1 f w BINNENLAND. VERBENIG». ?amp! iwiasel ver- tan. 0° 4870. Dinsdag 28 Juni. 1898. laar Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. advertentlën kan geschieden tot Mn uur des namiddags van den dag der uitgave. De inzending van FEUILLETON. I i 1 n Iderde 1 door ETH. SN i i sis, etc. bruik van aanwezig, mseel. 'EIT. ver AM EK. DERGOED, enz. 1.25, franco CENTEN. Afzonderlijke Nommere VIJF De uitslag poraal» Professor, ik ben nog [Uit het Fransch.) IX. 4 F De prgs per drie maanden ia per post 1.70. che C'ou- m door bet <MAN en Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk dea Maandags verschijnt. i ADVEETENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GR00TE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Kastanje- EDER met ien, waarin wordt.dat iel is tegen chte spjja- jn door dit rjjgbaar te IOMP.; te LDEN. of aange* ortdurend beroemde 11 s. Haarlem, TIER, M>). we elkaar het Bon je recht De heer W. F. van Essen deed Zaterdag met goe den uitslag het theor. apothekers examen. meer te benijden De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Van de goedkoope reisgelegenheid des Zondags om voor verminderd tarief naar den Haag te gaan, maak ten gisteren 304 personen gebruik. onverdiend, dan u ,/Als je dat zelf gevoelt, zal ik het niet tegen spreken antwoordde van Lingen diep geboerd over de treurige vergelijking. «Wil ik je nu nog een» helpen, dat je op de andere zij komt te liggen? dan kom je misschien wel weer een poosje in slaap.” En op zijn toestemmend antwoord, hielp de waar dige man hem zoo voorzichtig en teeder, als behan delde hij zyn eigen zoon. Zoo verliepen eenige weken, en Izaak^werd niet beter, al gevoelde hij zich zelf steeds meer opgewekt. Eene treurige ongesteldheid in den rug kwam er nog bij, waardoor de zieke vreeselijke pijnen uitstond. Mevrouw en mijnheer de Back hadden, even als zijn vader, diep bedroefd toegestemd in het engagement maar waarvan echter de wereld vooreerst onkundig zou blijven. Al zijne pijnen verdroeg de zieke geduldig zoo slechts zijne Clare bij hem was, en bijna onaf gebroken waren dan ook zij en mevrouw de Back bij hem in de ziekekamer. Naarmate hij echter ach- teruitging werd zijn vader somberder, en al de wel sprekendheid, al de hartelijkheid van mevrouw de Back was noodig, opdat hij niet tot volslagene moe deloosheid verviel. Op zekeren dag, ’t was een gure maartsche dag, was de tijd aangebroken, dat mijnheer en mevrouw de Back hurydertigjarig huwelijksfeest mochten vieren. De wind liet zich huilend in den schoorsteen hooren, en joeg do grauwe regenwolken met geweld door de Van 1 Juni 1891 tot 31 Mei 1892 werd voorde Weesinrichting te Neerbosch ontvangen de som van 16,374,39. Hieronder is begrepen, een deel van de erflating van wijlen ds. Dekker, te Apeldoorn overleden, ten «bedrage van 20,000. De uitgaven bedroegen voor het huisgezin, bestaande uit meer dan 1000 personen, voor voedsel, kleeding, deksel, vuur en licht en administratie de som van 119,323,36. slechts hij een man is, die zich zelf weet te beheer- schen. Vervolgens werd den leden medegedeeld dat de vermoedeiijke prijs der steenkolen, die zij ook dit jaar weder door welwillende tusschenkomst van H.H. /Directeuren dor fabriek zullen bekomen 68 a 70 cent per 100 kilo zal bedragen, zoodat nu ieder lid zelf kan beslissen, hoeveel hij de laatste drie maan den van het Boekjaar nog wekelijks wil inleggen, om zoodoende de gewenschte hoeveelheid steenkolen voor den a. s. winter te bekomen. Het aantal leden bedraagt thans 346, die in 34 weken eene som van 2500 bij elkaar hebben be spaart. Door den voorzitter werden de leden gewezen op het nut der Coöperatie, ook in deze vereeniging we der bewezen en diegene welke nog geen lid zijn der Coöperatieve Bakkerij in overweging gegeven er te huis met de vrouw eens over te praten, om nog als lid toe te treden. Vervolgens werden de leden met een hartig woordje opgewekt, om zich aan te melden tot het lidmaatschap van het Alg. Ned. werk lieden verbond, eene stichting welke ook niets dan het belang der werkende klasse beoogt. Hiervan werd terstpnd door 29 leden gebruik gemaakt en vervolgens' de vergadering, waar de grootste orde heerschte, door den voorzitter den Heer G. Zegen gesloten. Een der leden bedankte den voorzitter namens de leden voor de uitstekende leiding der vergadering. GOUDA, 27 Juni 1892. van den Korps wed strijd is aldus Met Beaumontgeweer. ]e. prijs. Vereeniging van Onderofficieren, kbr- poraals en Scherpschutters der dd. Schultery te Rot terdam, met 227 p. 2e. prjjs. Scherpschutters-Vereeniging z/het Vader land" te Delft met 218 p. 3e. prijs Het Bataljon der dd. Schutterij te Gouda met 202 p. 49) Dien nacht waakte de professor bij hem, en had hij Izaiik namelyk het geluk van eenige uren achtereen te kunnen slapen. Tegen het aanbreken va» den morgen ontwaakte hij echter, en riep de professor, die in zijne studiën verdiept zat, bij zijnen naam, want de bescheiden geleerde had hem dat verzocht. z/Wat is het Izaiik?” sprak hij, dadelijk naar het ledikant gaande, en zag hem met vriendelijken blik aan, want beiden hadden elkander lief gekregen, wijl hunne karakters bewezen, zeer veel overeenkomst met elkaar te hebben. //Kom,” ging hij voort, //je ziet er veel beter uit; weet je wel, datje vier uren achtereen geslapen hebt?” //Is ’t waar?” vroeg hij en keek hem met zijne groote oogen doordringend aan, //maar weet je wel waar dat van daan komt van Lingen? eenvoudig hiervan: ik voel me zoo-recht gelukkig.” //Vertel mij dan ook eens,” en van Lingen ging ik gewacht en goui' mijn mij t wordt. De kapt. J. van der Meer, van het 4e reg. inf. te Gouda, wordt van 1 tot 15 J<ili gedetacheerd bij de normaal-schietschool te ’s-Hafce, tot het volgen van de schietoefeningen op groote afstanden aan het strand te Scheveningen. Onlangs werd in de bladen medegedeeld dat de kapitein der grenadiers T. W. J. Ruijs, overgeplaatst bij de konings-compaguie (le bat. Ie comp.) de eenige officier van het Nederlandsche leger is, die deel uitmaakte van de expeditie naar Abyssinië. Men deelt thans mede, dat deze expeditie ook werd medegemaakt door den heer J. F. C. Prince, destijds kapitein der dienstdoende schutterij te Gouda thans wonende te Soest. GOUDSCHE COURANT. Met alle Geweren. le. prijs Scherpschutters-Vereeniging //Oranje- Nassau" te ’s Hage met 235 p. 2e. prijs Scherpschutters-Vereeniging //Rotterdam" te Rotterdam met 218 p. 3e. prys Weerbaarheids-Vereeniging //Burgerplicht" Gouda met 215 p. Flobert-baan. le. prijs Scherpschutters-Vereeniging //Rotterdam" te Rotterdam met 129 p. 2e. prijs. Vereeniging van Onderofficieren, kor poraals enz. dd. Schutterij te Rotterdam 127 p. 3e prys Weerbaarheids-Vereeniging //Burgerplicht" te Gouda met 112 p. Aan den korps-wedetrijd namen twee dames deel, nl. Mevr. Waldeck uit Loosduinen en Mej. G. J. de Jongh uit Botterdam (deze laatste Flobert-baan). Gisteren vergaderde de leden der Steenkolen-ver- eeniging uOns Voordeel", bestaande uit het personeel der Stearine kaarsen-fabriek, op de bovenzaal van het Café z/Harmonie" aan de markt alhier. Door den voorzitter werden de leden met een woord vooraf tot matigheid aangemaand en er op gewezen dat Door de politie is aangehouden de minderjarige A. H. die zich hier ter stede Kan prostitutie schul dig maakte. Zij is naar hare woning te Rotterdam overgebracht. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde Zaterdag H. de J. Pz., aannemer te Ammerstol, ter zake van het hebben van een werk dat den bekwamen afloop eener rivier hinderlijk zou kunnen zijn, zonder beko men permissie van den minister van waterstaat, han del en nijverheid, tot 100 boete. op een stoel voor bet bed zitten, //vertel mij dan ook eens wat geluk je wedervaren is.” //Och,” antwoordde hy half verlegen,//hoe gevoelde jij je wel, toen Belle je ’t jawoord had gegeven Bedenk dat nu maar, en dan zal het u gemakkelijk vallen u in mijn positie te verplaatsen.” Js het dan toch waar?” was het meewarig ant woord, //heeft Clare want die zal het toch wel zijn ik wil zeggen, heb jij je aan Clare verklaard en heeft zij gezegd, dat ze wederliefde voor je ge voelde z/Ja,” antwoordde hij en lachte vriendelijk, z/ja, die zaak is in orde; had je dat nu wel van me gedacht?” //Gedacht Izaiikja, ik heb soms meenen te bespeuren dat jullie elkander niet onverschillig waart. Maar je hadt het liever wat moeten uitstellen, mijn waarde; ’t verwondert me, dat het je niet zenuwach tiger heeft gemaakt.” //O neen van Lingen, ik ben et zelfs veel kalmer op geworden; dezen middag hebben zoete geheim wederkeerig beleden, gelukkig met Bolle professor?” z/Dat spreekt wel van zelf Izaiik; jaren lang heb wnUit en gewerkt om tot haar te kunnen zeg- ik heb een zelfstandig bestaan, word dus thans vrouw*t is dus niet te verwonderen, dat ik gelukkig gevoel nu mijn arbeid zoo bekroond )Fut.” z/En ik krijg dat geluk zoo op eens en geheel

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1