ien haar Vader. ÏW ol of aange- voortdnrend et beroemde s,” Huldeelt, 3 dagen tijd nste pjjn te gevoeligste van urnen, 1892. Woensdag 20 Juli. N° 4889; BINNENLAND. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. FEVILLETO IV. vervoer plaats; tweede jaar den ’s Mid- nderdag. breinen. hels, etc, gebruik van u aanwezig, penseel. uli tol en ie, rdain P. en Jieren, is. .22 's av. .36 .54 .53 .22 .35 .21 De inzending ran advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. (I7i7 het Franach.) hij haar het doel De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prys per drie maanden ie 1.2^, franco per post 1.70. van twee personen Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. tel 50 ets. N, Coiffeur, v. TÜIJLL en ts. 12, Haarlem, UTTER, KLM»). GOUDSCHE COURANT. Do kermis te Berg-Ambacht zal voortaan slechts drie, in plaats van vijf dagen duren. Dit jaar zal zij gehouden worden op 17, 18 en 19 Augustus a. s. Sinds 16 Juli wordt in den postloopdienst tusschen Schoonhoven en Berg-Ambacht, langs Ammerstol, voorzien door twee postboden, die elk één der loo- pen daags vervullen. Daarenboven zal elk hunner om den anderen Zondag vrij van dienst zijn. tegenovergestelde richtingzy zag hem nahij _u_ li:ic 0n volgde tO0n van den sjouwer. GOUDA, 19 Juli 1892. De Generaal-majoor H .F. C. Hardenberg, Inspec teur van het wapen der Infanterie, bezocht heden deze Gemeente, tot het bijwonen der oefeningen van het 5de Bat. 4de Reg. Inf. alhier in garnizoen. Gisteren morgen lag een Keulsche aak in de Bos- koopsche Brug van s’morgens 8 uur tot s’ namiddags 2 uur, doordat zij in Gouda aan het stoomgemaal water in lieten. In do Amaterdammer, Weekblad voor Nederland, schrijft de heer S. van Milligen het volgende Een nieuw voetklavier. Noot aankomende orga nisten is het pedaalspel van het grootste gewicht. Om dat te loeren, moeten zij op kerkorgels studeeren, hetgeen voor velen onbereikbaar is. Ik beschouw het dus als een groote aanwinst dat de heor A. Hoo- Nog geheel vervuld van haar ontmoeting te huis komende, zocht het meisje terstond al het schryfwerk van Giulia bijeen, in de hoop dat de heer Orveggi, wanneer hij eenmaal in het bezit daarvan was, niet meer op school terug zou komendienzelfden avond, hem op de gewone plaats aantredende, overhandigde zij hem het pakje. Hij kuste en betastte het, stak het vervolgens in den borstzak en voelde er telkens naar, om zich to overtuigen dat het er nog was. Georgina kwam juist voorbijhij nep haar, gaf haar een kus op hol hoofd 15' Het was het eind van Mei; de leerares Galli was op niets kwaads bedacht toen zij ’s morgens, met hare leerlingen de school verlatende, door de verschij ning van een spooksel aan den grond genageld bleef staan. Daar stond do heer Orveggi, bij den ingang van het voorhuis, op zijne oude plaats. Al wat zieleleed op een menschelijk gelaat kan uitwerkon, voordat het tot de onbewegelijkheid van den dood wordt versteend, had het op het zijne uitgericht. Twintig jaren hadden zich in die paar binnen, trad haastig op de bank toe, maanden op dat hoofd opgestapeld; het verdriet had placht te zitten, en ”:*u hem gekromd, vergrijsd, vermagerd; het had zijne oogen doen inzinken, zijne tanden weggenomen, zijne beeuen geknakt, zijn voorhoofd gebogen als onder een ijzeren juk. Zijn verwaarloosde baird en lange haren en zyne versleten kleeren maakten hem on herkenbaar zelfs voor degenen die hem vroeger dagelijks hadden gezien. Niemand onder de ouders en bedienden, die hem omringden, scheen hem te herkennen. Ons is gebleken dat het bericht in ons nr. van Zaterdag jl. betr. eene bekendmaking van den bur gemeester van Katw ijk betr. den toestand der typhus aldaar op eene vergissing berust en onjuist is. -j -- -„.j uismnuu, (schreide voort, zonder zich de oogen af te wisse hen, terwijl zyne armen slap langs hem neerhingen en i hij strak voor zich staarde. Op straat gekomen, groette hij de leerares terloops en verwijderde zich ----o.... i in tegenovergestelde richtingzy zag hem na; hij heer Orveggi legde de handen op hare schouders aarzelde een oogenblik en kuste haar driemaal hartstochtelijk op het hoofd. 1 Daarop ging hij, door de leerares gevolgd, de school waar zijn kind placht te zitten, en in snikken uitbarstende, boog hij zijn hoofd er over heen, streek de wang langs de plank, kuste die, legde er de hand liefkoozend en eerbiedig op en bleef er een tijdlang op staren, zooals hij op eene doodkist gedaan zou hebben. Ten laatste kwam er een woord over zijne lippen met eene gebroken stem bracht hij, op de bank wijzonde, uit: Dit is het eenige wat mij overblijft, het eenige wat zij heeft aangeroerd Daarop zeide hij haar het doel van zijne komst; bij wilde de De haardos is bij musici vaak een zeer belangrijk deel hunner persoonlijkheid. Dat is ook de meening van den Heer Smythe, den Australischen impresario van den beroemden pianist Paderewski. Hij heeft daarom dien muzikalen Simson zich bij contract laten verbinden, zoolang hij in Australië is, zijn haar niet te laten knippen. g aan- (Een op ervaring steunende verklaring dat ■’•1 van het pedaal het mecaniek van het klavier in geen enkel opzicht beschadigt, acht ik in het belang van de uitvinding nog wel gewenscht.) De prijs 40) is zoo laag in verhouding tot de i waarde van dit klavier, dat niemand zich daardoor i behoeft te laten terughouden. Dit pedaal wordt ook ten zeerste aanbevolen door de hh. M. H. van ’t Kruis, J. B. Litzau, G. B. van Krieken, G. H. Vijgeboom en Joh. Schravesande allen organisten te Rotterdam. By den 3n nationalen Schietwedstrijd der Ver- eeniging van Nederlandsche Scherpschutters, gehou den te Hoorn van 1923 Juni hebben de hh. H. van Wijngaarden en C. M. van Wijngaarden opnieuw hun goeden naam als flinke Schutters gehandhaafd en zijn eervol uit het strijdperk getreden. Aanvankelijk scheen hij Galli niet te zien; toen trad hij waggelend met den hoed in de hand op haar toe. Zij had de kracht niet hem een stap te gemoet te gaan, en toen hij tegenover haar stond, wilde hij spreken, maar kon geen woord uitbrengen hij schreide in stilte, en hijgde hevig met open mond en halfgesloten oogen, gelyk een kind. De onder wijzeres onderdrukte hare aandoening en trachtte hem wat moed in te spreken. Hij schudde wanho pig het hoofd. De leerlingen zagen hem ontroerd aan. Hij keek ze allen, de eene na do andere, met betraande oogen, maar met belangstelling aan, alsof hj iemand zocht. Op eens stak bij de hand uit en trok Georgina uit de ry der scholieren naar zich toe. Het kind deed verschrikt een schrede achteruit, maar zoodra zij hem herkende, was zii gerust gesteld. De genboom te Rotterdam een voetklavier heeft uitge vonden, dat aan iedere piano kan bevestigd worden, zoodat ieder zich tehuis de noodige vaardigheid en vooral de noodige zekerheid in voetencoloratuur kan verwerven. Bij den heer Duwaer, Rokin te Amsterdam is dit instrument te bezichtigen dat door beknoptheid en practischen eenvoud een zeer gunstigen indruk maakt. Aan de z. g. tuimelaars zijn koorden bevestigd, die - v 1 en een of twee minuten bevestigd en losgemaakt Toen ik deze uitvinding voor het eerst onderzocht 1 - - r weer __j een was dit gebrek echter geheel verhol- Zondag waren ter sporttentoonstelling te Scheve- ningen 3333 betalende bezoekers. Van 10 tot 16 dezer gingen 28,331 en sedert de opening J 66,150 personen door de tourniquets. Gisterenochtend werd door een koopman in groen- ten bij do politie te Rotterdam aangifte gedaan, dat zijne roeiboot, inhoudende 5 manden aardappelen, eenige groenten en eieren, welke aan het Westnieuw- o w land had gelegen, verdwenen was. De boot was aan in verbinding gebracht worden met het klavier een schip gemeerd geweest en had tusschen 5 of 6 in 1.. andere bootjes ingelegen, welke later in de Oude- i kunnen worden, haven drijvende waren gevonden. Het toeval wil r" o echter, dat zich gisteren namiddag bij den broeder bleek mij dat de koorden, wanneer het klavier den bestolene, te Kapelle a/d. IJsel woonachtig, gesloten was de tonen deden rammelen. Bij -1 aanmeldden, die eene roeiboot met tweede bezoek LU. aardappelen en groenten te koop aanboden. Alvo- pen, zoodat ik den heer Hoogenboom met zijne uit rens den koop te sluiten, vergezelde hij beiden naar vinding ten zeerste geluk wensch en die krachtig de boot, doch bemerkte aldra, dat zij veel overeen- I beveel. (Eêü - komst had met die van zijnen broeder, waarom hij, I het bespelen de zaak niet vertrouwende en„ tegen beide personen argwaan koesterende, den rijksveldwacht waarschuwde. De verkoopers, nu ook op hftnne hoede, namen de vlucht en roeiden met de boot naar de aan de over zijde liggende gemeente Krimpen, alwaar het den gewaarschuwde» rijksveldwacbter des ondanks mocht gelukken hen, met behulp van den gemeenteveld wachter van Krimpen, in te halen en aan te houden. Zij zijn gisteren namiddag met de roeiboot naar Rot terdam gebracht en ter beschikking der justitie gesteld. leerares om hare schriften vragen, als deze er nog wezen mochtendit was alles. Zy beloofde hem die te brengen. Eensklaps, als gevoelde hij ziju on geluk hier heviger dan ooit te voren, kreet hij O, mijne Giulia! mijne arme Giulia! mijn kleine engel! en boog zich opnieuwi over de bank, en bedekte die met kussen. De onderwijzeres richtte hem met krachtsinspanning op, en in dat oogenblik bespeurde zij aan zijnen hals het litteeken van het scheermes, dat haar deed huiveren. Zij verlieten te zamen het vertrekhij zag niemand, terwijl zijne armen slap langs hem neerhingen

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1