Nieuw Bessensap EEUE DIENSTBODE. J. BREEBAART Lz. J. J. 7. d. SAUDEU. Bultenlandsch Overzicht. ADVBRTENTISN. KOSTHUIS met vrije KAMER. Burgerlijke Stand. Firma J. WFLTER. Magazijn van CORSETTEiV, ONDERGOEDEREN, WOLLEN en KATOENEN gezondheids Corsetten. Mevronw van NIJMEGEN SCHONEGEVËT" val plaats gevonden De bewoners van eon buis in de Kenaustraat wareu de stad uit en voor^de ruiten stond een briefje„afwezig". Plotseling hooren tot hunne£ verbazing op Zondagavond de buren geruobt in het onbewoonde buis. Men denkt aan inbrekers, zendt naar een oom vau den bewoner, die dea sleu tel had, roept politie en tracht in bet buis binnen te dringen. Dat ging evenwel niet gemakkelijk. De sleutel werkte wel, maar de grendel was op de deur geschoven en een in allerijl gehaalde smid kon er evenmin in slagen, der politie toegang te verschaffen. Wat nu gedaan Goede raad was duur. Men besloot over do schutting te klimmen en van achter in het huis to dringen. Met een sabel werd een ruit ingeslagen en welhaast was men binnen de wo ning en juichte men reeds by de gedachte aan een goede vangst. Dan wie verschijnt daar Het is de heer des huizes zelf, die, om des Maandags vroeg op zijn kantoor te Amsterdam te kunnen zijn, van buiten naar Haarlem is gekomen om in zijn eigen huis te overnachteu. Het gestommel dat de buren aan een inbreker hadden geweten, was door hem veroorzaakt. Zoo eindigde deze inbrekershisto rie, die velen der aanwezigen hartklopping bezorgde, met een hartelijk algemeen gelach. De politie trok af en de heer des huizes ging weer naar bed. Voor een rechter in Londen werd dezer dagen eeue vrouw gebracht, die reeds 249 malen was ver oordeeld wegens openbare dronkenschap. Dit zou de 2&0ste maal worden, want op den dag dat zij do gevaugenis, waarin zij zes weken was geweest, had verlaten, was zij alweer in „kenuelijkeu" staat op straat gevonden. In do gevangenis pastte zij al tijd voorbeeldig op en tot hare verontschuldiging deelde zij den rechter mede, dat zij wegens het lang durige schrale diëet iets- had gedronken, ten einde wat op te leven, maar dat de drank haar had be vangen, nu zij dien in zoo langen tijd en met weinig gevulde mag had gebruikt. De rechter stelde zijne uitspraak tot den volgenden dag uit. Toen kwam een philantbroop, die verklaarde voor de oude vrouw te willen zorgen en de rechter liet haar gaan. Droogmaking der Zuiderzee. De heer J. de Vries, buitengewoon opzichter bij het kanaal Amsterdam Merwede, schrijft het volgende in de Ingenieur Met belangstelling en spanning is zeker door ve len, doch vooral doof het groote getal belangheb benden bij de groote werken in ons Vaderland, het streven en werken der Zuiderzee- Vereeniging gevolgd. Nu dat streven en werken in tal vau belangrijke onderzoekingen, nota's en beschouwingen een vasten vorm heeft verkregen, en aan het hoofd vau het Departement van Waterstaai, Handel en Nijverheid de ingenieur slaat, die aan dat alles dien vorm heeft gegeven, zou uu de tijd niet gekomeu zijn, dat de vele honderden direct belanghebbenden, van de in genieurs,'" de opzichters, de nijvereu en handelaars af tot de werklieden toe, door een adresbeweging aan de Hooge Regoering en do beide Kamers der Sta- ten-Generaal aandrongen, om dit grootsche werk, waarmee hot bestaan en de welvaart van die allen en nog velen meer ten nauwste verbonden ziju, door de spoedige indiening en goedkeuring van eeu wets ontwerp tot een begin van uitvoering te brengen De waarschuwing van professor Telders in zijn redevoeringdat binnen enkele jaren, wanneer de der golveh verloren, de klokken, de bruidsklokken, bet luiden der mariagé-bell, de droeve klanken der rozenklok, waarvan de rozen verwelkt waren. Zij zag ook Norton aan. Zijn breede gestalte kwam uit tegen den helderen hemel naast de silhouet van kolonel Dickson, recht als een koppestaakRichard rookte een sigaar en Montgomery hield hem gezelschap. Toen do sigaar opgerookt was, zocht* Norton zijn gasten weer op. Eva gaf hem een glaasje kummel, terwijl dokter Fargeas met zijn laDge witte haren, zijn gladde kin en adelaarsprofitl een zilveren kelkje aan de lippen bracht en aan Norton verklaarde, dat hij ondauks zijn afkeer van sterke dranken, dezen cognac heer lijk vond. „In allen geval ia hij beroemd," zeide Norton. „In Noord- en Zuid-Amerika is Norton's cognac bekend!" voegde Montgomery erbij. „Overigens beste dokter, is hij uit Frankrijk af komstig," sprak Norton. „Dit moge u geruststellen. Cognac heeft nooit iets beters voortgebracht. Ik beb ze van oen scheepskapitein gekocht, die van zijn geheel fortuin slechts een vat van dezen cognac had overgehoudrD, waarvan hij geen afstand wilde doen. Misschien wilde hij zich erin verdrinken als Clarence in de malvezij. Ik heb ze hem tegen goud betaald. Hij heeft opnieuw zijn geluk beproefd. Het is bem tegengeloopen en de domkop heeft zich voor het hoofd geschoten, in plaais van opnieuw te beginnen, en de kans te dwingen om te keeren, wat niet alrtjd j nu onderhanden zynde groote werken voltooid zyn, er geeu honderden, maar duizenden werkloozen in alle rangen en standen der maatschappy zullen ko men, is niet overdreven. Wat moet er van die allen worden? Van de ambtenaren hoog en laag, die door jarenlange uit voering van groote werken een schat vau kennis en ervaring verwierven en zich in de gelegenheid ge steld zagen daardoor in het onderhoud van zich en de hunnen te voorzienvan al de kooplieden, han delaars, fabrikanten en aannemers, die door hun leveringen, fabrikaten en uitvoeringen voor zichzelven en tallooze werklieden het brood verdienen? Daarby nog in aanmerking ueiqende, dat in ons land groote kapitalen aan hulpmaterieel' voor de uilvoering vau dergelijke werken zijn vastgelegd, welker waarde, bij gebrek aan werk, tot de waarde van afbraak wordt teruggebracht. Zonder my in staatkunde of staathuishoudkundige beschouwingen te verdiepeu, die ik gaarne aan meer bevoegden overlaut, komt het mij voor, dat het tot stand brengen vau dit grootsche werk minstens evenveel, misschien zelfs meur zal te gemoet komen aan de bevrediging van de maatschappelijke noodeu van ons volk, dan de oplossing van de kiesrecht- quaestie e. a. Ik hoop, dat tia do eerste schrede van Minister Piersou, Minister Lely de tweede zal zetten, om met dit wetsontwerp op practische wijze voor een gedeelte in dtze uooden te trachten voorzieuing te vinden. Het zijn goede Vrienden des volks, die het uut- tigen arbeid en eeu eerlijk verdiend stuk brood be zorgen. Mocht de overweging van het bovenstaande, waar van do waarheid, naar ik veroudersiel, door niemand betwist zal worden, invloedrijker peisoneu dan schrij ver dezes bewegen, een adres als door mij bedoeld wordt op het getouw te zetten, dan zal do steun van allen, naar ik zeker vertrouw, hun niet ont breken. De „Alliance Israliéie Universale" heeft besloten aan de wereldtentoonstelling ie Chicago deel te nemen. Zij zal daarvoor beschikbaar stellen werkstukkeu uit hare scholeu, photogratieëu barer schoolgebouwen, producten der landbouwschool te Jaffa eu van het technische instituut te Jeruzalem. Ook aan histori sche documeuteu zal het niet ontbreken, die bestemd zijn het doel, de werkzaamheid en do verkregen re- sul Laten van genoemde instelling te toouen. De velddag van het Leger des Heils, Donderdag onder Vogelenzang gehouden, werd door een tien duizend personou bijgewoond. Op het terrein wemelde het van vaandels eu banieren en gruot was de geest drift toen generaal Booth verscheen, die door een stoet van misschien wel twee duizend heilsoldaten van het station was afgehaald. Op de estrade geko men hield hij eeue toespraak, waarin hij de geschie denis vau het Leger des Heils schetste. Op eeue andere estrade werd door mevrouw Oliphant-Scbooh eeue bijeenkomst geleid, die verscheidene malen hare toespraak met zang afwisselde. De generaal bevestigde eenige officieren, soldaten en matrozen vau het Leger. Laatstóedoeldeu zullen met een scheepje naar Friesland en Groningen zich begeven om daar werkzaam te zijn. Onder de aanwezigen waren ook dakloozen uit gemakkelijk, maar nooit onmogelijk is. Ik heb er soms berouw over, dat ik hem zijn alcohol heb afge kocht. Hij had zich er mee kunnen dronken driffken, dat zou hem getroost hebben en misschien leófde hij nog „Dat hangt er van af," zeide dokter Fargeas. „Do neiging tot zelfmoord staat soms volstrekt niet in verband met zedelijk lijden. Het is een kwestie van erfelijkheid. Ook daar speelt het atavisme een rol." Richard Norton stond met zijn glaasje cognac in de hand, en klopte zacht den doktor op den schouder. „Odie doktersdie duivelsche dokters, overal moeten zij de fataliteit bij te pas brengen 1" „Noodzakelijk. De theorie der erfelijkheid heeft in onzen tijd het noodlot der ouden vervangen." „Ea dus is de zelfmoord een kwestie van noodlot?" „Van een noodlottigen aanleg. Ja. Zeer dikwijls. „Gij gelooft dus niet aan onverdragelijk lijden, dat men van zich werpt als .eeri last, die ons te zwaar is?" „Mijn beste mijnheer Norton," antwoordde dokter fargeas, „ii^ geloof slechts aan drie on verdragelij ke dingenEllende, Ziekte eu Dood. En toch leeft de menschheid slechts om ze te leeren verdragen zonder zelfmoord tbegaan. Drommelsals men zich zou dooden om alles wat ons kwelt of leed doet, zou de wereld spoedig ledig zijn!" „L)us gij vindt het leven heerlijk?" Norton scheeu dokter Fargeas een of ander pes simistische uitspraak t6 willen ontlokken. Rotterdam en Amsterdam, die zioh zeer gelukkig verklaarden in hun nieuwen toestand eu de kapiteins Wesseling eu Laurier, welke aan het hoofd van de instellingen voor dakloozen iu genoemde steden staan, hoog roemden. Bij herhaling werd gebeden en gezongen, en voerde ook mevrouw Oliphnnt liGt woord alsmede verschil lende andere dames. De samenkomst kenmerkte zioh door grooten ernst ook bij hen, die niet tot het Leger dus Heils be hoorden. Zij maakte eon diepen indruk en geen zweem van wanorde was te bespeuren. Ongeveer acht dagen geleden stortte signor Marti- nelli, een jong Italiaan, uit de buurt vau Livorno, van de rots fe Monte Carlo in zee. Het vreeselijk verminkte lijk werd spoedig gevonden. De iloode had niet het geringste stuk vau waarde meer bij zich. Zyn broeder, die uil Livorno was overgekomon, kwam te weten, dat de ongelukkige binnen vier-en-t«intig uur aan de speeltafel 50,000 lire verloren had, maar kon zich niet verklaren waar een brillanten ring, het gouden horloge, benevens nog eenige voorwerpen van waarde gebleven waren. De politie vertelde hem, dat de zelfmoordenaar die waarschijnlijk verpand en de opbrengst verspeeld had. Signor Martinelli deed hiernaar onderzoek en kwam tot de ontdekking van een sohuamteloos woeker- en uitzuigingssysteem, dat daar in bijna alle cafe's in het openbaar in praktijk wordt gebracht. De kostbaarheden van den overledene waren bij een woekeraar, die zijn kantoor hield iu de achterkamer van het „Café du Paris», verpand gewqrden. Deze waardige heer had den ongelukkige op zijn gouden horloge met ketting, ringen enz., een gezamenlijke waarde vau 2000 frs. vertegenwoordigende, 400 francs geleend, eu wol onder de volgende „billijke" voorwaarde: „Het geld moet binnen 12 uur met een provisie var. 50 francs aan den leeuer terugbetaald zyn, of de verpande voor werpen gaan in diens bezit over." Signor Martinelli had do grootste moeite, om tegen een bijzondei hooge premie de zijn broeder toebehoord hebbende zaken terug te krijgen. In Mexico liet dezer dagen een kwakzalver bij bekkenslag bekend maken, dat bij oen raiddel bezat om oude dames weder jong te maker.. Ondanks den hoogen prijs, dien hij voor de kuur eisebte, hadden tal van meer bedaagde juffrouwen in de met kabalis- tiscbe teokeris vorsierdo zaal van den ouderdomsdokter plaats genomen. Hij lie' allen oenige poeders slikken eu zeide dat hij daarna de nieuwe ouderdom zijner patiënten zou opschrijven. Hij zou met de oudste beginnen en vroeg aan een der daines haar ouderdom. Zes-en-dertig jaar, luidde hot antwoord. De volgen den werden steeds jonger en de laatste was eindelijk 20 jaar. „Dames", aldus eindigde de kwakzalver, „ik kan tot mijn genoegen constateeren dat de kuur bij u allen gelukt is. Bij het binnentreden was de jongste uwer naar gissing reeds 10 jaar ouder dan de thans als hoogste door u opgegeven ouderdom. U zult mij wol loegeven dat eene vrouw van 36 jaar nog niet oud genoemd kan worden. Verzoeke om gunst en recommandatie." Een Amerikaansche Blauwbaard, Lawson genaamd, zal eerstdaags te Zacatecas, in Mexico, terechtstaan wegens het overtreden van eeu ouce wet, volgtns „Nu ja, volmaakt vind ik haar niet," antwoordde de dokter. „Maar de dood die er ten eiud aan maakt, is tachtig maal van de honderd akeliger, dan het lijden dat voorafgaat, en dan verkies ik, na beiden bestu deerd te hebben, het leven, hoe onaangenaam het soms ook is, boven die heerlijke verlossing, waarin geen verandering meer is te brengen. Dus, mijn waarde Norton, als gij soms verdriet hebt, denk dan aan geen zelfmoord, laat dien over aan domkoppen, zooals uw cognac-koopman. Maar gij behotft voor zoo iets niet bang te zijnGij zijt een gelukkig man „O," zeide de Amerikaan, „ik ben gewoon, met het noodlot te strijden Met een soort van uitdagenden, mannelijken hoog moed zug hij zijn vrienden aan, die den cognac van den kapitein proefden. Toen zeide hij, met al den trots van een self-made man, zonder de minste par venu's-verwaandheid „Ik zou evengoed kunnen leven van niets, als met mijn tegenwoordige uitgaven, en op mijn woord, ik heb slechts voor anderen behoefte aan de millioenen dollars, die het lot mij geschonken heeft." Het ongeloovig gemompel van Montgomery en de hoofsche tegenspraak van kolonel Dickson werden weldra afgebroken door den uitroep van den dokter: „O, het lot, het lot!.... En uw werk dnn, beste mijnbeer Norton, eu uw bekwaamheid en uw geduld?... Wordt vervolgd.) welke een weduwnaar niet meer dan negenmaal her trouwen mag. Lawson, een man vau 40 jaren, is al twaalf maleu weduwnaar geweest en onlangs voor de 13e maal gehuwd. Zijne vrouwen stierven allen evenals die van den boozen ridder in het sprookje kort na het huwelijk en Lawson bleef nooit langer dan een paar maanden weduwnuar. Zoo trouwde hij ongemoeid twaalf vrouwen; maar zijn 13o huwelijk bracht hem ongeluk aan. Men begon zijn veel vuldig woduwnaarschap verdacht te vindeu eu er werd een gerechtelijk onderzoek tegen hein ingesteld. Er waren echter geen bewijzen, dat de twaalf over leden vrouwen niet haren uatuurlijken dood gestor ven waren. Maar Lawson heeft ontegenzeggelijk de weduwnnarswet viermalen overtreden, en deswege is hij onlangs in hechtenis genomen. Dezer dagen liep eene vrouvv door Neerbosch (bij Nymegen) lucifers en schoensmeer ventend. Hier en daar wist zij het medelijden op te wekken door haren linkerarm te toonon en er de inededeeling bij te voegen, dat zij door een ongeluk alle vingers van haar linkerhand inisie. Te zien was die verminkte hand echter niet, daar de mouw van het jak zorg vuldig en stevig toegenaaid was. Juist luid ze een drietal Nijmeegsche dames, die een wandeling maak ten, verloederd en tot offeren bewogen, toen de chef- veldwachter arriveerde en*wat nieuwsgierig uit gevallen de verminkte hand wilde zien. Mut een mesje werd de toegenaaide mouw losgemaakt eu ten aanzien der drie daines kwam een ferme hand te voorschijn, waaraan niets ontbrak. Op den zuidelijken oever van hot Michigar.raeer is onlangs bij nacht eene zonderlinge plechtigheid gevÜrd. De leden van de „VVIiitechapel Club,» te Chicago verbrandden daar met groot ceremonieel zikerou Mor ris Allen Collins, voorzitter van de olub der zelfmoor denaars vau Dallas, die zich eenige dagen te voren eeneu kogel door het hoofd had gejaagd. I igevolge het testament van den overlodeno was er op eene eenzame plaats, aan den oever van het meer, een brar.dstupel opgericht. Teg«-n elf uren 's avonds brachten de leden van de „YVhitecbapel Club" hot lijk in optocht naar den brandstapel. Al len droegen brandende fakkels, waarmee zij liet met pek doortrokken hout van den brandstapel aanstaken, en eeiien lijkzang zingende, rondom het brandende lijic trokken. De leden der club hadden hunne vrienden mee gebracht, en de boeren van den omtrok kwamen bij het zien der vlumrnen touloopen, zoodat er spoedig veel volk aanwezig was. De verbranding duurde niet minder dau vijf uren. Men verzamelde voorts de asch van het lijk eu legde ze in eeue bus, welke men meenam naar Chicago. De zon was reeds lang opgegaan eer alles afgeloopeu was. Do conducteur Nanning, van den H. IJ. S., werk zaam op do stoomlramlijn Den HaagScheveningen heeft Dinsdag 11. een proevo van zelfopoffering ge geven, die openlijk vermeld dient te worden. Een ooggetuige schrijft daaromtrent aan het Va derland Toen de stoomtram van 7.40 vm. van Schevenin- gen het station Duinstraat verlaten en de trein reeds een vrij snelle beweging had, kwamen nog twee zee lieden met pak en zak aanloopen en trachtten te vergeefs den trein in te halen. Een van d. ze raaunen had daarbij het ongeluk te vallen, en wel tusschen de rails, waarover een van Den Haag komende trein binuon een paar secouden moest pas8eeren, zooais later bleek. De naast mij staande conducteur, Nanuing gehee- ten, sprong terstond, zoodra hij den man zag vallen, van het balkon en sleepte hem met de grootste krachts inspanning van zijn gevaarlijke plaats. Geen seconde later of èn de zeeman èn de conduc teur zoudon verploiterd geweest zijn door den uit Den Haag komende treiq. Toen de conducteur weer zijn plaats op hot balkon bereikt had, verloor hij, ten govolge vau de inspan ning, voor eenige oogenblikkeu zijn bewustzijn, wat na de volvoering van zulk eene hoogst gevaarlijke daad niet te verwonderen was. Men schrijft aan „de A^nsterd.» De adspirant-cadetten voor de Militaire Academie worden gekeurd, alvoren3 tot het mondeling examen toegelaten te worden. Die keuring is scherp de meestun zijn door hun eigen dokter reeds gekeurd., en toch worden er soms vier of vijf vau do twaalf afgekeurd. De ouders of voogden schikten zich daarin, al was hun zoon of pupil ook eeu intelligente knaap, die op een mooi nummer mocht rekenen, en al was hij door den huisdokter vooraf goedgekeurd. Men schikte zich in het harde vonnis, omdat uit niöts ook bleek, dat herkeuring kon en zou toegestaau worden. In geen der bepalingen voor dit examen wordt daarvan gerept, waaruit eeu verstandig man moet besluiten er bestaat in deze geen herkeuring. Wat gebeurt uu dit jaar Eenige stoutmoedigeu kloppen bij den minister van Oorlog om herkeuring aan, en die herkeu ring wordt toegestaan eu van die eerst afge keurde aspirantou (vijf, volgons sommigen zes) wor den vier goedgekeurd en tot het mondeling examen toegelaten, met het gevolg dat een paar van hen worden geplaatst. Vreemd, dat de commissie nu goedkeurt, wien zij voor een veertien dagen afkeurde, maar wellicht te verklaren en te verdedigen, als men als de gegevens dezer zaak heeft. Jammer voor de adspiranten, die nu op de .rang- lijst zoo ver achteruit geschoven werden, dat zij niet meer voor plaatsing in aanmerking kwamen. En hier komt het op aan Onbillijk tegenover die ouders of voogden dor af gekeurde aspiranten, die, omdat de bepalingen voor 't examen geen herkeuring kennen, zich in de afkeu ring geschikt hebben. 't Is een premie voor de stoutmoedigheid, die, of er termen zijn of niet, toch maar bij den minister aanklopt. 't Is iets scheefs, dat de minister, als een man die recht-door-zee wil, moet wegnemen, door nog gelegenheid te geven aan de andere gekeurden, om eveneens herkeuring en examen te vragen. En die afgekeurden kunnen dat nu gerust vragen, wijl er blijkbaar termen voor herkeuring bestaan eu op 't verstrijken van den termen kan men zich niet beroepen, wijl natuurlijk in do exaraenbepalingen van geen termijn gesproken kan zijn. Evenmin kan men zioh er op beroepen, dat de beschikbare plaatsen bezet zijnwaar plaats is voor 54 of 56, is ook plaats voor 60 a 65. Eu de minister mag niet ie veel „moeilijkheden maken», om het scheeve van een daad weg te ne men. waartoe hij natuurlijke\ enals in meer kleine dingen op advies van een ondergeschikte beslo ten heeft, maar waarvoor hij toch verantwoordelijk is. Ondanks de bewering van verschillende Fransche dagbladen, verzekert Dalziel uit Brussel, dat de Fransche regeering nog niet besloten heeft, afwijzend te antwoorden op het voorstel van den Congo-staat, om het aanhangig geschil aan eeue scheidsrechterlijke uitspraak te onderwerpen. Toen Gladstone Donderdag ket parlementsgebouw binnenkwam, brachten do liberalen hem eene ovatie. De Ieren stonden op en wuifden onder luid gejuich met hunne hoeden. Buiten voor hot gebouw stond eeno dichte menigte, die ook Willinm Harcourt en sir Algernon West toejuichte. De tory-ministers Balfour en Goschen werden uitgefloten. Do Engelsche Kamer wordt eerst geopend, wan neer zij behoorlijk geconstitueerd is, d. w. z. de ge loofsbrieven onderzocht, de oeden afgelegd, de voor zitter gekozereerst daarna heeft de plechtige opening plaat9 met een troonrede, al of niet voorgelezen door H. M. de Koningin. Eergisteren kwamen de leden dus om zoo te zeg gen voorloopig bijeen en ging men over tot de ver kiezing van een president. Zelden wordt daarvan in het Lagerhuis e«-u partijzaak gemaakt. Er ziju veel Kamers, waar de presidentsverkiezing ao eerste kruchtsineting is der partijen en de verkiezing van den niet-ministerieelen candidaat wordt beschouwd als eeu motie van wantrouwen. Daar is ook wel eenige grond voor. Een president kan dikwijls veel invloed uitoefenen al ware 't alleen door de bijeenroeping der Kamer te bespoedigen of te vertragen, door het aan de orde stellen van ont werpen of moties op geschikte of ongeschikte oogon- blikken, door de leiding van de vergaderingen, enz. In Engeland heeft men zich echter aan zulke be zwaren nooit gestoord, waarschijnlijk omdat men bij het bewustzijn van kraoht, dat aan de natie eigen is, vau gevoeleu is, dat als de president van zijn macht een ongewenscht gebruik maakt, men er zelf bij is om dit te verhinderen. In het Lagerhuis is altijd de hoofdvraag: is de man geschikt voor president en indien dit het geval is, wordt hij iu den regel herbenoemd, onverschillig tot welke partij hij behoort. 'dn het Lagerhuis is ook een lastige butrekkiug, lastiger, naor 't schynt, dan elders. Zoo houdt het Lagerhuis dikwijls nachtzittingen, zoodat liet mor genlicht de heereu nog ijverig vindt voor 's lauds belangen of hun moties. Het spreekt vanzelf, dat de heeren afgevaardigden dan in slaap vallen. Soms is bijna de heele vergadering in den roes. De af gevaardigden kunnen echter op beurten een dutje doen en elkander wekken, maar de president moet altijd maar wakker zijn. Een en ander maakt, dat hel Lagerhuis niet zelden presidenten heeft, die zoo dikwijls herbenoemd zijn, dat zij iu den diens vergrijsd ziju en alleen de dood en ouderdomszwakte hun herkiezing onmogelijk maakt. De tegenwoordige president Peel is nog niet lang in de betrekking, maar hy heoft in de vorige zit ting zooveel bewijzen van geschiktheid gegeven voor de moeilijke taak, dat hij algemeen beviel. Men behoeft 't dan ook niet als een daad van groote po litieke verdraagzaamheid Gladstone aan te rekenen, dat hij geen bezwaar maakte tegen de herbenoeming van Peel, al was deze Unionist, wat zijn politiek geloof betreft. Het zou veeleer zonderling geweest zijn wanneer „de groote oude man" met het srebruik gebroken had. Maandag volgt nu de plechtige opening met oen troonrede, eeu stuk, waar niemand niouwsgierig naar is, tenzij om eens te zien, hoeveel gevatheid Salisbury aan den dag zal leggen. Zij, die reikhal zend uitzien naar het premierschap van Gladstone, verwuchton reeds Dinsdag stamming over het amen dement van den „grooten ouden man", maar waar schijnlijk is 't, dut de stemming daarover Donderdag zal plaats hebben. Dinsdag zou zijn alsof Salisbury moest worden weggejaagd ou daarvoor heeft deze Gladstone en de zijnen bij de tooueels ver wisseling te fatsoenlijk behandeld. Dt Fransche regeering heeft besloten een eskader naar Genua te zenden om koning Humbert te be groeten. Dit tegenbezoek heeft meer beteekenis dan dat het welk door de vloot-afdeelingen van andere mogend heden gebracht wordt. De admiraal Rieucier die aan het hoofd van het eskader staat, zal voor deze gele genheid bekleed worden met de waardigheid van buitengewoon gezant en zal een persoonlijk schrijven van president Carnot aan koning Humbert overbren gen. Dezelfde vormen weiden in acht genomen, toen eenigen tijd geleden het Italiaansche eskader te Tou lon eeu bezoek bracht. GEBOREN: 4 Aug. Anna, oudors C. Twigt eu P. M. Verblaauw. Weintje, ouders A. Kwiuke- lenberg en J. Buijtelaar. 5. Emmerentie Elizabeth, ouders J. J. Duijra en J. Hortensius. *\lidn, ouders J. E. Agten eu C. C. de Korte. Maria Adriana, ouders W. B. Streeflan^l en C. H. M. van Lierop. Dirk, ouders D. de Jong en A. P. Huijsmau. OVERLEDEN: 4 Aug. G. T. Meijers, 86 j. T. C. Treure, 2 m. '6. A. M. Goedhart, 6 w. ONDERTROUW-5. Aug. M. Boot, 47 j. en M. van der Sleet, 47 j. N. H. van der Wouden, 22 j. en G. Walthio, 20 j. C. P. de Waal, 21 j. en N. Boot, 21 j. J. Engel bregt, 29 j. en R. C. Botterop, 20 j. H. de Gruijl, 25 j. en G. Ver hoek, 24 j. H. Zand ijk, 32 j. en A. C. Bakker, 27 j. T. J. van Goelen, te Schoonhoven, 24 j. en A. Spieringshoek, 18 j. vraagt met 1 November Een AMBTENAAR vraagt met 1 Sept. te Gouda Opgaaf van voorwaarden te zenden aan den Heer E. BOVEN te Noordbroek (Gron). PUIKE KYVALITEIT tot 15 Augustus is de prijs 16 cent per flesch a contant bij en

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2