VERSLAG Mr.D.J-VAUSEÜSDE. BINNENLAND. Door Sterfgeval BOTERFABEIEK „EUEOPA" posTBau eist. ADVERTENTISN. A. BRINKMAN ZN. f 8—, f 9,-, f 11,—, f 13,28, f 6,50 enz. p. V, vat. volkomen. Zuinig beheer wenscht iedereen. Wie onze burgemeester aan het werk heeft gezien weet wel, dat hy ook het geld niet or er den balk gooit en niet met losse hand omspringt met het geld der burgerij. Maar zainig en zuinig is twee. Er is eau zuinigheid, die de wysheid bedriegtde kunst van legeeren bestaat niet in krenterigheid en angstvallig beknibbelen, maar in moedig doortasten, waar het de ware belangen der gemeente geldt, ook al kost dit eenig geld. Elk winkelier weet, dat by soms uitgaven doen moet, die geen directe rente afwerpen, maar die strekkeu moeten om zijn zaak in de toekpmst te doen bloeien en haar in staat te stellen op den duur de concurrentie het hoofd te bieden. Zoo is bet ook in den raad de vraag is alleen of er productieve, gewettigde uitgaven gedaan worden. Een paar andere geopperde grieven zyn eigenlyk de moeite der weerlegging niet waard. De uitgave voor de gasfabriek is met eenige 'haast gevoteerd, dat is waar; maar de leden waren vroeger op de hoogte gesteld en wisten, dat zij noodig was om de gasfabriek te doen bloeien. Yoor één lid als de heer Dercksen, die ver-' zuimd had zich voldoende te laten inlichten, kon men niet eene beslissing aanhouden, die dringend was. Het schoolgeld voor het gym nasium is geen qnaestie, die verdient het shib boleth te zyn bij verkiezingen. Een minerval van 75 of 100 laat ons koudde beslis sing daarover kan men gerust aan curatoren overlaten. Het komt ons voor, dut men tr weder op uit is het publiek door gezochte voorwendsels ta verleiden tot oppositie tegen een gemeentebestuur, dat over het algemeen eer steun verdient bij zón moeilijke taak dan tegenwerking en verdachtmaking. Het stellen der candidatuur-Grootendorst, het gevolg eener afspraak tuaschen anti-revolutio nairen en katholieken, bewyst. dat de tegen- party voorloopig afziet van eigen vlagsvertoou; dat zjj verdeeldheid wil kweeken onder de burgerjj, om later met meer vrucht het liberale bestuur onzer stad te bestoken. Het verdeel en heerscht blyft nog steeds eeu gewild hulp middel in de politiek. Voor verschil van meening onder onze geest verwanten, waartegen in 4e meeting gewaar schuwd werd behoeven thans geenerlei reden. Althans niets dergelijks is ons ter oore ge komen. Wel kan verwacht worden, dat de tegenparty door allerlei verkeerde voorstellingen zal trachten een deel der liberale burgerjj over te halen niet op onzen candidaat te stemmen. Laten wy daartegen door ijverige propaganda zooveel mogelyk waken. Ieder doe het zjjne om een goede opkomst te bevorderen van kiezers, die met ons van meening zijn, ,dat bekwame en onafhankelyke mannen als onze kantonrechter in den raad noodig .zyn. Dan is de ibeoze verzekerd van den candidaat der meeting GOUDA, 11 Yfaart 1893. Mej. M. W. Kruisheer alhier deed gisteren met succes te 's Hage het exameu voor de akte nuttige handwerken, De tweede eu laatste uitvoering der rederijkers kamer 0Hildebrand", te Berg-Ambacht, werd aldaar op Doudordag 9 Maart gegeven. Het tooneel spel iu twee bedrjjven«Arthur of zestion jaren later" en het blijspel in één bedrijf, «De dochter van den Barbier" worden flink afgespeeld. Al de leden schenen hunne rollen goed meester te zijn. Een luid applaus van het iu grooten getale opgekomen publiek viel aan de rederijkerskamer tendeel. Ten slotte volgde, als naar gewoonte, eeu geanimeerd bal. De beer A. Kok Wz. van Ammersatol is te Berg- Ambaobt, voor 1893, tot opzichter der gemeente werken benoemd. f De Tentoonstelling van Kunstsmeedwerken te Haar lem die op algemeen verzoek nog wordt verlengd zal onhorroepelijk den 16 Maart gesloten worden. Deze tentoonstelling heeft de levendige belang stelling der vaklieden opgewekt en went gedurende do zes weken dat ze geopend bleef door 1482 per sonen bezocht. Het begin vau deu zomerdienst der spoorwegen is niet, zooals gewponlijk, op 1 Juni, maar op 1 Mei bepaalt. De arroDdissements-reohtbank, 5de kamer veroor deelde den student A. J. D., die in den avond ,van 30 Nov. 1892 in den Circus Carré eeu stalmeester met een bierglas aan het hoofd verwondde, tot ge vangenisstraf voor den tijd Van acht dagen met de kosteu van het geding. De eisch was afen maand gevangenisstraf eu de kosten van bet geding. Men herinnert zich waarschijnlijk de zaak van den gewezen O. I. militair Bossart, aan wien, tengevolge eener administratieve vergissing, pensioen werd ont houden, en voor wien de Tweede Kamer, toen bij zich tot haar wendde, krachtig redenen van billijkheid pleitte, maar die juist overleden was toon zyn recht werd erkend en het onrecht hersteld. Naar wy" met genoegen vernemen, heeft het de partement van Ksloniën het gebeurde nu schitterend goedgemaaktaau de weduwe B. is nl, op haar ver zoek om een gralifioatie, toegekend de som van f 1926, d. i. nl. het volle bedrag van het 'pension, dat haar inau had moeten missen. Journal de» Débat* geseind, dat Arton eindelijk gevon den was. Op eenigen afstand van het station Paszto toch was op de spoorbaan een lyk gevonden van eeu onbekenden man, deerlijk mishandeld, zoodat het niet mogelijk was de identiteit van den doode vast te stel len. Ia syn jaszak werd echter een gpoorwegkaurtje gevonden van ifauqy «aar Pesth, en uit een ingesteld onderzoek sigualement geheel overeenkwam met dat vau den beruchlen Arton. Er was dus geen twijfel meer aan do vermoorde kon niemand anders wezen dan de zoo lang gezochte, en nergens te vinden Arton. Een Beuter-telegram deelt echter thans mede, dat het guvouden lijk niet van Arton kan zijn. Staten-Generaal. 2. Kamek. zitting van Vrijdag 10 Maart 1898. De behandeling der mailoontracien heeft ons ture maildeu speeches gebracht, beide niet onverdienstelijk en daarin overeenkomende, dat zij het aanhangig ontwerp afkeurden. De hoer Gerritsen betoogde met klem van redenen de geheele onaannemelijkheid der contracten, terwijl de heer Plate vooral bezwaar heeft tegen den langen duur,. 15 jaar. Ook de heer Van Beuuingen was niet voldaan, doch wachtte nog op het antwoord »an den minister om zijn steun te be palen. De heer Cremer, die de vorige verworpen contracten fel bestreed, begroette de nieuwe met weinig geestdrift, doch zal vermoedelijk eindigen met véor te stemmen, nu althans iets meer verkre gen is dan vroeger. Het debat miste, al werd er goed gesproken, een eigenlijke conclusie. Die moet de Minister vau Ko loniën geven die Dinsdag aan het woord is. De Kamer koos na verscheiden stemmingeu tot commies-griffier den beer jhr. mr. Von Weiier, wien voornamelijk de heeren Van Doorn en Stoop de ze gepraal betwistten. Toen de Kamer uuti-liberaaL was, koos zij een liberaal, en nn zjj lib-raal isfêen anti-liberaal. De onpartijdigheid is toch de wereld; nog niet uit. Uit Arad in Hougarije werd Donderdag aan he Dezer dagen word bij bet Gerechtshof te 's llage de navolgende eigenaardige zaak bepleit Gebrs. v. d. B. bouwondernemers te 's Hage ver kregen in hot voorjaar van 1888 van de heeren D. en K. te 's Hage in koop den grond naast de Leeuwen- hoekstrnat aau de zjjde naar de stad, groot pl. m. 6600 cenliaren voor 4,75 de oentiure, met toe- zegging bovendien dat iwaonoer de daarnaast liggende groud mede aan ('e heeren D. en K. behoorerolo door hunne tusschenkomat verkocht word, zy deswege eene provisie van 3°/o zouden genieten. Een ander bouwondernemer de L. te 's Hage be lust op de te maken winst trachtte zich met Gebrs. v. d. B. te veratauu en deelgenoot te worden in de onderneming. Hij slaagde daarin tegeu betaling van 2000. Nadat de drie deelgenooten reeds een winstje van 2400,hadden gemaakt en verdeeld eu een een- vqudig onderhandsch coutraotje in duplo op huuue muniur was opgemaakt eu geteekend, trachtten de drie deelgenooten ook in koo,i te verkrijgen den aau voormelde heeren D. en K. toebehoorenden grond tuaschen de Leeuweuhoekstraat en de Laak waarom trent de boven vermelde provisie van 30l0 was toe gezegd. Na voorloopige bespreking tussohen Gebrs, v. d. B. eu den heer D, werd de L. naar dezen gebeurd is, want je werk zal er door verminderen- Né, m'ukeer, dat kan niet, reclameerde baas Holsma. Ik heb al in geen dertien weken een slag werk gehad. Dat maakt een ambachtmaji ontevre den. M'nbeor zegt dat ik van myn vak leven moet maar hoe kan dat als de rijke lui hun huizen ver- waarloozen. M'nhoers buis ziet er zoo sjofel uit, dat ik 't haast niet zien mag. 't Schreeuwt om den verwer, m'nheer. Daar heb ik alleen over te oordeelen, Holsma. Ja, m'nbeerdat spreek ik niet tegen. Maar al> ik geeD werk heb, wat moet ik dan We kun nen tooh niet vau de steenen leven Maar Holsma, je gooit immer» je eigen glazen in. Als je vreedzaam thuis bleef, dan zou er wel werk komen. Nu trekken we de hauilon vau je af, want vau sooialiston moeten we niets weten. Ik wou je maar zeggen, dat je met 't verwen van m'n voorgevel nog wel wat wachten kunt Als ik je noodig heb, zal ik je wel waarschuwen. Baas Holsma krijgt meteen een wonk, dat 't on derhoud afgeloopen is, waarom hij onverwijld 't kantoortje uitmaroheort. Vydig bult hij de vuist, terwijl hij de gang doorloopt. 't Kookt iu z'n binnenste over de hondsche be handeling, die hy zich zonder verzet heeft laten welgevallen en hy zon graag z'n woede gekoeld heb ben aau de stomme voordeur, die hij maar in een kier liet stpau om niet in de verzoekiug te komen, haar met een harden slag dicht te gooien. Met een geforceerd weerschyntje van opgeruimdheid op bet gelaat, stapt hij naar huis, want de buren be hoeven niet te weten, dat bij een slechte ontmoeting gehad heeft: Maar nauwelijks binnen z'n eigen deur,* valt z'n gezicht weer in yselyk styve plooien, terwyl bij met driftigen stap de ka mor binnen stuift ou nydig op een stoel neervalt. O jé, zegt moeder Holsma pynlijk, wat staat de muts scheef, heb je alweer eeu scbrobbeeriug gehad. Och né, hoe dat zoo zegt baas Holsma dood kalm, hoewel z'n houding en z'n uiterijjk een on dubbelzinnig antwoord geven op z'n eigen vraag. Nu, kom maar met de waarheid voor 't front, gaat moeder Holsma voort. Je kunt mij niet be driegen en ik kan wel anu je geziebt zien, dat er wat gebeurd is. De burgemeester heeft toch niet over de ver gadering gesproken, vader? zegt Jan uitvorachend. Nu ja, als je 't dau par force weten wilt, hij was boos, dal Jau daar gesproken jieeft en dat ik er geweest ben. En hy zei, dat Jan mevrouw Schriele zoo schandelik behandeld en zoo'ui brutaal briefje geschreven had eu dat ik daar schade van hebben zou. Om (e beginnen is 't verwen van den voorgevel afgekomranudeerd. Dacht ik het wiet, zuoht moeder Holsma met een verslagen gezicht Daar heb je nu de proef op du.som, Jau! Waar blijf je nu met jo groote woor- deu. Zie je, jjj laat ons met een dag of wat de hielen zien en wij blijven met de gebak kon peren zitten. Haastig gaat ze de kamer uit, kwansuis om naar het eten te kijken, werkelijk om haar volgeschoten gemoed lucht te geven in bittere tranen. Na eenige minuten keert ze in de kamer terug met een schotel dampende aardappels en een schaaltje met uitgebraden spek. Jan ziet wel, dat z u moeder geschreid heeft, maar hy bewaart het zwijgen, hoe I 't ook kookt in z'n binnenste, 't Middagmaal smaakt I niet. Er heerscht een drukkeude stilte in het ver trek alleen verbroken door het getik dor vorken op de borden. Allen willen 't gebeurde doodtwygen en toch houden allen er zich onnfgobroken mee bezig. Na bet eten staat Jan onmiddellijk op. Hij neemt z'n Zomlagscheu jas uit de kast, strijkt èr een paar keer met de borstel over en steekt er loom z'n rech- terarm in. f Jan, je gaat toch niet naar den burgemeester/ zegt moeder Holsma ongerust. Doe 't asjeblieft niet, jongen wantje zoudt 't inplaats van beter erger maken. j Wees gerust, moeder! Ik ga even een boodschap doen. Over eeu half uurtje ben ik terug. Met deze woorden verlaat Jau de kamer. Hy loopt 'thuis uit,, do brug over, die schuin tegenover het i huis ligt, een steeg door, die naar de» Hoofdstraat leidt en komt zoo langs een omweg aan het huis vam I deu burgemeester. Bedaard schelt hij aan. (ffordt oervolrjd.) yynpde» om dian grond in koop te krjjgen. Hij flaagde. Het gevolg daarvan was natuurlijk dat de pro visie van 3®/0 nu aan de drie deelgenooten, Gebrs. v. .<L B. en de L. zou ten deel vallen. Ën om uu ja de hand te werken dat geen bezwaren door D. eu K. tegen de uitkoeriug der 3aan Gebrs. v. d. B. sou wurdeo gemaakt ter zake van dion door de L. iu koop gekregon grond wanneer D. en K. be merkten dat dio groud eigenlijk voor Gebrs. v. d. B. en de L. te zanten gekocht was, werd tussohen de drie deelgenooten afgesproken aan het bestaan van hun contract geeno ruohtbaarheid te geven. Inmiddels werd door de drie deelgenooten eene loods of keet gebouwd, waarin de gemeenschappelijke exploitatie werd besproken en geboekt. Kort daarna werd het plan der gemeente 's Gra- veuhage openbaar dat aldaar zou worden aangelegd het zoogenaamde Laakkanaal eu het door de L. in koop verkregen terrein daarvoor benoodigd zou zijn. De gemeente 's Gruvenhage kooht dit terrein van de heeren D. en K. die alsnog eigenaren waren doch de wiust (pl. m. 66 mille) aau de L. uitkeerden. De L. door Gebrs. v. d. B. aangemaand tot uit- keering vtfri het hun daarvan competérende, weigerde evenwel do hetaliug op grond dut er nooit tussohen hen eenig contract dienaangaande zou hebben bestaan. Van daar eene procedure bij de Arr. Bechtbauk alhier, waarbij door Gebrs. v. d. B.,-eischera, hun exemplaar vau bet door de deelgenooten geteekend pontractje werd in het geding gebracht. - De L. antwoordde daarop dat hier abus de blanc seing (misbruik vau eeue handtuekening in blanco) bad plaats gehad, dat hy wel zijn naam op de rugzijde vau het zegeltje in blanco had geteekend en afgege ven aan de oisebera om daar boven te plaatsen een verzook aan h t Dagelijkse!) Bestuur der Residentie om verlenging van de vergunning tot het hebben van de bovenvermelde houten loods, doch dat het evenwel gebruikt, was om eene gefingeerde overeen komst er boven te plaatsen, en verklaarde het con tract als valsoli en door Gebrs. v. d. B. vervalscht. Hij diende zelfs eeue xankluoht in by den officier vau justitie, onmiddellijk waarna Gebrs. d. B. hem aanklaagden eeno valsche aanklacht tegen hen te bebbeu ingeleverd. Hierop volgde eene zeer uitgebreide gerechtelijke instrucBe waarvan het eindresultaat was dat de offi cier van justitie aan de practizijus van partgen mee deelde dat het Strafrechterlijk onderzoek naar aan leiding der klacht vau de L. geëindigd was eu niet het minste bewijs voor de gegrondheid dier klacht beeft opgeleverd. De civiele procedure werd daarop hervat, en over en wéér uitvoerige getuigenverhooreu gehouden, van de zjjde van de L. om door vermoedens, aan te vuile» door een suppletoireu eed, te doen bewyzen de zijnerzijds beweerde vervalsching, en van de zijde van Gebrs, v. d. B. om aan te toouen dat de L.'s verzinsel iu lijnrechten strijd was met tal van feiten en omstandigheden die het bestaan en de aanvankelijke uitvoering van het contract volkomen bevestigden. Na uitvoerige pleidooien van de advocaten mrs. J. Addink eu Jhr. Mr. de Brauw voor de L. on van advoonat Mr. P. J. Snel voor Gebrs. r. d. B., verklaarde de Arr. Bechtbauk iu overeenstemming met de oouolusie van deu officier van justitie zich te vereenintn mst de beweringen van Gebrs. v. d. B. rn verklaa do de voormelde onderbandsclie acte voor echtmet bevel dat zij als bewijsstuk in het civiel geding, zou worden toege'atea. De buutte' do L. kwam van dit vonnis in hooger beroep. In deze zauk daarin voor den appellant Wfdt-rom door mrs. Addink en de Brauw, en voor guiutimeerden door Mr. Snel werd gepleit, werden namens appellant geeno nieuwe gezichtspuuteu te voorsohgn gebracht doch meenden zijne advocaten de verklaringen der over on weder gehoorde getuigen nogmaals aan elkander te moeten toetsen en den Hove Ie mouten wijzen op du lichtpunten iu de verklaringen der door hem geprooudeerde getuigen «n op de zwakke verklariugen door tie getuigen van de geiutimeerden afgelegd, oin ten slotte hiertoe te geraken dat door vermoedens, desnoods uangevuld met een suppletoireu eed, het bewijs der valschheid geleverd zou worden geacht te zijn, en de bewuste acte mitsdien nietig verklaard en buiten het geding gesteld zoude worden. Do raadsman van geïntimeerden betoogde dat waar niet het minste bewijs van de beweerde vervalsohiug by de instructie ia strafzaken, door den officier van justitie en door de Bechtbauk aanwezig werden ver klaard en waar zioh iu hooger beroep geen nieuwe gezichtspunten zich iu het voordeel van den appellant Voordeden, weinig twijfelachtig wezen zouofdehoo» gure richter zich met de zienswijze vau den eersten Ijohter al dan niet vereenigen zou. Vooral nu de verklaringen van de enkele getuigen des appellants voor zoo ver ze van eenige beteekenis zijn niets als onbestemde zwakke aauduidingen van j heel weiui/ waarde bevatten, nu door tal van ver- aleringen en eigen handelingen van den appellant t (onder anderen hun voortdurend gemeenschappelijk zaken doen in die loods, eu het wegmoffelen door appellant van het gemeenschappelijk bedrijfsboek, hunne exploitatie betreffende) het werkelyk bestaau der in die van valschheid belichte acte vermelde overeenkomst is aangetoond en nu iu hooger beroep gebleken en het wettig bewijs door geïntimeerden onverplicht geleverd is dat de éénige getuige aan wiens verklaringeu appellant anders wellicht iels hoe weinig ook zou kunnen hebben, bij vonnis vau deu eereteu rechter tot I jaar oeistruf wegens 9 maal gepleegd misbruik van vertrouwen veroordeeld is geworden, en zijne onmogelijke verzekeringen alzoo zoomin in rechte als buiten rechte eenig geloof eu vertrouwen verdienen. De Procureur-Generaal zal 20 Maart in deze conclusie nemeu. Dit den Haag schrijft men aan de Telegraaf Nauwelijks is het Ijjk vau den man, die Scheve- ningenDen Haag tot een der eerste zoebadplaatsen van Noordelijk Europa heeft gemaakt met bijna vor stelijke pracht naar het land zyner vaderen terugge leid, of commissarisen der maatschappij zeebad Sche- veningen worden bestormd door sollicitanleu van al lerlei iandaard eu professie, die, watertandend naar bet ministrieelo tractement, aan het directeurechap- genoraal dier vennootschap verbonden, in zich plot seling alle gegevens ontdekken daaraan vereisoht Deze betrekking is ictussobeu lang geen sinecure; geen werkkring is misschien in de residentie aan te wjjzen, die naast zooveelzijdige kennis zooveel savoir zivro vergt. Ik laar daar, dat onze O ener al- Kur-Director ge roepen is het vreemdelingen van alle wiudstreken naar den zin to maken, dat hij tevens goed administrateur moet zijn, dat er in zijn betrekking zooveel aanra kingspunten met de gemeentelijke administratie voor komen, dat men naast rijpe ervaring ook een taai geduld moet hebben, om met deze lichamen, die niet door vlugheid hetzij van begrip, hetzij van handelen uitmunten, te kunnen opschieten, maar last not least moet bij rekening houden met de Hagenaars. Dit laatstfe telle men niet licht; de Hagenaar in hot al gemeen, die niet gewoon is te verdieneu, en zioh door conversie enz. in zijn inkomen beknibbeld ziet, hul digt het principe ejn maximum van genot tegen een minimum opoffering, maar bij het in practijk breugeu van dit overigens prijzenswaardig beginsel gaat bij soms te ver, en tracht lang^ allerki vernuftig uitge dachte wegen zichzelven met vrouw en kroost bet kurhaus binnen te loodsen zotter aau den ingang zijn portcmonnaie te hebben'gmopend. Een oningewgde zoude verstekl staan van de qua- liteit en quantileit der namun, die op de registers prijken, die de Kurterwaltung voor hen heeft aange legd, die meunen het Kurhaus.niet te moeten geven wat des Kurhaus is. Indien die heeren, en helaas vooral die daines, wisten, dat de politie bare dossiers met bovenstaande gegevens verrijkt, zouden zij dan het mijn ou dijn niet beter uit elkander hottdeu? Ditzelfde geknoei is byua den ondergang gewor den van onzen dierentuin, daar werd het oude sy steem van vertrouwen govolgd, zoowel in de Hagenaars als met den portier met het resulttaar, 'dat, toen een nieuw roet kracht opgetreden bestuur begon te cou- troleeren, men soms tafeltjes van twintig raenschen vond, waarvan niet één had betaalt. LIJST van brieven, geadresseerd aan onbekenden, en verzonden gedurende du 2de helft dor muand Februari 1893, welke door tussohenkomsl van het postkantoor te Gouda zijn terug te bekomen. Verzonden van Gouda: L' Aurusse, -Dea Haag. Van der Klei, Bozen- daal. H. Zevenhek, Amsterdam. Th. Huiua, Rotterdam. Ho ll. Consul. Haonorer. Lepage Co., Parijs, Van Beuuwyk D. Bip, Kralingen. Gouda, 10 Maart )8->3. De Directeur van het postkantoor, VORSTEB. Burgerlijke Stand. GEBOREN: 7 Maart. Anna Carolina, ouders J. de Bruin en N. van Leeuwen. 9. Sina, ouders W. S. Hey en A. Ferweda. Adrians en Clara (tweelingen) ouders A Visée en C. van den Broek. 11. Aaltje, ouders J. Noorlander en F. van Leeuw- OVERLEDEN2 Maart J, van Breukelen, 10 m. E. van der Kemp, 28 na. 10. W. de Vroom, 87 j. ONDERTROUWD: 8 Maart. T. G. G.Valette, 87 j. en A. M. H. Gaster, 29 j. Voor de vele blyken van deelneming, by het overlyden van ons kindje ondervonden, betuigen wy hierby onzen hartelyken dank. C. G. LANGEttAAR. C. J. LANGERAAR— Mijnlieff. 11 Maart 1893. Hoewel zeer gevoelig voor myne Candidaat- stelling voor de aanstaande Gemeenteraads verkiezing, moet ik tot myn leedwezen be richten dat er by my onoverkomelijke bezwaren tegen het aannemen daarvan bestaan en dat, ook al mocht ik worden verkozei^ik in geen geval die betrekking zou aanvaarden. Mr. D. J. van HEUSDE, Kantonrechter te Oouda. aan den meestbiedende TE KOOP GE BODEN, mits boven 120%. Een aandeel Noord- en Zuid Holl. Transport verzek. maat schappij, waarop f 500.— gestort. Boven 110 pCt. Twee aaudeelen 2e Noord en Zuid Holl. Transport verzek. maatschappij waarvan op elk aandeel 500*-— gestort. Boven 105 pCt. Twee aandeelen verzek. Sociëteit De Amstelwaarvan op elk aandeel f 600.gestort. Information kunnen worden ingewonnen te Amsterdamwaar de drie genoemde Verzek. maatschappijen gevestigd zyn. Alleen schrifte lijke aanbiedingen worden ingewacht, uiterlijk tot en met Zaterdag 18 Maart a.s. onder motto Aandeelen c by de Boekhandelaars J. van BENTUM ZOON te Oouda. PUDDING in elfsmaken a 9 ct. per pak, 27 c. p. doos. VANILLE SUIKER 5 ct. per pak, 55 ct. per dozijn. ALLEWIJN'S HAVERSTROO Pastilles, 22% ct. per pak. Slijters betalen bij ons de laagste prijzen, J. F. HERMAN Zn., Lange Tiendeweg. Bij de ondergeteekenden is de INTEE- KEN1NG OPENGESTELDop de NIEUWE JAARGANG van het van het verhandelde in den Gemkbntkraad van Gouda. Prijs per Jaargang- 3. Van der HOEVEN Co. UJJil Wy blijven voortgaan voor deze billykste prijzen te leveren franco aan huis met recht van keuren en retourzending. Zooals bekend is ONZE MARGARINE KEURIG van SMAAK en GEUR en door voor BEKROOND mek GOUDEN en ZILVEREN MEDAILLES.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2