[JN M en. It 1892. BINNENLAND. leert, èle voor het N° 4908. Donderdag 11 Augustus. FEUILLETON. terdam. BVERU ischerij Koning Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De Insending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. ;ling. 1 z. nen, ▼oort- istald- tad.m- X>Ueker B beven en Afiouderljjke Nommeri VIJF CENTEN. noch voor- heugen. (Uit het Franech.) IV. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prfls per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. er b'.jjven en leid bewerkt, i afgeleverd der gemeente, zorg te zijn". te berichten HOM HOUT, ken 1 No. 73- verven van ukkenook Ijjnen, Tafel den geperst. Pulles, Kan nen ibury, •raburfl, M. *vkllek kd«UJk wecke 0 Cant.» et, het r deeeje goudsche courant. GOUDA, 10 Augustus 1892. Onder de bekroningen van de Sporttentoonstelling te Soheveningen komen o. a. voor: Knoors eu Co. alhier, zilveren medaille, Gebrs. Kamphuizen, alhier, eervolle vermelding (beide voor eetwaren)Gebr. de Rooij te Waddinzveen, gouden medaille (voor ijssport, enz.); H. de Zwart, Oudewater, zilveren medaille (voor rijtuigen, enz.); C. L. Schouten, Gouw- sluis, eervolle vermelding (voor vaartuigen); G. C. Schouten, Gouwsluis, zilveren medaille (voor ijssport) C. J. Begeer, Utrecht, gouden medaille (voor goud- emidswerk)P. O. van Nes en Zoon, Boskoop, zil veren medaille (voor tuinaanleg). Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgeuomen in het ADVERTENTIEBLAD t welk des Maandags verschijnt. een onder werp van gemeente- Staten-Generaal. Eerste Kamer. Zitting van Dinsdag 9 Augustus 1892. Mededeeling geschiedde van de benoemde zitters der afdeelingen (allen liberalen) en van en kele commissiën van rapporteurs. Over de belastingvoorstellen zullen rapport uit brengen de heeren Van der Breggen, Van Gonnep, Van Royen, Venitig Mëmesz en Pijnappel. Heden enkele kleine wetsontwerpen en interpella- tie-Lohman. Ds. Wildeboer te Oudewater komt voor op het drietal voor predikant te Rotterdam. Als bewijs, hoe overvloedig dit jaar de aardappe lenoogst is in den Prins Alexanderpolder, wordt uit Kralingen gemeld, dat uit een dertigtal struiken een hectoliter aardappelen werden gerooid, meereu- deels groot van stuk en uitstekend van qualiteit, Ook de tarwe- en roggeoogst belooft er veel zoo ook boonen en erwten. ADVEKTEN TIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Hij was veel te veel Parijzenaar om Offenburger niet te kennen Offenburger, wiens mooie dochter even fijn van vormen en schoonheid was, als hij lomp en dik. Offenburger? Een groole, knappe man, kleurig, dik van buik, kin en wangen, een kromme neus, boven breede, roode lippen, zwarte bakkebaar den, krullend als borstels, die een paar vlekken als van Oost-Indischen inkt op zijn rooskleurige huid maakten, en groote oogen als van een peinzende^ j Oosterling, die menschen on dingen beschouwden I met gemaakte goedhartigheid, maar eigenlijk met een soort van welwillende verachting, wegens zijn eigen meerderheid. Als bij zin hoed oens ophad, hield hij hem gaarne ophij scheen nog jong met zijn figuur, als een mooie Turk, en zyn frissche gelaats kleur; hij werd pas oud als hij blootshoofds was, en, zooais nu zijn kale, bultige, gele schedel te zien kwam dié? zoo by zijn gezicht afstak, dat Paul de Bernièro den bankier altijd vergeleek bij een sorbet van vanille eu aardbeziën, de vanille het bovenste. Dit was de reden, waarom de heer Offen burger zoo gaarne zyn hoed op het hoofd hield. Oppervla kig was hy een best man, suikerzoet. De vicomte had zijn vergelyking mol sorbet nog ver der kunnen trekken. Een man van smaak, een vurig verzamelaar, die veel geld gaf voor de oudheden, door opkoopers tot iederen pry’s op verkoopingen aangeschaft, die zyn tapyten en ivoorwerken voor openbare tentoonstel lingen leende, om het genot te hebben, om op ca- Ds. J. Ph. Hattiuk Jr., predikant te Niouwerkerk a/d IJsel heeft voor het beroep naar Nijega bedankt. Bij koninklijk besluit van 3 Juni 11., medegedeeld in De Geineenteetem, is de beslissing van Gedep. Sta ten van Friesland, van Febr. jl. gehandhaafd, waar bij aan do begrootiug der gebeente Sueek de ver- eisebte goedkeuring is onthouden, wegens het voor komen daarop van een post van 100 voor de voeding van arme schoolkinderen. De beweeggronden van Gedeputeerden en van den Raad van State waren niet dezelfde. Gedeputeer den beriepen zich a. op de Wet op het Armbestuur, die de uitgave zou verbieden, b. op de Onderwijs wet, die haar niet uitdrukkelijk ten laste der ge meente brengt, c op diezelfdó wet, in zooverre ook de leerlingen der bijzondere scholen von den maat regel zoudeu profiteeren, wat sedert de laatste wij ziging dezer wet absoluut verboden zou zyn. De raad van State deelt deze overwegingen niet. Hij oordeelt, dat de Wet op het Armbestuur buiten beschouwing kan blijven, en dat ook de overwegin- zich zeker met ons in deze onderscheiding ver- ben, minder juist zijn, maar dat in het algemeen, heugen. 0 behalve in de gevallen in de Wet op het Armbe- - I stuur voorzien, het verstrekken van voedsel //nimmer Geel ua zyn gratie aan het woord. In het Nieuwsbl. v. Ned. vindt men een verslag opgenomon van een meeting te Finsterwolde, waar ook Geel als spreker optrad. Voor hy den katheder 16) //En do liefde.... Nu, de liefde! Die moet men afsnijden als een eksteroog,” zeide de vicomte. «Zij is persoonlyk niet meer aan ons verbonden dan een likdoorn.” Gedurende het diner had hij zich dus voorgenomen om zeer weinig naar miss Meredith te kijken en zyn blikken te verdeelen tusschen de blauwe oogen van Arabella Dickson en de zwarte, zeer teedbre oogen van juffrouw Offenburger. De kolonelsvrouw had zelfs onder het gerammel van vorken en lepels met genoegen zijn opmerking over de schoonheid van haar dochter gehoord: //Blauwe oogen en een blanke huid. Twee koren bloemen in de sneeuw.” Daarentegen was mevrouw Dickson niet erg tevre den geweest, toen Bernière na het dessert, zoozeer by dokter Fargeas naar de afkomst der Offenburgers gevraagd had. //Mejuffrouw Hélène is bekoorlijk, dokter; maar zij heeft zoo Oostersch.. «O, beste vicomte,” was de kolonelsvrouw hem in de rede gevallen, //stelt gij zooveel belang in juffrouw Offenburger //Niets dan nieuwsgierigheid, mevrouw. Als er hier een dame was in wie ik belang stel, dan zou het niet juffrouw Offenburger zyn.” Mevrouw Dickson was een oogenblik stil geworden, terwijl zij den jongen man met haar vochtige voor uitspring »nde oogen uitlokkeud aauzag; dokter Far geas antwoordde Bernière: //Nu! juffrouw Offenburger is ook werkelijk exo tisch, mijn waarde. Haar vader is van Hamburg, haar moeder was een Engelscbe en zij is in Frankrijk opgevoed.” //Is mevrouw Offenburger dood?”, //Al jaren lang. Juffrouw Offenburger is heel lief, daar hebt gij gelijk aan, mijn beste Paul. Een be koorlijk schepseltje, een beetje.... samengesteld, zeer geleerd, ik zou haast zeggen, al te geleerd naar mijn smaak.... maar voortieffelyk. En praktisch I Een echt modern meisje, vriend I Zij is net even modern, omdat zij alles weot, als gij, omdat gij niets ge looft I” //Hoe weet gy, dat ik niets geloof?” vroeg Ber nière, die om zich te amuseeren, miss Meredith aanzag en haar vergeleek bij dat groote standbeeld van een Arabella eu bij dat veulentje van een Hélène Offenburger. Men meldt uit Nijmegen Zaterdag- ei Zondagavond doorkruisten weer zeer sterke militaife patrouillesvergezeld van mare chaussees, rijksveldwachters en gemeentelijke politie agenten, onze straten en traden met kracht op om de orde te handhaven. Voor zoover bekend, grepen geen ernstige feiten plaats, ofschoon er weer veel volk op de been was. Het mag als vaststaand beschouwd a orden, dat de Nijmeegsche troebelen haar ontstaan te danken heb ben aan opruiing door de socialisten. iets exotisch, iets Arabisch, iets op 7 September a. s. zal een tentoonstelling worde» gehouden van veulens en 1, 2. 8, en 4 jarige paar den, met daaraan verbonden prijzen en premiën. Het Bestuur der Vereeniging tot verbetering van he* paardenras aldaar looft een extra-prijs uit aan de afstammelingen van den hengst der Vereeniging, welke in de termen van bekroning vallen. Zondagavond om 5 uur zal in het lokaal in de Noodgodsteeg eene vergadering plaats hebben van wege den Neder). Bond voor Alg. Kies- en Stemrecht; daarin zullen o. a. als sprekers optreden J. K. v. d. Veer met bet onderwerp: //De militairen en de so cialistische beweging" en F Domela Nieuwenhuis, welke als onderwerp zal bespreken: //Is een werk staking der militairen in geval van oorlog mogelijk en gewenscht." Men schrijft ons uit Waddinxveen Het bericht, dat de Gebr. De Booy, schaatsen- smeden alhier, op de Internationale Sporttentoon stelling te Schoveningen voor hunne inzending schaatsen met de Gouden medaille zyn bekroond, is met algemeene ingenomenheid ontvangen. Ieder die met hun degelyk en vlijtig werken bekend is, zal geu, die op de onderwyswetgeving beirekfcing behalve in de gevallen in de Wet op het Armbe- Bij gelegenheid der Paardenmarkt te Zevenhuizen j kan geacht worden te behooren tot de huishouding

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1