ES BINNENLAND. aio VBRBBNICD. irukte wijs. h: 1892. Maandag 13 Juni. 4858. Nieuws- en FEUILLETON. I Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ibels, etc. gebruik van n aanwezig, penseel. I en Zn. ’s Echte de Burger- Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. 103. X. VI. De prijs per drie maanden ie 1.25, franco per poet f 1.70. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk dee Maandags verschynt. gekookt roer da- pels van e) Als al van bruiken. i H. H. op het Lager at de srllngen en der zomer- imde scholen 4SDAG den ten vyf nur, rdt verwezen m missie, iri», VOORT. esamén- in den am des vaardigd ereldbe- i Stoll- GOUDSCHE COURANT. (XJit het Franeeh.) en t s. 42, Haarlem, ETTHB, ALM>). door ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. oefbusjee i 0.35 Neder- r’/jfl d'/jCi. 7% bieren, C. 34/35. tol of aange- voortdurend iet beroemde GOUDA, 11 Juni 1892. Donderdag 16 Juni a. st. des avonds ten 8 ure heeft eene vergadering plaats van de afd. Gouda en Omstreken van den Bond van Nederlandsche Onder wijzers tot bespreking van het praeadvies van B. en W. en het voorstel van de Schoolcommissie in zake de jaarwedde-regeling. Het leggen van de nieuwe spoorwegbrug over de Gouwe wordt met kracht voortgezet en vordert zoo geregeld als maar eenigszins wenschelijk is. Zooals men weet gaan de treinen thans over de vastgelegde eene helft van de oude draaibrug en is men nu bezig de andere helft van de nieuwe'er naast te leggen. Zoodra dit werk gereed is en dit zal bin- 36) Beiden gingen in de naaste kamer waar de suite open was en de pianino stond; van Tholen zocht in de elegante muziekportefeuilles om het stuk te zoeken dat Marie verkoos. Als was ze in gedachten verzon ken sloeg Marie even de toetsen aan, en neuriede, meer dan ze zong, uit den don Juan hoewel met eenige variatie het bekende «Du den ich mir erkoren! Bleib’, sonst bin ich verloren, Liebend gedenk ich dein; Du solist der mein-e sein, Wat zoo’n Duitsch liedje niet al doen kan; op den drempel der suite stond Clare met starre oogen naast van Braem te luisteren, en Marie speelde de kokette, en van Tholen was ontroerd; hij begreep dat men,hem zou gaan verdenken, dat hy de rijke partij zou willen bezitten. veld of daaromtrent, waar de gelukkige bezitter van de geruilde equipage toevallig verblijf hield, ton slotte de door het drietal lang gewenschte ontknoo- ping van het zeer ingewikkelde drama. De koopman kreeg paard en hit terug, ’t boortje «Over Lek" de twee pinken en de landbouwer uit Vlist vroeg zijn beide beestjes terug, waarmede hij huiswaarts toog. Zóó waren alle partijen dan tevreden gesteld, except de rijksveldwachter, die de historie veel te mooi vond om haar niet nauwkeurig na te vertellen in zijn proces-verbaal, dat eerstdaags zeker in be handeling komt bij de «heeren" te Rotterdam. 4 Gisteren namiddag had in de School van het R. p. Liefdegesticht, op de Westhaven, het volgende ongeval plaats. Een der^Eerw. Zusters zou de tui melramen opentrekken, doch had bij een er van, het ongeluk dat dit raam naar beneden tuimelde en op haar hoofd terecht kwam, waardoor zij zulke hevige bloedwonden aan haar gelaat en hals bekwam, ver oorzaakt door de glasscherven, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Te Utrecht wapperden gisteren van torens en open bare gebouwen, van de gevels der huizen en bijzon dere inrichtingen tal van vlaggen en de Nededandsche driekleur slingerde zich mot festoenen van groen en bloemen langs de roode baksteen der woningen van rijk en arm. In de Maliebaan, op den Biltweg, aan de Tolsteegbrug verrezen eerepoorten, waarin groen en bloemen weer de hoofdrol spelen en hier en daar ontmoette men muziektenten, waar de vroolijke tonen van verschillende corpsen in den avond het feest zullen opluisteren. Want Utrecht vierde een dubbel feest. De jonge koningin def Nederlanden zal den sluitsteen leggen voor den hoofdingang van het nieuwe Universiteits gebouw in de oude Bisscliopstad, van de beroemde akademie, waar Antonius Matheus, Voetius, Van der Straeten, Drakenborgh, Heringa, Van Heusde, Hol- tius, Mulder, Donders en Buys Ballot huu lessen gaven en zich een Europeesche beroemdheid ver wierven. Op het Domplein waar het nieuwe universiteits gebouw zal verrijzen, is een paviljoen in Moorschen styl opgericht. De zoldering is van een lichtblauwe stof met gouden sterren vervaardigd, terwyl de wan den met tapijten, oranje- en roze draperieën zijn ge stoffeerd, die door oranje-koorden worden opgehou- De gemeente Stolwijk viert heden feest ter eere van het ‘25-jarig jubilé van haren burgemeester. Heden morgen werd de itiblaris aan het be gin der gemeente, te StolwijKersluis, afgehaald door de leden van den raad, de feestcommissie en een «erewacht te paard. Een keurig versierde eerepoort was-daar opgericht. Hedenavond heeft te Stolwijk een optocht plaats met fakkellicht, illuminatie en vuurwerk. nen zeer korten tijd zijn gaan de treinen daarover en wordt hot laatste gedeelte van de oude brug weg genomen en door de nieuwe helft vervangen. Heeft men geen onvoorziene tegenspoed hetgeen bij het verwelken van zulke zware lichamen altijd denkbaar is, dan is het buiten kijf of de brug in zyn geheel is ver binnen den vastgestelden tijd gereed. Dat evenwel onder dezen loffelijken spoed de deug delijkheid van het werk niet nit het oog wordt ver loren is te begrijpen en is daarom de voortvarend heid dubbel prijzenswaardig. De spoorwegbrug over de Bloemendaalsche vaart nabij het station is men bezig eene gewenschte ver sterking te doen ondergaan. Hetzelfde is men voornemens met ongeveer een 70 bruggen op de lijn tusschen Rotterdam en Am sterdam (erfenis Rhijospoor.) Uit Vlist schrijft men aan de Schoonh. Ct. Een landbouwer in deze gemeente, die zich ver leden week na volbrachte dagtaak ter ruste begeven had, werd uit zyn zoeten dommel opgeschrikt door een luid kloppen op de deur zijner 'woning en was niet weinig verwonderd, toen hij opgestaan, een rijks veldwachter met een hem onbekenden koopman voor zich zag. Wat kon de oorzaak zijn van dit midder nachtelijk bezoek? Onze landbouwer liet twee pin ken weiden bij een klein boertje bezuiden de Lek en deze had juist twee van dat soort beestjes ver kwanseld tegen een hit en een kar, aan een koopman die later nadacht over dien niet onvoordeeligen maar wel wat zonderlingen ruil, en wantrouwig geworden van het geval aangifte bij de politie had gedaan. Vandaar onderzoek bij den landbouwer te Vlist, een tocht, waaraan ook de landbouwer te Vlist deelnam, in den donkeren nacht naar «Over Lek" in de hoop op wmeer licht", eindelyk nog een toertje naar Jaars- VII. Niet lang echter bleef Clare zoo staanze had aan mevrouw van Breughelen eene te goede opvoedster gehad, dan dat zij aan anderen door haar uiterlijk, zou verradep, wat in haar omging. Velen volgden haar en schaarden zich om de piano, waarvan wel dra het bevallig spel van Marie en van Tholen klonk. Een oogenblik had Clare er aan gedacht zich bij het instrument te plaatsen, om de muziek bladen ,voor hen om te slaanze wijde moed be zitten, ze wilde kalm zijnMaar toen ze was gaan i opstaan ,ze .vas eenigszins achteraf gaan zitten voelde ze hare knieën knikken en hernam ze doods bleek hare plaats. Den ganschen avond door, zag ze, hoe Marie tegen van Tholen lachte en schertste ze bespeurde duidelijk, hoe velen der aanwezigen even als zij, die twee naoogden, en bij haar rees als by zoovele anderen de vraag: «zou hij de rijke partij veroveren Toen hun spel geëindigd was, en anderen na hen iets ten beste .gaVen, drongen de heeren eensklaps bij Clare aan dat ze zich eens zou laten booren. «Als je ons een groot genoegen wilt doen, Clare,” sprak van Braem, «zing dan tegelijkertijd eens; je zingt zoo lief.1* «Wil jij me dan behulpzaam zijn,” sprak ze en i keek hem vry moedig aan, «want spelen en me zelf I accompagneeren doe ik niet gaarne.” «Meer dan gaarne,” antwoordde hij, «maar ik ben een bedroefd slecht musicus. Een walsje, '«de nieuwe haring” of «Wion Neerlands bloed,” dat kan ik alles dragelijk spelen, maar.... het hooge woord moet er uitaan eenig omvangryk spel waag ik me niet.’ Aarzelend zag Clare eenige ©ogenblikken rond om een der genoemde deuntjes te zingen, en ze hem te laten spelen, dat ging toch wezenlijk niet aan. Dus, wat nu? Eenvoudig zich terugtrekken, was zeker het gemakkelijkst voor haar. Maat dan zouden de heeren haar plichtmatig bidden om toch iets van hare bekwaamheid te jpten hooren, en werd zij be schouwd als capricieus te zijn. Dan stond ze met Marie de Valter gelijken Marie de rijke partij modit dat vrij staan, maar haar, eene van de negen kinderen van de byna niet gekende mevrouw van Breughelen, was zoo iets zeker het allerminst ge oorloofd. «Jufvrouw!” sprak op eens van Tholen: nader tredende, «zou ik u behulpzaam mogen zijn Ik geloof het zal wel gaan met ons beiden, als we maar ons best doen,” en voor ze nog iets kon antwoorden, bood hij haar den arm om haar naar de piano te geleiden. Van Braem was reeds ijverig bezig om een pak muziek voor haar open te slaan, en haar eene keuze te laten doen allen waren vol verwach ting wat ze wel zouden, hooren, want onze luitenant was reeds, in de gelegenheid geweest om van het talent van zijn nichtje hoog op te geven. «Fooi!” sprak ze zacht tot hem, «eerst noodzaak je my als ’t ware dat ik iets zal zinge.n, en'pu laat

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1