Buitenlandse!) Overzicht. 3398te Staats-loterij. ADVERTENTIEN - Burgerlijke Stand. Moordrecht de lijnen, slechts eenige dagen vóór het bezoek der Koninginnen alhier, waarop men zich ook in wyk C onder dagelijksche stijging der geestdrift begint voor te bereiden. Zij mogen van geluk sprekon, dat zy er zoo goed zyu afgekomen, de heeren, want de stemming van het volk was alles behalve vriond- schappelyk. Op het ploatéje naast het kleine kroegje waariu meu bijeenkwam, stonden de buren met hunne kinderen gewapend met deksels vau potten en pauneu, en maakten daarmede zoo'n vervaarlijk geraas, dat geen spreker verstaanbaar was. Vóór het huis op de kade stond eene menigte volks, die er zoo drei gend uitzag, dat ik den heer Van der Goes (die in Amsterdam uogal iets gewoon is, ofschoou dan om ringd door eenigo honderden partijgeuooteu) hoorde zeggen: we worden hier belegerd, schijnt het, hoe komen we er uit 1 Nu, er bestond alle reden tot bezorgdheid. l)e politie, die uiterst kalm en bezadigd optrad, zag dit ook in en kwam binnen, oin de heeren te waarschu- weu te vertrekken voordat de opgewondenheid ten top gestegen was. Vrouw Blommers had reeds een grooten oranje mantel om do schouders geslagen en droeg eeue vlag Oranje, wit en blauw aan een langen stok op den rug eu zóó kwam zij, vergezeld van honderden vrou wen, zingende langs het vergaderlokaal. Daar regende het verweuschingeu en bedreigiugen tegen de sociaal-demoeraten. „Zij komen ons het stukje brood, dat we hier verdienen, ook nog bederveu die vzoo schreeuwde men, en tegelijk vlogen er een paar steenen door de ruiten. De commensalen van vrouw Blommers waren op het appèl verschenen. Toêu werd het tijd Vau der Goes giug onder geleide van een drietal ageutuu naar het station van den S'aatsspoorweg en werd uau alle straten en stegen der buurt met steen- en andere worpen begroet. Tegen anderen werdeu zelfs handtastelijkhedeu ge ploegd. Op het Vrodenburg moes; de hoofdinspecteur Veririjne zelfs ten sociaal-democraat uit de vuisten vau het volk verlossen, die anders zeker slecht te land zou gekoraeu ziju. Nu kwam hij er met lichte kwetsureu aan kuit eu pols af. Aau het station werden vijf-en-dertig retourkaartjes naar Maarstn geuomen. Wat zij daar zijn gaan doen, is niet bekend. Iu onze goede stad Utrecht is het volk neg niet rijp voor da opruiende praatjes der socialisten. In de woonhuizen der patr ciërs en der gtgoede burgers itn onzent kwamen in den loop der 17de eeuw naast de inuurtapijteu en do goudlederen be hangsels ook de olieverf op doek geschilderde tafe- reelen de in vakken afgedeelde muren opluisteren. De fabrikatie van het goudleder kwijnde iu de 2de helft der 18e eeuw weg, doch de geschilderde behang sels bleven lang in den smaak, zelfs tot in hei eerste vierendeel der 19de eeuw. Het in kleuren gedrukte behangselpapier heeft ten slotte alle andere behang sels, hoofdzakelijk wegens den geringen prys, geheel verdrongen. Aanvankelijk schijnt men de in olieverf geschilderde behengsels zoo groot mogelyk vervaardigd te hebben, zoo zelfs, dat vaak het schilderwerk nagenoeg van dtu vloer tot aan den bindten reikte. De geschilderde behangsels, afkomstig uit het huis aan de Nieuwegracht te Utrecht, tusschen de St. Paulushrug eu den Si. Maartensdain, tegenover de mijne Belle! wel te rusten en groet mama van mij. Zeg eens, de eerste partij dat spreekt is bij je aan huis, maar de tweede, met deu professor ultyd, is bij ons, hoor!" 't Was gelukkig dat de dames afscheid namen en mevrouw we*r naar binnen kon gaan, want van Braera stond ook reeds op ora heen te gaan licht had hij kunnen zien, dat Belle ziju geleide niet had gewild maar nu was ze hem ver genoeg vooruit. Juist was hij gaau opslaan om den koppel van ziju sleepsabel aan te gorden, maar het scheen alsof hij een gesp niet vast kon krijgen. „Gisteren brak mij die gesp en nu heeft zoo'n knoeier van eeu zadelmaker me dien verkeerd gezet, en het is zoo lastig dat ik hem zelf niet kan vast krijgen, anders helpt me mijn oppasser altijd.... neen heusch oom ik zal niet dulden, dut u'tne daartoe zoudt helpen! 't is douker en ik zal het boeltje onder den arm peuten. „Jongen, jongen," spotte oom, „of je hebt hier te voel gegeten, of je korset is van daag niet goed dichtgeregeu, want ge zijt veel gevulder dan anders ora je wespenmiddeltje, en mot eeu gaf hij deu leni ger jonkman een vriendelijken duw in de lenden." „Zet de handen eens in de zijden Karei," spr.ik op eens Clare, „en u, oom, als u zoo goed wilt zijn hang neef den koppel eens om, dan wil ik zien den gesp dicht te sluiten," en waarlijk de lieve handjes hadden reeds den vernauwden gordelriem gevat. „Wij zullen op onze b urt niet dulden, dut onze gasten Hofpoort, thans gemerkt no. 6, welke door de familie Koyaards aau 's Rijks Museum ten geschenke zijn aangeboden zie St. Ct. vau j29 Maart jl. No. 7 b), behooreu tot deze soort. Zy zijn nagenoeg even boog als de zaul, welke zij versierden kenuelyk zijn zij van de hand van Ferdinand Bol (16161680) en leveren hut bewys dat ook in de 17de eeuw schilders van den eersten raug hun peuseel tot dezen tak der kunst leenden. ggjg Eeue beschryving vau deze behangsels vooraf- geguau door eenige uai.teekeuingeu betreffende de opvolgende eigenaren van het bedoelde huis is te vinden in do St.-Ct. No. 128. Onzen vriend Bakker heelt, zoo schrijft hutluatste nummer van de „Bakkersgezel," eeu ernstig ongeluk getroffen. Ziju jougste kind was deu 14deu Mei overleden eu zooals wel te begrijpen is, wus dit voor de ouders eeu zwaar verlies wut vooral de vader zich erg aautrok daar kwatn uog bij dat bij dun nacht aan het begraveu voorafgaande, vuu zyu patroou Vos iu de Kalverstraat geen vrij kou krijgen dan alleen des morgens voor liet klauleuloupeit eeu paar uur, mits by daarvoor eeu ander in tie plaats stelde. Toen hij dati ook 's morgeus ten 4 ure uuar huis wou gaan, had Vos daarop legeu eu bezigde de uitdruk king oui 6 uur wordt je ktud pas begraveii eu moet je nu el weg Waarop onze vriend Bakker zeer terecht antwoordde mag eeu vader dau geen huif uur vrij om zijn kiud te begraven, het is toch geen houd of kut? Maar ik begrijp het wel, het is een van ouzo kiudereu en dan koiut het er niet op aan Toen Bakker zyu kind had begruveu, kwam hij, zich zooveel mogelijk gehauat hebbende, ttn 7 uur 10 min. weder aau deu winkel om zyu klauleti af te loopen, waar de baas hem toevoegde ben je daar nu pas wal heb ik met deu dood van je ktud te maken mijn zaak gaat voor Dit stuitte onzen vriend tegen de borst, bij trok zich dit zou aau, dat hij na afloop vau zyu kiauten- loupeu geld eu kar heeft thuisgebracht eu iu eeu toestand vau zenuwachtige overspanning geraakte, zoodat hg nachts iu hel Buiteugaslhuis is opge nomen, lijdende aau gekreuklheid der hersenen. Is het waar wat hier wordt medegedeeld vraagt Gelria. Zoo niet, dau dient de heer Vos eeu aan klacht wegens laster in te stellen. Zoo ja wie zal hem straffen - Dr. Baret, korteliuga te Parys uit Japau te.uggo- keerd, deed iu eene der jougste zittiugeu van de „Société frauyaise d* IJflgièue* Verslag over deu voor uitgang der lijkverbranding iu Japau, waaraan wy bet volgende uulleeneu': Reeds vóór vele houderden jaren werd de lijkver branding daar te lande toegepast, eu reeds in de 7de eeuw onzer jaartelling werd te Kyoto een tempel daarvoor opgericht. De lijkverbranding werd toen vooral bij de hoo- gere klassen toegepast, terwijl eene Boeddhistische sekte haar zelfs verplichtend stolde. De opeubure meaning kwam daartegeu iu verzet, eu iu lb64 werd de lijkverbranding als inhumaan eu barbaarsch afgeschaft. Alleen de boeddhistische secte hield vol, inuar moest iu 1868 na de omwen teling ook daarvan afstand doen. Toen echter kort daarop de beweging ten gunste der lijkverbranding zich in Europa uitbreidde, werd zoo sans gêne het huis verlaten, en je moet bodenken neef, ik moet do eer van de huishouding thans meê ophoudea Ja, nu kau je toch uiet tegenstreven." „Neen." sprak hij met een blos op de wangen eu alleen voor haar verstaanbaar, „dat zal ik ook niet. Alles Clare, wat gij zegt zal mij tot een wet zijn, u u wil ik altijd gehoorzamen." „Dat is heel verstandig," antwoordde zij, vastbe sloten om haar luiinigon toon tegenover hem vol te houden en zoo geheel op haar eigen standpunt te blijven staan, „ik houd je aau je woord cousin, want eeu beetje regeeren mag ik toch wel gaarne. Eu nu, stel je in positie Hij deed zooals zo van hein verlangde, maar toen zij haar kopje bukte om beter te kuunen zien, waar de gesp word vastgemaakt, boog hij zich veel te ver naar haar over, eu ongemerkt raakte hij hare wang met zijn hand even aan. Maar alweer had hij er geone voldoening m»; zo hield zich eenvoudig alsof ze 't niet merkte. O, hoe gaarne zou hij eenige oogeublikken nog eu dau met haar alleen zijn ge- bleveu, maar Clare giug eveu de kamer uit, en wenkte hum met de oogon naar tante dat hol tijd werd om heen te gaan. „Tante," zeide hij op eeus, „wat is dat zonderling al de kinderen van mevrouw van Breughebu en aar zijn er nog al eenige als ik wel heb ziju donker van uitzicht en hebben zwart haar, en Clare is blond. Iemand die niet beter wist zou 't er waarlijk voor kunnen houden, dat ze uw eigen doch- de Japansche regeering wederom voor de toelating gewonnen, en iu 1876 werd de lijkverbranditig zonder beperking weer toegestaan. Thans wordt zij vooral door de Boedhisten toege past, maar in tegenstelling met voorheen thans vooral door de armere bevolking. Zoo worden de ongeluk- kigen eu de armen uit oeconomie verbrand, terwyl do middenklasse eveueeus slechts ongeveer 8 daar voor betalen. De vorbranding geschiedt gewoonlyk in den nacht op zeer primitieve wyze. Het lyk wordt in eene met aloohol begoten kleine kist aangebracht en op een brandstapel van harsachtig hout gelegd, waar het na 7 a 8 nur is verbrand, waarna de beenderen en de asch worden verzameld in eene urne, die op de begraafplaats wordt bygezet. Somtijds wordende tanden afzonderlijk in do gfboortcuplnuts begraven. Dr. Baret woonde verschillende dezer lijkverbrandin gen bij. Kortelings is een besluit uitgevaardigd, dat de lijkverbranding niet moer in de open lucht, maar in daarvoor ingerichte crematoria moet plaais hebben. Een prachtige jaguar zwom ovor de rivier de Paraguay. Drie vreemde matrozen zagen het dier, begaven zich in een bootje met een geladen geweer en roeiden uaar den Amerikaanschen tijger, wieni fiere kop, boven het water te voorschijn kwam. Op een afstand vau 5 a 6 meter, gaf eeu der matrozen vuur, maar woudde slechts den jaguur. Zonder den jagers tijd te laten zich te herstellen, keerde het dier zich met een snelle beweging naar het bootje en greep met ziju kraohtige klauwen den rand van het kleine vaartuig aan, en ondanks de hevige aruteu der inalrozt-u op zijn koniuklijken kop toegebracht, bleef hut dier waar hot was. De jaguar bleef onbe weeglijk de matrozen begaven zich nu te water om een wanhopigeu strijd te verrayden en hopten eeu schuilplaats op het land te vinnen. De jugusr nam daarop majestueus in het schuitje plaats en liet zich, met minachting roudziende, vau deu stroom afdrijveu. Intusscbcu was echter een boot metja- gers genaderd, die op bunue beurt naar het dier toeroeideu. I)e reeds gewonde tyger, niet veel goedt van dezeu nieuwen aanval vorwachtoude, spong U water en bereikte, zonder eeu enkele maal om te keeren, den naast bijzij nden oever. Wel is hij gewond maar hij houdt ziju fraaie vel en de jagers komen platzak thuis. Miss Brougthon, de bekende Engelsche reizigster en schrijfster, vertelt iu haar werk „Zes jareu in Algiers'' het volgende: Gedurende deaudientien van deu Dey van Algiers, lagen altijd eenige jonge leen- wen om hem heen, die dienst deden als voetbank. In den tijd van Achmet Pachu had een oudere leeuw deze eer. Hij was reeds bijna volwassen en mjju vader weos zijn hoogheid op het gevaar, dat hierin was gelegen. Deze levende voetbank had grooten tegenzin tegeu mijn vader. Zoo vaak de leeuw de scharlakenrode Engelsche uniform zag, begon hij te brullen en vluchtte hij. Toen hij eens bij het bin nenkomen van miju vader plotseling opstond, viel de Dey, wiens voeten op den rug van het dier rustten, op deu grond, Lachend stond Achinet weder open zeideGij ziet, dut zelfs leeuwen voor een Engelseb uniform bovreesd worden. ter was, zoo gelijkt ze zelfs op u, want ikWe' taute! wat deert u? O maar dat spijt me dat myn los daarheen geworpen gezegde u zoo treft. Waar is water, waar is een glas water?" en hy belde driftig, want mevrouw de Back lag met het hoofd op de tafel en weeude luid. „Wat is hier te doen?" sprak mijnheer, die'teerst binnenkwam, „Marie, beste vrouw! wat deert je?" „Oóra, ik vraas u duizend malen otn vergeving, bet is miju schuld, maar ik wist volstrekt niet.,.." „O, het is al weer over," sprak mevrouw en wisebte haar tranen af, hoewel ze nog zenuwachtig snikte, „je hebt volstrekt geen schuld, beste jongen. Hy zeide, de Back," ging zij voort op klagenden toon en glimlachte droevig door hare tranen heen, „hy Ze!, dat het zoo wonderlijk wasdat al de kinderen van zuster Louize donker van uitzicht en haar waren eu Clare juist blond, en dan... dat zei hij, dat Clare... dat Clare zooveel op mij geleek Onze luitenant wist niet hoe hy 't had, want by zog dat zijn oom eene rilling door de le.len ging. Daar boog do man zich zacht over zijne vrouw ec kuste haar toedorlijk, „Karei," hiermede trad hij op den jongen officier toe, „je hebt daar niets kwaads gezegd, iiitegendeel, ik dank je voor dut gezegde, je doot ons er onuitsprekelijk veel genoegen raeê. Maar zeg ine eens, zeg het ook eens dat ik het hoor, wat zeide je wel tegen tante neen aarzel niet, zeg het gerust, ik bid je er ora." [Wordt vervolgd.) Dr. P. J. Mink te Amsterdam schrijft het vol gende iu het Nieuws v. d. Lag i Nu de zwemtijd weer aangebroken is en de cou ranten weldra weer eenige gevallen van verdrinken zullen te molden hebben, verzoek ik u bet volgende door middel van uw veelgelezen blad bekend te ma ken. Wellicht kuunen hierdoor eenige ongelukken voorkomen Worden. Onder de zwemmers zyu er ver- wheidenon, die, wetend of onwetend, een opening iu het trommelvlies hebben. Mij is eeu geval bekend waarbij dit bijna den dood door verdrinken tenge volge had. Öe betreffende persoon, een officier, begon plotseling te zinken en werd slechts met moeite gered. Het bleek, dat hij duizelig geworden was. doordat water in hot middonoor gedrongen was, door een trommelvliosopening, waarvan hij zich onbewust was. Het aantal van zulke .gevallen is vob trekt niet zeld zaam, Verscheidene weten of kunnen ten minste weten, dat ze deze afwijzing bezitten, uit het feit dat hun oor van tijd tot tijd loopt. Anderen bewijzen op de overtuigendste wijze, dat ze een doorboord trom melvlies hebben, door rook door het oor te blazen of bij gosloten neus en mond lucht door het oor te per sen, onder het uitvoeren van een slikbeweging. Waarschynlylr zijn verscheiden gevallen van zooge naamde kramp bij het zwemmen hierop terug to voe ren. Vooral het duiken en springen kan de duizelig heid in deze omstaudigheden licht doen optreden. Het besproken gevaar kan voorkomen worden door vooraf een stevig gedraaid wattepropje in het oor te stoppen. Gewone watten zijn beter dan verbandwatten, daar de eerste vettig zijn en daardoor geen water opnemen. Op 26 April kwam eeu jonge man uit een pro vincie-stadje te Amsterdam. Hy had er eenige bo zigheden te verrichten, eu was in het bezit vuu een bours, die, voor zijn doen, welgevuld mocht hee'en. Onze buitenman mos nooit in Amsterdam geweest; meu ziet, hy moest zich hier kostelijk arnuseeren. In den avond kwam hij iu de Warmoesstraat, waar hij om half tien kennis maakte met een gevaarlijk eu reeds vroeger veroordeeld individu, Willem Akkermaus geheeteu. Samen gipg men uaaj een café, waar zich al spoedig een „vriend" vau Akkermaus bij het twee tal aansloot, en genoegelijk gebruikte men oen paar glazen oier. Een half uur later ging men weder de straat op. De jonge provinciaal was in oene plei- zierige stemming, eu geeuzins beschonken of versuft. Op zeker oogenblik liet hij zijn stok vallen. Hij bukte om dien op to rapou, maar viel terstond be- wutteloos neder. Den volgenden dag ontwaakte hij iu een karretiverhuurdersbok in de Annastraat no. 12. Hoe de bewusteloosheid is ontstaan, valt niet uit te maken. Maar de persoonlijkheid van Willem Akkers mans en zijn denkelijk even moreelen vriend, maakt bel lang uiet onwaarschijnlijk dat eenig slaap poeder in het bier is gedaan, liet ontwaken van den armen buitenman was onaangenaam. Al zyn kleederen, mitsgaders schoenen, hoed, portemounaie mot geld, horloge en ketting waren verdwenen Ge lukkig dat hij onmiddellijk de Hulp der politie inriep. Deze vischte al spoedig uit dat Willem Akkertnans met de kleeren naar Haarlom was gegaan eu ze daar ge deeltelijk had laten beleenou door een vriend, die zich „Piorson" noemde. De beleeniug leverde 2 op; voor een demi-saison werd 1.50 ontvangen, en het be- leeubriefje werd voor 1 bij een tapper verkocht. Als bewys van aandenken aun den buitenman had A-kkermans diens kousen niet verkocht, muur aan zijne voeten gedaan. Horloge en beurs zijn niet teruggevonden. Akkermaos stond eergisteren voor de rechtbank te. Amsterdam terecht. Hij erkende den diefstal der kleereu, uiet dien vau beurs, horloge eu ketting. Het O. M. requireerde tegen hom drie jaren ge vangenisstraf. De toegevoegde verdediger verzocht eene lichtere straf. De secretaris eener Geldcrsche afdeeliqg van het Nederlandsch Onderwijzers-genootschap schrijft Als een bewijs, dat aau de invoering van leer plicht, zelfs ten plattelande, geen onoverkomelijke bezwaren iu den weg staan, diene het volgende ln 1868 werd door wylen den beer Ch. Ie Che valier op zijn landgoed Tongeren binnen de gemeente Epen, ora deu verren afstand der openbare school, eene bijzondere school voor gewoon lager onderwijs gesticht, geheel iri deu geest der openbare scholen. Op die school is uu feitelijk schoolplicht ingevoerd, reeds in 1872. Het onderwijs en de leermiddelen worden kosteloos verstrekt, maar de ouders der leer- liugei» zijn verplicht, hen trouw de school te laten bezoeken eu mogen ze niet van de school afnemen, voordat zij een vol jaar tot de hoogste klasse heb ben behoord en eervol worden ontslagen. Als straf wegens uiet naleving of overtreding dezer bepaling wordt alleen gedreigd met hot ontzeggen van den toegang tot de school aan die kinderen, welke zich aun verzuim schuldig rnakeu, en aan de kleinere broertjes of zusjes van hen, die door hunne ouders te vroeg van de school worden genomeu. Nog nooit echtor is het uoodig geweest die straf' toe te passen. Zelfs hoort men nooit meer ouders klagen, dat die schoolplicht lastig ismaar, nu zij eenmaal het uut er van ondervinden, verklaren zij wèl, dat het toch maar wat goed is, dat de kinderen zoo trouw naar school moeten. Het willekeurige schoolverzuim heeft er dan ook in 1891 nog geen ]/t percent bedragen. Dezelfde berichtgever vermeldt, dat van twee open* bare scholen met eene schoolbevolking van 574 leer lingen, in de gemeente Ëpe, eu wei in de hoofd plaatsen, in 1891 niet moor dan twaalf leerlingen de scholen veriaten hebben, van wie kou getuigd worden, dat zij voldoend lager onderwijs hadden genoten. Stelt men het uantal schooljaren op zes, danhiddit getal minstens 90 moeten zijn. Te Parijs s'oesr dozer dagen een man met een steen het winkelraam van een geldwisselaar stuk en verwijderde zich ijlings met een bakje goudstukken. Dei politie zat hem weldra op de hielen en toen de dief geen kans meer zag ora te ont tomen, wierp hij het bakje met goud weg ouder het volk. Alles ging aan 't grabbelen, niettegenstaande het verbod der agenten, die bun gevangeue echter niet los kon den laten. Van 1500 werd siecht9 400 gered. Naar aauleiding van het protest, dat er van de zijdo van vele predikanten der chr. ger. gemeente uitgaat tegen de vereeniginmet de Ned. ger. (do- leerenden), meldt men het volgendeOp do classi cal vergaderingen der Ned. herv. kerk, welke den 29 dezer zullen gehouden worden, zal er van ver schillende zijden worden voorgesteld, aan de synode te verzoeken eene bepaling in het leven te roepen, (desnoods als tijdelijke maatregel), waardoor ook aan predikanten der chr. ger. gem. in ons vaderland ge legenheid zal worden gegeven tot het houden van eeu colloquia mdoctum om in onze kerk beroepbaar te wor den gesteld. Meu wenscht dit voorstel te doen, om in den predikantennood eenigszius te kunnen voorzien, terwijl men zich vleit, dat vele chr. ger. predikanten, die de doleantie niet gunstig gezind zijn, deze gelegen heid zullen aangrijpen, om tot onze kerk over te komen. (O. V.) Onze Koninginnen zijn thans Honnef en worden morgen hier te laude terug verwacht. Het is zoo goed als zeker dqt het Eugelsche par lement bij het einde van deze maand zal ontbonden worden, eu dat het nieuwe parlement gekozen zal worden in dj eerste week van Juli. De heer Gladstone heeft met het oog op den naderen den hesÜ9sendeü slag in Londen de liberalen en radica len toegesproken. Wat hij zeide, was al zeer weinig belaugryk. Otn zooveel mogelyk allerlei soorten vau kiezers te winnen, hoeft hij in onbestemde woorden belooft zeer tegenstrijdige belangen te dienen. Hij heeft, gelijk de limes te recht opmerkt, een menigte papieren geld uitgegeven, dat zyn opvolgers mogen inwisselen of niet, gelijk ze wenscben Want alles moet wachten op Ierland, zegt hij. Eerst als men Ierland home-rule gegeven heeft, kan men beginnen met sociale wetgeving, de achturen werkdag enz. enz. Vóór of tegen lerscho home-rule behoort us de vraag te zijn bij deze verkieziug. Ter weerlegging der beweringen van de Gladsto- nianen, dat lord Salisbury een provincie van Ierland aanzette om tegen het gouvernement des Rijks te rebelluercn en dat hij bescherming voorstond en duurder prijzen voor hot voedsel des volks, schrijft de particuliere sceretaris namens den minister Lord Salisbury gebruikte geen taal. waaruit die meening te halen was. Wat hij deed, was het kiezerskorps waarschuwen voor het groote gevaar om Ulster door wreede en onrechtvaardige wetgeving tot een burger oorlog te drijveu. 2o. Dit is volstrekt onwaar. Lord Salisbury heeft uitdrukkelijk gezegd, dat de prijs van voedsel en grondstoffen niet moet worden ver hoogd maar dat invoerrechten koodeu gesteld wor den op artikelen van weelde, om te zorgen dat Engeland zijn recht vau toegang op vreemde markten behoudt. De Belgische Moniteur bevatte het koninklijk be sluit, waarbij generaal Brialraont, inspecteur-generaal der genie, op pensioen wordt gesteld, juist acht dageii nadat de Ligue liberale hein tot haar voor- loopig caudidaat voor de constituante stelde. Deu 26 Juni treedt het pensioen in. Generaal Biialmont heeft den minister van oorlog verzocht het hem reeds den 14 Juni den dag dor verkiezingen te verleent n. Ziju verkiezing acht men verzekerd. Koning Leopold betuigde den generaal, in een eigenhandig schrijven, zyn dank voor do groote dien sten door hem bew.zen. Thans wordt als zeker gemold dat de Czaar Dins dagochtend den 7en Juni aau boord van zijn jacht to Kiel aankomen en den geheelen dag met Keizer Wilhelm doorbrengen zal, waarin hy des nachts naar Kopeuhageu torug wenscht te keeren. Het jacht Hohenzollern ligt te Kiel stoomklaar, waaruit afgeleid wordt dat de Duitsche Keizer voornemens is zijnen gast eeu eind tegemoet te varen of terug te begelei den. De Tagliche Rundschau te Berlijn verneemt van goed onderrichte zijdeDe sedert geruimeu tyd in het werk gestelde pogingen, om do persoonlijke be trekkingen tusschen prins Bismarck en keizer Wilhelm te verbeteren, schijnen niet zonder gevolg te zullen blijven. Men verneemt namelijk dat prins Bismarck binnenkort, bij eene geschikte gelegenheid, den keizer zal gaan begroeten. Het blad voegt er bij, dat on getwijfeld aanleiding zal worden gevonden om den keizer te overtuigen, dat zekere in binnen- en bui- tenlandsche bladen tegeu den keizer en zijne regeering gerichte aanvallen ten onrechte zijn toegeschreven aan zoogenaamde ophitsingen uit Friedrichruh. Volgens het tot ongeveer 10 Mei o. a. loopende bericht van het laudbouw-departement over den stand van het gezaaide in Eur. Rusland, heeft de vele sneeuw in den afgeloopen winter den grond bijua overal voldoende qevochtigd, hetgeen vooral tot den goeden stand der win terzaden heeft medegewerkt. In April is er wel gebrek aan regen geweest, maar de in Mei gevallen regen beeft veel goed aan het gezaaide gedaan en hoop op oen bevredigenden oogst gegeven. De zoinerzadeu staan grootendeels gunstig. De vorige sh chte oogst heeft aan de qualiteit van het zaad in het algomeen geen afbreuk gedaau. 5e. Klasse. Trckkin? van Vrijdag 3 Juni. No. 3295, 6915, 10396, 15526, 16063 eu 18741 1000. No. 3+7 7 400. No. 773, 1026, 4797, 6278, 7246, 8026, 10001 10999 eu 14951 200. No. 797, 2761, 3262 4061,4189 7584,7874,8204, 13346 en 14110 100. Prijzen van 70. 15 3396 5674 8841 11181 13667 16079 18268 18 3488 5630 8854 11232 13818 16243 18438 106 3621 5719 8886 11648 13847 16389 18506 268 3645 5764 8893 11841 13947 16415 18518 403 3667 5790 8916 11865 14100 16481 18527 560 3804 5798 9157 11888 14165 16590 18661 619 3937 5853 9187 11892 14209 16608 18686 694 3947 5965 9229 11963 14260 16616 18856 698 4128 6130 9341 12032 14392 16730 19874 994 4 1 i.2 6181 9373 12038 14416 16731 18989 1239 4171 6534 9390 12145 14566 16793 18980 IS i 7 4245 6594 9409 12149 14617 16801 19098 1356 4301 6597 9428 12203 14659 16817 19378 1361 4368 6695 9430 12316 14667 16844 19480 1376 4551 6843 9438 12397 14673 16940 19 543 1425 4553 6875 9470 12445 147)2 16944 19628 1549 4577 6897 9548 12467 14795 17250 19667 1556 4704 7029 9567 12477 14314 17256 19 21 1749 4853 7124 9607 12604 14852 17307 19810 1764 4897 7170 9617 12609 14930 17470 19916 lgOl 4945 7237 9736 12693 14955 17505 19947 1814 4995 7252 99.6 12794 14980 17543 19959 2068 5066 7288 10005 12960 15051 17590 19976 2195 5284 73S410089 13066 15058 17688 20021 2261 5297 7471 10326 13109 15062 17766 20053 2302 5307 7525 10374 13175 15115 17842 20060 2307 5310 7603 10463 13194 15119 17963 20207 2320 5323 7663 10531 13242 15258 18014 20347 2322 5342 "672 10591 13256 15295 18083 20387 2367 5343 7740 10666 13294 15366 18037 20439 2463 6394 7826 10808 13308 5403 18038 20489 2525 5419 7991 10855 13326 15649 18041 20515 2774 5462 8109 10927 13356 15669 18126 20638 3046 5481 8167 10936 13393 15345 18154 20546 3128 5544 8464 10982 13535 16854 18188 20969 3165 5552 3644 11064 13541 16064 18235 20972 3196 5634 8822 --- - -- GEBORENJacobus, ouders G. Slobbe eu T. C. de Wit. OVERLEDEN: W. Janknegt, 4 m. T. Bouw- man 20 j. Voorspoedig bevallen van eene Dochter D. P. SCHOLTE.v vak den Hoek. Gouda, 2 Juni 1892.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2