LEVE advertenties. BOEKHOUDEN -v •«- iu Buitenlandse!) overzicht. 3418to Staats-loterij. Een flink DAGMEISJE P. G. QBVBAAQD, JOH. BEOIJS, It otterdam wederkeeren ROTTERDAM. Hoogstraat 222. behandeling der bog rooting, is men benieuwd of eiu- delijk eens een officier iu het neder laad sche leger den moed zal hebben zich te beroepen op de wet, die het tweegevecht verbiedt. j Wilde dezo luitenant die als een degelijk officier en op en top gentleman bekend blaat, eens een voor- beeld geven in opgemeld en geest, hij zou de hoog achting verdienen van alle weidenkenden, die in het duel een barbanrachheid zien waartegen, zeer terecht, de nedorlandacbe wetgever maatregelen genomen heeft. Wij behouden ona voor op de zaak van bet twee gevecht later eena terug te komen, met het oog op een vroeger te dezer stede plaats gehad hebbend tweegevecht." Dezer dagen kwam ons onder de oogen eene ge drukte lijst van vragen, welke de gemeente Haarlem ter beantwoording toezendt uan de sollicitanten naar •ene betrekking aan een der Hoogere Burgereoholen aldaar. Kr werd gevraagd naar jaar van geboorte, SBboorteplaats, gehuwd ofougebuwd ent. en ook naar et kerkgenootschap, waartoe de sollicitant behoort. Was het niet, dut de hoogere burgerscholen eene schepping van de laatste 25 jaren zijn, dan zou men ouwillokeurig vragen Is die lijst van vragen iets, dat uit de vorige eeuw ovorgebleven is? Schoolbl Een tragisch-comische scène werd Zaterdagavond afgespoeld uan boord van een der groote stoombooten aan de Handelskade te Amsterdam. Men was bezig met laden van stuk- en andere goederen, toen de expediteur bemerkte, dat het vol gens geieidebriuf opgegeven getul busseu met ge condenseerde melk niet aanwezig was. Hg kreeg argwaan op eou man uit den ploeg en gelastte hem het werk te staken en te vertrekken. De man, daaraan gevolg willende geven, zou langs •en smalle leei naar het ruim van het schip afdalen om zijn jas en blikken kruik het onafscheidelijke voorwerp van een sjouwerman te halen. Hy struikelde of stapte mis en viel van een niet onaan- xwnlyke hoogte in het ruim. Toen de mannen boven geen klagen of jammeren boorden en op hun geroep geen antwoord ontvingen, daalden onraid- delijk een paar mannen voorzichtig omlaag on von den bun makker onbewegelijk en stom, voor dood op den bodem van 'l schip liggen. Men waaude hem dood, en daar hij gansch als verstijfd was, werd het cadaver op een plank gelegd •n zoo op 't dek geheschen. Van den diobtstbijzijnden politiepost werd oen raderbuar gehaald en hot lyk dooi een kameraad, van een politieagout vergezeld, naar het Binnes-Oasthuis vervoerd. Die straf was voor het verduisteren van eenige bussen met molk toch wat sl te zwaar, meende de expediteur, maar aan het ongeluk was nu toch niets meer te doen. Een goluk by het ongeluk wat, dat de overledene ongehuwd was. In het Binuen-Gastbuia werd het lyk op een krib gelegd. Zoodra de aanwezige dokter de krib naderde •loog de man de oogou open en keek kalm en be- daard in 'trond. Op de herbaalde vraag van den dokter, waar hy Sioh beteerd, of waar hij pijn had. luidde het vreemde doch in den mond van dat slag vau mensclien zeer gebruikelijke antwoord: «in me sak". Wat? vroeg' de dokter verbaasd «iD je zak Ja. In me sak, en laat me nu maar gauw heengaan." Keu poging om op te staan, scheen hem toch eenige moeite te kosten en to de dokter hem daarbij behulpzaam wilde zijn, bemerkte deze, dat er koffieboonen uit zijn kiel vielen. Bij onderzoek bleek nu, dat de man van top tot teeu met koffieboonen opgevuld was, en, daarvan ontdaanbedroeg de hoeveelheid ettelijke halve kilo's 1 Van allen last bevrijd, ijlde de man nu de zie kenzaal uit en de straat op. De expediteur werd in kennis göeteld van het gebeurde, die nu tevens wist, waarom enkelo balen koffie het vereisebte ge wicht niet hadden. (Historüch). Te Leiden werd dezer dagen een vergadering ge houden vau het Genootschap ler beoefening van de heilgymnastiek in Nederland. Te elf uren werd de huishoudelijke vergadering geopend door den heer E. Minkman van Arnhem. Daarna werden de no tulen dor laatste vergadering gelezen en goedgekeurd eu over de aanneming tot leden gestemd van do hoeren J. A. L. De Landboudtr uit Schoonhoven, ,H. Ouderkerk uit Gouda ea W J Jansen uit De- ventér, die allen werdeu aangenomen. De door 't Bestuur voorgestelde reglementswijzi gingen werden goedgekeurd. Na afloop der huishou delijke vergadering werd een bezoek gebracht aan het anatomisch Kabinet, waar allen werdeu roudge- loid door den beer G. H. v. Dissel, arts, die door ziju iulicbtingen op voel merkwaardigheden de aan dacht vestigde. Na de gebruikelijke koffie genuttigd te hebben, werd te den ure de algemeeno vergadering goopend inet een rede, waarin de Voorzitter alle aanwezigen welkom heette, hun eeu gelukkig jaar toewensohte en wees op de belangstelling, die de leden voor het Genootschap en de algein. vergadering toonden, gotuL I. groote opkomst vun dezen dag. nl. 22 leden eu 2 gdffitröducecrden. Na lezing der notulen van de vorige blgemeene vergadering, kreeg do heer G. H. Van Dissel, arts te Leidon, het woord, om te spreken over de ademhalingsbewegingen, op gehelderd door proeven. Het is onmogelijk oin in korte woorden den hoogst belang wek kt-ndeu inhoud dezer rede weer te, geven, waarom wy alleen maar j aanstippen hoe met proeven en cyfcrs de verschil- lende beweging der ademhalingsorganen van borst j en buik werden aanjfetoond, wat de moeste belang- j stelling der leden wtfkte de lezing, waarin zeer veel I leerrijks op dit gebied voorkwam, zal worden opge nomen in het orgaan van het Geuoofschap. Nadat j de Voorzitter den spreker voor zyn rede den dank der vergadering had gebracht, kreeg de heer Van Kroel het woord, ten einde het onlangs verschenen werk van den heer Hijmans, getiteld «Heilgym nastiek en Massage," te besproken. Het oordeel was niet gunstigde sohrijver was dikwijls ouduidelyk en onbegrijpelijk. Vele ledeu namen aan de discussie deel niemand onder heD, die hot werk in bescherming nam, terwijl het vroerad werd gevoaden, dat de sohrijver liet werk niet ter beoordeeling aun geneeskundigo tijdschriften had toegezondeu. Na deze bespreking leidde de heer J. H.Reys jr. 't punt 6 der agenda iu en sprak over actieve be wegingen. Wegens het vorgevorderde uur waren de bespre kingen over dit onderwerp kort, uarna de Voorzit ter de vergadering, an»t een woord van dunk aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid, slcot. Als plaats voor de volgende vergadering werd Utrecht gekozen. Mee schryft aan do JV. RCt- Den 24 Februari a. s. zal de Hollandsche Maat schappij vau landbouw een voorstel behandelen tot oprichliug eener znivelschool. Nagenoeg eeu jaar te voren, den Hen Februari 1892, besloten ledeu en obligatiehouders der Zuid-Hollandsche leerhoeve voor zuivelbereiding te 's-Gravenhage in eene algomeene vergadering, de toen te Oudshoorn bestaande leer hoeve voor zuivelbereiding te liquideereu. l)e vraag zal rijzen, en zal ongetwijfeld gedaan worden, of do ervaring, roet laatstbedoelde inrichting opgedaan, niet moet afschrikken van eone herhnlmg der zoo deerlijk mislukte proef. Als eene bijdrago tot de beantwoording dier vraag, wenschen wij thans eenige opmerkingen te maken, naar aaleiding vau een «Rapport omtrent de liqui datie der Euid-llollandsche leerhoeve voor zuivel bereiding te Oudshoorn", uitgebracht door de liqut- dateureu, jhr. J. B. van Merlen, D. F. K. van Hardenberg en jhr. rar. B. C. van Merlen. Tot in leiding van dat verslag zeggen zij o. a. «Aan het einde van de hun opgedragen laak ge komen, brengen ondergetekenden daarover nu ver slag uit, maar door hel vele, niet altijd even hoffe lijke geschryf waartoe genoemd besluit tot liquidatie in de meeste couranten hoeft aanleiding gegeven, vinden zij het noodig eb plichtmatig zich by hunne verantwoording niet alleen tot dorre cyfers te be palen, maar over de geheele lijdensgeschiedenis der leerhoeve het volle licht te late» schijnen." Ook ons kwam zoodanig verslag iu handen. Wel hadden wy behoord tot de veleu, die hun periDgo ingeno menheid met het aangehaald besluit hadden «ge sproken, o. a in Tweede Blad vau 19 Februari AJ. po- Of ook ons schryven onder het miu hoffelijke gerangschikt moest wordon, weten we nietwel dat we indertijd het verslag onbevredigd ter zyde log den, omdat bet ous geen antwoord bevntto op de oenige vraag van publiek belang, die nl. of hot niet mogolyk geweest ware de instelling iu stand te houden. Het verslag is een preek op dezen tekst «dat do bekende roy.le wijze om geldelijke offers te bren- •den aan zakeo, dio zgne «olie sympathie wegtern- gen, wel het voordeel had, dat, zoolang hy bier- mede kon voortgaan, elke financieel» regeling op welke loeae schroeven ook bevestigd - toch volko- mee tot baar raobt kwam, maar ook het groote nn- dcel opleverde, dat, als zijne hulp moebt kotnon te ontbreken, de werkelijke toestand dan zou aintoo- nen, dat op geheel vorkorde gronden werd voort- gewerkt." Uil de preek volgt: 0. dat wylen de heer Visser van Hazerswoude veel geld voor de zaak heeft ovor gehad, -- wat ten allo tijde door iedereen dankbaar is erkend h. dat zijne erfgenamen geen plan haddeu die offers voort te zetten, iets waartoe niemand hun het recht betwistte e. dat de zaak financieel niet op goede grond slagen rustte, wat m conftuo was 1. eindelijk dat do erven aan olie geldelijke ver plichtingen, door den heer Visser van Hazerawoude 8CV[| 1,ij schreed voort en dwaalde langa velden en wegen en bü bemerkte het nauwoljjk» dat een bitter gevoel' »an spijt en wrnk tegen Ood en do meeteken hem heeto tranen uit de oogon perste. Wat baatte nn zijn ingeapannen ijver, zijn nauwgezette plicbtz- betrachting Al kleefde er gooit sraetjen np zijn hto- dol en wandel, al wist hij zich bekwaam genoegen, een plzatz te mogen vragen in de rijen Her officieren, die zijn naam miaaohlon eenmaal mot onderwheiding zouden hebbon genoemd, - toch werd hg.em.hta- lijk weggestooton, omdat de min, wiens naam hem bg zgn geboorte werd opgelegd, omdat do wat der maatschappij en niet hij zelf, onnoozel wicht, hot zoo verkozen had zich aan het recht vergreep. Was hij dan zijn. broeder, hoeder? vroeg bj met een Aains-wrok in 'thart? -- Neen, hij kon ster ker .preken I Was bij als kind verantwoordelijk voor de daden zijns vader.? - De wet der natuur, dm het tegenovergestelde kon doen verwaehten, werd hier verkracht door de ourechtvaanhghcid der maat schappij. Vloek over elk en eou iegelijk, die ueh christen dorst hoeten, maar d« joodscho leer in prak tijk bracht, dat de zonden der ouders worden bezocht aan hun nageslacht, tot in hei derde rn vierde gelid Maar de frissche wind, over de velden waaiend, verkoelde allengs zyn brandend hoofd- eu de ver moeidheid, uit zij» omdwalen ontstaan, matte zyno opgewondenheid langzamerhand af^ Bi" 'I I iJ!g* op haar stoel. .Keu vau Willam, kennissen heeft hem ver- told," ging Reinsert met koiinvlgk pleizier voort, .dat Johau Perra'z verzoek om zijn examen to doen gewezen van de hand." Hermine gaf een gil; aa bad xieh niet kunnen be dwingen, daarna stond zg aobielijk op en verliet de .Oude liefde roeat niet," zei Reinsert. yWaa dat nu tan hoop, of uit meêlijilon? Rnfin, voir meisjes hart en een meiljoa hoofd zgn rato dingen. Je kunt er nooit aohter komen, wat er iu omgaat. .Maar waarom tnohf" »roeg juffrouw Bronrgp. ,Ga toch roert root dat ongelukkige nieuws. Ia or niets nan te eeraodorea?" .Ja, doe er eens wat aan als er In do ge- SQoento-alhkken gtwohreven wordt, dzt je ezder ent- vanger was, maar dat er hg zgn dood oen te-kort ia do kas was. en hij cm zijn afwlttug te ontgaan vermoedelijk de hand aan zioli zelveo sloeg, of althans votgift intiem, wat op 't zelfde neêrkomt. Zie je, Marie I ik helt je altijd voorspeld, dat jo neeu eer zoiidt inleggen met zoo'n jongen, die ean den weg wordt gevonden." «Dio arme, ongelukkige Johenzet juffrouw Btonrijp achreiendeeik begrijp nu waarom hg met hier kwam. Hij »sl verdriet. «Dat gebeurt zoo gauw uiotj maaralleen hij lang. hy zal dezen dag r,iot licht vergeten. Wat die jongen zich geslotuu heeft weten to houden, jaren lang. Maar alles komt eens uit." «Hy heeft het niet geweten," antwoordde juf frouw Bron rijp. 't Is mogelyk, maar de burgemeostcr van P. wist het eu beeft het lang onthouden ook. Hij was al burgemeester, toen zijn gemeente-ontvanger zich vergreep misschieu heeft hij het te-kort wel moeten dekken, en dat zou zijn sterke memorie in de zaak verklaren. Enfin, je weet nu wie jo in buie hebt gehad." - «Hy hooft er geen sehuld aan,' zet juffrouw Bronrijp«Ik zal er hem te meer om beklagen." „Daar komt hy ook al niet verder mee in de wereld 1" «Dat is nog liet beste woord, dat ik je ooit aangaande Johan heb hooren zeggen, Reinsert antwoordde juffrouw Bronryp. Hy kon hot niet helpen, neen Deze woorden door juffrouw Bronrijp gesproken, klonken thans ook en onafgebroken in 't gemoed van Johan Perra. Na het vernemen der noodlottige tydiug, die zyn hoop in de toekomst voor altyd ver nietigde, maar desniettemin slryd bleef voeren met de t'ischeu zijner eerzucht, had hy do kazerne ter stond verlaten, zond.-r zich af te vragen tot welk doel on werwanits hy heen wilde. Hjj wist alleon dat hy do minaohtiug zijner kameraden ging oni- v'uchien werwnarts zyn ongelukkig lot hora verder brengen zou, was hem nu ten evnon inalo onver- - wut door niemaud aangegaan, voldaan hebben C. of liet mogelijk zou geweest zijn, met wyztgiog der financieel» grondslagen aan de duurzaam bentaaii te verzekeren, is blgkeno het verslag, in He gehouden vergaderingen wol bespro ken, maar daarover ontsteekt hot juist hot volle Jicht, dat hier zoo wenschelgk ware, .net Wat daarover iu hel verslag voorkomt, is het volgende Iu de eerste bestuursvergadering, na het overly- de» van den heer Visser van Hazerswoude werd onder toejuiching van alle aanwezendeu besloten, te trachten de gansehc inrichting aan het rijk o.« te doen maar tegelijkertgd word een stelsel van goede boekhouding, groote bezuiniging on passende Lprfile ingevoerd, dat aan de leden van het Dago- liikseh Bestuur (sedert ingesteld), die met de boek houding belast waren, veel opoffering en moeite heeft gekost, maar waardoor het .mogelijk werd na ettelijke maanden dan ook een julsten blik te slaan in den gang van zaken, om te kunnen beoordeelen of ze konden worden roortgezet. i „De notulen van de bestuur.vergadering van Lil Mei 1891 geren op deze laatste vraag het antwoord. Oo dat tijdstip was er goduieode een halfjaar strenge controle door den heer Bnuduin uitgeoefend, aan wlen zeker (Ie eer toekomt von iu die maanden op allerlet wijze zich voor de zaak veel moeite te hebbon gege ven eu te hebben getracht haar ut het rechte spoor te brengen. Hit zijuo modedcchngon bleek dat de heerhoeve 8000, en de uoerdorij 4000 verlies bad opgeleverd en dus dat niettegenstaande do hoogst belangrijke snbeidie van f 10,000 door merr. Visser van Hazerswoude over liet boekjaar 1890/91 verleend en de door lianr betaalde toelagen voor leeraren en roor kost- en leergeld voor de leerlingen ntettogea staande vau het rijk, de provincie eu do Hollandtoh» Maatschappij van landbouw genoten werd f 7600 •zjnars eu niettegenstaande au door den heer Bnuduin het strengsle toezicht was gelioudeu over de hoeken en over de administratie, op de exploitatie vau leer- hoeve 'en boerderij in een half jaar een verliet was geleden eau 12,000. - Dit wordt iu het verslag eeu hewgs genoemd, «dat de zaak onhoudbaar was.* Dit ia echter blijkbaar niet olicr meooiug geweest, went daarop volgt: Wel weril nog een vooretel tot reorganisatie der geheele inlichting ter tnfel gebracht en door de moer- derheid van bet bestuur aangenomen er. in eene noot wordt daarbij medegedeeld «ook door Jhr. Van Merlen werd nog eou voorstel ter sprake ge bracht, om do iurichtiog der leerhoeve te veranderen en deze op Belgische leest te schoeien, waarmee volgens zijn beweren zulke echoone resultaten werden verkregen. Mazr terwijl dit laatste denkbeeld do goedkeuring der andere beztnnrsledeo niet koe weg dragen, wordt omtrent het eerste vermeil: «Maar mevr. Visser van Hazerswoude, die reeds te kennen had gegeven, dat <le zoo hoogtt onbeduidende resul taten die do leerhoeve opleverde, haar weerhielden de kleinere toelagen voor leeraren en leerlingen te blijven bestendigen, deelde torn haar beeluit mede dat daar z(j de gröotere eubeidie had toegezegd uit piëteit niet alleeu roor, maar ook uit Itooge tngeno- menheid mot het werk, door wijlen haar echtgenoot gesticht, zij die ook zou moeten intrekken ale er met geheel in zijn geest weril voortgewerkt. In de reorganiiatieplaniien wan lerens begrepen, dat 2000 jairlijkscbo aflossing en 2000 rente ran de obligatie-leening zou worden gegarandeerd door de erreu Visser rau Hazerswoude, wat do be- windroerder der nalatenschap weende te moeten weigeren. Uit deze mededeelingen, volgt dat instandhouding niet onmogelijk geacht wordt door bestuurders, die de zaak in haar geheel konden overzien, maar dat de plannen daartoe zijn afgestuit op de weigering der Erven Viseer van Hazerswoude om verplichtingen op sich te nomen, die naar het ons voorkomt, een uitvloeisel waren van do grootscheepscbe wijze, wnarop door den heer Visser vau H., rekenendo op zijn eigen offervaardigheid, de zaak in den beginne was ingericht. Met die verplichtiugen, zoowel als mot ettchen om de zaak niet op bescheidener leest te schoeieu, heeft men bij een nieuw plan niet te maken, en ter- wyl wy dus uit bet medegedeelde de conclusie trek ken, dat do iiiet-levensvatbaarheid eener «Leerboovo voor zuivelbereiding" door do ervaring met die te Oudshoorn in geenen deele gebleken is, mogen wij er tevens de les uit putten, dat men, de zaak op eenvoudiger schaal inrichtende, haar ves'ige op zoo danige finnncieele grondslagen, dat haar voortbestaan niet afhankelijk zij van do wissolende inzichten van een enkelen of van zeer weinige voorstanders, gekomen. Bij de eerste stemming voor voorzitter j kreeg Floquet niet du voreischte meerderheid, zooilut hy zich terugtrok. Bij tweöde stemming is toeu j Casimir Périer tot voorzitter gekozen. De Kamer was het dus blijkbaar eens met de Débat», dat Floquet zich door zijuu mededeelingen i in de 'enquete-commissio onmogelijk gemaakt heeft. I In den Fransche» Ministerraad, welke gisteren- ochtend werd gehouden, deelde Ribot mede, dat in den kabinetsraad, welke des morgens was gehouden, hij en zyn collega's, geroepen om den toestand grondig te onderzoeken, er toe waren gekomen te erkennen, dat het kabinet moet wordou hervormd. Dientengevolge hebben de ministers den presi dent der republiek hun ontslug aangeboden, dat is aangenomen. Ribot is met de opdracht belast het kabinet op andere wijze saaui te stellen. Ribot zou binneu- landsche zaken nemen. Loubet en De Freyciuet zullen geen deel van de nieuwe combinatie uiimakeu. Alvorens hun ontslag te nemou, hebben de mi nisters besloten, dat De Freyciuet «en besluit zal doen teekenon, waarbij generaal Saussier, overeen komstig art. 37 van de wet van 13 Maart 1877 zonder zijn leeftijd in aunmerking te uemen, go- handhaafü blyft in de eerste nftleeling vun hut kuiler van don geueralen stuf. Dalziel voegt hierbij hot volgende In den ministerraad, welke dezen inorgun ge houden werd, warou alle ministers'het eens, dat het by het ernstige vau den binuenlaudschen toestand noodzak olijk was, dut «Ie minister-president tovens minister van binueulandscho zaken is. Het eunige raiddel om tot doze wijzigiug va» het kubinet te komen was eeu gezumenlijk ontslag on daarna een nieuwe samenstelling uit de tegenwoordige elementen. Nadat dit besluit was genomen verklaarde Lou bet, dat hij wegeus particuliere rudeneu, en vooral wegens den toeat-nd zyner gezondheid geen doel wensebte uit te maken van hot niouwe kabiuet. Freyciuet verklaarde dat hij dai wegens deii strjjd welke de meeste bladen tegen hem voerden, zoudor te letten op de diensten welke hy gedurende twin tig jaar het laud had bewezen, hem iusgolijks het wenschelyk dedun voorkomen geen zitting te uemeu in het nieuwe kabinet. l)e verklaring van het nieuwe kabinet zal in de Kamerzitting vau Vrijdag wórden voorgelezen. Na afloop van het gelioudeu overleg heeft Ribot zich gisteravond to zoven uur naar het Elysée be geven, om den president Gfcrnot op de hoogte van den toestand te stellen. Do inhechtenisneming van Balhaut heeft lang op zich laten wachten, maar Maaudag is raon er dan toch toe overgegaan. Waarschyqlyk zal zy tot nieuwe onthullingen leiden' ou, daar Buïhnut iu hot roinis- terie-Freycinet van '86 zitting had met den tegen woordige» presideut der republiek als miuister van finauoiëu eu met Sarrien voor binnenlandsclie zaken tot interessante getuigenverhooren leiden. Gatnot zoowel als Sarrien hebben met Baïhuut als verant woordelijke ministers het later ingetrokken wetsvoor stel van 17 Juni 1886 onderteekend, de eerste po ging om do Panaina-maatschappy met eone premie- leeniug te helpen. De aanwijzingen tegen Baihaut zijn velezoo hadden de Patrie on de Intrantigeant reeds «euige dagen het bericht verspreid dal Baihaut in '86 last zou hebben gegeven aan het Comploir <fEscompte om voor hem een aanzio'ilyk bedrag Iialiaansche sobuldbrioven te koopen. Na de inhecu- tenisneraing hoeft het Journal naar de waarheid van dit bericht laten infoimeeron bij den toenmalige» in beide bladen genoomdou beêtebte. Doze, Chevalier geheele», thans te Lavarrenne, heeft de waarheid er van volkomen bevestigd in hot jaar '86 heoft bet Comptoir <TEicomptr. voor 500.000 francs Italiaansche rente gekocht op naatn van Charles Baihaut, zooals hij opgaf, ingenieur te Parijs. Omstreeks wolken tyd? Chevalier meende dat toen Baihaut nog mi nister was. De opdracht had ieder aan het Comptoir verwonderd, daar dezj instelling gewoon is een hoog commissieloon, het dubbele *»n anderen, in rekening te brengen u Ook de Duitsehe Kljkidag U heropend Hot zwawrtopunt lipt eebt.r doer vooreerst met in de i ;n ,iu *itt intrnii van de In den PrWisohen Lauddag is de nieuwe kieswet ingediend, noodzakelyk geworden door do nieuwe belastingen. Het niouwe ontwerp is geschooid op de leest var. de oude wet: do census blijft behouden met de «Urwahler" en verdeeling der kiezers in drio klassen naar de betaalde directe belastingen. Met do kolen werkstaking in West-Duitschland blyft 't onzeker. In het Saarbekken daalde het aantal werkstakers tot 18.0U0 en in (le mynen elders heeft men slechts in enkele gedeeltelijke werkstaking. Gisteren is te Sigmaringen het huwelijk gesloten tusscheu den Ruineenschen kroonprins en zijne En- gelsohe bruid. De zaak, die zoo vécl voeten in de aarde heeft gehad, zal dus voorgoeU uitgemaakt worde». Zooals mor. weot, is indertijd het huwe lijksplan van den prins met Hélène Vacaresco in duigen gevallen om redenen van staatkundigen aard. De'buitcnlundsehe politiek had er echter, in tegen- sprank met hetaeen men wel eóns beweerd heeft, waarschjjnlyk woiuig of niets inedo te maken. De quaesti.' bestond eenvoudig in de vrees, dat het ge slacht der Vncaresco's als het op den troou word gobrucht, zich heerschzuohtig zofl betooneu tegen over andere adellyke familiön, eu ,door don u lijver van deze laatste, welke reeds vooraf werd gekoes terd, was Hélène Vucaresco reeds ongeschikt als kouingin, vóér zy nog kroonprinses was en zonder dut zy zelve er eenige schuld aan had. l)e prins heeft blijkbaar het staatsbelang zwaarder dóen we gen dan alle persoonlijke omstandigheden, en daarom liever aan Rumenië eene onbekende kroonprinses willen schenken dun eene vrouw des lauds, dio ech ter door veleu met baat zou ziju ontvangen. De Fraesolie Kamer ie in alle kalmte weer bgeen 5e Klasse. Trekkinp van Woensdag 11 JnuÖiri 1893. No. 12838 1000. No. 141 5591 9555 18010 400. No. 4032 9278 9689 10284 14842 "0410 SOO. No. 4603 6785 6900 7360 12465 16966 17515 17729 19167 100. Brgten van 70. 163 2789 5318 7542 9420 12295 15586 18026 313 2869 5450 7574 9501 12360 15740 18089 449 2677 5461 7901 9978 12444 16900 18255 497 3048 6658 76S7 10111 12449 16032 18346 6 2 3079 6642 7781 10413 12497 16134 18364 674 3112 6786 7796 10427 12637 16171 18691 767 3.60 5923 7942 10458 12696 16180 19284 774 8496 6189 7974 1,0674 12725 16362 19318 826 3632 6232 8088 10743 12957 16890 19452 840 3638 6391 8173 10831 13258 16429 19686 973 3658 6602 8431 10840 13527 16458 19708 1080 3670 6642 8605 10896 18548 16494 19715 1314 3752 6657 8720 11809 18807 16550 19914 1521 3907 6671 8776 11414 14187 16781 199B5 1532 8998 6765 8881 11682 14405 17059 20081 1572 4027 6779 8970 11795 14611 17124 20284 1591 4645 6906 9004 11838 14640 17856 20309 1911 4890 61159 9141 11975 14786 17445 20396 2083 4988|)Stl 9191 11990 14826 17461 20476 2187 5062ffl 9269 12008 14860 17727 20523 2388 5073 7395 9281 12126 15187 17745 20756 2452 6129 7414 9366 12211 15257 17838 20854 2497 5236 adres GOUWE C. 38. openbare vergaderingen, magr in de zittingen van de mihUnre commissie. Over do militaire voorstellen worden in de Duitsehe bladen dag aau dag kolommen geschreven, maar het resultaat is, dat niemand weet, zelfs bij eenige bena dering gissen kan, wat het eind zal ziju. Nooit wellicht is in Duitschland de politieke verwarring en qnzekerheid zoo groot geweest. En het ergste is, dat man algemeen overtuigd is, dat de Regeering in de errste plaats behoort tot de onzekerste dingen van het leven. In deze of in de volgende week zal in den RijXs- dag de interpellatie behandeld wordon van de sociaal democraten over het gebrek aan werk en de daardoor uroorzaakta armoede. Onderwijs aangeboden tegen billijke voor waarden. Leeraar M. O., tevens gediplomeerd roor de praktjjk (Mercuries) Elke flinke GOUD8CHE SCHAATSEN RIJDER mag niet ran zonder C» Th> TOM ÊMWKKIV'B

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2