Eïï ’IEN 1ZEN, geschilderde lanskerk te nis der St. mingen enz. Ijjk levens- Gebroeders belli. n H 11 I E BINNENLAND. I 1 I 1S92. Donderdag 15 September. 4938. Nieuws- en EEV1LLETON. BEMI1TD. 'ING .rlct >reid kleiweg. <ARD de la cour. TOBER Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. 'jn, ?RAAT. beis, etc, ;ebruik van i aanwezig, penseel. der eweg. ats. <KMAN. De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. II I ■I II Afzonderlijke Notnmere VIJF CENTEN. 60.000 geplaatst. (Uit het Fr arisch.) XI. ik onmatig zyn?” vroeg Eva, glimlachen. zij was heb geen ontmoeting gehad met kolonel Mis- A iemand van verre ziende aankomen //Mijnheer de Solis?” >1 of aange- foortdarend >t beroemde ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verachpnt. 18U8 GOUWE goudsche courant. I gekleed De uitgave dezer Courant geschiedt dageljjks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25, franco per post 1.70. z/Dus.... dat duel.... is afgeloopen „Ongeveer I” antwoordde George. „Vecht gij niet?” Een haastig teeken van den dokter gaf George te kennen, dat hij de ontmoeting moest loochenen. „Dat duel zal niet plaats hebben, mejuffrouw!” „Alles is geschikt!” Ik was toch zoo ongerust J. M. Vas Visser, te Voorburg. Tot leden der com missie voor het nazien der balans etc. de heeren A. L. Wurfhain, W. F. Piek en P. A. L. van Ogtrop, met den heer A. C. van Heemskerck tot plaatsver vanger, allen te Amsterdam. Ten aanzien der winst- verdeeling is bepaald dat, na 5 pct. over het gestorte kapitaal, de raad van beheer 20 pet., het reserve fonds ]0 pet. en de „Financieeje maatschappij voor nyverheidsonder nemingen" 10 pet. zal ontvangen; het restant komt den aandeel hoeders ten goede. JU t 8. 2, Haarlem. ITT EB, LM»). De le luit, der inf. G. L. J. Gerritsen, van het 4e reg. inf. te Gouda, is aangewezen als comman dant van oen detachement aanvullingstroopen, dat den 29sten September per stoomschip Prine Willem III van Amsterdam naar Suriname moet worden overgebrachthij keert daarna naar Nederland terug. Voor de Rotterdamsche rechtbank stonden gisteren terecht S. T. 45 jaar en J. A. v. L., 41 jaar, werklieden ‘te Gonda. Beide personen, in dienst van de firma Trijbitz Jr., alhier, in den vroegen morgen van 20 Juni jl. naar hun werk gaande, ontmoeten een ka meraad, die hen op drank onthaalde. Daardoor in een abnormalen toestand gebracht zijnde, kwam bij den len het denkbeeld op, eene partij koestaarten en paardehaar te ontvreemden bij zyn patroon, waaraan hij ook gevolg gaf. Het ontvreemde werd voor 9.50 verkocht, van welk geld de 2e bekl. een gedeelte aannam. Het O. M. vorderde voor ieder eene maand gevangenisstraf. N. V., 29 jaar, bouwman te Kapelle a.d. IJsel, met zyne boerenwagen op den 19 Juni langs ’s Gra venweg komende, zag naar hem toekomen een paar velocipédisten. Daar zijn paard zeer schichtig is en Schouderophalend antwoordde Eva met een bijna OI als het lot recht- Dat meende ik 1 - zeide hij glimlachend. „O! des te beter! „En daar straks hebt gij mij verzekerd, dat gij in het minst niet....” „O! straks! straks!” riep zij lachend. Fargeas nam haar vaderlijk bij de hand. „Ik heb het u wel gezegd, kindlief, komediespe len leert gij nooit.... nooit.. nooit. irouw, tot wederziens! Mijn bezoeken bij de zieken Van dit laatste bedrag is 30.000 geleverd door den inbreng van de eigen dommen der nml. venn. in liquidatie „stoomtram- wegmaatschappij Gouda"en voorts 27.000 door da „Financieele maatschappij voor nijverheidsonder- Voor de eerste maal zyn benoemd tot leden van den raad van beheer de lucht en beweging. Zij wilde len leert gij nooit.... nooit.. nooit.... Nu, mejuf- irouw, tot wederziens! Mijn bezoeken bij de zieken zijn misschien nutteloos, maar er is haast bij.” Hij groette de Solis en ging spoedig dq straat in, Eva en de Solis op eenige schreden van het strand, in de frissche m irgtenlucht alleen latend. Vroolijk zag het meisje den markies aan opeens gelukkig en opgeruimd geworden. „Weet gij wel, dat ik erg in mijn schik ben? Een duel vind ik toch zoo dwaas.... En als men dan bedenkt, dat kolonel Dickson, die naar het schijnt, een geducht tegenstander is, kon.... Hij heeft toch immers geweigerd te duelleeren, niet waar, mijnheer de Solis?” „Gij kunt er van op aan, mejuffrouw.” antwoordde George, „dat ik het niet gedaan heb!” „Hij heeft er veel aan gedaan! Ik had zooveey De Stet. (no. 188) bevat de statuten der naamlooze vennootschap: De algemeene tram-maatschappij, te Am sterdam. Doelhet aanleggen of aankoopen van tramwegen en exploitatie daarvan. De vennootschap zal ook gerechtigd zijn aandeelen of obligation van tramwegmaatschappijen te koopen en te verkoopen, tramwegen te verkoopen of te verhuren, en voorts a| datgene te verrichten wat naar het oordeel van haar bestuur met het doel in verband staat. Aan gegaan voor 30 jaren. Kapitaal 300.000, in aan delen van 1000, waarvan by de oprichting steeds van die voertuigen schrikt, gaf bij teekenen dat, ter voorkoming van ongelukken, zij moesten afstijgen. Dit niet al te snel gaande, had hij een der berijders met zijne zweep geslagen. Zijne ver- oordeeliug werd gevraagd tot 10 dagen gevangenisstraf. A. v. W., 25 jaar, zonder beroep te Zevenhuizen, werd beklaagd van pp den 10 Juni jl., ten nadeele van hare meesteres, een halsketting met gouden ton netje te hebben ontvreemd. Bekl. ontkende dit feit gepleegd te hebben, be werende niet te weten, hoe genoemd voorwerp in hare kast was gekomen. Uit tal van bewijzen toonde het O. M. echter aan, dat bekl. de daderes was; het vorderde hare veroordeeling tot zes maanden ge vangenisstraf. 47) „En waarom zou ik onlustig zijn?” vroeg Eva, haar donker hoofdje opheffende en beproevende te glimlachen, „Ja, dat weet ik niet,” zeide Fargeas. Zachtjes voegde hij er bij. „Misschien om de praatjes over dal duel.... Ja, van kolonel Dickson met den heer de Solis.” En daar Eva een onwillekeurige beweging maakte, zeide hij „Ziet gij wel.... Nu, wat zou dat? Mijnheer de Solis heeft wel voor heeter vuren gestaan! Hij kan een degen hanteeren en een pistool afschieten. Wees dus maar niet bang voor hem I” Langzaam antwoordde Eva „Wie zegt u, dat ik bang ben voor den heer de Mis?” „Hè?.... Wat?....” riep do dokter. Hij wachtte even en voegde er toen bij „Nu goeddan zal ik mij vergist hebben. GOUDA, 14 September 1892. *»c De Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoe- de zicht heeft dezer dagen eene vergadering der openbare nemingen", te Amsterdam, gezondheidscommissie te dezer stede bijgewoond en rj" de maatregelen besproken die tegen de Cholera moeten hoeren: J. A. Biezenaar, te Gouda; mr. A. F. K. worden aangewend. Daarbij bleek, dat nagenoeg al Hartogh, mr. F. S. van Nierop en A. D. de Marez de maatregelen, die noodig werden geacht, hier reeds Oyens, te Amsterdam; J. Schotel, te Rotterdam; on waren genomen dank zij het spoedig,, ijverig en flink i T Vo“ uun «la* «om optreden van genoemde commissie, die inderdaad een hartelyk woord van waardeering en erkentelijk heid voor hare handelingen ten volle verdient. Genoemde Inspecteur heeft ook verschillende ge stichten te dezer stede bezocht en geinspecteerd en betuigde meer dan eens zijn volle tevredenheid over hetgeen hier gedaan was om den govreesden vijand met een gerust gemoed te kunnen afwachten, zoo hij onze grenzen mocht overschryden. schien interesseert gij u dan wel voor kolonel Dickson?” dreigend gebaar: „De kolonel! de kolonel! «aardig was, de kolonel „Zeer goed,” zeide de dokter. ook.” Hij was er nu zeker van, dat zij met angst aan den markies dacht. Arm kind! Fargeas zag dat zij een hoed op had en was om uit te gaan. Hij vroeg haar of zii met hem i wilde meegaan. O I zeker. Met genoegen, dokter.” Zij had behoefte aan loopen, zich vermoeien, haar zenuwen de baas wor den. En op weg naar de stad zag de dokter haar van ter zijde aan, hoe bleek en lief zij was.... En opeens zag hij haar zeer rood worden, en riep zij, „Mijnheer de Solis?” Toen hij vlak bij George was, reikte hij hem de hand, zeggende „Mijn beste markies, ik feliciteer u.” „En waarmede vroeg de Solis, na Eva gegroet te hebben. „Maar er wordt over niets anders gesproken.... uwe ontmoeting met kolonel Dickson. //Ik Dickson.” Aarzelend vroeg Eva Bij gelegenhei.l van den nationalen kolfwedstrijd te Scheveningen, hield de Nederlandsche Kolfbond eene algemeene vergadering, geopend en geleid door den heer W. E. Eisma uit Bolsward, door het hoofd bestuur gekozen tot voorzitter, ter vervanging van den heer H. Jager, te Gouda. De rekening en verantwoording van den penning meester wees aan eene ontvangst van ƒ249.92, eene uitgaaf van 148.19, derhalve een batig saldo van 101.73. Verkozen werden tot leden van het hoofdbestuur voor Zuid-Holland, in plaats van de heeren H. Jager en J. C. IJsselsteijn, die hun ontslag hebbeu genomen, de heeren H. L. Coultre, uit Boskoop en H. J. Schaap, le Delftvoor de periodieke aftreding wer den herkozen de heeren G. de Groot Jr., te Alkmaar en C. Witteveen Cz., te Haarlem, terwijl in plaats van den heer J. W. Tuinenburg, aftredende, die reeds ontslag heeft genomen, werd benoemd de heer H. F. van Thiel, te Haarlem. Volgens medede ling van den secretaris behooren thans 19 clubs tot den Bond en zijn er 7 buiten gewone leden.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 1