eis&efss. ENGELSCHE BAZAR, 1.' 11 ADVERTENTIÈN van de TURFMARKT een Koffiehuis-Bediende, "iTIBTJTTT-1 f. CREBAS. Mineraalwater-Fabriek, Bultenlandscb Overzicht. Het Sigaren-Magazijn, Meubelmaker en Stoffeerder. SLOTEMAKER Co Waar blijf de Sproeiwagen Specialiteit in Heeren Mode- en Sport- Artikelen. W. P. JAULUS, Gre-vra,a,grd. brief aan den beer H. M. Dercksen geaobreven een welkome gelegenheid om de liberale party alhier eenige hatelijkheden toe te voegen. Het behoeft geen betoog dat bedoelde brief niet op het ronden- register onier party behoeft gesteld te worden, daar het waarsohynlyk een (trouwens seer afkeurenswaar dige) jongensaardigheid is, waaraan eigenlyk reeds te reel eer bewezen is door dien in de couranten op te nemen. De Standaard nu sckryft Liberale huismiddeltjes. In Gouda heeft de Liberale gemeenteraad, zonder daartoe verplicht te zijn, een volledig gymnasium ingericht. Natuurlyk telt het bijna geen leerlingen, In 1890 slechts 20, in 1891 had het 31 op zes klassen, aldus verdeeld8, 8, 6, 2, 3, 4. Geen klassen dus om te noemen. En op deze kleine klassen had het niet minder dan 15 leeraren. In 1890 dus ééa leeraar op 1% leerlingen, in 1891 één leeraar op elke twee leerlingen. Nafnurly'k kost dit schatten. Aan traotementen al leen 20,600, en alles saam bij de 22,000. En tegenover deze voor Gouda enorme som stond aan schoolgeld slechts f 1850. Er moet dus ruim 20,000 bij. Hiervan gaf het rijk 8516 en moet Gouda zelf nog 10,477 bijpassen. De rest kwam uit een extra potje. Dit nu is geen houdbare toestand. In 1890 werd op eiken leerling 1000 's jaars toegelegd, en in 1891 nog J 700. Geen wonder dus, dat do burgerij hierover onte vreden is, en dat, toen men van liberale zyde er op aandrong, om vooral de leden van den Goudschen Gemeenteraad in de Provinciale Staten te kiezen, er van antirevolutionaire zijde op gewezen werd, hoe deze hoeren in Gouda huishielden. Dit geschiedde in dit strooibiljet Kuiers Heden morgen ontvingen wy weder eene aanbe veling voor de liberale candidaten en vooral wordt daarin gezegd »Moet gezorgd worden, dat de heer firouwor gekozen wordt." Nu Kiezers, wij willen D ook eens iets in het geheugen breDgen, en wei dit: Zooals gy weet, hobben wij hier een duur Gym nasium, dat onze belastingbetalende Burgers dui zenden guldens 's jaars kost, en toch maar ten goede komt van enkele hoeren uit de gegoede burgerij. Nu werd onze stad volstrekt niet verplicht door de Begeering, om zoo'n duur Gymnasium er op na te hoaden. En hoewel de heereo van den Raad wisten (ook de secretaris Brouwer) dat het recht der belasting op de scheepvaart voor de stad Gouda ten einde liep en dit een sohadepostje van 60,000 ongeveer zou zijn, hebben de heeren ons toch het buitenkansje bezorgd, dat wij nu een Gynftasium in stand mogen houden, dat bruikbaar ia,rri*>r de heeren en waaraan ook de winkelier, -"ja elk neringdoende kan betalen, maar niet profi- teeren en dat in zoo'n treurigen tyd als nu. Wij verwachten dan ook van dat Ge niet uw stem zult geven aan mannen van de liberale partij, die gewoonlyk erg duur zijn, maar kiest met ons de Heeren J. J. LAZONDER en A. VAN WALSUM Kz„ beiden aftredende Leden, welke uwe belangen al zes jaren met de meeste trouw hebben bepleit. Kiezerswy weten, wat we aan de aftredende Leden hebben, bezorgt dus hun de meerderheid. Qouda, 23 Mei 1892." Vele Kiezers. Te meer gevoelde men zich tot deze opmerking i;ereohtigd, omdat een leeraar van het Gymnasium, ie heer Valette, steeds by de stembus vooraan staat het liberale gelid. En wat was nu hierop het antwoord van liberale zijde? I Niets minder dan dit schrijven aan den heer Jjlerckaen i ii Waarde Sakker Dercksen." «Als je het nog eens waagt by een verkiezing ons heilig dierbaar gymnasium aan te tasten, evenals in bijgaand strooibiljet is gedaan, on je nog eens met politiek bemoeit in plaats bjj je oudbakken cadetjes en je fijne beschuiten te bly ven, 't is wel verdomd, geef ik jou de pleohtige verzekering dat je 24 uur na verspreiding van het zelve met je heele fijne bakkery in de lucht zult vliegen." de Liberale Anarchist. 24 Mei. Is het nu met zulke wapens, dat men zijn tegen stander intimideeren moet Is dat nu de zaak van het Gymnasium bepleiten? Uit 's Gravenhage meldt men van dd. 27 Mei l'et samentreffen van het contra-bezoek van H. M. de Koningin-Regentes, Beschermvrouw der Interna tionale Sport-, Visaohery- en Paardententooustelling te Scheveningen aan het Keizerlijk Hof van Dnitsch- land, met do opening dier tentoonstelling op 1 Juni a. s„ heeft eene wijziging gebracht in H. Ms. aan 011 ""8 gelegd voornemen om persoonlijk de ope ningsplechtigheid te verrichten. Namens H. M. zal dit thans geschieden door den Adjudant-Generaal vah wijlen Z. M. den Koning, ZExc. den gepens Luitenant-Generaal Jhr. G. M. Verspyck. Niets wordt overigens onbeproefd gelaten om op dit inwijdingsfeest inderdaad een zoo schoon mogelijk geheel te bekomen en de tentoonstelling gereed te doen zijn. De toebereidselen voor de installatie der talryke tnzendingen zjjn in vollen gang, en hoezeer t ongeoefend oog nog slechts een chaostische toestand meent waar te nemen, is 't voor den ingewijde aller minst twijfelachtig dat de geheele organisatie naar wensch vordert en aan het vastgestelde plan beant woordt. Die vorderingen zyn zelfs van dien aard dat bet voldoende zeker ia, dat wat voor de bin- nenlandsche inzendingen van zelve spreekt de buitenlandsche afdeelingen by de opening voldoende gereed zullen zyn, tecwjjl omtrent deze laatste mag verzekerd worden, dat, waar Frankrijk oen van de grootste afdeelingen zal vormen, de Oostenrijksche daarbij in pracht en schoonheid niet zal behoeven achter te staan. Inderdaad beijveren zich de vreem delingen, die in menigte op de tentoonstelling werk- zaam zijn, om aan de bedoelingen en inzichten van het uitvoerend comité, daarin voorgegaau door zijn gedelegeerden commissaris den heer W. Travaglino, te beantwoorden, waarvan de groote inspanning welke' wordt ten toon gespreid en 't onbeschrijfelijk vertier dat in tgebouw heerscht, ten duidelijkste blijk ge ven. Een alleraardigste aantrekkelijkheid hierbjj is de herkenning van het internationaal karakter der expositie ook aan de talrjjke Uien welke in alle deelen van het gebouw worden gehoord, Fransch, DuitschEngelseh, Noorsch, Turkscb, Grieksch. Hoogaarsch, Tyroolsch en allerlei dialecten uit ons eigen land. Aan belangstelling van het buitenland ontbreekt het allerminst en 'tis voor het uitvoeren- oomité geen geringe voldoening dat b. v. de presi' denten van de Belgisobe en Noorsohe eereoomité',' zoomede de gedelegeerde Commissaris van het Oos- tenrjjksche oomité, baron Hipolyte de Royer de Dons de heer Giërdrum, oppeijagermeester van het Zweed.' sche en Noorweegsche Hof en Gustave Hautberger zioh onledig houden met de bestiering van de in.' stallatie hunner afdeelingen. «Tot de merkwaardige Nederlandsche inzendingen ter opluistering afgestaan en die reeds geplaatst zijn' behooren o. a. de verzameling geweiden enz van' baron van Pallandt van Roozendaal, alle van herten te Rozendaal geschoten; een uitgebreide en schoons collectie schelpen en zeegewassen, alsmede een ver zameling wapens en andere kostbare voorwerpen uit den Indischen Arohipol van den gewezen resident in onze O. I. bezittingen, den heer Hey ting; oen prach tige reeks chaisen en arresledea onder welke laatste dekes niet de minste is, die van den heer Edward van Hoboken van Ondelande, lid van het uitvoerend Comité en President van de afdeeling Sohoone Kunsten. De schilderyen en aquarellen in deze af- deeling zjjn hoogst belangrijk en onder directie van den gedelegeerden commissaris, den heer O. Eerlman, zgerangaohikt, dat men gerust mag verzekeren dat geeD enkel inzender ontevreden zal zyn. Onder directie van genoemden heer zjjn ook reeds do hon derd kisten ontpakt die de Belgisohe inzending voor de sohoone kunsten uitmaken eu zullen de fraaie doeken weldra geplaatst zjjn. Ten slotte de zeer belangwekkende mededeeling dat ons Departement van Oorlog een inzending zal doen betrekking hebbende op de afdeeling Ryeport (militaire bespanningen) en Schietsport (geweren enz.) waarbjj de tropheën van het regiment grenadiers en jagers zeer zullen uitmunten waarvoor dan ook door het Uitvoerend Comité een eereplaats is aangeboden in de vestibule der Tentoonstelling. Gisteren is op last der justitie te Rotterdam naar het Ziekenhuis gebracht het ljjk eener vrouw, die waarsohjjnljjk aan vergiftiging is gestorven. Deze vrouw, wonende in de EntrepoUtraat, was geruimen tijd ljj- (lende aan heumatisohe koortsen, en hoewel onder dokters behandeling, was er geen botersohap waar te nemen. Een vriend des huizes, werkman aan het MaassUtion, wist raad. Hjj kreeg van een kennis van hem eenige kruiden, die deze buiten op het' land geplukt bad, en deze zouden een zeker middel tot genezing zjjn. Zjj moesten eerst gedroogd, dan als thee getrokken en vervolgens van het aftreksel viermaal daags een kopje gebruikt worden. Aldus geschiedde jl. Woensdag, met het gevolg, dat de vrouw gisteren overleed, en door twee doctoren op het ljjk teekenen van vergiftiging werden waargenomen. De politie op Fejjenoord nam de kruiden in beslag en stelt thans een onderzoek in. Gisterennacht omstreeks vier uur verkondigden noodschoten gopaard met het geraas der stoomfluiten van de in de havens te Feyenoord liggende schepen, dat aldaar een hevige braod was uitgebroken en wel in loods 6 van het stedelijk handelsterrein, grenzende aan de spoorweghaven. Nauweljjks was het eers'e begin van brand ontdekt of uit het midden van de loods verhief zich een ontzaglijk vuur- en rookko- oom maar al te wol begreep dat ze tante in wat andere stemming moesten brengen. «Och kind, geloof de jokkernij van je papa toch niet; maar 'tis waar; ik was reeds wat over den tand toen ik hem aannam." «Marie, je jokt nooit, dus mag je 't nu ook niet doen. Weet je nog wol dat je voor de vjjftiende maal jarig was en dat je me beloofdet liever te ster ven dan ooit een ander man dan mjj, de Back, te zullen nemen." «Komaan gs zjjt in de war de Back. Ik zal zeker gezegd hebben: liever sterven dan zoo'n leelijken jongen tot man te nemen." Maar vind je me nu dan nog leolijk?" vroeg mijnheer, streek zijn kuif omhoog en ging met uit gebreide armen voor haar staan. En waarlijk, al was hij niet wat men een mooi men noemt, toch gaf zijn open, soms zoo guitig uitziend oog, zijn breed hoog voorhoofd, zjjn nu zoo achtbare gedeel telijk kale schedel, alle recht hem eer knap dan leelijk te noemen. Ook op zijne kleeding, al was die niet strikt modieus, was hij volstrekt niet slor dig, al puilde soms het overhemd wat buitonsporig het vest uit, al gaapten de groote manchetten wel wat breed over zijne fraaie, kloeke handen. Nimmer droeg hij een kapje; «mijn haar," zeide hjj vaak, «is grijs geworden met God eu met eere, daar schaam 'k me niet voor." Ep' dan streek hij weer eens flink de weinige haren 'overeinden alles zoo te zameu genomen, was bijbeen bejaard man van een zeer aangenaam uiterljjk. «Toon nu eens," zeide hij nog altijd wachtende tot zyne vrouw, „toon nu eens door een vurige omhelzing, hoe verliefd of j0 nog op je ouden jongen zijt Maar mevrouw de Back droogde met haar kanten zakdoek zich hare oogen af, en noodigde hem uit om meè te gaan theedrinken. Toch streelde se met hare poezele, gevulde hand even zjjne wang, dook onder zijne armen door en gaf hem een kus voor den mond, en wilde eren vlug aan de gevreesde om helzing ontsnappen, maar,... eerst nog eens sloot hij zijn /trouw wjjf" fiks in zijne armen en kuste hare enkele nog overgeblevene tranen weg. 'Ik beu bly Clare," sprak oom toen ze in de huiskamer zaten, „dat ge geen nuf zijt; bij mijn kostelyke zondagsche wyfje, mag ik al tyd do laarzen in de kamer wel te rerstaan den uitersten hoek zie je gaan uittrekken. Daar zal jij toch hoop ik niet zwart om zien, als dat zoo onder ons voorvalt?" //Nu nog mooier papa, waarom zou ik daarom zwart zien." nKyk eens hier Clare," sprak hij toen de knecht hem zyne pantoffels bracht, „ik kom er toch maar zoo wat langs," en hy stak zyn vinger door eefi klein gaatje in 't borduursel dat hij ondeugend ver opscheurde. „Je moet me spoedig een paar nieuwen maken hoor!" «Gaat u uog even met mjj uit vadertje, dan willen we dadelijk wol en stramien koopen. Ik zou 't u anders niet vergen meê te gaan, maar 't is reeds geheel donker zoodat ik niet meer alleen kan uitgaan. En ook, u kunt dan zelf een patroon naar uw zin uitzoeken. „Mama," sprak mijnheer de Back, «mag ik?.... 't Is wel wat erg niet waar, voor dio zorgdragende wereld, die zoo jjverig op onze gangen Iet om wat kwaads te vinden; want verbeeld je: die oude me neer de Back gaat daar bjj avond eo ontijd met een mooi juffertje in zoo'n lorren winkel, waar ze kralen en neiges verkoopen 1" Komaètvspapa, komaan," sprak Clare en legde baar arm in den zijnen, daar ze zag dat mevrouw de Back 'hoofdschuddend lachte, „gaat u dan toch mee, anders wordt het werkeljjk al te laat." «Vergeet je sterksten bril niet, jongeheer!" sprak mevrouw, „want de patronen die je zonder bril heden avond voor de stemmigste uitzoekt, zullen morgen ochtend de kakelbontste zijn, die je je kunt uitdenken." »U hooft geljjk, mevrouw do Back, u heeft groot geljjk, ik ben u zeer verplicht mevrouw I" En dan keek hij haar zoo uitvorschend en toch zoo ooljjk aan dat ze allen op eens proestten van lachen. O, wat was 't een genot voor vader en dochter beiden, zoo als ze daar nu weer, schier hoogmoedig van geluk, naast elkailr voortstapte. Clare kon met haar flinken gang zijne nog altijd kloeke, manneljjke schreden heel goed bjjhouden. Wordt vervolgd.) lom, "«Ik0 z'c'1 over de geheele loods uit breidde. Aan de kade voor de brandende loods lagen eene groote greanboot, een liohter en een paBr kleinere tohepen, welke spoedig in groot gevaar verkeerden de kleinere ondervonden reeds eenige schade, zoodat dadelyk alios in het werk gesteld moest worden om deze te verwjjderen. De brandweer, vertegenwoordigd door alle stoom spuiten, drjjvonde stoomspuiten en verscheiden hand brandspuiten wus spoedig aanwezig, doch kon niet voorkomen dat do geheele loods in een uur tjjili ge heel vernield was. Gelukkig was er weinig wind en woei deze uit het zuidwesten, zoodat de vuurstroom, voora fgegaan door een kolossale rookkolom, welke uren ver zichtbaar was, in schuine richting van de aangrenzonde lood- weril afgeleid, anders waren de gevolgen nog niet te overzien geweest. Ook dreegen de het vorig jaar ge bouwde brandvrije muren, tot afscheiding van de aan elkander palende loodsen, niet weinig bjj tot afwen ding van het gevaar voor de anderen. De loods bestemd voor granen was terhalrer lengte daarmede gevuld, en terwijl de loods zelf reeds lang een prooi der vlammen was geworden, vertoonden de hoog opgestapelde graanbergen nog een ware vuurzee. De schade bedraagt mintens een paar ton gouds. Behalve de loods zijn nog verbrand vier goederen- waggons van de Staatsspoor, terwijl vele andere wa gens zjjn beschadigd. De loods bevatte behalve graan nog hoeveelheden rjjst, rotting enz. en was gedeeiteljjk verhuurd aan het Blaauwhoedonveem. De waarde van de verbrande goederen is nog niet bepaald, die van de loods zelf is geschat op 60000. Uit Rotterdam wordt gemeld In de vorige week verspreide zioh het gerucht, dat (1e heer R., administrateur van een der kerke lijke armbesturen, plotseling verdwenen was, zonder orde op zijne zaken te hebben gesteld. Vanwege de justitie werd terstond bij het armbe stuur een onderzoek 'ingesteld, waarbij echter moet gebleken zijn, dat de administratie dezer instelling in goede orde was. Men vernam tegelijkertijd, dat de reden vau het verdwijnen van 'den man hierin lag, dat hjj gelden, die hij van particulieren onder zijne berusting bad, had zoek gemaakt. Zoo o. a. admi- nisteerde bij voor eene weduwe een vrjj aanzienlijk kapitaal, waarvoor hjj geregeld de rente uitkeerde. Bij den dood dezer weduwe vorderde haar schoon zoon het kapitaal op en nu bleek dat R. het niet kou uitkeeren. De schoonzoon gaf van de zaak kennis aan de justitie. Terwijl de politie bezig was den man op te spo ren, werd Dinsdag zjjn ljjk uit de Sohie opgevischt. De reehter-commissaris in strafzaken te Utrecht, substituut-officier van justitie en griffier, vergezeld van de prof. dra. G. van Overbeek de Mejjer en C. H. Spronck begaven zioh Woensdagnamiddag naar do gemeento Barwoutswaarder, naar aanleiding van het overlijden onder verdachte omstandigheden van eene juffrouw, om tor plaatse een gerechtelijk onderzoek in te stellen. (U. S.) Id Italië ia de toostand van het nieuwe ministerie zeer weinig bevredigend. Zonder ontbinding der Ka mer en een nieuwe verkiezing zal het onmogelijk blijken een krachtig ministerie van welke kleur ook te krygen. De uiterste linkerzijde, zoo half geholpen door de rechterzijde, maakt het den ministers onmo- lijk te regeeren. Giolitti verklaarde in de gisteren gehouden Ka merzitting, dat het kabinet zijn ontslag had ingediend, doch dat de koning het niet heeft willen aannemen. Hij verzocht der Kamer, de voorloopige 6/12 der staatsbegrooting te willen toestaan, als van dringen den aard. Deze mededeeling van Giolitti en zijn daarop ge volgd verzoek werden met aanhoudend gemor aan gehoord. Van verscheidene banken weerklonk de kreet, dat het hier een staatsgreep gol(J, De ondervoorzitter las een brief voor van Biancheri, waarby deze .zijn ontslag neemt als voorzitter. De Kamer zal morgen zijn opvolger benoemen. In de couloirs heersohte groote opgewondenheid algemeen werd het bovengenoemde verzoek der Regeering beschouwd als eene voorbode van de Kamer-ontbinding. Volgens gerucht zouden de al- gemeene verkiezingen vastgesteld zyn op 23 Juni* en de herstemmingen op 30 Juni a. s.doch dit gerucht is stellig voorbarig. Tot op dit oogenblik is nog niets beslist. In parlementaire kringen vindt men de verklarin gen van Giolitti zeor ernstig. Vele leden van de commissie der begrooting die het onderwerp hebben onderzocht, waarbij voorloopig zes twaalfden worden gevraagd, zijn van meening, dat deze niet zullen worden toegestaan. In het Hongaarsche Huis van afgevaardigden werd gesproken over de kerkquacstie. De Minister van Éoredien8t verklaard#, dat het voorstel van den heer Iranyi ter vjije uitoefening van den godsdienst en tot erkenning der rechten van de verschillende gezind ten aan de inzichten der Regeering beantwoordt. De Minister verzocht der Kamer het voorstel aan te nemen. Volgens een telegram uit Madrid heeft de Minister van Buitenl. Zaken aan den Spaanschen gezant te Parijs per telegraaf de voorwaarden bekend gemaakt waarop de handelsbetrekkingen met Prankrijk zou den kunnen hervat worden, onder uitnoodiging ze ter kenuis te brengen van den minister van Buitenl. Zaken, Ribot. De regeering stelt voor dat Frankrijk aan Spanje de voorrechten verleent van het minimum tarief, waartegen Spanje zich zou verbinden om bin^ r.en een kort tijdsverloop de rechten op Fransche voortbrengselen te verlagen. De democratische conventie/van New-Jersey heeft op 25 Mei jl. eene vergadering gehoudSn. De aan hangers van Clevelaud hadden de meerderheid. Gou verneur Abbot en andere democratische leiders wilden echter toch een delegatie naar Chicago zenden, zon der haar oen bepaalde instructie te geven. Abbet hoopt, dat hij aan het hoofd der delegatie zal staan. De Keutucky Convention vergaderde ook op 25 Mei. Al spoedig begon er een strijd tussohen de vrienden en de tegenstanders van Cleveland. Ten eerste het steunen van senator Carlisle, ten tweede het steunen van Cleveland on ten derden het zenden van gedelegeerden zonder bepaalde opdracht. De heer Henry Watterson, die aan het hoofd der dele gatie zal staan, hield een heftige redevoering tegen Cleveland. Hy verklaaide, dat door dezen te kiezen do partij eene nederlaag zou lijden, daar Cleveland immers niet door den staat New-York gesteund werd. De Colorado Convention heeft een meerderheid van leden, die tegen Cleveland zijn. De conventie zal eene delegatie zenden, die geen bepaalde opdracht heeft, maar toch do verkiezing van Cleveland zal tegenwerken. Volgens berichten uit Washington worden er po gingen in het werk gesteld door invloedrijke demo craten, om Cleveland en Hill te bewegen hun can didate ur in te trekken, opdat de nationale Conven tie niemand zon kunnen benomen, die op den steun van don staat New-York zou mogen rekenen. Het groote publiek bly ft echter gelooven, dat Cleveland tot president zal verkozen wordoq. Burgerlijke Stand. GEBOREN 25 Mei. Maria, ouders L. Signer en C. van der Hoogt. Antonius Johannes, ouders J. Hageman en A. P. Nederberg. 26. Cornelis, ouders L. J. Lafeber en K. Snaterse. Fijne Johanna Eva, ouders G. van den Berg en J. M. Mathuisen. Cornelia Frederica Sophia, oudors J. J. A. Teijgeman en N. de Vroom. Bei aardus Gerardus Maria, ouders B. Nieuwenhuisen en M. C. Brauns. Neeltje Margaretha, ouders P. L. Hofstede en W. A. van den Berg. 28 Cornelis, ouders D. Groeneveld en H. Muis. Antonetta Johanna Maria, ouders L. van Basten en S. H. H. Baden. OVERLEDEN24 Mei. A. A. Weck, 8 w. 25. A. Noorlander, 8 m. J. van der Tuijn, 17 d. 26. P. van Dam, 2 m. 27 M. J. E. Heyl, 13 m. P. J. de'Wilde, 32 j. J. G. van Win gerden, 8 m. ONDERTROUWD: 27 Mei. J. Bonneur, 52 j. en G. van der Zijde, 52 j. - D. Zendijk, te Amster dam, 29 j. en B. Kijzer, 29 j. J. Mikkers, 22 j. en A. Zorg, 21 j. A. Mes, 19 j. on H. M. van der Wouden, 24 j. Heden overleed tot diepe droefheid van mjj en mjjne Kinderen, onze hartelijk geliefde Zoon, Broeder en Behuwd-Broeder PIETER JOHANNES, in de hoopvolle leeftijd van bijna 33 jaar. 0. de WILDE J. H. de WILDE. A. E. W. de WILDE— Smit. Qouda27 Mei 1892. De Ondergeteekende maakt bekend dat de Pakschuit op LEIDEN gedurende zes weken DONDERDAG-AVOND ten 7 ure, ttal vertrekken A. H. KABEL. KORTE TIENDEWEG D 15, is des Zondags-avonds na 9 uur LAGE GOUWE C. 30, Werkplaats KLEI- WEGSTEEG N. 13, beveelt zich beleefdelijk aan voor het maken en repareeren van alle soorten van Meubelen, tot de meest concnrree- rende prjjzen. Tevens ingericht voor Verhui zingen zoowel binnen als buiten de stad. MARKT A 68, GOUDA. Groote keuze in Engelsche en Schotsche Stoffen. Abonnement fl. 95 pe r jaar. Het eerste jaar een COSTUUM, twee PAN TALONS en een DEMI-SAISON. Het tweede jaar een COSTUUM, twee PAN TALONS en een WINTERJAS. Men behoudt de Kleedingstukken en betaalt per kwartaal vooruit. Wenscht men het eerste jaar de WINTER JAS en het tweede jaar DEMI-SAISON dan betaalt men fl. 100 het eerste jaar en het tweede jaar 90 Gulden. Stalen worden aan huis bezorgd. Naiuurwollen Ondergoederen, Systeem Prof. JAEGER. Marchand Tailleur, Markt A 68, Gouda. voor DONDERDAG-MORGEN, van 8 tot 12 Uur. MARKT 105. CHAMPAGNE LIMONADE (Frambozen en Citroen) a 40 Cts. per Flac. CITROEN LIMONADE, FRAMBOZEN SYROOP.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2