est icert 3MBER Hing bola ÜSTUS 1 «GIN. me IFU ée N° 4926. 1892. BINNENLAND. Donderdag 1 September. Brten. en 13 ZZ lv£ Z IxT ZD n zal ge- uur. i worden il er om i van de ’leln een Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Kapel 3 De inzending van advertentiön kan geschieden tot één uur des namiddags van den dag der uitgave. FEUILLETON. I r 0.99. Afzonderlijke Nommer» VIJF CENTEN. van een kat, tot 10 dagen gevangenisstraf. (Uit het Franech.) VIII. i :man AZooN ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentien gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt. Korpsen 'dag van mieren. oorzien van lemen tskaart het binnea- sea gratia en dacht er dat het on- GOÜDSCHE COURANT. i JAGERS der Linden, amma. De uitgave deeer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. In de zitting der Rotterdamsche Arr. Rechtbank van gisteren werd o. a. veroordeeld: W. M„ werkman te Gouda, wegens mishandeling Uit Menado wordt aan het llandelsblad van 18 Jnli geschreven «Het aantal dooden op Sangir is grooter dan men eerst vermoeddehet bedraagt volgens de laatste onderzoekingen meer dan 2000. De noodige maat- GOUDA, 31 Augustus 1892. De heer Jan van der Meer, kapitein van regiment infanterie, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Uit IJmuiden wordt aan het H.blad gemeld: Op de Urania hebben zich gisteren geen nieuwe gevallen voorgedaan. De overige bemanning is gezond. Een gedeelte van ben is, evenals de loods, met al hunne lijfgoederen in de ziekenbarak ontsmet. Ook is met de desinfectie van het schip een aan vang gemaakt. Een adres door een aantal ingezetenen alhier onder- Gisteren is door den burgemeester van ’s-Graven- hage bekend gemaakt, dat zich een geval van Azia tische cholera in die gemeente heeft voorgedaan. Een persoon, die dezer dagen uit Hamburg aldaar is aangekomen en zijn intrek had genomen in een huis aan de Hamerstraat, zou door de ziekte zijn aange tast. Eergisteren avond is de lijder per speciaal daarvoor ingericht rijtuig, door de zorgen der politie, naar de barak aan het ’Zieken overgebracht. De woning waarin hij vertoefde, is onmiddellyk ontsmet. Daar door den ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Groningen appèl is aangeteekend tegen het vonnis van den kantonrechter in de zaak tegen den heer Davenport (Sequah), veroordeeld we gens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, zal deze in hooger beroep voor de arrondissements-recht- bank terecht moeten staan op 21 September a. s. 35) Aan boord van de Normandië keerden zijne ge dachten tot Sylvia terug hij zag de plaats waar hij onderweg van New-York naar Havre met haar onder de tent had gezeten, gedurende de lange dagen, toen zij met droevige oogen had gestaard op <le beide oneindigheden voor haarde hemel en de zee. Hij verzocht weer om de beide ineenloopende hutten, die zij toen gehad hadden hij bleef staan bij de kaart, waarop de speld met een driekleurig vlaggetje iederen dag den atgelegden afstand aanwees. Hoe nieuwsgierig volgde Eva op de lijnen, door den At- lantischen Oceaan getrokken den loop der stoomboot 1 Sylvia bleef onverschillig, alsof voor baar het leven, in Amerika of Europa, even eentonig en ledig zou zÖn\ wel, als de wind sterker werd, scheen zij ‘inoeilijker adem te halen, zij was benauwd alsof een hand haar het hart samenperste, alsof de rukwinden j haar deden stikken. En Norton herinnerde zich de i vroegere droefgeestige buien, de treurigheid van zijn Aan de gisteren te Oudewater gehouden voormid- dag-harddraverij voor paarden welke nog nimmer een prijs gewonnen hadden namen elf paarden deel. Dn prijs, 50, werd behaald door No. 1 Ajex, eigenaar W. A. Ockhorst te Rotterdam, berij der C. W. van der Meer, en de premie, 25, door In het a. st. winterseizoen zullen in de Sociëteit «Ons Genoegen” alhier wederom zes tooneelvoor stellingen worden gegeven en wel drie door de V ere enig de Rotterdamsche Tooneelistendirectie Le Gras en Haspels en drie door het gezelschap van den Tivoli-Schouwburg te Rotterdam, directie Jan C. de Vos en W. van Korlaar, met medewerking van Willem van Zuijlen. De data der voorstellingen (die steeds op Donder dag gegeven worden) zijn voorloopig vastgesteld op 3 Nov. 5 Jan. en 2 Maart (Le Gras en Haspels) 24 Nov. 22 Dec. en 2 Febr. (de Vos en Korlaar). De prijzen en voorwaarden zijn evenals het vorige jaar. De inteekenlijsten circuleeren reeds on het lijdt geen twijfel of opnieuw zal door een ruime deelne ming blijken dat er te Gouda groote sympathie be slaat voor de tooneelspeelkunst. Toon hij zeker was, op de boot de verlangde hutten te kunnen krijgen, en toen hij zijn orders aan de Bank gegeven had, kwam Norton te Trou- ville terug, waar Montgomery hem in de Nonnan- dische villa opwachtte, waar hij intusschen den New- York Herald las. //Ziezoo, mijn waarde Montgomery, dat is klaar,” zeide Norton tot hem. //Zaterdagmorgen vertrek ik. Drie dagen zijn gauw voorbij. Gij zult mij wel naar New-York telografeeren, als er hier iets gebeurt. Maar bovenal verzoek ik u, hot stilzwijgen te bewa ren over bet telegram, dat gij mij gebracht hebt. Het gerucht van zulk een ramp zou schade kunnen doen aan onze zaken. Gy zijt mijn compagnon in de spoorwegen in Dakota. Ik behoef u niet te zeg gen, van hoeveel belang mijn reis is. Als mijn vrouw medegaat, is het best mogelijk, dat ik niet terugkom in Frankrijk. Blijft zij echter met mijn nichtje hier, dan ziet gij mij zoo spoedig mogelijk weer te Trou- villo of in Parijs. Tot zoolang draag ik u mijn stof— I No. 10.- Concurrent, eigenaar T. H. Spiering, bery- I der de eigenaar. I Voor de namiddag-harddravery. voor paarden van zessen klaar, waren ingeschreven: 1. JVilhelmijntje, eigenaar De Bruijn, ’s-Gravendeel, ber. A. de Ko- bet 4de 1 n{ng 2. De premiewinuer der voorm. harddraverij. 3. David, van M. Bos, Zevenhuizen, ber. eigenaar. raauKamer van de reel 4. Flevo, van A. van den Berg te Haarlem, ber. A. beende gisteren rechtsingano’ van den Berg Az. 5. Viorno, van J. Haverstoin te o- Delftshaven, her. P. van Santen. 6. Snijboon, van J. van Rossum, Zevenhoven, ber. L. G. van Rossum. 7. Vlieger van J. G. Matze, Mijdrecht, ber. B. W. Schippers. 8. Emma van H. J. Peters, Benthuizen, her. J. G. Matze. 9. Koningin II van J. van Wa- geninge, Rotterdam, ber. C. Les. 10. Pruwin, van J. Verburg, Pijnakker, ber. F. van der Burg. 11. pryswinner dui voormiddag-harddraverij. 12. Baron van M. Bos, Bodograve, berijder eigenaar. 13. Olga, van J. G. de Boer, Utrecht, bereider eige naar. 14. Houpla, van J. van Rossum, Zevenhoven, ber. L. G. van Rossera. 15. prins, van J. den Hol lander te Roon, ber. F. Kleijnjan. 16. Kol, van 5. Snoeck te Heemstede, bet. eigenaar. 17. Diana, van A. W. van Hees te Leiden, ber. B. W. Schip pers. 18. Dibbels 111, van J. G. Matze te Mydrecht, ber. eigenaar. 19. Kateau, van W. J. Brom te Utrecht, ber. A. Bos. 20. Lartschïk III, van H. F. Bultman te Haarlemmermeer, ber. eigenaar. Prys, 150, behaald door no. 13; le premie, 40, behaald door no. 6 2e premie, 20, be haald door no. 1. toekend, is aan het gemeentebestuur van Velsen opge zonden, met het verzoek tot het aanstellen van een specialen quarantainedokter en om geneesmiddelen hier voorhanden te hebben, met het oog op de mogelijke verspreiding der ziekte. vrouw, en het scheen hem toe, alsof hij die nu be greep, nu gedurig het beeld van SoHs hem voor den ge< st zweefde. Ja, als hij heenging, zou hij misschien Sylvia en Eva meenemen. Hij besprak tenminste plaatsen voor haar, en door hut raampje der voor haar bestemde hut zag hij de haven en de schepen, over, dat zij spoedig hier zou zijn, en geluk, dal hen terug riep, hem misschien hier veel leed bespaarde. felijke belangen in Frankrijk op. Ik hoop, dut nie mand hier nog iets weet. z/Ik zou het niet denken,” zeide Montgomery. z,ln het casino, waar men alle nieuwtjes hoort bespreken, heb ik nog geen woord over het telegram vernomen «Des te beter! Dan kan alles daar ginds weer in orde gemaakt worden, voor dat men er hier erg in heeft. Ik heb er over nagedacht en ben op alles voorbereid. Het ongeluk kan nog best hersteld worden.... Maar kwade tijding wordt altijd erger door den afstand. Als men te parijs wist, dat de mijnen van St. John onder water staan, zou mijn krediet, hoe stevig het ook staat, er onder lyden, en ik heb het volle vertrouwen noodig voor de groote ondernemingen, die ik in het hoofd heb. Gij weet, Montgomery, het zijn ondernemingen, die voor velen van nut zullen zijn: arbeiderssteden, boarding houses voor werklieden, goedkoope spoorwegen aparte waggons voor de armen.” z/Philantropische droomen,die u geld zullen kosten!” //Hebt gij ooit gezien, dat droomen niets kosten vroeg Norton met een treurigen gliml «ch. //Alles moet men betalen, zelfs hersenschimmen die vooral! Dus, beste vriend, dat blijft afgesproken, niet waar?” //Afgesproken! Ik sein u alle berichten die van eenig belang zijn.... Of niet al'.es, ik zal er ook wel voor mij houden! Men moet wel eens het «en en ander verzwijgen, soms heel voel En knikkende met zijn groot hoofd, voegde Mont- De raadkamer van de rechtbank te Rotterdam ver- J mot bevel tot gevangen houding tegen A. W. Ockeloen, 23 jaar, horloge maker, wonende te Kralingen, ter zake van den door hem in den nacht van 20 op 21 Augustus jl. in de Delftschestraat te Rotterdam gepleegden moord op den agent van politie R. van den Berg.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1