Y ■k 'Eü, F 1893b N° 6018. FEUILLETON. ST ZS IT ZD. 0 IVERIJ cherij Koning Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken: Zn. erdam. DA, <gst te ostu- ering, i gen- CLIR- Woensdag 12 April. BINNENLAND. De Inzending van advertentlön kan geschieden tot e«n uur des namiddags van den dag der uitgave. is de Nou- Toezicht op het 3. 4. IX. en t. No. 73. De prys per drie maanden ie 1.25. franco per post 1.70. Aleonderlyke Nommere VIJF CENTEN. Z blgven en id bewerkt, afgeleverd e s Beiges. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschynt. i gezonden »n. GOUDSCHE COURANT 2. 8. and zynde, bfl verven van <ken, ook nen, Tafel en geperst illes, Kan- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. tot J Usel. 5. Een voordracht cBOUR- franco ;en geïllus- voor het •en van de sn en Kin- rkenswaar- AD ERTENTIEN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Eu doe je nu nog mee aan onze plannen vroeg de freule schalks, toen ze zich eindelijk hadden ont trokken aan de bedwelming der eerste weelde. Zeker, zeker I zei hij trouwhartig. Morgen keer ik naar .Amsterdam terug en binnen drie maan den vier ik myn promotie. Nacht en dag zal ik werken om gauw weer hier te zyn.... O Marie, ik en dat door hen was benoemd de heer de gemeente-secretarie van een onderwijzer aan de le Kostelooze school. Daarop komt voor de hh. 1. A. LOOTSMAN, te Oud-Over, gem. Loosdrecht. A. KLAVER te Nykerk. A. M. STAM te Hardintteld. Ter visie ou benpeming in de volgende vergadering. 6. Eene missive van de Commissie voor de zwemschool, tot wijziging vap het ingediende Regle ment. De voordracht van Dr. Schaepman by gelegenheid van de feestelijke viering van het Gouden Bisschops- feest van Z. H. Leo XIII morgenavond in „Ons Genoegen* zal ongetwijfeld veel belangstelling wek ken. Genoemde heer, die zoowel op politiek ais op letterkundig gebied een eigenaardige plaats inneemt in ons land, heeft als welsprekend redenaar een zoo grooten naam, dat men het een voorrecht zal achten hem in ons midden te tien optreden. Het tooneel in de zaal „Kunstmin” is voor deze gelegenheid prachtig gedecoreerd. De buste van Z. H. den Paus prijkt in het midden en die van De heer G, J. Steens Zijnen heeft de benoeming tot Lid van den Gemeentenraad aangenomen, doch zyne geloofsbrieven waren heden nog niet by den gemeenteraad ingezonden. trekkingen van mijn gezond verstand niet aan, omdat I kan nu alles doen, ik kan de wereld veroveren als ze my de vervulling van mijn heerlijkste wenschen je *t me oplegt.... voorspiegelen.... 1 Die schroomvalligheid misstaat um’nheer Holsma I zei ze naïfik zag u veel liever op den avond van den brand.... Verrast sprong by op; zyn stoel wegstootend, als had hij behoefte aan meer ruimte; een uitdrukking van forschheid en energie in zijn hoogs, kloeke ge stalte; maar een schuchteren glimlach van blijde voldoening op het gelaat.... Freule!.... Zóó zag ik u toen 1 zei ze, eensklaps oprijzend en hem met half uitgestrekte armen onwillekeurig een stap naderend, den bewonderenden blik op hem gericht; hem streelend met een glimlach, die hem buiten zich zelf bracht. In een opwelling van onstuimige teederheid sloeg hij zijn arm om haar heen en hij vlijde haar lachend kopje tegen zijn borst, hartstochtelijke woorden sta melend met den glimlach zyner oogen. vacature ten gevolge de periodieke aftreding van den beer C. C. H. Prince en de benoeming van oen rooimeester. De Raad vereenigde zich in deze zitting met: I. Het voorstel tot wyziging der Verordening voor de Stedelijke Zweminrichting. II. Het voorstel tot goedkeuring van het Regle ment voor de Stedelyke Zweminrichting. (Daardoor is beslist dat de inrichting voortaan ook door vrouwen en meisjes zal kunnen worden bezocht op nader door de Commissie vaat te stellen uren.) lil. Het voorstol tot het aangaan eener geldlee- ning ten dienste van de uitbreiding der Gasfabriek en ter aflossing der leening opgenomen in 1887 en 1889. Tot leden van de Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs worden benoemd de hh. J. W. Molijn en L. Burgersdyk. Tot sluiswachter aan bet Moordrechtsche Verlaat wordt benoemd N. P. Zuydveld. 55) De muziek barer woorden trilde nog na in zijn gemoed, terwyl hy zich verbysterd afvroeg, of er een andere bedoeling in kon liggen dan die welke de zoete hoop hem influisterde. Né, ze moest hem begrepen hebben. Ze moest begrepen hebben, dat zijn onstuimige liefde voor haar hem de aarzeling in het hart geplant had, om zich te wagen op een tsrrein, waar hij haar dagelijks ontmoeten zou. Ze moest gevoeld hebben, dat hij huiverde den kamp strijd om haar bezit te aanvaarden onder haar oog, zonder de hoop te mogen koesteren, dat zij dien stryd met welgevallen gadesloeg. En als ze nu in weerwil van dit alles zoo barte- lyk aandrong, dat hy blyven zou.... O, dat hy baar nu in de oogen mocht zien om er de bevestiging in te lezen van het heerlijk vermoeden dat met on stuimige kracht opdook in zijn geest als een natuur- lijke gevolgtrekking uit een reeks van stellige ge gevens. Freule, ik ben mezelf niet, fluisterde hij ein delijk met zachte, trillende stem. Ik durf de gevolg- Aangenomen voor kennisgeving. 7. Een voorstel tot vaststelling van een regle ment voor het Oud-Archief gn tot wijziging van de instructie van den archivaris. Ter visie. 8. Een voorstel van B. ep W. tot wijziging van de gemeentobegrooting, dienst 1892. Ter visie. 9. Een voorstel van B. en W. om den heer B. Begeer Bzn., eervol ontslagen commies ter gemeente secretarie een pensioen te verleenon van 198 ’sjaars. Ter visie. 10. Een adres van het pep. „Gouda* der Maat schappij tot Nut van ’tAlgentoon, verzoekende den cursus voor volwassenen voortekening der gemeente te nemen. In handen van B. en W. om bericht en raad. 11. Een adres van D. L. Horneman en 12 an dere veehandelaren, verzoekende vrijstelling van het aanvangsuur der kaasmarkt. Ter visie. 12. Een adres van Joh. de Jtong en 80 andere zuivelbereiders te Ouderkerk a/d Usel, verzoekende vrijstelling van het aanvangsuur der kaasmarkt. Ter visie. De Voorzitter stelt daarop tegen de volgende vergadering aan de orde de benoeming van een lid der Commissie van beheer der Stedelijke Gasfabriek, ter vervulling der vacature ten gevolge de periodieke aftreding van den heer C. C. H. Princede benoe ming van een. lid der Commissie van administratie dér Stedelijke Bank van Leening, ter vervulling der GOUDA, 11 April 1893. In de hedenmiddag gehouden vergadering *an den gemeenteraad, die door 15 leden werd byge- woond (afwezig was de heer Oudyk) werd door den Voorzitter medegedeeld, dat de Minister van Bin- nenlandsche Zaken de rijksvergoeding voor de kosten van het Lager Onderwys in deze gemeente voor 1893 bij wijze van voorschot had vastgesteld op 15486.40». Voorts werd medegedeeld dat door B. en W. was bevorderd aan de Gemeente-secretarie tot 2den Commies de heer A. A. van Dorth en tot 3den Commies de heer R. Moerkerk; tot ambtenaar ter Secretarie H. G. van Os, werkzaam aan te Dieven Deze mededeelingen werden aangenomen voor kennisgeving. By den Raad kwamen devolgepde stukken in:_ 1. Verslagen van den toestand van het Middel baar Onderwys, het Wees- en Aelmoeseniershuis en het Museum van Oudheden, over 1892. In handen van B. en W. om te dienen bij de samenstelling van het gemeente-verslag. 2. Voorstellen tot wyziging van de begrootingen van het Hoffmans-Gestioht, het St. Catharina Gast huis en het Oude Vrouwenhuis, over 1892. Ter visie. De rekening van het Museum van Oudheden, dienst 1892. Ter visie. Een adres van den heer G. D. Hey, onder wijzer aan de le kostelooze school, verzoekende ont slag tegen 15 April e. k. wegens zijne benoeming Hoofd der Openb. lag. school te Krimpen a/d Wordt eervol verleend. van B. en W. ter benoeming mijn gezond verstand niet aan, omdat I kan Né, zei re lachend, ik leg je alleen maar op, je zelf te beheerschen. Nacht en dag werken mag je niet. En minstens eenmaal in de maand moet je hier komen. Voordat we een week verder zyn, heb ik vaders tegenstand wel gebroken je zult pach ter worden van een uitgestrekt terrein en op onze eerste byeenkomst zullen we maatregelen nemen om dat terrein reeds dezen winter ruim te doen maken.... niet waar? Je bent een Voorzienigheid, fluisterde hy teeder. Och né, zei ze met een parelend lachje in haar trekken, ik ben maar een mensch.... En nog eens vlijde ze zich aan zyn borst, de oogen half geloken, wegzinkend in de bekoring der liefde.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1