tl I' ES, I LEI IJNE ir f 0,85 per 1 0,90 LCLUB. ni a. s. i BIER. BESTUUR. I VBRBKNIG». «zaan^ i! BINNENLAND. 1892. K° 4848. DER Viewers- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. Dinsdag 31 Mei. i 9 uive AA 9 9 FEUILLETON. LK &Co. I IbEN. mian. KRUIER .TER, GTHOUDELS, «AND. Si Zn. uen, I Co. i De intending van advertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. t (Uit het Franech.) V. ag, Gouda. Aan den Edelaobtbaren Raad dor Gemeente Gouda. Geven met den meeaten eerbied te kennen Hendrik Willem Otto, Heerekade P. 344 alhier, benevens 154 medeondergeteekenden, allen bewoners ADVERTEN TIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ie hoeveelheid acht bjj ie •frisachende 1. Ie eene lading lage prjjzen!! I fiendewegDGl id s Victoria-, Bovendien worden alle Advertentiön gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk dea Maandags verschjjnt. jullie elkaar geheimen te vertellen? Komaan, dat is uitmuntend. Als zoo iets in een snoepwinkel wordt behandeld is het veel meer interessant dan te huis of op de wandeling. Ik mag natuurlijk mee luisteren, niet waar z/Zoo meteen papa,” sprak Clare olijk, //gaat u asjeblieft maar eerst even met den bakker afrekenen.” //Jou ondeugd,” en hy tikte haar zacht op den neus, //als je domme vader dan terug kwam, zouden jullie alles hebben afgehandeid. Je moet maar dade lijk gaan opbiechten Cateau, anders loop ik heen en laat jullie voor de betaling zitten.” //Oom I” sprak Cateau niet zonder schrik, «ik wist niet.... ik heb niets....” z/Och jij gansje,” stelde Clare haar gerust, «wat ga je nu tobben Laat papa maar heengaan als hij durft, wij gaan meê en zeggen dat de bakker de rekening maar by mijnheer de Back zendt Hee- rengracht, nommer zooveel 1” «Ik wil *t u wel meê vertellen oom,” sprak goed moedig Cateau, «maar ik hoop toch in allen ernst gesproken dat u er tegen niemand, wie dan ook, een woord van zttlt spreken. Verbeeldt u, Theodoor van Lingen is professor geworden in de bespiegelende wijsbegeerte en.... en.... nog iets aan de akademie te G. De broêrs zeiden dat hij de eer niet verdiende, wijl hij er niet half knap genoeg voor wasmaar alleen omdat hy zoo’n goeden drilmeester voor de studenten is wier repetitor hij reeds sedert lang was hebben ze hem dat professoraat gegeven. En GOUDA, 30 Mei 18^2. De bij het 4e regiment infanterie benoemde le luitenant G. L. J. Gerritsen wordt' ingedeeld bij het 3e bataljon te Gouda. i -I Ouzel stadgenoot, de heer T. 11. J. Belonje heeft met gunstig gevolg examen afgelegd als surnumerair der posteryen. WU vermelden dit met ingenomenheid, omdat de heer T. H. J. Belonje zyne opleiding genoot bij den heer J. W. Vorster, directeur van het Postkan toor alhierhiermede is dus het bewijs geleverd, dat jonge lieden, die zich voor dit examen wensohen voor te bireiden, onze stad niet behoeven te verlaten. aan do wandeling. „Papa,” sprak Clare toen ze in den borduurwinkel alles hadden besteld, „u moest ons eens tracteeren by den banketbakker; Cateau en ik zijn dol op snoepen.” „Schaam je groote meid, dat je dat nog niet hebt afgeleerd. Maar enfin, je weet dat je een potje by me kunt breken, dus we gaan 'en je moogt nemen wat je lust.” .Anders doen we ’t op don beer, zooals broer Eduard zegt niet waar, Cateau?” Cateau antwoordde toestemmend en weldra waren ze mot elkaar aan een tafeltje bij den omfiseur ge zellig gezeten. „’k Wou je wel iots vertellen Clare,” sprak Cateau zacht, „maar ik durf niet.” „Hola!" zei oom de Back, „als ik dames meê uit noem mogen ze niet in mijn presentie gaan fluiste ren. Komaan Cateau I maak van je hart geen moord kuil, en zog ons ronduit wat er is. Toch geen inlandsche oorlog hoop ik?” „O noen oom, volstrekt niette huis gaat alles wel sedert de steen des aanstoots weg is.” „Had ik geweten dat je zoo over me dacht,” sprak Clare, „ik had je niet afgehaald om met ons te gaan snoepen. Evenwel ik vergeef je ’t gaarne als je me dadelijk vertelt wat je niet recht vertellen durft, want dat is altijd de moeite van ’t aanhooren wel waard.” „Kinderen,” sprak mijnheer do Back, „hebben weder op te wekken. Per brancard werd hij naar het militaire hospitaal vervoerd. Van de bekende firma van der Graaf Co. te Rotterdam, ontvingen wy een flink 4° boekdeel, waarin een overzicht van de door haar gevoerde zaken wordt gegeven. In de le afd. luformatiën, worden alle inlichtingen gegeven omtrent de verschillende iufor- matiën, die door de firma worden verstrekt. De 2e afd. verschaft de inlichtingen op het gebied van incassohandels- en fabrieksmerken en patenten (octrooien). De 3e afd. is gewyd aan agenturen en depóts en do 4e aan het Weekblad „Handelsbelan gen”, hetwelk de firma uitgeeft. Voorts treffen wy aanuittreksels uit het spporwegreglement, uit dat op de post- en telegraafdienst enz. enz. Wij kunnen niet beoordeelen in hoeverre er be hoefte bestaat aan dergelyketusschenbeiden komende personen. Veel van ’t werk, waarvoor zij zich aan beveelt, kan o. i. door kassiers, deurwaarders, zaak waarnemers worden verriqht. Zij wordt evenwel door tal van de eerste Rqttmrdamsche en andere kas siers gesteund en heeft de advocaten W. M. Reep maker te Rotterdam en F. A. Molster te Amster dam tot rechtskundige adviseurs. Het werk ziet er netjes uit en geeft de gewunschte inlichtingen op duidelijke wijze. Het adres van Goudsohe ingezetenen aan den ge meenteraad betr. de vervanging van het overzetveer VlamingstraatTurfsingel door eene draaibrug, waar over wij dezer dagen spraken, is van don volgenden inhoud GOUDSCHE COURANT. Zaterdagavond omstreeks 6 uur had alhier een treurig ongeluk plaats. De milicien plaatsvervanger Elzendoorn van Utrecht had bet ongeluk nabij het wascblokaal in den Bleekerssingel te geraken, hetwelk het eerst bemerkt word door den korporaal Reurings, welke zich dadelijk geheel gekleed te water begaf, doch daar de drenkeling naar het midden dreef, kon genoemde korporaal hem dadelijk niet volgen daar zijne kleeding hemin het zwemmen belemmerde, en genoodzaakt was naar den kant te gaan om zich van zyne bovenkleeding te ontdoen. De sergeant Frenkel, welke dit zag begaf zich ook direct te water, terwijl op diens geroep nog de korporaal Mulder en eenige miliciens zich te water begaven. Niettegenstaande al deze menschon hun best deden den drenkeling te redden, mocht het hun niet gelukken, en werd hij eindelyk met een dreg opgehaald. Terstond word de hulp ingeroepen van den militairen dokter, doch het mocht dezen niet gelukken de levensgeesten 26'1 Ze wist hom overal toe te bewegen in het gezellig donker vertoefden ze hier en daar voor do schitterend verlichte winkels, on dat deed de goede man met bewonderonswaardig geduld. Hoe fier, hoe gelukkig stapte hij met zyne dochter voort; wat zou hij ook dat lieve kind kunnen weigeren, die in zijne oogen bovendien nog de bescheidenheid zelve was. Toen ze het buis van mevrouw van Breughelen voorbij kwa men, wist Clare hem te bepraten dat ze ook Cateau nog even gingen halen, wijl ze geloofde dat mama uit was, en Belle die dan 't gezag in handen bad, zou Cateau wel verlof geven even met hen te mogen gaan. Zooals Clare veronderstelde kwam het ook juist uitmama was niet te huis en Belle die zeer bedrukt scheen, was hartelijkor dan ooit legen Clare, en be willigde gereedelijk haar verlangen. Cateau had dan ook niet veel tijd noodig eer ze gereed was, en ’t duurde daaróm niet lang of ze waren met elkaar i van de «Jan Filipslaan”, «Jan Filipskade”, «Korte Akkeren”, «Heerekade” en aangebouwde «Nieuwe Buurt” dat het meerendeel van hen behoort tot den wer kenden stand, welke in bedoeld gedeelte der stad woningen vinden, door hunnen huurprijs als anders zins geschikt, om door hen bewoond te worden; dat zij de verbeteringen erkennen, vanwege het Edelachtbare Bestuur dezer Gemeente, in bovenge noemde buurten aangebracht en daarvoor hunnen warmen dank uitspreken dat zij zich evenwel genoopt zien den Edelaohtba- ren Raad opmerkzaam te maken op een zeer groot ongerief, *t welk al de bewoners van bovengenoemde wijken drukt en daarmede in verband hunne wen- schen, benevens de gronden, waarop het te noemen ongerief rust, aan het Edelachtbare Bestuur bloot te leggen dat zij namentlijk het oog hebben op de verbin ding van bedoeld gedeelte met het centrum der Gemeente, dat niet anders kan bereikt worden dan, bf door gebruik te maken van het overzetveer Vla- mingstraat-Turfsingel bf van eene der twee bruggen (brug Mallegatsluis en Roobrug), welke beidelo. ons brengen aan uiteinden der stad; 2o. noemens waard ig verwyderd liggen van ’t centrum van be doelde wijken; dat dus wel beschouwd geen enkele verbinding bestaat tusschen ’t meergenoemde gedeelte en do stad dan het aangehaalde overzetveer; dat van dit laatste gebruik kan worden gemaakt tegen betaling van 1 cent per persoon en per keer en wel tusschen 6 uur voormiddags en 8 uur na middags dat dus lo. het betalen van ’t genoemde veergeld eene extra belasting is voor de bedoelde bewoners, daar het gebruik maken van de overzetschuit voor hen eene noodzakelijkheid is2o. dat dus na ’s avonds 8 uur de eenige korte verbinding met de stad voor uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden ife/ 1.25, franco per post f 1.70. 1 Afzonderlijke Nommers VIJFCENTEN. De

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1