en ,EN. s '1 'H II 1 J I BINNENLAND. :olen, ITJES, vulkachels. is, reau deser Co. 1 I 1892. Ï/Vieuws- en uthal. Woensdag 9 Maart. |\o 4779 Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ?n zullen De inzending van adverrentiön kan geschieden tot eón uur des namiddags van den dag der uitgave. Ailiea I FEUILLETON. TTït Ixet Xj®Trexi- 11 L. ING. 1 F I J 41toii<lerljjke Nommen VIJF CENTEN. kin- {Naar het Franech.) EERSTE DEEL. XII. komt van van kan Zoon. hée, r in zien i de Bovendien worden alle Advertentiën gratii opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags verschijnt. der Zelf- uitspat- B. vrjj in huis gelflk geno- >n MACHI- H. 101. GQUDSCHE COURANT. tb. Prjjs erschrik- igd lijdt, ring, die van een het Ver- larkt 34, bedrag, n boek- ze reeds in het verschiet ADVERTENT1EN worden geplaatst Yau 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. weer iets bijzonders in? Door den Hoogeu Raad word gisteren verworpen het cassatieberoep van A. J. V., machinist te Nieuwer- kerk aan den IJsel, tegen zijne veroordeeling door de rechtbank te Rotterdam en het gerechtshof te ’s-Gravenhage tot 1 maand gevangenisstraf wegens wederspanuigheid, gepleegd te Gouda, toen de po litie was opgetreden ter zake van het maken van rumoer, waardo >r de nachtrust kon worden verst-ord. GOUDA. 8 Maart 1892. Bij kon. besluit is benoemd tot kolonel-comman- dant van hel 4e reg. infanterie de luitenant*kolonel Bloem, van het corps. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia 1.25, franco per post t 1.70, Jac. van Waning, die heden middag te 2 uren in eene openbare raadsvergadering geïnstalleerd zou wor den. Op het bepaalde uur opende de oudste wet houder, de heer J. Boogaerdt, de vergadering, met de voorlezing van een koninklijk besluit tot benoeming en het proces-verba al der eedsaflegging. Eene com missie van drie leden werd afgevaardigd, om den burgemeester de raadszaal binnen to leiden. Daar aangekomen, werd hij hartolyk toegesproken door den heer Boogaerdt, die hem welkom heette en de beste wonschen uitsprak voor zijn bestuur. Met de volle instemming dor geheele gemeente tot het ambt benoemd, twijfelde spreker er niet aan, of dat be stuur zou beantwoorden aan de verwachtingen, en Ouderkerk tot zegen zijn. Na don burgemeester don ambtsketting te hebben omgehangen, gaf do heer B. de voorzitterplaats on don hamer aan dezen over mot een toepasselijk woord. Do burgemeester sprak hierop de volgende rede uit WM. H. I Gij hebt mij welkom geheeteu in deze plechtige vergaderingik bied u, en den heer Boo gaerdt in hot bijzonder, daarvoor mijn innigen dank. Wederkeerig kom ik tot u met een heilgroet op de lippon, en met eene bede voor het welzijn van ge- moente en ingezetenen in het hart. Door het ver trouwen der hooge rogooring benoemd tot hot ambt, door mijnen geëerden vader zoo velo jaron in uw midden bekleed, heb ik dit aanvaard, in hel besef der groote verantwoordelijkheid, daaraan verbonden. Gewichtig is de taak, die op mijne schouders rust, I en uitgestrekt is het arbeidsveld, dat aan mijn be stuur is toevertrouwd. Hot zal mijn ernstig streven zijn mijne plichten te vervullen mot nauwgezetheid en onpartijdigheid. Den geest van orde, waarvan bestuur en administratie doortrokken, waarvan be- stuurderen en ingezetenen van Ouderkerk doordron gen zijn, zal ik dienen met rnyne beste krachten, En mijne rechten zal ik weten te handhaven Aan toewijding, mijne heeren, zal het mij niet ontbreken, i Maar... Alles dwingt ons om het te behouden en het naar ons beste weten te exploiteeren. Nu brengt het misschien niet veel meer dan 2 percent op maar dat kan 10 of 12 worden. Zij keek hem vol verbazing aan. Ik zal je geen verwijt maken van mijn leven in de laatste twintig jaar, lieve manmaar het komt mij voor, dat ik nu wel recht heb op eenige ver andering. Lijkt het dan geen sprookje, over te stappen van onze kluis te Montmar re in het kasteel van Ourteau Zult ge in Ourteau een man voor Anie vinden Waarom niet! Tot nog toe bad Anie geen woord moegesproken, maar, zooals gewoonlijk, wanneer er een verschil van meening ontstond tusschen haar vader en haar moeder, trachtte zij tusschenbeide te komen. I Ik verzoek vriéndelijk, dat er nu geen sprake meer zij van mijn huwelijk, sprak zij, en dat ik bui ten kwestie blijf. Het goede, dat deze onverwachte erfenis voor mij heeft, is juist, dat ik er myn vrij heid door terugkrijg. Nu kan ik trouwen wanneer ik wil, met wien ik wil en zelfs ongetrouwd blijven, indien ik geen echtgenoot mocht vinden, die beant woordt aan zekere voorstellingen, geheel verschillend van die, welke ik mij een maand geleden maakte. In dit afgelegen land zult gij dien echlgenoo Anie. Van Dax af heb ik gezien. Maar nu zult ge ze met zekeren eerbied. Ziet hij daar niet Alsnu komt in behandeling het door den heer M. Vermaat Jr. in de vorige vergadering gedaan voor stel om adhaesie te schenken aan het vroeger in gediende adres van den heer Kerkhof en anderen, om de kaasmarkt weder om 6 ure te doen aan vangen. Na uitvoerige discussie werd daartoe be sloten. Door den heer de Jeu wordt daarop in bedenking gegeven aanhet bestuur om de paarden van de verloting voor de vrije Paardenmarkt in verschil lende stallen te plaatsen. Eindelijk wordt door den heer van den Sanden voorgesteld om aan den Raad het verzoek te doen een keurmeester te benoemen voor de boter,die tevens onbezoldigd Ryksveldwachter moet zijn, daar de natuur- en margarineboter beiden in het boterhuis worden verkocht. Dit wordt algemeen goedgekeurd. Niets meer aan de orde zijnde, wordt tot de ge wone verloting overgegaan en de vergadering gesloten. Benoemd tot onderwijzer te Schellinkhout da heer J. Steggerder onderwijzer aan de Openbare School No. 1 te Zevenhuizen. 24' Dadelijk zond Barinc een telegram aan zijn vrouw en aan zijn dochter om over te komen, en toen zij te Payoo afstapten, vonden zij hem met de-oude calèche aan het station om haar af te halen. Zij waren in zwaren rouw gekleed, en voor de eerste maal droeg Anie oen okleedje, dat haar goed 1 stond,- zonder dat zy de verveling had gehad, na ellenlange besprekingen met haar moeder het toiletje I zelve te moeten knippen en naaien. Barinc deed haar in het rijtuig plaats nemen en ging zelf tegenover haar zitten. Nu zult ge de Pyreneeën zien, zeifle hij tegen Gisterenavond had in het Café whet Schaakbord" bij den heer Dam, eene vergadering plaats van de Leden der Holl. Maatschappij van Landbouw afdee- ling //Gouda en Omstreken". Onder de ingekomen stukken was een programma voor eene in dit jaar te houden Paaschmarkt enz. te Alkmaar en voor eene Rundermarkt enz. te Schie dam, die voor kennisgeving zijn aangenomen. Ver der eene missive van J. van der Graaf en 92 andere hennepteelders te Lekkerkerk, verzoekende adhaesie te verleenen om een adres te richten aan Z.Ex. de minister van marine, om bij aanbestedingen van touwwerk in de bestekken op te nemen, dat min stens een vijfde van Hollandsch product daarvoor gebruikt moet worden. Na uitgebreide discussie is besloten dat adres te steunen. Het hoofdbestuur vraagt eene subsidie uit te loven voor proefvelden, doch het bestuur van deze Afdeeling merkt op dat er geene Landbouwers in deze omstreken zullen zyn die daarvoor landen zullen afzonderen en het daarom ontraadt; dien overeenkomstig wordt besloten. Het rapport van de hh. Begeer en Kerkhof be last mot de rekening over 1891 luidt gunstig, zij stellen voor die onder dankzegging aan den Penning meester goed te keuren, aldus wordt besloten; het saldo in kas is 120.98. Het bestuur stelt voor om bij de aanstaande vrije Paardenmarkt weder eene verloting te houden en de Koninklijke goedkeuring te verzoeken voor 8000 loten, dienovereenkomstig wordt besloten. Uit Ouderkerk a/d IJsel schrijft men dd. 4 Maart Reeds vroeg in den ochtend had onze gemeente he den een vroolijk aanzien. Van openbare en parti culiere gebouwen wapperde de driekleur, ter eere van den nieuw-benoemden burgemeester, den heer viel mevrouw Barinc in. o Zeker, mama, dat is ook iets bijzonders voor mij. j De vader dankte haar met een blijden glimlach, waaruit zijn voldoening bleek, dat zij elkander zoo goed verstonden. Daar is de Gave van Pau, sprak bij, toen de 1 calèche over de brug reed. O, hoe lief! riep Anie uit, terwijl zij nieuws gierig keek naar het klotsende water, dat tusschen de steile oevers voortstroomde. ’t Is een rivier, zooals elkè andere, zeide me vrouw Barinc; alleen de namen zijn verschillend. Maar juist de naam geeft aan, wat het voor een rivier is, antwoordde Barinc; gave cavus en beteekend diep. En wat is dat landgoed tegenwoordig waard vroeg mevrouw. Dat weet ik niet. Wat brengt het op? Ongeveer 20.000 gulden. Zou men een kooper kunnen vindon voor een I millioen? Dat weet ik niet. Heb je daar nog niet over nagedacht? i Wel neen, waarom? Wat? waarom? i Wie zoekt nu eeu kooper, als hij niet eerst echt zien, sprak hij plan is om te verkoopen. I Wil je het dan houden? Je zoudt het toch niet willen verkoopen, •11]

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1