'IJ. 95. BINNENLAND. 1893 AAR. FEUILLETON. OUDE LIEFDE. uoox tast perc. 1, 3352 groot Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, Zaterdag 15 April. N° 6021. Afzonderlijke Nommers VIJF CENTEN. jemeente. •noemd, er. neeeter. Kat- V. ERF groot inbe- k, met voorn >emde De prijs per drie maanden is 1.25. franco per post 1.70. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’t welk des Maandags verschijnt. De raad der gemeente Zevenhuizen heeft besloten tot het aanstellen van een onderwijzer aan de school No. 2, en zijne jaarwedde bepaald op f 500. J. van 't Lindenhout schrijft in Het het der commissie voor bedelaars en gelukt is te Metaren, een half uur van (1 alder mal sen, eet huis aan te koopen, te Je AD ERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ing van 50.— NCK ng der koop- 93. te werkdagen ran 2—4 uur GOUDSCHE COURANT. an 6 April oezicht op iet pqrio- 'acatures DOOB VAN RODEBEEKE. IV. voor dat Cateautje eens erg toe- Heden morgen ten 9 uur is een hit gespannen voor een kar, beredeu door een zoon van P. L. op de Bleekersingel op hol geraakt. De hit werd spoe dig gegropen, de voorman beeft zich aan de heup bezeerd terwijl de kar nogal beschadigd is. in den t, kad. Sectie GOUDA, 14 April 1893. De 2e luit.-kwartiermeester A. F. J. Dijkgraaf, van het 4e reg. infanterie, wordt den len Mei over geplaatst van Gouda naar Leiden. De 2e luitenant W. J. Prins, van het 4e reg. in fanterie, dio gedetacheerd is bij het korps genietroe pen te Utrecht, heeft een jaar non-activiteit aan gevraagd. was hij steeds doorgeloopen, rXïn.la lx.» zin 1X7 H l... Had hij gisterenavond Het mond- en klauwzeer, neemt te Zevenhuizen weer langzamerhand toe zöodat thans 8 stallen zijn aangetast. De personen die de besmette hoeven ver laten worden bij den uitgang gedesinfecteerd. r 22.75 per dingsk osten. en che Haven, 1027 Gisteren nacht omstreeks half twaalf sprak een werkman een heer aan in de Spuistraat te Amster dam en begon, voor zooveel gebleken is, met hem over «de Belgische toestanden" te redekavelen. Door ’s mans manier van doen ongerust geworden, maakte do aangesprokene alarm, waarop een viertal recher cheurs toeschoten en den man inrekenden. Blijkbaar lag de politie op den loer, immers toen zij naderde Een korporaal van het 7e regiment infanterie, te Amsterdam in garnizoen, die onlangs aan het hoofd yan eenige sociaal-democraten geschriften verspreidde in strijd met de bestaande wetten, is voor dat feit tot soldaat teruggebracht en overgeplaatst naar het garnizoen Naarden. De Heer Oosten, dat landloopers, het stationTr__, gelegen aan den weg van Utrecht naar Zalt-Bom- mel. Dit huis is zoo groot, dat met kleine veran deringen ten miuste 200 personen kunnen worden 3) Aldus mijmerend recht uit. Hij keek op. Ginds bij de Wittebrug stond de electrische tram. Had hij gisterenavond maar geloopen, dan was ze misschien niet op ’t idéé gekomen van die visite. ’tWas toch wel een beetje beroerd. Als zy hem van middag nu eens weerzoo aankeek als gisteren, van middag, als zij alleen wa ren. Och, hij was toch waarachtig flink genoeg om zich daartegen te verzetten. Wat hij niet wou, dat gebeurde ook niet. Nu was hij in de boschjes. Aan 't eind van ’t laantje, waarin hij liep, zag hij een bank staan. Daar ging hij een poosje zitten, zijn pas werd sneller en •poedig had hij ’t plekje bereikt. Zijn hoed werd wat achterover gezet en werktuigelijk begon hij met zyn stok op den grond halve cirkels te beschrijven. Wat zou hij wel doen van middag, als hij Lientje bu eens niet lief had, als hij zich door niets gebon den achtte. Hé, stel je dan kozen eenige andere sinjeurs, die den eerstbedoeld en werkman te hulp kwamen, het hazenpad. Op het politiebureau aangekomen, voud tneu bij den gearresteerde vier horloges, die hem hoogst waarschijnlijk niet toebehoorden. Het ligt dus voor de hand, dat men een zakkenroller had ingerekend, die hier in deze drukke dagen reeds zijn slag had geslagen. 'ebruih het >r 3.50 per Louise Beelen had, toen zij met mevrouw ’t huis uitging, de meid opgedragen, als freule Bresler kwam, te zeggen, dat ze even een visite was gaan maken, maar gauw weer terug zal zyn. Zy moest de freule maar in ’t salon laten daar was mijnheer Olto. ’t Was nu half drie. In ’l salon zat Otto met een boek in zijne hand, dat hij op zijn knie liet rusten. Hij had getracht te lezen maar ’t was hem ónmoge lijk zijn aandacht tot ’t onderwerp te bepalen. Pein zend staarde hij voor zich uit, terwijl hij tusschen- beido onrustig ging verzitten. Daar ging de huisschel over on een diépe, wel luidende metaalklank trof zijne ooren. Hij wierp ’t boek voor zich op tafel. •Z/Daar zal je ze hebben,” klonk ’t ah een zucht. Hij stond op, blijkbaar niet op zijn gemak, ging Omtrent het geval van vermoedelijke vergiftiging te Suawoude wordt ons nog het volgende medege deeld. Dinsdag morgen werd door den man aan zijne vrouw, die nog te bed lag, een kop koffie toe gediend waarin zich een geklopt ei bevond. Da koffie werd gedronken, maar al spoedig daaroa begon de vrouw over erge benauwdheid t« klagen en moest zij herhaaldelyk overgeven, welke uitwerpselen de mau, naar men zegt, terstond deed verdwynen. Twee uren later was de vrouw overleden en kon de ge neesheer, dr. Bochardt van Bergum, slechts den dood constateeron. Deze snelle dood, maar vooral de daaraan voorafgegane verschynselen, door verschil lende getuigen bevestigd, gaven alras vermoeden, dat dit verscheiden niet aan natuurlijke oorzaken was toe te schrijven. Men verdacht den echtgenoot der overledene van iu deze duistere zaak de hand in het spel te hebben gehad. Van een en ander werd aan het gerecht ie Leeuwarden mededeeling gedaan, dat zich nog denzelfden avond, vergezeld van de heeren doctoren Schreuder eu Koopenberg, naar Suawoude begaf. Hier werd de man aan een pcherp verhoor onderworpen, dat echter geeno aanleiding weer zitten en verdiept zich oogenschynlyk' in *t boek, dat hy zooeven had dicht geslagen. De deur werd geopend en Gateau Bresler trad binnen, een innemend glimlachje op ‘t gelnat. Otto liep haar tegemoet en reikte haar de hand. //Dag, Gateau I Hoe gaat’t je P” Zijn stem trilde een weinig. «Dag, Otto I Ik hoor tot mijn spijt dat Louise niet thuis is. Vindt je ’t niet vervelend om my zoolang gezelschap te houden z/’tZal mij integendeel een waar feest zyn,” gaf hij ten antwoord. „Maar wil je niet wat uittrekken P” „Ja, dat zou ik wel «ven kannen doen." Hij ging achter haar staan en was haar behulp zaam, terwijl zij zich van haren mantel ontdeed. „Daar I” sprak zij, zich omwendend on hem ook haar hoed overreikend. „Dat mag jij nu eens netjes voor mij ophangen." En met hare hand enkele weerspannige lokjes recht strykend, ging zij zitten. Hij nam tegenover haar plaats. „V^el, Olto, hoe is 't je gisterenavond bevallen? ’t speet my, dal ik jd niet even heb kunnen spreken. Wij hadden elkaar in zoo’n tijd niet gezien. En in de tram ging 'took niet, toen Joostings er by was." Ja, ik ben dadelijk na de lanciers de zaal uit gegaan,” sprak Otto, haren blik ontwijkend. Zy keek hem voortdurend aan en hy kreeg telkens een kleur. Dat moest nu uit zyn. Zij deed ook net alsof er niets gebeurd was. Zo was heelemaal niet verlegen. Maar zij mocht aan hem ook niets mer- schietelyk was en alleen kwam, omdat zij hoopte hem te zien en met hem een oogenblik alleen zijn. Maar, daar wou hij zich niet in denken, zoudt er waarachtig nog naar gaan Verlangen. Eenigen tijd zat hij onbewegelijk te staren naar een punt, terwijl hij zijne phantasie vrij spel hel. Toen schrok hij plotseling op en keek op zijn hor loge. Kom, ’t werd tyd om koffie te gaan drinken. Hij zette zijn hoed recht, stak zijn stok tusschen zijne armen door achter zijn rug en verwijderde zich met veerkrachtigen pas, zich in zijn volle lengte verheffend. De inzending van advertentiën kan geschieden tot een uur des namiddags van den dag der uitgave. In de menagerie van PeztjA^e Parys is de dieren temmer Peaire aangevallen en ernstig gewond door eeu van de tivee groote leeuwen, waarmee hij voor het eerst in het publiek optrad. De jonge Pezou ging onmiddellyk in het hok, bevrijdde hem en winst de leeuwen in bedwang te houden totdat de gewonde het hok had verlaten. Pearre’s toestand is niet hopeloos. onder dak gebracht, 'liet geheele terrein is ruim 12 bunders groot. s ,itn Een onteigeningsootwerp is ingediend voor den spoorweg ter verbinding va», twee atatjOM te Rotterdam. De richting is gekozen, door de Holl. Spoor, dio den aanleg zal maken, voorgestelddoor den Blydorpschen en den Hoog-Óudendykschen pol der, den Bergpolder, den Oost-Blommendykschen polder eu den polder Prins Alexander, door den polder Kralingen, eindigende ten oosten van het station Maas, met afbuigingon naar Schiedam en Capelle. In den Alexauderspolder komt een groot rangeerstation. De kosten zijn begroot op 1.900.000. Halten zullen worden gemaakt, op verzoek van bet gemeentebestuur van Rotterdam, tusscheu de Delftshavensche Schie en de meest westelijke afbui ging vau de verbindingsbaan, en op verzoek van bet gemeentebestuur vau Hillegersberg, nabij den Bergweg. was laantje, ff

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1