I’S IBS door 1893. BINNENLAND. VBRBBBHGD. idrukte U en Zn. Woensdag 18 Mei. 4S38. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, FEUILLETON. ING. 1 i nts. dvleesoh en van 1 Juli er 1883, be- .n Aardap- van 15 Juni 882, benoo- es van het Medailles ak. bfl Mn- - lat De inzending van advertentlta kan geschieden tot ton uur des namiddags van den dag der uitgave. 1. d. hooqendijE I Aftouderlgke Nommers VIJF CENTEN. II. 1RMAN. do betrekking {Uit het Franech.) IV. moeder,” sprak man ZOON. ea ging ze nog De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjje per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. NKMAN. jks ter inzage den Secretarie, gs-Commisti», liarrhée, haar in voorzien .van de 3-COMMIS8IB des middags en Garnizoen», re goedkeuring g, in het open s der Zelf- re uitspat-: ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDSCHE COURANT. geschilderde Janekerk te enis der 81 eningen enz. rljjk levem- Gebroeders ibetii, i van do haard- en Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschpnt. afb. Prps verscbrik- eugd Ijjdt, sering, die d van een g het Ver markt 34, et bedrag, :en boek- der gordingwerken ran de Kleiwegsbrug to gunnen aan den laagsten inschrijver, den heer C P. W. van buitenlandach eikenhout; Amer. grenenhout werd minder duurzaam geacht. Een voorstel,.van den heer van der Post om in plaats van de ontworpen 5 palen, aan iederen kop er 8 te plaatsen en eenigszins in schuine richting, werd verworpen met 13 tegen 3 stemmen, die der hh. van Vreumingen, van der Post cn Hoogenboom. Een voorstel van den heer van der Post om Ame- rikaansoh greenenhout te gebruiken werd verworpen met 13 tegen 3 stemmen, die der hh. van Vreumin gen, van der Post en van der Garden. 8. Aan de firma Ribbink, van Bork Co. te Amsterdam te kennen te geven dat de Raad be- GOUDA, 17 Mei 1892. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad (tegenwoordig waren 13 leden, afwezig was de heer Oudyk wegens ziekte) weid door den Voorzitter medegedeeld, dat by Burg, en Weth. was ingekomen een missive van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, bevattende zeer ongunstige beschou wingen over de aanspraken der gemeente op schade vergoeding als de tegenwoordige concessie tot heffing van scheepvaartrechten expireert. Daar deze missive vooralsnog door den Voorzitter niet geschikt werd geacht voot openbare behandeling, werd zij den raadsleden medegedeeld in eene ge sloten vergadering. De Raad besloot: 1. Tot wijziging der Gemeente-begrooting, dienst 1891. 2. Burg, en Weth. te machtigen de vernieuwing j- o-i-i-1--- W "-B-O~--n— den Inagsten inschrijver, den heer C. P. W. Des- voor f 3210. Ie palen voor die werken zullen worden gemaakt wordt tante reeds zenuwachtig, als ik eens heel lief tegen haar wil zijn.” Ze ging met het hoofd vol gedachten aan ’t venster der huiskamer zitten, en vergat geheel dat ze be loofd had do bloemen te gieten Z/Wat zou het toch zijn,” sprak ze bij zich zelve, «dat mij altijd alles in de wereld tegenloopt? Wilde ik eens goed en lief zijn tegen mijn eigen mama, dan werd ik immer voorbijgegaan voor een ander. Toen ik vernam dat ik hier zou komen, verheugde ik mij zoozeer dat ik bij menscben kwam van wie ik zooveel hield, en die mij zouden liefhebben. En reeds nu schijn ik hun tot last te zijn. Ach, ik zal wel nooit mogen zingen, nimmer mogen spelen, en er is niemand met wien ik zoo vertrouwelyk kan praten als te huis met de broers en zusters. Dat tante ook zulke nare zenuwen heeftOom, ja oom, die is nog al hartelijk, maar ’t mag misschien ouk wel leer beleefdheid zijn geweest. O, ik wilde dat ik eens een vriendin had,” sprak ze luid, ^een vriendih die ik alles kon toevertrouwen,” eon vrien din die mij liefhad, want ik heb zooveel, o zooveel behoefte aan een my liefhebbend hart. Achals dat hier niet anders wordt, verlang ik maar in ’s he mels naam weer naar huis terug te gaan. Zouden hier ook boeken zijn? Ha! daar liggen tijdschriften op het tafeltje. O, dat is een heele schat in deze doodsche huishouding. z/Nu hebben ze to huis ’t ontbijt omgewasschen, zijn ze reeds ieder aan het werk,” ging ze nog eene volgende Een voorstel van B. en W. om het ophalen --j— van p.vrv, ’t openbaar te doen aanbostedei: voor den tijd -■»- zwaar maakt de door haar gevraagde concessie tot aanleg en exploitatie van tnlephonische verbindin gen in deze gemeente te verlenen, maar dat hij bereid is nader met haar in onderhandeling te tre den als de aanvraag zóó wordt gewijzigd dat de aanleg eener intercommunale verbinding gewaarborgd wordt of althans niet onmogelijk gemaakt en dat de gemeente niet verplicht zat zijn een lokaal voor Centraal-bureau beschikbaar te stellen. By den Baad kwamen de volgende stokken in 1. De rekening, van de Volksgaarkeuken, dienst 1891. Wordt gestold in handen eener Commissie, waarin worden benoemd de hh. Straver, van Iterson en van Vreumingen. 2. De rekeningen van de gesubsidieerde Instel lingen yan Weldadigheid, dienst 1891. Worden gesteld in handen eener Commissie, waarin worden benoemd de hh. Hoogenboom, van Veen en Lotsy. 3. Een rapport der Raadscommissie belast met het nazien van de rekening van het Hoffmansgesticht dienst 1891, adviaeerende tot^oedkeuriug. 4. Eene missive van Regentessen van de beide gasthuizen, inzendende eene aanbeveling ter voorzie ning in de vacature van Regentes, veroorzaakt door het overlyden van Mevr. Haverkamp Begemann. Daarop komen voor Mevrouw KONING—Salomon Hdijgbns. en Mevrouw BROUWER—van Oldbnbokoh. Ter visie en benoeming in eene volgende verga dering. 5. Eene missive van B. en W. inzendende eene aanbeveling voor twee leden in de Commissie van Toezicht over de stedelyke zweminrichting. Aanbevolen worden de heeren G. H. G. de LANGE. F. Th. LAFEBER. neeren en daarna wilde ik eens eren naar huis gaan. Vóór theetijd zal ik echter terug zijn, dat beloof ik u. Heb ik dat nu niet eens goed overlegd moe dertje?” «Ja Clare, heel goed. Maar nu zal ik gauw op staan en mij kleedenik ben een beetje kleinmoedig geweest Clare, ’t komt mij wel is waar zelden over, maar toch, er zijn in ’t leven oogenblikken, die ster keren van hoofd en hart dan ik zouden doen dui zelen. Als jij intussohen de bloemen in de huiskamer maar wat water wildet geren, dan beu ik binnen een half uur tijde bij je.” «Haast u maar niet, moedertje, ik zal myu tijd alleen best slijten want ik moet uw huis ter deeg loeren kennen. Ik mag toch overal rondsnuffelen nietwaar, nu ik uw kind ben?” «Ja myn beste, lieve kind,” antwoordde mevrouw de Back en sloeg hare groote, fraaie oogen met innige liefde op de bloeiende jonkvrouw. «Je moet maar zoo deuken: ik ben hier te huis ik mag hier doen en laten wat ik verkies.” «O, dat vind ik een heerlyk idéé. Maar tante, laat ik dozen morgen uw kamenier zyn.” «Neen lieve, dezen keer niet; een andere maal, ik ben nu zoo gedruktzoo zeuuwachtig.,... neen heusch I dat liever niet.” «’tls vreemd,” dacht Clare, «zoo erg als die goedo mensohen van streek zijn, sedert ik hun huisgenoot ben geworden. En ze hebben hot immers zelf gewild. Oom hoeft er letterlijk om gedwongen, en nu.... nu 1«) «Kom tante, u weet toch wel beter dat uw Clare tu niets verwijten wil. Wil ik u eons wat heel kluch- igs vertellen? Ik moet reeds en ik doe het ook papa togen oom zeggen.” «Beschouw mij dan gerust als uw moeder,” sprak diep ontroerd mevrouw de Back, trok haar naar zich toe, on begon bitter te weenen. «Beste tante I.... mama wilde ik zeggen, wat deert u toch, en wat scheelt oom wel Om u de waarheid te zeggenik vind u beiden een klein beetje vreemd I” «Je hebt gelijk Clare, we zyn het ook, en als je wist waarom, zou je ’t zeer verklaarbaar vinden. ■Wees echter daarvan verzekerdwe zullen je lief hebben zoo als dat slechts ouders mogelijk is.” «Zie tante, eigenlijk was ik van plan u te vragen of ik dezen morgen eens myn werkelijke mama mocht opzooken. Ik moest toch eens even gaan zien hoe het mama ging, maar oom heeft mij van dat plan ■teruggebraoht, ik blyf hier koffie drinken, later di- I. 1. 2. proef in --t~d van 3 of B jaar. Ter visie. 7. Een missive van B. en W. om de proef om de kaasmarkt ten 8 uur te doen aanvangen (<lie vry gunstig is uitgevallen) v.oort te zetten en de markt alsnog gedurende I jaar om 8 uur te doen be ginnen. Ter visie. 8. Een missive van B. en W. inzendende het kohier der pl. dir. belasting, dienst 1892. Dit wordt gedrukt, waarna ieder raadslid een exemplaar zal ontvangen. 9. Adressen van de hh. J. R. Kist, burgemees ter van Zuid-Scharwoude en W. Lotsy, burgemeester van Bodegraven, verzoekende benoemd te worden tot gemeente-ontvaoger. Ter visie. 10. Een missive van den heer A. K. van der Garden, kenuisgevaode dat hij zyne sollicitatie naar do betrekking van gemeente-ontvanger intrekt. Aangenomen voor kennisgeving. 11. Een adres van de directie der Goudsche Waterleidipg-Maatschappy, verzoekende machtiging tot het aangaan eener 4 pCt. obligatie-leening ran 25000, aflosbaar in hoogstens 25 jaar, waartoe het voorstel zal worden gedaan in de binnenkort te houden vergadering van aandeelhouders. In handen van B. en W. om bericht en raad. 12. Een missive van den heer A. van Reedt Dortlandofficier belast met het toezicht op het Muziekcorps der dd, Schutterij, kennis gevende dat op 18 Juni e. k. dat corps 50 jaar zal hebben bestaan. Genoemde officier meende het gemeentebe- bestuur hiervan niet onkundig te mogen laten met 2. H. J. L. KAMSTEEG. Ter visie en benoeming in vergadering. koolasch bij wijze

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1