FEESTVIERING Weerbaarheids-Vereeniging „BURGERPLICHT". verxekering rich verplicht. In art. 5 laatste alinea staat namelijk dit te lezen „de besteder houdt de verzekering tegen invalidi teit en ongelukken van opzichters, onderbazen en werklieden, welke op het werk hetzij middelgk of onmiddelgk in dienst van den aannemer werkzaam «jjn, aan zich. De aannemer is echter verplicht aan het einde van iedere week de namen der werklieden die in de afgeloopen week hebben gewerkt, op te geven, met vermelding van het aantal werkuren, dat elke man van dag tot dag heeft gewerkt. De for mulieren, welke den aannemer gratis worden ver strekt, zullen door dezen gewaarmerkt worden inge diend. Nadeelen uit verzuim van gebrekkige of niet tijdige inlevering daarvan zijn voor rekening van den aannemer. Wij brengen, wegens de zeldzaamheid van het geval deze bepaling onder de aandacht van onze lezers Weekblad van Woerden.) De Cursus voor stijl en orneraentleer die in het Museum van Kunstnijverheid kosteloos zal gegeven worden, tendienste van hen die proeven van be kwaamheid wenschen afteleggen als meester en gezel zal, zal geopend worden Donderdag 14 Juli 's avonds 7 uur en voortaan eiken Donderdag door den Con servator van genoemd Museum gegeven worden. Tot het bijwonen van dezen Cursus hebben zich reeds 35 deelnemers uit Amsterdam, Alkmaar, Haar lem en omstreken aangemeld, terwijl nog tot 14 Juli gelegenheid bestaat zich tussche^ 10 en 4 uur te doen inschrijven bij den Custos van het Museum. bij gelegenheid van het 25-JARIG BESTAAN der Gisteren was de laatste dag van de feestviering die van 2629 Juni onze gemeente opvroolijkte, welke aanving met den Eere-wedstrijd waaraan werd deelgenomen door hen die bij den vroeger vermelden wedstrijd de hoogste prijzen hadden behaald. De uitslag wordt hieronder vermeld. Des middags had iu de Sociëteit „Ons Genoe gen" de uitreiking der prijzen plaats. Bij die gele genheid was in den tuin dier Sociëteit een Matinée Musicale van het Muziekcorps der Schutterij. Ge noemde uitreiking had plaats in de zaal „Kunst min", daartoe smaakvol gedecoreerd, waarbij het portret van den heer D. W. Westerbaan, die tot de oprichting der vereeniging zooveel heeft bijgedragen, een eereplaats innam. Een zeer talrijk publiek van dames en 'neeren was tegenwoordig, waaronder verschillende autoriteiten, o.a. de Burgemeester onzer gemeente. Do Eere-Voorzitter der Regelings-Cornmissie, de heer H. W. G. Koning opende de plechtigheid (nadat de muziek het volkslied had doen hooren) met de volgende toespraak Dames en Heeren Het is mij recht aangenaam, zoovelen hier te zien, tot bijwoning der Prijsuitdeeling en al zijn er onder U verscheidene belanghebbenden met genoegen zie ik ook vele belangstellenden, waarvoor ik zeer erken telijk ben. De viering van het Zilveren Feest der Weerbaar heids-Vereeniging „Burgerplicht" spoedt ten einde en wanneer de Prijsuitdeeling afgeloopen is, behoort dat feest wedor tot de geschiedenis. Vooral door ons, inwoners van Gouda, zal dat feest niet spoedig vergeten worden, waar zulke aan gename dagen werden doorgebracht en bgna een ieder medewerkte om het zoo goed mogelijk te doen sla gen. Daardoor heeft men het werk der Vereeniging met zoo guustigen uitslag helpen bekronen en zeg ik daar voor, uit haar naam, hartelijk dank. Ofschoon het velen Uwer boltend is, wil ik alsnog heriuneren, dat aan den Wedstrijd ook verhonden was een Eere-Wedstrijd, die heden morgen heeft plaats gehad en waaraan is deelgenomen door hen, die op verschillende banen het hoogste aantal punten hebben geschoten. Volgens den uitslag van den Schietwedstrijd van 2629 Juni, kwamen daarvoor in aanmerking 18 personen, waarvoor waren uitgeloofd Een Eere-prijs en 4 prijzen. De uitslag was als volgt: Eere-prijs. E. H. Voisin, deo Haag, met 104 punten, Eerebeker met een kist Sunlight Zeep aangeboden door de Sunlight Co. te Rot terdam. 1ste prijs. J. van den Donker, te Rotterdam, met 104 punten, gouden medaille, aangeboden door de Vereeuiging tot Uev. vi»n 's lands Weerb. (korps kon. Scherpsch.) te Rotter dam. 2de A. C. Cosijn, te Gouda, met 101 punten, Gezichten van Gouda, aangeboden door de Stad Gouda. 3de H. v. Wijngaarden, ter Gouda, met 99 punten, een cognacstel, aangeboden door de Vereeniging. 4de Mevr. .Waldeck-Welsink, te Loosduinen, met 96 punten, een Luxelampje, aange boden door de Vereeniging. Welke winners ik gelukweusch, met de opnieuw behaalde zege. Wanneer men nu een terugblik slaat op den ge houden wedstrijd dan zal geloof ik een ieder en vooral de beste schutters, het met mij eens zijn dat er over 't algemeen goed, maar niet uitstekend is geschoten. Hangt dit dikwijls van mot te verklaren omstan digheden af, gelukkig kunnen wij een begrijpelijke reden opgeven en wel i'e sterke wind die op den 27en er» 29en Juut "dwars door de baan woei, zoo dat zelfs de beste schutters niet geheel meester wa ren van hun schot, en verscheidene geen prgs of slechts een gericgen prijs zulleu ontvangen. Moge U dat eenigzins bemoedigen gij allen die met ledige handen terugkeertblgft de lust be houden om U te oefenen, in het vertrouwen dat gij een volgende keer gelukkiger kunt zijn en in de overtuiging dat gij u toch niet alleen oefent om prij zen te winnen. Het aantal persoueu die aan den Pers. Wedstrgd deelnamen, bedroeg 179 en wanneer ik nu hier buiten andere prijzen 75 voor dien wedstrijd voor mij heb staan, valt het niet to ontkennen dat de kans tot het behalen van een prijs lang niet on- i gunstig was, en doet het mij genoegen nog aan een j groot aantal, prijzen te kunnen uitreiken. Daardoor werd de Vereeniging in staat gesteld, 1 doordat een aantal personen, van hunne belang stelling blijk gaven en ook wilden toonen, het vrij willig oefenen in het juistheidssohieten op prgs te stellen. Bij de opening heb ik reeds verscheidene ge noemd eu dankgezegd, lant ik daarmede kunnen voistaan. Bij de uitreiking zal ik evenwel den naam van den gever of geefster vermelden, moge men in die vermelding, tevens eene hartelijke dankbetuiging zien. En thans wensch ik over te gaan tot de Prijs uitdeeling. Voor dat daartoe werd overgegaan vroeg de heer Lohman, uit 's-Gravenhage, het woord die de Ver eeniging „Burgerplicht" alle hulde bracht voor de wijze, waarop de wedstrijd was op touw gezet en had plaats gehad. Hadden zij, die van elders daar aan deel kwamen nemen, een goede verwachting daarvan gehad, inderdaad, deze was verre overtroffen Spr. meende daarom der Vereeniging hartelijk dank te mogen zeggtm voor de uitstokende receptie. In gedachte drukte hg haar een lauwerkrans op het hoofd en waa- in het vervolg quaestie zou zjjn van het uitschrgven van wedstrijden, zou met alle recht kunnen worden gezegdGa naar Gouda en leer daar hoe zulke feesten moeten worden ingericht 1 Spr. gaf „Burgerplicht's Bestuur namens alle zus terverenigingen de verzekering van aller erkente lijkheid Vervolgens vroeg de heer H. C. Waldeck, uit Loosduinen het woord om namens de afdeelingen der Schutterijen, die aan den wedstrijd hadden deelge nomen eveneens een woord van dank te spreken voor de ontvangst. De wedstrijd mocht inderdaad uitstekend geslaagd heeten Er is, zeide spr. een oud-Hollandsch spreekwoord, dat zogt„Men moet roeien met de riemen, die men heeft" en dit in aan merking genomen heeft „Burgerplicht" bij het roeien een eersten prgs behaald. Spr. verklaarde dat het feest de meest aangename herinueringen achter laat en eindigde met een hartelijken wensch op den voort durende bloei van de gemeente Goudadat 't Gouda steeds welga Een daverend applaus volgde op deze woorden, waarop tot de prijs-uitreiking werd overgegaan. Achtereenvolgens kwamen nu alle prijswinners voor de Bestuurstafel om de prijzen in ontvaugst te nemen. Zij die de eerste prijzen hadden behaald, werden met fanfares der muziek en applaus der aanwezigen begroet. De uitslag der prijsuitdeeling is als volgt: ie prijs. J. van den Donker, Rotterdam, pendule, aangeboden door de Gemeente Gouda. 2e J. C. Rust, den Haag, gouden remontoir, aangdboden door den heer Mr. A. A. van Bergen IJzendoorn. 3e J. J. Becht, den Haag, zilveren beker, aangeb. door den heer G. H. G. de Lange. 4e H. A. Bremekamp, Dordrecht, gouden remontoir, aangeboden door de Scherps. Ver. Rotterdam. 5e N. S. Polak, Gouda, twaalf ijslepels iu etui, aangeboden door den heer J. M. Noothoven van Goor. 6e J, van Mens, Rotterdam, soezen bak, aan geboden door Het Varken. 7e I. Blauw, Rotterdam, beker, aangeboden door den heer H. van Wijngaarden. 8e Mevrouw WaldeckWelsink, Loosduinen, ontevreden kinderen, zonder aanleiding doen schreien. Zij groette onderdanig en kwam Galli op zij. Haren mond telkens met] haar voorschoot afvegende, sprak zij haastig met gébroken stem: lk hoop, ...t» -^eveii, juffrouw, dat ik wel dat u het mij zult vei wat ver ben gegaan. Ik mij, maar u moet weten, gevoel dat zelve; het spijt dat de mevrouw, nadat zij mij had weggejaagd omd.it ik achter al hare streken was gekomen, haren man heeft op de mouw gespeld, dat ik gestolen had, oni mij zwart te maken voor bei geval dat ik klappen mocht. De portierster kan getuigen of het waar is. Jat kookte altijd nog daar binnen; het moest er t it den eenen dag of den ander. Zij heeft zeker geiegd, ik hoor het van hier, dat haar dochter niet naait het kind van een dievegge j ss ik dat, dan was ik nog j Teraeen vrouwspersoou dat neen, laat mij begaan. Ik zou zijn haar man in eens In hem zoo te sarren. Maar een schande is, en ontkent alles van de wereld. Dan riep werp me uit het raam, en en werd hij bang en dan Alles om het kind, begrijpt tijd het hem af te nomen, brengen, en dan stond hij een lijk en dan hield hij handen, alsof het barsten mocht zitten. En al een boel beter dan zij. ze is. Ik ken ze! Neen, zeg maar, dat het beter de hersens iu te slaan d; zij doet, dat het met het brutaalste gezich zeIk vergiftig meik dan schoof ze het open werd alles weer bijgelegd u? Ze bedreigde hem a het 's nachts stil weg te te smeeken zoo bleek ah ziju hart vast met beidt zou. Het was niet om aan te zien, dat kan ik u zeggen. Zoo'n slangenvelZe is niet waard, dat men haar de hersens inslaat. Zie maar wat ze lang zamerhand van hem gemaakt heeft't is niets meer Het kind! altijd het kind! Als het kind maar niets bemerkt, daar doet hg alles voor. Altijd hetzelfde liedjeVerbeeld u, dat hg zelfs de dienstboden om kocht, opdat zij den mond zouden houden. Dan wachtte hij totdat ze uit was, om het kind aan te halen en kon uren met haar op den schoot zitten; want het te liefkoozen terwijl zij het zag, daar zou hij wel op gepast hebben. Zij verweet hem, dat hg het kind bedierf, het verkeerd opvoedde; dan was het dit, dan was het dat; ze maakte een leven als een oordeel. Leelijke draak! In vijf maanden heeft zij mij geen enkel glas wijn gegeven Op dit oogenblik, bij het inslaan van een steeg, versnelde Galli den tred, in de hoop, dat de vrouw achter zou blijven, maar deze, aangemoedigd door de nieuwsgierigheid, welke zij niet had kunnen ver bergen, bleef aan hare zijde en ratelde voort Een rijkelijkheid in huis, dat moet u zien bergen gerookt vleesch, het fijnste eten, het kan mevrouw allemaal niets schelen. En laat ze in haar eigen huis haar gang gaan, maar op school ook nog te komen commam]eeron> Het mensch heeft geen greintje gevoel. Heele nachten loopt die man zich te chagrineerenik heb het gezien, 's morgens, dat hij den geheeleu nacht niet uit de kleeren was ge weest. Oud en jong past toch al niet bij elkander. En dat kind zal het niet lang maken, dat zeg iku: dat leeft geen zes maanden meer. Hot sterft van hartzeer zoodra ze het te weten komt, als ze het al niet weet. Die arme man slooft zich uit om te verbergen wat iedereen wijd en zgd weeten zij wordt slechter met den dag. Daar zqn geen woorden voorl Zij vertelde, d#t ik de flesichen Marsala op dronk. Maar, jawel, het waren de vrienden van mevrouw, die er achter zaten, als de papa met het kind het Exercitieplein omwandelden. Op mijn woord, met hem had ik dikwijls te doen. Want er zit geen kwaad in. U had moeten zien hoe hij in zijn schik was, waaneer zij wat beter gemutst was en hem het kind wat op ziin knie liet houden. Je bloed kookt als je er aan denkt! Neen, mannen alleen kunnen zich zoo verlagen de vrouwen hebben meer eergevoel 1 De leerares beproefde opnieuw haar te ontkomen, voorgevende dat zij haast had thuis te komenmaar de vrouw hield haar bij eene mouw vast en dwong haar langzamer te gaan, (laar zij zich verontschuldi gen wilde. Geloof mij zeide zij met eone uitbarsting van teederheid, die het uitvloeisel was van baren beschonken toestand ik ben eene brave vrouw, eene goede moeder, zooals er weinig zijn. Ik drink een beetje.... dat doen ze allemaal; voor mijn kind zou ik mijn leven geven. Ik sla haar wel eens, maar dat is voor haar bestwilwant als zij tot trouwen komt, moet ze daar tegen kunnen. Wordt vervolgd.) Schilderij, aangeboden door Mevrouw Koning. 9e prijs T. J Ravestein, Rotterdam, een doos le peltjes, aangebocieu door den heer Mr. van Heusclt*. 10e A. C. Cosijn, Gouda, klokje, aangeboden door de Offi. Ver. Schutteig.' lie H, van Wijngaarden, Gouda, bloemstuk met coupes, aangeboden door de Vereeni ging „Burgerplicht". 12e J. Vuyk, Gouda, klokje, aangeboden door den heer C. H oogend ijk. 13e F. Z. Galjaard, Loosduiuen, zilveren salade lepel en vork, aangeb. door de Vereeniging „Burgerplicht." 14e J. d. F. don Boer, Rotterdam, twee beelden, aangeboden door den beer Van de Velde. 15e H. Hoffmann van Hove, Rotterdam, twee salon-puneeltjes, aangeb. door den heer A. C. Cosijn. 16e L. Kleyn, Rotterdam, zilver couvert, aange boden door de Vereeniging „Burgerplicht". 17e G. van Sillevoldt, Kralingon, twee zilveren j vleeachvorkjes, aang. door dhr. W. Begeer. 18e W. W. van der Vet, den Haag, twee kannen met zilver, auugoboden door den heer J. F. C. Pfiuco te Soest. 19e J. P. Langeveld van Aalst, Berkel, zilveren taarteuschepper, aaugebodeu door den heer D. iloogendgk. 20e T. C. Vuurman, Rotterdam, taartenbak, aang. door d. heer dr. H. IJssel de Schepper. 21e J. H. Crebas, Gouda, voorsnijmes en vork in etui, aangeboden door Off. dd. Schutterij. 22e C. M. van Wijngaarden, Gouda, fiches-doos aangeb. door de Vereenig. „Burgerplicht." 23e S. M. van Dusseldoip, Rotterdam, pièce de milieu, aangeboden door bet Varken. 24e I. L. van de Mortel, Leiden, zilveren beker, aangeboden door Oranje Nassau. 25e J. H. Keevcn Jr., Rotterdam, beeld op voet, aangeboden door het Varken. 26e C. C. J. van Mierop, Gouda, beeld, aan geboden door deu heer G. Prince. 27e J. L. Havelaar, Rotterdam, twee vazen, aangeb. door deu beer mr. D. N. Brouwer. 28e J. Ypelaar Jz., Gouda, vijf kistjes sigaren, aang. door de h. Van der Garde Vrijlandt. 29e Luit. G. van Straaten, Gouda, barometer, aangeboden door de Vereen. Burgerplicht. 30o W. Sliedrecht, Gouda, salontafel, aange boden .door den heer C. C. J. van Mierop. 3 le A. de Bruin, Schiedam, kaarten coupe, aan ;eb. door deu Maj. H. W. G. Koning. 32e Luitenant li. C. Fortauier, Gouda, rook tafel, aangeboden door den heer Mr. For- tujjn Droogleeve'r. 33e Luitenant-Kwariierra. C. W. F. Doorman, Gouda, bloempot vau Keuisch aardewerk, aangeb. door de heeren K. Jonker Zn. 34e A. J. Lafeber, Gouda, Pièce de Milieu, aangeboden door de Ver. Burgerplicht. 35e W. J. Jedeloo, Delft, eeu mand wijn, aan geb. door de hh. Roest vau der Hoop Co. 36e G. Soek, den Haag, een schilderij, aange boden door hh. Officiereu Infanterie 4 Big. 37e P. Leusvelt, den Haag, suiker schaaltje, aangeb. door Oefening en Vorm. den Haag. 38e B. Baron Mackay, Leiden, portretdrager, aangeb. door den heer A. J. Dijxhoorn. 39e D. Hoogmdijk, Gouda, twee vleeschvorkjes, aangeb. door den heer en mevrouw Waldeck. 40e A. Bosselaar, Rotterdam, salontafel, aan geboden door den heer T. P. Viruly Jr. 41e H. C. Waldeck, Loosduinen, kist chocolade, aangeboden door den heer A. Driessen. 42e 0 W. H. vun Bergen Henogouwen, den Haag, luxe schotel, aangeb. door den heer A. van Reedt Dortland. 43e L. P. van Lomtnel, den Haag, twee schil derijen, aangeb. door den heer van Oije. 44e 0 E. H. Voisin, den Haag, vgf kisten sigaren, aangeboden door deu beer van Mens. 45e W. A. L. van Miorop, Voorburg, 2 bekers, aangeboden door Pro Patria. 46e H. H. van Gogh, den Haag, een kistje sigaren, aangeboden door den beer Mr. Schim van der Loeff. 47e 0 A. C. Geitel, Gouda, 5 kistjes sigaren, aangeb. door den heer C. G. van der Post. 48e 0 M. van Winkoop, Rotterdam, barometer, aangeboden door de Ver. Burgerplicht. 49e Korporaal Snoek, Gouda, album met standaard, aangeboden door den heer James Willink. 50e Sergeant-Majoor Rietveld, Gouda, rooktafel, aangeboden door den heer A. Brinkman. 51e h A. van Veen, Gouda, likeurblaadje, aan geboden door der. heev A. Steensma. 52e J. p. Hooftmaü, Gouda, sigareukast, aan geboden door .den heer A. Dortland Jr. 53e prijs J. H. Bosman, Rotterdam, twee bronzen beelden, aangeboden door den heer J. W. Schouten. 54e P. Bisschop, Gouda, rooktafel, aangeboden door den heer A. Brinkman. 55e J, F. Weiter, Gouda, inktstel met vloeirol, aang. door eenigeOnderoff. en Korpor. Inf. 56e C. We. van de Velde, Gouda, aquarel, aangeboden door den heer A. C. Geitel. 57e ii Sergeant Frijlink, Voorburg, te'.efoonkast, aangeb. d. de heeren Dortland Hardijzer. 58e Majoor P. F. L. Waldeck, Loosduinen, kistje sigaren met muziek, aangeboden door den heer F. Grendel. 59e Luit. P. W. Bosboom, Gouda, thermometer, aangeb. do ,r den heer A. K. van der Garde. 60e J. P. Mul, Gouda, fiches-doos, aangeboden door de Vereeniging Burgerplicht. 61e F. Jansén, Gouda, thermometer, aange boden door don heer Lulius vau Goor. 62e n W. F. Moody, Rotterdam, inktkoker, aan geboden door deu heer G. C. de Vooijs. 63e A. Becht, den Haag, likeurblaadje, aan geboden door de Ver. Burgerplicht. 64e Julius Egeuer, Rotterdam, sigarenstandaard aangeboden door Mej. A. A. M. de Lange. 65e a H. W. J. Burgers, Rotterdam, sigarenkast aangeboden door Maj. H. W. G. Koning. 66e J. G. Lohman, den Haag, bierpot aange boden door den heer G. Jochman. 67e I. H. Nell, Rotterdam, parapluie standaard, aangeboden door don heer Th. Schmidt. 68e C. Nieuwlaat, Berkel en Rodenrijs, revolver, aangeboden door den heer J. IJpelaar. 69e J. F. Martin, Gouda, een Macquart bouq., aangeboden door mej. wed. A. Quant. 70e a H. Berlijn, Gouda, sigarenbakje, aangeb. door de Ver. Burgerplicht. 71e J. van de Laak, Gouda, brievenhanger, aangeboden door (Dn heer J. J.van Bemmel. 72e a J. J. van Bemmel, Gouda, Goudsche sprits, aangeboden (kor Gebr Kamphuijzen. 73e Kapitein G. P. Cberiex Ar., Gouda, Goud sche sprits, aang. door Gebr. Kamphuijzen. 74e N. M. Montauban van Swijndregt, Rotter dam, Goudsche sprits, aangeboden door Gebr. Kamphuijzon, 75e A. Steensma, Gouda, Goudsche pijpen, aangeboden door den heer Van der Want. FLOBERTBAAN VOOR DAMES. le prijs. Mevrouw L. Steensma—IJsselstijn, Gouda, bloempot, aang. door den heer H. A. Potter. 2e Mejuffrouw M. Ph. deJongh, Rotterdam, werkmandje, aangeboden door de Veree niging Burgerplicht. 3e a Mevrouw Geilel-Schoneveld van der Cloet, Gouda, lampje, aangeboden door de Ver eeniging Burgerplicht. 4e a Mejuffrouw M. lioogendijk, Gouda, klokje, aangeboden door de Vereenig. Burgerplicht. 5e Mejuffrouw Agnes Noothoven van Goor, Gouda, werktaschje, aangeboden door de Vereeniging Burgerplicht. 6e Mejuffr. M. J. Hoogendijk, Waddinxveen, photcg. op standaard, aangeboden door de Vereeniging Burgerplicht. 7e Mevrouw J. Levedagde Jong, Gouda, pholografie, aangeboden door mevr. Geitel. 8e Mejuffrouw A. de Lange, Gouda, speldje, aangeboden door de Vereen. Burgerplicht. 9e a Mejuffrouw C. Knaap, Gouda, phofografie, aangeboden door de Vereen. Burgerplicht. 10e Mejuffrouw H. Cosijn, Gouda, broche, aangeboden door de Ver. Burgerplicht, lie Mejuffrouw S. C. Jonker, Gouda, servet ring, aangeb. door de Ver. Burgerplicht. 12e Mej. F. Coster, Gouda, bloemenmandje, aangeboden door Ver. Burgerplicht. 13e Mej. L. van Epeuhuysen, Zwijndrecht, oudeurstel, aangeboden door Ver, Burgerpl. De heer Koning sprak na afloop daarvan het vol gende En zoo is hiermede de prijsuitdeeliag af geloopen eu wensch ik allen geluk die in dezen wedstrijd een prijs hebben behaald en daardoor tevens een aandenken meenemen, aan dit zoo goedgeslaagde Zilveren Feest. Weerbaarheids Vereeniging Burger plicht Eenige maanden zijn verloopen sedert het oogenblik waarop door U besloten werd, het 25 jarig bestaan uwer Vereeniging, door een Prov.- Sch iet wedstrijd te herdenken. Het was uw aller wensch een ieder die daaraan zou deelnemen niet alleen, maar ook niet deelnemers, recht aangename dagen te verschaffen. Onnoodig te herhalen hoezoer gij daarin geslangd zijt en ten zeerste zult gij erkentelijk zijn aan allen die daartoe'ht-bben meegewerkt. Daarom wil ik uit uw naam openlijk dank brengon aan den Minister van oorlog voor het ingebruik geven van tenten en het verstrekken van munitie aan het Gemeentebestuur, voor de verleende hulp bij de versiering van het feestterrein, aan den Garnizoens Commandant voor het beschikbaar stellen van Kaderen manschappen, aan HH. Officieren van het Garnizoen eu der Schutterij die als Baancom- mandanter. dienst deden, aan hen die zoowel in ffe Dames ah in de Heeren Flobert-baan zich zoo ver- dienstelgk hebben gemaakt, aan de Muziekcorpsen die ons zulke aangenamo uren hebben verschaft aan de Politie voor het handhaven der goede orde, aan de Dagbladen voor het geregeld vermelden van alles de feesten betreffende, in één woord aan allen die in meerdere of mindere mate, steun en medewerking welwillend hebben verleend. Maar vooial gij Mijnheer de Commandant en verdere leden der Regelings-Cornmissie kunt met voldoening terugzien op de dagen van 2629 Juni, gesteund "door led;n der Vereeniging o. a. de Heeren Gebrs. Steensma, D. Samsora, J. H. Cosijn, H. J. Neder- horst Jr., A. Jonker Kz., J. T. Martin, C. M. van Wijngaarden en H. Berlijn, hebt gij alles zoo uit stekend voorbereid en ingericht dat het niet anders kon, of een ieder moest voldaan zijn. De betrekking van Eero-Voorzitter hebt gij mij daardoor zoo gemakkelijk mogelijk gemaakt en ben ik daarover ten hoogste erkentelijk. Uwe namen behoef ik niet te noemen eeu ieder kent ze en vooral de loden der Vereeniging die met vol vertrouwen aan U de regeling hebben opgedragen, aan welke opdrcaht door U op zoo uit stekende wijze is voldaan. Uit naam van allen dan breng ik U een woord van rechtmatige hulde en betuig U allen hartelijken dank. En thans met nieuwe lust en nieuwen ijver voort wat men ook beweren moge omtrent bet doel en het nut van Weerbaarheids Vereenigingen, ik hoop dat gij getrouw zult blijven aan den naam uwer Vereeniging Burgerplicht. Ja burgerplicht is het. zich in vredestijd te oefenen om altijd in nood voor het Vaderland, vrijwilligers beschikbaar te krij gen die do krachten van Leger en Schutterij kunnen versterken. Laat dat uw streven zijn Moge uwe Vereeniging bloeien Moge uw zoo gewaardeerde Commandant, de Heer Kapitein G. H. G. de Lange, nog lang de Voor zitter, het Hoofd uwer Vereeniging zijn Moge het uwe Vereeniging ook verder welgaan Leve de Weerbaarheids Vereeniging „Burgerplicht"! Deze laatste woorden werden met geestdrift door alle aanwezigen herhaald. Daarop voerde de heer G. H. G. de Lange, Ka pitein Kommandant van „Burgerplicht" het woord en zeide ongeveer het volgende: Majoor-Kommandant der SchutterijEere-voor- zitter ^der Regelings-Cornmissie voor het door „Bur gerplicht" gevierde feest Toen wij eenige maanden geleden het besluit na men bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan onzer vereeniging een Provincialen Schiet-wedstrijd uit te schrijven een Nationale wa9 helaas! onmogelijk daar wij slechts over ééne baan op 150 Meter kon den beschikken was het ons eenparig verlangen U als Eere-voorzitter te zien optreden. Toen dan ock do heer Cosijn, als secretaris der Rrgelings- Commissie en miju persoon zich bij U vervoegden om U te verzoeken het Eere-voorzitterschap te wil len aanvaarden, was het ons hoogst aangenaam dat gij U daartoe bereid verklaarde en het was inder daad een blijde mare, toen wij Uwe aanvaarding daarvan aan de Vereeniging konden mededeelen. Van dat oogenblik af aan hebt gg ons trouw ter zijde gestaan met Uw steun en medewerking. Het is ons een behoefte U thans medetedeelen dat wij U daarvoor zeer erkentelijk zijn en dit ten hoogste apprecieereu. Vergun ons U aan het gevierde feest een klein aandenken te overhandigen, bestaande uit photografiën op het feestterrein genomen Beoor deel het geschenk niet naar de geringe waarde maar naar de hartelijke gevoelens, waarmode het U gegeven wordt. Mocht eenmaal do nood aan den man komen, (wa God verhoeden moge dan zal het ons een voor recht zijn, ouder uw vaandel te mogen dienen, daar wij U hebben leeren kennen als een goed en recht vaardig chefWij leerden U opnieuw kennon als een groot vriend van bet Oranjehuis en als een trouw onderdaan van H. M. Koningin Wilhelmina. Ik meen niet beter te kunnen doen dan te eindi gen met een uitnoodiging tot alle aanwezigen om een Leve de Koninginaan te heffeu. Met de meeste geestdrift werd daaraan voldaan en een Leve de Koningin klonk uit volle borst door de zaal. Nadat de heer Koning voor het ontvangen blijk van sympathie dar^k had gezegd, verscheen voor de bestuurstafel een deputatie uit de Loden van „Bur gerplicht" bestaande uit de hh. J. J. van Bemmfl en H. Berlijn. On-ler een hartelijke toespraak van eerstgeuoemden overhandigde deze den heer de Lange een kenrigr V ooraitters-hamer.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2