-vE IBS ODEN. r ao drukte 1893. Maandag 10 April. N'° 6016. FEUILLETON. S T IS IT D. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. e I D door V en Zn. ding BINNENLAND, GOUDA, 8 April 1898. 1 18 Alzouderlgke Nommers VIJF CENTEN. \w bed De landbouwer E. V. te Haastrecht is Donderdag- Toe, 103. 1 heb o I De prpe per drie maanden ia 1.25. franco per poet 1.70. den gezonden chten. De uitgave dezer Conrant geschiedt dageljjka met uitzondering van Zon- en Feestdagen. roefbusjes c. 0.35 f Neder- GOUDSCHE COURANT. Gelderland be- idige gelegen- ideti stand tot jongelui zyn ksche leiding, je Slaapkamer el van W. J. tains de Nou- O t de* Beiges. i Echte tesamen- n in den aam des rvaardigd wrereldbe- s. Stoll- AD ERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel* meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Bovendien worden alle Advertentiën gratia opgenomen' in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschjjnt. eta BOBR- en franco itigen geïllus- tés voor het vuren van de «ren en Kin- merkenswaar- gekookt voor da- epela van ito) Als val van èbruiken. H. H. der strakke volzinnen, die verstijvend in zijn gemoed vielen., ’t Kon erger, zei ze troostend. Je kunt zoo zien, dat ze uit haar humeur is, maar och, dat is een kwestie van tijd. Je kunt ook zien, dat ze met je op heeft, want ik begrijp wel zooveel dat je baar niet een heel plezierig briefje geschreven hebt, on als je haar niets schelen kon, zou ze bij zichzelf gedacht hebbenweet je wat, laat die m’nheor Holsma naar de maan loopen, en ze had niet geantwoord. Toe, je moet nu maar doen, wat ze zegt. En ga anders naar dokter Raabe, want zonder opheldering maak je zoo’n gekke figuui en dat kon wel weer op vaders hoofd neerdruipen.... Doen, wat ze zegt! mompelde Jan bitter. Je woudt me zeker naar het slot laten gaan om de freule te spreken over dingen, waar geen haar van haar hoofd a<n denkt? Och né, ik weet eigenlyk niet, wat ik wou hebben. Wat doe je ook zulke gekke dingen in je hoofd te haleiL Je moet je oogen niet zoo hoog opslaan. Dat is van der jeugd afaan je zwak ge weest en wat heb je je daarmee, al een last op den hals gehaald.... God, moeder! hou je toch stil, zei hij onge duldig, je redeneert nu weer zoo- akelig bekrompen, alsof je er op uit bent een domper op mijn energie te zetten. Och né, maar ik ben bang, dat je door te Dinsdag 11 April e. k. zal de heer Emile Seip- gens, uit Leiden, een voordracht houden in eene vergadering der Afd. Gouda der Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. Hij zal een Limburgsche no velle voordragen, getiteldMlle Louise. Door de politie alhier is heden nacht aangehou den A. v. d. D. die nog zes dagen gevangenisstraf moest ondergaan. Op de internationale Honden-tentoonstelling te Rotterdam werd den heer P. den Braber te Moor drecht een zeer eervolle vermelding toegekend voor zijn hond, genaamd Nera, terwyl de heer J. van A Oije te Gouda een eervolle vermelding kreeg voor zijn keeshond. IX. 58) Als ge bezwaren hebt, kom er mee voor den dag. En zijn ze niet onoverkomelijk, blijf dan trouw aan uw eons gegeven woord. Zoudt gij het aardig vin den, als ik u jan morgei een briefje had geschreven in dfen trant van ’t uwe? VIII UIV IOWUOU1IJ IV V. wuiouu Upu IK UI mijn brief aan de freule als uitvluchten gewaar merkt. Zoo 1 En vin-je dat nu wya Maar meen je, dab, dat ze niet slim genoeg is, om ’t fijne van de zaak te begrijpen Of meen je byteval, dat je rijst in de schatting van de freule door je aan te stel len als een beschroomde kwajongen, die voor’teerst zyn oogen tot een meisje opslaat? .Zag eens, moeder I fluisterde hy ‘gedwee, je ziet nog al scherpkan Jje tusschen de regels van dit briefje iets lezen, waaruit ik de hoop zou kun nen puiten, dat ze mij lief heeft?1 Né, natuurlijk niet. Ze is boos op je; je bent haar tegengevallen. Maar hoe vraag je dat zoo Och, voor den vorm. Ik kan dat ook nieten dus mogen we aannamen, jjat ik mijn hoofd gestoo- tou heb voor de begeerde vesting. Och kom, dat is gekkepraat. Wat verstand Lvb jij van een vrouwenhart, jongen I Een vrouw In afwachting, M. van Hoogendaal. Daar heb je de poppen al aan ’t dansen, zei moeder Holsma de hamer binnentredend, waar Jan kwansuis zat, te lezen. Kompliment van de freule en hier is een brief voor m’nheor Holsma. Nu zul je zien, watje er bij gewonnen hebt met j® zoo willekeurig aan te stellen. Ale je een doorhaling krygt, dan heb je je verdiende won. i Ze bleef talmend aan de tafel staan, terwyl hij deu brief verslond; den bezorgden blik op hom ge- vestigd, om zijn aandoeningen te ontcijferen uit zijn grisat; totdat hij haar het velletje zwijgend'tyreikte, pijnlyk getroffen door de koele terughoudendheid VERGADERING van den GEMEENTERAAD op Dinsdag den 11 April 1893, des namiddags ten een ure. Aan de orde: Het voorstel tot wijziging der Verordening voor de Stedelijke Zweminrichting. Het voorstel tot goedkeuring van het Reglement voor do Stedelijke Zweminrichting. Het voorstel betreffende het aangaan eoner geld- leening ten dienste va'n de uitbreiding der Gasfa briek en in aflossing der leening opgenomen in 1887 en 1889. De benoeming van twee leden in de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. De benoeming van eenen Sluiswachter aan het Moord rechtsche Verlaat. morgen weder op vrije voeten gesteld en naar zijne woning teruggekeerd. De Heer M., commissionair in* effecten wonende in de Vijzelstraat te Amsterdam gaf gisterenmorgen 1 een kruiorskuechi, een jongen van een jaar of 18, 1 een bedrag aan effecten mode, ter waarde van onge veer 4620, om die effecten te gelde te maken. Vermoedelijk is de jongen voor de verleiding be zweken en is hij er met het geld van doorgegaan tenminste tot nog toe is hy niet teruggekeerd om het te brengen. Bij nader onderzoek is het gebleken, dat het geld voor de effecten hem door verschillende handelaars in efjpcten op de Priwan- on Keizersgracht is ter hand gesteld. In het Paleis voor Volksvlijt te Amsteftlam is gis terenavond door een 13tal litfhebbers-alhleten om het kampioenschap van Nederland in het worstelen gestreden. In het geheel hadden zich 17 deelnemers aangemeld, doch 4 trokken zich later terug. Ouder de overblijvenden bevonden zioh loden van de Am- sterdamscho gymnaaUekvereoxd&iDg De Halter, vau de Amsterdamscbe Athletische Club, van de Rotter- damsche club Hercules, verder een 3tal amateurs uit 's-Gravenhage en een snkele uit Utrecht. In hot midden der concertzaal was een vierkant zpildoek over een bed van zaagsel gespannen, de kampplaats der mededingers. Daaromheen schaarden zich de vry talryke toeschouwers, wier oogen het grootste gedeelte van den avond onafgebroken op het strijdperk bleven gericht. De heer C. A. A. Dudok de Wit, de voorzitter der regelingscommissie, hield eene rede toUopening van den wedstryd, die luide werd toegejuicht. Daarna nam het worstelen, paarsgewijze, een aan vang. In het nooit een dergelyken kamp bijwoonde, weinig sym pathieks in dat wringen en martelen, dat vruchteloos zwijgen een tweede domme ftreek begaat. schrijf een fatsoenlijk briefje aan dokter Raabe. Dicteer maar, moeder Och, dat ’s malligheid. Waarachtig jongen, volg mijn raad. Je kunt immers wel wat beden ken Uitvluchten bedoel je? Né moedor, daar hou tk me niet mee op. Ik zog de waarheid of ik zwijg.... Bovendien, ik heb mezelf in dat opzicht den pas afgesnedenwant al wat ik aanvoereu kan Om me fatsoenlijk to verontschuldigen, heb ik in De insending van advertentiön kan geschieden tot eên uur des namiddags van den dag der uitgave. zich verzetten vaak tegen pvermacht, tot de sterkere party ten laatste den zwakkeren of minder vaardi gen, of voor hot oogenblik minder gelukkigen tegen, stander op den rug heeft welen te werken en hem too, gelijk een schildpad, tot machteloosheid doemt. Eu vaak heeft die stryd voor het oog' van den toe schouwer niets menschelyks meer, als hy ziet hoe, terwyl hot denken der strydors, die zich- van den overlast des sterkeren wil ontslaan on nog slecht* iets van de kracht zijner spieren kan’ verwachten, geheel op het .physieke van zyn wezen is gericht, en zyn gelaat daardoor iets wezenloos erlangt. Eu dik wijls ook is het aan de uitingen van het publiek te onderkennen, hoe, de belangstelling voor zulk bedryf' voor ey) goed deel uit de slechtere eigenschappen van ’s menschen karakter'-^jorspruiten. Maar wan neer men drie, vier, vyf maal het strijdperk heeft zien betreden en verlaten, krygt men alleffgs een beteren kijk op deze dingen, en leert men hoeveel studie, kalm beleid, zelfbedwang de physieke kracht moeten steunen, om tot de overwinning te leiden, en vejjflauwt de eerste onaangename indruk, naar mate de belangstelling voor de verschillende kunst grepen der worstelaars, voor de standen der trillende lichamen, voor de veerkracht eu. vaardigheid der atbleten klimt. Door de verschillende tactiek, waarmede men elk ander te lijf ging, wtfh deze stryd aan afwisseling. Wekte de eene kamp den lachlust, zooals die tusschen den heer Kluit (’s-Gravenhage) en Van den Berg (Amsterdam) gestreden, die als verwoede kemphanen elkander bespaongeu en tergden, een andermaal was het gering verschil in spierkracht der beide partyen, de kans voor den een nibt gunstiger dun voor den ander makende, dat tot hot einde nauwlettend deed - -- - - toezien. Rotterdam bekampto Amsterdam met afwis- eerst vindt de toeschouwer, die nbg aelond geluk en ’s-Gravenhage zag tot op het midden lijken kamp bijwoonde, weinig sym- van jeft avond het getal zijner dapperen nog niet j g0(|un(]

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1