J0FIN3 VEN, 18, !V 4928. 1892. BINNENLAND. Zaterdag 3 September. Nieuws- en iping FEUILLETON. EEZ^IZtfD. Bil Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. uur des namiddags van den dag der uitgave. advertentiön kan geschieden tot De inzending van EN I 1 IEVER, t 1.25, franco CENTEN. Afzonderlijke Nommere V IJ F Al De heer W. Rijneveld alhier deed met gunstigen uitslag te ’sHage examen voor de hoofdakte. cureur-genoraal en den officier van justitie. (Uit het Franech.) VIII. IX. jetnde No- morrouwtje, de geneeskunde heeft hare tAN !c Zoon. I m de drie dag en op srs, Keuken, oren2 Ka ner. touden, aan- R 1892, des shuia »Hab- .an van den van Water. op gunsti- 1892, des ran K. Ri- ten over- en Notaris AVER, Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschjjnL che Cou- sn door het KMAN en en bewoond urprjjs van te Reeu- aige daarbjj ID, RIET- >t 33 Aren, P. Nos. 84, e week ver- 9 12 centen Mding. werkdagen i van 's mor en op den at 11 aren, emde Nota- i te Gouda. t te Gouda, t 4 Novem- ADVERTENT1EN worden geplas van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prjjs per drie maanden ia per post f 1.70. I, RIET- en de blokken oggebroek, ctaren, 43 Te Reeuwyk is bij C. Hofland hedennacht inge broken. De bovenruit boven de achterdeur heeft men verbrijzeld, en daarna de grendel van die deur afgedaau. Van nog drie deuren zijn de sloten ver nield, terwijl eene secretaire geheel in elkander is Voor de vrijwillige oefeuingen in den wapen handel hebben zich te Zevenhuizen 5 jongelieden aangemeld. plaats van het niet-herkiesbare lid mr. A. J. B. Ryke gekozen de heer N. J. Verkoren. De volgende vergadering zal te Maastricht worden gehouden. r 52 per ju weg te groot i3 GOUDA, 2 September 1892. De heer W. van Ingeu Schouten, van Oudewater, een der leerlingen onzer h. burgerschool, die in 1891 eindexamen aflegden, wordt na vergelijkend examen met 1 October a. s. als volontair geplaatst bij den voorbereidenden cursus der militaire school te Haarlem. 37) (/Nu,*’ zeide hij lachend, «dat is hier een goed bewaakte villa! Geen een bedieude om mij voor te gaan 1 Wel myn beste mevrouw Norton, beginnen wij onze zenuwen wat in bedwang te kragen?” «Zooals gij ziet I” zeide Liliane, op Sylvia wyzend, die nog geheel in de war was. z/Oo!” en de dokter schudde het hoofd, «neen dat is nog niet erg. Wat scheelt er aan?” «Ik weet het niet.... een aandoening.. «Die ik zoo dom was om door onnoodige praatjes op te wekken,” sprak mevrouw Montgomery. «Ge zij toch niet boos op mij?” vroeg zij aan Sylvia. «Neen, lieve Liliane, integendeel, ik zie, dat gij my waarlijk liefhebt!” Fargeas beet zich op de lippen en keek ontevreden. «Aandoening! overspanning.... dat is toch allemaal verboden! Net als de zee.... Ik geloof niet dat de zee .voor u deugt!.... Wij zullen het eens met de bergen moeten probeeren.... Bagnères.... Cambo... goudsche courant. Uit Bodegrave schrijft men dd. 31 Augustus In de raadsvergadering van gisteren nam de voor zitter, de heer W. Lotsy, afscheid van de leden, dankte voor de medewerking, die hij steeds had ondervonden, en wenschte hun bij voortdurende ge zondheid, kracht en lust toe om den bloei der ge meente te blyven bevorderen. Wederkeerig werd hem bij monde van den heer Meurs dank gebracht voor alles wat hy gedurende zyn negenjarig burge meesterschap alhier in het belang der gemeente had gedaan. Met erkentelijkheid werd daarby een blik op dat tydperk gericht, waarin Bodegrave tot hoofdplaats van het kiesdistrict voor leden der Tweede Kamer werd verheven, waarin de grenzen van de kom van het dorp aanmerkelijk waren uitgebreid, en waarin menige nuttige instelling op het initiatief of door de krachtige medewerking van den nu aftredenden bur gemeester was tot stand gebracht. In den salon, waarvan de wijdgeopende deuren het uitzicht gaven op de blauwe zee vol blanke zeilen, en den hemel vol meeuwen die witte stippen geleken, wachtte mevrouw De Solis, met haar zoon en haar neef. «Ik kom u verzoeken om mevrouw Norton te willen verontschuldigen,” zeide Liliane. «Zij komt dadelijk, mevrouw de markiezin.... En als gij goed vindt, dat ik zoolang haar plaats inneem....” «Wij komen toch niet ongelegen vroeg me vrouw De Solis. «Wat is er?” vroeg zij. Zij las de namen der kaartjesde heer de Bernière, Markies en Markiezin De Solis «George De Solis!.... Gij kunt hen niet ont vangen.” «En waarom zou ik hen niet ontvangen?” zeide Sylvia. «Ik moet mij alleen een weinig herstellen. Al wat gij mij verteld hebt, heeft my een weinig aangedaan. Zoudt gij zoo lief willen zijn, beste, om de markiezin een weinig gezelschap te houden? Ik kom dadelijk bij u in don salon.” «Goed, ik ga,” zeide Liliane. Zij keek naar Fargeas, die nog zat te schrijven en niet opgezien had en zij dacht: «Valeriaan? voor hot hart, jawel! Het helpt wel voor hartkloppingen, maar niet voor harteleed getrapt. Tot zoover men ons mededeelde was van vermissing nog niets ontdekt. De Raad der gemeente Zevenhuizen heeft besloten de kermis, welke den 7“ en 8* dezer daar zou worden gehouden, uit te stellen, tot het gevaar voor eene cholera-epidemie geweken is. of eenvoudig weer naar Parijs gaan.... Daar heeft men *s winters den minsten last van de koude en ’s zomers van de warmte «In zijn eigen huis is men altijd het best op zyn gemak!”.... zeide Liliane. «Daar valt mij iets in, doktor: als Sylvia oens eenvoudig weer naar Ame rika ging?” Fargeas schudde het hoofd. «Een zeereis? Neen, neen, dat gaat niet. Maar zonder zoover te gaan, zou ik in Frankrijk willen blijven en rust en kalmte zoeken..,. Hebt gij een pen voor my? Dan zal ik een recept schrijven”.... Op Sylvia’s schryftafel vond hij het verlangde en mevrouw Montgomery las over zyn schouder Jood-natrium, 50 centigram per dag, een maand lang des morgens en des avonds in een kopje aftrek sel van valeriaan. «Altyd herzelfde I” zeide zij. «Ja,” zeide de dokter. «Er zouden wol andere middelen zyn.... Maar....” Hy hield stil, als vreesde hij, teveel te zullen zeggen. •«Maar vroeg Liliane. «Pardon, mevrouwtje, de geneeskunde heeft hare 1 geheimen.” «En de vrouw raadt ze.... somszeide mevrouw Montgomery. Zij bad zich tot Sylvia gewend, aan wie de bediende kaartjes op een zilveren blaadje bracht, en zij zag hoe mevrouw Norton ontroerde. Het verslag van de verwachtingen omtrent den oogst in Zuid-Holland sluit met de conclusie, dat de verwachtingen in* ’t algemeen gunstig zyn, en er «alleszins reden tot tevredenheid bestaat." Verder meldt het verslag: Terwijl de tarwe in de moeste deelen der provincie waar zij verbouwd wordt, zeer gunstig te veld staat en een uitmuntenden oogst belooft, wordt in Over- flakkee en Goedereede slechts eene middelmatige op brengst verwacht. De rogge staat over het algemeen goed, de gerst uitstekend. Hoewel de verwachting omtrent qualiteit en de opbrengst van de Vijf-Heerenlanden en in de Hoeksche Waard middelmatig is, staat zij in het Westland en in Voorne en Putten goed, in Overflakkee en Goe dereede uitmuntend. Boekweit wordt niet geteeld, meekrap alleen iu Overflakkee en Goedereede, waar zy redelijk staat. De erwten staan byna overal goed, de boonen middelmatig, behalve in het Westland, waar ook de boonen een goede opbrengst beloven. Daarentegen hebben in Overflakkee en Goedereede de erwten en boonen zeer veel te lyden van bladluis, de boonen zelfs zooveel, dat de daarmede bezaaide akkers, in plaats van groen, geheel zwart zien, en het gewas als bijna mislukt is te beschouwen. Uit de streken, waar het meeste vlas verbouwd wordt, zijn de berichten daaromtrent meest alle on- o’iinatio’ Tn Vnnrnp pn Pnflon ia hat dan Qnkw.al gewas, hier eu daar veel te kort De aftredende voorzitter van het hoofdbestuur, mr. geplaagd door de rupsen, die op enkele perceelen J. Post van Everdingen, werd herkozen, en in de bladeren en bloemknoppen afaten. Het groene vlas Door de ministers van oorlog en van marine zijn op verzoek van den minister van binnenlandsche za ken de noodige officieren van gezondheid ter beschik king gesteld voor de grensstations, ten einde al daar de voorgeschreven maatregelen tot bestrijding der cholera toe te passen qn voor afzondering en behandeling van mogelyk voorkomende lijders zorg te dragen. Op de voornaamste riviermonden zyn ter verzekering van de nauwkeurige naleving der quarantainewet oor logschepen gestationneerd. .-^*7,24 -i De Broederschap van candidaat notarissen besloot Maandag in hare te ’s Hage gehouden jaarvergade ring tot bet uitschryven van een prijsvraag en, op voorstel van de afd. Noord-Brabant-Zeeland, de af- deelingsbesturen uit te noodigon, voortdurend toe te zien op de handelingen der candidaat-notarissen (leden en niet-leden), ten einde, indien na grondig onder zoek blijkt dat er zich zaakwaarnemers onder bevin den of personen, die zich schuldig maken aan han delingen, strijdig met de eer en de waardigheid van het notarisambt, daarvan kennis tegeven aan den pro- gunstig. In Voorne en Putten is het een schraal gewas, hier en daar veel te kort van stengel en zeer de bladeren

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1