GEN ïlge 3 I ver *ukte N° 4897. Vrijdag 29 Juli. 1892. Nieuws- en BINNENLAND. Co. rdain. VER1T iherij Koning Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. XG. FEUILLETON De inzending van 1 It ie St US door :ii Zn. da. 6) advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. Afionderlgke Nommers V IJ F CENTEN. Sylvia weer to (Uit het i'rmwh.) II. 1 So. 73. N 8r Zoon. 11 bljjven en 1 bewerkt, ifgeleverd Bovendien worden alle Advertentiën gratii opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. der Zelf- nitspat- erven van kenook len, Tafel- i geperst, lies, Kan- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. goudsche courant Eelschnp am. SEEL, ieel ADVERTEN TIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. naar de ro- F. Reuter, JNKERMASN. 8 uur. in zijn hoop om GOUDA, 28 Juli 1892. De Generaal-majoor Hennus, Commandant der le divisie Infanterie, bezocht heden deze Gemeente tot hot houden eener inspectie over het 5e Bataljon 4e Regiment Infanterie, alhier in Garnizoen. b. Prps irschrik- ?d lydt, ing, die van een het Ver- trkt 34, bedrag, i boek- i blijdschap was en zien meer schrik. Hij had trouwens den afgelegd, bijna i man, met een luide stem en uitgestoken breede hand, en die hem vroolijk met een vrij sterk yankee-acccnt toeriep „O, dat is oen heerlijke verrassing!” Norton’s stem klonk als een trompetgeschal. «Omhels mij toch en ga zitten, beste! En welke goede wind voert u hierheen De beide mannen zagen elkander een oogenblik aan met onwillekeurige nieuwsgierigheid, als lieden die bij zulk een stilzwijgende vraag de vervlogen jaren overspringen, en George Do Solis hervond tot zijn groote blijdschap, terwijl elke andere gedachte tijdelijk verdween, zijn vriend Norton, zooals hij hem verlaten had, stevig gebouwd, vierkant en breed, met schouders als een> lastdrager en vuisten als oen worstelaar. Het voorhoofdwaarvan de beenderen onder de huid als van steen leken, omlijst door rosse haren, die aan de slapen begonnen te grijzen, en de gladgeschoren, krachtige, oprechte lippen, de lange kinbaard, de van het hoofd afstaande ooren, de min meer puriteinsche klceding een lange overjas, om de groote, zware gestalte vastgeknoopt niets was bij den Amerikaan veranderden op ziju beurt onderzocht Norton met zijn grijze oogen onder zijn borstelige wenkbrauwen het gelaat van den markies en zeide vroolijk «Gij zijt nog steeds dezelfde!” «O ja! maar mijn huid is wat bruiner en mijn haar wat dunner geworden! Het reizen....” En waar kom» gij vandaan?” ir/ct. Te Ridderkerk werden bij de verkiezing van een lid der Proviirciale Staten uitgebracht 1906 stem men. Van onwaarde 8. De heer Havelaar verkreeg er 980, de heer Smit 912. Dinsdag-avond kwam de howler van het logement «De Stad Tilburg", te Rotterdam, tot de ontdek king, dat ten zijnen nadeele was ontvreemd uiteene een ijzeren spaarbankboekje, waarop een van 200U was ingeschreven, een bank- van 1000 en eenige andere bank- en munt- van 1 ‘J nog toe onbekend bedrag aan specie. Naar men verneemt, is de minister van oorlog met zijn legerontwerp daarom zoo spoedig gereed gekomen, omdat de daarbij voorgestelde regeling der strijdkrachten niet groot van omvang is en zich en kel bepaalt tot hoofdbeginselen, waarvan het voor naamste de invoering van den persoonlijken dienst plicht is. oud Rouaansche aardewerk samensmolten met de vergulde tinten der mezzo-arabische schotels; en op de tweede verdieping der villa, even weelderig ingericht als een hotel in de Champs-Elysees, vond George De Solis een lakei, die de deur van een ruime studeerkamer voor hem opende, waar een groot raam op de zee uitzag; op den drempel stond de jonge man voor een flinken, gebaarden, glimlachenden De heer D. A. Dupper Az. te Haastrecht heeft wegens vertrek naar elders als kerkvoogd der Ned. Hervormde kerk bedankt. Echte sympathie laat zich trouwens niet verklaren, i Als zij elkander voor het eerst in een salon gezien hadden, zouden zij elkander hebben lieigekregen, als zij even vrij hadden kunnen spreken als daarginds, waar zij zooveel dagen doorbrachten, Norton met uit leggen en Solis met luisteren. De markies herinnerde zich alles. En nooit had Norton laten blijken dat hij miss Harley kende. Misschien kende hij haar toen nog nietMisschien had hij haar later ontmoet, was verliefd op haar geworden, had haar ten huwelijk gevraagd.... Dat alles Zou George in zyn eerste gesprok met Norton te weten komen. Hij had een koortsige haast om hem te zien. Hem? of haar? Die vraag durfde hij zichzelf niet doen. Maar met de «bijna wreede” aanleg voor ontleding van hun binnenste, die sommige menschen bezitten, ge voelde hij, dat in zijn verlangen naar Norton meer niet vereischt wordt, wijl oefeningen bedoeld worden, die in de school kunnen geschieden. Over de gron den van aanvrage om vrijstelling voor 2 jaren, zal voor elke school afzonderlijk beslist worden (de aan vrage moet spoedig worden opgezonden.) De vraag of de Minister niet aan Ged. Staten van «alle" provinciën zou kunnen opdragen om oinnen 8 dagen aan de schoolbesturen bericht te zenden, dat model F is ontvangen, zal door Z.Ex. in over weging genomen worden, alhoewel de ambtshalve (kostelooze) aanteekening van den dienstbrief, waarin de modellen F zich bevinden, toegelaten is, (Standaard.') linnenkast, in zijne woning aanwezig, kistje, inhoudende een bedrag van 2000 biljet biljetten van 10, 25 en 40 galden, bevens een tot ‘.23 onbekend bedrag aan specie. Een onder zoek, door de politie ingesteld, leidde tot de ont dekking van het ijzeren kistje, dat teruggevonden werd in eene kist, toebehoorende aan een Israëliet, vermoedelijk een Rus, die sedert Zondag avond jl., met een land- en geloofsgenoot, met wien hij in dat logement vertoefde, die inrichting heeft verlaten zon der dat men weet waarheen. In het ijzeren kistje werd hot spaarbankboekje, waarop 2000 stond ingeschreven, teruggevonden, doch werd van het overige ontvreemde geld geen spoor ontdekt. Het kistje was door de dieven met geweld geopend, en de linnenkast, waarin het geborgen was, waarschijn lijk met een valschen sleutel geopend. De aan de voortvluchtigen toebehoorende kist is door de poli tie in beslag genomen en naar het bureau aan de Pauwensteeg overgebracht. Tot lid van den gemeenteraad te Oude water is gekozen de heer K. Sille (liberaal), met 132 van De heer Verheul Uit Den Haag wordt aan de N. R. Ct. gemeld Het is zoo goed als zeker, dat de Tweede Kamer na zich in September a.s. geconstitueerd te hebben, het ontwerp tot regeling van het kiesrecht ingediend zal vinden. De heenn ds. H. Pierson, voorzitter, en R. Derk- sen, secretaris van den Schoolraad, hebben bij den minister van binnenlandsche zaken 16 Juli een be- igesteld ge- zoek gebracht. Zij zijn door Z.Ex. zeer minzaam l_*__ ontvangen en verkregen de verzekering, dat de me degedeelde bezwaren tegen vak «j" van de wet op het L. O. ernstig zouden onderzocht worden. I Ook verklaarde Z.Ex. da» een afzonderlijk lokaal De generaal-majoor H. F. C. Hardonberg, inspec teur der infanterie, is plotseling zeer on[ worden. Heden is de toestand gelukkig iets beter en hoopt, men dat gedeeltelijke verlamming zal wor den voorkomen. Aan de Deli. Cl. wordt uit Atjeh gemeld dd. 14 Juni Gisteren avond rukte eene patrouille onder den 2en luitenant Dijkstra van Lampermei uit om eene bende Atjehers, die zich in hinderlaag had opgesteld bij Tjot-Iri (op de plaats waar wijlen luitenant Cornelissen sneuvelde), te verjagen. De Atjehers hielden moedig stand bij het vuurgevecht en ook bij den aanval. De commandant van Tjot-Iri, le luitenant Kesler, rukte ook uit zyne benting om de patrouille Dyk stra te ondersteunen. Er werd toen nog een aanval gedaan, waarna de Atjehers het hazenpad kozen. Bij die gelegenheid werden gewond de 2e luite nant Dijkstra (klewang-houw over den arm), de le luitenant Kesler (klewang houw op het hoofd.) Beide officieren hebben hunnen dienst hervat. Een in landsen fuselier word zoo zwaar verwond, dat hij niet lang daarna overleed. Een Eur. fourier had een schotwond in de lies en een in den schouder, zijn leven is in gevaarzes andere minderen werden door schoten en klewanghouwen licht gewond. De vijand liet 7 dootlen achter het aantal gewonde Atjehers is nog niet bekend. |iaj |rouwens ()en weg naar de villa Norton T" "Ts/T" T-afg^ö^d, bijna zonder er bij le denken, werk- mJh bJLbM I tuigelijk als bij instinct en hij stond voor de deur, gereed om aan te bellen en zelfs nadat hij reeds gebeld had toen hij zich nog afvroeg, of 1 het niet beter zou zijn naar Parijs te vertrekken en Trouville te verlaten zonder den man dien hij liefhad l en de vrouw, die bij in stilte en beschroomd had I aangebeden, weer te zien. i Hij was het nog niet eens met zichzelf toen hij in de kamer was, waar men hem gebracht hadhet speet hem dat hij gekomen was, bij bedacht, dat het beter was geweest voor haar en voor hem b?t verledene te laten rusten. Eeu fluitje klonk als een bevel aan boord van een schip en de knecht 1 wam binnen met het verzoek of «mijnheer de markies” hem wilde volgen. Voorafgegaan door den bediende ging De Solis eeu trap op met een gebeeldhouwde houten leuning, rijk of versierd met porselein, waarbij de kleuren van het gemeenteraad de 260 uitgebrachte stemmen, (katholiek) bekwam er 127.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1