Schoenen- en Laarzen-Magazijn De Roode Laars, SCHOENEN- EN LAARZEN-MAM VAN IJOUDA EN OMSTREKEN. Groote UITVERKOOP in het Nieuwe Achtergebouw W44üi€OTWlTCe KENNISGEVING. maandag 16 3. 1892. Advertentiën. GENEVEK hoek Lange Tiendeweg GoudaJSÊ is het grootste, gesorteerde, het vertrouwdste en soliedste tegen Spotprijzen. Aanbeïelend_ p HESSELS WOONHUIS, ij BINNENLAND. Openbare Vrijwillige Verkooping itulieulaiiiiscö ovrziclit. Iedere DONDERDAG Een ieder wordl gewaarschuwd voor namaak der SEQU Afl-GEAEESMIDÜELEA, dezelve zijn door mij te Gouda en Omstreken uitsluitend ver krijgbaar gesteld bij ÜE LAAT en YAX SOA, Markt 1119, tegen f 1.2.1 per Flacon. SEB. KNEIPP, te ZEVENHUIZEN, Firma J. WELTER, Orthopedische (METTEN eo REGTHOUDERS, Kostelooze toelating van leerlingen op de Rijks hoogere burgerschool alhier. P ETROL KU !tt-\UTK Kit I t. KA Cantzlaar Schalkwijk, te Rotterdam NIGHTCAP. PEETERS Jz. Get. Ch. A. DAVENPORT, (SiqoaH.) Zooals ik tot mijn leedwezen bemerkt hebwordt in den laatsten tijd mijn naam steeds meer en meer misbruikt. Malz-koffie, Geneesmiddelenzelfs SigarenSpiri tualiën en dergelijke artikelen wordenals in verbinding met mij of mijn Systeem staande, door den belreffenden Spekulant in den Handel gebrachtofschoon die fabrikaten aan mijne eisehen in geene deelen beantwoordenja zelfs het tegendeel zijnvan hetgeen ik aanbeveel. Voornamelijk wordt in dit opzicht met Malz-koffie gezondigd en onder den naam van Malz-koffiedoor Pastoor Kneipp persoonlijk aanbevolen," Malz-koffievolgens Systeem Kneipp," Malz-koffievolgens mijn werk „Zoo moet ge leven" enz., wordt dikwijls een afschuwelijk goed, gebrand koren, half verbrande gerst en dergelijke graansoorten verkocht, die het lichaam met het minste voedsel geven, en daarbij nog zeer onaan genaam van smaak zijn, zoodat de menschen, welke een proef er mede nemen, af geschrikt worden. Om te toonen welke Malz-koffie zóó is, als ik dezelve hebben wil, heb ik de mij als vertrouwbaar bekende Firma Franz Kathreiner's Nachf. te München het Mono- pool gegeven, haar Fabrikaat Kneipp Malz-koffie te noemen en heb ik den titel met mijn portret en mijne handteekening als fabrieksmerk gedeponeerd Ik maak HH. Fabrikanten hierop opmerkzaam en hoop dat zij het nu zullen nalaten, mijn naam ten onrechte te gebruiken. Ik kan immers, zooals mij is meêgedeeld, de bedrijvers dezer mystifïcatiën ge rechtelijk doen vervolgen, doch hoop ik, dat dit niet noodig zal zijn. Wie echter niet bedrogen wil worden, zij attent, dat de echte Knepp's Malz-koffie slechts door de Firma Franz Kathreiner's Nachf. Mün chen gefabriceerd en door haar geplombeerd, in den handel gebracht wordt. Ieder pakje is van mijn portret en handteekeninir voorzien. Van dit fabrikaat, dat ook door de weten schappelijke inrichting voor Brouwerijen goed be vonden is, zijn monsters bij mijn rechtsgeleerden adviseur en mij zelf gedeponeerd. Ook heb ik de conditie gesteld, dat de V z-koffie nergens duur der dan 27'cents per 'I, Kg. en 15 cents per 250 Gram verkocht mag worden. Wörishofen 5 Mei 1892. Pastoor. BERIJJN WK R.N FN ten overstaan van den No- taris REMINDERS, op ZA TERDAG 14 MEI 1892, des roormiddags elf nnr, in het koffiehui» van den heer KEIJ. van: Een hecht, Sterk, goed onderhonden en ruim ingericht ter bewoning in drie gedeelten, zeer gunstig staande en liggende op het beste ge deelte van de Dorpsstraat, te Zevenhuizen, met 8CHUUR, STOEPHOK, TÜIN en BLEEK VELD, kadaster Sectie B. No. 194, groot 4 aren 10 centiaren voor de Wed. en Erven van den heer G. GEERLOF. Aanvaarding bjj de betaling op 1 JUNI 1892 ol eerder. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris voornoemd. Uitzetten voor de LUIERMAND. De ondergeteekende brengt ter algemeens kennis, dat volgens Koninkl. Besluit van 9 April 1892 (Staatsblad n°. 85). »Zjj, die zich door bjjzondere aanleg onder- scheiden, doch onvermogend zjin schoolgeld »te betalen, daarvan door den Minister van >Binn. Zaken op zekere voorwaarden kunnen worden vrijgesteld. »Aan hen, te wier behoeve vrijstelling van >de betaling van schoolgeld is verleend, knn- »nen boeken en leermiddelen kosteloos van Rijkswege worden verstrekt.* De voorwaarden betreffende die kostelooze toelating liggen voor een ieder ter inzage hij den Directeur aan het schoolgebouw. Aanmelding voor deze toelating moet aldaar geschieden in de maand Jnni van elk jaar. De Directeur der Rijke hoogere burgerechool te Gouda, W. JULIUS. Gouda, 10 Mei 1892. Gouda* Snelpersdruk van A. "Brinkman Zoon. GOUDA, 14 Mei 1892. Keizer Wilhelm heeft een nieuwen trein voorzioh laten maken, waaraan drie jaren ia gewerkt en welke niet minder dan ruim drie miliioen merk kost. Hij bestaat uit twaalf kostbaar ingerichte waggons, waar onder een salonbibliotheek met gobelins behangen een ingebeeldhouwd eikenbout betimmerde eetzaal een receptiezaal, opgesierd met marmergroepen een weelderig rooksalon een vertrok voor de keizerin, dal gebeel met wit eatjjn overtrokken meubelen voor zien isdrie slaapvertrekken, elk met aangrenzende badinrichting en toiletkamer, twee kinderkamers enz De keukens in den trein moeten modelinrichtin gen van dien aard zijn. (Stoampoet.) Op het Engelsoh Normaadische-eiland Sercq, waar onlangs een oproer uilbrak, heeisehen nog eeuigszins middeleeuwsobe gebruiken. Hot ia geheel bet eigen dom van. eeiiige grondbezitters, Dezen vonden nu goed, bet jagen op hunne gronden te verbieden, en de minvermogende eilandbewoners, die daardoor van een aanmerkelijk deel hunner schrale inkomsten wer den verstoken, kwamen in opstand. De omheining der gronden van den voornaamsten eigenaar, den Heer Baker, werd vernield, diens hoerenhuis Moa- nerie n erd in brand gestoken en in de asoli gelegd, roet eeu aangrenzend buis en ook op de velden van Baker werd een brand gesticht, welke daar den oogst vernielde. De drost, de heer Godefroy, werd op biljetten met den dood bodreigd. De schuldigen zijn nog niet ontdekt. Men gelooft, dat zjj zeer talrijk igu en dat een groot deel der bevolking medephohtig ia. In den kievitaoierentgd van dit jaar werden te Leeuwarden tusschen de 80 en 100 duizend kievits eieren aangeroerd, waarvan ongeveer de helft zijn verzonden naar Engeland en ongeveer 15,000 naar België en onderscheidene plaatsen in het buitenland, waaronder Borne, Davos, Petersburg, Konstantin' pel en zelfs naar Egypte, Algiers en Madera. Het getal kieviten in de provincie was dit jaar grooter dan vorige jarenbet getal eieren daarentegen belangrijk kleiner, wegens het gure weder, de nachtvorsten en bet droge jaargetijde. Do prijzen waren hooger dan verleden jaar en wisselde)), tusschen 28 Maart en 5 Mei, af van 60 tot 15 cent per stuk; de echte en in Friesland gevonden kievitseieren werden^ tegen geen lagere prijzen van de band gedaan. Zij minden eikander reeds lang en sloten gister morgen op 't stadhuis den hechten huwelijksband. Terwijl bruid in bruigom van huis waren om zich roor goed te doen vereenen, zoudon de buren bereidwillig als buren zijn groen en bloemen aanbrengen aan de stoelen van hot echtpaar, en ter wijl zij daarmede lustig bezig waren, proefden zij ook eens van het Schiedammer vocht, dal in twee ilesschen o, weelde 1 op do tafel gereed stond, om straks do gasten te laven bg 't gezang van «Lang zullen zij leven I" Maar wat en wie er lang leefden, de beide flea- scben met vuurwater niet. «Groenmaken" brengt van zelf in feestelijke stem ming, en in Nederland is bet nu eenmaal gebruikelijk, eene feestelijke stemming te verhoogen door 't ge bruik van Schiedammer nat. Dus ging de feostdrank den weg van allen drank, en voor de verbaasde blikken van hot echtpaar, dal wederkoerde van 't stadhuis, vertoonden zich de Ilesschen ledig, en de buren vol zoeten wijns. Het voorhoofd van den man des huizes rimpelde zieh; hij ontstak in toorn en uitte dien. Moedor de vrouw vatte het geval niet zoo ernstig op; zij wilde manlief tot bedaren brengen, maar bits klonk zijne s'eni, ook tegen haarl Toon greop zjj eeu bierglas, en sterk door de toejuiching der feestelijk gestemde buren sloeg zij haar echtvriend een gat in 't geliefde hoofd, juist éen nnr nadat het jal ontsnapt was aan haar blo zende lippen. Gelukkig dat de taak geen treurig einde nam, want da wonde werd afgewaaaohen, een pleister er op gelegd, de buren zorgden uit schuldbesef en vol waarachtig berouw voor vulling van de fles- schen, en ten slotte weerklonk het «Lang zuilen zij lovon, in gloria!" alsof er niets was gebeurd. Aldus geschiedde anno 1892, Maandag den 9 Mei, le Breda. (D. v. Z.-U.) De anarchist Béala en Mariette Soubère, die tege lijk met Ravachol voor het hof van assises der Seine terechtgestaan bobben, maar vrijgesproken werden, zijn opnieuw gevangen genomen, als verdaoht van medeplichtigheid aar. den moord, door Eavachol op den kluizenaar te Chamblei gepleegd, en aan den daarna gevolgdon diefstal. Gelijk de telegraaf meldt, is Eavachol den vorigen nacht naar Suint-Etienue vervoorl om ter dezer zake terecht te staan. (Vroe ger was hij deswege reods bij verstek veroordeeld.) Béala en Mariette Soubère zullen nog deze week insgelijks derwaarts gebracht wónden. De Ministerraad stelde intusschen de supplemen taire begrootiug vast, strekkende de eigeuaars en huur ders van de door dynamiet vernielde huizen schade loos te stellen. Mevrouw de wed. Very en haar dochter zullen een jaargeld krijgen. Gladstouianen en Homorulers kunnen gelijk de uitingen van bladen als Daily New» en Fall Mall Gazette ten duidelijkste bewijzen niet loochenen dat de uitslag der vorkieziug in Nort Hackney, bij welke de heer Bousfield eeue meerderheid vun bijna duizend stemmen verwierf, eene besliste overwinning is voor de Unionisten en een harde telcnrsteJiiug voor de Separatisten in Londen. Het opmerkelijk ste van dj&zen uitslag is, dat het uuutul uitge brachte stemmen aanzienlijk hooger bleek dan bij de twee vorige verkiezingen in 1885 eu in 1886. In IU86 brachten de Unionisten 4e North Haokney 8327, in het jaar daarop 8361, gisteren echter 4460 stemmen uit. De overwinning der Unionis ten is nog te sprekender omdat hun oandidaat, de heer Bpusfield, eene nog weinig bekende politieke persoonlijkheid is, terwyl daarentegen voor den Glad- itoniaanschen candidaat, den heer Meutes, met het oog op de naderende algemeene verkiezing reeds lang te voren eene levendige reclame was in het werk ge steld geworden. Wat Italië betreft, hoewel het nieuwe ministerie nog 'niet officieel schijnt saamgostelil, is het einde der ministeiieele orisis ophanden. De heer Giolette is ijverig in de weer zijn kabinet iueeu te zetten. Van liborale zijde wacht Giolette geen wurm ont haal. Men is niet vergeten, hoe hg het iniuistorio- Crispi verliet na binnen den loop van eeu jaar de uitgaven voor leger eu vloot met ongeveer 600 mil iioen te hebben verhoogd. Ken vermindering van de militaire uitgaven verwacht men dan ook geenszins van het nieuwe ministerie, wat voorzoker kenschet send is voor den poliiieken en parlementairen toestand in Italië. Hoewel de Kamer door haar votum aau het afgetreden kabinet duidelijk heeft kenbaar ge maakt, dat eindelijk een aanvang moet gemaakt wor den met de drïngeud noodzakelijke bezuiningen en deze slechts te inden zijn op de militaire uitgaven baart de crisis geen ander ministerie dan een dat volgens algemee i gevoelen van zius is op den door zijn voorgaugers in strijd met de ingeslagen weg rustig voor to gaan wenschen van het parlement. Fransche dag daden vergissen zich volkomen als beweren, /Ut Italië zioh wensch af te scheiden van de Triple Üliautie. De correspondent van de Time» te Itorae toont dit duidelijk aan. Wat ook het gevolg van de ministerieele crisis mag wezen, zeker is het, dat Italië geen neiging heeft de Alli antie prijs te geven. Zoowel de groote meerderheid der natie als de meeste staatslieden denken in dit opzicht eenstemjnig. Tusschen Italië en Frankiijk is door Frankrij :s schuld een onoverwinnelijke vijand schap ontstaan ei men is in Italië overtuigd, dat by een afscheiding ran de Triple Alliantie nog grooter leger noodig zou wezen om Italië's or.afhankelylyk- heid te hand ha vin. Bij de laatste algemeene verkie zing, zegt de c jrrespondent van de Time», hoeft de bevolking duideyk te kennen gegeven, dat zy de buitenlandscbe p flitiek van de laatste tien jaren goed keurt, Geen staatsman zou dau ook do verantwoor delijkheid op ziph willen nemen eene wyziging in die politiek voor te stellen. Het verbond met Oos tenrijk en Duitschland heeft thans vijf jaren geduurd on men is nog volstrekt niot geneigd hot op te ge ven. Kr wordt wel eens beweerd, dut voornamelijk ko: ing Humbert zich tegen eeue vermindering van het leger verzet, maar dit is geheel onwaar. De koning plaatst zich steeds op een constitutioneel standpunt en houdt zich ann de ministers. Algemeen is hei editor bekend, dat do militaire autoriteiten elke vermindering tan de geinlssterkte der troepen voor gevaarlijk verklaren. Mocht echter de verant woordelijke minister eene vermindering voorslaan, dan zal do kouing stellig geen hinderpaal iu den weg leggen. van de Makelaars De markt was heden flauw. Loco Taukfust 6,85. Geïmporteerd fust 6.45 September-, October-, November- en December-le vering 6.50. Burgerlijke Stand. GEBOEEN 12 Mei. Jacob Johannes, ouders W. Kruijt en Z. Kuhlman. 18. Johannes Jacobus, ouders J. de Bruijn on J. Broer. OVEELËDEN 12 Mei. M. Lourier huisvr. van J. vau der Zwalm, 32 j. 13. J. J. lleerkens, 2 m J. de Jong, 3 ra. -y P. van den Berg, 83 j. ONDEETEOUWD: 18, Mei. A. M. Schoonder- woert, 25 j. en J. Verkerk, 26 j. Haastrecht GEBOEENChristiaan Galius, ouders C. do Bruin en 11. Kramer. OVERLEDENM. de Bruin. 2 m. en A. van Duuren 3 w. -IÉ0PJ» POIKE OUDE m W SCHIEDAMMER SC8(ID*K SCHIEDAM. Merk Verkrijgbaar hij Als bewijs van echtheid is cachet en kurk steeds voor zien van den naam der Firma P. HOPPE.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 3