k. 5 ■I 1 vijs. 1893 Vrijdag 14 April N° 6030. door En- A FEUILLETON. den brie- ;ooping. r. >chenschool. llngen OORT. Ül Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. BINNENLAND. prijs I op happen, OUDE LIEFDE, Afzonderlijke Nommer» VIJF CENTEN. De inzending van advertentiön kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. >p O dragon dook een emde herinnering aektergelelen. langdurige.gegrondeklaeh- „M (le Eogoleeho aehoenor r H ooping van aide Nota- DOOH VAN RODEBEEKE. III. II. :r t verwezen geooquotteer. De prijs per drie maanden ie 1.25. franco per post 1.70. Bovendien worden alle Adverientiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschjjnt. te Gouda, !1 APRIL ’drecht, op Werf van jen baar te gens liqui- het Lager de 1UNI 1893 ral geschie- RIL 1893, missie, I 4* i AD ERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. Op zyn verzoek is overgeplaatst de commies der posterijen J. van Nijmegen Schonegovel van het spoorweg-postkantoor No. 3, naar het postkantoor te Utrecht. GOUDSCHE COURANT. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks Dtypt uitzondering van Zon- en Feestdagen. MNIBÜS- IRRY’8, 2 latte WA GENS, 2 [ARNMO- TUIGEN et gewicht van zyne taak. iu het adres geano w leidde de bevoegdheid lig ruoM vun petitie en harBr i bemanning, allen huisvaders, verdwijnen in de golven, Benige dagen later worden de lyken in een ge- De algemeene vergadering van aandeelhouders der maatschappij „Zeebad Scheveningen” heeft benoemd tot directeur-generaal den heer Bernard Goldbeck te Frankfort a/M. quier, 40, Rue de Ia Bourse, Bruxelles, houdende een „contrat de Livraison", waarbij deze zich ver bindt obligatiën van stedelyke leeningen in België te leveren tegen maandelijkse!»® betaling van 2.50, met vooruitbetaling van 3,50, die men natuurlijk kwijt is. In de logementen, waar hij den nacht doorbrengt, geeft hy voor, door een val tau zijne véiocipède zijn goed te hebben verloren. GOUDA, 13 April 1893. Bij koninklijk besluit is aan don adelborst der 1ste klasse C. H. Julius, op verzoek, tot het waarnemen van een particuliere betrekking, eert verlof verleend voor deu tijd van een jaar, ingaande 16 dezer, onder stilstand van non-activiteitstraktoment eu zonder op klimming in de ranglijst. gen op den nabij de rf. Hard werd de voordeur van den huizo Beden in *t slot geworpen on dreunend klonk ’t vegen van voeten door den langen gang. Daarna zware stappen, snel elkaar opvolgend, langzamerhand doffer worden de geluiden op de trappen, een deur, die met een smak dicht viel en alles was weer stil. Boven in zyne slaapkamer vie) Otto neer op een stoel, strekte zijne beeuen lang uit on stak zyne handen in zijn broekzakken, terwijl zijn \)cin een stoun zocht op zijn borst. Zoodat hy eenigen tyd on bewegelijk. Toen sprong hij plotseling op. Kom, hij moest naar bed Dat suffen moest nu maar uit zyn. Slapen, dat was veel beter I Een manchet vloog door de kamer en kwam te recht op de tafel en daarna nog een. Jas en vest werden tegelijk uitgerukt en ovor de leuning van een stoel geworpen. Een plof op den gang van een paar schoenen, dat buiten «Ie deur werd gezet. Nu dit nog on dat nog en huup 1 daar lag hij in bed. De officier van justitie te Middelburg waarschuwt tegen zekeren oplichter, wiens signalement is opge geven als volgtvrij lang en mager van postuur, met langen rossigen knevel, fatsoenlijk gekleed, mid delbaren leeftyd, spreekt Hollandsch en Fransch, bedient zich op zijne tochten van eene vélocipède. Hij geeft op te heeten Matthieu Theunissen, wo nende te ’s-Gravenhage, agent te zijn van de alge meene spaarmaatschappij, gevestigd te Amsterdam, Keizersgracht No. 104, dieecteur Verhaken. Bij on derzoek is gebleken, dat die maatschappij te Amster dam niet bestaat en do naam Verhaken aldaar ook niet bekend is. Hij zoekt agentschappen voor die maatschappij te werven, spiegelt e»n salaris van 45 por maand voor eu bovendien 5 van de winst, en biedt te gelijk stukken aan,uitgegeven door Kaminski, Ban- Men schrijft uit Oud-Beiorland: Eene dienstbode te ’s-Gravenhage had haar kind, slechts eenige maanden oud, by eeuen daglooner alhier voor 1.50 per week besteed. De pleegmoeder had na eenige weken geen lust meer het kind te houden. Eerst wilde zij het brengen bij de ouders van de dienstbode, maar zij klopte daar te vergeefs aan. Zy wist echter raad. Fluks wordt by den bur- gemeester aangebeld, en nauwelyks is de deur ge opend, of ze legt het kind in de gang en loopt hard weg. Het kind werd daar gevoed en verpleegd, maar er werd tevens tegen de pleegmoeder proces verbaal opgemaakt wegens het to vondeling leggen van een kind. In een ommezien had hy ’t voertuig bereikt ca met een vluggen sprong stond hij op ’t perron, nog juist bijtijds. Hij trok de deur open on ging binnen zitten. Groote góden, moest ze hem dan overal achtervolgen? Aan ’t andere einde van den wagen, in den hoek, zat Cateau Breslor en naast haar ’t adspirant ofliciertjo, dat mee had gedanst in de lan- ciers. Zooals men zich zal herinneren had de heer Dr. Bruinsma te Steenbergen tegen don heer Rovers al daar en drie anderen eene civiele vordering ingesteld op grond van een aan den Gemeenteraad ingediend adres, waarin werd gezegd dat zoowel de kunde als de plichtsbetrachting van dr. B. ten zeerste worden in twijfel getrokken en werd verzocht aan hem niet langer de armenpraktijk oj te maken aan de vele en 1 ten en tevens te voorzien in een dringende en lang- gevoelde behoefte door de aanstelling van een kon digen arts, doordrongen van het *'“k‘ De rechtbank te Breda ongeoorloofde handeling, maar daartoe af uit het grondwettig recht van petitie en wees derhalve de vordering van Dr. Br. af. Deze kwam in appèl. Voor hem bestreed Mr. W. Heineken, advocaat te Amsterdam, het vonnis der rechtbank, dat door Mr. van Zinnicq Bergmann, advocaat te ’s Hertogen bosch, werd verdedigd. Het Hof heeft zich niet met het stelsel van de rechtbank te Breda vereenigd en haar vonnis vernie tigd. Hel Hof overweegt dat de motiveering van het adres aan den Raad inderdaad hoogst krenkend is voor dr. B. Daar het echter een petitie geldt, kan in het algemeen belang gehandeld zijn, en daarom is aan de heeren Rovers o. s. opgelegd hot bewijs van eenige feiten, welke naar zij beweren, hue aan leiding hebben gegeven het adres in te dienen, Scheveningschen een regelmatige, tweelinks, rechts electrische tram, ’t en hij verlangde doen Daar ging de bel al. Vooruit, op oen drafje! Doch nijdig trotseerde hij de onstuimige vlagen. Ja, ’t was hem een genot aldus te vechten, ’t Hoofd naar voren gebogen als om ’t woedende element te stuiten in zijn vaart, of ’t lichaam hoog opgericht, ’t bovenlijf een weinig naar achteren, liep hij steeds voort, zonder ren oogenblik stil te staan om adem te scheppen. Een ellendeling was hy, een ellendeling. Aan haar, aan Lientje, had hy niet gedacht, terwijl zij vlak naast hem stond, terwyl hij toch had moeten begrijpen, dat hij haar verdriet deed. Waarom was die beroerde meid dan ook terug gekomen. Hij wou, dat ze maar stil gebleven was daar in Lausanne in plaats van hem hier te komen kwellen. Zij zou hem nog niet met rust laten. Waarom kon hij dan ook niet koel of zelfs nonchalant tegenover haar rijn? Dan zou zij *t misschien wel opgeven, dat eeuwig- durend geooquotteer. Maar die oogen, die oogen waren ’ll Die maakten hem machteloos. En als zoo’n eeuwig mooie meid dan zoo lief tegen je was en je zoo aankeek, dan moest je toch waarachtig wel geen bloed in je lichaam hebben om daar koud on der te blyven. Maar neen, hy mocht zich niet ver- 1 ontschuldigen. Als een man iels werkelijk wilde, i dan kon hij ’t ook. Hij was oen nare zwakkeling. Hij had Lientje bedrogen. En zacht klonk 't als een jammerklacht: „Vergeef me, Lientje, vergeef me I” 1 ’t Scheen gedaan te zijn daarbinnen. Men maakte zich althans gereed om heen te gaan en ook de deuren, die op 't terras uitkwamen, werden nu en dan geopend om eenige menschen door te laten, de heeren zich klein makend, als wilden zij wegkruipen in hunne jassen om ztch warm en behagelyk te voe len, de dames met beide handen mantels of doekjes strak om *t lichaam spannend, huiverend door den plotselingen overgang uit eene benauwde atmospheer in de koude avondlucht. Otto haastte zich naar T tourniquet en sprong met twee treden tegelijk de trappen af. Hij moest naar huis. Maar niet trammen. Neen, ioopen, den ouden weg, dat zou hem goed doen I Nu flinke pas er in. Een, tweeeen, links, rechts. Daar stond do Was toch eigenlyk wel wat koud na>r zijn bed. Kom, zou hij ’t maar Uit Terschelling wordt aan het Hblad geschreven: De stormachtige Januari 1880 beeft hier een treurige Bij den Noordvaarder de Eogelscho schoener Queen of Mest ley gestrand. De bemanning wist zich te bergen, en men wilde trachten het schip weder vlot te krijgen Ongeveer 50 dorpsgenooten waren daartoe naar boord gegaan, toen opnieuw de storm opstak en hen in levensgevaar bracht. Een reddingsboot werd in zee gebracht om hulp te verleenen maar slaat om en vyf harer Eenige dagen later worden de lyken in meenschappelijk graf ter aarde besteld. Een „commissie van onderstand" werd door de liefdadigheid van den vasten wal in staat gesteld, de weduwen te ondersteunen, dit jaar voor het laatst, want de middelen zijn uitgeput. Gelukkig zijn de’ kinderen thans volwassen en kunnen voor zich zelven zorgen, en de weduwen zijn aan een middel van be staan geholpen. Dezer dagen is met medewerking der commissie voor gezamenlijke rekening der weduwen een gedenk steen geplaatst bij het gemeenschappelijk graf. Het hoofd van den steen vertoont eene omgcslagen red-

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1