VERKEWIG». BINNENLAND. ISOS. Vrijdag 3 Juni. N° 4851. Juni. FEUILLETON. JUNI. >pij VG. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. dark 1 De inzending van advertenttón kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. E. rk Afxoaderlyke Nommen VIJF CENTEN. tan ■i (Uit het Frantch.) V. ►p, 5.30 nasr 30 naar Lei- ERDAG 5.30 wel, De prjjs per drie maanden ie 1.25, franco per post f 1.70. ADVERTEN TIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. avonds terug. GOUDSCHE COURANT. it vertrouwen m daar wij by ing ter deol- ook voor het >en stipte en leid van onze verven. Dinsdag avond werd de nieuwe burgemeester van Kapelle a/d IJsel de heer Bakker, geïnstalleerd. Daar bij reeds 6 jaren als gemeente-secretaris werkzaam is geweest, waarbij hij zich als een ijverig en bekwaam man heeft doen kennen, is zyne benoeming tot bur gemeester over het geheel met vreugde begroet. zen a M. 15000 zen a M. 10000 zen a M. zen a M. zen a M, zen a M. zen a M. zen a M. zen a M. :eni 00,94,67.40,8» op den hecht- ming van alle :rniog bepaald eve derhalve trekking alle te zonden aan: [MON, aars '^~GOUDA, 2 Juni 1892. Tot secretaris en ontvanger der gemeente Sassen - heim is benoemd de heer J. H. Römmelingh, amb tenaar ter Secretarie te Reeuwyk. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in heb ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschgnt. 29) Niet dat de verschuldigde eerbied voor ouderen en meerderen haar ontbrak, o neenmaar wilde men haar naderen met een zeker overwicht, met die schijnbare onderwerping, aan zoovele jonge mannen eigen, en dat juist zoozeer hun te groote eigenliefde en hoogmoed kenmerkt tegenover de vrouwdan, als ’tware, stelde zij zich partij. En deze gebreken, dat trotsch zijn op zijne meerderheid als man, en als bizonder schoon man, had haar tegen van Braem, nu haar neef, al dadelyk ingenomon. Toch was het haar zonderling te moede als zyne groote oogen, die fonkelden als robijnen, haar beurtelings zoo smeekend, zoo zacht, en dan weer zoo verteerend aanstaarden. Zo noemde zich zelve laf, wanneer ze zich ’s avonds ter ruste legde en zijn beeld onophoudelijk voor hare oogen verscheen, dat ze dat gehate en soms geliefd verschijnsel niet van zich kon weren. Maar het einde van hare overdenkingen was altijd een fier besluit, en wel, om zonder gemaaktheid steeds meerdere geval biedt de g, die door de IT goedgekeurd het nieuwe plan van slechte wei- n van 100,000 nde •men; daaronder itueel 500,000 6 of/3.00 3 1.80 l’/.ir 0.90 in bankpapier dellyk met de I, en ieder spe- wapen van den zelf in handen, vereischte offi- ig der prijzen do betreffende tie bygevoegd gers onaange- icle lijsten. schiedt steeds Staat en kan sar verkiezing o tere plaatsen rden. uk begunstigd rij zen hebben beu ijzen de >nze Begunsti- MO, 100,000, Gisteren werd de Sport-tentoonstelling te Scbeve- ningen geopend in tegenwoordigheid van generaal Venpijck, vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, ministers van Tien hoven cn Pierson, leden van le en 2e Kamer en tal van andere autoriteiten. Maakt al dadelijk de gevel, die een fraai decoratief karakter draagt, een gunstigen indruk, de tentoon stelling zelve geeft (ofschoon nog verre van voltooid) reeds nu vele bezienswaardige zaken te zien. Door den hoofdingang komt men eerst in eene ruime vestibule, gedecoreerd met prachtige wapen tropeeën van het korps grenadiers en jagers. Daar was een bijzondere versiering aangebracht, een Z/Leve Koningin Wilhelmina,” gevormd van bajonetten. Ter I linkerzyde heeft men de salons voor de Koninginnen i der en vorstelijke bezoekers en ter rechterzijde de ver- Goudschen Vliegerwedstrijd «Wij, Hollanders,” zei van Braem tot Clare die hij links naast zich had, //hebben toch een gulden lijfspreukoost west, t’huis bestIk hoop je zult me niet verdenken van een banaliteit daardoor te hebben gezegd, maar nu we hier zoo gezellig zitten, dringt zich dat onwillekeurig in mijn geest op.” «En wie weet hoe gaarne je ergens elders, bij voorbeeld onder je vrienden en karnuiten, zoudt zijn.” z/Dat mogen we, geioof ik, niet aannemen Clare 1” sprak Belle als ’t ware de jongere zuster terechtwij zende, //m’nheer is toch geheel vrij in zijn komen en wegblijven hier.” z/Ik dank u jufvrouw,” antwoordde hy, //dat u me zoo vriendelijk wilt helpen, het komt me uitste kend te pas, want ik heb gewoonlijk moeite genoeg mij tegenover mijn nieuwe nichtje te verdedigen.” wlk geloof u gaarne,” sprak Belle, „wy waren, te huis ook lang niet altijd eensdenkend, ofschoon ik het lang niet goed keur, wijl het niet christelyk is,” eindigde^ij op devoten toon. //Lieve hemel, Belle! ik hoop niet dat je mij van kettery zult beschuldigen,” sprak Clare niet zonder heftigheid, zzop welk terrein breng je *t nu. Ik heb in ’t geheel nog geen ruzie gehad met myn nieuwen neef zal ik maar wederkeerig zeggen, alleen wil ik hem zoo nu en dan maar eens voor oogen houden dat wij meisjes niet zoo peilloos diep bene den de heeren der schepping staan, als zij het meest tijds gelooven.” z/Clare, mijn kind,” sprak ietwat afkeurend me. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Uit Utrecht schrijft men aan de N. R. Ct. gisteren Heden avond was eene vergadering belegd door de sociaal-democratische studenten-vereeniging, in welke F. v. d. Goes en Triebels als sprekers zouden optreden. Do vergadering, welke oorspronkelijk in do Loef- bergmakersstraat gehouden zou worden, welk lokaal echter door omstandigheden niet disponibel kon ge steld worden, had plaats aan de Rynkade op den grens der zoogenaamde Oranjebuurt. Reeds vroeg was eene opgepakte menigte present en hoorde men hier en daar liefelijkheden aau het adres der socia listen. Te ongeveer 8 aanzien. F Oranjevlag in Dinsdagavond is aan den Winterdijk alhier de blik sem in een boom geslagen. Voor hoofd-ingeland-plaatsvervanger in het 5de district van het groot-waterschap van Woerden is gekozen de heer B. Brak, te Zegveld, in plaats van den heer A. Bruggraaf, die als zoodanig bad bedankt. geestkracht tc toonen. Soms vergeleek ze hem met den effen, kalmen Izaak van Tholen, de twee eenige jongeheeren der schepping met wie ze tot heden bepaald in aanraking was geweest; dan vond ze dat van Braem zich trotsch voor den stillen koopmanszoon plaatste, als duldde hij niet dat de betere gedachten en gevoelens die in hem in van Tholen huisden, haar duidelijk werden. Zoo stond ze ook nu weer eenige oogenblikken bij de piano te droomen, toen de stem haars vaders haar tot de werkelijkheid riep. //Hoe kom je zoo verstrooid, lieve?” vroeg mijn heer de Back die zijne vrouw in den arm hield, om haar naar de eetzaal te brengen. Verrast zag het meisje op en bespeurde dat van Braem reeds hare zuster Belle geleidde, en o tegenstrydig vrouwelyk hart, dat beviel haar niet, op die eer toch had zy gerekend. Stil Clare I Laat het kloppen van uw jong hartje bedarenoefen u in moed te bezitten, als de man zoo vaak voorgeeft te hebbentoon een krachtig karakter en scherpzinnig verstand. Denk eens na moest uw neef niet de regelen der welvoegelykheid in acht nemen en der oudste zuster de eer van zijn geleide bewyzen, wijl ze bovendien in de woning gast, en gij zelve dochter, huisgenoot zijt? Sla uw blik niet neer Clare, alles is zeer natuurlijk zijn gang gegaan, wees sterk en let immer op de u omringende zaken, maar nauwkeurig, immer billijk oordeelende. uur nam de zaak een dreigender Een 50 man had zich, gewapend met een j i een slop, grenzende aan het vergader lokaal, opgesteld en voerde daar een allerafschuwe- lijkste ketel-muziek uit. [ntusscheu was de volksmenigte grooter en grooter geworden. Zingende trok men, gedost in Oranjekleu ren en voorafgegaan door eene vrouw mot een aan een ragebol gebonden vlag, door de straten en langs de herborg. trekken van den regeerings-commissaris der Tentoon stelling, baron Van Brienen, het persbureau en het publiek telefoonstation het post- en telegraafkantoor is aan de overzijde. De eereplaats, vlak tegenover den hoofdingang, is afgestaan aan Scheveningen, dat een met witte en zwarte netten sierlijk gedrapeerde pink tentoonstelt» met alle tot de visseberij behoorende voorwerpen. Aan de versiering is veel zorg besteed, evenzeer als aan de daarop volgende inzending van Vlaardingen, dat een klein model visschersvaartuig in volle zee tentoonstelt, een volledig beeld van de haring visscherij. Verder komt men bij de rij-sport, waartoe o. a. behoort de inzending van het departement van Oorlog (de harnachementen der bededen wapens.) In de bergsport vindt men een goed geslaagde nabootsing van de gletscher-bestijging. Voor de zaal der schoone kunsten prijkt een groote schilderij van To Gempt//Mazeppa,” en vlak daarbij een artistiek bewerkt tegelsehildenj van de firma Thooft en Labouchère. In den tuin staat, te npidde^ van bloemperken, een Noorsoh jachthuis «n in bet midden een muziek tent die ’s avondf elektrisch wordt verlicht. De tuin is qmgevon van gaanderijen, waarin vele winkels, cafés, restaurants en verscheidene inrichtin gen voor publieke vermakelijkheden, waarvan gisteren middag en avond roeds druk gebruik werd gemaakt. Een onzer Goudsche firma’s heeft in een dier gaanderijen ook een étalage, die ten volle waard is gezien te worden nl. Gebr. Kamphuizen, die daar hun gunstig bekende Goudsche Sprits en Stroopwa feltjes doen verkoopen. In het midden van de éta lage staat een reusachtige kristallen vaas, die 54 pond bitterkoekjes bevat en daaromheen elegant gerangschikt andere artikelen dier firma. Voorts bevat ook de tentoonstelling zelve nog iets T vermelding waardig nl. een herinnering aan den van jaar 1884 (de eerste, naar men weet, van geheel Nederland) De heer C. Prince jr. behaalde bij die gelegenheid den eersten prijs voor //Hoogstaan” (428 Meter) met zijn vlieger, die hij op deze expositie, aan de Sport gewijd, inzond met een kolossalen staart, waarop al die bijzonderheden vermeld staan. Behalven dezen zagen wy nog een vlieger met het portret van H. M. de Koningin. Wij kunnen onze stadgenooten zeer aanraden eens spoedig een kijkje te gaan nemen op de Tentoon stelling, waar zeker vaak een gezellige drukte zal heerschen en die dus een reden te meer is voor velen om dezen zomer eens dikwijls naar Schevenin gen te gaan. 5000 3000 2000 1500 1000 500 148 nM 300,200, ng dezer groote Geld verloting 1 hebben op den

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1