IAPPIJ TER 1ZEN, geschilderde tw 1 BINNENLAND. 1 IS. I Dinsdag 9 Augustus. i\° 4906. 1892. Nieuw ti en FEIT. zaan. FEUILLETON. 2EB ZE3 T 2LT ZD_ betb, I beis, etc. /Advertentieblad voor Gouda en Onistretien> 11 s van De inzending van advertentién kan geschieden tot ®ên uur des namiddags van den dag der uitgave. AP. ‘J nts. t. J. 008- BEtoNJE, RS Jz. 15) sen Het Soc. Weekbl. deelt thans mede, dat mr. A. (Uit het l'ranech.) III. II - MX=3-3B5B De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjk» met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post i 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. VKMAN. Da. J. G. Bruining te Schoonhoven hoeft het be roep naar Leerdam aangenomen. De heer S. J. L. Redeker te Schoonhoven slaagde voor de acte Franach, lager onderwijs. ADVEKTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTS'LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Adverientiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnt. T IUDE MMER hakken.... later ook nog niot beletten, Janskerk te mis der St. mingen enz. •lijk levens- Gebroeders □I of aange- voortdurend et beroemde bij: m echtheid is k steeds voor nam der Firma 311 t 8. jebruik van i aanwezig, penseel. 2, Haarlem, STTUR, tLM>). GOUDSCHE COURANT. Naar men uit Loosdrecht schrijft, is op het Mer- ♦wedekanaal nog een treurig ongeval gebeurd. Uit vaardigheidwerd van de wal een doode rat gewor pen naar een bootje, waarin zeven personen waren gezeten. Het zevental ontweek den rat door allen naar één zyde te vluchten, doch daardoor kantelde Naar men meldt, heeft de Vertin Deutacker Einen- bahib-Verioaltungen beslist, dat, ingeval de Neder- landsche spoorwegbesturen, deel uitmakende van den Vertin, met toestemming der Nederlandsche regeering er toe mochten overgaan den Midden-Europeeschen in plaats van den Greenwich-tijd op de lijnen onder hun beheer in te voeren, daartegen door den Ver ei» geen bezwaar gemaakt zou worden. Volgens het Haagscbe Dagbladzegt de Haagsche correspondent der Zut/ph. Ct., zullen vele Hagenaars met het oog op de vermogensbelasting f 1 per mille op hunne uitgaven van weelde gaan bezui nigen. Dat zal dan zeker later komen, want die tegenwoordig Scheveningen bezoekt, krijgt niet den indruk, dat daarmede reeds begonnen is. Telkens vraagt men zich af: hoe is het mogelijk,dat erzoo- velen in de residente wonen die dagelijks zooveel verteren kunnen. Als het doen van weelde uitgaven een teeken is van gegoedheid, zal de vermogensbe lasting hier wel veel moeten opbrengen. Kerdijk de redactie van dat weekblad zal nederleggen en door mr. M. W. F. Treub zal worden opgevolgd. Tot 1 October blijft mr. B. H. Pekelharing te Delft de redactie waarnemen. rKn het geluk,” voegde de Amerikaan erbij. «O i zeker, het geluk ookMen moet hier op de wereld niet zoo irotsch op zijn welslagen zijn, en als men erkent wat de waarheid is dat het geluk het grootste aandeel in de meeste overwinningen heeft, dan maakt ons dat meedoogend voor de armen en toegevend voor de overwonnenen! Ik heb zoo voel brave lieden gekend, die hun geheele leven hard werkten om te komen, waartoe?.... tot niets! of, zonder atavisme, beste dokter, zonder erfelijkheid, wat gij er pok van moogt vertellen tot zelfmo >rd, zooals die kapitein. Ja, ik heb hard gewerkt! Zeker! Ik geloof vast, dat ik van dien tijd nog eelt in de handen heb. Ik schaam mij er niet voor!... Als ik bedenk kijk....” en tegen den schoorsteen geleund, de oogen halt dicht, alsof een aangename herinnering hom streelde, liet hij het verledone voor zich oprijzen //Vandaag is het juist, op den dag af, van morgen toen ik mijn correspondentie afmaakte, her- De wedloopen, welke 12 en 13 Augustus te Clin- gendaal zullen worden gehouden, zullen bijgewoond worden door HH. MM. do Koninginnen. Van de goedkoope reisgelegenheid des Zondags om voor verminderd tarief naar den Haag te gaan, maakten gisteren 219 personen gebruik. Zondag middag is te Haastrecht uit den IJssel bet lijk opgehaald van M. T. 8. arbeider aldaar. Bij do herstemming voor een lid van den ge meenteraad te Woerden (vacature A. Lijsen) op Dinsdag 1.1., zijn uitgebracht 325 stemmen, van welke 6 in blanco. Gekozen is de heer Mr. P. J. Swaving, met 195 stemmen. Do heer Fr. Vermeulen bekwam 124 stemmen. GOUDA, 8 Augustus 1892. De lo luitenant der infanterie P. W. Bosboom wordt van 1 October tot ultimo Januari gedetacheerd bij het lo regiment vesting-artillerie te Utrecht. Zaterdag werd ons in de schouwburg-tent van de gebr. v. Lier de //Inkwartiering* ten gehoore gege ven. Het blijspel beviel ons zeer. Ten eerste was bet stuk veel minder onbeduidend dan //de jongste Luitenant", ten tweede was er veel meer zorg be steed aan de verdeoling der rollen dan Vrijdagavond het geval waswant er speelden moer goede acteurs mee, zoodat zy, die Vrijdag halve hoofdrollen ver vulden, nu gelukkig alleen maar in aanmerking kwa men voor oppasser of keukenmeid. Zeer goed, ja soms meesleepend, was het spel van Mej. Cohen, als driftige, coquette, Hongaarsche schoone. Hare taak was niet bijzonder gemakkelijk, maar zij vervulde die naar den eisch. Na haar noemen wij den heer Is. van Lier «een uiterst ge affecteerd" sprekend luitenant, we zouden bijna zeg gen //lieutenant" wiens spel uiterst vermakelijk was. Verder droegen veel bij tot het welslagen der co- medie de beide beoron Bigot, terwijl de heer van Sprinkhuysen in deze rol veel beter op zijne plaats dan in zijne rol van Vrijdag, veel stof tot lachen gaf. De heoren Chriepijn en Lageman en mevrouw Albrecht, niet te vergeten, vervulden hunne taak naar behooren. Hierna stappen wij af van de spelers. We kunnen met genoegen vermelden, dat de humor van het stuk door het over ’t algemeen goede spel tot zijn recht kwam, hun, die Zaterdag avond den schouwburg bözochten werkelijk eenig kunstgenot deed smaken. Wij zouden met vreugde zien, dat de directie meer Voor de verbreeding van don spoorweg bij het statiou Gouda ten behoeve van het medegebruik door de-Hollandsche Ijzeren Spoorweg Maatschappij, zijn dezer dagen eenige treinen zand gestort op den spoorwegberm in de richting naar de brug over de Gouwe. De slappe grond te dier plaatse is oorzaak geweest, dat nagenoeg al dat zand in den grond verzonken is, met het gevolg dat de bermsloot over eene niet onbeduidende lengte verstopt is geworden. innerde ik mij den datum dertig jaar geleden, dat ik, Richard Norton, een schuit op den Hudson bestuurde, en mijn goeden, braven vader hielp hout hakken..., Ja, als ik daaraan denk, al heb ik zoo hard gewerkt dan zult gij mij nog om te zeggen, dat het geluk mij meegeloopen is, want ik heb my een fortuin ver- woren, en tevens de lieve vrouw voor wie ik dat fortuin zou veil hebben.” Hij zeide dit met vaste stom, terwijl zijn oogen Sylvia zochten, die zwijgend, met een glimlach van i oprechte dankbaarheid luisterde. //Mijnheer Norton,” zeide Liliane lachend, ,/pas op Men moet n«oit zoo luid over zyn geluk spreken." Norton zag haar eenigszins ongerust aan. z/Ik weet het. Dat is het noodlot tarten! Maar ik betaal reeds schatting. Zoudt gij denken, dat ik, als de gezondheid van mevrouw Norton het niet eischto, ooit New-York voor Parijs vqrlaten had? Ja....” zeide Richard lachend tot Fargeas, «ja, het is uw schuld, dat ik hier ben.” «/Mijn schuld?” vroeg de geleerde. z/Ja uw schuld. Ik heb u voorgesteld om naar New-York te komen, opdat gij, het orakel der zenuw kwalen, zelf mevrouw Norton zoudt kunnen behan delen.” z/En ik heb geweigerd!” sprak l'argeas. «Ik bood u genoeg aan. Zooveel ge maar wildet.” z/Een genezing bij opbod! Maar,” antwoordde de dokter zeer eenvoudig, «ik had te Parijs mijn geheele dergelijke meer degelijke stukken op de planken bracht. Waren wij zeker van de vervulling van dezen wensch, zoo zouden wij onten stadgenooten een be zoek aan de schouwburg-tertt ten zeerste aanraden. hospitaal vol arme drommels, die mij niets aanboden. In zulke gevallen begrijpt ge, dat men niet aarzelt «De dokter is geen Amerikaan,” fluisterde Bernière tot miss Eva. die langs hem ging. De mooie Amerikaansche boog. «Maar hij is waard, er een te zijnantwoordde zij. En Bernière beet zich op de lippen, terwijl de schoone Arabella met haar aardig Yankee-accent tot hem zeide «Hoor dat stuk eons, vicomte! Het klinkt nog mooier als ik het op de violoncel speel «En bovendien,” ging Fargeas voort, «wat het beste was voor uw lieve zieke die reeds veel beter is, neen, neen, mevrouw gy zijt niet eerfs meer interessant dat was verstrooiing, een reis, veran dering van lucht.... de aarde is groot! En negen mnal van de tien staat het beste recept op een spoor- wegbiljet! Het is toch een prachtige uitvinding! Als de zieken op reis genezen, dan heeft de dokter er de eer vau. Worden zij niet beter hij draagt geen verantwoording.... Hij is zoo *er weg «Toen,” sprak Norton, «heb ik een gedeelte mijner schilderijen hierheen doen brengen; in de rue Rem brandt heb ik do kamer vau mevrouw Norton zoo laten inrichten, dat zy meenen kan, nog steeds in New-York, «thuis”, in ons Amerikaansche huis te zijn, en ik hoop, dat ik met behulp van Parijs en Trouvi'.le bovendien mijn vrouw glimlachend en vroolijk, voor goed genezen en gelukkig mee naar huis zal voeren

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1