iLIE BINNENLAND. >k. VEREENIGB. □EN. Sffl, R uwer 0° 4827. 1892. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Donderdag 5 Mei. rE», t>uda. worde* De inzending van advertentlön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON. SOM, TIJM. T niging treken, dat de waggon (Uit het Franach.) II. altijd te wol voor gekend, dat neemt man ZOON* o De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgki met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, trance per poet 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. el 50 ets. S, Coiffeur. r. TUIJLL. it. :retarie. alléén de Firma Gouda. maar, HuideeU dagen tjjd nste pjjn te gevoeligste t waardig te zuivere grove je Rgnspoor 0.000 Kilo’s onbekendheid zal bewerken, ir tegenpartjj ADVERTENT1EN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. r G heeft ver Kiesvereeni- e aanstaande 1 te bren- GOUDSCHE COURANT. Een schip geladen met kruit, onder begeleiding van eet onderofficier van Delft naar Gouda gaande, trachtte gisteren ochtend in strijd met de verorde ning voorbij Rotterdam te zeilen. De Stoomboot Havendienst hield de tjalk echter aan, bracht ze bo- Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD *t welk des Maandags verschjjnt. hen de spieren der hand zijn afgesneden, zoodatdie hand wel stijf zal blijven, een tweede heeft hij den arm verwond en nog een ander over het gezicht gesneden. Proces-verbaal is tegen den dader opge maakt. Voor de hulpbrug over de Gouwe zijn gisteren do eerste palen ingeheid. Voor de Rotterdamsche Rechtbank stond gisteren terecht de 26-jarige S. K., die op 11 Maart weder in dienst wilde treden by de infanterie te Gouda in garnizoen. Toen hij door den kapitein tot den volgenden dag uitgesteld werd, wilde hij zich niet uit de kazerne verwijderen en gaf een sergeant en een korporaal een slag. Eisch 1 maand gev. Voorts stond terecht wegens mishandeling van T. Schilt te Bergambacht en verzet tegen den veld wachter Vos, te Ammerstol, P. de B., oud 19 jaar, ijzerwerker, wonende te Lekkerkerk. Eisch 3 maan- Uitspraak Dinsdag e.k. Christus is om mij, zijn gehoorzame volgelinge, ver driet te willen aandoen, en ook weet ik dat gij beseft hoezeer mijn vertoeven op aarde, en vooral in gezond heid, voor mijn talrijk huisgezin noodig is.” «Je doet wel Louise dat je my beweegt kalm te zijn, want zeer bedaard ben ik juist niet, en de Back gevoelt zich ook beledigd. Maar Louisewaarmee heb ik het aan u wel verdiend,” ging ze voort op een smartelijke toon, »om aan je dochter te zeggen, dat ik slechts voör de wereld leef. Hoe kon je mij in de oogen van myn lief petekind schetsen, als een wufte vrouw, wier eenigste streven is, zooveel mo gelijk in alle beuzelachtige vermaken te deelen, en dan God vergeve het u mij een vrouw zonder Voorts werd het comité aangevuld met benoeming van een viertal bestuursleden, een comité van ont vangst der buitenleden benoemd en eyu de punten vastgesteld welke op het congres zullen besproken n orden. Daarby werden tovens de inleiders gekozen waar van in den regel de eerste inleider een buitenlander ral zijn. Als 2e secretaris werd aangewezen mr. T. G. van Eek te ’s Gravenhage, die deze benoeming heeft aanvaard. In den avond van den lln dezer heeft een by na totale maansverduistering plaatsbegin 9 u. 30, midden 11 u. 13, einde 12 u. 57. Bij het midden der eklips is de maan bijna geheel in de schaduw; alleen een klein strookje aan den onderkant blijft vry. Omtrent de uniformverandering bij het leger doelt men mede, dat binnen kort voor de officieren ook onderscheidingsteekenen voor de rangen op de mou wen zullen worden aangebracht, ongeveer zooals by de marine. Voorts moet het plan zijn, de afzonderlijke uniform voor den generalen staf te laten vervalleu de daarby behoorende officieren zouden de uniform van hot wapen, waarvan zij herkomstig zijn, blijven drageo, met een afzonderlijk distinctief als stafofficier. Ter vervulling van de vacature van onderwijzeres aan de meisjesschool te Goes, ontstaande door het vertrek van mej. Van Loghero naar Indië, zijn ge plaatst de dames E. H. De Wal te Leiden, E. Groot- hoff te Gouda en P. C. G. Koch te Kampen. De apotheker W. F. Privé alhier is bij kon, be sluit van 2 Mei benoemd bij het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht tot militair apotheker der 2° klasse. Na afloop der séance van Sequah op Maandag jl. waren enkele jongelieden van Boskoop en Wad dinxveen op de t’huisreis toen een hunner van Bos koop, een boomkweeker, bij de Oude Gouwe het aldaar geplaatste bord van den heer Hooftman wilde vernielen, hetwelk door de anderen werd belet. Tot aan «de Baars” werd druk er over getwist, waarop men handgemeen geraakte. De Boskooper nam snoeimes en takelde de 3 jongelui van Waddinxveen Noorwegen, Oostenrijk, Denemarken erg toenaar men ons mededeelt moet een van rika zal worden bijgewoond. '1 zou willen doorzetten. nog wel zoo goed, ingescherpt, dat 'ene mocht zijn, .aan wie de schuld lag Maandag had te ’s Hage onder leiding van mr. J. Heemskerk Az., de algemeene vergadering plaats van de commissie van organisatie tot het 4e internationale congres tot bestrijding van het misbruik van alco holhoudende dranken. Daarbij werd o. a. door den voorzitter mededeeling gedaan, dat H. M. de Koningin-Regentes heeft goed gevonden op een verzoek van de commissie om het congres onder Hare bescherming te plaatsen, gunstig te beschikken. Ook werd medegedeeld dat zich voortdurend leden voor het congres aanmelden, dat o. a. door afge- r vaardigden van verschillende vereenigingen uit En- zijn geland, Frankryk, Duitschland, België, Zweden en ’i en Noord-Ame- Z/O ja zuster ik dank je, en ik kom hier ook digheid, ik kom alleen om te hooren, wat u heeft zoo trouweloos jegens mij te handelen. Heden middag nog beloofde je mij ’t geen je mij reeds vroeger had toegezegd dat als Clare zekeren leeftijd zou hebben bereikt, ze bij ons mocht komen wonen, en nu i< het meisje ’t zelf heb ge* vraagd en zij het vol blydschap aannam, weet gij 6' Ze zag dan ook alles volkomen duidelijk in, en om haar mond speelde een valsch lachje, toen Clare de bewuste boodschap van hare schoonzuster bracht. a Goeden avond zuster I” sprak ze op den haar veelal eigen slependen toon, toen ze de kamer, waar deze gezeten, was, binnentrad. «De tijd van je be zoek wijkt zoozeer af van den gewonen tijd waarop je hier komt, dat ik je wel bekennen moet, dat je mij wat hebt doen schrikken. Broeder de Back is toch wel hoop ik I” Z/O ja zuster ik dank je, en ik kom hier ook ™ktrekt niet wegens ziekte of andere nare omstan- bewogen haar met allerlei drogredenen te bewegen, dat het arme kind aan het lobben gaat over dingen die haar leeftijd vreemd zijn.” zzIk zal u direct antwoorden zuster, maar veroor loof mij even het gaslicht wat lager te draaien, de ballons zouden kunnen springen.” En met hare ge wone bedaardheid stond mevrouw op, draaide de gaspitten lager, en ging even in de andere kamer om te bellen. Dat alles deed ze, zooals gezegd is, zeer bedaard, maar liet meteen even hare gedachten over de voor haar nu gevaarlijke zaak gaan. Gewis, Clare had baar alle schuld gegeven; haar omzich tige redeneoring had tot geen ander doel geleid dan dat ze mevrouw de Back boos had gemaakt, en dat deze daarvoor kende ze haar nu des te meer haar voorgenomen plan En ze had C&re r mama niet deg( O die Clare!”... «Zuster de Back,” sprak zo weer deftig plaats nemende, «naar ik uit uw woorden opmaak, ben je niet tevreden over mij. Als ’t u echter hetzelfde is, zou ik over dat gaan of blyven van Clare heden avond liever niet spreken. In de eerste plaats mag ik mij niet in opgewonden stemming brengen, ik heden avond de vergadering van eenige zusters zal leiden, gezondheid, als of liever ik heb gij te veel liefde hebt voor GOUDA, 4 Mei 1892. Te Reeuwijk is tot onderwijzeres benoemd Mej. M. C. Kersbergen te Willige Langerak. De lijst der hoogstaangeslagenen in Zuid-Holland bevat 633 namon. Hoogste aanslag 6411.79® (C. J. van der Oudermeulen te Wassenaar), laagste aan slag 558.97. Uit onze gemeente komen daarop voor de hoeren A. Dortland met 638.14 W. Hoogendijk Wz. 592,04 K. Jonker795,38 G. J. Steens Zijnen 991,19 Uit omliggende gemeenten D. A. Dupper te Haastrecht, aanslag 625,94* C. van der Giessen, Krimpen a/d. IJ. 621,93 A. J. T. Hofman, Woerden 636,56* G. A. v. Houweninge Gz. Moordrecht# 2065,18 G. W. Lans, Capelle a/d. IJsel 938,26* K. v. d. Torren Kz. Waddinxveen M 1908,60. godsdienst te noemen Mevrouw van Breughelen beefde. «Hemeldacht ze «zou dan diezelfde Clare die straks mij nog zoo oerd aanhing, nu eensklaps veranderd zijn; en iüd zo hare tante misschien alles hebben verteld, wat ik omtrent haar in een onbewaakt oogenb’.ik zeide?” «Zuster de Back!” sprak zo effen als bijna altijd, «ik heb niet veel tijd meer, en om de roden die ik straks aangaf, zul je hoop ik het gesprek over Clare en haar besluit om bij je te komen wonen, tot mor gen willen uitstellen.” «Een oogenblik nog zuster,” antwoordde mevrouw de Back die hare partij kende en zelve belde, «je -1 me niet kwalijk niet waar dat ik Clare even daar ik heden avond de vergadering van eenige vrome en ten tweede schaadt het mijne men mij gejaagd maakt. Ik geloof, u er t' de ware leer die uit laat binnenkomen?”

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1