Buitenlandse!) Overzicht. •prong, do «poer- on de discus-worp. Hot schit terendst vertoonde zich de kunst der athleten in de iware gerechten, in het worstelen, het vuistgevecht en het p&noration. De beroemde geneesheer Boerhaave beschouwde reeds voor tweehonderd jaar de tabak als een ge schikt middel tegen honger. Het scheut dat de kracht om aware inspanning en vermoeienis te kun nen weerstaan, hetriy geestelijk of lichamelijk, door de tabak versterkt. Het gevoel van verlatenheid wordt dragelijker door het gebruik van tabak, en ze is de voortdurende troost van hen, die een eenzaam leven leiden, als herders en jagers. Een gevoel van onrust en onte vredenheid, ontstaan nit moeilijk uit te drukken verlangens, uit denkbeeldige teleurstelling en onaan gename voorgevoelens, meestal bekend als verveling, is de oorzaak van veel ongeluk in de wereld. Deze ongelukkige gemoedstoestand verdwynt door den kalmeerenden invloed van een sigaar, en de gedrukt heid en somberheid zijn spoedig verdwenen. Daar een groot deel van eiken dag niet zonder zorgen voorbijgaat, zal onze mate van geluk in dit leven niet weinig afhangen van onze geschiktheid om het met gelatenheid te dragen. Dat de tabak ons daarbij goede diensten bewyst, dat ze ons in staat stelt met meer welbehagen het leven te beschouwen, zal wel worden toegegeven door ieder, die de tabak kent. Dat zij ons helpt om zwaren arbeid met minder vermoeidheid te verdragen, is evenzeer waar. De vlugste schrijvers gebruiken gewoonlijk tabak en kunnen zonder deze niet dezelfde boeveelheid arbeid in denzelfden tijd verrichten, en zij die aan nieuws bladen of andere periodieke geschriften, waarbij spoed vereischte is, arbeiden, kennen eerst recht de waarde daarvan. In gevallen van asthma wordt de tabak door de geneeskunde nog aangewend in vereeniging roet stra monium enz. Het gebruik van de tabak kan echter niet in vergelijking komen met haar invloed op maatschappelijk gebied. Onder hare vele weldadigen eigenschappen behooren in de eerste plaats die, om den arbeid te verlichten en leed te verzachten. Zij is ten onrechte wel eens een vloek genoemd j maar zij die het meest over haar verderfelijke ge volgen schreven, hebben er meestal geen gebruik van gemaakt. De heer H. H. T. Bekenkamp legde Zaterdag aan de universiteit te Groningen met goed gevolg het doctoraal examen in de geneeskunde af. Veiligheidsnetten aan electrische trams in Amerika. Amerika is het land der „cowcatchers". Men moet al weinig op technisch gebied zijn ontwikkeld om niet bij het zien van een plaat of teekening van een locomotief voorzien van een half kegelvormig hek werk aan de vóórzijde, deze terstond ais een Ame- rikaansche type to herkennen. Het is op de uitgestrekte lijnen door streken waar als vanzelf de baan niet bewaakt kan worden dan ook noodig diergelijke toestellen aan te brengen, zoodat runderen, die zich op het spoor mochten be vinden worden opzij geworpen en niet door overrij den gevaar voor ontsporen enz. ontstaat. Zeer yer is dit principe doorgevoerd door de „Chester Manufacturing Company te Boston," die aan electrische trams een soort „mancachors" aan- Maak je wissels klaar, zeide Barinc, zich ver gissende in de oorzaken van deze ontroering. Je weet niet, hoe deze handelwijze mij treft, maar het is te laat, beste vriend: ik kan je hand- teekening nu niet meer aannemen. Weiger je! riep Barinc uit. Gisteren kónik het je vragen, omdat ik over tuigd was, dat je geld geen gevaar liep; heden, nu ik weet dat het verloren zou zijn, mag ik bet niet aannemenik heb bericht ontvangen van meerdere faillieten; nu is het gedaan met mij. Ondanks het leed, dat deze tijding hem veroor zaakte, moest Barinc tot zijn schande by aichzel- ven erkennen, dat hij een gevoel van verlichting ondervond. Arme vriend, sprak hij, armo vriend En gedurende eenige oogenblikken spraken zij over de ramp. Maar toen Barinc weder op de straat was, ge voelde hg, tot zijn verbazing, dat hij wederom de slechte rijke was geweest, zooals zyn neef hem had. verweten. Hij zou het niet lang meer zijn. III. Het testament moqjt dus aan Sixte worden afge geven en het fortuin geheel in zijn handen overgaan. Barinc's rust, zijn waardigheid, zyn eerlijkheid eischten het zoo. brengt. Het eeni*e verschil ie, d»t, torwyl de buf fels der prairiën door de locomotieven worden „opzy geschoven" deze toestellen aan de trams de beleefd heid nebben een ieder, die zich op het spoor bevindt in een stevig net op te vangen. Aan de voorzyde van den tramwagen wordt een driehoekig stalen raam aangebraeht, zoodat één zijde op 9 inches afstand van den grond komt te liggen over dit raam wordt een net gespannen, zoodanig dat het schuins naar boven afloopt naar den boven kant van het slikbord van de train, terwyl de on derste ribben van het raam van een veerenden gut ta-percha band wordt voorzien. Bevindt zich na iemand tussohen do rails, die hel naderen van de tram niet bemerkt, dan wordt hy even boven de enkels door den gutta-percha band aangestooten en tuimelt achterover in het net, zon der ongelukken te krygen. In het geval dat kinderon plat op den weg lig gen en misschien nog onder het net door mochten schuiven, is voorzien door een soort van schep, die onder het balcon is aangebracht en die tevens dient om kleinere voorwerpen weg te nemen. Ten aanschouwe van verscheidene autoriteiten wer den kort geleden proeven met dit toestel genomen. Van stroo en zand werd een pop gemaakt en in verschillende standen op de baan geplaatst en dan door de tram met afwisselende snelheden aange reden. In alle gevallen viel de pop in het net zonder hevige schokken. In de drukke Amerikaansche steden, waar de electrische trams met groote snelheden door de stra ten ryden, is zulk een inrichting zeker niet mis plaatst. [Ind. Mercuur.) Uit de geschiedenis der brieven-frankeering. Voor de personen, die het gevolg uitmaakten van Koniog Lode wijk XIV, bestond een middel om door tusschenkomst ,van des konings boden briefwisseling te houden met de vrienden te Parys, wanneer Z. M. zich buiten de residentie bevond. Zy hadden nameiyk daartoo zekere merken te hechten aan de brieven, door hen verzonden ot aau hen gericht. Er bestaat o. a. nog een brief van Mile, de Scudery die van zulk een teeken is voorzien. Men zou deze de oudste postzegels kuuuen noemen. De leden van het Eogelsch Parlement verkregen tusschen de jaren 1635 en 1642 vrydora van brief port voor alle brieven, door hen afgezonden of voor ben bestemddaartoe moest de onveloppe van hunne bandteekoning voorzien zijn. Het gevolg was, dat er een vry uitgebreide handel ontstond in dergelyke geteekende envelloppes, waarvan weldra vele nage maakte iiaamteekeningen droegen. Dit voorrecht werd in den loop der vorige eeuw wei herhaaldelijk beperkt, doch eerst in 1840 voorgoed afgeschaft. Men berekende, dat dit misbruik aan de schatkist een nadeel berokkende van ruim een half milHoen/ gulden in 1730 en van ruim eeu millioen in 1760; Nog in 1837 werden er ruim drie millioep aldus geteekende brieven verzonden. Het idee van gestempelde of gemerkte enveioppes is dus dat der postzegels voorafgegaan. Reeds voor Sir Rowland Hill zijne denkbeelden omtrent de postzegels uiteenzette, had Treffenberg, in Zweden, 23 Maart 1823, het voorstel gedaan van Staatswege gestempeld papier uit te geven voor enveioppes, die vrijdom van port /ouden hebben. Het werd echtef Deze handeling was trouwens ook niet zoo held haftig, als zij in het eerste oogenblik wel scheen of het fortuin in zijne handen bleef, of overging in die van zzn schoonzoon, Anie zou er toch altijd van genieten, want hij kende Sixte als te rechtschapen en te verstandig, om hem in staat te achten het te verkwisten of er een slecht gebruik van te maken. Bij deze overgave van het testament deed zich echter een moeilijkheid voor, die hij niet dadelyk wist op te lossen. Het beste zou zeker wezen, wanneer Sixte het bij toeval vond in de schrijftafel van Gaston, op de wijze, zooals hij het zelf hnd gevondenmaar daar door moest het eerst weder in die schrijftafel wor den gelegd, en daar Barinc er den sleutel niet meer van had, was dit middel niet goed uitvoerbaar en moest hij zijn toevlucht nemen tot een, dat nog eenvoudiger was. Op zekeren Zoodagavond, dat Sixte met Anie per rijtuig naar Bayonne zou terugkeeren, gaf Barinc hem met.een zoo onverschillig mogelijk gezicht een pakket. Wat wilt ge, dat wy daarmede zullen doen, papa vroeg Anie. Dat ia voor jou van geen beteekenishet zijn papieren, die Sixte aangaan, en ik veronderstel, dat hij ze wel met belangstelling zal lezen. Wat is het dan Eenvoudig de brieven, die ge aan Gaston hebt met groote meerderheid verworpen, evenals, eenige jaren later, een gelijk plan van Stead door hetpost- beheer in Engeland werd afgekeurd. In Finland, Polen en het overige Europeesch Rusland zyn echter de gestempelde enveioppes de postzegels voorafgegaan. Ze kwamen er in 1845, 1851 en 1848 in gebruik, terwijl de poetzegela in 1858, 1857 «n 1866 volgden. Snelheid van beweging. Het is niet onaardig, eene vergelijking te maken tusschen de snelheden waar mede menschen en dieren zioh bewegen kunnen. Als uitgangspunt de Eugelsche (land) myl (van 1609 M.) nemende, werd niet lang geleden door de Kampioen medegedeeld, in welken tijd bovengenoemde afstand werd afgelegd Door een wandelaar in 6,4 minuut, terwijl een gewoon mensch uur op uur mar- cheerende d. i. een uur gaans of 5556 M. in 60 minuten afleggende, over dien weg 17,4 minuut zou gedaau hebben. -Een bardlooper in 4,2 minuuteen zwemmer 28,3 minuut; een roeier in 5,7 minuut; een schaatsenrijder in 2,2 a 2,9 minuut, naargelang de wind hem al of niet gunstig is; een paard rennende in 1,6 minuut, dravende in 2'/y minuut; een stoomschip in 2'/j minuut (snelheid ruim 22 knoopen); een wiel rijder gemiddeld 2,5 minuuteen spoortrain 50 secon den, eene snelheid overeenkomende met die van 116 K.M. in het uur, terwijl een gewone sneltrein hoog stens 65 K.M. iu het uur (d. i. met eene snelheid van ongeveer 12) loopt. Bovengenoemde snelheden vormen het zoogenaamde wereldrecord over de Ecgelsche mijl. Tntussohen mag niet vergeten worden, dat dergelyke groote, men is byna geneigd te zeggen fabuleuse snelheden niet lang kunnen worden volgehouden, ten minste daar waar het menschen en dieren geldt. Zij zijn dan ook te beschouwen als eene uiterste inspanning van betgeen over een betrekkelijk korten afstand kan be reikt worden, maar als zoodanig toch nog zeer merk waardig. Een goede postduif legt een Eng. mijl gemiddeld in 1,5 minuut af. By matigen wind in de richting van beweging kan die snelheid tot 1400 M. stijgen. By tegenwind vermindert die snelheid soms tot 800 en 600 M. per minuut. In het algemeen kan wor den aangenomen, dat de wind met de helft van zijn eigen snelheid vertragend of versnellend op de vlieg- snelheid der duif werkt. Den 10. Mei 1890 legden 10 postduiven den weg tusschen Rome en Florence (afstand 316 kilometers) binnen 4 uren af; de eerstaankoraende duif had daartoe slechts 3 u. 9 m. besteed, en hare vliegsnèt-*" heid bedroeg dus niet minder dan 1670 meters per minuut, Dit was alleen door den, voor een duif betrekkelijk korten afstand' en door voordoelige wind richting mogelijk want op zeer groote afstanden van bijf. i'00 K.M., waarvan l/§ gedeelte over zee, wordt det gemiddelde vliegsnelheid der duif blijkeHS de óndervinding op slechts 550 M. per minuut gerekend Bij vliegfyden van 5 tot uiterlijk 10 uren kan onder normale omstandigheden door haar eene gemiddelde snelheid van omstreeks 1100 M. per minuut, A. i. van omstreeks 12, bereikt worden. Trouwen of schadevergoedingeene varia tie op het bekende je beurs of je leven 1 levert het volgende. Voorheen kon men in Belgie een engage ment, zelfs op den dag voor het trouwen nog, af maken zonder tot eenige schadevergoeding gehouden geschreven, van af uw kinderjaren tot aan zijn dood, en ook verschillende kwitanties. Dat alles is by de inventaris gevonden in een lade, die aan Sixte was gewijd; maat zij hebbeu het ter zijde gelegd, als zijnde stukken zonder waardeik heb al lang ver zuimd ze je te geven. Barinc sprak op luchtigen toon en nam daarna haastig afscheid. Maar drie dagen later ging hij bij zyn dcchter dojeuneeren, verlangend te weten, of Sixie het pak ket had geopendhij vond het ongeschonden, zoo- als hij het zelf had dichtgemaakt, op de schrijftafel liggen. Zoo, heeft je man dat pakket nog niet open gemankt? vroeg bij. Als Sixte thuis komt, is hij al jtob overvoerd met de papieren, die de generaal hem laat lezen en schrijven, dat hij er geen zin meer in had. Hy zou toch beter doen, ze niet te laten slin geren bel pakket omvat zijn geheele jeugd. Ik zal het hem zeggen. Vrijdags, toen hy weer aankwam^ onder een of ander voorwendsel, want het was niet zijn ge woonte tweemaal in een week de reis naar Bayonne te maken, vond hij het pakket nog in? denzelfden staat. Hij wachtte den Zondag af, maar noch Anie, noch Sixte spraken van iets, en er scheen dus ook niet» bijzonders te zijn. [Wordt vervolgd.) te zyn. Dit is nu veranderd. Een jong Brusselsch koopman was met een meisje uit Riga geëngageerd, eo gaf haar kort voor het huwelijk haar woord te rug, meenende klaar te zyn. De vader eohter eischte ichadevergoeding, en wel 50.000 francs, zoowel we gens de moreele schade aan de toekomst van bet meisje toegebracht, als wegens de reeds gemaakte kosten vpor installatie. De rechtbank heeft zich hiermede vereenigd, oordeelende dat, wel is waar, huwelyks belofte op zichzelf geen rechten heeft, maar dat wie, eeu ander schade berokkent, deze moet vergoeden en hier wel van geen bedoeling tot bena deeling was gebleken, maar toch van eene buitenge' wone lichtzinnigheid, die als schuld aan te rekenen is. De rechtbank veroordeelde den jongen man tot 6000 fr. aan het meisje en 9300 fr. aan den vader, benevens tot teruggave vau alle brieven, portretten en geschenken. {Utr. Dagbl.) De Stallen van Koningin Victoria. Een paar da gen na haar .troonsbeklimming schreef Koningin Victoria aan graaf Albemarle, haar opperstalmeester: „Mylord, wees zoo goed onmiddellijk zes oorlogs paarden tot mijne beschikking te stellen, dat ik eene wapenschouwing kan houden over mijn troepen". Deze strijdlustige aandrift der Koningin is met de jaren verminderd. Sedert lang verschijnen de oor logspaarden van de beheerscheres van het Vereenigd Koninkrijk niet meer op de paradeveldcn. Hare Ma jesteit zit altoos in een rijtuig en rijdt altoos met hetzelfde span. Het heet dat zij honderd paardeu gebruiktinder daad zyn het er maar zes. De vier en negentig an deren zijn er wel, maar genieten do rustigste rust in de Btallen van Buokinghara-Palacezelfs zyn het er maar twee die altoos gebruikt wordeD, twee an deren die daarmede altoos het vierspan uitmaakten, en twee voor reserve. De stallen zyn prachtig ingerichtmen laat ze zonder moeite door liefhebbers bezichtigen, maar de bezoekors verwonderen zich, er tientallen van jaren dezelfde dieren te zien, Blackman, Cossack, Phalanx, Buckshorn, Sewell boreiken een ouwaarschijnlijken ouderdom, dank zij de uitgelezen voeding, ligging en verzorging, afgewisseld met regelmatige gezond heids- ridjes. In dat alles kwam een tijdelijke verandering, die veel op een revolutie geleek, toen onlangs de knechts palfreniers, alles was in beweging, zenuwachtig, afge jaagd. 's Morgens begon de drukte voordat de zon aan den hemel was, en 's nachts om twee uren wa ren de laatste paardeu en koetsiers nog niet thuis. De gewone paarden voor den hofdienst waren niet voldoendezelfs de staatspaarden moesten worden aangesproken. Dó „staatspaarden" zijn eene traditie zoo heilig als eene - toch dateert zij eerst van de Hannover- sche dynastie. De eerste Georges brachten hun eigen aarden uit Hannover mee over zee de zwarten en offifbruinen zijn wel een beetje meer Engelsch ge worden, raoar toonen toch nog sterk hun vreemden oorsprong. Zij hebbon een afzonderlijken stalhet zijn allen heugsten en zij worden bijzonder gesurveil leerd en verzorgd. De zwarte zijn stnatsiepaarden voor niet-politieko gelegenhedenze zijn overigens geheel uit de mode zoodat niemaud dan de Koningin zulke paarden heeft. De koffiebruinen trekken terecht de „staats- karos" zy brengen de Koningin naar het Parlement en stellen het paard voor, dat het Huis van Han nover in zyn wapen voert. Eenigen beweren dat dete paarden, als zij afgedankt worden, aan paar denspellen worden verkocht, maar dit is niet zoo het eenige waartoe zij worden afgestaan, is voor trompetterspaarden bij de Life Guards, de overigen sterven in dienst der Koningin. Als de staatspaarden in functie zijn moet bun staart gevlochten zijn, met linten erin; de zwarten met karmijnrood, de andere met violet lint. Dit is traditie, en er is slechts éénmaal van afgeweken. In 1831 had de besluitelooze koning Willem IV na langen weerstand toegegeven het Parlement te ont binden; bij zou er daD, ofschoon ongaarne, heen ryden. De opperstalmeester deed opmerken, dat het personeel geen tijd zou hebben om de staarten der paarden te vlechten. „Al zou ik in een cab gaan", zeide de koning, „ik zal niet dulden dat de koffiebruinen voor de koets komen, als huD staarten niet gevlochten zijn." Do ministers overreedden eindelijk toch den ko ning, achter ongevlocbten staarten to gaan zitten maar de koffiebruinen, haastig ingespannen, schichtig en slecht gemend, schrikten toen de wacht het ko ninklijk rijtuig, dat voorbijreed, salueerde. De koet sier, in plaats van de paarden in te houden, vloekte tegen de soldaten; de verschrikte paarden ijlden in woesten galop voort, en de koning kwam als een orkaan te Westminster aan. Den volgenden dag hadden de bladen het zoo opgevat, dat de koning, in zyn ongeduld om aan de wenschen van zijn geliefd volk tbe te geven, full speed naar het Parlement was geredenen de korte poos van populariteit, die Willem IV genoten heeft, had hij aan de koffiebruinen te danken. Het oudste dorpskerkje van geheel Nederland, dat van Nyswilre bij Wittem, zou gevaar loopen van omvergehaald en afgebroken te worden. Dit kerkje dagteekent uit het Karolingische tijdvak en vormt een zeer eenvoudig gebouw, in klei- en bergsteen opgetrokkenoorspronkelijk bevonden rich op elke zijde van het gebouw drie kleine Romaansche ven stertjes in den muur, die dichtgemetseld zijn, om plaats te maken voor nieuwere. Het kerkje is, noch van binnen noch van buiten, met sieraden, snijwerk of beitel werk versierd. Het telt een enkel schip en wel zonder pijlers primitief was deze kerk of kapel voorzien van een klein halfrond koordje. Het tegen woordige koor en torentje zyn van lateren tyd. Tot op het einde der vorige eeuw bleef de kerk of kapel van Nyswilre onder de hoede der Ridders van Mala. Bijna duizend jaren werd dat echt lan delijk, sterk 6n hecht gebouwtje, met tzijn nederig dak en eerbiedwaardig uitzicht, geëerbiedigd en ge spaard. Thans is het de wil der Regeering en van üen bisschop van Roermond, dat dit eerbiedwaardig monumentje uit de eerste tijden van het Chisten- dom blijve behoudenook mani.eD, die de kunst en de oudheden van ons vaderland kennen en lief hebben, zijn voor het behoud vau dit kerkje in het kryt getreden. De diamantkoorts is weder verschenen, ditmaal te Pretoria. Er zijn dicht bij die plaats een vijftal diamanten gevonden en men heeft ook geconstateerd, dat de aarde op die plaats van eene soort is, die men bijna altijd in diamanthoudende gronden aantreft. Natuurlijk is onmiddellijk een stroom van ontgin- ners uit Pretoria naar het nieuwe Dorado getrokken en de grond is bezaaid met paaltjes, die de claims afbakenen. De regeeriug trekt nit deze claims waarvoor 5 shilling per maand betaald wordt, eene kleine winst. Eenig nadeel is aan dit omwoelen van den grond echter ook verbonden. De streek werd namelijk gebruikt om vee te weiden en het spreekt vanzelf, dat vele vetweiders thans alles behalve over dit be zoek gesticht zijn. De Vossische Zeitung maakt een brief uit Zanzibar opeobaar, waarin de laatste berichten omtrent Emin- pacha's expeditie worden medegedeeld, Dr. Stuhl- raaun is met 50 Soedaneesche soldaten der Duitsche koloniale troepen uit Wadelaai op Duitsch grondge bied teruggekeerd om den te Bukoba liggenden krijgs voorraad te halen en zich daarna weder bij Emin te voegen, echtor de 50 soldaten te Bukoba achter latende. Verder zou der Duitsche regeering vanwege Emin het voorstel worden gedaan de equatoriale provincie als buiten de Engelsche sfeer liggende te verklaren en Erain's recht op dat gebied to er kennen. De Times merkt op, dat de Duitsche regeering de overeenkomst met Engeland zou schenden door naar eenig voorstel van Emin te luisteren, en wel op groBd der officieele verklaring in den Reichsan- zeiger van 29 October jl., waarin werd medegedeeld, dat Emin opgehouden had een beambte in dienst der Duitsche regeering te zijn op het oogenblik, dat hij het Duitsohe gebied verliet. Het moet dus ook vreemd voorkomen, zegt het blad verder, dat dr. Stuhlmann het rqcht zou hebben te Bukoba op den krijgsvoorraad beslag te leggen, die wel is waar destijds ten behoeve van Erain's expeditie daarheen word gezonden, maar waarop hij thans, nu hy niet meor Duitsch ambtenaar is, geen aanspraak kan doen gelden. Ten slotte wordt bericht, dat Emin het ivoor, dat hij vijf jaar geleden in de equatoriale provincie achterliet, teruggevonden heeft en thans met zich medevoert. De Association libérale (de vereeniging der vooruit strevende liberalen) te Brussel heeft Vrijdagavond eene vergadering gehouden om de uitkomsten na te gaan vau de onderhandelingen tusschen hare gede legeerden en die van de Ligue (do vereeniging der gematigde liberalen,) aangeknoopt met het doel zich met elkander te verstaan over samenwerking bij de verkiezingen voor de Constituante. De heer Janson heeft een brief voorgelezen, Vrijdag van de Ligue ontvangen, in welken alle moeilijkheden uit den weg worden geruimd en die recht geeft den bond van alle liberalen thans als bezegeld te be- sohouwen. Betreffende Dahcmey heeft de Fransche regeering beslist te kennen gegeven, dat zij er niet aan denkt Dahomey te verlaten en ook niet van plan is een groote expeditie daarheen te zenden. De regeering verklaarde, dat het onvoorzichtig zou wezen in den tegenwoordigen tijd met alle kracht een politiek van uitbreiding in Afrika te willen volgen. Men zou zich moeten bepalen tot het versterken van de posteD, die men heeft en verder een verde digende houding aannemen. Deze verklaringen waren echter niet bijzonder naar den zin der Kamer. De afgevaardigde De Mun had een welsprekende rede gehouden, waarin hij voor stelde een koloniaal leger te organiseeren en koloni- satie-compagniën te yormen. Tegenover deze gïoote plannen stak het min of meer nuchter besluit van de regeering te zeer af. Ernstige Fransche bladen begrijpen echter zeer goed, dat de minister gelijk beeft. Het cJournal des Delats zegt Naar Abomey gaan, zou ons duur te staan komen zoowel aan geld als aan manschappen. En hebben wij de zekerheid, dat wij daarmede ons doel zullon bereiken Niet de minste 1 Behau- zin zal vluchten en er wel voor zorgen ons niet in handen te vallen. Wij zouden kans hebben, een dozijn overwinuingen te behalen, zonder evenwel den vijand ooit goed onder handen te kunnen nemen, en zeker zonder hem ooit te ontmoedigen De politiek, die de Debate aanbeveelt, komt neer op „behouden het versterken." Het is geeu schit terende, geruchtmakende politiek, maar het is de eenige, die de algerneene omstandigheden ons raden te volgen. Zy zal twee voordeeleD geven ten eerste dat wij niet zeer gehaast zijn en ten tweede, dat wij niet het hoofd zullen verliezen bij het minste onge luk dat ons zou overkomen. Geduld en kalmte, dit moet men van de openbare meening vragen. Goede inzichten, omzichtigheid bij het maken der voorbe reidselen, vlugheid in de uitvoering, ziedaar hetgeen het gouvernement moet toonen. De commissie der Kamer heeft de onlangs tus schen Frankrijk en Noord-Amerika getroffen han delsovereenkomst met algerneene steramen goedgekeurd. Voorzitter der commissie is de heer Méline. Door deze overeenkomst zal op zekere Amerikaan sche voortbrengselen het minimum-tarief van toe passing zijn, terwijl Noord-Amerika zijnerzijds zekero Fransche artikelen vrij van rechten zal toelaten, over eenkomstig de bevoegdheid, bij de Mc. Kinley-wet aan den president Harrison toegekend. De minister van koophandel, de heer Jules Roche, had de commissie vooraf eenige ophelderingen gege- ven. Frankrijk zeide hij, zal nu in Amerika eene waarde van 17 millioen, vrij van rechten, invoeren. De zonder onze handelsovereenkomst daarvoor te betalen rechten zouden 1,200,000 fr. bedragen. Wij hebben mitsdien door ons minimum-tarief eene ont heffing van gelijk bedrag aan Amerika toegestaan. Het minimum-tarief is niet van toepassing ver klaard op de uit Amerika ingevoerde koffie, ter waarde van 8 millioenwant de koffie is geen Noord-Amerikaansch voortbrengsel. Het comité voor de manifestatiën op» 1 Mei te Parijs hield een vergadering en na langdurige dis cussie werd besloten dit jaar geen gedelegeerden naar de verschillende Staatsmachten te zenden en l Mei een onkele bijeenkomst te houden, zondor rnanifes- tatiën op straat. Verder werd een voorstel aange nomen om voortaan op genoemden dag een blad uit te geven, Le Premier Mai, waari na! de eischen der so cialisten zouden worden opgesomd. Te Londen leeft men ook niet zonder vrees, te meer omdat er veel werkloozen zijn. De werkloo- zen hielden vergaderingen, waarop 't ruw toe ging. Een deputatie werd naar den voorzitter van den raad voor plaatselijke aangelegenheden gezonden. De voorziuer erkende het bestaan van den arbeidsnood, doch voegde er bij, dat het hem op het oogenblik onmogelijk was den werkloozen arbeid te verschaffen. In het Oosteinde van Londen waren plakkaten aan geplakt, waarom men lezen kon „Anarchie, geen God of wet of eigendom, maar vrijheid, gelijkheid, broederschap. Een conferentie van gedelegeerden van de Engelsche on vreemde groepen van anar chisten zal binnenkort in Londen worden gehouden; een van de beweegredenen is de vonnissen der Wal sall anarchisten te overwegen, en om een demonstra tie in hun belang voor te bereiden." De Times spreekt echter nogal moedig het groote blad be toogt, dat men in alle landen tot dusverre van de grootspraak der anarchisten weinig notitie nam. Nu zij echter gemeend hebben voor 1 Mei van dit jaar den zoogenaamdeu werkmansdag, zich eens nadruk kelijk onder de aandacht vaa het Europeesche pu bliek te moeten brengen, door oen aantal hunner zoogenaamde heldendaden tegen de beschaafde maat schappij te verrichten, en om hun kracht te toonen en alom schrik te verspreiden, zullen zij juist onder vinden, dat de gansche beschaafde maatschappij zich tegeu hen keert en zij eenvoudig verpletterd zullen worden. De te /Londen verblyf houdende Prins

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2