Port M. wr. VERBBWI6». IG. TLz? rins Hendrik DE BINNENLAND. HRIJVINQ N° 4854; 1892. Woensdag 8 Juni. FEUILLETON. am. EE SNEL I©- iland^ Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. UW IJS 1. -offeerder. l Co. TER. FADE. man Zoon. EN. stede De Insending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. de Hofstede (Uit het Frantch.) VI. je dat je De uitgave dezer Courant geschiedt dagelgks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden ie 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk dee Maandags verschpnt. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Gouda bij: LD, Gouwe, rkt. AAL J. Westhaven. SN. L 0. FIJN 'ERDONK. IEE No. 3 aan den Znide- grootte van goudsche courant. ging c. plaats XLBI- h beleefdelijk eren van alle est concnrree- or Ver hui- in de stad. >0 De officier van gezondheid 2e. kl. bij het leger in O. Indie P. C. Costerman Boodt is geplaatst te Semarang. we voor amusementen zouden geven op de bruidspartij die de familie van Maeren geeft. Mijnheer van Tholen kan het geloof ik evenmin aaonemen, want die heeft, toen hij ons gisteren een bezoek bracht het ook reeds aangenomen. Ik kom zelf om Clare vragengisteren wilde ik reeds een briefje gezonden hebben, maar ik vond het eigenaardiger heden zelf mijn boodschap te doen Mogen we het genoegen hebben u dezen avond ook bij ons te zien mijnheer van Braem? en u mevrouw en mijnheer als u lust heeft meê te komen, dan zal ’t papa en mij hoogst aangenaam zijn.* „Dankje wel Marieop een andere keer gaarne, maar we zouden de jongelui maar in den weg zitten dus is ’t maar beter dat de oudjes maar te huis bly ven.» „Mag ik u beleefd bedanken, jufvrouw,” sprak van Braem en boog, „uw invitatie is me hoogst aange naam en ik zal er zeer gaarne gebruik van maken.” „Mag ik eons nieuwsgierig zyn,” sprak mevrouw, „en vragen wat jullie zoo al ten beste zult geven, of moet het geheim blijven?” „Dat juist niet mevrouw,” antwoordde zij, „wal dunkt u er wel van, mijnheer van Tholen?” vroeg ze zich tot hem wendende, „u waart verleden week ook toevallig bij ons toen we de eerste maal er over spraken.” Van Tholen gaf gereedelyk zijn toestemming en terwijl Marie mevrouw van alles op de hoogte bracht keek mijnheer h^m zoo over den schoiider eens aan, als wi’.de hij zeggen„hier kun je niet meer komen GOL’DA, 7 Juni 1892. In de hedenmiddag gehouden vergadering van don gemeenteraad (tegenwoordig 15 leden, afwezig de heer Oudijk wegens ziekte en de heer Hoefha- mer wegens uitstedigheid) werd in de eerste plaats modedeeling gedaan van hot overlijden van den sluis- knecht C. Stolwijk. Verder kwam in een schrijven van den heer Oudijk, waarbij hij wegens gezond heidsredenen ontslag nam als lid van de Commissie voor de Gasfabriek. Voorgelezen werd een 7 jaren; inte- 31 1893. den 15 Juni 1 Mr. I. MO- ten; alwaar de den huurprijs. 1 Soliede bor- den 15 Juli ormatiën wor- 0S1SC, AS n diverse per. geen tijden heb ik je gezien*” Ik begreep ook Clare dankje, gaaj het je ook goed dat ’‘t noodig tyd werd dat ik eens hier heenging. lichaam me bijna, mevrouw, dat ik zoo laat een digestievisite kom maken voor uw lief souper van laatst. Zondag was ik bij je mama, Clare en daar vertelde Cateau dat je zooals gisteren ook daarheen dacht te gaan. O je kunt niet gelooven hoe druk ik het alty’d heb met contravisites, want je moet bedenken, papa heeft overdag veelal zijne affaires of moet tegenwoordig zijn als we ontvangen en dan is ’t later altydoch lieve kind zoek jij die meuschen maar weer eens voor me op „Je gaat van avond natuurlijk naar de receptie bij de van Maerensniet waar Marie vroeg mevrouw. „Wel zeker mevrouw; en u, gaat u ook als ik vragen maglaat uw gezondheid het toe „Dat is maar zoo, zoo," antwoordde mevrouw, „evenwel, als ’t eenigszins kan, denk ik te gaan. Maar doe ons het genoegen en kom na afloop daar van een partijtje bij ons maken of anders gezegd kom een avondje bij ons passeeren, want je weet dat Clare volstrekt niet van kaartspelen houdt. Mag ik het genoegen hebben u hier ook dezen avond te zien mijne heeren?" Van Braem antwoordde dadelijk toestemmend, maar van Tholen scheen verlegen met de zaak Marie de Valter redde hem echter. „Het spijt mij mevrouw dat ik u noodzakelijk kontrarieeren moet, er zijn reeds een paar jonge lui bij ons dezen avond gevraagd, om te overleggen wat Beroepen naar Alfen aan den Rijn J. Vonk, te Oldebroek. Bedankt voor Moerkapelle door den heer P. J. Kromsigt Jz., cand. te Dordrecht. Het weder, dat zich voor het Pinksterfeest eerst ongunstig liet aanzien, is ten slotte toch nog mee gevallen, zoodat de ontworpen uitstapjes grootendeels konden doorgaan. Ook in onze gemeente heerschte de gewone levendigheid door bezoek van vreemde lingen en de kermis op Stolwykersluis. Hoewel wat koel, was do avond gisteren uitstekend voor het concert in Ons Genoegen, waar eene talryko schaar 82' Verschrikt stond Clare op wijl het reeds zoo laat vm en maakte haar excuses dat ze even moest heen gaan. Men moest echter mevrouw de Back zijn om zoo kalm op te staan en zoo bedaard hare bevelen te geven als zij deed. In een oogwenk was de tafel opgeruimd, was er iets onder de kanapé gezet, en nog veel meer in eene kast. Daar trad Marie de Valter binnen. „Neem me niet kwalijk, Marie,” sprak mevrouw naar haar toegaande, „dat ik je in de ontbijtkamer ontvang. Ik had vergeten te zeggen dat ik eigenlijk belet had, en had ook geen vuur in hot salon laten aanleggen. U durfde ik echter wel hier te ontvangen, ik reken je huisgenoot meê.” „Ik zou dan voortaan wel altijd gaarne hier ont vangen willen worden, mevrouw Mijnheer de Back, hoe vaart u?” tegen de heeren boog ze beleefd. „Wel zoo Marie,” sprak Clare reeds weer binnen tredende, „het is lief van je dat je eens komt, in den heer van Veen toe, dat B. en W. zullen onder zoeken of aan de bestaande marktverordeningen be hoorlijk de hand gebonden worden en zoo niet dat zij zullen zorgen dat zij voortaan behoorlijk worden nageleefd. Deze beide voorstellen worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Tot Regentes der beide Gasthuizen wordt benoemd mevr. KoningSalomon Huijgens met 15 stemmen, mevr. Brouwervan Oldenborg verkreeg een stem. Tot leden van de comm. v. toezicht op de stede lijke zweminrichting worden daarna met algemeene stemmen benoemd de heeren G. H. G. de Lange en D. Hoogendijk. Daarna ontvangt de heer van der Garden het woord om het dagelijksch bestuur te interpelleeren omtrent de verhindering die de scheepvaart onder vindt aan de brug over de Gouwe en aan de Mal- legatsluis. Zijn voorstel daaromtrent wordt niet ondersteund en komt dus niet in beraadslaging. rapport van B. en W. op bet adres van den Nederlandscben Onderwijzersbond om verhooging van de jaarwedden der openbare onderwijzers in deze gemeente. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. Ingekomen zijn verder 1. Een voorstel van B. en W. betreffende de aanstelling van een zesden ambtenaar ter secretarie op een salaris van 500. 2. Adressen van a. het Dep. Gouda van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen met verzoek om een subsidie van 200 voor het onderwijs aan volwassenen. 4. H. W. Otto en 154 medeonderteekenaars, meerendeels uit den werkenden stand om overbrug- van don Turfsingel. A. J. Vos c. s., allen neringdoenden, over het berijden van de turfmarkt. d. J. Boere, J. Havezaat, H. de Jong, D. Lorius, Jacob Ridee, G. Schouten, J. J. Schuling, A. Spee, J. Vermeulen en C. Zuidam Czn. allen sollicitanten naar de betrekking van Sluiskneobt. Zonder beraadslaging en zonder hoofdelyke stemming worden goedgekeurd I. De Rekening van het Hoffmans-Gesticht over het dienstjaar 1891 2. Het Kohier der I’laatselijke directe belasting op de Inkomsten, dienst 1892. Aan de orde zijn verder a. Het rapport van B. en W. op bet adres van de Weerbaarheide-Vereeniging .Burgerplicht" houdende verzoek om prijzen voor den schietwedstrijd ter vie ring van haar 25-jarig bestaan te houden. B. en W. stellen voor om een subsidie van 75 toe te staan voor het uitloven van medailles of an dere prijzen. Na een kort debat tusschen den heer IJssel de Schepper en den heer Koning omtrent de wensche- lijkheid van bot uitloven van een gouden medaille van wege de gemeente wordt bet voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het rapport van B. en W. op het adres van van Reedt Dortland betreffende het van het Muziekkorps der dd. schut- 5. den kapitein A. 50 jarig bestaan terij alhier. Het voorstol van B. en W. strekt om 75 uit te trekken voor bovengenoemde feestviering. Op de vraag van den heer IJssel de Schepper om eenige mededeeling van het programma van feeste lijkheden, deelt de heer Koning mede dat hem dit nog niet geheel moge lijk is, maar dat o. a. een volksconcert zal gegeven worden op Zaterdagavond op de brng aan de Noodgodsteeg omdat het eerste concert door het muziekcorps gegeven op 6 Decem ber 1842, ter gelegenheid van den verjaardag van Z. M. Willem II, ook op die brug plaats vond. Daarna wordt zonder hoofdelyke stemming het voorstel van B. en W. goedgekeurd. o. Het voorstel betreffende het verpachten of aanbesteden van het opbalen der haard- en kolen- asoh in de gemeente (gewijzigd in dien zin dat de laatste woorden „3 of 6 jaren" worden vervangen door «tot 31 December 1897)." d. Het voorstel betreffende de regeling van het aanvangsuur voor de kaasmarkt. De Voorzitter zegt

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1