Kerstkranzen TURONS SCHUIMPJES, Versche Wafels M. J. DE GRAAF, DRUIVEN - DORST -HOUIG K. 1.1. Kiili, Bultenlandsch Overzicht. KEN NiSG EP ING ADVERTENTIgN. KLEINE KRANSJES 12 fat het Ons. Diverse Gebakjes, Met de KERSTDAGEN Zuivere Bordeaux Wijnen. Verrassend succes. 1 Firma J. WELTER, ONDERGOED voor Dames en Kinderen. LUIERMAND enz. verschillend Klein Gebak, enz. Oosthaven B 36. bij de Wed. SIBBES, Bestelling-en worden ingewacht. SIROOP v. PUNCH, CITROEN PUNCH, TROEBELE PUNCH a l'ARAC, COGNAC, diverse fijne kwaliteiten:- Hooge Gouwe. j. Burgerlijke Stand. In den polder by New-Orleans aangekomen, vond de timmerman niets te doonhy teerde van het geld dat hij had, en Dorrestein liet de dienstbode voor weinig of niets hard werken. De bedrogen persoon begreep er spoedig genoeg alles van en, gelukkig, zooveel geld by zich hebbende dat hy zijn terugreis ion betalen, keerde hy met de dienstbode naar Amsterdam terug. Hy kwam er dus botrekkelyk goed af, doch zyn indruk' ia, dat Dorrostein menschen naar Amerika tracbt te lokken, die hij, als zij er eenmaal zijn en geon geld moor hebben om terug te keeren, weet te exploiteeren, ou laat werken voor zyn doel togen weinig of geen geld. De timmerman informeerde nog naar de „North American Land- and Timbor Co. Lira.*, om van deze Maatschappy schadevergoeding te vorderen, te Londen, doch zijn brief met duidelijk adres, dien hij nog kan toonen, kwam als onbestelbaar terug. Men zy dus tegen verlokkende advertentiën in bovenstaanden geest, die af en toe in de bladen voorkomen, gowaarschuwd Staten-Generaal. 2e Kamer. Zitting van Vrydag 23 December 1892. De begrooting van Waterstaat geeft steeds aanlei ding tot het behartigen van de districtsbelangen, waarvoor de meeste kiezers zeer gevoelig zyn chacun préche pour sa paroisse, zeide de heer Van Vlyraen terecht. De minister heeft dan een stel stereotiepe antwoorden gereednader overwegen, de zaak niet uit het oog verliezen, nog in onder zoek, zoo mogelijk aan het verzoek voldoeu en der gelijk i nietszeggende en tot niets bindende phrases, wplke met meer of minder artistieken zin elkander afwisselen. Het waren meest kleine quaesties, tot dat de spoorwegen aan de orde kwamen. Twee bozuiuigingsamendemeuten van den heer Rutgers (haven te Harlingen en burgplaats voor bagger te IJmuiden) werden afgestemd. Van de drie amen dementen der C. v. R. werd één ingetrokken (loop- pad op den baVendam te Lemmer), één door den min. overgenomen (voorloopig uitstel der Maasver- beteriug van Rotterdam tot Krimpen, één verworpen (dubbele doorvaart in het Zuid-Bevelandsche ka naal). Het overige werd vastgesteld volgens de voorstellen der Rëgeering. Bij de Spoorwegen kwam natuurlijk de stroom der districtsbelangen hoog opzetten. iToch bracht men een algemeeuer belang ter sprake de spoorwegover eenkomsten. De algemeene indruk was, dat zij finan cieel tegenvalleu, maar dat handel en verkeer er door gebaat zijn. Wat de goederentarioven betreft, betoogden èn de tegenwoordige minister (Lely) èn do vorige (Havolaar), dat niet-goedkeuring van re- geeringswege alleen geoorloofd is, als zij de maxima ovorschrijden eene leer, die geheel juist schijnt te zijn, maar niet in het voordeel van den Staat, schoon bet publiek zeker geen reden tot klagen heeft. In de avondzitting zijn de spoorwegzaken verder behandeld, waarbij de minister mededeelde, dat met de Holl. spoor over de lijn Zwolle-Groningen Delf zijl (zijtak Ommen; een contract is gesloten. Bij de verdere beraadslaging mislukte eene poging van dun heer Ruys om de som voor de tentoonstel ling te Chicago te verminderen en van den heer v. Kerkwijk om dien post geheel af te stemmen. Met medewerking van deu min. van buit. zaken Het scheen dat men het daarover niet zoo spoedig eens kon worden alt mijnheer Bronrijp wel had ver wacht toen hij de vrijheid had genomen zich ten huize van elk der commissarissen in 't bijzonder voor het open gevallen directeurschap persoonlijk aan te bevelen, verzekerde elk der hecren hem, dat hij zich van dieos goede gezindheid omtrent hem overtuigd mocht houden; terwijl ieder Voor zich het belang der zaken door hom uitnemend gediend achtte, zoo dat zijn benoeming, indien het daartoe komen mocht, een belooniug zou mogen lieeten voor zijn aanhou denden ijver gedurende de jaren, waarin hij als chef- de-burenu fungeerde. Doch thans werd dag aan dag de eene vergadering na de andere gehouden en Bronrijp begon dientengevolge te vermoeden, dat de heeren in comité andere menschen waren dan waar voor zij in een bijzonder gesprek, onder vier oogen in 't salon van hun eigen huis aan hem vergund, stuk voor stuk wenschten gehouden te worden dat zij met andere woorden officieel heel anders wik ten en wogen dan zij hem officieus hadden gezegd te zullen doen. Ton laatste echter werd hij uitgenoodigd om ler vergadering te verschijnen en gaf men 'hem te ver staan. dat de stemmen aangaande de voordracht van zijn persoon in den beginne verdeeld waren geweest, niet omdat men zijn bekwaamheid in twijfel trok, noen, die was boven allen twijfel verheven maar omdat hem toch iets ontbrak om de voordracht kans van welslagen te geven. mocht het der Regeering gelukken, de Kamer van de noodzakelijk der deelneming van Nederland aan dit Columbusfeest te overtuigen. Voorts bleek, dat vooreerst de invoering'van den Midden-Europeeschen tijd geen kans van slagon hoeft. Gelukkig is de min. van Waterstaat do verstandige leer toegedaan, dat het levon zioh regelt naar de zon eu niet naar den wettelyken tyd. Waterstaat werd zonder stemming aangenomen, hetgeen vervolgeus na kort debat ook geschiedde met Hoofdstuk X (koloniën), XI onvoorziene uitgaven, en de Wet op de Middelen. De kamer is daarop te middernacht uiteengegaan o eene welverdiende rust te genieteu. Generaal Booth is blykbaar aan het Eugelsche hof in ongenade gevallen. Hij wil op den tweeden Kerstdag eeueu maaltijd guven aan 5000 lieden, die hij met eeuigszins nevelachtige bewoordingen om schrijft als //lieden die slaap en werk zoeken in ver band met het Darkest—Enfftland^p\nn.11 Om hiervoor nu het noodige geld bijeen te krijgen, heeft de heer Booth o. a. brieven gericht tot de Koningin, den prins vau Wales en don Lord Mayor. Do laatst genoemde scheepte hem af met vijf guineas, wat voor eenen Lord Mayor zeker niet veel is. Doch de Ko ningin weigerde kortweg alle medewerking, terwijl do prins van Wales te verstaan gaf dat hy verkiest langs andere wegen aan den nood van hulpbehoe vende tegemoet te komen. Het Gerechtshof te Leeuwarden hield Donderdag een nieuw getuigenverhoor in do zaak van J. C. V geschorst commissaris van politie te Groningen die door de Rechtbank aldaar was vrijgesproken van de beschuldiging van het aannemen van giften van kermisgangers voor de plaatsing van hunne tenten. Achtereenvolgens werduu als gutuigen gehoord do heeren Mr. B van Royen, rechter; Jhr. M,r. A. A. van Panhuys, Commissaris der Koniogin in de prov. Overijspl, en Mr. J. N. A. Bucaille, burgemeester van Groningen, eu de opvolgeude burgemeesters van Groningen tijdens bekl. aldaar bij de politie was. Uit hunne verklaringen bleek, dat Burg. eu Weth. de kermis regelden en dat, als door hun college het plan der kermis was vastgesteld, zij dit ter uitvoe ring aan den commissaris van politie zonden. De adv.-goneran! bleef by zijne vordering van drie maanden gevangenisstrafde verdediger, Mr. S. L. Outs, achtte bet bewijs van het misdrijf niet aanwezig en concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak is bepaald op 5 Januari a.a. Te Nieuwer-Amstel ontving deze week een beer als antwoord op eene advertentie, voorkomende in het Nieuws van den Dagt waarin, by een werktijd vau eenige ureu por dag, eene verdienste van 12.50 per week wordt voorgespiegeld, eene circulaire ge- teekend door Francois Braïelle, zich noemende di recteur van VAvenir des Travailleurs eén blad waar van het bureau gevestigd is, 58, rue de Clignancourt te Parijs. In deze circulaire wordt bericht, dat het werk, hetwelk men vereischt, bestaat in schrijven van adressen op banden en het verzenden van circu laires, couranten, correspondentiën en berichten, het welk overal, zoowel ten plattelande als in do steden, verricht kan worden. Hiermede zoude een ioder gemakkelijk 12.50 per week kunnen, verdienen. Indien men genegen is, zoo luidt de circulaire ver- z/Mag ik die tekortkoming van u "vernemen, myue heeren?" vroeg Bronrijp. w Wel natuurlijk," antwoordde hem de president ter vergadering, mijuhecr X..: „Wij vreezen, dat de actiehouders bezwaar zullen maken u te benoemen, mijnheer Bronrijp omdat u geen acties hebt." „Maar de acties zijn allen geplaatst, mijne hee ren zei Bronrijp, „en daar !ze goed rendeerden, zou het mij moeilijk vallen er eenigo te bekomen, zelfs ingeval mij het aankoopen daarvan convenieerde. Doch mag ik de heeren herinneren, dat de benoeming in de statuten niet afhankelijk wordt gesteld van het bezit van aandeelen, wanneer er een vacature ontstaat op een tgdstip, dat allo acties zijn geplaatsthetgeen thans het geval is." „Ja wel, meneer Bronrijp I" antwoordde de voorzitter, «maar daarbij wordt tevens uitdrukkelijk gezegd, dat het Cpllegie van commissarissen bij voor- keur iemand zal voordragen uit de actiehoudeis, in dien zioh daaruit een geschikt persoon kandidaat stelde voor lint directeurschap." «En dit is geschied, mijnheer?" rroeg Bronrijp. «Neen, nog nietmaar 't zou kunnen gebeuren kreeg hij ten antwoord: «Maar, hoe dit zij, wy zyn het ten laatste eens geworden en zullen u ten blijke onzer goede gezindheid voordragen...." Mynheer Bronrijp betuigde hun zijn erkentelijk heid. «Maar wij behouden ons het recht, natuurlijk vdor, ook een tweede op de voordracht te stellen der, dit werk ter hand te nomen, dan wordt men verzocht daarvan te beriohten en per post het be- drag van oen abonnement op LAvenir des Travail leurs over te maken. Dit bedrag is per 8 maanden 2, per 6 maanden 2.50 en per jaar 4. Na overmaking van het abonnementebedrag belooft men franco het noodige te zullen zenden. Bedoelde heer uit Niuuwer-Amstel, die voornemens was het geld to zenden, werd inlyds door een kennie gewaarschuwd, waardoor hij zyn geld in den zak. Do Figaro deelt mede dat de geleerde Franschman Pasteur, tor gelegenheid van zijn 70en verjaardag, is begiftigd met hot Grootkruis dor Oranje-Nassau- orde. Wy gunnen deze vereering van de Neder- landsohe Kegoering den grooten geleerde, by uien ook reeds menig landgenoot genezing vond, gaarne. Maar toch willen wij vragen: waarom moet de Ne- derlandsche pers do toekenning dier orde vornemen uit oen Fransch blad, waarom word zij niet in do Staatscourant vermeld? En dit geval is niet oonig. Het toekennen van Nederlandsche ridderorden in hot buitenland wordt «nooit» in de Staatscourant vormeldin het antwoord op het verslag der afdeelingen van de Kamer op de begrooting deelde de Begeering mede, dat zulks nooit plaats heeft. Waarom begrijpen wij niet, en 't komt ons voor, dat met die gewoonte dient gebroken. Het niet vermelden van benoemingen van buiten- landers in de een of andere Nederlandsohe orde in de Staatscourant doet den indruk geboren worden, alsof de Begeering aan oen dergelyke onderscheiding niet veel waarde hecht, en dit kan toch niet het geval wezen. Een ridderorde ie een koninklijke onderscheiding en dient dus lange den koniuklyken weg te worden geschonken, d. w. z. openbaar, dat ieder het wete, of de begiftigde Nederlander, Franschraan of wat dan ook zy, en niet toegestopt te worden in 't ge heim. Bovendien waar op de begrooting jaarlyks een som wordt uitgetrokken voor ridderorden, daar komt hot ons voor, dat alle Nederlanders, die direct of indirect aan die eora bijdragen, weten mogen, wie daaruit met een door de wet vastgestelde ridderorde wordt begiftigd. (A. Ct De geneeskundige raad voor Zuid-Holland verga- derde gisteren, onder voorzittersohap vay den waar- nemenden geneeskundigen inspecteur dr. Buijsch, in het gebouw van het ministerie van binnrplandsche zaken. Voor den aanvang der werkzaambodan bracht de voorzitter eene diepgevoelde hulde aan den ontslapen inspecteur dr. B. Carsten, voor hetgeen hy op het gebied der volksgezondheid ala onder-voorzitter en voorzitter van don geneeskundigen raad heeft gedaan. Tevens bracht hy hulde aan dr. Kgeling's nage dachtenis. Besloten werd aan den gemeenteraad van 's-Gra- venhage afschrift te zenden van de notulen van de zomervergadering van den geneeskundigen raad, waarin de verhouding van het dagelyksoh bestuur van 's-Gravenhage tot de typhus-epidemie is beoordeeld. De inspecteur gaf mondeling een nitvoerig over zicht betreffende den vermoedelijken oorsprong, den loop en het karakter der cholera en van de maat regelen tot aanschafBng van hulpmiddelen ter be strijding der ziekte en tot voorzioning in de behoefte aan personeel en materieel. wanneer zich een kandidaat mocht opdoen van dien aard, als waaraan de statuten de voorkeur willen verleend hebben de actiehouders kunnen dan uit het dubbeltal de keuze doen, en wij, als bestuurders, zyn verantwoord." Mynheer Bronryp boog, met dankzegging voor doze communicatie en verliet de vergadering, om de zaken ten kantore van de bedienden voort te zettft. Hij meende alio reden te hebben om goedzraoeds te blijven; maar loon hij zyn vrouw den uitslag der beraadslagingen meedeelde, schudde zij twijfelachtig het hoofd. «Je hebt de negen andere vogels nog niet onder schot, laat staan in de tasch, Charleszei ze, mot een kwijnend lachje. «Wees gerust, Mario 1" antwoordde hij«Ik heb hot dikke boek onzer actiehouders doorreisd van hel eerste folio tot het laatste en die heeren getaxeerd od gewogen. 'tZijn allen voorname lui, velen met adellijke titels, en de anderen mannen van groote zaken neen, zoo lucratief is do betrekking niet om van dien kant iets te vreezen te hebben geloof me dus, ik kom er mot vliegende vaandels en slaande trom in.... Trouwens ik beb er voor gewerkt, 'tis niet meer dan billijk, dat we de «rucbteo or nu van gaan plukker)." Hordt vervolgd.} Daarby wordt, wat 's-Gravenhage betreft, hulde gebracht aan de krachtige medewerking van de oho- lora-commiesio tot beperking der ziekte, maar tevone gecoustateerd, dat eene wetsuitlogging in zoo strenge juridischo beteekei.is als de burgemeester van 's-Gru- venhago voorstond, geen voldoende waarborgen biedt tegen "verspreiding der ziekte. Met genoegen werd tevens geconstateerd, dat se dert 16 dezer geen enkel cholera-geva! in Zuid- Holland is voorgekomen. Medogrdeeld werd nog, dat in den toestand der krankzinnigengos'iehten to '-Graveuhage on te Delft door do commissie van inspectie een gunstige ver andering ia waargenomen. Nsar aunleiding van de nota van burgemeester en wethouders vun 's-Gravonhage omtrent do mededoe- lingen aau den geneeskundigen ruad in zijne laatste vergadering omtrent de typhus-epidemie te Soheve- niDgen door dr. Carsten gedaan, spruk de raad het vertrouwen uit, dat het gemeentebestuur moge voort gaan mot verbetering van den sanitairen toestand te Scheveningen, o. a. door aanleg van nieuwe straten. Nog verschillende hygiënische belangen werden behandeld, waarop wegens het late uur, waarop de vergadering eindigde, later werd teruggekomen. De belangrijke veiligheidstentoonstelling dia in hot jaar 1890 te Amsterdam is gehouden, heeft het ge lukkige gevolg gehad, dat zij tot oen blijvende in stelling heeft goleid: het Museum van voorworpen tef voorkoming vnn ongelukken en ziekten iu fabrieken en werkplaatsen. Eerstdaags zal dit museum het eorste van dien aard in ons land worden geopend in liet gebouw van het voormalig scheikundig laboratorium op den Groeueburgwa'. Als herinnering aan de tentoonstelling, waaruit het musoura is voortgekomen, zal in een der zalen eon fraai werk wortlen geplaatst. In eon donker bruine ljjet, ruim 2 meter breed en l 86 meter hoog, met het vorguld rijkzwapen er boven, zijn op blauw fluweolon grond ora het diploma tor tentoonstelling de naam lijsten der oom'.të'e en een aantal groote en kleine phetographische afbeeldingen der tentoonstelling enz. gerangschikt. Aldus is een smaakvol geheel verkiegen, dat te raidden dor talrjjko voorwerpen een goed figuur zal maken. Plaatsgebrek belette ons gisteren de uitvoerige telegrammen uit Parys op te nemen, waarin allerlei nieuwe onthullingen werden gemeld omtrent het geld der Panama-loterij. Wy zullen die thans maar ach terwege laten en alleen mededeelen, dat de oud- van nieuwe namen en ministers, die prefect »*n politie Andrieu: heeft genoemd van Kamer geld ontvangen hebben. Ook Floquet is er in be trokken, naast Ron vier en enkele andere oud-ministers. Uit alius schijnt te blijken, dat het geld der goed- geloovige speculanten in Panama-loten gebruikt is om Boulanger uit het zadel te lichten. Minder dus voor eigen gebruik, dan wel voor politieke doel einden en verdediging dor republiek. Routier heeft dat ruiterlijk erkend en Floquet half en half toege geven. Men begrijpt, dat do opwinding der bedro gen burgerluidjes groot is en de republikeiuscbe instellingen er den terugslag van gevoelen. Gisteren heeft de Senaat verlof gegeven tot ver volging zijner leden, die in die zaken genoemd zijn. In de Kamer heeft Floquet bij eene interpellatie- Millevoye de vroegere daden zijner administratie toegelicht en uiteengezet Ribot nam het op voor de republiek en kreeg ten slotte eone motie van ver trouwen, waarby „de Kamer de verklaringen der Regeering goedkeurt en vertrouwen stelt in haar flinkheid ter herziening van de maatregelen, welke door de rechtvaardigheid worden geeischt." De taal van de groote bladen is allesbehalve op gewekt. Do Kamer, zegt het Journal des Debats, is een „comité dn salut public" op groote schaal, is een Nationale Conventie geworden. De Republikei nen verworgen elkandor, klaagt de Siècle. De ziekte des argwaans, merkt de Figaro op, welke kwaad aardig, die der verdachtmaking, welke lafhartig maakt heeft de staatsmachten aangetastde schaduw der naderende vorkiezingen drukt op al deze breinen van provincialen zij gevoelen hun prebende bedreigd zij vreezen onder een algemeene veroordeeling te worden bogrepen door al de brave lieden, die,^huu geld aan Panatna-obligatiën verloren hebbende, in volkomen oprechtheid gelooven, dat dit schandaal en deze pr cessen het hun zullen terugbezorgen. Daarbij komt de geheime blijdschap, welke al de nullen in hot Parlement moeten smaken, bij het treffen en onteeren van ambtgenooten, die Ministers, macht hebbende», onmisbare mannen, hooge ambtenaren, beroemde advocaten met een drukke praktijk go- weost zijn. Zoo komon er plaatsen open. De Parijsche berichtgever dor Timus, anders juist geen man van gezag, is van gevoelen, dat alles een naderende omwenteling aanduidt. Nog is liet stil op straat, schrijft hijmaar zij die vlammen op macht en weten hoe het volk gemend wil zijn, roerun zich reed8 ijverig om de hoofden te verhitteu en 18J3 zon zeer wel een tegenhanger kunnen worden van 1793. Honderd jaar geleden, leest men iu de République Fran9ai8u, zonden de Republikeinen elkauder naar de bebloede valbijl thans, nu alles ontaard is, ver oordeelt hen een tragisch noodlot elkauder te zenden naar eer. andere guillotine, minder bloedig, maar eveu moorddadig. Zal de republiek zich een derde maal laten verslaan P De Liberté ia van oordeel dat een republiek een dergelyko crisis boter doorstaan kan dan een monar chie. „Toch is het hoog tijd dat snel gehandeld, dat alle schuldigen genoemd en gestraft worden. De vijanden van de derde republiek handelen met een tact en kracht, voel sterker dan die wij tijdens het Boulangisrne zagen aanwenden. Het gevaar is thans verdubbeld wegens de anarchistische beweging Wat zal het einde zijn? Het kan niet komen zonder dat diepe wonden geslagen worden. Maar nu, als in 1875, 1877 en 1889, gelooven wij dat de republiek niet zal ondergaan. Wie zou haar kunuen vervangen?" Bij do ontvangst vau het Heilig College hield de Paus een rede, waarin hij terugkwam op de denk beelden welke hij 111 ziju jongste encycliek ontwik kelde. De Paus verklaarde dat do zedelijke toestand van Italië allertreurigst was. Te midden van den storm, welke over Europa woedt, zou alleen de kerk de middelen, tot verbetering van den toestand geven, indien zij althans niet vervolgd werd. Het is treurig dat te midden van zooveel gevaren, de vijandelijk heden aanhouden tegen de kerk, welke haar roepuig echter zal volgen. Het Amerikaansclie weekblad The Nation heeft een merkwaardige verklaring opgemerkt, die door de republikeinsche bankiers Durfee en Chace, te Fall River in Massachusetts, is afgelegd. Zij waren voor standers van Harrison en hebben dus ook voor hem gestemd, maar nu Cleveland gekozen is, verklaren zij den niuuwen toestand aan te nemen. Als Harrison herkozen was, zouden onmiddellijk ten raiuste 6, misschien 8 nieuwe katoenspinnerijen to Fall Rivor zijn opgericht en een zelfde uitbreiding van de katoen nijverheid was elders te wachten. Nu zullen die fabrieken niet gebouwd worden. Is dit winst of verlies? De bankiers verklareu, dat binnen 12 maanden overproductie zou zijn ont staan met al dé noodlottige gevolgen. He. zou dus al een zeer twijfelachtig voordeel zyn geweest. Zoo zal, gelooven zij, de schroom van velen om nieuwe industrieele ondernemingen op touw te zetten, met het oog op eene mogelijke vrijhandelspolitiek, de overproductio tegengaan en dus in dit opzicht ziju goede zijde hebben. En ten twoede vertrouwen ge noemde heeren dat de demoóraten geon plotselinge en voor de nijverheid schadelijke veranderingen zullen invoeren, maar zullen begrypen dat zij niet voor eene partij, maar voor het welzyu des lauds moeten waken. BUBGEMEESTEB en WETHOUDEES ran Gouda maken bekend dat van de Geldleening in 1887 aan gegaan ten behoeve der Gasfabriek dezer Gemeente ter aflossing uitgeloot zyn de. Obligation No. 7, 27, 48, 55, 62, 65, 66, 69, 83 en 87 betaalbaar bij den Gtmeento-Ontvanger na 1 Januari e. k. Gouda, 24 December 1892. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BEEGEN IJZENDOOBN. De Scretari8, BROUWER. Bevallen ran een Jongen, H. ROOD- VAN Aalst. Gouda, 23 December 1892. MAGAZIJN VAN CQRSETTEN, GOED GEVULDE BISQU1T KRANSJES, BISQÜIT ROYALE, GOUWE. Het Stand zal a. s. den voormiddags 11 geopend zyn tot het geboorte en overlijden. GEBOBEN: 22 Deo. Magdalena Gerarda, ouders P van Boeden en A. Blanker. Anthonie Hendrikus, ouders A. H. Doornik en J. Schouten. - Johanna Wilhelinina, ouders W. M. van der Pool en J. G. Biinders. Clasina Engelberta, ouders H. (ie Groot en J. E. van Gassul. 23. Levi Jozef, ouders J. Bood eu H. van Aalst. OVEBLEDEN: 22 Doc. A. J. Dessiog, 5 w. G. A. de Waal, 17 j. L Hornes, 7_6 j. li. t» ifnnincr 6 ra. J. L. Zwarts, 4 j. 5 m. ONPERTROUWD: 23 Dec. J. A. -Dekker, 23 j. en W. Slootjes, te Alfen, 22 j. Bureau van den Burgerlijken MAANDAG (2e Kerstdag) van tot des namiddags l nar, doen van aangifte van Door het gebruik van den RIJNLANDSLHE van W. H. ZICKENHEIMER te Maim ben ik van eenen kwaadaardigen hoest, hals- en borstziekte op eene verrassende wjjze genezen en zie mij daardoor genoodzaakt op dit on- schatbaar, kostelijk huismiddel door deze op merkzaam te maken. Senitz, Kreis Nimptscn (Sileciën). C. NIEKSCH, grondeigenaar. Steeds gegarandeerd echt, verkrijgbaar Te Gouda bij F. H. A. Wolff. Boskoop by J. van Bergen. Haastrecht by J. D. den Hertog. Oudewater bij F. Jonker-Idenbnrg. Bodegraven bjj P. Versloot en G. Hjjnekamp. Stolwijk by C. G. v. d. Berg. Bergambacht bjj J( d. Dool. El azerswond£*bij Wé(|j W. Hendriks.

Goudsche Courant | 1892 | | pagina 2