r Biiltenlandscli overzicht. Kantongerecht te Gouda. KEMVISGEVIWG. plaatst, staan voor de moeilijkheid, dat te Alkulaar geeue geschikte woningen voor hen te krijgen zijn. Voor de weinige goede huizen, welko er beschikbaar zijn, worden buitensporig hooge huurprijzen gevraqgd. (N. Bred, a.) Staten-Generaal. 2. Kamer. Zitting van Dinsdag 7 Maart 1893. De kamer heeft niets gedaan dan een voordracht gemaakt voor eon lid van den Hoogen Baad. Eerste candidaat is Mr. A. M. van Slipriaan Luiscius, deken der orde van advocaten bij den 'H. Baad, met 62 •temmen, eene zeer eervolle onderscheiding. Na her haalde stemmingen werd no. 2 Mr. A. Telders, ad vocaat-generaal bij het gereohtshof te 's Gravenhago en no, 8 Mr. 8. Laman Trip, president der recht bank te Zutphen. Verlof is gegeven aan den heer Van Karnebeek. om den minister van financiën inlichtingen te vragen aangaande de vooruitzichten der verdere behandeling en het tijdstip der invoering van de Beroeps- on Bedrijfsbelastingaan den heer Brantsen om tot den minister van buitenlandsche zaken eenige vragonl te richten betrekkelijk de internationale conferentie tot wering van de cholera, die de Oostenrijksche regee ring voornemens schijnt uit te schryveu. De dag voor deze interpellaties zal nader bepaald worden. Een ingezetene van Enkhuizen werd voor het kan tongerecht te Alkmaar gedagvaard, omdat hij zonder vergunning van den ambteuaar van den burgerlyken stand het lykje van zijn kind had doen begraven. De kantonrechter ontsloeg hem evenwel van Mie rechtsvervolging te dier zake, op grond, dat in oasu niet hij, maar do doodgraver de aansprakelijke ber- •oon was ten deze. Met deze beslissing vereenipde zich in hooger beroep de rechtbank te Alkmhar. Ingevolge het daartegen door den officier van justitie ingestelde cassatioberoep werd de zaak gisteren voor den Hoogen Baad behandeld. De advocaat-generaal Gregory bij dien Baad achtte het beroep gegrond en concludeerde tot vernietiging vnn het beklaagde vonnis, schuldigverklaring van den gerequireerde aan het ten laste gelegde, en veroordeeliug tot 1 boëte. Uitspraak Dinsdag 4 April. Eene meer aannemelijke verklaring voor de aard verschuiving, die het ongelukkige stadje Sandgate zoo deeHijlc getoistert heeft, wordt thans gezocht in de regenmassa der laatste dagen, waardoor de bo venste aardlaag, welke slechts tamelijk los op don rotsbodem rust, min of meer aan het glydcn is ge raakt. Wat ook de oorzaak wezen moge dynamiet of regenwater de gevolgen zyn voor Sandgate be droevend. Slechts een derde van het plaatsje bleef ongedeerd. Tweehqnderd huizen werden geheel of gedeeltelyk onbewoonbaar, en het gansche buizennet voor gas en water is vernield. De meeste inwoners hebben een onderkomen moeten zoeken iA de om liggende plaatsen en ook zij die tot dusver nog zonder schade bleven, voolen zich op dezen wande lenden bodem nauwelyks meer veilig. Een juffrouw te Eindhoven heeft een schry ven ont vangen van haar dochter, die als Witte Zuster van Kardinaal Lavigerie thans te Sin t Cyprien is. Daarin wordt een afgrijselijk tooneel gemaald van den hon gersnood, die op dit oogenblik een gedeelte van Al giers (Ghéliff) teistert van af Meleanah tot Orleans- ville, over een uitgestrektheid van 100 Kilometer in het vierkant.. Van het noorden tot zuiden, van het oosten tot het westep trekken de ongelukkigen naar Orleansville, hun vrouwen en kinderen met zich voerende. Het is de torugkeer van 1867. Zy voeden zich onderwég met zwaluwen en wortelen, bezwyken in grooten ge tale langs den weg, hoopen zioh aan de hoeken van markten en ploinen op, of wandelen als levende ge raamten door de straten te machteloos om nog do smeekbede la Charite uit te brengen. De eerw. Zuster deelde aan enkelen, die zij op zekeren dag ontmoette, al haar brood uit; sommigen waren echter te machte loos om het hun aangeboden voedsel nog te kunnen gebruiken en bezweken, geheel uitgeput. Niet zouder reden maakt de eerw. Zuster van den ellendigen toestand gebruik om op haar beurt la Charité voor die duizeuden ongelukkigen van haar katholieke landgenooten af te smeeken. Is het vreessolijk van honger te sterven, vreeselijk is betook de ellende aan te zien, wanneer de midde len ontbreken om die te lenigen. In verband met de international^ overeenkomst betreffende de inschryving van fabrieks- en han delsmerken, heeft de Begeeriug 't noodig geacht, eene herzieping voor te stellen van de net van 1880 op de handels- en fabrieksmerken. Het daartoe strekkende wetsontwerp breekt in hoofdzaak met het thans bestaande stelsel, dat de medewerkiug vau het departement van Justitie en van de griffiers der rechtbanken eischt, en houdt voorts rekening mot de mogelykheid der wetterin- voering van octrooien van uitvinding, omdat ook voor dezen tak van den industrieelen eigendom eene bijzondere administratie zal worden gevorderd. Om deze redenen voornamelijk wordt noodig geacht de instelling van een afzondurlyk „Bureau voor den Industrieelen eigendom", waar alle daarmede ver band houdende werkzaamheden zullen worden ver- riobt. De aanteekeuing en inschrijving van merken wordt door dat bureau overgenomen van de griffiers der rechtbanken. Naar de berekening der Begeering zulleu de uit- gavon voor het bureau door de te verwachten baten worden overtroffen. (Het depot van merken iu alle toegetreden vreemdq staten zal gezamonlijk slechts 100 franps kosten. De ontvangsten, voor Nederland geraamd op 20,000, zijn niet noodig voor de instandhouding van het bureau. In de koloniën en overzeesohe bezittingen zullen hulp-bureaux worden ingesteld. Met het stelsel van aanteekoning eerst en in schrijving later is in het ontwerp gebroken, dat al léén de inschrijving kont, en wel zoodra mogelijk na de inzending van het merk. Voortslaat het ontwerp varen het beginsel, volgens hetwelk het recht op een merk verkregen wordt door en tenge volge van de inschrijving* het stelsel is aangenomen, dat de bevoegdheid tot verdediging van hot recht op een merk tegenover derden hoogstens afhankelijk gemaakt kan worden van de vervulling van zekere formaliteiten (insohrijvingen), maar niet het reobt-zelf. Het recht tot uitsluitend gebruik wordt niet meer erkend, iudien meer dan drie jaren verloopen haar kleeren, haar verkleumde leden koesterde. 't Is maar kort geweest, dat ze zich 'overgaf aan dio behagelyke rust. Want haar dagtaak is nog niet volbracht. Plotseling heeft ze zioh opgericht, als met nieuwen yver bezield en ze heeft haar hand uitge strekt naar het "breiwerk, dat in een hoek der ven sterbank voor de greep ligt, om 't in elk verloren oogenblikje by de hand te hebben; want de mans kousen, die ze pas gisteren opgezet heeft, moeten nog réér Zondag klaar. Busteloos tikken de breipennen over- en tegenelkaar nu sneller dan langzamer, naarmate de aandoeningen der breister meer of minder spanning teweeg brengen in haar ziel. Want terwijl zo werktuigelyk steken en toeren vormt uit den wollen draad, die langzaam om haar pink voortglijdt, vliegen haar gedachten ver weg naar het verleden, toen Jan nog een opgeschoten jongen was en du dood z'n offer nog niét gevraagd had van het kleine gezin. Zie, hoe de herinnering aan dat verleden een glim lach van vergenoegdheid toovart op het gerimpelde gelaat dei oude vrouw, waarop zorg en verdriet hun strakke, sombere lynen trokken, die door de jaren werden uitgehold tot diepe voren. Wat was ze toen ryk I Twee ferme kinderen, een jongen en een meisje een rijkeluiswensch 1 Een drukke affaire, die een ruim bestaan opleverde. Een beste, werkzame man met een vroolyk hu- meur, immer op de bres voor den woistand van zt,« gezin. Een broede kring van vriendeu en kenuissen, burgermeusohen als zy, de weelde der vette jaren genietende als burgermenschen plegen te doenlustig en onbekommerd. Daar trad de kentering in. De werkzaamheden verminderdenknechts, die geen plaats konden bekomen, werden uit verlegenheid baas; een nijdige concurrentie trad in de plaats van vriendschappelijke samenwerking, de gezellige bur gerlijke samenleving spatte uiteon in zelfzuchtige individuen, opgaande in wanhopigeu strijd om het bestaan. Toen ontscheurde de dood haar 't liefste wat ze bezat* haar eenige doohter, byna haar eenig kind, daar Jan vor van 't ouderlijk huis z'n brood reeds at aan freemde tafel. En alsof 't noodlot er vermaak in schiep ramp op ramp te stapelen, werd hfjar man. nu» een eindeloos ziekbed gekluisterd, zoodat de affaire, drijvend op ondergescbikton, hoe langer hoe meer verliep. Het faillissemont van een vriend, voor wien ze zich in den goeden ouden tyd borg hadden gesteld, wel wat onbedachtzaam maar zonder erg dat 't kwade gevolgen kon hMdjen, gaf hun den nekslag. En van dat ogenblik dagteekende de wanhopige worsteling om het dagelijksch brood, waarin sedert hun simpel levensgenot, hun tevredenheid, hun hui- selyk geluk zelfs is ondergegaan. Langer dan tien zijn sedert de gebruiker van het merk het laatst gebruik maakte. Tegen den wil van den gebruiker mag ochter de eenmaal voor een zeker aantal jaren geldende inschrijving niet binnen dien termijn var. hare kracht worden beroofd. Het bureau zal de bevoegdheid hebben, de in schrijving te weigeren van een merk, dat goheel of in hoofdzaak overeenstemt met dat, hetwelk voor dezelfde soort vau waren reeds ten name van een ander was ingeschreven, of door een ander vroeger ié ingezonden, alsook van een merk, dat iu stryd is met de goede orde of zeden. Voorgesteld wordt, het verzoek van inschrijving en het verzet bij de Haagsche reohtbank te doen behandelen. Een nieuwe bepaling beoogt, belanghebbenden op goedkoope wijze desverlangd te Ögen inlichten, of een merk is ingeschreven, doorgehaald enz., opdat zij zich niet op eigen onderzoek behoeven te ver laten. In verband met de noodige voorbereidende maat- regeleu voor de inrichting van het bureau, wordt voorgosteld, deze wet op 21 Augustus as. in wer king te doen treden. Een opzienbarend proces zal éersidangs te Modena (Italië) behandeld worden. Het betreft een bloedig gevecht, in Oct. 1891 te St. Michole bij Piangipiane gehouden tusschen 20 socialisten en 20 republikeinen. Die strijd, waartoe drie socialistische clubs hunne tegenstanders hadden uitgedaagd, wegens het doöden van een hunner leden door een republikein, duurde slechts 10 minuten, maar in dien tijd werden 2 socialisten en 3 republikeinen gewond. De gendarmes, die een eind maakten aan den strijd, namen 24 der strijders gevangen, en deze zullen nu toreohtstaan. Er worden krachtige maatregelen genomen, om nieuwo gevechten gedurende het proces te voorkomen, waarvoor men niet alleen te Modena vreest, maar ook iu verscheidene andere steden en dorpen, waar de beide partijen scherp tegenover elkander staan en grooto opgewondenheid heerseht. De commissio, een paar woken geleden benoemd, met opdracht om de ontwerpstatuten voor de „Partij van Orde" samen te stellen, heeft ^ich van die op dracht gokweten. Zaterdagmiddag kwamen in 't ho tel „De Nederlanden" te Winschoten de oommissiën uit de verschillende gemeenten samen, ten einde van die ontwerp-statuten kennis to nemen. Later zullen ze aan 't oordeel eener algemeene vorgade- ring worden onderworpen en door deze wprden vastgesteld. Uit de ontwerp-statuten blykt, dat de commissie, met hot ontwerpen ervan belast, 't eens is geworden over den naam, dien de Yereeniging zal dragen. Men weet, dat daarover nog al verschil van meening bestond en velen bezwaar hadden tegen het woord „Party." De commissie stelt nu als naam dor ver- eeniging voor „Bond van Orde". In art. 2 en 3 is het doel, dat de vereeniging zich voorstelt to bereiken en de middelen, welke zy daartoe wil aanwenden, oraschreveu. Art. 2 luidt „Het doel der Vereeniging is de oeconomischo en maatschappelijke opheffing van hen, die gebukt gaan onder de bestaande maatschappelijke mis standen." In art. 3 lezen wy jaar heeft die worsteling reeds geduurd. Vele der vroegere vriendeu en kennissen, die niet eens zulke harde slagen ontvingen, maar ook nooit zulk een taaie volharding toonden in het weerstaan van den tegenspoed, zijn intusschen vervallen tot lager stand, moede van den zwaren strijd om zich te haodhaveu in de eens veroverde maatschappelijke positie. Zij zyn voor het oog der wereld althans gebleven, wat ze warenburgermenschen mot een eerlijk stuk brood en een ongeschonden naam. De buitenwereld geeft er moeder Holsma al de eer van, omdat ze in haar omgeving bekend staat als een krasse huishoudster, zuinig, overleggend en by de pinken een vrouw gelijk aan het hoofd eoner bur gerhuishouding moet staan, ral dezo in bange tijden niet afdalen tot vervallen grootheid, een ruïne van 't geen ze was. Maar die omgeving heeft er geen flauw vermoedeu van wat er ontoeerd moest worden binnen de vier muren der huiskamer om den schyn van burgerlij ken welstand op te houden en eerlijk man te blijven legenover de wereld. Moeder Holsma weet het. Al de jaren van wanhopigen strijd om het bestaan, kloek begonnen, kloek volgehouden, maar nog niet volstredeu nu moedeloosheid de geestkracht verlamt or. angstige bezorgdheid de kalmte verjaagt, trekken haar oog voorbij als de schaduwbeelden uit een too- verlantaarn op een witten muur. ft or dl vervolgd.) „Zy zal dit doel trachten te beroiken lapgs wet tigen weg met al haar ten dienste staande middelen: a. door het houden van vergaderingen. b. door het zenden van potitiën. c. door bet oprichteu of steunen van onderne mingen, bevorderlijk aan het doel der Vereeniging. d. door het uitgeven of steunen van een orgaan van den Bond." In 1891 werden in Frankrijk 149 oudo en 253 jonge wolven gedood. Daar voor een ouden wolf 100 francs on voor een jongen 85 frnncs premie betaald wordt, zoo werden nagonoeg 22,000 francs premiën uitbotaald, of met inbegrip voor de extra- premicn voor wolvinnen 25,825 francsI Natuurlijk heeft er op die wijze eene merkbare vermindering vap wolven plaats. Het grootste getal wolven wérd in 1891 in het departement Dordogue gedood, namelijk 67 stuks. Erger is het in Bosnië gesteld. De doorOosten- ryk bezotte provinciëen bezitten een alles behalve benydenswaardigen rijkdom aan beren en wolven. Tegon «deze onaangename gasten wordt sedert de laatste jaren, zoowel door de landlieden als de gewapende macht, een verbitterde vornieliugsoorlog gevoerd. It: het geheel werden vnn 1880 tot 1889 niet minder dan 7230 wolven en 861 beren gedood, waarbij nog moet worden gemold, dat niet alle jacht resultaten opgeteekend zijn, ofschoon do Begeering premie be taald. De wolver, houden zioh in alle gedeelten der provinciën op, het liefst echter in de noordelijke streken van Bosnië, terwijl de beren zich tehuis gevoe len in zuidelijke streken voorai in het gebied Serajawo. De ambtenaren van het boschwezen verdelgen deze roofdieren door ze te vangen of te schieten sedert 1883 heeft men ook vergiftiging door strychnine ingevoerd, waarmede goede resultaten bereikt worden. Opmerking verdient het, dat de laudlieden zonder vuurwapenen, doch alleen met bijlen en knotsen gewapend, do roofdieren aanvallen. Als mede-eigenaar van de Kon. cacaofabriek van C. J*. van Houten Zoon wenjeht J. W. F. Scheffer Jr. eene badplaats voor het fabriekspersoneel qp te- richten, omdat de bestaande bad- en zweminrichting aan de Vecht daarvoor te klein is. Hy vroeg daarom in koop de watervlakte oostwaarts van die bad- en zweminrichting, welke watervlakte hij slechts tijdelyk voor bad- en zweminrichting wenscht te gebruiken. Als de iu aanbouw zijnde fabriek waarbij een badinrichting zal behooren voltooid is, wil hij de watervlakte aanplempen en met het omliggend terrein verhêeleu. Het bo'ang der soheepvaart in do op dit punt zeer breede Vecht, verMt zich niet togen de vervreemding en aamplemping vfti deze watervlakte, zegt de Bogeering, dio d-* bekrachtiging vnn den verkoop aan do goedkeuring vau do Staten-Goneraal heeft ouderworpen. - De door den heer Scheffer geboden prys 0.50 per centiare, overtreft, vctlgehi taxatie van deskundigen, zeer ver de waarde die het water ter aanplemping voor den belendenden eigenaar heeft. 0£ de gezondheidsóonferentie, die te Dresden II Maart geopend wordt, zullen de maatregelen overwo gen warden, welke genomen moeten worden, indien de cholera weder in Europa mocht verschijnen. Men zal tot overeenstemming trachten te komen betreffende de volgende punten het al of niet bosmet verklaren van eenige plaats; hoelang men ten opzichte van zulke plaatsen bijzondere maatregelen moet toepassen; de de aard van de ontsmettingsmiddelen voor de reizi gers en goederen; of bet rollend materiaal van spoor wegen ontsmet worden en vooral het toezicht op sche pen, uit landen waar cholera heerseht. Er moet uitgemaakt worde» of Brazilië in zyn recht was, toen het schepen uit de Oo9tenryksche havens Fiume en Triëst aan oeu scherpe quarantaine ouderwierp, alleon omdat er in een afgezouderd dorp van Gallicië. zich een geval van cholera had voorgedaan. Het is zeur wel mogelyk, dat eeu of meer der staten, welke op de oonferentie te Dresden,, vertegenwoordigt! zijn, weigeren zullen zwh ëau de besluiten der meerderheid te ondorwerpen, maar het is al veel als de vertegen woordigers hot over eenige der opgenoemde punten eens worden. Op een feestmaal by den lord-mayor afscheid ne mende van Londen, heeft de nu afgetreden Fransohe gezant aan het Britsche hof de betrekkingen tusschen Engeland en Frankryk besproken, die hy voortreffe lijker dan een zyner voorgangers 10 jaarlang verde digd heeft. Door zijn Engelsche afkomst, dbor zyn Franschen landaard, was hij daartoe meer dan iemand geroepen. De heer Waddington wees er op, dat de beide groote volken bezittingen of beschermheerschappen heb beu en elkaar raken in elk werelddeel. Beider belangen komen vaak in strijd. Beider wed yver maakt hot diplomatiek werk zeer moeilijk, te meer doordat beide landen parlementaire instellingen en eenp vrije pers bezitten, zoodat de meest kiescheonderhandelin gen mqeten gevoord worden door een vuur van vra gen en interpellaties en olko onvoorzichtigheid weldra uitlekt. Die stand van zaken is een noodzakelijk kwaad. Parlementen in alle landen hebben, zeide de heer Waddington, volkomen recht te weton wat hunne minis ters doen. Anders was het in den goeden ouden tijd, toen alles in 't geheim in de kanselarijen gebeurde en de parlementen zich alleen bij de verklaring van oorlog of vrede met de buitenlandsche politiek be moeiden. Gelukkig is van oen dergelijk geval nu geen sprake, zeide de heer Waddington, die „geen enkel geschil tusschen beide landen bespeurde, dat niet binnen korten tyd kan en zal worden opgelost, onmiddellijk of door een scheidsgerecht". En in de toekomst zouden dergelijke gevallen zeldzamer worden, omdat een der gfoote moeilijkheden is, dat beide volken elkaar nog niet genoeg kennen. Indien Franschen on Engelsohen meer met elkaar verkeerden, zouden ^leider groofe eigenschappen we derzijds mee? bewondering eu waardeering wekken, dan nu juist de fouten eu uiterlijke verschillen ter weerszijden van het Kanaal bespotting en afkeer ver oorzaken. Bij de verkiezing in het district Liegnitz voor den Bijksdag heeft de vryzinuigo candidaat Jungfor met ongeveer 5000 stemmen meerderheid dö overwinning behaald op den bekenden anti-semiet Hertwig, den verdediger van Ahlwardt; de sociaal-democraten stemden voor een deel op den Duitsoh-vrijzinnige, maar ook schijnen velen hunner op Hértwig te hebben gestemd. De Engelsche unionist Heneage is tot afgevaardigde voor Grimsby gekozen. Hij versloeg den candidaat der Gladstonianen met een meerderheid van 964stemmen. Bij de algemeeqe verkiezingen in 1892 won de Gladstoniaan het op Heneage. De „Liberale UnionistiBch.e Vereeniging" in Enge land heeft een groot plakknat doen drukken, dat alom in den lande wordt aangeslagen. Het is een protest tegen Homo-Bule in de volgende bewoor dingen De nieuwe Home-Bule-Bill geeft aan Ierland een onafhankelijk Parlement, terwijl het tachtig Iersche leden te* Westminster laat, die zich zulten bemoeien met Engelsche zaken. Ierland wordt niet veel meer dan een kolonie, en zal,«volgens de Econo mist, een gezaghebbend financieel nieuwsblad, den Eugelschen én Schotscben belastingbetalers jaarlijks 1,500,000 p. st. kosten. Er is geen werkelijke controle van het Iersche Parlement door het Byks- parlemsnt. Er is geen beschorming voor Iersche Protestanten. De Unie wordt in werkelijkheid her roepen. Engelsche mannen, verwerpt dit onbillyke en monsterachtige plan. Stemt voor de Unie I De meeste Bomeinsche bladen kondigen het bezoek van deu Duitschen keizer aan zonder verdere commen taren. De Diritto echter zegt, dat dit berfcht met blijdschap zal worden begroet in het gansche land. Dit tweede bezoek zal nog sterker doen uitkomen de onbeleefdheid van keizer Frans Jozef, die aan-"ko ning Humbert nog geen tegenbezoek bracht. Do Opinione gelooft, dat de indruk gunstiger zal zyn nu deze botooging na die van dé jubileumfeesten komt. Op het Vaticaan is men zeer vefbitterd over de reis van keizer Wilhelm. De Spaansche regeering beeft bij de verkiezingen verreweg de meerderheid gekregen. Dat behoort zoo in Spanje. Elke regeering heeft in de Kamer altijd (ie meerderheid. De verkiezingen worden door do kunstjes, die er voor in het werk gesteld zijn, naar ingericht. De rainisteriën vallen dan ook niet doordien zy in de Kamer geen vertrouwen vinden, of er het vertrouwen verloren hebben, maar of door oneenigheden iu éigen midden, zooals nu weer het geval was met het Kabinet-Canovas ter zake van het wanbeheer van den Madridsohen gemeenteraad, of door andere omstandigheden, die met bet parle mentair regeerstelsel niets te maken hebben. Te Madrid beeft niettemin, tot aller verbazing, het ministerie do nederlaag geleden. De geheela repnbükeinsche lijst is doorgegaan, zood.at zes repu blikeinen zijn gekozen behalve dezen krijgen twee ministorieelgezinden, krachtens het recht der minder heid, zitting in de Kamer. De prefect te Madrid heeft zijn ontslag ingediend. Waarom? Omdat dit past gèheel in het stelsel de verkiezingen er zoo sleeht voor de regeering zijn uitgevallen. Doch naar gemeld wordt, heeft Je regeering geweigerd het ontslag aan te nemen. Iu vele plaatsen liet de orde en rust by de ver kiezingen wel wat te wenscben over. Te Valencia hebben eeu 200 kiezers niet kuDnen stemmen, omdat anderen zioh van hunnen naam meester gemaakt hadden om te stemmen. Dientengevolge is er een gevecht ontstaan, waarby de stombussen, inktkokers, enz. de vensters zyn uitgeworpen. Over het geheel genomen, is de opkomst der kiezers uiterst schraal geweest. In tal van plaatsen slechts oen derde. In Spanje bestaat het algemeen stemrecht: I N GE ZON DEN. Met bestuur der kinderbewaarplaats brengt ter kennis harer geachte stadgenooten dat zij dezer dagen de som van 125.20 ontving zijnde de netto op brengst van bet concert, dat door den heer B. Spaan- derraan gegeven werd op 23 Febr. 1.1. Do dames van genoemd bestuur voelen zich nogmaals gedrongea baren bartelyken dank te betuigen aan allen, die tot het zoo goed geslaagde concert hebben medege- werkt. Maar bovenal brengen zij baren innigen dank toe aan den heer Spaanderman, die zoo onbaatzuchtig zich zooveel moeito heeft gegeven, ten voordeele van genoemde inrichting. U dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, Mijnheer de Bed. namens het bestuur: Mevrouw de Wed; van SONSBEEK, Presidente. Mej. M. db JjANGE, Secr. Penuingm. Gouda, 8 Maart '93. Zitting van Woensdag 8 Maart 1893. De volgende personen zyn Veroordeeld wegens Het vervoeren van niet gekeurd vleesch in de ge meente Gouda. G. de K. te Bergambacht tot ƒ10 of 5 dagen hechtenis. Openbare dronkenschap gepleegd by de le herhaling. P. van O. t« Gouda (Kleiwegsteeg), tot 5 of 3 dagen hechtenis. By het verlaten van den trein niet voorzien zijn van een behoorlyk plaatsbewijs. J. G. te Amsterdam en M. van der 8. te Kralingon tot 1 of 2 dagen hechtenis. In den winkel voorbanden hebben van surogaat van boter, zonder dat dit op de. verpakking of op de waar zelve met duidelijke letters vermeld stond." C. P. van der P. te Gouda (Langs Groenendaal) tot 3 of 8 dagen hechtenis. Visscherijovertreding. G. V. te Gouda (Karnemelksloot) tot 2 geldboeten van f 1 of 8 dagen hechtenis voor elke boete. Gedurendo markttijd de Turfmarkt te Gouda \n ver keerde richting berijden. P. L., te Gouda (Jaagpad), tot 1 of 2 dagen hechtenis. Te Gouda rijden met paard en wagen niet voorzien van schelklinkende bellen, terwijl de straat met sneeuw bodekt was. J. B., te Stolwyk, tot 0.50*of 1 dag hechtenis. Onbeheerd laten staan van eer. met trekdieren be spannen kar. J. van W., te OudeVater, A. S., te Reeuwyk, L. C. P., te Moordrecht, H., H., te Oudewater, ieder tot 3 of 8 dagen hechtenis. Jachtovertreding. W. J. F. en A. H., te Oudewater, ieder tot 2 geld boeten elk van 2 of 2 dagen hechtenis voor like boete. Het te Waddinxveen als onderhoudplichtige van een straat in de gemeente dezelve niet in goeden staat onderhouden. A. V., te Waddinxveen, ontslagen van rechtsvervol ging met veroordeeling van den Staat in de kosten. Zonder gegrond vermoeden voor gevaar als passagier door middel van de noodrem den trein doen stil staan. J. S. te Botterdam, vrijgesproken met veroordeeling van den Staat in de kosten. De veroordeelden zyn tevens veroordeeld in de kosten verhaalbaar by lijfsdwang van 1 dag. De BURGEMEESTER van GOUDA brengt by deze ter kennis van de belanghebbenden, dat door den heer Provincialen Inspecteur der Directe Belas tingen enz. (e Rotterdam op den 4 Maart 1893 is executoir verklaard het Kohier vau het Patentrecht n°. 8, dienstjaar 1892/93 (3de kwartaal). Dat voormeld Kohier ter invordering is gesteld in handen van den heer Ontvanger, dat ieder die daarop voorkomt verplicht is zynon aanslag., op den bij de wet bepaalden voet te voldoen, en dat heden ingaat de te^myn van Drie Maanden, binnen welken de reclames bebooren te worden ingediend. Gouda, den 8 Maart 1893. De Burgemeester voornoemd, VAN BEBGEN IJZËNDOORN.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2