lei 4829. 1892. BINNENLAND. ¥£RONIGD. BS, rukte 139, Zaterdag 7 Mei. iwer i FEUILLETON. en Zn. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Firma SON. door De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van der^ d^g der uitgave. iging etaris. {Uit het Vranech.) II. s, ÜIJZEN. zijn dingen Heeft u nog giste- ikt. k n bekendheid tl bewerken, tegenpartij Kiesvereeni- aanstaande uit te bren- De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden is 1.25, franco per poet 1.70. Afzonderlijke No turners VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt. ren ten EQUAH alleen als egoten zijn r, STÜS, van een klein reau dezer ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDSCHE COURANT. De komst der Koninginnen in Utrecht zal zich door oen reeks feestelijkheden kenmerken. O. a. zal H. M. den eersten steen leggen van het nieuw te bouwen universiteitsgebouw, en zal een grooten ge- costumeerde optoch worden gehouden. Bij de steen legging zullen ongeveer 300 zangers en zangeressen medewerken tot uitvoering der feestcantate van Beets en Hól. Voor het kantongerecht te Middelburg zijn weder de perronkaartjes het onderwerp geweest van een geding, waarbij drie personen betrokken waren. Be doelde personen hadden geweigerd de boete te be talen, waarvoor zij als reden opgaven (er waren slechts twee van hen ter terechtzitting verschenen): de één dat hij te laat zou zijn gekomen voor den trein en, toen hij aan het gesloten loket geen plaats bewijs meer kon krijgen, op raad van een ander door een der toegangen tot het perron heen geloopen was om zoo te pogen desnoods tegen betaling van de van hem te vorderen vorhooging de reis nog mede te maken. De conducteur had hem echter den toe gang tot den trein niet meer toegestaan. De tweede gaf op, dat hij een brief moest bezorgen dat hij voor het station komende, zag dat de trein ten ver trek gereed stond en hij daarom door de wachtka mer heen zich begaf naar den trein om den briefte J~ ":‘h aan den postwagen bevindende een andere wilde óverdoen tegen 1 er veel aan doen lid zyner familie beklêedde aan ’t ministerie een met wie T. Vink, de steller steken in de zich gekomen, brievenbus. Beiden verklaarden niet te weten, dat - -:j een perronkaartje hadden behooren te hebben. De ambtenaar van het O. M., die in herinnering bracht dat de Haagsche kantonrechter op zijns inziens juiste gronden gemeend had geen veroor- achtte het voor de tot exploitatie van Staatsspoorwegen natuurlijk buiten voorkennis van den minister, even min als deze hem had opgedragen om, zooals wer kelijk geschiedde, aan de beide personen den eed af te nemen, voor het aanvaarden van de betrek king vereischt 11 Wegens het ouder ‘bovengemelde voorspiegelingen zich doen afgeven en toeëigenen van gelden, stond do 34jarige V,. laatst woonachtig te Delft, gisteren voor de rechtbank terecht. Hij ontkende, zich aan misdrijf te hebben schuldig gemaaktdoch het O. M. was van eene andere meeniug en requireerde veroordeeling tot 2 jaren gevangenis. «Soit! Maar houdt.” //Welaan dan, late bals en speelpartijen.” //Late bals; dat wil natuurlijkzesgen, bals die tot den morgentijd en langer duren. Hm 1 ’t val me mee van je; een jong meisje dat een bal te lang kan duren. Maar speelpartijen we raken eenigs- zins de kluts kwijt, want speel partijtjes zijn volstrekt niet wat mon publieke amusementen noemt maar De rechtbank te Breda heeft gisteren S., directeur der gasfabriek te Rozendaal, wegens verduistering veroordeeld tot 3 janr gevangenisstraf en toepassing van art. 28 van het wetboek van strafrecht voor den tijd van 8 jaar. 7> «Mevrouw, dames en m’nheerhoe vaart u? Excuzeer mijnheer dat ik u...” «Ga zitten van Tholen, ga zitten. Mijn nichtjes en jij kennen elkaAr niet waar?” sprak mijnheer de Back met een handgebaar de meisjes aanwyzende. //O ja mijnheer, ik heb het genoegen gehad de dames reeds meer te ontmoeten,” antwoordd^ hij terwijl hij plaats nam. //Excuzeer dat ik nog zoo laat durf lastig vallen, maar u kunt hooren hoe het buiten stormt; en die storm was de aanleiding dat ik hier even kom. Toen ik de Raamsteeg zooeven doorging, zag ik dat de wind vele pannen van het dak van ’t groote pakhuis had g*Ktik dacht ik wilde u komen vragen of de timmerman de gaten er t even zou dicht maken, anders kon u dezen i /ht ’t geheelo dak wel open geraken. Vind u ’t goed dat ik zelf maar even bij den timmerman aanga? want ik vrees dat de witte tarwe die op den bovensten zolder ligt, te veel van den regen In de Ilaagache Courant werfl onlangs een adver tentie geplaatst, waarbij een betrekking van f 500 werd aangeboden voor iemand, kunnende lezen en schrijven. Op die advertentie werden een kleine 300 brieven ontvangen (die echter meerendeels niet werden afgegeven, toen gebleken was wat men voor had) en met twee personen, dkdr Óp hadden gosohsa- veu, trad de persoon, die de advertentie had doen plaatsen, in nadere bespreking en deelde hun mede, dat hij bode was bij Marine, maar die betrekking ging verlaten, omdat hij iets beters had gekregeü, en haar nu aan eenige provisiewant hij kon een ------ hooge betrekking. De twee personen, der advertentie, aldus in aanraking was geloofden wat hij vertelde en gaven hem kleine som- zij men gelds, welk hij zeide noodig te hebben voor •/kosten" ten einde de betrekking te kunnen bezorgen. Een hunner kreeg dan trouwens een telegram, lui dende //Sollicitatie gaat door. Mij bekend.' Minis- deeling te kunnen uitspreken, ster", welk telegram echter door V. was verzonden, Maatschappij 1 - GOUDA, 6 Mei 1892. Zooals bekend is, zal de internationale sport-, visscherQ- en paardententoonstelling te Scheveningen 1 Juni geopend worden. Reeds is bepaald, dat er plaats zullen hebben: duivenwedvlucht op 3 Juli, internationale hondententoonstelling 8, 9 en 10 Juli, internationale postduivententoonstelling 15, 16 en 18 Juli, internationale paardententoonstelling 2230 Juli, schaatsenrijderscongres 22, 23, 24 en 25 Juli, kegel wedstrijd 31 Juli en 1 Augustus, scherm wed strijd 13 en 14 Augustus, oricketwedstryd 21 Augus tus, kolfwedstrijd 12 en 13 September. Verder: biljart-, football-, crocqudt-, lawntennis-, wieler- en andere tijdelijke tentoonstellingen op nader te be palen tydstippen. Uit Boskoop schrijft men aan de Tijd dd. 4 Mei Heden hfld in onze schoone kerk een zeldzame plech tigheid plaats. Een achtenswaardig echtpaar, Adrianus Nederhoff en Cornelia Van Rooijen, vierden er, door de opdracht van een plechtig dankoffer, met hun vele kinderen en kleinkinderen hun 60jarig huwe lijksfeest. Het zangkoor voerde hun ter eere de driestemmige Mis van Jos. Hanisch verdienstelijk uit en besloot het kerkelijk feest met het statige //Te Deum” van J. Neukomm. Voor de eer van een hun aangeboden rqtuig, om hen kerkwaarts te brengen, werd heusche- lijk bedankt. De kranige oudjes waren er trotscb op, den weg van hun woning naar de kerk, bijna een uur gaans, te voet af te leggen. De brave lieden, van welke de man dagelijks nog de kerk bezoekt, mogen zich verheugen in 49 kinderen, klein- en ach terkleinkinderen. zal hebben te lijden, indien het dak niet schielijk wordt hersteld.” «Ik dank je wel voor je attentie van Tholen I” sprak mijnheer, //kom jij echter maar wat dichter bij ’t ruur zitten, dan kan de knecht wel even naar den timmerman loopen. Je kunt zelf wel bij de sigaren, steek er dus maar een op, dan zal Clare je we! een kop chee geven.” Z/Ik dank u mijnheer, ik zal niet dadelijk rooken. Zoo ’s Zondags en alleen op zijne kamer rookt men zooveel, dat men wel eens een oogenblikje wil pau- seeren,” was zijn antwoord wijl hij te beleefd was om na des gastheers voorstel die zelf ook rookte, te gaan vragen of* de dames er ook hinder van zouden hebben, en hij wist dat mevrouw de Back niet altijd zooveel tabakswalm kon verdragen. //Gebruikt u suiker en melk mijnheer?” vroeg Clare, die *t onnoodig vond hem te vragen of hij thee be liefde, wijl hij haar oom niet bedankt had op zijne aanbidding. z/Heel gaarne juffrouw! Hoe gaat het uw mama en uw familie?” //O ik dank u, allen zijn welvarende, goede tijding van mijnheer uw papa?” «Dank u zeer, mijn vader schreef me ren dat hij zich zeer wel bevond. Heeft u gis terenavond ook //Jane Eyre” zien opvoeren in den schouwburg?” //Excuzeer,” antwoordde Clare, «wij gaan’ nooit naar publieke amusementen, zelfs niet naar die van onze coterie; daar houdt mama niet van.” «Om uw mama genoegen te doen, begrijp ik, zult u er niet op staan er te willen gaan,” antwoordde hij volstrekt niet verlegen door het beslissend ant woord van Clare, //maar wat u zelf aangaat, dragen openbare vermakelijkheden uw goedkeuring dan ook nooit weg?” „O neen, dat zal ik niet zeggen van alle, ofschoon er vele zijn die ik verfoei!” «Je spreekt vry bond nichtje!” sprak oom, «voor iemand die nog zoo weinig profiteerde. Laat ons nu ook eens hooren wat je zoo streng afkeurt.” «Oom 1” sprak zij met een lief blosje, «u heeft gelijk ik kan er niet recht over oordeelen.Vergeef mij dus mijnheer dat ik mij wat geprononceerd uitliet.” z/Neen ma chère, zoo gemakkelijk kom je er niet af,” hervatte oom, wik ben erg benieuwd te weten wat jij wel zoo al verfoeit.” z/Nog- eens oom, ik heb me te forsch uitgedrukt; laat het zijn als had ik gezegd: er zyn dingen waarvan ik minder houd.” nu de dingen waarvan je minder

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1