HIJ. i )öll rukte BINNENLAND. 5 Zaterdag 10 September. 1892 aai. en xat. ING riet eweg. FEUILLETON. EEl^WD. Loten IVEBU cherij Koning erdam. en Zn. N° 4934. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. H -II De Inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. OSIJN. door la f ij Afzonderlijke Notnmera VIJF CENTEN. igf der Mast, X. Wat aijt «ij ns &Z00N. big ven en id bewerkt, afgeleverd m 5. No. 73. depóts wordt zuivere creolin verstrekt, welke moet dienen advies te worden ingenomen. Bovendien worden alle Adverientiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk des Maandags verschynt. Ier Staats- {Uit het Fransch.) 18—, ansche srsterk ƒ2.-, 3 party raises, Bord- <V ater- o, van se begint Zij was doodsbleek, als op de pijnbank en toch gelukkig, gelukkig als in een begoocheling, een krank- ens handel i kan zich molenstraat ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. verven van ekenook nen, Tafel- in geperst. illes, Kan- man haar voorstelde, wijsheid was Hij was een man van eer. Hij sprak haar nu, t van een eeuwigheid van liefde. En dit vroeger plot seling opgebloeid als een hervonden lente, bekoorde haar. In Amerika zou de Solis haar zijn «Qn gehoelo De burgemeester van den Haag heeft geen vergun ning verleend voor het houden eener meeting op een weiland aan den Loosduinschenweg van den Bond voor algemeen kies- en stemrecht op 18 dezer. Op de Woensdag te Zevenhuizen gehouden paar denmarkt werd eene keuring gehouden öp de aango- brachte veulens, één-, twee-, drie- en vierjarige paarden, waarvoor door hot gemeentebestuur en de Vereeniging tot verbetering van het paardenras prij zen waren uitgeloofd. Het veulen, genaamd Fortuna, van den heer F. van der Breggen te Waddings veen, waarvan do vader, Agamemnon no. 69 van het Ned. paardenstamboek den prijs verwierf. Van de éénjarige werden bekroond met den eersten prijs, een paard van den heer Ph. van der Breggen, waarvan de vader Agamemnon voornoemd, moeder Rosa, No. 58 van hot Ned. P. S. B. De tweede prijs werd toegekend aan den hoer J. H. van der Torren Kz. te Zevenhuizen, met een zwarten hengst, genaamd Jumbo, waarvan de vader Agamemnon voornoemd, moeder Goto, ingeschreven in het Ned. P. S. B. Van de tweejarige paarden werd met don eersten prijs bekroond David, bruine hengst, geboren 18 Mei 1890, van den heer F. van der Breggen te Waddings- veen, vader Rudolph, no. 24 van het Ned. P. S. B., De weigering is gegrond op het advies van de geneeskundige autoriteit, die door den burgemeester ip het verzoek is gehoord, en do beslissing is eerst genomen, nadat het bestuur van den Bond den bur gemeester had medegedeeld, dat de vergadering door 10,000 a 20,000 personen zou bezocht worden. De geneeskundige ambtenaar achtte groote volks- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post f 1.70. moeder Ranny voornoemdden tweedon prijs be haalde de donkerbruine merrie gonaamd Irene, van den heer J. H. van der Torren Kz. te Zevenhuizen, vader Nelson, no. 10 van het Ned. P. S. B., moeder Kol, ingeschreven in hel Ned. P. S. B., Van de driejarige paarden behaalde den eersten prijs de vosruin van den heer A. van der Spek, te Bleiswijk; vader Nelson, no. 10 van het Ned. P. S. B., moeder onbekend de tweede prijs werd toege kend aan den bruinen ruin van dén heer Ph van der Breggen, te Waddingsveen, vader Oldenburg, no. 9 van het Ned. P. S. B., moeder onbekend. Van de vierjarige paarden werden met den eersten prijs bekroondde donkerbruine merrie genaamd Byon, no. 613 van het Ned. P. S. B., van den heer F. van der Breggen te Waddingsveen, Vader een Oldenburgsche hengsi van den heer C. Oudijk te Waddingsveen, moeder Nanny voornoemd de tweede prijs werd behaald door de zwarte merrie van den heer G. Roos, te Nieuwerkerk a/d Ussel, vader een hengst van den heer C. Eindhoven te Zevenhuizen, moeder onbekend. De jury bestond uit de heeren H. van der Mast, van Bleiswijk, J. Klapwijk, C. Eindhoven en A. van Reeuwijk. GOUDSCHE COURANT. Te Oudewater had gisteren eene landbouwten toonstelling plaats waarop, ondanks het mingunstige weder, nog al vrij wat paarden, koeien en ander vee, benevens pluimgedierte en verschillende op den landbouw betrekking hebbende voorwerpen waren ingezonden. Er waren het regenachtige weder in aanmerking genomen vrij wat bezoekers. Men meldt uit Harmelen aan de N, R. Ct. Ds. Nonhebel verkondigde j. 1. Zondag van den preekstoel, dat er ten zijnen huize was ingebroken, en wel door de kinderen van een diaken. hij om zich heen in den salon, alsof hij iemand zocht en vroeg: //Wie was er?” „Hier?” zeide zij. „Ik heb een andere stem gehoord dan de uwe Z/Dat was de heer de Solis,” antwoordde zij. //Ah!” En Norton zwoeg. Op eens vroeg hij „En loopt de herr do Solis weg, als ik kom //Misschien wist hij niet, dat gij het waart.” /,Och zoo?....” zeide Norton. Zijn stem werd snijdend. ,/Gij kunt niet liegen, lieve Sylvia! bleek ../Liegen 1 Waarom zou ik liegen „Waar sprak de heer de Solis met u over?” vroeg Richard achterdochtig. z/Ik weet het niet.... Nergens over.... over niets- beduidende dingen....” Zij zocht, en begon bijna te stamelen. «Niets beduidend,” hethaalde Norton, ironisch. //Niets beduidend Natuurlijk. En al wat de heer do Solis u zeide, was u volkomen onverschillig, niet waar? Onverschillig geheel en al //Waarom vraagt gij mij dat?.... Waarom spreekt gij mij over mijnheer de Solis?” „Om nietszeide hy, steeds trachtende zijn toorn te verbergen onder, kalmte. //Omdat ik er bij toéval in het Casino over hoorde spreken, en wel Door den directetr-generaal der Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen zijn maatregelen ge nomen, dat op alle stations, werkplaatsen, depóts enz. steeds in voldoende hoeveelheid gekookt water voorhanden zij om te drinken. Het geheele personeel is bovendien uitgenoodigd, ieder in zijnen kring, mede te werken, dat slechts gekookt drinkwater worde genuttigd. Ook moet in de restauratielokalen steeds gekookt drinkwater voor handen zijn, op de handhaving van welke bepaling do stationchefs streng moeten toezien. Vorder is overal op de stations enz. de noodige ontsmettingstof (creolin) beschikbaar gestold, onder opdracht die aan te wenden voor reinhouden van privaten en waterplaatsen, zoowel voor het publiek als voor het personeel bestemd. Aan alle hoofdstations, werkplaatsen en locomotief- depóts wordt zuivere creolin voor inwendig gebruik om op geneeskundig Aan de Woensdag te Lekkerkerk gehouden hard draverij namen 9 paarden deel. De prijs werd be haald door de bruine merrie Pauwin, van den heer J. Verburg te Pijnakker; de eerste premie door den bruinen ruin Dibbels III, van den hoer J. G. Matze te Mijdrecht, en de tweede premie door de bruine merrie Willemjntje, van den heer A. de Bruin te ’s-Gravendeel. i vjrcuigc vvii uvunuiuiijn» - I En hoe had hij gesproken? Welk i „Hij hoeft mij pijn gedaan!” dacht zij. En toch had zij niet gewild, dat hij gezwegen had. Zij trachtte zich to belieorschen, toen Norton bin nen kwani. Hij was zeer bleek; onrustig, bijna somber zag GOUDA, 9 September 1892. Als voorzichtigheids-maatregel is, met hot oog op de cholera, de Stede lijke Bad- en Zaemiuricbting alhier gesloten. I - 4.. J verzamelingen in dezen tijd onraadzaam. Aan den wedstrijd van den Ned. Kolf bond, die op 1 12 en 13 dezer te Scheveningen zal plaats hebben, zullen niet minder dan 236 kolvers deelnemen. Het gemeenschappelijk dinor zal waarschijnlijk niet door gaan wegens tot nu toe te geringe deelneming. 43) „Mijnheer de Solis! O! mijnheer de Solis! In naam uwer moeder.,..” »Ik aanbid u!” riep hij in vertwijfeling, „en ik wil dat gij zult levenDat wil ik I En nu gij weet, hoe lief ik u heb, onderzoek uzelf of gij mij genoeg bemint om uw leven op te offeren, zooals ik u voor altijd het mijne geef! O! voor altijd, dat zweer ik ui” Zij was doodsbleek, als op de pijnbank - gelukkig, gelukkig als in een begoocheling, een krank- Zij gevoelde zich alsof zij zou flauw vallen, alsof zinnigen droom. I het zedelijk evenwicht haar ontbrak. Zij vraagde zich af, of niet de dwaasheid, die deze George haar een lichamelijke wonde I ilij was een j En hoe had hij gesproken? Welk evenals vroeger, welke heerlijke droomen dit vroecer nlot- «Hii heeft mii niin tred *>aar. m Amenka zou de Solis haar zijn naam ge- geven hebben. Hier bood hij haar zijn geheele leven, wezen aan. Het was als een liefelyke bedwelming, die haar geheel overmeesterde, een lichte duizeling als na het gebruik van morphine. Een stem, Norton’s stem, riep haar ‘ensklaps tot de werkelijkheid terug. Daar, op eenige schreden afstand was Norton, Hij gaf een bevel of vroeg iets aan een bediende. Norton? De echtgenoot? Do wet! De plicht! 1 „Hij is het!” sprak zij. //Norton Ik wil hem nu niet zien I” En George de Solis maakte onwillekeurig een be- weging naar de deur tegenover die, waar men de stem van Richard hoorde. Vol bittere treurigheid voegde Sylvia hem toe z/Nu reeds berouw //Neon, jaloerschheid antwoordde hij bijna woest. //Tot spoedig En Sylvia bleef alleen, naar de deur ziende, waar door de Solis vertrokken was en steeds de stem van Norton hoorende, die zeker dadelijk binnen zou komen. Zij gevoelde zich alsof zij Het was, alsof lichamelijke wonde had toegebracht, eau verzoeking

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1