'S ES BINNENLAND. !T, Irukte □o. y 8. M 4874. Zaterdag 2 Juli. 1892. Nieuw#- en NS. FEUILLETON. mstede. Advertentieblad voor Gouda en Omstreken* WENS. Dir. Com/nu. I )ROOG- Brand- 1. ONT- schappij, en Heer I i J laillt 1 door en Zn. IJENS, a- s. igevolge m op de trekking benoemd De inzending van advertentiën Kan geschieden tot een uur dee namiddags van den dag der uitgave. rdam daar de hh. de Lange es Hoogendijk de benoeming mj9sje te leggen. t (Uit het Franech.) 's m. 4,30 JN 5,00 5,20 reis zal op Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. de be- lietiging J* rhée, ir in rijen A de Ma- Daarop komt 2. 1. 2. GOUDSCHE COURANT. ADVERTEN TIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. QROOTELETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelpke met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. 1 to ver gevorderd is dan dat de Commissie nog veel ij Een voorstel van den heer van Veen om de be noeming heden te doen plaats hebben wordt aange nomen met 10 tegen 6 stemmen, die der hh. Hoef ha mer, Prince, Fortuijn Droogleever, Koning, Nootho ven van Goor en de Voorzitter. 2. Een adres van A. de Bruijn, verzoekende be noemd te worden tot sluisknecht aan de sluis op hoek Haven en Gouwe. De heer Straver geeft in overweging de bestaande vacature niet te vervullen, wijl de overige sluis- knechts het werk onder elkander wel af kunnen. De Voorzitter merkt op dat dit denkbeeld ook bij B. en W. ter sprake kwam en nog in overwe ging is, zoodat later een voorstel van B. en W. zal inkomen of tot opheffing der betrekking bf tot vervulling daarvan. Het adres wordt ter visie gelegd. Daarop worden goedgekeurd de Rekeningen van de gesubsidieerde Instellingen van Weldadigheid, van de Schutterij en van de Volksgaarkeuken dienst 1891. Aan de orde was daarop het adres van de Com- —L-le voor de te houden uitvoering en wedstrijd (31 Juli en 1 Aug. e.k.) van het Ned. Gymnas- tiek-verbond, gewest Zuid-Holland en Zeeland, hou dend verzoek om subsidie en ontvangst op het Raadhuis. B. en W. stellen voor een subsidie te verleeneu van 50 en adressante medetedeelen dat de ruimte van het Raadhuis te klein is om alle deelnemers aan het i feest te ontvangen, doch dat de gemeente gaarne de te nemen, en ze bewogen zich dan ook weinig in de wereld, hoewel ze een intieme vriendenkring tot konversatie hadden. Clare was getuige van het ruimste huwelijksgeluk dat tusschen beiden heersch- ten, weik genot nog verhoogd werd doordien ze reeds een lieven gezonden jongen hadden. Het gelukte den professor Clare te bewegen eens weer in *t publiek te verschijnen, waartoe trouwens de redenering van van Braem die daar in garnizoen lag -- veel bijdroeg; hij was de getrouwe huisvriend bij van Lingen, en liet het Clare niet onduidelijk blyken dat hij haar nog immer genegen was. Toen de professor Clare weer wegbracht en Belle om 't gure winterweer niet op den perron van het station met haar ging, verscheen van Braem oqk nog daar. Clare was reeds in den waggon gezeten toen hy haar voor ’t laatst de hand wilde drukken. Hij deed dat met meer dan gewone hartelijkheid, en ook zij liet zich daarin niet onbetuigd. Hunne blikken ontmoetten elkander even, en hij zag duidelyk dat een paar tranen bij haar te voorschijn kwamen. Dien zomer ging Clare opnieuw met van Lingen en zijne vrouw op reis, en nu zou ze hen niet verlaten, maar iu het liefelijke Baden-Baden zouden ze eenige weken vertoeven. Op zekeren tijd kreeg Clare een brief welks adres Belle niet herkende. Toen ze haar vroeg van wien die brief kwam, bekende ze haar met pen blos dat van Braem naar schreef dat hij ook op reis was, en haar dien avond dacht te bezoeken. De professor hoorde het alles schelmachtig lachende aan, De heer van IX. 53' (SM) Dat dit ongaarne werd gezien door hare ouders, spreekt wel van zelf, en al de liefde van deze en de welsprekendheid van den ouden heer van Tholen waren noodig om haar te overtuigen, dat geene aan zonde grenzende zwakheid, maar zedelijke kracht ons het hoofd getroost opgericht doet houden, ook in de zwaarste beproeving. Op dringend aanraden van de familie de Back was de heer van Tholen, daar ter stede komen wonen, wijl na den dood van zijnen veelbelovenden zoon, hem alle lust voor het uitoetenen zijner affaire ontbrak. Hij had een paar kamers gehuurd, maar *t grootst gedeelte van den dag was hij bij zijne vrienden, en Clare had hij meer dan ooit lief gekregen. Toen het zomer werd trouwde Belle met don professor van Lingen, en op de gebruikelijke huwe lijksreis, besloten mynheer en mevrouw de Back, benevens mijnheer van Tholen en Clare hen een eind te vergezellen. Wel had het veel moeite in dat ze Prince, Hoef hamer, Jager, Fortuyn Droogleever, pe heer vau Noothoven van Goor en de Voorzitter) werd beslo- gjOg ten het voorstel aanstonds in behandeling te nemen. De heer Noothoven van Goor deelde daarop mede dat hij zich van discussie en stemming over het voorstelIJssel de Schepper onthouden zou. De meerderheid van den Raad, die wellicht in gelicht was van 1 beslissing kunnen nemeu, met de minderheid zulks niet het geval. De heer IJssel de Schepper constateerde dat het punt van de verbetering van de schoollokalen, door den heer van Goor aangeroerd, wellicht in dit voor stel eenigszins anders geredigeerd was, als in dat van 10 November jl. spr. stelde er prijs op te ver klaren dat de bedoeling volkomen dezelfde was I De heer van Iterson zeide het voorstel van den beer IJssel de Schepper ondersteund te hebben, daar hij overtuigd was dat, de redactie mocht eenigszins verschillen, de strekking van het voorstel dezelfde was als van het vorige. Het voorstel van deq hper IJssel de Schepper wordt daarop in stemming geAracht en aangenomen met 9 tegen 4 stemmen, die der hh. Hoef hamer, Fortuyn Droogleever, Koning en de Voorzitter. De hh. Prince, Jager en Noothoven van Goor bleven buiten stemming. Bij den Raad kwamen nog in: 1. Eene aanbeveling van B. en W. voor 2 Leden der Commissie van Toezicht op de Zweminrichting, -n -1- T- TI-j::i_ -I- I- niet hadden aangenomen. voor J. F. C. W. ADELS. H. J. IWES. R. K. BOEKMEIJER. C. C. J. van MIEROP. De Voorzitter stelt voor deze aanbeveling ter visie 1 lorrrfün Veen geeft daarentegen in overwe- J in deze zitting te doen plaats hebben, met het oog op het vergevorderde seizoen. De Voorzitter zegt dat er heden een geest schynt te heerschen van Mafdoen*. Hij is niet voor een GOl’DA, 1 Juli 1892. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad, die door 16 leden werd bijge- woond (afwezig was de heer Oudyk wegens onge steldheid) kwam een voorstel in van Dr. H. IJssel de Schepper (mede-onderteekend door de hh. Dr. F. H. G. van Iterson, W. Lotsy en D. Q. van Vreumingen) tot reorganisatie van de Tweede Bur gerschool voor meisjes, naar aanleiding van schikking van Gedeputeerde Staten tot verni w van het raadsbesluit van 1 Maart jl. betreffende die School. De strekking van dit voorstel was geheel dezelfde als van dat, hetwelk aanleiding gaf tot bedoeld raads besluit. Alleen waren de punten, waaromtrent Ge deputeerde Staten bezwaren hadden geopperd, en die van ondergeschikt belang mochten worden geacht, daaruit gelaten. De Voorzitter stelde voos dit voorstel te stelle*» in banden van B. en W. om bericht en raad. De heer Straver daarentegen stelde voor het dade lijk in behandeling te nemen, wijl aan de bezwaren van Gedep. Staten was tegemoet gekomen en met bet oog op de verandering van lokalen een spoedige beslissing wen schel ijk was. Een korte discussie volgde, waarbij de Voorzitter het wenscholyk oordeelde de stukken nog eens te overwegen, terayl de heer Noothoven van Goor meende (met zekerheid kon spr. het niet zeggen, daar het heden voor ’t eerst was dat hij van het voorstel kennis nam) dat de verandering van school lokalen bij dit voorstel verder ging dan bij dat van November jl. De beleefdheid tegenover de raadsleden die de zaak nog eens wenschten te overwegen, bracht z. i. mede, dat de zaak niet heden werd behandeld. Met 9 tegen 7 stemmen (die der hh. Koning, Clare meêkreeg, maar mynheer de Back liet niet af, want hij wilde haar aan den invloed die mevrouw van Broughelen zoo nadeelig op haar uitoefende, bepaald onttrekken. Ze gingen gezamentlijk naar het lieve Kleef, en hier namen ze afscheid van het jonge paar. Mijnheer de Back had met zijn gewoon knip oogje, voor den aan vang der reis beloofd dat ze de jongelui piet lang met hun gezelschap zouden kwellen. Clare droeg den rouw over haar dierbaren Izaak, en menigeen der bezoekers die in grooten getale daar ’s zomers vertoeven, vroeg wie dat lieve jonge meisje was, dat zoo somber rouwde. Toch scheen het of de lachende natuur en de verandering van luchtgestel, een weldadigen invloed op haar hadden, ten minste mevrouw de Back bespeurde in hare on derlinge gesprekken dat ze haar ouden goeden invloed op haar herkreeg, en de zucht tot dweeperij meer en meer op den achtergrond geraakte. Twee jaren lang droeg ze den rouw over den ge liefden gestorvene, en niets kon haar bewegen dien voor dien tijd af te leggen en weer in het publiek te komen. Toch bleek het dat haar daarom de jongelieden nog niet vergaten, want meer dan eens had ze eene moeielijko ure door te staan, hoezeer ze zich ook terugtruk. Ze logeerde tegen ’t laatst van dien tijd eens by hare zuster Belle, en meer dan ooit leerde ze haar zwager waardeeren, dien ze trouwens reeds lief had gekregen toen hij zoo trouw haar geliefde verpleegde. Het was Belle’s aard niet om veel aan feesten deel van voorstelIJssel de Schepper onthouden dadelijke benoeming en vreest dat het seizoen reeds - ote ver gevardAwl <i«n ,i»f .i« -i het voorstel, mocht dadelijk daarin een kan doen. i ...f.wa8

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1