:bank, M ns BINNENLAND. BBS» Uie Zaterdag 2 April. 1892. 4800. Nieuws- en i FEUILLETON “CTït Ixet ZLe-^ezi. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, gsman. 91. IEN Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. De inzending van advertentièn kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. bij de hoofdakte aan (Naar het Franuch.) >13,462.53 TWEEDE GEDEELTE. XII. RE DIT. dat ik mij 52,61'/, 2,981.84 1 11e uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prfla per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. 690.781/, 512.771.74'/, u n a 10 18 26 ii u ii 16.7 16.4 13.2 n n II II II H n n van eon werd. gepensio- het Neder- JÉPIN. left 5 pCt. j uitloting kt. Zij zijn IONDER8 CREDIT. iW. BEBEL der firma E. ipokane (Was- Generaal der ading COLEN 1LEN SN ijzen gedurende 00.000.— 32,000.— 25,000.— 10.000.— 37,50».— >4.791.66 9,437.50 19.500.— 7,158.85'/, 17,551.81 cc. n u u ulsche Cou- inden door het LINKMAN en goudsche courant. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Benoemd tot onderwijzer met de ipenbare lagere school te Haastrecht de heer de o] K. P. Kruiderink enst te treden e r de bereiding van Bovendien worden alle Adverientiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschjjnt. van Visvliet. De eene dezer en hoe groot de toewijding van Sixte ook is voor zijn gene- 1 en liefde ook is voor niet toe brengen de man Aan het postkantoor te Gouda en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Maan 1892 in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 5728,70 terugbetaald 3688,8$. Het laatste,, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 3064. Beklaagd eenen patient in het krankzinnigenge- sticht St. Joris Gasthuis, te Delft, mishandeld te hebben, door hem met eene pantoffel in het aange zicht te slaan en daarna in de keel te hebben ge knepen, had zich gisteren voor de arrondissements rechtbank te ’s-Gravenhage te verantwoorden J. K., gewezeu ziekenvader in bovengenoemd gesticht. Uit het getuigenverhoor bleek dat op den 24en Februari jl. de patient T. door de gang van het ge sticht werd geleid naar de ziekenzaal om aldaar in het oog gedruppeld te worden. Bij die gelegenheid der weder op den krankzinnige V. aan en g---r dien zoodanig in de keel, (lit hij voig< ns verklaring 5. 161. Naar de Haart. Ct. verneemt, wordt döor den mi nister van binnenl. zaken de benoeming voorbereid van oene staatscommissie tot het onderwerpen van eene wettelijke regeling der begrafenisfondsen. 46) Mijn vriendschap waarborgt je reeds vooruit, dat ik mij aan beider belang zal wijden, en oprecht gesproken geloof ik niet, dat ge u in uw woderzijd- sche omstandigheden tot een boteren bemiddelaar hadt kunnen wenden. Op je vraag, of Sixte geneigd zou zijn een huwelijk aan to gaan, kan ik dadelijk bevestigend antwoordenbij zal trouwen, r.oodra hij de vrouw vindt, die hij verlangt. Dat hij tot nog toe jonggezel bleef, komt, omdat hij die vrouw niet heeft ontmoet. De gelegenheden hebben hem echter niet ontbroken, wat je niet moet verwonderen hij was oen knap man, een schitterend officier, de ver meende erfgenaam van Gaston en bezat dus alle eigenschappen om hem lot een gewenschten schoon zoon en echtgenoot to maken, ’t Is waar, dat de erfenis nu is vervlogen maar daarom hosft hij alle waarde nog niot verloren. Op het oogenblik zelfs worden hem twee partijen aangeboden. der opzichters gisteren gehoord blauw De ziekenvader werd onmiddellijk ontslagen. Voor den rechter-commissaris had bekl. erkend wel wat hardhandig te zijn opgetreden en zijne bevoegd heid te buiten te zijn gegaan. Een der opzichters van het gesticht verklaarde dat V. geen lastig patient was en volstrekt niet ruw behandeld behoefde te worden. De hoofd-opzichter evenwel verklaarde dat V. nu en dan nogal eens lastig was, doch deelde de meoning dat ruwe behan deling volstrekt niot noodig was integendeel. De gewezen ziekenvader was volgens zijne verklaring niet ruw in zijne behandelingwol zooals men dat noemt, in zijn mond. Hij was echter pas van eene ziekte hersteld, dientengevolge nog zwak eu een weinig prikkelbaar, het hardhandig optreden tegen V. schreef die getuige grootendeels daaraan toe. Hoewel de beklaagde door zijn ontslag uit zijne betrekking reeds was gestraft, meende desubstituut- officier van justitie, mr. Pleijte, toch dat hior eene gevangenisstraf moest worden opgelegd eu ZEd. Achtb. vorderde dus de veroordeelsng bij verstek van don beklaagde tot 45 dagen gevangenisstraf. Uitspraak Donderdag a. s. Het Utr. Dbl. verklaart, op de meest stellige wijze, dat de dezer dagen verspreide berichten omtrent ex ploitatie iler Nederlandsche Spoorwegen door den Staat, van allen grond ontbloot zijn en daaromtrent Voor eonige weken werd te Lekkerkerk door een 1 30 tal ingezetenen gecontracteerd met een feiziger of agent der firma Dichhof en Co Warmoesstraat te Amsterdam, om, na vijftien achtereenvolgende maanden eeuo bepaalde som te hebben voldaan, eige naars te worden van verschillende loten. Bij onder zoek is gebleken, dat de firma Dichhof on Co. te Amsterdam volstrekt niet bekend is. Daar zich nu weder te Lekkerkerk een andere reiziger die firma vertoonde, werd deze door de politie aangehouden, doch na verhoor weder vrijgelaten. *3 regeerir.g geen plannen bestaan; noch met iemand, wie hot ook zij, overleg is gepleegd. Het hoofdbestuur van de Vereeniging van neerde onderofficieren en minderen van landsche leger heeft den minister van oorlog verzocht te willen toestaan, dat wanneer onderofficieren van het leger vrijwillig een cent per vijf dagen ten be hoeve der genoemde vereeniging wenschen bij te dragen, die bijdrage van het zakgeld der ouderoffi- eieren worde ingehouden. J Zijnerzijds bestaat daartegen geen bezwaar. Mits- waarbij <le ^Cekênva<ier'’wer<l ontzet. Toen de krenk-dien is, toegestaan, wanneer onderofficieren daartoe De aldus ingehouden gelden, welke niet iu de gel- De familie doet dus haar uiterste best, om de waar heid te verbergen, ten einde, al kan hij ook nooit commandant worden, toch zijn vijf-en-zestigste jaar t'te halen. Tot dit doel zijn alle middelen heilig, en de kunstgrepen, die men daartoe bezigt, zouden grappig kunnen genoemd worden, indien zij uiet zoo’n diep treurigen grondslag hadden. Sixte, die goede jongen, is hun bondgenoot, en dat bij de laatste groote manoeuvres de uiterlijko schijn is gered, heeft men aan hem te danken. Hij heeft bepaald won deren verrichteen feit onder honderden zal je daar een denkbeeld van gevenhij heeft geleerd het handschrift van den generaal na te maken, en wan neer deze met zijn eigen pijnlijke hand een brief moet schrijven, noemt Sixte dat work van hem over. Die beste jongen Je begrijpt dus, hoe blij zij zouden zijn, als zij hem tot schoonzoon konden krijgenmaar hoe braaf hij ook is, hij kan zich geen strop om den hals hangen. Hij zal dus juffrouw Harraca niet nomen, evenmin als juffrouw Libourg, de andere partij, die men hem voorstelt. Deze behoort tot de ryken, en het is juist om haar rijkdom, verkregen door twee faillieten van haar vader, dat Sixte haar niet hebben wil, zoodat zij wel haar toevlucht zal moeten nemen tot een kleinen landedelman, die als eenige verdienste heeft dat hij een langen neus heeft, die, zoo men wil, zijn bewering staaft, dat bij afstamt van een onechte dochter van Lode wijk XV. 1 Ik kan mij voorstellen, dat zij dan den kaptein G. van der Graaf, leerling der openbare school te Haastrecht, is na vergelijkend examen door Z. E. den Minister van Binncnlandscbe Zaken benoemd tot kweekeling aan de Rijkskweekschool te ’s Hertogen- bosch. GOUDA, 1 April 1892. Het onderzoek van het water der Waterleiding had gedurende Maart het volgende resultaat 4 Maart 13.5 Mg. permanganas kalious per 1000 H u a gaf’ de patient V. den verpleegde T., bij het passee- ren van zijne zaal, een klap en werd toen door den ziekenvader K. hard aangepakt en van de zaal ge- Do krankzinnige V. werd daarop boos en gooide met zijn pantoffel naar den ziekenvader, die 1 daarop met dat schoeisel op den krankzinnigen toe liep en hem een paar slagen in het aangezicht toe bracht, waardoor een paar bloedende wondjes ont- stonden. Daarop volgde eene kleine worsteling, waarbij de ziekenvader werd ontzet. Toen de krank- zinnige daarop begon te zingen, vloog de ziekenva- hun verlangen te kennen geven, bovenbedoelde inhou- j__ j_ i-1._:at greep ding toe te passen. Zoo? Hij is niet geneigd, een van beiden aan te nemen, en thans zal hij zeker niet meer weifelen tusschen Anie en de beide anderen. Zeker? Zonder twijfeloordeel zelf, meisjes is de oudste dochter van Harraca, raai, hoe groot zyn eerbied den chef, zij zullen hem er ei te worden van een meisje zonder geld, dat slechts middelmatig aardig is en naast zich eene onmogelijke moeder heeft en vier zusters, die hij waarschijnlijk eenmaal tot zijn last krijgt. Dat zou een zelfmoord zijn. Dit denkbeeld, misschien uitvoerbaar toen Sixte nog waarschijnlijke erfgenaam wan Gaston was, is nu zuivere dwaasheid geworden, en dat de familie Harraca hem niet heeft losgelaten, is een bewijs dat de diensten, die Sixte den generaal bewijst, zoodanig zijn, dat men hom tot elke opoffering in staat acht. Wat ik u daar vertel, hoorde ik niot van Sixte, die daarover nooit zou spreken, maar van onze nicht, de vrouw van den staf verste, die zeer goed kan weten wat er bij de familie Harraca omgaat. In weerwil van zijn schijnbare flinkheid is de arme ge neraal zeer rbeumatisch en zoo aamborstig, dat hij. tien van de twaalf maanden aan het hoesten is. Indien dat bekend werd, zou men hem, ondanks zijn twee-en-zestig jaren, zyn pensioen gevenwat zou i er dan van zijn vijf ongetrouwde dochters worden? ren duwd.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1