1ST AZEN, geschilderde Janskerk te ienis der St leningen enz. erljjk lerens- le Gebroedere SW BINNENLAND ikt Hout. i 1892. Zaterdag 9 April. N° 4806. Nieuws- en abeth, Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, 9 April. DA” i Co. FEUILLETON. TTït Ixet Xj®' 'exi_ mts. DA. KDAM. n sbels, etc. De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. IÖ. (Naar het Fratuch.) Biar- DERDE GEDEELTE. I. d INKMAN. er gaan. ADVERTENT JEN worden geplaatet van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. e bezichtigen. >emde Notaris i Dinsdag 29 Maart jl. is te aan den Kleiweg E. No. 46, den bals dood gevonden de In die woning zijn goudsche courant. 5',', uur. 1 4 12 uur. 7 2 m aan boord bjj de Wgn- i in ontvangst •ÜDA: Oost- I e n t s. gebruik van n aanwezig, penseel. 42, Haarlem ETIEH. ALM>). in ontvangst genomen. Hage terug moest (hij is van een doctor, doch nage noeg hersteld) zou deze eerste séance slechts kort duren. Ten slotte deed hij de muziek het Wien Neerland» bloed spelen, nadat hij alle aanwezigen verzocht had het hoofd te ontblooten. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prys per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. AL te Gouda m 12 APRIL I terreinen aan r-Hospitaal en a KLEIJN te open D. 1’ HOÜT, als ronder Eiken I Kap, Ramen, smede eenig Woensdag 13 April o. k. des avonds 8 ure zal in het Hotel „De zalm" eono vergadering worden ge houden (waartoe verscheidene stadgenooten zijn uit- genoodigd) van het gewest Zuid-Holland en Zeeland van bet Nederlandech Gymnaetiek-verbond. Er is nl. aan de ouders lol of aanga- voortdurend iet beroemde besloten dit jaar. te Gouda een openbare gymnastiek- uitvoering te geven, mits daartoe de noodige steun wordt verkregen. Het Dagelijksch Bestuur van Gouda en de Garnizoens-Coramandant hebb-n reeds bun medewerking beloofd. Op deze vergadering zullen de plannen nader worden besproken. In don morgen van Gouda in hare woning met diepe wond aan wed. Pieter van Oudshoorn. ontvreemd 2 bankbiljetten van 25; 1 gouden tienguldenstuk; 9 rijksdaalders met 17 guldens; 1 zwart of donkerbruin lederen portemonnaie voorzien van beugelsluiting; 2 gouden hotloges, namelijk een dames remontoir met kleine wijzerplaat, zoodat aan den voorkant van het horloge nog een gouden rand is, alsmede een cylinder (ouderwetsch hee ren horloge) met rechten gekartelden rand. Mocht iemand een dergelijk horloge na 28 Maart jl. op een of andere wijze in zijn bezit hebben ge kregen, dan wordt verzocht daarvan onmiddellijk mededeeling te doen hetzij aan den Rechter-Com- missaris Mr. van Rees, hetzij aan den Officier van Justitie te Rotterdam, hetzij aan de plaatselijke politie. GOUDA, 8 April 1892. Woensdag 13 April a. s. des avonds te 8 uur, zal in de zaal „Kunstmin" dor Sociëteit „Ons Genoegen” in eene openbare vergadering van de Kiesvereeniging „Burgerplicht" als spreker optreden de heer Dr. J. 1 Zaaijer Az. Lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Gisterenavond ten 8 ure gaf Sequah zijn eerste seance in de sociëteit „Ons Genoegen”. Een zeer talrijk publiek, waaronder ook verscheidene dames, was opgekomen. Er werd 0.10 entree geheven. Sequah begon met zijne excuses te maken, dat hij iets te laat kwam, maar daar hij zoo juist uit ’s Hage kwam, kon dit niet anders. Hy begreep zeer goed dat velen waren gekomen om den „kwakzalver” te zien, waarvan de couranten zooveel gesproken hadden, maar hij verzocht ieder niet af te gaan op de woorden van anderen, maar uit eigen oogen te zien en zelf te oordeelen. God gaf den mensch het verstand om dit te gebruiken en hij verwachtte van het Goudsche publiek dat zij, hem, Sequah, niet zouden beoordeelen up getuigen?” van anderen, maar alleen naar hetgeen zij zelf van hem zagen. Zendt mij rheumatiek-ljjders toe, ook-die, welke door de doctoren zyn opgegeven. Zijn zij onvermogend, een bewijs van geestelijke of predikant is voldoende, kunnen zij daarentegen betalen, de genezing is het waard 1 Het Maandblad tegen de Kwakzalverij had tegen spr. geschreven en geageerd en hem uitge daagd naar Amsterdam te komen. Hij kwam daar en verzocht alle tegenstanders op de tribune te ko men, om te bewijzen wat zij zeiden, doch zij bleven weg I Ook hier tor slede noodigt hij ieder, die iets op hem of zijn geneeswijze heeft aan to merken, tot hem te komen. Verder deelde hij nog mede dat hij genoodzaakt was entree te heffen, daar de ondervinding had ge leerd dat bij kostelooze toegang zóóvele menschen en kinderen opkwamen, dat het te vol werd. Hij stak die dubbeltjes echter niet in eigen zak, maar gaf daarvoor maaltijden aan behoeftigen. Ook hier ter stede zou hij dat doen, te beginnen van Maan dag a. st. dagelijks aan 50 personen, den eenen dag mannen, den anderen vrouwen, terwijl hij des Za terdags 100 arme kinderen een maal zou doen be reiden. In den Haag gaf hij soms middag-séancea tegen entree van f 1.En de opbrengst was zoo groot dat hij van dat geld nu nog steeds daar da gelijks maaltijden gaf. Men had beweerd dat ook die maaltijden niets dan „reclame” waren, maar in den Haag was dit nu toch waarlijk niet meer noodig Hij zeide nu ioderen avond in Gouda op te zullen treden, 2 middag-séances per week te geven en dacht hier een 3 weken te blijven. Al dadelijk werd een patient behandeld nl. een persoon die hier algemeen bekend is nl. Jan Hoo- gendoorn, wonende in het Oudemannenhuis, oud 74 jaar, die verklaarde ruim 4 jaar aan piju in de len denen en beenen te. lijden. Sequah verzocht een werkman uit het publiek genoemden persoon te willen wrijven, waarvoor zieh aanmeldde Kok, wonende op de Zeugstraat. Na een lOtal minuten achter een gordijn behandeld te zijn, kwam bij genezen te voor schijn en maakte, op uitnoodiging van Sequah, onder de vroolijke tonen der muziek, een dansje. Omdat hij de eerst in Gouda behandelde patient was, over handigde Sequah aan Hoogendoorn onder luide toe juichingen van het publiek, een bankbiljet van 25. Voordat Kok het tooneel verliet gaf hij ook dezen met zekere edele nonchalance 5.—. Natuurlijk werden deze cadeaux gaarne Daar Sequah nog naar ’s daar onder behandeling 52) Was het dit buffet, was het de bevalligheid van Anie, of was het eenvoudig omdat zij deel uitmaakte van de militaire kringen? zeker is het, dat men zich een glorie van maakte, met haar om te Wij hebben mevrouw de Saint-Cristeau I Dat zeide genoeg. Zooals onder militairen meer gebeurt, had men den naam der vrouw gevoegd bij dien van den echt genoot, en niemand zou er aan hebben gedacht, hem dien te betwisten, omdat men er trotsch op was. En men was Anie vooral dankbaar, dat zij haar echtgenoot dien klinkenden naam had aangebracht, omdat zij zelve er niet mee pronkte, en geen ge bruik maakte van haar afkomst, om zich met twee of drie deftige dames uit het garnizoen af te scheiden. Haar Donderdagen waren zoo gezocht, dat die van de generaalsvrouw er doodsch bij geleken, en reeds meer dan eons had men haar te kennen ge-l geven, dat zij er ook nog Zondagen kon bijnemen. Maar Anie vond, dat één dag per week aan de vriendschap gewijd voldoende was. Bovendien behoorden de Zondagen te Ourteau en de andere dagen van haar echtgenoot, aan het vertrouwelijk samenzijn, aan hunne liefde. Hoewel Sixte bijna den geheelen dag werd in beslag genomen door zijn dienst bij den generaal, die in ’t geheel niet meer kon schrijven en somtijds weken achtereen de kamer hield, terwyl de minste poging om uit te gaan hem reeds zoozeer afmatte, dat hij oogenblikkelijk weder in zijn leunstoel terug zonk, verschafte hij zich, het kostte wat het wilde, enkele uren van vrijheid, ’s ochtends en *s avonds, waarin zij zich geheel aan elkander konden wyden, zonder dat iemand hen kwam storen. vroeg reden zij te paard uil, Anie j een barer vriendinnen de vacantie doorbracht, eenige rijlessen gehad, en het zadel te houden en haar aangeboren lenigheid, haar vlugheid, voegd bij de lessen van Zij volgden den vuurtoren van T” paard in galop de pijnbosscheii, hoorden zingen inademden, f Hier opende zich voor hun blikken een onbegrensde horizon, terwijl de wit schuimende golven aan hun voeten den oever besproeiden, en als door een zelfde ingeving stonden zij stil om te staren, naar de witte zeilen van een schip in de verte of om tegen een blauwen hemel de rookkolom, te volgen van een reeds uit het gezicht verdwenen stoomschip. Vervolgens keerden zij langs zijwegen over ritz naar huis terug. Meestal hadden zij zich dan verlaat met kijken of praten en moesten zij zich dus haasten; Sixte zou nauwelijks tijd genoeg hebben om van uniform te verwisselen, alvorens hij voor den generaal moest verschijnen, die, woedend op anderen en op zich zei ven over zyn gedwongen werkeloosheid, niet het minste stofje of slijkspatje gedoogde. Hoe kunt ge nu werken, warneer ge u reeds ’s ochtends vroeg zoo afmat? en bovendien brengt ge ook nog de vischlucbt mede’. Dat laatste zou hij zeker niet hebben vergeven, indien hij Sixte niet zoo noodig had gehad; ’t was trouwens het eeuige, wat hij hem verwijlen kon. Hij is een knap, verstandig officier, ziet er zeer net uit, en is geschikt voor alle opdrachten, die men hem wil toevertrouwen maar hij riekt naar visch. Somtijds ook, in plaats van te gaan paardrijden, wat altijd voor Anie een vermoeienis was, stapten >rt, tot aan zij in een klein roeibootje, dat voor hun woning iberti. lag, en naarmate het eb of vloed was, zakten zij de ’s Ochtends had, terwijl zij by hoewel zij geen uitmuntende paardrijdster was, wist zij zich toch in haar flinkheid en behendigheid, ge- Sixte, deden het overige. oever van de Adour tot aan den Blanc-Pigeondaar zetten zij hun over het witte zand en draafden door waar zij de pijnboomen klagend en den heerlijken geur dor dennen Zoo zetten zij hun weg vooi den seinpaal of tot aan hel meer van Chiberti.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1