BINNENLAND. Ruitenlamlsch uvrzMil. overschatting van de voordeelen welke de ver wezenlijking van het plan zal ten gevolge hebben. Het noemt 't b.v. een dwaasheid de droogmaking te beschobwen als een werkver schaffing op groote schaal. In den eersten tijd zal het tegenovergestelde allicht het geval zijn. Het eerste tijdperk toch dat acht jaar zal duren het leggen van den djjk enz. en waarin voor 42 millioen zal worden ver werkt, zal geen verhooging van welvaart ge ven. Men verricht werk, dat in de toekomst productief kan worden, iuaar voor 't oogenblik improductief is. Het is een kapitaalsbelegging die voorhands geen rente geeft en dus in haar dadelijkewgevolgen met kapitaalvernietiging ge lijk stafSbieDe bedoeling is, dat het rijk dit zal betalen. Voor de oeconomische gevolgen doet het er weinig toe of de 42 millioen door het rijk worden gegeven dan door particulieren. In 'teerste geval moet de rente door de be lastingbetalers worden opgebracht, in het tweede geval wordt door de kapitaalschietevs rente gederfd. In beide gevallen wordt bespaard kapitaal, dat anders in productieven arbeid zou zijn belegd, gebruikt voor arbeid, die niet loont. Wat in de Zuiderzee geworpen wordt, wordt noodzakelijkerwijze aan andere bedrijven ont trokken. Hier wordt geen werk geschapen, maar worden eenvoudig arbeidskrachten ver plaatst van het eene bedrijf naar het andere. Bij de redeneering van prof. Telders dat er duizenden in den lande zullen zijn ingenieurs, opzichters, industrieelen, ambachtslieden, schrij vers, polderjongens enz., die aan 't werk kun nen gaan, terwijl zij anders allengs dreigden werkeloos te worden, plaatst Het Vad. een vraagteeken. Zoolang de arbeid duurt, biedt hij een uit lokkende carrière aan, die vele jongelieden zal aansporen zich te wijden aan de vakken, die hiervoor in aanmerking komen, en werkbazen en ambachtslieden zal doen toestroomen. Maar als eenmaal een aanmerkelijk deel van den nationalen arbeid in die bedding is geleid, dan zal het later des te moeilijker zijn dien weder in andere richting te sturen. Vooral voor den arbeider, die slechts over een paar stevige armen beschikt zonder eenige vakkennis, den zoogenaamden polderjongen, zal dergelijk werk op groote schaal, een ware uit komst zijn. Maar waar moeten die lieden een bestaan vilden, als het plan is uitgevoerd? Deze bedenkingen worden niet geopperd en ook niet door ons te berde gebracht om van de onderneming af te schrikken. Integendeel, zij spruiten voort uit ware belangstelling in het welslagen der zaak. Is eenmaal het werk naar wensch geslaagd, dan wordt het daarin gesto ken kapitaal met den dag productiever. Maar voor we daar zijn, liggen er tal van voetan gels i n klemmen op den weg. Daarop attent Best; ten minste totdat wij zullen overeenko men er veraodering in te brengen. Ja, dat is voed. Langzaam hadden zij hun kaarten opgenomen. Wilt ge andere? vroeg D'Avignac. Dank je, ik ben sterk. D'Avignac had een afschuwelijk spel; Sixte had den heer en opgelegd vole. Op dio manier zal 't Diet" lang duren of j'e hebt je twintigduizend gulden terug, sprak D'Avignac. Dat zou mg niet onwelkom zijn. Je ziet dus, dat ik goed heb gedaan met je hier te houden. Eenigen dor gasten hadden, toen zij hen aan de dcarté-tafel zagen plaats nemen, het baccarat-spel verlaten, dut met weinig opgewektheid werd gespeeld, en schaarden zich stil en aandachtig rond hen. Nu zette D'Avignac drie fiches af. Ik begin mg te verdedigen, sprak hij. Toch, verloor hgmaar het volgende spel was gunstig voor hem; zij begonnen met een inzet van driehonderd gulden, dien hij ook won. Doen wjj quitte ou double? -vroeg hij. Sixte aarzelde een oogenblik en vroeg zich af, of zijn veine ook was uitgeputmaar daar hij vier punten had tegen vijf, meende hij dat de fortuin weifelde, en dat zij hem misschien nog ter zijde bleef. Ja. Wederom had hij vier punten tegen vijf, en dit- te maken, zooals genoemde bladen deden, is een verdienstelijk werk. Zjj bedoelen er mee, dat de wetgever met alle mogeljjke gevolgen rekening behoort te houden, eer hij een be sluit neomt en vooral dat dit nationale werk zoo worde uangevat, dat de gevreesde nadeelen tot zoo gering mogelijken omvang wordeu teruggebracht. Gedurende den aanleg moet op de toekomst worden gelet, terwijl bij de uitgifte der beschikbare gronden minder het onmiddellijk geldelijk voordeel dan wel de eco nomische gevolgen op den voorgrond moeten staan. Of de exploitatie moet geschieden vol gens de denkbeelden der commissie, laten wij in het midden, maar stellig moet de eerste vraag zijn hoe kunnen wij deze landaanwinst dienstbaar maken aan het verbeteren van den toestand der vaderlsndsche landbouwers, welk stelsel is op den duur het meest in het belang van het algemeen Aangezien er nog heel wat water de Zuiderzee in en uit zal stroomen, voor de eerste grondslagen van den atsluitingsdijk gelegd zijn, zal men den tjjd hebben i de zaak van alle kanten te bejien. Eerst moet de natie voor het idee zelf gewonnen worden, zich 'er warm voor makenimmers zonder geestdrift koiiit zulk een reuzenwerk niet tot stand. GOUDA, 20 April 1992. Heden morgen werd bet stoffelijk overschot van den neer C. G. van der Garden ter aarde besteld. Eene groote menigte was op den doodenakker aan wezig om hiervan getuige te zyo. Het personeel der booten volgde de lijkkoets, die geheel met kransen bedekt wa9. Toen de kist in de groove was gedaald, nam de heer Lans van Capelle a/d IJsel het woord en sprak de familie en hqt personeel toe, die in den heer van der Garden een flink patroon verloren. De oudsto zoon sprak daarop namens de familie dank uit voor de laatste eer aan hunnen vader bewezen en hiermede was de plechtigheid afgeloopen. Het examen voor vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek is met gapd gevolg afgelegd door J. C. van der Sluijs te Schoonhoven en L. de Bruin te Stolwijk. Ter gelegenheid van het Paaschfeest liet de Holl. Spoorweg-maatschappij van en naar Den Haag óp Zatordag iO en 2n Paaschdag 14 extratreineo loopen. Het gure weder deed echter veel afbreuk aan de aloude gewoonte van velen buiten de stad, om de Paaschdagen hier te komen doorbrengen. Zonneschijn, sneeuw, regen eu windvlagen wissel den op deze Aprildagen beurtelings elkander af. De toestand van vrouw v. d. Lin den Haag, die eenige dagen geleden door een messteek in de buik werd verwond, is thans van dien aard, dat alle gevaar alW geweken kan worden beschouwd. maal aarzelde hij niet; hii was achteruit geraakt, dat wilde hij weder inhalen. Daar D'Avignac er in toestemde quitte qu double te spelen, had hij slechts vol te houden, tot hij weder won; dan zou hij uit scheiden en geen kaart meer aanraken. Het was ondenkbaar, onmogelijk, tegen alle regels in, aan te nemen, dat hij niet eens eeumaal winnen zou; was hot spel niet een weegschaal, geregeld naar onveranderlijke wetten? Nog eens, sprak hij. Nu verdrougen allen zich om hen, maar' niemand sprak een woord; men deelde elkander met blikken zijn indrukken mede. Sixte joelde tot zijn verwondering, dat het zweet bem in den hals parelde, en hij begon zich ongerust te maken: klaarblijkelijk was hij zijn zenuwen niet meer meester; evenwbl had hij de kracht niet van deze opmerking party te trekken; do ontroering zou hem het oog op de kaarten niet doen verliezen. Zij benam he^ echter de beslistheid: uit'voor zichtigheid, uit een overmaat van nauwgezetheid, nam hij kaarten bij, als hij ze had moeten weigeren en brutaal zijn. Drie partijen, achtereenvolgons op deze wijze ver loren, deden hem va?i stelsel veranderenniet de kans was schuld aan zijn verlies, maar zijn eigen onhandigheid en ook de> kalmte van D'Avignac, die, bedacht op verdediging, steods georuik maakte van de fouten van zijn tegenpartij, zonder dat het steeds grooter worden van den inzet op hem fien minston In verschillende buitenlandsche bladen vinden wij de mededeeling, dat onze Koninginnen in begin van Mei eonigen tyd zullen gaan doorbrengen in het Schwarz- wald en wel te Triberg. Zooals bekend is, richtte het hoofdbestuur van den Ned. Bood ter bestryding van overdreven Zondags rust op het gebied van post- en telegraafverkeer zich in de maand Januari jl. tot den minister van water staat met het veraoek, het daarheen te willen leiden dat voortaan onderscheid worde gemaakt tusschen Zon- en feestdagen, in dien zin, dat de dienst aan de kantoren der posteryen uitbreiding zou erlangen, vooral op de Christelijke feestdagen, waarbij op de algemeeno erkenning valt af te dingen, alsook daar waar Zon- en feestdagen elkander onmiddellijk of in zeer korte tijdruimte opvolgen. Het bondsbestuur ontviug hierop dd. 19 Februari '8 Ministers antwoord, behelzende het besluit, dit voor het vervolg op een tweeden Christelijkeu feest dag, voor zooveel niet op Zondag vallende, de kan toren der posterijen mede znllen zijn opengesteld voor het aannemen van pakketten, het verzenden van post- wissols en de behandeling van quitnntiën. Naar aanleiding hiervan wendde do bood ziek op nieuw tot den Minister. Hij deed opmerken, dat ofschoon door deze wijziging aan 6nkole bezwaren van bet groote publiek werd te gomoet gekomen, han del en Nijverheid daarby evenwel geen haat vaneeni gerlei beteekenis zouden ondervinden, daar pakket ten, postwissels en quitantiën voor hen juist niet tot de spoedeischonde zaken behooren. Wat de Minister bad besloten, betrof alleen uitbreiding van werkzaam heden handel en nyverheid hadden echter in de eerste plaats belang bij uitbreidiug van diensturen. Op grond hiervan heeft de bond opnieuw tot den Miuister het verzoek gerioht, te willen bevorderen, dAt de diensturen op Christelijke feestdagen uitbrei ding erlangen. Een heer, die gisterenavond omstreeks 9 uur op de Hoogstraat te Botterdam met zijne dame liep, werd door eed hem onbekend man plotseling van haar gescheiden. Over4 deze verregaande onbeleefd heid zeer ontsticht, voegde de heer den man een paar minder vleienden woorden toe. Daarop sloeg de man, die blijkbaar onaangenaamheden zocht, er op los en verwijderde zich in allerijl. Toen bleek wat do bedoeling geweest was. De heer bemerkte namelijk dat zijn horlogeketting stuk was en dit het horloge met een stuk van den ketting was ver- dweneu. In het garnizoen Venloo word dezer dagen het examon gehouden voor die lotelingen der nationale militie, die, indien zij voldoen aan zekere eischen, het wapen en garnizoen mogen kiezen, waarby zij hun dienst wenschen te vervullen. Er had zich één jongeling aangemeld, die begon met aan de officie ren der examen-commissie een sigaar aan te bieden. Toen het examen was afgeloopen en een der officie ren hem beduidde, dat bij kon heengaan, noodigde hij dien officier uit, om met hem een potje bier te gaan drinken. Hoewel de examen-coinraissie hot gulle hart van den loteling erkende, kon zij uiet besluiten hem het getuigschrift^ van voldoend examen uit te reiken, om- invloed scheen uit te oefenen. Kon hij dan zelf die kalmte niet terngvinden, voor enkele minuten, voor enkele seconden slechts? Maar de verandering van stelsel bracht geen keer in de veine, integendeel; de fouten, die bij eent had begaan uit te groote voorzichtigheid, beging, by nu uit overmoed. En telken keer, wanneer hij verloor, herhaalde hij i. Nog een. Zij, die op den toon letten, konden daarin tolkens een verandering hoor^n, die genoegzaam .te kennen gaf, in welken staat hij verkeerdezelfs uit zijn ge laat en handen was het bloed geweken. Naarmate het spel grover werd, was do houding vau de toeschouwers gewyzigd men was begonnen bij dit duel met rustige nieuwsgierigheid toe te zienmaar nu deed een doffe uitroep of een andere beweging Sixte's moed* verflauwen of aanwakkeren; daar iedereen versteld stónd over zijn déveine, was het duidelijk, dat deze niet kon Voortdurenéén gelukkig spel, en hij had zyn schuld afgedaan. De twee volgende waren beiden ongelukkig, en toén Sixte herhaalde //Nog een", antwoorddo -D'A vignac voor de eerste maal niet //Best." Hij rustte rnqt beide armen op de tafel en zag Sixte in het gelaat. Hoe, nog meer? vroeg hij, met harde, duide lijke stem. f Wordt oeroolfd.) dat zijn kunde niet verder reikte dan die van leer lingen uit de laagste klassen der volksscholen. Overmorgen zal de vierde Kamer der Bechtbank te Amsterdam uitspraak doen in de strafzaak tegen een jonge man, den zoon van goeden huize. Veel was er reeds in het ouderlijk huis van dezen beklaagde gebeurd, diefstal op diefstal pleegde deze zoon, de vador sloeg zijn legerstedo des 'nachts op voor zijn brandkast, ten einde op eigen erf, zooveel mogelijk de roofzucht van zijn telg te beteugelen, nieis mocht baton. Fatsoenlijk gekleed, met een radde tong gewapend,, en zich steeds staande houdende door het denkbeeld van goeden huize te zyn, besial hij een ieder, die zijn bedoelingen nog niet kende. Op 14 Februari LI. beklom hij een bovenhuis aan den Groenenburg- wal cn ontmoette daar oen persoon die hem wegens zijn fatsoenlijk voorkomen, voor een makelaar hield. Uit de keukên van dat bovenhuis stal hij het gouden horloge van de dienstmaagd, verkocht dit bij een koopman aan den Ainstel, noemde zich aldaar val- scbelyk /,De Vries", toonde dozen koopman een bankbiljet van 200, vertelde dat hij veel geld op de Bank had staan en meer dergelijke praatjes. Bij do behandeling zijner zaak op 14 dezer door den voorzitter der rechtbank ondervraagd, bekende hij den gepleegden diefstal van het horloge eu be kende tevens do drie laatste maanden voor zijn ge vangenneming, zich aan verschillende diefstallen te hebben schuldig gemaakt, waarna de bovenbedoelde koopman als getuige geboord, verklaarde dat deze beklaagde dikwerf voorwerpen als jassen, parapluiën een klokje, een tooneelkijker, een gouden remontoir horloge, en meer kleinodiën bij hem ten verkoop had aangeboden. z Ngdat nog als getuigen werden gehoord do per soon''die b'klaagde op het bovenhuis had ontmoet, de eigenaresse van het aldaar gestolen horloge, zoo mede de rechercheur door wiens flink optreden het uurwtfck aan de dienstmaagd kon worden terugge geven, vorderde het» O. M. tegen dezen beklaagde wegens diefstal een gevangenisstraf van een jaar. Beklaagde voerde zelf zijn verdedigiag. Te Worth, in Beieren, heeft een brand go woed, die acht uren heeft1 geduurd, waarbij 32 brandweer korpsen (uit Begensbiirg, Strnubing, Faikenstein, enz.), geholpen dtfof militairen uit Begensburg, hulp hebben verleend. In wberwil van alle ijverige po gingen om den Poortgang c.'«r vlammen te stuiten, is h«t grootste gedeelte van het vlek totaal vernield. Dit kwam vowal doordien de meeste huizen waren gedekt met zoogenaamde dakspanen, die ori|der het branden door den tfind ver werden weggeslingerd, zoodat *fcij hier en daar tot op afstanden van 800 a 1000 meters op andere huizen nederkwamen en aldaar nieuwen brand veroorzaakten. Langs de eene zijde van den aldaar liggenden Schlossberg is het ge boomte in de asch gelegd. Ofschoon het kasteel aan dien berg betrekkelijk zeer hoog ligt, werd het niettegenstaande den grooten afstand der brandende huizen aangetast, met het gevolg dat het dak van den zuidwestelijken toren in vlam geraakte. Onder dit dak ligt de prachtige historische vorstenzaal uit de 16e eeuw, waarvan het plafond werd vernield, te gelijk met een trap^ op het binnenplein. In een der lager ge legen huizeu was onlangs eene nieuwe drukkerij gevestigdaldaar werd m een gang een vat petro leum geborgen, hetwelk kort daarna ontplofte, zoo dat de petroleum, die tevens vlam vatte, naar alle i kanten wegvloeide eu tot eene sneller verspreiding der vlammen bijdroeg. Een merkwaardig verschijnsel was het,v dat som mige huizen aan den tfoet van den borg en niet ver van het middenpuqt van den brand gelegen, bevrijd, bleven, terwijl de hooger gelogen huizen tot zelfs aan de audere zijde van den berg werden aangetast. Tot de grootste afgebrande gebouwen behooren het raadhuis, de gevangenis, het hotel Geiger en twee groote bierbrouwerijen. De kerk, die in groot gevaar verkeerde, is onbeschadigd gebleven. De verbrande onroerende goederen Waren alle verzekerd; van de roereijde was slechts ongoveer jeen derde gedeelte geassureerd. Het grootste aantal diergenen die door het onheil zijn getroffen behoort tot minder bemid- deldeu. Bij de ramp is niemand omgekomon. Ten bohoeve der noodlijdenden zijn er uit de omliggende plaatsen oumiddellyk groote Jjezendiugen levensmid delen en benoo-ligheden afgezonden. Dezer dagen wordt op de terreinen van de firma E. H. Krelage en Zoon, Kleinen Houtweg te Haar lem, eeno tentoonstelling van bloeiende hyacinten en tulpen in protikbakken gehouden. Het houden van zulke tentoonstellingen behoort tot de oudste gebruiken der 'Haarlemsche bloemisten, en vroeger werden de pronkbakken niet alleen aangelegd voor hyacinten en tulpen, doch ook voor ranonkels, ane- monoo, aujers en auricula's. Alleen die bloemen keurde de kweeker dier dagen fcijne zorg en aan dacht waardig. De Haarlemsche bloemist George Voorhelm beschreef reeds in 1752 in zyn werk Traité des Jacinthes de hyacinten-bakken, en De Saint-Viman gaf in 1768 in zijn standaardwerk Des jacinthes een schets van drie op verschillende wijzen gerangschikte pronkbakken van Haarlemsche bloe misten, en de naamlijst der daarin geplaatste ver scheidenheden. Laugen tijd bleven de hyacinten-bakken te Haar lem in eere. Nog omstreeks 1850 had ieder voor naam bloemist ze, doch toen nam de lief hebberij er voor af en een 30tal jaren geleden vond men zo alleen bij de firma Krelage. De talrijke vooijaars- tentoonstellingen, waar steeds hooger eischen worden gesteld aan de hyacinten-inzendingen, noopten ook haar, daar zij steeds mededong, het tentoonstellen op eigen grond te laten varen voor dat op binnen- en buitenlandsche expedities. Toen echter in 1879 de liefhebberij weder in eu om Haarlem ontwaakte, was de firma de eerste die de bakken in eere her stelde, en zoo hield zij eerst in 1880, daarna iu 1884 en 1889 en thans weder eene tentoonstelling. Evenals de bloembollen in don open grond, wor den ook in de pronkbakken de. bollen iu het najaar geplant en gedurende den winter en het voorjaar met groote zorg tegen de wisselvalligheden van het weder beschermd. Zyn zij eenmaal in bloei, dan wordt eene tent over de bedden gespannen, om de kleurenpracht te bewaren, den bloeitijd langer te doen aanhouden en den liefhebbers gelegenheid te geven de verscheidenheden onder de gunstigste om standigheden en in den volmaaksten vorm te bestu- deeren. De bakken zijn eigenlijk staalkaarten van hetgeen te verkrijgen is. De vakmannen waardeeren ten zeerste de gelegenheid, hun hier geboden, doch ook de liefhebbers komen steeds trouw op, en geen wonder; want wat hier wordt te zien gegeven is eenig schoon. Onder de tenten er zijn er twee staan m de eene de hyacinten in twee bakken. De eerste bak, //de regelbak" genaamd, bevat 102 enkelbloe- mige verscheidenheden, van elk eene rij van 6 stuks. De andere, /rde rangeerbak" geheeten, bevat oen veel grooter aantal, zoowel enkele als dubbele ver scheidenheden, van elk twee stuks naast elkander en met zorg naar de kleur en de hoogte gerangschikt. Terwijl de eerste bak om de fraaie kleurschakee- ring deu leek het meest aantrekt, is het de tweede bak waarvoor de vakman met bewondering stilstaat, omdat daarin alles is te vinden wat nieuw is of is veredeld. Ook in de tulpentent heefü men twee bakkeD,eén voor de enkele en één voor do dubbele bloomen. De inrichting van beide bakken is gelijk aan die van de hyacinten-//regelbak." Daar op sommige terreinen nog tal van schoons is te zieu en een ieder vreem deling bereidwillig wordt toegestaan ook daarna een kijkje te nemen, kan ik ieder die onze gemeente kouat bezoeken aanraden deze gelegenheid om iets werkelijks fraais te aanschouwen niet over te slaan. De hyacinten zijn zoove;, dat de groote pracht er duidelijk blijkt en ook de tulpen loonen de moeite van een beziek ten volle. De directeuren der postkantoren hebben de opdracht ontvangep een rood geschilderden minuutwijzer op de klokken te doen aanbrengen, die in den buiten muur of iu de kamers vo >r het publiek geplaatst zijn. De zwarte wijzers zullen den Greenwich, de roode den plaatselijken tyd aanwijzen. Zaterdag is mr. H. Goeman Borgesius te Deventer als spreker opgetreden met een toespraak over sociale eu financieele politiek. De heer Borgesius wees op de wenschelijkheid van talrijke hervormingen, die echter geleidelijk en vreedzaam tot stand moeton komen, eft kwam ten slotte tot een bespreking van de belastingontwerpen. Ofschoon zij niet volkomen aan zijné wenschen beautwoorden, sprak hij toch de verwachting uit, dat zjj wet zullen worden. Een korte, niet zeer belangrijke ged&chteuwisse- ling ipet enkele der hoorders beslaoot de bijeenkomst. Maandag ochtend, terwijl te Kapelle aan den IJsel de arbeider Z. op het land werkzaam was en zijne vrouw in de kerk zat, is hun 3-jarig dochtertje in het water bij de woning gevallen en verdronken. De heer C. van Kleef deelt in het N. Tuinbouw blad mede dat door en Nursery Association, te Boskoop, zooveel mogelijk ten minste, Boskoop s artikelen op de wereltentoÖnstflling te Chicago zullen vertegenwoordigd worden. Alles aldaar te laten zieu zou de krachten 'der Vereeniging te boven gaan daarom zal men zich bepalen tot het inzenden van 25 magnolia's, 200 clematis, 300 lage rozen, 25 j clematis, nieuwe zaailingen, 100 hydrangea panicu- lata gradiflora, 100 vibernum plicatum sten li, 100 azalea poutica, tOO azalea mollis, op uaaip, 100 azalea mollis, zaailingen, 50 azalea mollis maal sinensis, 100 hybride rhododendrons, cn eene party phlox decussata enz. Onze consul te Warschau, de heer J. W\ Wille- kes Macdonald, schrijft in zijn bericht over 1891 o. a. het volgende Het gebrek aan steen ter bestrating der groote wegen doet zich vooral in Midden- en Zuid-Polen gevoelen. In het noorden vindt men ze over.loedig en er zijn zelfs districteu waar de landbouw door het groot aantal veldsteenei», zeer bemoeilijkt vygfdt. Omstreeks 10 jaren geleden kwam de heer Siennicki een der ingenieurs van waterstaat en wegen, op het denkbeeld om de uitstekeode grondstoffen door hem in het gouvernement Kielce gevonden, te gebruiken voor het vervaardigen van klinkers voor straatwegen. In 1884 reisde hij naar Nederland en een deel van Noord-Duitschland om zich in alle bijzonderheden op de loogte te stellen van de bewerking, en kort daarop werd de bouw eener groote fabriek onderno men en mocht hij de voldoening smaken klinkers van uitnemende qualiteit te verkrijgen. Maar nog altijd tracht de heer Siennicki vergunning te be komen met die klinkers de wegen te bestraten. De hooger gestelde Bijks-ingenieurs willen daarvan niet hooren. Zij beschouwen die steeuer. als soods- nig, niet voor bestrating geschikt, wel als materiaal voor dat doel en zoo worden ze alle, nadat re uit den oven komen, in stukken geslagen en dan als puin op den weg geworpen, waar ze natuurlyk ge deeltelijk tot gruis verreden worden, zich met het fijne zand tot stof vermengen en voorzeker geen ide ale bestrating vormen. Door de bekende firma Zochter te Haarlem is een plan opgemaakt voor de beplanting en bebouwing van de terreinen tusschén het kanaal en 't badhuis te Scheveningen, waardoor een park van zeldzame schoonheid zal ontstaan, met vijvers, bruggen, wau- del-en rijwegen, rondpoint, oilandje en tal vau frarie villa's. Wordt dit prachtige plan uitgevoerd, dau zal do bebouwde kom der gemeente ongeveer door dit park met Scheveningen worden verbonden en dan zullen we éen groot park krijgen, dat in drie deelen gescheiden van den ouden tot den nieuwe Scheve- ningschen weg loopt. De resideutio zal er niet wei nig schoonheid door winnen. Het onderzoek der politie nopens den moord op de Prinsengracht te Amsterdam, wordt steeds voort gezet, maar tot nog toe zonder eenig resultaat. Wel zijn in de laatste dagen nog enkele personen in hech tenis genomen, doch allen werden spoedig daarop weder in vryheid gesteld. De zonderlingste geruch ten zijn in de stad in omloop. De babbelzuqht gaat zelfs zoover, dat men hier en daar namen hoort noe men van personen, //die den moord stellig hebben gepleegd.,, De justitie heeft echter nog niets, dat tot ontdekking zou kunnen Liden, gevonden. Van alle kanten komen berichten omtrent den bit leren sneeuwstorm, die in den napht van Vrijdag op Zaterdag vooral het zuiden van Engeland geteisterd heeft. De diepte van den sneeuwval bedro g gemid deld zes Eng. duim, terwijl op vele plaatsen de sneeuw ter hoogte van eonen voet was opeengewaaid, zoodat zelfs het spoorweg verkeer op de- lijp Londen-CUa- tham-Dover ernstige stoornis ondervond. Het ergst had de telegraaf het ie misgeldende omgerukte palen en draden maakten in Kent, in Essex, in zuide lijk Lincoinshire en ook te Brighton de wogen onbe gaanbaar. De volunteers te Dover zalen in hunne kwartieren feitelijk ingesneeuwd, en van de voorge nomen oefeningen le velde kwam luttel tp recht. Kortom, de nukkige April, die zoo kort geleden nog het kwik tot 70° rijzen deed, heeft zelden aan men- schen en planten een pboozore part gespeeld. De voorjaarsbloemen, zoo hoopvol ontloken, zijn grooten* deels gedood, en voor menigen landbouwer begint het goede jaargetijde reeds onder treurige ooruit zichten. Op Jersey, bij voorbeeld, wordt de schade, door vorst en sneeuw^, aan het aardappel-gewas toe gebracht, op niet minder dan 150,000 geraamd. Omtrent de Italiaanscho crisis deelt Daltiel het volgende mede Be heer tirimaldi zal de portefeuille rail openbare werken aanvaarden. Aan dit departement tal toe gevoegd worden de afdeeling posterijen en telegraphie die ophoudt een afzonderlijk ministerie uit te mallen. Do heer Branca heeft de portefeuille van financiën geweigerd. l)e positie valt generaal Pelloux schijnt niet zeer vast te wezen. -De berichten omtrent da orisis zijn over 't algemeen nog niet meer dan geruchten. Zeker alleen is dat er van daag nog geèn oplossing verkregen zal worden. k

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2