mw m be BOüwxuswmnn, OPENBARE TERMINI! I f, i Een HUtS\ JHout, IJzer, etc. OPENBARE VERKOOPINe. Weiden Hooiland VERKOOPING. De Bouwmanswoning De IJpe Hoornen Buitenlaoiisch Overzicht. ADVERTENTIEN. 200 Hectoliter Steenkolen, W ei- en Hooiland, De Notaris Mr. I. MOLENAAR Wei- of Hooiland Een perceel best HOOILAND Turkicba rijken io centraal-Azië, enz.maar dia gezanten waren verspieders, die zich op de hoogte moesten stellen van de macht of de hnlpbronnen van een in hunne oogen te gevaarlyken mededinger. Van gelijkheid in rang tusechen den keizer van China en de vorsten van andere Staten kan nooit sprake rijn. Het is dus de plicht van onze diplomatieke vertegenwoordigers in China, dit steeds in het oog te houden, zich niet te laten om den tuin leiden door de fraaie betuigingen der Chineesche diplomatie maar steeds naijverig te waken, dat dezen zich stip* telijk aau de gesloten verdrageu houden eu niet in hunne correspondentie den vorm schenden, die aan eene natie van gelijken rang toekomt.... Professor Schtege! constateert voorts «dat de tegen woordige minister-resident te Poking deze dringende verplichting niet voldoende in het oog houdten hy licht deze uitspraak toe met de mededeeling, dat die ambtenaar «geen woord Cbineescb" kent, zoodat op zettelijke verzuimen gelyk de schrijver vroeger zelf ondervond kannen gepleegd worden zonder dat de Nederlaudsohe autoriteit daarvan het flauwste vermoeden heeft. En de heer Schlegel besluit zijne aanteekening met dezen wenk, die zeker alleszins behartiging verdient «Een minister-resident in China moet terons een ervaren sinoloog zijn, anders wordt hij, onwetend, elk oogenblik door de Chineesche diplomaten verne derd en gehoond." De heer Berthelot, die bij de laatste verkiezingen voor de Academie Frangaise is gekozen, dankt zyn beroemdheid aan merkwaardige wetenschappelijke wer ken, die by heeft tot stand gebracht. Hoe weinig kun nen echter de uren zijn die hy aan de chemie wijdt, als hij met ernst de talryke eu voordeelige posten wil waarnemen, waarmede hot gouvernement hem heeft belast. Hy is o. a. seóator, 9.000 fr., keur meester aan do Munt, 12,000 fr., chemist aan de Frantche Bank, 15,000 fr„ professor aau het Collége de France, 10,000 fr., lid van de Academie van Weteosohappon, 12,000 fr., behalve de kleiue voür- deeleu. Voorts is hij secretaris aan dezelfde academie, lid der Academie van Geneeskunde, 1,200 fr., lid van het Journal de» Saoanle, 1000 frs., directeur van de Hoogeschool 6,000 fr. en vervult nog verscheidene andere betrekkingen. Niettegenstaande al doze ambten is de heer Berthelot ontegenzeggelijk, een dei grootste scheikundigen van den tegen woord igen lijd. Blijkens berichten uit Sydney blyftde toestand in Queensland zeer treurig. De verwoesting, door het water aangericht, is ilrog grootor dan men vermoed had. De kostbare ijzeren brug, die Noord en Zuid- Brisbane verbond, is geheel vernield. Het bouwen dezer brug die 1080 voetlang is eischte negen jaren tijds en kostte natuurlijk heel wat. Eveneens is de spoorwegbrug over de Brisbane rivier geheel ver dwenen. Vooral de stad Brisbane, waar het water 12 voeten hoogor rees dan tijdens de overstrooming in 1890 is zwaar geteisterd. Fabrieken en groote gebouwen werden geheel vernield, en meer dan 500 woonhui zen bozweken voor do kraoht der golven. Het bedrag der schade, in de stad en op bet platteland aange richt, is nog niet te overzien en evenmin is het nog bekend, hoevelo meuschen bij de ramp bet leven verloren. Dat echter vele menschenlevens vorloron gingen, is zeker. Hoe verwijdert men het doelmatigst afval in de Huishouding? Voor kleine plaatsen levert het vervoer der faecalicn eu afval weinig bezwaar op. Mon ver- gericht. Honderd gespierde vuisten omklemmen de brnudhaken, die weldra hun klauw zullen slaan in de gloeiende muren der halfverbrande gebouwen. Vau oproerigheid is geen zweem meer te bespeu ren, nooh ter eene, noch ter andere zijde van den brand. De woede der elementen heeft de dreigonde volks woede, overvleugeld en bedwongendo hebzucht van het gepeupel is buvredigd door de plundering van een achttal heerenhuizen. De vrouwen zyn met ryken buit beladen wegge slopen van het tooneel van den brand eu verdwenen in do stegen en sloppen, waar ze met bonderden tan huns gelijken wegschuilen in huu armelijke wo ningen. Nu slaau de mannen de hand aan het werk, om te samen met bet betere deel der bevolking een dam te werpen voor de dreigende vuurzee. Gelukkig is de wind uitgeschoten en een weinig efgeuomeu. Dmv deze nu rechthoekig op de straat, staat, blaast hy de vlammen over de nog smeulende puinhoopen van het hnis van m'nheer Mulst, waar achter zich een ruim erf uitstrekt, zoodat 't gevnar voor uitbreiding van den braud geweken schijnt, als men slechts ter weerszijden van de brandende massa bressen mankt in de gesloten huizenrij. Jan heeft zich een oogenblik teruggetrokken in de duisternis van ooi steegje, waar hy de geredde schatten ia veiligheid brengt tussohen z'n klederen, maar onmiddellijk daarna keert hij terug, om z'n spreidt ze op onbebouwde gronden, op behoorlijken afstand van de woningen gelegen. Voor groote ste den evenwel gaat dit niet zoo gemakkelijk, tenzy zich in de nabyheid een groot meer of wel de zee bevindt. Maar aldus handelende, gaan de bruikbare beatanddeelen, die zich er nog in bevinden, onher roepelijk verloren. De beste handelwijze is wellicht die, welke in Engeland veld begint te winnen, namelijk het ver branden der faecaliën, waarvan de doelmatigheid nog meer uitkomt wanneer men, zooals in Southampton, van de warmte der ovens gebruik maakt, o;n elec- triciteit voort te brengen of om water op te pompen. In verband daarmede zij hier bet volgende ont werp vermeld van prof. G. Forbes, door hem aan de stad Edinburg overgelegd. Forbes wecscht de warmte der ovens te gebruiken, om stoommachines te drijven, die water in een reservoir van 67,000 kub. meter inhoud pompen. Door dit reservoir, op een bergvLak ter hoogte van 200 meter gelegen, zou een kunstmatige waterval verkregen worden van 28,000 paardekrocht, welke voldoende eleetriciteit zoude opleveren, om al de straten van Edinburg en een groot gedeelte der huizen te verlichten. Wordt dit plan verwezenlijkt, dan zonde daarmede voorzeker een der schoonste overwinningen der mo derne industrie behaald worden. Naar aanleiding van bovenstaand zoo hoogst ge wichtig onderwerp achten wy het nog belangrijk te vermelden, dat men in Kopenhagen beproefd h(jpft, den afval der huishouding in een oven, systeem- Freyer, te verbranden; het bleek evenwel, dat de massa zonder toevoeging van afzonderlijke brandstof niet wilde brandendit gelakte eerst ua bijvoeging van 25 pot. cokes. De verbranding wordt hoofd zakelijk belemmerd dóór de aanwezigheid van tand en asch werden die stoffen van de overige massa afgezonderd, dan kon deze zonder verdere hulp middelen verbranden. De afgezcefde hoeveelheid organische stoffen be droeg H tot 18 8 pet. deze werden bij het liggen zeer onaungonaam riekend, terwyl gelijktijdig de tem peratuur biuueu in de massa, tengevolge van gisting, tot 54° C. steeg. Deze massa kou evenwel binnen 8 uur gezuiverd worden, wanneer men door een ge schikte inrichting van den oven, de verbrandings gassen er boven en er onder leidde. De kosten, verbonden aan de oprichting en het onderhoud van den oven, ongeveer 1 Mark porton, zijn zeer aanzienlijk. Het verdient aanbeveling, straatvuil, enz. 4 tot 6 deoim. boog op de velden uit te spreiden eu met aarde of graszoden te bedekken. Het ontwyken van sleoht riekende gassen wordt daardoor tegengegaan eu de ontleding dor organische stoffen veroorzaakt geen last aan de reukorganen. Om de oxydaiie der organische stoffen zooveel mogelijk te bevorderen, moet de massa uit een niet al te dikke laag samen gesteld zyn; en wanneer bet grondwater zeer boog is, moet men zorg dragen, het door draineering af te voeren of eenvoudig te bindeu. Het veld moet op geschikte wyze beplant worden. Men sohryft uit Londen aan het Nieuwe v. d. Dag: D* verklaringen door den Britschon Minister van Landbouw in het Lagerhuis afgelegd, bewijzen dut hij er niet aan denkt den invoer van vreemd vee weder vry te laten. Er heerscht thans mond- en klauwzeer in alle landen van Europa, met uitzonde ring alleen vau Noorwegen, en de bestaande wet geving laat niet toe den invoer van vee te vergunnen uit landen, waur bosmettelyke veeziekten heersohen. In antwoord op een vraag van den heer Darling of de Miuister een wetsontwerp wilde ic behandeling brengen of steuuen, waarbij aan zyn Departement krnohten te leonen aan het reddingswerk. Z'n klooke gestalte hoog opgeheven, staat hy te midden van een troep ruwe arbeiders onder wie de jenevertlesch rondgaat, om de krachten te stalen voor het werk dor vrywillige vernieling. De m'nheer is in Jan niet meer te herkennenz'n bovenkleeren zyq gescheurd en druipnat van het water; z'n gezicht is zwart van koolstof en slyk, z'n hoed in elkaar ge deukt lot een vormloos hoofddeksel. Maar kloekheid spreekt uit zyn ferme houding; geestkracht uit z'n fiereu oogopslag. Hy is de laatste, die 't jeneverglas aangrijpt, om 't tersluiks leêg te gieten in het slyk van den weg, maar de eèrste, die een zwaren brand- huak hecht aan een stevigon muur en met een op wekkend woord de munnen aanspoort tot den arbeid. Ia een oogenblik heeft hy zioh opgeworpen als aanvoerder van den rurnoerigen troep. Z'n kalme, forache stem klinkt bevelend boven alles uit. Met donderend geraas stort de aangegrepen muur weldra ia de vlammen en een lang hoerah voor de prachtig uitgovoord» manoeuvre stijgt op uit hon derden kelen, nu de vlammen op dut punt plotseling zijn gedoofd. De spuiten worden onmiddellijk op de puiuroassa gericht eu overstelpen deu grond met een 1 stroom van water, waarin het ge&moordo vuur sis send uitdooft. Jun is iutus8chen met z'n volk aan nieuwen arbeid getogen. Mevrouw Sohriele's woning ligt weldra t»h elkaar gerukt op het gloeiende puin der verbrande huizen; aan die zyde is 't gevaar geweken, da brand maebt wordt verleend vreemd vee in Engeland te lossen, om het op de landingplaats sf te maken in gevallen waar bet Departement verplicht is krachtens de bestaande wetgeving den invoer te verbieden, antwoordde de Minister (de heer Gardner) dat de tegenwoordige wetgeving gegrond is op het wel be wezen feit, dat het afmaken van beesten op de losplaats geen voldoenden waarborg oplevert tegen de overbrenging eener ziekte van zulk een uiterst besmettelijken aard als mond- en klauwzeer en dat by onder die omstandigheden zulk een wetsvoorstel evenmin kon uitlokken als ondersteun*!*. Onze veehouders kunnen derhalve voorioopig niet rekenen op eene gunstige verandering in den be- staanden toestand. Het hof van appèl, waarbij de advocaat-generaal als aanklager optrad, beeft de Panama-direotenren en Eiffel veroordeeld Hiermede valt het scherm voor het laatste bedrijf van het treurspel waarin de groote Franschman de hoofdrol speelde. De Figaro dringt aan, dat Carnot van zyn recht van gratie zal gebruik maken. Een Engelsch blad schijnt geneigd, dit verzoek te steunen. De Daily Chronicle verwondert zich over de zware straf, die werd opgelegd. Ieder moet trouwens diepe deernis voor De Lesseps gevoelen. Maar was het niet noodig, dat door de hoogste rechter lijke macht in Frankrijk uitgemaakt w^rd dat onrecht niet door aanzien, verdienste of veijaring recht wordt? Men scheen dit te gaan vergeten. De zitting van het Lagerhuis op Woensdag bracht den heer Gladstone eene besliste overwinning. Im mers het amendement van Jesse Collins, leedwezen uitdrukkende over het niet aankondigen in de troon rede van maatregelen tol verbetering van den toe stand der iu snel verval verkeerende landbouwende klasse, en verklarende dat zoodanigo maatregelen aan elke wetgeving tot constitutioceele wyzigiogen in hot bestuur van Ierland behoorden vooraf te gaan, werd, na eene bestrijding door Gladstone welven, niet eene meerderheid van 84 (312 tegen 228 stemmen) verworpen. Gladstone's lijfblad, de Daily News, jubelt. Vier stemmingen in acht dagen 1 roept zij en by do eerste eeno meerderheid van 97, bij de tweede eene van 40, by de derde eene van 167, by de vierde eeue van 84 voor het ministerie Wel zoekt de Times de zaak te bemantelen door te betoogon dat er met Jesse Collin's ameudemeDt volstrekt geen aanslag op het leven der Begeering werd bedoeld, aangezien do Unionisten de Home Rule BUI willen zien, alvorens hunne strijdkrachten te verzamelen om der Begeering eenen beslissenden slag te leveren. Doch een auder oppositie-blad, de Standard, erkent wei degelijk eene knip voor den neus. Zy noemt het eenen groven tootisohen mis greep, dat, terwijl de meerderheid van Gladstone nog geen 40 bedraagt, de oppositie zich op dit zoo belangrijke amendement met 84 stemmen liet ver slaan. Met een geheel nieuw program van besparingen zal het liberale Spaansche ministerie Sagasta voor zyne zijne kiezers verschijnen, De minister vau financiën wil 80.000.003 puset's op de staatsuitgaven bespa reu. Ter vermeerdering van de inkomsten zal zorg vuldig worden te werk gegaan bij het innen der belastingen, ten einde ontduikingen te voorkomen. De minister van oorlog zal eenige posten van zijne begrooting schrappen. Zoo hoopt de regeering nog een kloiti overschot te verkrijgen en zoodoende het crediat van het land in den vreemde te herstellen. Dan zou, hoewel de vlottende schuld reeds 175.000.000 gebluscht Baas Holsma, die wel twee uren lang otn z'n zoon gezocht heeft, vindt hem eindelijk te midden van een troepje spuitgasten met de strnalpijp in de hand op een puinhoop staan, met luide slem bevelen ge rende, als ware hy de opperbrandmeestor in eigen persoon. Bans Holsma, van nature een kleinmoedig man, bevreesd voor kou en gevaar, waagt zioh noode op de nog rookende puinmassaas, om z'n zoon mee naar huis te troouen, maar deze is onwillig te wijken van z'n post, zoolang er uog vuur gloeit om hem heen. Eerst lang na middernacht is de brand cindelyk bedwongen. Een ontzettende ruïne eu daarboven een gapende kloof tussohen zwart geblakerde en door da vlammen aangevreten huizen wijst de plaats aan* waar enkele uren geleden zes kapitale heerenhuizen stonden. Langzamerhand dunt de menschenmnssa. De meesten spoeden zich naar huis om vrouw en kiuderen de geruststellende tijding te brengen, dat 't gevaar geweken is. Anderen verspreiden zich in de herbergen en kroegen, welker eigenaars van de gelegenheid profiteeren om een extraatje te ver dienen. ff ordt vervolgd.). dewta's bedraagt, wellicht het volgende jaar eeue leening kunnen orden uitgeschreven. De conserve tieren echter zullen opkomen tegen de besuinigiugs-maatregelen, vooral togen de ver hindering van het staande leger tot op de helft (40,00 0 man). Do taak der reveering is rer ran gemakkelijk. De monarchale p.»rty is verdeeld en do republikeinen winnen aanhangers. Bij de jongste verkiezingen verkregen in Madrid de conservatieven 94,708 stem men, de liberalen 81,605 stemmen en de republi keinen 102,341 stemmen. Een sterke republikeinache minderheid zou het ministerie Sagasta in zyne bewe gingen ernstig kunnen belemmeren. Na eene langdurig en warine gedachten wisseling beeft de Antwerpsche gemeenteraad met 18 tegen 12 stemmen het voorstel tot het houden van een referendaris- over de kiesrechtregeling, onder de lei ding van bet gemeentebestuur, aangenomen. Ter uitvoering van dit besluit is aan het college van dagolijksch bestuur een krediet toegestaan van 6000 frs. Het gemeentebestuur intusschen zal de uitvoering wel aan particuliere vereenigiugen moeten overlaten, want eene ciroulairo van den minister van binnen- landsche zaken, juist gisteren openbaar gemaakt, draagt de gouverneurs in de provinciën op, de ge meenteraadsbesluiten tot het houden van eeu refe rendum over het kiesrecht en tot het beschikbaar stellen van kredieten daarvoor te vernietigen, omdat naar bet oordeel der regeering de gemeentebesturen met zulke besluiten treden buiten hunne bevoegdheden. De gemeenteraad van Auderlecht heeft niettemin, op voorstel van het college van dagelijksch bestuur, besloten van de vernietiging zijner desbetreffende besluiten bij den Koning iu beroep te gaan. ING E Z O N D E N. M. de Redacteur! Beleefd verzoekt de «IJsclub tot ondersteuning vau minvermogenden" alhier, eenige ruimte io uw blad voor het onderstaande. By voorbaat daarvoor onzen dank. Zooals door U de vorige week reeds gemeld is, zou de koffie- en broodbedeeling voor de volwassenen op Maandag 6 Februari gestaakt worden. Zulks nu heeft plaats gehad, wat de kindervoeding betreft hopen wij dit nog eenige dagen voort te zetten. Wat verder oaze gewone bedeeling aangaat, ook hiermede hebben wij thans moeten eindigen; een fliuk bedrag werd door ons ontvangen doch groot was ook het aantal dat bij ons om eene gave aanklopte. Wezen wij in onze circulaire er reeds op, ons optreden dezen winter a'leszins gerechtvaardigd zou zyn, welnu wy geren U de verzekering het ons by ondervinding gebleken is, dat onze bedeeling in menig gezin hoogst welkom en noodig was. Dank daarom aan allen die ons in zoo ruime mate iu staat stelden, de nood van zoovelen te helpen lenigen. Wy achten hot niet ondienstig hier eenige mede- deelingen te doen van datgene wat door ons alzoo verstrekt is, en wela 7650 kg. aardappelen, 800 brood, 255 spek, 200 rysl, 370 liter bruine bootten, 260 HL. steeukolen, voor f 105 aan diverse levensbehoeften, - 125 aan dekens en kleedingstukken, - 80 aan geld. Hieronder is niet begrepen hetgeen voor de koffie en broodbedeeling benoodigd is, na afloop hopen wij U daarvan eene specificatie toe te zenden. Dit kunnen wij echter reeds mededeelen, dat er een ruim gebruik van gemaakt wordt en behalve de boter, koffie en melk, daar nu reeds een hoeveel heid van niet minder dan 3000 kg. brood voor is aangekocht. Gaarne is onze penningmeester, de heer A. J. IJsselsteijn Cz. bereid, aan ieder die zulks wenscht, inzage van de rekening en verantwoording te geven. Namens de IJsclub v. n., J. van GALEN, VoorzUter. J. L. van EIJK, Secretaris. Burgerlijke Stand. GEBOBEN8 Febr. Elizabeth, ouders G. W. Kuyt en E. Venema. 9. Cornelia, ouders G. H. Borst en G. Wijnhof. Johannes Gerardua, ouders L. W. van Asten en J. Laurier. ONDEBTBOUW1): 10 Febr. J. Vuyk, 28 j. en H. Ruis, 27 j. K. Schoonderwoerd, 20 j. en C. Hornes, 19 j. A. Weggen, 58 j. en G. Edelman, 37 j. te GOUDA, ten overstaan van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOGLEEVER, op DINSDAG 14 FEBRUARI 1893 en vol genden dag, telkens des morgens te 9 uren aan het Lokaal, Wjjk K. No. 252 aan de Pe perstraat te Goudavan eenen goed onderhonden waaronder vele nieuwe Mahoniehouten en an dere Meubelen, Bedden en lieddegoed, gewerkt Goud en Zilver, enz. Voorts de Inventaris van eene Slijterij en Bierbottelarjj, als Fusten, Flesschen, Distelleer- ketel met Koelkuip, Kurkmachine, Stellingen, Etalageplanken, Pannen, eenige flesschen Wjjn, Limonade, Azjjn en LikeurenKrui- en Stoot wagens, enz. Wyders, de Inventaris cd Gereedschappen eener BROODBAKKERIJ; MEUBELMA KERSGEREEDSCHAPPEN en omstreeks liggende in een Pakhuis in de Houtesteeg te Gouda. De goederen zyn, behalve de Steenkolen, daags te voren op de gewone uren te zien. terwyl de Steenkolen Woensdag 15 Februari a.s. des morgeus van 9 tot 10 uren te zien zyn en op dien datum te 10 uren worden verkocht in koopen van 10 Hectoliters. Nadere inlichtingen geelt voornoemden No taris. Voor do vele bewjjzen van deelneming, gegeven by het overlijden van mjjn geliefden Echtgenoot, betuig ik met myne familie, onzen besten dank. A. C. C. RUIJTER, Wed. F. J Bobu. De Notaris Mr. I. MOLENAAR te Wad- dinxveen zal op WOENSDAG 1 MAART 1893 'smorgens 11 unr by Van NIEKERK aan het Dorp te Waddinxveen, publiek verkoopen voor Erven H. VOSKUILEN gemerkt B. No. 80, 81 en 82 in 3 perceelen bewoond met groot perceel TUINGROND, staande op en deel uitmakende van den Putte- polder-dyk in 't Noord Einde te Waddinxveen. Voor Erven T. VERSLUIS gemerkt A. 182,met halve SCHUUR, benevens een groot perceel BOUWLAND of TUIN GROND daarvoor en daarachter gelegen, staan de en gelegen aan de Noord-Eindscheu weg, in den Achterofschen polder te Waddinxveen. Brevier in billetten. Nadere informanën bjj Notaris MOLENAAR. BELANGRIJKE afkomstig van de gebonwen der Internationale Sporttentoonstelling te Sclieveningen. Ten overstaan van den Notaris B. L. LOEFF aldaar, zal in het gebouw der Seinpost in het openbaar worden verkocht BELANGRIJKE PARTIJEN waarvan de veilingdagen zyn vastgesteld op 13, 15, 17, 20, 22, 24, 27 FEBRU ARI en op 1, 3, 6, 8 en 10 MAART 1893 telkenmale des morgens ten elf ure een aanvang nemende. Bezichtiging dagelijks opengesteld van 10—3 uur. Veilingboekjes gratis op aanvrage by voor noemden Notaris verkrijgbaar f wee dagen voor iedere verkooping. jtóW&L Notaris J. P. MAHL- STEDE te Bergambacht is voornemens op DONDER- MlllÜfl DAGEN 9 en 16 MAART 1893, telkens des morgens ten 11 nar, in »db Harmonie*, te Goudain het openbaar te verkoopen: ge teekend nr. 51 B.. alsmede diverse perceelen uitmuntend gunstig staande en gelegen aan den Middelweg onder de gemeente MOORDRECHT, groot 12 Heet., 27 Aren, 55 Centiaren. Breeder by biljetten. Inlichtingen, bewijzen van eigendom, kaarten en extracten ten kan tore van den Notaris. OPENBARE VRIJWILLIGE De Notaris J. P ffh MAHLSrEDE te Beï8- ambacht is voornemen g op WOENSDAG den 22n FEBRUARI 1893, des morgens ten 11 ure, ten huize van C. BEZEMKR op het dorp al daar, in het openbaar te veilen en te ver koopen geteekend Nr. 18, altmede 4'/3 Hectaren nabij d0 Hoeksche Sluis, onder BERGAMBACHT. Om te aanvaardende Landeryen by de toewjjzing en het overige 1 Mei 1893. Breeder by biljetten. te Waddinxveen zal op MAANDAG 20 FE BRUARI 1893, 'smorgens ten 11 ure teReeu- toijk (Nieuw Dorp) ten herberge bewoond door VAN SCHAïK, in 't openbaar verkoopen C. No. 16, gelegen op den hoek van den Tempel onder Reeuwijky groot 10 Aren 50 Cent. Een perceel best daartegenover in Broekveld onder Zwammerdam groot 3 Heet. 1 Are 24 Centiaren, en in de nabyheid dier Woning, ten Westen v/d Kerkweg onder Reeuwijkgroot l Heet. 3 Are 24 Centiaren. Aanvaarding: Woning 1 Mei 1893. Land direct. BETAALDAG 1 APRIL 1893. Alle verdere information ten kantore van den Notaris. Notaris Mr. I. MOLENAAR te Waddinx veen zal op VRIJDAG 17 FEBRUARI 1893 ten 10 ure 's morgens, op de Laan, behoorende tot de Landerijen van Mr. Blieken, in den Znidplaspolder, vlak bij 't dorp te Waddinxveen PUBLIEK VERKOOPEN wassende op die Laan. Acht dagen te voren afgenummerd te zien. ONTRUIMING vóór 15 Maort 1893

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2