dt BINNENLAND. I 1S03. Woensdag 25 Januari. N° 5053. r Nieuws- en FEUILLETON. De Vrouw van den Kunstenaar. SIM. 'eist o. 1.JX, ond met a 1.90 "W ?anen, iff, voort- nge.teld- cortadem- n Apotheker leien boven Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. De inzending van advertentiön kan geschieden tot öön uur des namiddags van den dag der uitgave. 4, (Uit het Fransch.') in hart i mvAN Zoon. De prjjs Per drie maanden ia 1.25, franco per post 1.70. Afzonderlijke Nommera VIJF CENTS NT De uitgave dezer Courant geschiedt dagelpks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Bovendien worden alle Advertentiën gratie opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschjjnt. en G. Landwehr, «oor de a en ADVERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. -gehalte. Publiek ohndelljk lende OCHE iklodt, k. veel 50 ets EN, Coiffeur. v. TUIJLL. delicieuss dronks. 45 cent. ip Cuao. etbakkers Huiüeelt, 8 dagen tyd ainste pjjn te le gevoeligste rlljn (t), 'ürzburg, lagen, Marsburg, lasim, iu, geilde aan de vroeger ingekomen adressen tot af schaffing der kermis. Ter visie. 4. Een adres van W. van den Berg, verzoekende benoemd te worden tot noodh^lp-omroeper. De Voorzitter stelt voor.dt nam om een noodhulp-omroi adres voor kennisgeving aan die van om van van en geneeskundigen waren 7 o i Mejonkvr. J. de tscirsehe g 70 Cent.) etiket, het gder doosje ■Mr van vader I Vader zendt ons dat GOUDSCHE COURANT. de Raad geen besluit ir aan te stellen, het nemen. Aldus besloten. De Raad bdwoot: 1. Tot wijziging der Bogroottng van het Vereecigd Wees- en Aelemoeseniershuis, dienst 1892. 2. Tot afwijzende beschikking op een adres van den heer P, Goedewaagen Tzd., houdende verzoek om afschrijving van zijnen aanslag in de Plaatselijke directe belasting up de Inkomsten, dienst 1892. (Dit besluit werd genomen met 18 tegen 1 stem, vr.a den heer van der Garden, wiens voorstel den heer Goedewaagen ontheffing te verleenen zijn aanslag gedurende de 6 laatste maanden welke niet door woorden kan worden uitgedrukt. Dan wisselden lachen en vreugdetranen elkander af; men drong dan dicht bij elkaar om den blijden brief door Jeanne te hooren lezen en herlezen. Allen wil den dan, op de rij af, een’ kus drukken op 4het pa pier, waarop Fernands hand had gerust. Daarna en Jenny, wat door hun nog niet begrepen kon i kleinste onderscheiden Donderdag 2 Februari a. s. zal het tooneelgezel- schap der hh. de Vos en Korlaar ia da sociëteit /zOns Genoegen" opvoeren het zeer gunstig bekende Van de aangeboden gelegenheid om gratis brood met melk te gebruiken werd heden morgen door 416 kinderen gebruik gemaakt. Aan 270 volwasse nen werd brood met koffie gegeven. was weder in het onverkort bezit barer renten geko men. Daardoor was men niet langer verplicht op dezelfde onverpoosde wyze te arbeiden, waardoor de gezondheid der beide vrouwen ondermijnd, on hare krachten uitgemergeld dreigden te worden. Van nu af begon eene zekere welgesteldheid in het huishou den te heersoben, ofschoon die welgesteldheid zeer betrekkelijk mocht worden genoemd. Men kon George» ten minste nu ter schole geven en daar men door hoop werd bezield, gevoelde men zich in een’ geluk kigen toestand verplaatst. En elke brief van Fer nand kwam de tevredenheid, die er in de nederige woning heerschte, steeds vermeerderen. Gedurende dien tijd zag Fernand in Italië de hoop zyner stervende moeder tot een begin van verwezen lijking komen. Van de knellendste broodzorg was hij in des te grooter mate bevrijd, daar hij hoogst zuinig leefde, en niet anders dacht, of zijn gezin leefde in goede omstandigheden en zonder zorg by zijne zuster, eene veronderstelling, die met zorg ge- voedsterd werd doör eiken brief, die van huis kwam, en waarin zij, die hij met geheel zijne ziel beminde, met alle zorg vermeden hadden, hem van hare nacht waken en haren slaafschen arbeid te sproken, of zelfs van het minste te reppen, dat den geboden brief iets van den vroolyken, opbeurenden en tevreden toon had kunnen benemen. Zoodra hij door zynen gun stig beoordeelden arbeid meer bekend was geworden en eenifce gelden had kunnen overleggen, word het verlangen, om zyn gezin, al ware het slechts voor Tooneelspel in 3 bedrijven van Mevr. M. Snijder van Wissen kerke, getiteld Lotos. Daarin treden op de hb. W. C. Royaards, Jan C. de Vos en Wolkers en de dames Aug. van Bieno- Poolman, Korlaar, Beukers, van Westerhoven, Bos, Snyders on van Rossum. Tot nastukje wordt gegeven Het heeft zoo moe ten zijn, tooneelspel in 1 bedrijf van Hans Hopfcr. Als voorzorgsmaatregel bij de eerlang te wachten losraking van het ijs in de rivier wordt, op last der stoomboot-directie het ijs voor het hoofd te Berg-stoep stukgehakt. Een aanzienlijke schare dames uit verschillende oorden des lands waren Zaterdag avond j.l. vereenigd ten huize van Mejonkvr. J. de Bosch Kemper te Amsterdam ter bespreking van de belangen der ziekenverpleging en verpleegsters. Aan de beraadslaging over de eischen, welke aan de leer ling verpleegsters, aan verpleegsters voor bijzondere aangelegenheden enz. moeten gesteld worden, bene vens over verschillende andere onderwerpen op dat gebied, werd door velen deelgenomen, inzonderheid door de lieeren Prof. Korteweg, Dr, Barnouw, Dr. van Deventer, Dr. J. Kuiper, Dr. J. Ed. Stuinpff, Dr. de Monchy, van Rotterdam en Dr. Winkler, van Utrecht. De besprekingen leidden tot de oprichting van 1892, niet werd ondersteund). 3. Tot de vernieuwing van oenige kadastrale kaarten, bij de Gemeente berustende. Tot het toekennen vttu «ene gratificatie van 35 aan F. Weil jr. en G. Landwehr, «oor ',o waarneming der betrekkingen van Gemeente-bode Concierge van het Raadhuis. Tot Gemeente-arts werd benoemd de heer P. de Boer, arts te Schagen, met 12 st., terwijl de heer D. van der Horst, H.P.zn., arts te 's Gravenhage 2 st. verkreeg. Tot onderwijzeres voor de nuttige handwerken aan de 2e Kostelooze School werd benoemd Mej. M. S. van Kijk, hulponderwijzers aan de 2e Open bare Bewaarschool, met algemeene stemmen. Op Maandag 23 Jan, is de polderbemaling te Borg- Ambacht hervat; zoodat de passage over hetys zeer is af te raden. GOUDA, 24 Januari 1893. In de heden gehouden vergadering van den ge meenteraad, die bijgewoond werd door 14 leden (af wezig waren de hh. Oudijk en Hoef hamer, beiden wegens ongesteldheid, en IJssel de Schepper) werd door den Voorzitter medegedeeld, dat bij Kon. besluit van 20 Januari het raadsbesluit van 22 November tot wijziging van het schoolgeld aan de Stads-Mu- ziekschool was goedgekeurd en dat door Gedepu teerde Staten waren goedgekeurd le. het suppletoir kohier der pl. dir. belasting op de inkomsten, dienst 1892 en 2e. het raadsbesluit van 9 December 11. tot uitgifte van gorioleerden grond aan de Vrouwe- vestesteog. Door den Voorzitter werd voorts nog medegedeeld, dat het 2e gedeelte van het vergelijkend onderzoek ter benoeming van een Hoofd der Tusschenschool zou plaats hebben Zaterdag 4 Februari a. s. des voormiddags ten 9 üur in het gebouw der Burger avondschool. Bij den Raad kwamen de volgende stukken in: 1. Eene missive van de Commissie van de Gas fabriek, voorstellunde den prijs van het dag- of korkgas te brengen van 6 ct. op 5 ct. per stère. Ter visie. 2. Eene missive van de Commissie van de Gas fabriek, voorstellrnde het maken van eene inrichting tot bereiding van zwavelzuur ammoniac-zout. Ter visie. 3. Adressen van den Kerkeraad der Evang. Luth. gemeente, van de afd. //Gouda" van het Nederlandsch Werkliedenverbond Patrimonium, van de Geref. Jon- 1 gelings-Vereeniging //Samuel" en van Bestuursleden van de afd. „Gouda* van de Nederl. Vereeniging tot afschaffing van sterken drank, adhaesie betui- verklaarde men aan Georges i kinderlijk bevattingsvermogen worden en herhaalde voor den malen achtereen „Dat is een brief alles.” Het kind beschouwde dan vol nieuwsgierigheid den brief, terwyl hij de bladen eenige keeren om draaide. Waarschijnlijk poogde Leo daardoor tot bet begrip te komen, wat toch het woord vader had te beteekenen, hetwelk door allen met zooveel vuur en blijdschap werd uitgesproken, en wat toch dat papier zooveel vreugdebarends deed bevatten. Ein delijk echter werd ook hij bezield door de vreugde van allen, die hem omringden, en herhaalde met blijdschap, terwijl hij in zijne handjes klapte: OI een brief van vader I” Zulke dagen waren feestdagen, en dan werd er bijua niet gewerktmen lachte, omhelsde elkaar en tante Sophie maakte dan eene of andere bijzondere spijze gereed. oHet derde jaar was veel minder hard te dragen; tijd kwam een brief van hel geliefde hoofd van het want tante Sophie, wier verpand inkomen nu bevrijd ■huisgezin daarin een’ graad van blijdschap biengen, was van de last des voorschots die er op drukte, 6) Daardoor had zij zooveel arbeid in voorraad, dat Jeanne dadelijk aan het werk kon gaan. Dat waren twee harde jaren. Desniettemin wist men het zoover te brengen, dat zij eindelijk dragelijk werden. De beide schoonzusteis werkten gezamenlijk onder gekeuvel en terwyl zij vooral elkander op wekten en moed gaven. Het vroolyk gespeel der kinderen verlevendigde haar bestaan. Door zich naar hartelust over den grond te rollen en zich aan alle meubelstukken rad te houden, had Leo, die daarbij steeds door Georges en Jenny werd bewaakt en on dersteund, zich alleen loeren hopen, en het kind, vroeger zwak en tenger, was gezond en sterk gewor den. Die kinderspelen werden afgewisseld door on derwijs, dat wel een weinig kort duurde, maar met volharding gegeven en met oplettendheid ontvangen werdwant de prijs voor de leerzaamheid bestond in het vooruitzicht, de tevredenheid van Fernand bij diens terugkomst te zullen inoogsten. Van tijd tot ■huisgezin daarin een’ graad van blijdschap biengen,

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1