EVEN, oorzien, allen i wel teeg, wjjk F. or 2 50. t L. No. 206 oor 1.85 en SH. 1892. N° 4788 ooping BINNENLAND. p Zaterdag 19 Maart. Nieuws- en FEUILLETON. "CTït Ixet XjeTrexi. zleesch, ZIJL, Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, 11 1 De Inzending van advertentiên kan geschieden tot Mn uur des namiddags van den dag der uitgave. lolen va«, schip- een Lichter- bouwmeester Iwaar ze ter L, 510, verhuurd (fl. C.) (Naar het Franech.) TWEEDE GEDEELTE. V. tMAN Si Zoon. de Vogelen- I bjj de week De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Oe prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommere VIJF CENTEN. L Nos. 69 or 1.— en ister aan den 1 bjj de week te zijn «een mensoh ik hieruit leidt men >ft verweerd. Die tien tot half vijf Bovendien worden alle Advertentiên gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 't welk des Maandags rerschjjnt. Ök O. No. 1. 9. os. 12, 17 en 1.50, 1.30 ergeteekende 1892 bij in- jk M. Nos. 99 voor 1.30. e werkdagen >t 2 uren en bezichtigen. FORTÜIJN ir-e.xpert, Rotterdam. zen. n den Raam, huurd bij de n Raam, wjjk rd bij de week des morgens armonisc aan Notaris EEVER, GOUDSCHE COURANT. orden inge- 10 uur aan eerste plaats de werkster der vermoorde vrouwen en haar man vooral tegeif. de eerstgenoemde wordt, naar men zegt, nogal het een en ander ingebracht, hetwelk voor haar bezwarend schijnt te zijn. De vrouw tracht dat zooveel ih haar is en met eeno merkwaardige vrijmoedigheid te ontzenuwen, beroept zich b. v. herhaaldeljjk op personen, die hare woor den zouden kunnen staven, ware het niet, dat zij reeds door den dood aan de maatschappij waren ontnomen. Het onderzoek van Woensdag heeft we derom geene termen opgeleverd tot inhechtenisneming en de werkster is weder huiswaarts kunnen keeren. Van eene getuige, eene juffrouw die ongeveer eene kwart eeuw met de oude vrouwen op vriend- schappelijken voet had omgegaan, verneemt men, dat juffrouw Bekkers, wanneer men met haar sprak, dat zij op zulk eene stille plek wopnde, dikwerf te ken nen gaf, niet in het minst bang te zu“ -- maakte zich zelf maar zóó." ®pk af, dat zij zich met krachtlieel getuige verbleaf gisteren van half in het Paleis en meende ook het beursje van juf frouw Bekkers te herkennen. Vóór het perceel, waarin de misdaad is gepleegd waakt nog steeds dag en nacht een agent van politie, evenals vóór het verzegelde huisje in het slop in de Raamstraat, get. No. 19a, waarin do thans gevan gen wed. Óxenor woonde. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De Haagsche kantonrechter heeft gisteren uitspraak gedaan in de verleden week behandelde zaak der verspreiding van geschriften zonder vergunning van den Burgemeester. ’s Kantonrechters vonnis overweegt ten aanzien van de qualificatie van het geïncrimineerde feit dat art. 7 der Grondwet luidt„Niemand heeft voorafgaand verlof noodig om door de drukpers ge« De moord te Haarlem. Woensdag zijn in het paleis van jiistitie te Haarlem weder een groot aan tal personen van beiderlei kunne door den rechter commissaris in verhoor genomen, waaronder in de In het Kngelsche geiljustrearda weekblad „The Graphic" komt in het nommer van 12 Maart 1.1. eene beschrijving roor, over de goudsche pijpen- fabricaiie. Een zevental teekeningen, uit de fabriek van de firma P. van der Want genomen, geven eenig denkbeeld van de voornaamste werkzaamheden aan grondstof en fabrikaat door de werklieden verricht. De Engelschen kunnen nu te huis zien, hoe te Gouda clay pipes in de wereld komen. Tot Gemeente-veldwachter van Zevenhuizen is benoemd C. op den Brouw thans als zoodanig in functie te Moordrecht. kt zilverkashouder Stam dat deze persoon niet alleen van kostbaarheden uit zijn maar ook verscheidene van anderen onder zijne van leaning beleende. Bij Kon. Besluit van 17 Maart is goedgekeurd dat Mr. J. T. Viruly burgemeester van do ge meenten Haastrecht en Vliet, is benoemd tot secre taris dier gemeenten. Omtrent de handelingen van den .in staal van faillissement verklaarden en in het Politieblad ge- signaleerden goud- en zilverkashouder Stam te Arnhem meldt men, i tot een groot bedrag goed gesorteerd magazijn, 1 zilveren voorwerpen, die hij berusting had, in de bank Vrijdag verdween hij, en Zaterdagochtend werden 84) Hij was altijd het eerst op, en dan begon hij zyn dag met het toezicht over het melken van de koeien in de stallen daarna begaf hij zich te paard naar de wijngaarden, die tot weilanden werden omgewerkt. Deze tocht duurde vrij lang, niet alleen omdat hij zijn paard op het heuvelachtig terrein stapvoets liet gaan, maar ook omdat hij telkens bij dezen of ge nen arbeider bleef stilstaan. Bij den terugkeor nam hij steeds zijn weg langs de Gave, omdat hij zeker was daar, op een koel en mooi plekje, zijn dochter te vinden, bezig aanjeen schets naar de natuur, haar Corots, zooals zij het noemde. Daar zij nog sliep, als hij het kasteel verliet, hadden zij elkander dien dag nog niet gezien tot bij 'iaar genaderd, liet hij zich van het paard glij den terwijl zij van haar vrouwstoeltje opstond en hem te gemoet trad. Hebt ge goed geslapen vroeg zij, met een hartelijken kus. En jij, mijn kind Na zijn paard met den teugel aan een tak te hebben vastgobonden, beschouwde hij haar teeke- ning en maakte er zijn op- en aanmerkingen over. In waarheid hoorde men dan voel meer loftuitingen dan aanmerkingen, want alles waarin zijn dochter de hand had gehad, werd in zijn oog iets bewon- derenswaardig. Wanneer hem soms iets minder tnpoi voorkwam, dan zeide hij bij zichzelven, dat men op zijn leeftijd ook verouderd was, terwijl zij met den tijd medeging; hij had bet nooit tot een redelijke hoogte kunnen brengen zij was een kun stenares hoe kon hij dan een af keurend oordeel uitspreken 1 Zeker, ge hebt gelijk, besloot hij, het geeft juist den indruk weer, dien gij bedoeld hebt. Dan steeg hij weer te paard, teneinde weer op andere plaatsen toezicht te gaan houden. Eerst na het ontbijt was hij vrij en kon, indien het hem lustte, met Anie aan het hooi schudden gaan. Welk een trots voor hem, als hij zijn dochter zoo dapper aan het werk zag, zonder vrees voor de zon nestralen, vriendelijk tenen de arbeiders, goed voor de vrouwen, vertrouwelyk voor de kinderen, en aller liefde winnende. En hoe gelukkig gevoelde hij zich, wanneer zij tijdens het schaftuur in den schaduw van een wilg - plaatsnamen, onder het genot van een boterham met komt en zyn regelmatige werking weder herneemt vruchten of van een glas witten landwijn met water. Daarom ben ik zoo gelukkig, dat ik je die wel wat talrijke kostbare panden uit de bank gelost, men zegt door iemand uit Amsterdam. De politie doet thans onderzoek, waar die voorwerpen, waaronder vele diamanten, zyn terechtgekomen. Een zilveren servies, dat door eene aanzienlijke familie te Arn- hem aan Stam was toevertrouwd om te worden schoon gemaakt, werd nog in de bank van leening gevonden. De kantonrechter te ’s Gravenhage deed gisteren uitspraak in zake den aan de coöperatieve winkel- vereeniging „Eigen Hulp" ten laste gelegen verkoop van sterken drank, morellen op brandewijn, zonder „vergunning". Het vonnis stelde deze vragen lo. Is de inhoud van de flesch sterken drank 2o. Is er hier verkocht? 3o. Was bekl. de ver- kooper Ten opzichte van de eerste vraag overweegt het vonnis, dat, waar ,de wet niet detineert wat sterke drank is, aanzien de algemeene uitdrukking duideljjk is, de rechter moet uitmaken, wat onder sterke drank is te verstaan. En nu beslist het vonnis, dat vruch ten, geconserveerd door brandewijn, niet zijn sterke drank. Van het drankmisbruik, dat de Drinkwet heeft willen verminderen, kon ten opzichte van die vruchten op brandewijn geen sprake zyn geweest. Aannemende dat verkoop van vruchten op bran dewijn derhalve valt buiten de wet, achtte het von nis de beantwoording van de overige vragen over bodig en werd bekl. ontslagen van rechtsvervolging. GOUDA, 18 Maart 1892. Wij vestigen de aandacht onzer stadgenooten op de in dit nr. voorkomende advertentie betr. het huldeblijk, te geven aan de Groot-Hertogin van Saksen, Prinses Sophia der Nederlanden. Het lijdt geen twijfel of ieder vriend van het Oranje-huis zal gaarne de oproeping dor Commissie beantwoorden met het geven eener bijdrage voor dit doel. Qok Gouda zal niet onderdoen voor an dere gemeenten waar het geldt het geven van een nationaal geschenk aan genoemde Vorstin. Dat was het gelukkigste uurtje van den dag, wanneer zij zoo vertrouwolyk bij elkander zaten te praten ovor het verleden en over de toekomst; maar veel minder over de toekomst, als gelukkige men- schen, die de ellende van het leven niet behoeven te vergoten om zich te verdiepen in hetgeen mis schien eenmaal komen zal. In die uron ook beschouwde de vader zijn doch ter, om te zien of hij van Anie niet een vermoeienis vergde, die, zooals zijn vrouw vreesde, haar schoon heid, zoo niet haar gezondheid zou verwoesten en Anie keek haar vador oplettend aan, om de veran deringen na to gaan op zijn gelaat en in zijn hou ding, die er sinds hun vestiging op Ourteau hadden plaats gehad en die zoo duidelijk bleken uit zijn veerkrachtig en blozend uiterlijk, zoowel als lin de kalmte van zijn blik. En dikwijls was haar eerste woord, wannéér zij naast hom plaats nam Weet ge wel, dat ge verjongd zijt? 1 En weet jij wel, dat je veel mooier bent ge worden? Maar dat moest immers wel. Wanneer men jarenlang een onmogelijke leefwijze heeft geleid, er op ingericht om zoo veel van de krachten te vergen als zij slechts geven konden, is het dan niet natuurlijk, dat, wanneeer men zich weder naar dè natuurwetten schikt, het organisme, dat geen al te ernstige storingen heeft ondergaan, van zelf tot rust gelukkig, dat ik je die wel wat Daarom ben ik

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1