ms. h, geschilderde danskerk te euis der St. eningen enz. rlijk levens- s Gebroeders ibetii. II 3$ EX! p BINNENLAND. Zeiden h 1W F br.. en FEUILLETON. EEMIND. Drieborg', op aan Nieuws- en I Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. ’s N° 4911. Maandag 15 Augustus. 1892. advertentlön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. De inzending van IV. 0. jehalte. r fl. 4*/a et. bieren. C. 34/35. II ts. NEMAN. EN A >/d Lek. tooneel- Cacao. E (Uit het Franech.) in hart klein zenuw* naar Maar Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnt.' hot 4e reg. inf., Gouda. I nde Kunsten hrecteur der Utrecht ixche Cou.- iden door het NEMAN en :lodt, jlicieuse anks. 45 cent. bakkers Voor den bouw eener Roomsch Katholieke kerk aan de Rubinstraat in den Haag, nas bij de gisteren aldaar gehouden aanbesteding minste inschrijver, onze stadgenoot, de hoer C. P. W. Dessing, voor 119.990. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. B F goudsche courant. GOUDA, 13 Augustus 1892. Do Sduitenant Dopponberg, van is van Leiden overgeplaatst naar Gisterenavond hield het Oratorium*Comité inde eene vergadering ten einde te beraadslagen over de maatregelen, die het wel slagen kunnen verzekeren van de reeds vroeger door ons besproken loterij ten behoeve van een R. K. Weeshuis voor de beide parochiën alhier. Het streven van het Comité ondervindt blikbaar veel sympathie van den kant der ingezetenen. De Voor zitter toch verzekerde den leden, dat reeds een groot aantal prijzen, waaronder zeer kostbare, voor het bewuste doel ten geschenke zijn aangeboden. Vooral de mededeeling, dat ook niet-Katholieken behooren onder de edelmoedige gevers van prijzen voor de loterij werd met toejuiching vernomen. Het plan werd vastgesteld, later eene tentoonstel ling te houden van de ingekomen voorwerpen. In- tusschen zullen do leden van het Comité, alsmede de Zeereerw. Heer Albada Jelgersma, zich belasten met den verkoop van loten en het in ontvangst ne men van verdere prijzen, die, naar te voorzien is, weldra tot zulk een groot getal zullen aangegroeid zijn, dal mot de uitvoering der loterij kan begon nen worden. Donderdag is bij den heer van den Bergh op Stolwijkersluis gearriveerd een reiswagen met den heer C. de Perrot met echtgenoote uit Bury St. Edmunds, Suffolk, Engeland. Het doel der reis is Weenen, en van daar naar Konstantinopel, welke reis hij te voet moet afleggen naast de reiswagen. Het geldt een weddingschap van j2000. Tot Maandag blijven zij hier. dilh.... „Ik, die dol ben op Now-York, die, ik herhaal het, trotsch ben op mijn land, die Amerika onvergeiijkelijk vind, ik erken, dat Parijs mij wel bevalt. Ik dacht dat ik het heimwee zou krijgen naar de brug van Brooklyn Nog niet. Ik houd zeer veel vali den schouwburg En in dit opzicht is Parijs, dat ik niet in zijn geheel liefheb, dat mij zelfs op sommige punten mishaagt, zonder weerga. Gelooft gij dat ook niet?” //Mijn dochter heeft een af keer van het tooneel I” sprak de dikke Hamburger. //Maar waartoe is juffrouw Offtnburger dan te Parijs? Voor haar zieleheil?” //Zij houdt meer van de Sorbonne I” «En van het College de France 1” zeide juffrouw Hélène deftig. Bernière fluisterde vroolijk Fargeas in het oor: z/Dat is geen vrouw, dat is een thesis!” De dokter zocht zyn hoed en stond vlak voor mevrouw Montgomery, die hom met haar trotsche houding vroolijk vraagde //Apropos, dokter, mijn zenuwkwaal?” z/Uw zenuwkwaal? Niet de moeite waard! Eigen lijk volstrekt niets!” z/Zijt gij niet bang, dat de zeelucht?....” «O, o!” zeide Fargeas, //zoudt gij liever Vichy willen?” //Volstrekt niet, ik amuseer mij hier best! ik vrees, dat....” De zeelucht? Die is uitmuntend voor u!” In de Donderdag-avond gehouden raadsvergadering van Ouderkerk, kwamen o. a. de volgende zaken aan de ordelo. brief van den districts-schoolop- ziener, betreffende de invoering der vrye- en orde- oefeningen aan de openbare lagere scholen, op 1 Jan a. s.; in handen gesteld van Burg, on Weth., ter fine van prae-advies2. de gemeente-rekening over 1891, bedragende in ontvangst J 25,123.301/s en in uitgaaf 24,815.52 3o. de armen-begrooting voor 1893, in ontvangst en uitgaaf geraamd op 19) //Wat, niet veel belangrijks? De modo, de schouw burgen, do wedrennen en schilderijen-tentoonstel- lingen z/Nu, dat is belangrijk genoeg, maar niet ernstig!” zeide mejuffrouw Hé!ène. De dikke Offenburger voegde er met zijn schorre stem bij z/Mijn dochter en ik verlangen naar ernst in de natie voor de toekomst van Frankrijk!” Eva antwoordde langzaam //Welnu, ik, die door en door Amorikaansch bon, 1 die met trots er aan denk, dat het hotel van mijn oom Richard, in het park Monceau, toebehoort aan Norton den Amerikaan, dat de broeikassen verlicht zijn door hot licht van Edisondon Amerikaan versierd met schilderijen van Harrison....” //Humhumkuchte Montgomery, die niet gaarne over den eersten man van zijn vrouw hoorde spreken. «Mnrrisnti don Amerikaan!” hernam miss Mere- z,Verleden jaar zeidet gij juist het tegendeel!” «Dat was verleden jaar. De mode verandert. Ver leden jaar wildet gij naar Suchon.’ //Dus is Trouville voor zenuwhoofdpijn?” z/Zoer goed. Alleen, ik behoef u zeker niet te zeggen.... gij hebt zeker wel meegebracht. z/Uw valeriaanpillon //Neen, koffers, tal van koffers! Verschillende costumes; vier toiletten per dag. Dat is een heil zame beweging!” „Wat denkt gij wel, dokterriep mevrouw Mont gomery. //Zonder mijn draagbare gymnastiek zou ik niet hier zijn!” Zij lachte, terwijl Montgomery den dokter op zijne beurt vraagde z/be ziekte van mijn vrouw is slechts ingebeeld, niet waar?” //Zelfs niet ingebeeld Maar een kwaaltje staat wel goed.” Z/Ed mevrouw Norton?” //Mevrouw Norton Dat is iets anders Ziet gy wel, hoe mooi blank, fluweelig fijn haar huid is, alsof zij met doorschijnende rose zydo gevoerd was Amerikaanscho dames zijn bisouder fraai van huidskleur, dokter.” z/Nu, maar zoo mooi zijn alleen dochters van jichtlijders. Het is de waarheidMevrouw Norton is werkelijk ongesteld 1” zeide de dokter, die op weg naar do deur Sylvia ter sluiks opnam. „Niet n geheeld?” vroeg Montgomery. De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prys per dne maanden is 1.25, franco per post t 1.70. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. De zwem-wedstryd, die morgen bier wordt ge houden, belooft zeer interessant te zullen zijn. De beste zwemmers van ons land nemen daaraan deel. De meest belangrijke nrs. van het programma zyn voorzeker het enelzw&mnen op den rug en het gekleed duiken en zwemmen om het Kampioenschap van Ne derland. Voor het eerste meldden zich 11 deelnemers aan, nl. de heeren: 1. W. F. Gerdes Oosterbeek, Arn hem. 2. 8. J. M. Karis, Rotterdam. 3. G. J. Sala, Leiden. 4. C. W. van Hasselt, Rotterdam. 5.* C. C. Krom. Gouda, fl. C. W. Kok, Amsterdam. 7. J. D. Bloemen, Amsterdam. 8. J. F. de Vogel, Rotterdam. 9. H. P. Kelder, Leiden. 10. H. C. Dupont, Rotterdam. 11. G. van Musschenbroek, Delft. Aan het laatstgenoemde zullen deelnemen de vol gende hoeren1. B. C. Kiowit, Amsterdam. 2. H. A. Schouten, Amsterdam. 3. H. J. Kramers, den Haag, 4. Never mind, Arnhem. 5. G. van Mus- senbrook, Delft. 6. J. Zeegers, Amsterdam. 7. C. de Regt Bz Rotterdam. 8. F. Zoegers, Amsterdam. 9. A Kruysse, Amsterdam. 10. H. C. Struy venberg, Rotterdam. 11. A. T. H. Pot, Amsterdam. 12. C. C. Krom, Gouda. 13. C. W. van Hasselt, Rotterdam. 14. C. J. van de Poll, Rotterdam. 15. J. B. Schür- mann, Rotterdam. 16. 8. J. M. Karis, Rotterdam. 17. G. J. Sala, Leiden. 18. G. Vrugtman, Rotter dam 19. C. W. Kok, Amsterdam. 20. J. D. Bloe men, Amsterdam. 21. J. G. 8. Noble, Arnhem. Hedenmorgen in de vroegte was men reeds druk aan het werk om onze zwemschool feestelijk te versieren on daar het weêr dezer dagen werkelijk B. K. Leesvereeniging zóó is, dat het zomerweêr mag genoemd worden, belooft het zwemfeest uitstekend te zullen slagen. Het is te verwachten dat evenals vorige jaren de b-ibingstelling groot zal zyn, pok in dien zin dat vele dames en heeren der. wedstrijd met hunne te genwoordigheid zullen vereeren. De wedstrijd vangt aan te 12 uur. Het Bestuur der Goudeche Zwemclub (thans be staande uit de hh. A. D. van Vreumingen, Presi dent, A. C. Cosy o, Vice-President, H. J. L. Kam steeg, Secretaris, H. J. Nederhorst Jr., Vice-Secreta- ris en E. van Dantzig, Penningmeester) heeft reeds meermalen getoond prettige zwemfeesten te kunnen organiseeren. Het lijdt geen twijfel of het zal ook ditmaal zijn reputatie eer aandoen. De jury bestaat uit de volgende heeren A. C. Cosijn, Vice-President der Goudsche Zwemclub, D. Vrijdag, President van den Nederlandschen Zwem- bond, Dr. J. Th. Cattie, President der Arnhemsche Zaumelub, A. Groeuemlaal Jz., Bestuurslid der Tielsche Zwemclub, A. M. Harthooru, Eerelid der Amsterdamsche Zwemclub, Dr. P. J. A. Levedag, Voorzitter van de Commissie van toezicht op de Stedelijke Zweminrichting te Gouda en P. Mackenzie, le Secretaris van de Rotterdamsche Zwemclub. Als Commissarissen van orde fungeeren de heeren J. Coster Jr., J. H. Cosijn, J. van Essen, P. Knaap en C. M. van Wijngaarden.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1