Advertentiën. BRUM-BORST-MO NATIONALE 11LITIE. ALLE Belangrijke Verkooping Vlamkolen. A. KAPTIJ2T, Bultenlandsch Overzicht. INSCHRIJVING Voor ingezeten wordt gehouden: De inschrijving geschiedt: Voorde Militie wordt niet ingeschreven: Voorts strekt tot informatie van belang hebbenden Firma J. WELTER. FLANELLEN, WOLLEN, LAKEN ROKKEN m. BELANGRIJKE PARTIJEN Woensdag en Donderdag den 14 en 15 December 1892, Woensdag en Donderdag den 24 en 22 December4892, per Waggon voor f 73.- RIJNLANDSCHEV ▼an 1 Juli j.l. betreffende eene reorganisatie der 2e Bureersohool voor meisjes. Het voorstel wordt gesplitst. Het voorstel tot aanvulling van het raadsbesluit van 1 Juli wordt met algemeene stemmen aange nomen. Het aldus gewijzigde voorstel wordt aange nomen met 10 tegen 4 stemmen,die der hh. Koning, Jager, Noothoven van Goor en de Voorzitter. Aan de orde Het voorstel tot benoeming eener Raadscommissie voor eventueele herziening der grondslagen van de Gemeente-belasting. De heer van der Garden brengt nog eenige ver andering in zijn voorstel nl. in zooverre dat het Dagelijksch Bestuur uit zijn raidden één lid zal aan wijzen om in de Commissie zitting te nemen, in plaats van dan de Raad dat lid zal benoemen. De heer van Veen verklaart niet met het voor stel van den heer v n der Gardpn te kunnen méé gaan, op gr d at elk raadslid zelf vrijheid heeft voorstellen to ducu ura wijziging te brengen in het heffen van belasting. Vroeger bestond hier „eigen aangifte" en Spr. herinnert zich zeer goed welke be zwaren dat meebracht. Zooals hot thans is geregeld: een hoofdelijke omslag, door B. en W. opgemaakt, aan den Raad ter goedkeuring gegeven, zoodat ieder raadslid in de gelegenheid is zijne denkbeelden daar over ten beste te geven, acht Spr. niet verkeerd maar vindt dit integendeel het meest geschikt en Spr. zal dus togen het voorstel stemmen. De Voorzitter acht, alvorens verder *ordt gedis cussieerd, het noodig dat de heer van der Garden zijn voorstel nader toelicht. Wat bedoelt bij toch met herziening van de grondslagen der Gemeente belastingEene opheldering is dringend noodig. De heer van der Garden zegt in antwoord op het geen de heor van Veen opmerkte, dat er niet zoozeer sprake is van hoofdelijken omslag of eigeu aangifte, maar spr. heeft meer het oog op herziening van alle gemeente-belastingen, de opcenten op het perso neel, de honden-belasting, die op de vaart doo r de gemeente, de hoofdelijke omslag, dus de gemeente belastingen in het algemeen. De Voorzitter meent dat het tot de taak van B. en W. behoort om de wensohelijkheid eener herzie ning der gemeente-belastingen te onderzoekeu, waartoe zij door den Raad kunnen worden uitgenoodigd zooals ook in andere gemeenten wel gebeurt maar zulks ligt niet op den weg van een commissie van Raadshden, gepraesideerd door een Lid van het Da gelijksch Bestuur. Mocht echter de Raad een andere meening zijn toegedaan, Spr. zal er zich bij neerleggen. De heer Dercksen zegt dat de heor van dor Garden, na de gegeven toelichting, Spr. erg is tegengevallen. 8pr. had in een vorige vergadering van den heer van der Garden (Segwpen,. dat hij eene horziening der pi. dir. belasting op het inkomtn op het oog had, dat had Spr. zcef^toegejuicirt, maar nu de heer van der Garden een audér denkbeeld is toegedaan, nu zal Spr. er nog eens rijpetijk over denken alvo rens meê te gnnn mqt zyn voorstel. Dq heer van Iterson zou, ajvoreas zijn stem uit te brengen, gaarne van dep hfi$r ran der Garden willen weten of zijne bedoeling" is herziening der verschillende geraeeutel-hj>Mtstingei\ &P critiek te doen oefenen over de bestaande belastingen. Dit laatsto acht Spr. leefrijk. D^armeê kan, Spr. méégaan. De heer van der Garden merkt op dat de Voor zitter in een vorigo vergadtring zelf heeft beweerd dat versterking dor middelen noodig zal zijn en met het oog daarop is een onderzoek wenschelijk of hot loms noodig is nieuwe belastingen te heffen. Do Voorzitter vraagt wat de heer van der Garden bodoelt met„herziening der grondslagen" en de heer Noothoven v. Goor stelt de vraag, naar aan leiding van hetgeen do heer van der Gardou zeide over honden-belasting, wat hij verstaat onderde grondslagen der honden-belasting? De heer Jager zegt dat hij hot voorstel van den heer van der Garden niet goed begrijpt en het séhijnt den voorsteller zelf ook niet» zeer duidelijk te zijn. Spr. dacht eerst dat er sprake was van een onder- ..zoek mar de wuaeT van heffing der pi. dir. belasting op de inkomsten en daarmee kon Spr. zich wel vereenigen. In de vorige vergadering sprak de hoer van der Garden echter van vermindering der^cheop- vaartn cfliten en nu weêr van herziening van alle belastingen. Spr. gelooft niet dat eene Commissie van 5 raadsledon meer eu beter waarborgen biedt voor een goed onderzoek dan een door B. en W. ingesteld en Spr. zal dus tegen het voorstel stemmen. De heer van der Garden merkt op dat als .«de tijd ,daar is, dat de inkomsten van de scheepvaartrechten niet meer in de gemeente-kas zullen vloeien,- de gemeente een aanzienlijk bedrag zal missen. Gaat men dan over k^t eene vorhooging der percentage vau den hoofdelijken omslag, dan zal dit z. i. tot veol onbillijkheden aanleiding geven en vandaar dat Spr. het denkbeeld opperde om een Commissie te beuoemen tot onderzoek van de wensohelijkheid eener herziening der gemeente-bolasting. De heer IJssel de Schepper ziet in het voorstel van den heer van der Garden geen bezwaar. Als bedoelde Commissie haar taak juist opvat, kan zij z. i. veel goeds uitrichten. De bedoeling is, meont Spr., eene Commissie te benoemen niet met de opdracht met een voorstel of een besluit tol her ziening tot den Raad te komen, maar alleen om te onderzoeken op welke wijze, zoodra de inkomsten van de stad verminderen, op de billijkst wijze daaraan kan worden te gemoet gekomen. Wel is het College van B en W. in den regel aangewezen dnaromtrent een onderzoek in te stellen, maar in tal van ge- meonten ziet men een Commissie van Finantiën B. en W. ter zijde staan en ook andere Commissieu van bijstand en beheer hun taak vergemakkelijken en in 't algemeen is het wel wenschelijk dat er meer voeling bestaat tusschen de raadsleden en het College van 3. en W. Bi noeming eener Commissie, zooals Spr. die begrijpt, is dus niet onrationeel, te meer wyl daardoor in geep enkel opzicht iets wordt ge- praejudicieerd. De heer Noothoven van Goor geeft in overweging het voorstel van den heer van der Garden te splitsen en eerst in stemming to brengen de vraag of er eene Commissie zal worden benoemd en dan hoe die zal zijn sameugestcld. De heer DercksOn zegt zich wel te kunnen ver- eenigon met hetgeen de heer IJssel de Schepper ten opzichte der te benoemen Commissie zeide, maar dat is heol iets anders (lan hetgeen de heor van der Gar den zeide. Daarom vraagt bij aan laatstgenoemde of hy het eens is met den beer IJssel de Schepper, zoo ja, dan heeft hij straks zijn bedoeling slecht weergegeven. De heer van der Garden zegt dat de heer IJssel de Schepper misschien andere woorden hoeft gebruikt dan spr., maar do bedoeling van spr. is geheei de zelfde als die van den heer IJssel de Schepper. Do Voorzitter zegt dat geen ander lid dezer ver gadering zal toestemmen dat de taak der Commissie, zooals de heer IJssel de Schepper die opvat, dezelfde is zooals de heer van der Garden die bedoelde blij kens de woorden vau zijn voorstel en do toeliehting daarvan. Spr. meent daarenboven nogmaals aan don heor van der Garden te modon vragenwat hij ver staat onder „de grondslagen" dor belasting, die hij wil herzien. Do heer Hoogenboom wil het benoemen eener Commissio uitstellen met het oog op de wijziging in het Rgks-belastingstelsel te brengen. De heer van Iterson betoogt dat de woorden, waarmede het voorstel-van dep Harden op het con vocatie-biljet stond vermeld niet overeenkomt met de woorden van het voorstel zelf. Dit bracht spr. op een dwaalspoor. De Voorzitter fctemt volstrekt niet toe, dat de woor den op het convocatie-biljet verkeerd gekozen zijn. Het voorstel van den heer van der Garden wordt in stemming gebracht en verworpen met 9 tegen 4 stemmen, die der hh. van Vreumingcn, IJssel de Schepper, van dor Garden en van Iterson, terwijl de lieer Dercksen buiten stemming blgft. Aan de orde De benoeming van eonen Geneesheer van het Zie kenhuis en van de gestichten. Benoemd wordt de heer H. J. de Voogt, met 13 st., terwijl de heer D. van dor Horst II. Pzn. te 's Hage l 9tem verkrijgt. De Voorzitter stelt voor nu eene oproeping te doen voor gemeente-arts ter voorzieningUMle vacature, veroorzaakt door bovenstaande benoeming. De beer IJssel do Schepper vraagt of er niet 2 vacaturen zijn voor gemeente-arts. De Voorzitter zegt dat er slechts ééne vacature iè. De heer IJssel de Schepper meent dat er twee zijn, daar de Verordening voorschrijftdrie wijken voor de armon-praktijk met drie gemeente-artsen. De1 Voorzitter zegt dat aan Dr. Luvedag de waar neming van twee wijken is opgedragen tot tijd en wijle de Raad hem van één wijk ontheft, maar daar bestaat geen enkele reden toe. Spr. gelooft dat de Raad eene groote onbillijkheid zou begaan tegenover Dr.' Levedag, door hem één wijk af te nemen. Noch bij het Burgerlijk Armbestuur, noch by B. eu W. zijn ooit klachten ingekomen over de wijze waarop hij zijn taak als gemeente-arts vervult en er is dus geen enkele reden hem nu één wijk af te nemen, terwij! bij zich hier vestigde op voorwaarde dat hy twee wijken zou krijgen. De heer IJssel de Schepper zegt in geen geval te willen medewerken tot bot doen van eene onbil lijkheid, maar in de Verordening van 1888 staat dat er drie gemeeute-artsen zullen fijn. Spr. heeft de discussie nagegaan, gévoerd bij de vaststelling dier Verordening. Toen steldo een raadslid (thaus roeds overleden) voor om, daar er geen voldoend aantal solli citanten zich opdeed, slechts twee gemeente-artsen te b^noomen op een tractement van 1050.Dat voor stel werd bestreden èn door den Voorzitter der vergadering èn dpor de meerderheid vau de leden èn door het geneeskundig) lid dezer vergadering. Deze meende dat drie gemeente-artsen noodig waren, oök wijl in geval van epidemiën twee het werk niet zouden af kuuuen. Bij de twee influenzn-epidemieëft is trouw ns gebleken, meent Spr., dnt zulks inder daad het geval is en Spr. vraagt alleen of men dan sinds 1888 geheel van gevoelen veranderd is. De Voorzitter herinnert zich niet meor wat hy in 1888 gezegd heeft, muar in 't algemeen acht hy het nog steeds wensohelyk dnt het medisoh personeel in de gemeente niet te klein is, maar dat is de vraag niet. Toen zioh geen voldoend getal sollioitauteu opdeed, zijn aan één medicus twee wijken opgedra gen en zonder onbillijk to zijn kan hein nu niet één wijk worden afgenomen. De ervaring heeft geleerd dat daartegen ook geen bezwaar bestaat. Nooit zijn er klachten ingekomen. De heer van Iterson betoogt dat de gemeente blij mag zijn een arts te hebben, die twee wijken wil waarnemon. De armen-praktijk is enorm lastig. Particulieren kunnen (lat zoo niet beoordeolon maar er zijn geen lastiger patiënten dan de armen. Nadat nog eeuigo discus sie is gevoerd, waarby de heer Dercksen meent dat do beer Levedag, wiens praclijk zich uitbreidt, wol genegen zal zijn, als B. en W. hem dit vragen, in het belang der armen van één wijk afstand to doen en de heer Koning er op wijst dat aan den heer Levedag verleden jaar voor 6 jaar de waarneming van 2 wijken is opgedragen, zonder dat daarop dooréén raadslid aanmerking is gemaakt, wordt besloten sol licitanten op te roepon voor één geraoonte-arts te voorzion in de vacature, ontstaan door de benoeming van den heor de Voogt, tot geneesheer voor het ziekenhuis en de gestichten. Daarop is aan de ordede benoeming van een marktmeester voor de groenten- en aardappelmarkt. De heer van Vreumingen stolt voor hem geen vaat salaris te geven, zooals tot nog toe, maar hem een percontage toe te kennen zooals aan de andere markt meesters, cn wel 30 pCl., wat ongeveer zal bedragm de 5 laatsto jaren gerokond, 127*— De heer van Goor zegt dat het vaste tractement meer bedraagt. De Voorzitter is niet voor wijziging van den bestanndon toèstnnd. De heer Dercksen vindt het „kleingeestig" op een zoo'n klein tractement nog te beknibbelen, zoo'n man moet er van eten, en hij begrijpt zich niet dot dezelfde Raad, die daar straks 50 gewoon weg toestond voor een Zwemschool-Commissie, nu zou kunnen besluiten zöo'n mar. eenige guldens op zyn tractement in te houden. De heer van (Jer Poit zegt dat die 50 voor de Commissie slechts voor 1 jaar geldt, na 1892 krygt zij slechts 25. Spr. wil den heor Dercksen alleen zeggen dat hij uit zijn eigen zak verschillende reisjes hoeft, betaalt, cor respondentie-kosten enz. in het belang van de Zwem school en 25 kan dus niet te veel worden geacht. De heer Dercksen betuigt den heer van der Post zijn dank (lat deze zooveel over heeft gehad voor de edele zwemkunst, hij maakt hem wel zijn compli ment over zijn roialiteil, maar De Voorzitter meent dat de heer Dercksen buiten de orde gaat,en ontneemt hem het woord. De heer Deicksen vindt dat de Voorzitter, dio den heer van der Post liet uitspreken, ook hem niet in de rede had behoeven te vallen, maar Spr. zal nu zwijgen. Do heer van Vreumingen protesteert tegen de uit-# drukking kleingeestigdoor den heer Dercksen ten zijnen opzichte gebezigd. Daarop wordt het voorstel van den heer van Vreumingen in stemming gebracht en aangenomen met 13 tegon 1 slem. Tot marktmeester wordt vervolgens benoemd G. Belonje met II steramen, terwyl G. de Jong 2 en A. Groenendaal 1 st. verkrijgt. Alvorens de vergadering gesloten wordt, vraagt (le heer Dercksen aan den Voorzitter of de heden ingekomen adressen in zake afschaffing der Kermis spoedig aan do orde zullen worden gesteld. De Voorzitter zegt dat dit denkelijk wel niet lang zal duren en daarop wordt de vergadering gesloten. BBBBBSBBSBWBBWBBBBBBBHBMBBHBBSSS e Fransche ministers Ribot en'Bourgeois zullen aan de enquête-commissie de verantwoordelijk laten„ welke uit de openbaarmaking van het gerechtelijk dossier in de Panamazaak mocht voortspruiten. Gisteravond werden de aangewezen genoesheeren te Beauvais verwftclit. Tot opgraving en schouwing ran het lijk van de Reinach zal heden*worden over- gegaan. Do beheerder van denN boedel van De Reinaob, die na hot uitbrengen van hef rapport over dit onderzoek gehoord werd, deelde mede, dat de ont zegeling Woensdag in tegenwoordigheid van eenige leden der commissie plaats hebbe. De com missie besloot daaraan to voldoen. Onbekeerd is lord Rosebery uit Ierland terugge komen. Er zyn, zooals wij mededeelden, punten in het Home-Rule ontwerp dat volgons John Morley in Februari hot Lagerhuis ziffVbereiken waar in deD beginne de minister van buitenlandsche zaken tegen was, en den heer Morley heeft hem niet kunnen overtuigen van de wenschelijkhuid, die bepalingen te behouden. Voor het parlement bijeenkomt, inoet dus worden uitgemaakt, of lord Rosebery in Ierland evenals in Uganda de richting van den nieuwen koers zal aanwijzen. Gebeurt dit niet, dan zul hij zeker uit het ministerie treden en in dat geval zullen, naar meu te Londen gelooft, een of twee ministers hem volgen, Eu» dergelijke aderlating zou het ministerie stellig niet overleven. Do eerste zitting van den ministerraad in hot volgende jaar wordt daarom met groote belangstelling te gemoet gezien. Ovor de Spaansche Miuister-crisis geen ander nieuws. Sagasta blijkt nog niet klaar met zijn Ka binet. Do telegraaf deelde gisteren mede, dat de oud-prefect van Madrid en de oud-onder-Minister van Binnenlaudsche Zaken hun getuigen hebben ge zonden aan den afgetreden burgemeester, nanr aan leiding van zijn verklaringen. Dit zul moeten slaan op hetgeen de oud-burgeraeestor Bosch in den Senaat heeft gezegd, dat de jongsto opstootjes to Madrid in bet leven waren geroepen door den toeuroaligen prefect, den markies de Bogaraya, en dat de oproer makers werden aangevoerd door zekeren Datto, een van den onder-Ministers nfbankolijk ambtenaar. Deze verklaringen wekten uit don aard dor zaak groote opschudding. Verder viel de heor Bosch op krasse wijze den alcade, zijn voorganger in het gemeentebe stuur, aan, en teide, dnt diens eerste daad als maire was een mandaat ten behoeve van een zijner bloed verwanten to toekenen. Ter beoordeeling van de grootte van Gnnovas nederlaag dient nog gemeld, dat de Regeeringspartij, welke 107 stommen voor de motie van vertrouwen uitgebracht, 250 leden telt. Op de interpellatie van bimetallisten in den Duit- sphen Rijksdag zal de Regeering antwoorden dat do houding der Duitsohe gevolmachtigden to Brus sel over liet geheel overeenkomstig i9 met de instruction en bedoelingen-der Regeoring. Ook zal zij verklaren dat de bewering onwaar is, als zouden do overige Staten eenparig tegen de waardevermindering van het ziWer zijn opgekomen. Nog steeds weet men niet welke houding het centrum ten opzichte van het legerontwerp zal aanne men. Wel meldde de Germania onlangs, dnt men het in de fractievergaderingen eens was geworden over een reeks van hoofdpunten, maar die schijnen van zeer twijfnlachtigen aard. Zelfs ten opzichte van den tweejarigen diensttijd kwam men tot geen be sluit. De Beiersche afgevaardigden waren het even min als die der Rijnprovinciën ondtrling eens. Volgens do clericalo Köln. Volksztg. zouden de vrijzinuigen gaarne zien. dat het cntwerpij(bgenomen word door de hulp van een cor.servatief-clericale-ua- lionaal- liberale meerderhrid. In (lat geval zouden de vrijzinnig*!! met een gerust haft tegen ku non stemmeu en daardoor mei het oog op de aanstaande verkiezingen als „volksvrienden" kunnen poseeren. De Vossische Zeitung antwoordt hierop, dat de vrijzinnigen het doel, dat de Köln. Volksztg. hun toeschrijft, kunnen bereiken, door eenvoudig kort en goed tegen het ontwerp te stemtoon. Doch dit antwoord is niet afdoeude. De vrijzinnigen verzet ten zich tegen het legerontwerp, maar willen Ca- privi behouden. Dit kan niet, tenzij het legeront werp wordt aangenomen. Zij hebben daatom, zoo als de Voss Ztg. zegt, hunne houding nog niet vastgesteld. f VOOR DE EERSTE KENNI3GEVING BURGEMEESTER en WETHOUDERS fan Gouda; Gezien art. 19 der Wet van den 19" Ausmstus 186i [Staatsbl. n''. 7$); Brengén Ier algemeene kennis, dat volgons art. 15 dor genoemde Wet alle mannelijke ingezetenen die in dit jaar achttien jaren oud zijn goworden of nog zullenworden, zioh voor de rationale Militie moeten doen inschrijven. lo Hij wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beide overleden, wiens voogd inge zeten is, volgens Wet van den 28 Juli 1850 Staatsblad no. 44); 2o. Hij dio geen ouders of voogd hebbende, gedu rende de laatste aan het in de eerste zinsnede van dit artikel vermelde tydstiD voorafgt^uide achttien maanden in Nederland verblijf hield 3o. Hij. vau wiens ouders de langstlevende inge zeten was, als is zijn voogd geon iqgezetoo, m-its Lij binnen het Rijk verblyfhoudt. Voor ingezeten wordt niet gehouden de vreemdeling behoorende tot eenen staat waar de Nederlander niet aan de verplichte krijgsdienst is onderwor pen, of waar ten aauzien dor dienstplichtigheid het beginsel van wedorkeerigheid is aangenomen. lo. Van een ongehuwde in de Gemeente, waar de vader, of is deze overleden, do moeder, of zyn beiden overleden de voogd woont; 2o. Van een gehuwde eu van een weduwnaar, in de Gomeonte waar hy woont; 3o. Van hem, die geen vader, moeder of voogd heeft of door dezen is achtergelaton, of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is in de Gemeente waar hij woont 4o. Van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander die ter zake van 'a lands dienst in een vreemd land woout, in de Gemeente waar zijn vader of voogd het laatst in Noderland ge woond heeft. lo. De in een vreomd Rijk achtergeblevon zoon van een ingozoten, die geen Nederlander is; 2o. Do in een vreerad Rijk verblijf honclonde ouder- loQze £ocn van een vreemdeling al is zijn voogd ingezeten 3o, De zoon van den Nederlander, die ter zake van Vlands dienst in 's Rijks overzeesche bezittingen of koloniën woont. Elk die volgens art. 15 behoort te worden inge schreven, is verplicht zioh daartoe bij Burgemeester en Wethouders aan te geven tusscheu den lsten en 31 Januari. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis, is zyn vader of is deze overleden zijne moedor, ot zijn beide overleden zijn voogd tot het doen van die aangifte verplicht. liij, die eerst na het introden van zijn 19denj iar. doch voor tffet volbrengen van zijn 20ste, ingezeten wordt, is verplicht zich, zoodra dit plaats heeft ter inschrijving, aar. te geven bij Burgemeester en Wet houders dor Gemeente, waar de inschrijving, volgens art. 16 moet geschieden. Daarbij geldon de bepalingen der 2e en 3ê zinsnede van art. 18. Zijne inschrijving geschiedt in het register van het jaar, waartoe hy volgens zijnen leeftijd behoort: Burgemeester en Wethouders voornoemd, roepen dientengevolge op de ingezetenen, die hun 18e jaar hebben bereikt {dat zijn zij die in 1874 zijn geboren en overeenkomstig het vorenstaande in (leze Gemeente tot anngifte verplicht zijn om,zich op de volgende dagen ter Secretario aan to melden van des voor- middags 10 tot des namiddags 1 ure en zich in de daarbij vermelde orde te doen inschrijven, te weten: zij, wier geslachtsnaam begint mot de letter A.B. C. D. E. F. G. H. I. J. K. L. en M. tuschen den 2 en 15 Januari 1893 en zij, wiet goslachtsnaam begint met de lettpr N. O. P. Q. R. S. T. I'. V. W. X. IJ. en Z. tusschcn den 15 en 31 Januari 1893. dat bet register van inschrijving op den 31n Janu ari, des namiddags ten 4 ure, voorloopig wordt ge sloten en dat zij, die alsdan verzuimd hebben, de voorgeschreven aangifte te doen ingevolge art. 188 der Wet vervallen in oono boeto van f 25.tot 100.— dat isder, die voor de Militie moet worden inge schreven zich behoort te voorzien van een extract uit het geboorteregister dat by de aangifte moet worden medegebracht; dat dit extract aan hen, die binnen deze gemeonte zijn geboren, op hunne aanvragen op het Bureau van den Burgerlijken Stand gratis zal worden uit gereikt, terwijl zij die elders geboren zijn, zich tor Gemeente-Secretarie kunnen aanmelden, ten einde genoemd extract van het Uemeeutebestuur hunnor geboorteplaats te doen aanvragen, en dat ieder gehouden is te zorgen, dat hij bij de inschrijving Wijk en hummer zijner woning juist kan opgeven. GOUDA, 9 December 1892. Burgemeeste| en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. Do Secretaris, BROUWER. GROOTE KEUZE van alles af komstig van de Gebouwen der Inter nationale Sporttentoonsfcelling te Scheveningen. Ten overstaan van Notaris B. L. LOEFF, te Scheveningenzal, op het terrein der, gehou den Internationale Sporttentoonstelling aldaar, in het openbaar worden verkocht HOUT-, IJZER- en GLAS, hoofdzakelijk be staande nit: zeer goed ZAAG- en WERK- HOUT, BATTINGS, Geschaafde en Geploegde DEELEN, Ongeschaaft HOUT en een groote partij DEUREN, LIJSTEN enz. in verschil lende lengten en zwaarten. Voortseeno groote partij IJZERWERK, bestaande uit: TREKTANGEN, BEUGELS, BOUTEN, KOPPELIJZERS, HOEKIJZERS, versierd IJZERWERK, enz. En eene groote hoeveelheid SPIEGEL- VENSTER-, HARTLEY- en CATHEDRAAL- GLAS in diverse kleuren en afmetingen. TE VEILEN: telkeus aanvangende des voormiddags ten 10 uur. Alles breeder en nader omschreven bij Vei lingboekjes, welke gratis verkrijgbaar zijn ten kantore van den Notaris LOEFF, Prins Wil lemstraat 19, te Scheveningen Voornoemde Hout-, IJzer- en Glaswaren zul len telkenmale twee dagen voor de te houden veilingen van des morgens 10 tot des namid dags 3 uur ter bezichtiging zyn. Prima Kwaliteit GROVE VLAMKOLEN frauco alle Stations der voormalige Ned. Ehijn- spoor weg-Maatschappij. Worden ook CONTRACTEN GESLO TENvoor franco aan Suis te bezorgen. GoudaNov. '92. "Fluweelensingel 630, die aan HOEST, HEESCHHEIDSLIJM HOEST, HALS- BORST-,en LONGZIEKTEN, KINKHOEST enz. ljjden vinden door den uit de edelste wijndruiven bereiden nit Mainz spoedige hulp en verzachting. Ge garandeerd echt verkrijgbaar Te Gouda bij P. H. A. Wolff. Boskoop bij J. van Bergen. Haastrecht bjj J. den Hertog. Ondewater bjj F. Jonker-Idenburg. Bodegraven bij P. Versloot en G. HijnekamD Stolwijk bij C. G. v. d. Berg. P' Bergambacht bjj J. v. d. Dool. Hazerswoude bjj Wed. W. Hendriks.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 4