7EB VERB2NIC». BS, de 2de meid d loon, reel rij. >4 BINNENLAND. Vrijdag 29 April. N° 4822. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. KL AP. FEUILLETON. iet 30 Socie- uitleg- zijner ■MAN, RS Jz. WMER De inzending van advertentiën kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. b Atzonderipke Nommers VIJF CENTEN. ioekh. H. C. uiteen en daarmede was de {Uit het Fransch.) I. enaar, De pri.» per drie maanden i» 1.25, franco per poxt 1.70. In het 3e district van de Krimpenerwaard is her kozen tot hoofdingeland do heer L. Kooy, te Krim pen a/d IJsel, ^gekozen de heer C. Kersbergen, te Lekkerkerk, in de plaats van den heer Joh. v. Vliet; der jongere meisjes boterham maakte, .1. bij: n echtheid ii steeds voor- am der Firma •UDE //Is ma?” □de aan tnpne 'Oten bekend, Stalhouder]] d voorzetten, lezelfdo voet. 12 jaren ge- >n, bljf ik kind) tegen Mej. J. M. Dorlas is te Zwolle geslaagd voor de acte als onderwijzeres. Aan Mej F. Coenders is, op verzoek eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de openbare school te Oudewater. GOUDSCHE COURANT. Tot voorzitter en secretaris der polders Hekondorp, Langeruigeweide en Papekop is benoemd de heer W. H. Doorman te Oudewater. ADVERTENT1EN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Door het O. M., bij de rechtbank te ’s Bosch, is hooger beroep aangeteekend tegen de beslissing der arrondissements-rechtbank, waarbij A. v. L., gewe zen hoofdagent der gemeente-politie aldaar, is vrij gesproken van de hem ten laste gelegde knevelarij. Bovendien worden alle Advertentiën grati, opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschijnt. eenigde zich toon voor dit hotel en nog nooit zagen wij hier eon zoo groote menigte bijeen. Het wijde marktveld van het Stadhuis tot //de Zalm” was stampvol, man aan man stond men daar geschaard, van allerlei stand en rang, alle leeftijden waren ver tegenwoordigd, en wij gelooven zonder overdrijving te kunnen beweren dat er miusteus 5000 menschen bij elkaar waren. Sequah hield daarop van uit het hotel een toe spraak, waarbij hij zijn hartelijken dank betuigde voor de hem gebrachte ovatie. Hetzij men gekomen was om hem hulde te betuigen, of om hem te zien, hem, die men eon //kwakzalver** noemde, allen be tuigde bij zijn dank. Vervolgens noodigde hij de aanwezigen uit tot het zingen van Piet Hein en het herkozen tot hoofdingeland-plaatsvervangor de heeren: M. de Jager te Lekkerkerk en N. Hoogendijk te Krimpen a/d IJsel. Het is Zondagmorgen 12 uur. Mevrouw van Breughelen treedt uit haar boudoir de gang in om aanstonds hare huiskamer binnen te gaan, waar zij hare kinderen vereenigd vond om te gaan koffiedrinken. Het was cene lieve kamer waar ze binnentrad, al bood de groote tuin waarop ze uitzag, tegeuwoordig weinig bekoorlijks aan. Do vier zoons zaten allen bij een vrolyk brandenden haard, on hadden niette genstaande mama er dikwyls donker om keek, lange pijpen in den mond. De vijf meisjes, zoo grooten als kleinen, zaten, voor zoover de ontbijttafel hare diensten niet vroeg, mot de handen over elkaar, want het was Zondag en dan mocht er bij mevrouw van Breughelen niets gedaan worden, buiten het noodzakelijkste. r huis gekomen, behoorde tot de deftigste en lijkste kringen van de stad waar ze woonde. Mevrouw Door den heer Pijitorsen, afgevaardigde van Scho- terland, is bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend tot instelling van raden vau arbeid. was reeds sedert eonige jaren weduwe, maar kon, ting /Belle” genaamd, wijl ze zeer gefortuneerd was, op onbekrompen voet jaar, leven. Onbekrompen is dan ook het rechte woord voor hare wijze van leven, want partijen gaf ze niet dan enkele, eenvoudig huiselijke feesten, en naar De Schoonh. Ct. schrijftHoewel in den laatsten tijd eene wankelende hoop bestond, of er wel iets van eene spoorweglijn zou komen, omdat men er zoo weinig van hoorde, kunnen wij thans de verbly-' dende mededeeling doen, dat het ijverige bestuur der //Krimpenerwaard-Spoorwogmaatschappij" met het beste succes de voorloopige werkzaamheden beeft volbracht en de verwezenlijking van het plan nu slechts afhangt van den steun, dien men het bestuur zal schenken. Binnen enkele dagen zal eene circulaire verspreid worden, waaruit men zal kunnen zien, dat de zaak zoo goed als gevestigd is en slechts een zeer gering bedrag gevraagd wordt om de spoorweglijn te ver zekeren. Wij willen die circulaire niet vooruitloopen, doch stellen ons voor, op deze hoogst gewichtige zaak spoedig terug te komen. GOUDA, 28 April 1892. De gisterenavond door Sequah gegeven séance in f/Ons Genoegen” was wederom zeer druk bezocht. Hij deelde mede, dat hij dien dag een bezoek had gehad van Mr. J. J. van Meerbeke, Raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, die hem uit erkentelijkheid een Russisch zilveren sigaretten-ótui .had ten geschenke gegeven, welk cadeau hij daarop de aanwezigen liet zien. Voorts deelde hij mede dat Gebr Kamphuizen hem voor de behoeftigen eene bezending stroopwafeltjes en Goudscho sprits had den gegeven en de beer Kabel een taart. Vervolgens werden een tweetal patiënten behan deld, een waarvan op aanbeveling van den heer Zaalberg, burgemeester van Alphen, nl. zekere Uithol wonende op den grens van Zwammerdam, die lang aan rheumatiek geleden bad. Ook ditmaal had de behandeling groot succes. Intpsschen had zich in de Boelekade een groote menigte vereenigd, terwijl zich ook op den Singel, Klei weg, Hoogstraat eh Markt veie wandelaars hoen en weer bewogen daar hedenavond aan het voornemen zou worden gevolg gegeven om de paarden van Sequah *8 rijtuig te spannen en hem door menschen- handen getrokken in triumph naar het hotel #de Zalm” te brengen. Aldus geschiedde het. Een aan tal krachtige jongelieden boden zich aan om de vurige rossen te vervangen en opgeluisterd door eenigé vlaggen en omstuwd door honderde personen ging het in optocht van //Ons Genoegen” naar de Markt. Er heerschte een drukte en beweging in de stad als zelden te voren werd opgemerkt en i overal moest de beer Davenport de toejuichingen 1 in ontvangst nemen van zijne //vereerders.” Hij werd de Markt rondgevoerd en toen langs het Stad- i huis naar *de Zalm” gereden. Het publiek ver- j was echter volstrekt niet wat men eene femelaarster noemt; trouwens dat weersprak ook haar geheele uiterlijk. Groot van gestalte, en met iets gebiedends, om niet te zeggen trotsch in hare gelaatstrekken, gepaard met eene zekere koelheid in haar spreken en dat onberispelijk aristocratische in haar manie ren; kön men haar onmogelijk eene devote christin noenïen. Hare dochters waren evenmin leclijk of onbehagelijk als de moeder het ooit was geweest, en aan levenslust ontbrak het geen va i allen, al kwamen ze weinig in wereld. Wijlen mijnheer van Breughelen was president van de rechtbank daar ter plaatse geweest, en deze man, al schreef hij geen adellijken titel voor zijnen naam, werd toch door de dochter van den baron de Raelte goed genoeg bevonden om hem tot haar echtgenoot aan te nemen, wijl hij tot eene der oudste rogeeringsfamilieo van de stad behoorde. Van hare vier zoons was de een geplaatst als kantonrechter, de tweede als ontvanger F en de derde en de vierde waren nog beiden De familie die juist uit de Waalsobe kerk was te schoon wel wat heel lang aan eene universitcit, aanzien-maar heden met de kerstvacantie te huis. z/U komt laat, mama I sprak Isabelle by verkor- Nu op 1 Mei bij de spoorwegen in ons land de dienst naar den West-Europeeschen tijd wordt ge regeld, is door de Exploitatie-Maatschappij aan haar personeel opgedragen dat alle uurwerken der Maat schappij, zoomede die van het personeel, volgens welke de spoorwegdienst wordt uitgevoerd, in den Belle was reeds eenendertig en beklaagde zich vaak en weende niet zelden in stilte, dat door de strenge principes van mama, bare jeugd zoo kleurloos en eentonig voorbijging. VVM.V..U.5 -//Ik geloof het ook Belle!” was het antwoord, bals, komedie’s, of dergelijke wereldsche vermaken /Zmaar ik moest nog eerst even op mijn kamer de ging men niet; althans geene der meisjes. Mevrouw preek van heden morgen overdenken; zooveel ge- 1 noegen heb ik in de kerk gehad.” u met tante Marie uit de kerk gegaan ma- vroeg de kantonrechter, Henri genaamd, „ik heb u in *t geheel niet gezien.” /Jawel Henri, of beter gezegd tante Marie is met mij gegaan, ik heb haar met het rijtuig te huis gebracht.” z/Mama,” sprak Arnold de ontvanger, wu weet toch dat er eerstdaags receptie is bij nicht van Maeren Haar dierbaar zoontje gaat twaalf «lagen daarna trouwen*t moet eene magnifieke bruids- partij worden.” //Tante Marie maakte mij er ook attent op, Ar nold, hoewel ik het reeds wist.” z/Zeg eens Clare vroeg een die voor haar oudsten broer eene boterham maakte, «hoe vond je van morgen dat bont van Pauline de Vlietkeurig nietwaar WO ja, Cateau 1” was het antwoord, wik vond het prachtig. Mevrouw van Dorneck die voor me zat, droeg precies hetzelfdezoo iets zou mama dunkt me ook wol goed staan.” //Meisjes,” sprak mevrouw niet zonder eenige Nederlandsche Volkslied, waaraan met geestdrift ge volg werd gegeven, en daarop Vertelde bij een paar anecdotes om ten slotte vriendelijk te verzoeken de volgende avonden niet moer zijne paarden uit te spannen. Dé menigte ging ovatie geëindigd. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1