.102 A VIRBSNÏGD. IS, 1892. Maandag 2 Mei. N° 4823b dag. .sd :ific nikte en Zn. I Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEUILLETON. L door De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. 4 A 15 8.35 15 9.05 Nommers VIJF CENTEN. >5 9.15 Aiïonderlyke ■- 10 9.30 15 9.35 >0 9.50 10 10.— 10 10.30 Koningin ik jullie nooit ind)tegen (Uit het Framch.) I. kb. H. C. I AN ZOON. i kantore, iders eene die eenige ur de Hy- e en over De prijs per per post t URG. f. dregelen te nemen uitvoerend comité drie maanden ia 1.25, franco 1.70. Tuindeur. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschjjnt. (Jit Scheveningen schrijft men ons Ter gelegenheid van de Sporttentoonstelling, zal in de laatste dagen van Juni een Internationaal bil- jartconcours op die tentoonstelling worden gehouden, waarvoor oen geldprijs van 600 frc. en eenige kunst voorwerpen zullen worden uitgeloofd en waarvan de heeren J. Loembrugge te Amsterdam en 11. A. Graaf van Vrijlandt alhier de leiding hebben op zich ge nomen, die ook het program zullen samenstellen. Een sportminnaar heeft voor de fraaiste inzending van dioren-vang middelen op de sporttentoonstelling prijzen uitgeloofd van 120,- 10 20 Mark en 250 franken. Deze voorwerpen behooren tot de afdee- ling jach (sport. e 2<1» meid loon, veel By deze Courant behoort een Bijvoegsel. BINNENLAND. GOUDA, 30 April 1892. Morgen heeft op het terrein aan den Rotterdam- schen dijk een huishoudelijke cricket-match plaats van de cricket-club Olympia. De Koninginnen zullen in Friesland en Groningen verblijven van 17 tot en met Vrijdag 24 Juni o. k. De Koningin-Regentes heeft, zooals gemeld is, de Koningin van Engeland doen uitnoodigen, op hare doorreis naar Engeland echo samenkomst te willen houden met de Koningin-Regentes. Koningin Victoria zal aan de uitnoodiging geen gevolg kunnen geven, aan gezien Hare Majesteit, gedurende den nacht reizend, in den vroegen morgen te Vlissingen zal aankomen zoodat, ten einde eene samenkomst mogelijk te maken, de Koningin-Regentes reeds zeer vroeg in den morgen uit *s Gravenhage zou moeten vertrekken. Koningin Victoria achtte dit voor do Regentes te vermoeiend, zoodat de beide Koninginnen het ’t best oordeelden van eene samenkomst af te zien. De gisteren te ’s Hage gehouden vergadering van leden der Vereeniging tot bevordering van de ho moeopathic in Nederland, welke goed bezocht was, werd geleid door dr. N. A. J. Voorhoeve, die in het door hom uitgebracht verslag op de wenschelijk- heid wees om meer leden aan te winnen en meer dere belangstelling op te wekken bij hen, di bepaalde voorstanders van de homoeopathische geneeswijze zijn daar alleen door aansluiting bij de vereeniging het doel, meer homoeopatische doctoren in Nederland te krijgen, kan bereikt worden. --- In» GOUDSCHE COURANT. Naar wij hebben vernomen is men met den bouw van de sporttentoonstelling en piet ’t minst ook met ’t decoratie voor dit omvangrijlf gebouw reeds zoover gevorderd dat alle hoop mag worden gekoesterd, dat voor zoover althans daarbij de taak van *t uitvoe rend comité strekt bedoelde werkzaamheden bij de opening gereed zullen zijn. Voor do opening op tijd zal alles afhangen van de exposanten. Onderscheidene hebben reeds hun goederen inge zonden <*n er kan niet genoeg op gewezen worden hoezeer *t den exposanten aan te raden is om voor de opening op ’t vastgestelde tijdstip, hun inzendin gen op den gestelden termijn, uirtelijk véér 20 Mei in te zenden en de noodige rojat-4- voor een tijdige aankomst, fïel zal niet onbeproefd laten om ’t daarheen te leiden en vooral bij de buitenlandsche comité’s in dien geest werkzaam zijn. De kas wijst een voordeelig saldo aan van f 871,69% maar wanneer wordt overgegaan tot het uitzenden i van artsen naar het buitenland om daar de homoeo patische geneeswijze te bestudeeren, waarvoor zich reeds 8 a 9 adspirant-artsen hebben aangemeld hetgeen voor ieder p. m. 1000 zal kosten, is er natuurlijk een tekort. De rekening en verantwoording van den pennin?- ineester jhr. Schuurbequo-Boeye werd goedgekeurd. Als bestuurslid werd herkozen jhr. Schuurbeque Boeye en inplaats van jhr. mr. Reynst die niet weder in aanmerking wenschte te komen, gekozen baron W assenaer-Catwijck. Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over de mid delen om leden aan te winnen en besloten om cir culaires te doen drukken en die onder de voorstanders der homoeopathic te verspreiden en zooveel mogelijk in eigen kring werkzaam te zijn. Nog werd besloten een adres aan de Tweede Kamer te richten, adhaesie betuigende aan de voor gestelde wijziging in de Artsenwet, terwijl als plaats voor de volgende algemeene vergadering weder ’s- Gravevhage gekozen werd. Le Globe illustré uitgegeven te Parijs en Brussel behelst een zeer welgeslaagde phototypie van de mo numentale facade van het sporttentoonstellingsgebouw te Scheveningen, vergezeld van een belangwekkend bijschrift, waarvan de slotsom deze is u De Tentoon stelling zal een der belangwekkendste zijn, welke tot dusver in Nederland is gehouden.* Te Parijs heeft iemand een huis gestolen; niet den inhoud, maar het geboüw zelf. Het geval kwam te berde in een zitting van den Gemeenteraad. Een der leden stelde voor, een stuk grond te koopeu dat naast oen huis gelegen was, hetwelk aan do Gemeente behoorde. De heer Grèbauval stond daarna op en vroeg aan den Wethouder van openbare werken of het huis nog wel bestond. //Ja zeker, het bestaat,* antwoordde de Wethouder, hWelnu* hernam do heer Grèbauval, *ik woon in de nabijheid en ik kan verklaren dat heden-morgen het huis niet meer te zien was*. Deze mededeeling wekte groote halariteit, maar het geval werd weldra opgehelderd. In het bewuste huis woonde iemand, die van wege het Gemeentebestuur herhaaldelijk om niet konden verbreken. Clare moest anders zijn dan ze was, indien ze nog langer het groote geheim kon verzwijgennu mama naar hare kamer was, vertelde ze onder de strikste geheimhouding wat tante de Back met haar voor had. Niet zonder eenige afgunst hoorden de zusjes wat heerlijk lot Clare ten deel zou vallen, maar toen Cateau en Edzardine hoorden dat ook zij altijd door tante’s tusschenkomst zouden méégaan naar de bruidspartij bij de van Maerens, verzoende haar dit wel wat met Clare’s geluk, ’s Avonds toen de kerk uitging kreeg Clare een vriéndelijk knikje van hare tante die ook daar was, en bij ’t uitgaan reikte zij haar een briefje in de hand, dat de gevatte Clare, zonder iets aan hare nabijzijnde moeder te laten blij ken, ijlings verborg. Alleen op haro kamer gekomen was het wegleg gen van ma'handschoenen en hoed het werk van een oogein. en ónmiddellijk daarna werd het briefje gelezen. Tante meldde haar dat mama het niet dan noode zou toestaan dat tij, Clare n. 1. bij haar zou komen inwonen, maar het voorstel bepaald van de hand gewezen had inatna toch niet gedaan Clare moest maar goeden moed hebben. Alsof het Clare ooit aan moed of koenheid faal e! Toch zou dig moed ter dege op de proef gesteld worden, want nauw had ze het briefje weer wegge borgen, toen de kamerdeur werd geopend en Cateau binnenkwam, die haar vroeg of ze wel even op ma ma’s kamer wilde komen. Clare ging dadelijk en 31 z/Tante vroeg mama alleen te spreken,” sprak de kantonrechter; /,’t zou trouwens ook de eerste maal zijn, dat tante de Back bier kwam en geen geheimen te verhandelen had.” //O Henri I” sprak Clare en stond op, //zeg nu als je blieft geen kwaad van die beste tante.” //Ha, ha!” lachte Henri, //hoe men hier op zijn woorden moet passen! Als mama er zelf niet is, kan men ’t met de jonge meisjes nog wel aan den stok krijgen.” //Bonjour nichtjes en neefjes!” sprak op eens eene stem*t was mevrouw de Back die nog even binnen kwam om allen te groeten. »Als je eens niet weet wat beter te doen, komt dan eens bij tante de Back. Als je ’t vergeten mocht zijn waar ik woon, ik woon in de bocht van de Heerengracht nummer zooveel.” //Tante!” riepen allen om strijd, z/ik verzeker u, ik kan u verklaren, ik kan u zeggen... z/Ssst! we kunnen wel te zamen zingen maar niet te gelijk spreken,” zei in mijn jeugd de schoolmeester. „En do man had groot gelyk. Neef Henri laat jij me als je blieft even uit en geef me er dan eens uitleg van waarom ik jullie nooit meer bij n e aan huis zie.” #Het spijt me half tante;” antwoordde hij hoffelijk, zzdat u daar nog om vraagt, ik stond reeds een poosje gereed u te geleiden.” z/Adieu done mes eufantsl” sprak de vriendelijke dame en ging aan den arm haars neefs de kamer uit. z/We zullen u nakijken tantesprak Clare, //om te zien waar uw rijtuig langs gaat om naar huis te komen, want we weten waarlijk den weg daarheen niet meer.” Tegelijk met Henri kwam mevrouw van Breughe- len weer binnen, die //zuster de Back” mee had uitgelaten. Haar gelaat stond donker genoeg om alle vroolijkheid tot stilstand te brengen. Clare zag dui delijk hoe een misnoegde trek over ’t gelaat harer moeder zweefde, maar or werd niets gesproken, en zwijgend ging men eenige oogenblikken later aan tafel. Dienzelfden avond echter zou er in ’t zendeling- biduur een zeer orthodoxe dominee preeken ter nauwernood was dan ook bot diner afgeloopen, of mevrouw ging naar bare kamer om nog een weinigje uit te rusten, voor ze heenging om de dierbare waarheden te hooren. Natuurlijk moesten de kinderen meê naar de kerk, maar de oudste zoons wendden voor dat ze reeds afspraken hadden gemaakt, die ze

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1