TRICOT-ONDERGOEDEREN EENIG DEPOT W THEE. Frambozen en 3398te Staats-loterij. Sociëteit „Ons Genoegen." Buitenlandse!) Overzicht. ADVERTENTIE!^ M. J. DE GKAAF, Schenk Zn, M. RAVENSWAAY ZONEN, Likdoorns, Eeltknobbels, etc. Burgerlijke Stand. CITROEN LIMONADE (Ken wordt verzocht op 't MERK te letten) vermomden politieagent) op diens verzoek heeft ver- I wordt onderworpen, nimmer door den bliksem ge kocht en afgeleverd een gesloten flesoh waarin volgens troffen werdt. _0p zjjn vraag om inliohtingen daar het opschrift geconserveerde morellen op brandewijn waren, geljjk de ter tereohtiitting vertoonde fleach en hü daarvoor van dien tuige 80 cents heeft ont vangen. Da' daaruit ook, in verband met het verslag van den deskundige, wèl gebleken is, dat bekl. aan den getuige de Bres heeft verkocht een flesoh met vruch ten (morellen) die op brandewijn waren geconser veerd, doch het bewijs niet is geleverd, dat bekl. dien getuige heeft verkocht een flesch inhoudende steiken drank geljjk hem ten laste is gelegd. Overwegende toch dat, waar zooals in casu wordt verkooht een flesch geheel gevuld met vruchten, en de daarin aanwezige brandewijn strekt om die vruch ten te oonaerveeren, in don zin der wet tot regeling van den kleinhandol in sterken drank en tot beteuge ling der dronkenschap, waarvan de toepassing door het O. M. wordt gevraagd uiet kan worden geacht te zijn verkocht een flesch, inhoudende sterken drank en de verkoop van dergelijke vruchten volgens den geest en de bedoeling dier wet, buiten haar gebied valt. Dat nu het bewijs niet is geleverd dat een flesch «inhoudende sterken drank' is vorkooht, de aan klacht onbewezen is en bekl. dus moet worden vrij gesproken met vernietiging van het vonnis des kantonrechters, waar de ten laste gelegde feiten be wezen zjjn verklaard en bekl. is ontslagen van rechtsvervolging. Om alle deze redenen vernietigde de rechtbank het gewezen vonnis en opnieuw rechtdoende sprak zjj den bekl. vrij, de kosten te dragen door den Staat. omtrent, schreef hem dan ook de pastoor-deken van Roermond dat toren nooh kerk eeu bliksemafleider rjjk was geweest. Hij deelt dit thans in een inge zonden stuk in het Niette» mede om te voorkomen, dat het vertrouwen van het publiek in een goeden afleider door een onjuist bericht als het bovenbedoelde geschokt zou worden. Eenige manschappen vun de Haagsche brandweer worden in het rijden op de velocipede geoefend. Wordt thans brand gemeld met meerdere brand schellen tegelijk, dan rukt een man op de velocipede nit, om de schellen voor gebruik geschikt te maken en desvereischt 'met de telephoon eu de brandschel berichten van de plaats van den brand naar het eentraal-station over te brengen. Uit het Westland wordt aan het Weekblad voor Bloembollencultuur medegedeeld, dat nu de tulpen teelt reeds aanzienlijke uitbreiding heeft verkregen, men thans ook proeven wensch te nemen met de teelt de? hyacinthen. De heeren P. P. L. Waldeck te Loosduinen en M. Paardekooper to Noordwijk, stellen zich voor, op de zandgronden van eerstge noemde een aanvang met die teelt te makenvijftig roeden gronds zijn bestemd om met verschillende soorten te worden beplant en mocht deze proefneming gunstige resultaten opleveren, dan zal voorzeker de bloembollenteelt in het Westland in de naaste toe komst nog belangrijk in omvang toenemen. Het schoone landgoed Meteren, te Meteren, bij Gelderibalsem (groot 7 3 bunders, het laatst in eigen dom toebehooreude aan jhr. P. A. van Berenslein), is in publieke veiling verkocht aan verschillende koopers, voor ruim 148,000, zonder de kosten. De rechten van den Heer van Meteren gingen over op den Heer Gerrit van Wijk, te Geldermalsem. Toen de groote kerk te Koermond was afgebrand, ten gevolge van het inslaan van den bliksem in den toren, werd door sommige bladen medegedeeld, dat de toren van een bliksemafleider was voorzien. De heer H. Meeuwig, fabrikant van bliksemafleiders te Haarlem, kon dit moeilijk gelooven, daar hij door een 25-jarige ervaring tot de overtuiging was ge komen dat een gebouw met een goeden bliksemaflei der, die eens per jaar aan een nauwkeurig onderzoek De correspondent van het Handelsblad zegt van het bezoek der Koninginnen te Berlijn: Wieu men hier ook spreekt, allen hebben een lieflijken indruk van otis koninginnetje ontvangen. Haar bescheidenheid, haar eenvoud en haar gemak kelijke en vriendelijke manieren worden om strijd geroemd. Ook spreekt men met groote waardeering van de regentes, die haar dochter zoo verstandig als een kind opvoedt en haar als 't kon liever met de prinsjes liet spelen in hét park, dan haar zenuwen op de proef te stellen door vermoeiende feestelijk heden. To Berlyn vond men liet erg belangwekkend dat de kleine koningin zoo goed Duitsch praat. Ik heb de menschen maar in den waan gelaten, doch indien ik niet zeer slecht ben ingelicht, sprak de koningiu aan het Berlijnsche hof Fransch en Eogelsch, en schijnt zij ook nog geen bijzondere oefening in het Duitsch te bezitten, daar men en te recht bang is de zuiverheid barer Nederlandsche uitspraak te sohaden, wanneer men haar beide talen door elkaar laat spreken. - - Als eindindruk kan ik zeggen, dat het bezoek en al de feestelijkheden niets dan aangename herinne ringen hebben achtergelaten, om niet van do ge schenken en ridderorden fe spreken, die volgens vaststaande regelen wederkeerig worden uitgereikt. Ditmaal had Nederland natuurlijk veel te geveu, daar het aantal van grootwpardigheidbekleeders aan het Duitsche hof natuurlijk ontzaglijk groot is. 't Was een goede iawijdiug voor (te Oraoje-Nassauorde, die voor de Duitschers de aantrekkelijkheid had van eou nieuwigheid. De heer D. Kommer, te Hilversum, had eene kip op 14 eieren te broeden g^zht. Bijna 2 weken ging alles goed, toen de kip de eieren verliet. De heer K. bemerkte dit pas toen de eieren reeds kond wa ren. Bg het openmaken van een ei bleek echter, dat er nog eenig leven ih was. 8poedig werd nu eene broedmachine vervaardigd van wollen lappen en eene kruik met kokend water. Twee keer per dag werd de kruik met kokend water gevuld, en toen de 3 weken om waren, kwamen 9 kuikens uit den dop. De heer K. wil deze goed gelukte proef her halen en beproeven 6 eieren op deze manier geheel uit te broeden. Te Kevelaar viert men het 250-jarig jubdee van de stichting der kapel, waarjn het wonderbeeld der Heilige Maagd staat. Tal van zieken hebben bjj -dit beeld genezing van hunne kwalen gezocht. Woensdag jl. waren duizenden pelgrims te Kevelaar vereenigd. Te negen uur des morgens verliet een groote stoet van priesters, allen in hun volle priesterkleding en banieren dragende, de Mariakerk en begaf zich naar de vermaarde kapel. In den stoet waren, behalve de Maltherer ridders ook de aartsbisschop van Keulen en de bisschoppen van Munster en Trier. Bij de kapel aangekomen, nam de geestelijkheid met veel plechtigheid het heilige beeld in ontvangst en bracht het Over naar de Mariakerk, waar de gou den kroon, die de Paus toegestaan heeft dat het beeld dragen zou, door den bissohop van Munster werd. De kroning werd bijgewoond door een S en er werd een Te Deum gezongen. Toen de Vra ntng afgeloopen was, werd het beeld weder naar kapel van Kevelaar teruggebraoht. Do uitslag voor het examen in Boekhouden voer de praktijk van wege de Vereeniging van in het Boekhouden te Amsterdam op 28, 24 en 25 Me. jl. gehouden, is aldus: Aangemeld 52 candi daten, geslaagd 16 namelijk de heeren: H Benevelt M J Beylevelt, F. p. Bunder, 3. i' Urg6w Bur«ïard' H' Uefoer, J. M. Hill,! ?1UW l' Van TUij9tee' H' W- v»n Marie Jr J. W. Spaargaren en J. L. G. Verhoeven van Am! sterdam, F. de Koe Az„ van Schiedam, D. Visser van Zaandijk, H. H. van Beek Jr. van WatergraX meer en de dame, A. A. P. Moll en K J F F. Thteme van s Gravenhage. De muziek- en theatertentoonstelliug te Weenea verheugt zich in een druk bezoek, hetgeen niet allele danken ia aan het werkelijk merkwaardige, dat ztf den bezoekers aanbiedt, maar ook aan de onver- moeide pogingen van prinses Metternich, »,n den aanvang af de besohermvrouw der onderneming om het bezoek te verlevendigen en daardoor de kas te behoeden voor een deficit. Zoo heeft de prinses be- werkt, dat de dames der hoogo aristocratie ei- kander op vaste dagen en nren rendei-vou» geven op bet tentoonstellingsterrein, waardoor ook uit vele andere kringen de bezoekers toestroomen. Zaterdag jl. was een reusaobtig "Bloemencorso» georganiseerdmen zag 900 prachtig met bloemen versierde rijtuigen bijeen van allerlei vorm en lie- spanning. De Groothertog van Sakeen-Weimar nam aan den optooht deel, gelijk ook verscheidene leden van het Keizerlglce Huis; leden »an den oudeo adel evenzeer als die der geldaristocratieactrices even goed als prinses Metternich zelve. Deze versoheen m een barer galarjjtuigeh met vier sohiramols be spannen op don bok do deftige lakeien in de gele liverei van het Metternichsohe Hnia met de wit ge poederde paruikenhet rijtuig versierd en gevnld met oen schat van bloemen. Do prinses stond in een crèmekleurig kleed midden in haar rijtuig en beantwoordde de tot haar gerichte toejuichingen mat onophoudelijk toegeworpen bloemen, die door de toe schouwers dankbaar in ontvangst genomen werden. Toch was hot plan voor deze feestelijkheid, ditmaal eens bij uitzondering, niet van prinses Metternich uitgegaan, maar van da graven Wilczeh en Ninth). Het aantal toosohouwers wordt op 200.090 geschat die in het voor deze gelegenheid afgerasterde Prater tegep betaling van 80 cents toegang hadden. Koning Umborto ontving dezer dagen hei volgends briefje van een twaalfjarig schoolmeisje «Lieve mijnheer Koning. Ik heb zoo dikwijl» over de prachtige kleereo van de Kooiogio hoores sprekeo, dat ik zo ook eens graag op mijn gemak sou willen bekijken. Ze hebben mij gezegd, dat da Koningin nu uit de stad is, maar gij hebt zeker wel de sleutels van hare kleerkassen, en daar het juist vacantia is, heb ik good den tijd om bij u te komen, als gij mij het toestaan wilt. Gij zult rnjj zeker wel antwoorden en ik goof daarom mijn adres hieron der op. Met vele groeten. Uwe «Marietta Lacani.' De Koning lachte hartelijk en zond het volgende antwoord «Lieve Marietta, uw Koning vindt, dat gij veel te nieuwsgierig zijt voor een kind, hoewel gij een irdig meisje schijnt. Hij kan echter met den bes- wijten, dat ik zóo niet in 't gezelschap van do dames durfde verschijnen. Dat zal weer een pret geven met onze Barbara," eindigde hij lachend tot van Braem, «als dio mijn wasch te huis krijgt." «Wie is Barbara als ik vragen mag, van Tholen?" vroeg mevrouw. «O mevrouw, weet u dat nog niet, dat ia onze huishoudster, een geducht persoontje, dat verzeker ik u. 't Is een type van zindelijkheid niemand der dames te na gesproken zooals er zeker geen tweede is. Alle turven, die bij ons te buis in de tnrfbakken in de kamers komen, laat ze eerst door een ouden kneebt met een stoffer afschuierende beddelakens op de bedden maakt ze met spelden vast, opdat zij ze den volgenden morgen in de oor spronkelijke plooien onder de linnenpers kan leggen. In den grooten schoonmaaktijd moeten werksters en meiden, mot haar dat spreekt aan 't hoofd, over elke kamer een week scboonen, zoo als zjj dat noemt jen zoo honderden zotte dingen meer. De laster gaat zelfs van haar, dat ze alle week haar kat wascht, maar dat heb ik toch nooit gezien," voegde hij er trouwhartig bij. «Doe uw overhemd dan maar bij onze wasch, van Tholen, niet waar mama? Dan krijg je er ook geen ongenoegen door." Verrast zag hij op toen Clare hem zoo familiaar bij zijn naam noemde't deed hem kennelijk goed, en terwijl hij haar een vol geschonken kopje uit de hand nam om het mevrouw over te reiken, zeide hij «Ik dank u vriendelijk jufvrouw, maar ik zal-u daarmee uiet lastig zijn. Ik krijg te huis toch altijd een kleine ruzie met onze huiselijke despoot, want immer trek ik de spelden uit mjjn bed, en dat geeft, zoo vaak ik te huis logeer, altijd een klein tooneeitje." ,'tle ook een wear martelaarschap," lachte me vrouw de Back, «wie durft ook iu zoo'n omgeving van scherpe spelden te gaan slapen?" «Vrasg Clare eens," zeide van Braem halfluid tot van Tholen, «of je haar toilet even moogt zien voor dezen avond, ze heeft mg het geweigerd." z/Ja amice, ik weet niet of ik dat wel zal doen. Ik geloof, je wilt mij er laten inloopen, het toilet ?an de jufvrouw zal zeer waarschijnlijk bij haar te huis zijn." /»I)aar hebben we 't nu," zei mevrouw de Back, //Du kuu je eens zien, hoe je ons sedert langen tijd vergeten hebt. Je weet dus nog niet eens dat Clare onze dochter isonze dochter geworden is, wilde ik zeggen." z/Pardoo mevrouw! dat wist ik juist niet. Wel ducht ik dat de jufvrouw hier voor langen tgd lo geerde, ook hoorde ik soms dat de jufvrouw mama tegen u zeide, maar ik dacht dat dit meer zoo voor 't geval was." I z/Neen, neen jongeheer, 't is nu werkelijk mijn eigen dochter, en als er een vrijer om je komt, niet waar kind, dan moet hij je moeder en mij vragen of wij 't willen hebben, dat je hem accepteert." Clare kleurde en terwijl ze even opstond trok ze haar papa aan beide ooren. //Nu oom," sprak van Braem lachende, #dat vragen aan zoo'n paar goeie lui als tante en u heeft geloof ik, ook zooveel be zwaar niet in." ttJo slaat den spijker op den kop, jongenzg moet eerst ja zeggeu en dan komen wg in de ach terhoede, want.../ #De Back!" viel mevrouw hqm in de rede, //daar behoeft toch zeker niet verder over goredeneerd te worden, is 't wel wKomaan," sprak mijnheer, //mogen we dan zelfs geen vrijen toon meer in onze binnenkamers hebben P Zoo iets is tienmaal beter dan dat verniste waas van beschaving waar zoo velen zich tegenwoordig meê opschikken. Maar leer die stumpers eens vau nabij kennen, die ieder woord als op een goudschaaltje leggen en angstvallig wikken en wegen, of het wel heel fatsoenlijk en ijselijk notjes ie. O ik woet het, alles heeft zgn grenzen, maar papa mag zoo gaarne ao£ met de jonkheid mee doen, niet waar, Clare P Geef jg me nog maar eens een mooie portie van die kip mijn kind, en breng me dan meteen even een zoen." Zoo zaten ze gezellig met elka&r, en 'veel langer dan gewoonlijk aan de koffietafel te praten. Op eens kwam de knecht binnen dat er bezoek was en wei jufvrouw de Valter. Wordt vervolgd.) ten wil van de wereld niet aau uw verlangen, vo doen, daar de Koningin, als eene' goede huisvrouw, al dé sleutels harer kassen en laden meeneemt." Aanstaanden Dinsdag zal eindelijk een korte bijeen komst plaats hebben van den keizer van Duitschland en den czaar van Busland. De czaar heeft /geschreven dat Ly slechts korten tgd in Kopenhagen was en dus slechts voor een dag naar Kiel kon' overkomen. Hij zal op de Poolster t(jn prachtig jaeht om 12 uur aankomen en vóór donker weer vertrekken. Indien de brief werkelijk dezen inhoud had, dan beeft de Busaisoho alleenheerscher niet eens de moeite genomen te verbergen, dat hjj alleen komt, omdat h(j uiet anders kan en een tegenbezoek niet langer kan uitstelten, zonder buitengewoon onbeleetd te zijn, Dat de Czaar zoo kort voor den dag pas zijn be zoek aankondigt, heeft een tragische redea. Z. M. maakt niet gaarne lang vooruit bekend waarheen hg zich begeeft. Hjj kiest een plaats als Kiel voor de ontmoeting, omdat hjj buiten Busland slechts zeer noods over land reist. In Buslaud kan hjj langs de spoorlijnen de soldateu doen opstellen en doet een wenk van hem hot geheelo spoorwegverkeer op een of andere lijn voor alle andore stervelingen stilstaan, juist zoolang als de reis van den czaar duurt. Wel willen de Duitschers den keizer der Bussen gaarne eene beleefdheid bewijzen, maar dergelijke schikkin gen zouden in Duitschland niet te maken zijn. Tussohen Dnitsohlaud en Busland ia blijkbaar de vriendschap neg niet groot I „Er was een tijd, zegt de Sorter Courier, dat Duitsch land in eene andere verhouding tot Busland stond. Door toedoen van Busland is die verhouding veran derd. Gewoonlijk heeft tegenwoordig eene ontmoeting van twee vorston geen bepaald politieke beteekenis. Niettemin is zulk bezoek van gewicht, als een dier twee vorsten de czaar is. Hjj is het die de wetten doet maken en die over de politiek van Busland be slist. Wij, Duitschers, kunnen den tegenwoordigen toestand nog wel langer dragen. En wij hebben er weinig mede te maken, hoelang Busland het tegen woordig systeem zal volhouden. Onze politieke be langen zjjn verzekerd; ten eerste door onze eigen kracht en ten tweede door onze bongenootschappen. Op dit gebied hebben wjj geen wenschen, die door Busland vervuld kunnen wórden. Op eoonomisch gebied heeft Bualand zich geïso leerd. Wij hebben redenen Ie over gehad dit to be treuren. Onze njjverheid en ona verkeer, vooral dat der grensprovinciën, ieden er onder. Hier zjjn wjj thans over heenwij hebben ook afgesloten wat wij afsluiten moesten, en het is thans Busland, dat voor de gevolgen staat. Dank zjj den handelsverdragen, welke Duitschland met verschillende landen gesloten beeft, is de rcooomische toestand thans zoodanig, dat Busland indien het verandering wenscht, genood zaakt zal wezen iet* op te offeren. Met algemeene stemmen is te Weenen in eerste lezing het wetsontwerp aangenomen, om een nieuw krediet van 8 millioen fl. ten behoeve van het hooger onderwjjs in Oostenrijk toe te staan. Do som strekt voornamelijk tot het stichten van nieuwe laboratoria en gehoorzalen voor de medische faculteiten te Weenen, to Praag, te Graz, te Lemberg en te Inusprück. Ten einde de Duitsche nationaliteit in de landen met gemengde bevolking voor aohteruitgang te be waren, is er vóór eenige jaren een Duitsche Sohool- vereeuiging opgericht, welke ten doel heeft om op de bedreigde punten van Bobemen, Silezië, Moravië, Stiermarken, Krain en Tyrol, lagere scholen en Fröbel- bewaarscholen op te richten. In de onlangs gehouden algemeene vergadering werd verslag uitgebracht van de werkzaamheden der Vereeniginghieruit bleek dat ongeveer 80,000 psraonen lid der Vereeniging zjjn en dnt er in het afgeloopen jaar aan bjjdragon ruim 263,000 fl. werd ontvangen. De bezittingen der Vereeniging zjjn getaxeerd op 481,000 ff., waar van de grootste helft in schoolgebouwen bestaat. Zij heeft nameljjk 31 lagere scholen en 63 bewaar scholen in de bedreigde streken opgericht. De Czechen, die gelijk hunne tegenstanders omgekeerd in Duitsche grensplaatsen Slavische scholen hebben opgericht, zjjn niettemin zeer verbitterd op den Schulverein, die zjj beschuldigen Slavische kinderen te germaniseeren. Zoo zjjn er altjjd gezinnen waar over in die plaatsen tusschen Duitschers en Czechen een vinnige strjjd gevoerd wordt, en het eenige goede daarbij is dut ingevolge dien strijd er van beide zijden voor gezorgd wordt dat de kinderen trouw ter school gaan. In de Hongaarsche Kamer ie het wetsontwerp van Iranyi aangenomen, waardoor de tot dusver bestaande belemmeringen tegen het sluiten van huwelijken tus schen christenen en joden worden weggenomen. Een paar jaar geleden stiet eene soortgelijke wet af op den tegenstand der bisschoppen, aangevoerd door kardinaal Haynald. Den 6den Juni zal het 25 jaren geleden zijn dat de bekende Ausgleiach tusschen Oostenrijk en Hon garije in werking is getreden, waardoor het konink rijk Hongarije zijne zelfstandigheid herkreeg. Deze gebeurtenis zal op feestelijke wgze, iu tegenwoordig heid van den Keizer, herdacht worden. Over den loop, dien de aanstaande algemeen* ver kiezingen in België voor de vrijzinnige partijen be loven te nemen, toont de Brusselsche Be/ome zieh zeer ongerust, Niet zonder reden. In verscheidene arrondissementen besloten de liberalen geen candida- ten te stellen in andere duren de onderhandelingen over de candidatureu, dank zij localen en persoons- quaesticn, zoo langen tgd, dat men dreigt niet tjjdig gereed te komen met de toebereidselen voor den strijd. Op andere plaatsen weer gebeurde bet dat per8onen die eerst een oandidatuur hadden aanvaard, haar la ter van de hand wezen, onder voorwendsel dat de provinciale verkiezingen niet den uitslag hadden ge had, dien zij er van verwachtten. Elders weer we zen de dootrinaire liberalen, ofaohoon slecbts aanslui ting van alle vrijzinnige kraebteu een overwinning kan brengen, een verboud met de progressisten, voor standers van het algemeen stemrecht, van de hand. Waar een partg zelve zoo wanhoopt aan eigen kracht, zoo weinig besef loont te bezitten van de nood zakelijkheid vau solidariteit op een tijdstip, beslis send voor liet toekomstig politiek leven vau België waar zij, veertieu dagen vóór den strijd, nog een treurig beeld van wanorde en wankelmoedigheid geeft, hoe kan men daar durven hopen, dal zij zal zegevieren? Voor de liierale partij in België is het de hoog ste tijd uit haar apathie te ontwakenindien zij niet wij dal het volk ion slotte zonder haar tot de drin gend geëischte 'hervormingen overgaat. 5e. Klasse. Trokking van Zaterdag 4 Juni. No. 13569 1000 en Premie van 30000. No. 15669 Premie van 8000. No. 7666 400. Prijzen van 70. 1858 2277 9076 12094 14501 16848 17503 18780 1531 3774 10282 12743 16329 17027 17568 19887 2065 3825 12070 13964 16442 17486 18064 20858 GEBOBËN81 Mei. Wiihelmina Wija, ouders G. Jue eu, M. van den Berg, 1 Juni. Johanna Chatarina, ouders J. Keüue en C. J. de Bruin. Petrus Johaunus, ouders P. Klerks en A. Bekkers. 2 Juni. Johanna, ouders N. Boon en M. Schoenma ker. Margaretha Klizabetn, ouders B. J. Scholten en D. F. vau den Hoek. Marinas, ouders H. Heij en J. Boere. 3 Juni. Geertruida Dominica Jo- hanuo eu Aietta Jacoba, ouders L. van Egmeren en L. Burgmans. Goris, ouders W. vau Dort en G. de Jong. Grietje Leectje, ouders J. Stoppelenburg en B. de Jong. Johannes en Valentin Martinus, ouders V. M. de Jong en M. de Grugl. UVËKLEÜEN 2 Juni. 1, A. van Rijswijk, wed. H. van der spelt, 81 j. ONDERTROUWD3 Juni. Dr. C. M. de Jong, te 's Gravenhage, 30 j. en N. de Jong, 19 j. C. van Leeuweu, 24 j. en S. M. Hordijk, 27 j. J. Soffree, 23 j. en S. de Jong, 19 j. C. Baars, 24 j. en C. Vergeer, 21 j. J. J. Schuoider, 25 j en M. Zegveld, 22 j. ytf Het bureau van den Burgerlijken Stand zal a. s. Maandag (2e Pinksterdag), van des voor middags 11, tot des namiddags 1 uur geopend zijn tot het doen vau aangiften van Geboorte en Overlijden. He rallen ran een Zoon G. van DORT— uk Jong. Gouda, 3 Jnni 1892. Bevallen ran 2 flinke Meisjes: LENA tan EIJMEREN- Bubgmans. Gouda, 3 Juni 1892. *J> Onzen dank aan allen die op 29 Mei hunne belangstelling toonden. Uit naam der Fam., T. TAN EIJK. Voor de vele bewijzen van belangstel ling, ontvangen bij de geboorte van hunnen Zoon, betuigen de Heer en Mevrouw KESPER Hakmens huunen harteljjkeu dank. Bezoeken worden bij voorkeur afgewacht op Donderdag en Vrijdag 9 en 10 Juni e.k. Gouda, 4 Juni 1892. BIJ Hooge Gouwe 255. Omtrent het sluiten van contracten kin levensverzekering en lijfrenten bp de Hol- landsche Sociëteit van Levensverzekeringen, opge richt in het jaar 1807 te Amsterdam en tegen woordig onder het bestnur van de Heeren J. T. van BOSSE, J. G. SILLEM, Jb. BIERENS de HAAN en S. P. van EEGHEN, als Commissarissen, Jhr. Mr. C. HARTSEN Jbsz als Directeur, en Mr. J. P. PORTIELJE, als Tweede Directeur, zjjn inlichtingen te verkrjjgen aan het Kan toor te Amsterdam, Regnliersdwarsstraat 12 bjj HH. Correspondenten in de voornaamste steden des Rijks en bji de Generaal-Agent de Heer C. H. HOOPT GRAAFLAND, te Utrecht, Kromme Nieuwegracht 68. Correspondent voor Gouda, de Heer G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, Notaris. Jaarlijksche Premie per Honderd Gulden Kapitaal-Verzekering voor het geheele leven: op 25 Jaar J 1.99, op 40 Jaar 3.11, 30 2.27, 45 3.71, 35 2.64, 50 4.53. voor Mannen, Vrouwen en Kinderen. Nieuwe, zeer voordeelige kwaliteiten. Aan belanghebbenden wordt bp deze bekend gemaakt, dat de eerstvolgende BALLOTAGE voor het Lidmaatschap der Sociëteit zal plaats hebben op ZATERDAG 25 JUNI a. s. en de Ballotage-Lijst op ZATERDAG 11 JUNI gesloten wordt. Namens het Bestuur, F. HERMAN Fz., Secretaris. Gouda, 4 Jnni 1892. uit het Magazijn van GORINCHEM Deze THEEËN worden afgele- èverd in verzegelde pakjes van vijf, twee en een half en een Ned. ons met vermelding van Nommer en Prps, voorzien van nevenstaand Merk, volgens de Wet gedepo neerd. Zich tot de uitvoering van ge- eerde orders aanbevelende J. BREEBAAKT LZ. Botermarkt te Gouda. EENIG DEPOT der Haagsche Beschnitvan den Heer J. K. SOMMER. van welken aard ook en tanden hol of aange stoken, worden oogenblikkelpk en voortdurend genezen door het gebruik van het beroemde Extract van Prof. LEFRIES. Prijs per flacon 35 Cents. vinden radikale genezing bij het gebruik van Prof. LEFRIES tinctuur. Attesten aanwezig. Prijs per flacon 60 Cents met penseel. HoofdagentH. SELLE, Auegang 42, Haarlem, DepóthouderL. A de VLETTER, Markt 97 (naast het Hotel «de ZALM>).

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2