvaardde. ,De ondergeteekende, hoewel gevoelig voor de J i en mag van particulieren do erkenning niet aanneinen zijner verdiensten jegens Volk en Knust. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. bengaalsch vuur gloed, en de rOch, wat een onzin I Natuurlijk hoort hij it wat van.” -Hij zal het wèl hooren. Hij moet het weten - 1 G» //Wat?” Vrouw Driscoll ziet baar vragend en zegt precies of ze een moest brengen. „T je bent moe.” aan de N. R. Ct. gemeld: Heden avond, bij het begin der séance, deelde Sequah den volke mede, dat de inzender van het bekende //Cocaïne-stuk” volledig excuus zal vragen. Hij zeide respect te hebben voor een man die, mis dreven hebbende, zijne schuld erkent. Daardoor bewijst die man te zyn een eerlijk man. En in dit geval, zoo vervolgde hy, hebt ge geen recht iets kwaads tegen hem te ondernemen. En, zoo gij dat toch doet, sluit ik mijne séances en vertrek terstond naar eene andere plaats. Na afloop der séance in Musis stroomde de mou se hen massa naar het hotel Ponsen, waar ook weldra Sequah verscheen. Op dit oogenblik werden twee potten bengaalsch vuur ontstoken. Twee patiënten werden behandeld. Een, een oud militair, was tien jaar geleden wegens sleepende rheumatiek uit den dienst ontslagen. De ander leed gedurende 16 jaren aan dezelfde kwaal. Ze werden beiden genezen. Vervolgens hield Sequah van het balkon eene toe spraak tot de menigte. Hij maakte daarin eene ver gelijking tusschen hem en Fulton. Toen deze zyne eerste proef wou nemen om met een schip, door stoom bewogen, de wateren te doorklieven, maakten zelfs do pairs van Engeland hem voor //gek” uit. Zoo ook met Sequah. Wat hij doet is nieuw, en daarom noemen de dokters en apothekers hem een zwendelaar. De apothekers, bij wie men pompwater het duurst betaalt! Tot slot hulden nog twee potten Sequah en zijne omgeving in rossen z/balkon-scène” was afgespeeld. een //père-noble" nog wel te spelen. Dat binnen komen op de repetitie, zijn onhandigheden en r;~ kinderlijk keren van den regisseur! GOUDA, 5 Febrnari 1892 Bij kou. besluit van 30 Jannari is verleend aan J. Vergeer, postbode te Gouda een pensioen van 122 en aan M. Hageman, postbode te Gouda een pensioen van 267. 14) «Nou is het over, schatje, nou is het achter den rug,” zegt ze sussend. //Kom, ’t was ommers niet veel meer dan een vergissing! Hoe leelijk van mijn heer Andy om je zoo bang te maken. Kom, ’t is in een wip over. Niemand weet er iets van.” //Hij weet het gedeeltelijk hij.” i/Mijnheer Eyre? Hij is een gentleman,” zegt Bridget, die op dat oogenblik de rijke fooi in den zak heeft, waarmee hij haar bij zijn vertrek begif tigd heeft. /•Mr. Eyre #Aan wien dan, lieveling?” #Aan Sir Ralph,” klinkt het flauw. nooit wat van.” zegt Dulcie opspringende. Den 7n Maart a.s. hoopt Alexander Ver Huell zijn 70n verjaardag te vieren. Een commissie vormde zich onlangs, om bij die gelegenheid aan den kunstenaar en philantroop, aan wien Nederland, behalve zyne eigenaardige kunst, ook veel zeer edelmoedige gaven te danken heeft, een nationaal huldeblijk aan te bieden. Door een onbescheidenheid werd de daartoe ver zonden circulaire, welke natuurlijk een vertrouwelijk karakter droeg, publiek. En de heer Ver Huell heeft nu gedaan wat van zijne bekende afkeerigheid van openbaar vertoon te wachten washij heeft voor de ovatie bedankt, on wel in dë volgende ad vertentie heeft als een dolleman vau zich afgeslagen, en Danny ligt voor dood in zijn hut en zijn vrouw gaat over hem te keer als een....” z/Toch niet dood vraagt Dulcie verschrikt. z/Wel neen kind, alleen een paar ribben kapot, maar ’t kwam mooi op ’t goede oogenblik. Zie je, ze stuurden dadelijk om uw vader en hij ging naar Dan zijn huis, on heeft er geen woord van gehoord, dat u uit was.” /,0 zegt Dulcinea met een zucht van verlichting. z/Dat ongeluk is ten minste afgewend.” z/Ik heb al tien jaar wat tegen Flynn,” zegt vrouw Driscoll. «Hij heeft eens beloofd om de nicht van den neef van mijn zuster te trouwen en hij is nooit tot het altaar gekomen, maar nu vergeef ik het hem. Hij heeft u van avond een goeden dienst bewezen. En nu schat, zou ik je nu maar niet uitkleeden, dat je naar bed kunt gaan Je bent dood op, dat zie ik wel. Een zacht eitje en een kop thee zullen je wel weer op streek brengen Ik zal het bij je brengen voor je in bed stapt. Dan slaap je goed.” Ondanks het zachte eitje en de thee sliep Dulcinea bijna in ’t geheel niet. Zoo nu en dan sluimerde zij een half uurtje, maar zij werd door onaangename droomen gekweld, die haar weer des te meer ver ontrustten als ze wakker werd. Overigens lag ze den geheelen nacht met open oogen, peinzende over verdrietige dingen. Eindelijk wordt het dag, langzaam, zooals alle winterochtenden aanbreken, zonder licht of leven om De le trein, te 6 uren gisteren ochtend van het station Maas te Rotterdam vertrokken, is kort daarna tusschen de IJsselmondsche laan en Kapelle op een ledigen bagagewagen geloopen. Die bagagewagen, welke Woensdag avond geheel alleen op de rails bij het station Maas was blijven staan, werd in den nacht van Woensdag op Donderdag tusschen 3 en 4 uren door den storm voortgeduwd en is zóó ter plaatse gekomen, waar by met den aankomenden trein in botsing kwam. De wagen werd door den schok vernield, maar overigens werd er geen noe- menswaardige schade veroorzaakt. Persoonlijke on gelukken hebben niet plaats gehad, en het verkeer ondervond geen beduidende vertraging. «Ik zal het hem vertellen zegt Dulcie beslist. z/Dat moet je niet doen,” roept vrouw Driscoll. //Zoo mal ben je nu, maar morgen, dan zal ik nog ereis met je praten en de goede weg is.” //O, morgen zegt Dulcie zuchtend. dat hij morgen komt? Vader heeft hem ten eten gevraagd. Maar misschien zal hij er voor bedanken. Hij haat me, dat weet ik. Ik heb er goede gron den voor.” z/Goede gronden Daar bestaat geen enkele goede grond voor,” zegt vrouw Driscoll. //Alsof iemand, die met andere oogen kijkt dan u, niet dadelijk merkt dat hij er van geniet om u te zien. Wel, gisteren nog hoorde ik uw vader zeggen....” //O, vader!” herneemt ze ongeduldig. //Vader wil net zoo denken als jij. Maar wat ik zeggen wil, Bridget,” en zij kijkt de min verschrikt aan «wat is er met vader Waar is hij Wat zei hij wel Heeft hij naar me gevraagd? Is hij erg boos?” „Stil maar kind, hij weet er niets van.” z/Niets „Geen sikkepit. Gelukkig kreeg Micky Flynn kort nadat u weg was ’t op zijn heupen om te gaan vechten, en hij heeft ’t weer bazig gedaan, ’t Schijnt dat hij en Danny Murphy elkaar in de dorpsherberg bij de kluiven hebben gehad, altijd nog over niets anders, dan over die oude gans,, die Danny voor een shilling (en onder ons gezeid was *t een drommelsche oude) aan mrs. Flynn verkocht heeft. Eu Micky Over het Donderdag a. st. hier ter stede op te voeren tooneelstuk de Rederijker van Willem van Zuylen zegt de Arnh. Ct. o. a. hel volgende Het zou ons niet verwonderen als Willem van Zuijlen van zyn nieuw stuk, de Rederijker, dat Woens dag hier werd vertoond, het tweede bedrijf bet eerst had geschreven. Die repetitie van de rederij kerskamer is een stukje kunst van groote realiteit. Daarin wordt geen woord te veel gezegd, daar zit gang in van het begin tot bet einde, daarin getuigt ieder trekje van een vaardige hand. Het eerste en derde bedryf, waarin de schrijver getracht heefteen intriguetje te spinnen, zyn eenvoudig bywerk ge bleven en als zoodanig, hoe vlug ook gespeeld, te lang en zonder eenige oorspronkelijkheid, behalve misschien wat het breedvoerig uitweiden betreft over het aanstaand geluk van het sedert twee jaren ge huwde paar. Dit neemt niet weg, dat het geheel als blijspel uitstekend gelukt mag beeten en dat de schrijver kans gezien heeft ook na de dwaze repetitie het publiek in het laatste bedrijf nog in de goede stemming te houden. Voor de vertolking hebben we waarlijk niets dan lof. Waar te typeeren viel, daar ontbrak er niets aan het geheel. Kleeding, grime en gebaren waren bestudeerd. In de eerste plaats noemen we den schryver-tooneelspeler Willem van Zuylen, in zijn weergeven van den ouden //rede rijker in zijn hart", die nooit gespeeld had, omdat zijn vrouw het niet wilde en die nu de kans krijgt

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1