ËE KOEI Wed. M. MOL, VERKOOPIWG. SY6LVUK, Buttenlaodselt Overzicht. Kleinhandel In Sterken Drank. ADVERTENTIÈN. en eene partij Hooi, Korte Tiendeweg D. 3. Nieuwe parapluien en reparatie. ADVEETENTIEN gaf bam iu verzekerde bewaring te nemen. Het lijk def rroaw werd in een der lokalen ran de openbare sokooi te dier plaatse geopend, teneinde eenige in wendige deelen aan een nader onderzoek te kunnen onderwerpen. Van dit onderzoek is by verzending van dit schrijven nog niots bekend geworden. Onder- tnssohen is in Suawotide de verbittering tegen den verdachte zeer groot, daar men zich algemeen van zijne sohuld ten volle overtuigd hondt. Te Laksham, in het britsch-indisohe district Tip- perah, is, naar de Time» of India meldt, de onbe schaafde bevolking weer, zooals dat wel moer gebeurt, door een panischen schrik bevangen. Er is uame- lijk het gerucht verspreid, dat naar aanleiding van den bouw van een brug, honderd kinderen als offer verlangd worden. De dorpsbewoners trachten zich nu door allerlei middelen tegen dit gevaar te bescher- men zelfs hebben zij een strengen waakdienst inge steld, om het naderen van vreemdelingen te boletten. Laksham zal, door eeu bouw van de Bengalen-Assam- lijn, het kruispunt worden van deze lyn met die naar Chandpur, en de Fenny-rivier zal werkelijk op eenigen afstand van dut punt overbrugd worden. Steeds wanneer een nieuwe spoorbaan wordt aangelegd, duiken dergelijke schrikbeelden op, daar hot volk zioh verbeeldt, dat de hoofdjes der kindoren voor de fundamenten der brug noodig zijn. Om deze reden zyn in Bengalen eenige afghaansobe kooplioden door bet gepeupel vermoord, dut in hen de verwachte kinderdieven zag. De districts-ambtenaren zullen eobter alle pogingen aanwenden, om de inwoners van Laktbam gerust te stellen. Of zy daarin zullen slagen, is echter te betwyfelen. Te Saint-Maindé (Parys) is zekere Fipart overloden, een rentenier, die bekend was als //de korporaal der aansprekers", omdat by sedert twiutig jaar gewoon was alle begrafenissen bij te wonen, welke aldaar plaats hadden. Hij sloot zich aan bij de aanspre kers en gaf hun met groote deftigheid allerlei op merkingen ten beste. Geen scheef gehangen krans, geen verkeerde plooi eener lykwfi, ontging zijue aan dacht. De rouwdrageuden sprak hij aan, vragende naar de ziekte des doodeu, hen vertroostonde, met hen weenende alsof hy een eigen kind ten grave bracht, alles met ontwijfelbare oprechtheid en goede trouw. Te Havre hebbeu Zaterdag de goneesheereu eon banket aangeboden aau hunnen collega dr. de Bossy, ter eere van zijn honderdsten verjaardag. Hij ia namelijk den 4den April 1793 geboren en bleek niet Alleen een uitmuntenden eetlust te hebben be houden, maar nog op welsprekende wijze toosten te kunnen beantwoorden. Hij herinnerde daarbij hoe zyn vader 108 was géworden en sprak de hoop uit, nog lang aan lydenden zyuo zorgen te kunnen wijden. Trouwens, by de laatste cholera-epidemie heeft hij zich zoozeer onderscheiden, dat hem een eerepenning werd geschonken. Aan een berichtgever der Temps heeft de honderd jarige als zijn leefregel opgegeven: galles gebruiken, niets misbruiken.// Hij ploegt winter en zomer te 7 uur op te staan eu scheert zich zolvon. Zijne be zoeken legt hij te voet af. By byzonder slecht weer •tapt hy wel oeus in de train. Hy is eeu groot liefhebber van koffie; in de koloniën dronk hij soms veertig kopjes daags of dit nu gebruik, dan wel ken. Hij zou gewoon met baar praten, heel ge woon. z/Eu hoe heb je 'tin Lausanne gehad, Cateau Was 't er uogal eeu gezellig leventje P" «O, zeker 1 't Is er heel mooi en ik heb er veel gehad, maar toch verlangde ik weer naar den Als ja ook zooveel aangeuame herinneringen hebt, niet waarP Je kunt 'tje zeker wel begry- pen Dat sloeg op hem. 't Was niet uit te houden. Daar kreeg hij al weer een kleur. Die oogon maak ten hem gek. Haastig stond hy op. «Wy hebben pas oen nieuw echildery gekregen. Wil je 'teens zien?" «Heel graag," sprak Cateau, terwyl ook zy haar stool verliet. Hy had voor 'tsohilderij post gevat en zy ging vlak naast hem staan. Otto zei niets. Hy wilde zich tot kalmte dwingen, maar 't was hem onmogelijk. Onweerstaanbaar word zijn blik naar haar toe getrokken. Ook zij keek o,>. Een oogen- blik zagen zy elkaar diep iu de oogen, zy, lachend, met een blos op de wangen, hij, vruchteloos trach tend de stroom, dio iu hem opbruisohte te beteugelen. Toen sloeg hy zijn arm om haar middel, zy vieidde haar hoofd tegen zyu borat en zioh zelf uiet langer meester, drukte hij baar onstuimig tegen zioh aau en kuste, kuste haar. Zoo hielden zy elkaar om strengeld, alles vergetend, sprakeloos, zioh zalig voe lend in hunne machteloosheid om huu gloeiende hartstocht weerstand te bieden. misbruik was, zeide hy .niet. Ziekten, rhoumatiek enz. keut hy niet andets den deor waamemiag b| aadereu. Ongelukkig verloor hij voor vier jaar een oog, dat hem door een onbekwameo, te kwader uur vertrouw den collega werd uitgenomen. De oude heer vindt rooken zeer verkeerd, maar hij heeft het zwak van to snuiven. In sommige gedeelten van iÜgerië heersoht hon gersnood. Er is nu eene inschrijving geopend om aan de ellende tegemoet te komon, en er is reeds een vrij aanzienlijke som bijeengebracht. De hertog van Auraale heeft voor 3000 fr. ingeschreven, de weduwe van Jules Ferry voor 2000 fr. Zy heeft daardoor eensdeels de nagedachtenis willen eeren van haren man, die steeds getoond heeft veel belang te stellen in Algerië, en anderdeels zou zy de Som die de Staat ten koste heeft gelegd aan de begrafenis van haren echtgenoot, op die wijze hebben willen ver goeden. De oude Mexicaansche kalender. Dr. E. H. Evans bericht iu de Allgemeine Munchener Zeitunq over een Spaansoh-Mexicaansoh handschrift der 16de eeuw, van groote waarde; het is door mevrouw Zelia Nutall in de Florentijnsohe Biblioteca Nazionnle ontdekt. Bij nauwkeurig onderzoek van deze vondst heeft de geleerde en scherpzinnige uitgeefster eeoe passage ontmoet, welke haar in het oud-Mexicaansche systeem van de tijdsindeeling in jaren, maanden en dagen thuis braoht, en geheel ooverwaohts met deu schijnbaar zeer ingewikkelden, maar in der daad tamelyk een- voudigen kalender der Azteken bekend maakte. Mevrouw Nutall heeft dit systeem zorgvuldig uit gewerkt en iu eeu 14 meter iauge tabel voorgesteld, welke bewyst dat de oud-Mexicaansche cyclus een tijdruimte van 13515 dagen omvat, en ingedeeld is in 52 rituaal jjaron, van welke ieder 265 dagen, minus 5 dagen tegen het einde van den cijolas had, of 51 maanjaren ieder van negen manen of 265 dagen, tevens 37 zonnejaren van 365 dagen vormonde. Aan het slot vnu de maanjaren worden 10 dagen tusschengevoogd, om hot maanjaar met het zonnejaar in overeenstemming te brengen, zoodat de nieuwe cyclus weer met gclyke stelling van zon eu maan als voor 13515 dagen begon. Iedere periode begint met een dag die met oen der vier namen acatl, tecpatl, cali of tochtli aangeduid wordt. De bekende sterrokudige professor Norman Lookner heeft dozen kalender onderzocht, eu gevonden dat hij met de astronomische waarnemingen volkomen overeenstemt en tijden* de ontdekking van Amerika reeds 4000 jaren bij de ooteptonlftlyke bewoners van Mexioo in gebrnik was. Don 11 den October Van het vorig jaar deelde me vrouw Nutall de uititomst van liaar onderzoekingen aan het te Huelva vergaderde negende internationale Amerikaansche Congres modo, en oogste door het mededeelen eu verklaren van hare gewiohtige ont dekking den bijval der vergadering. Het facsimile van het bedoelde handschrift is reeds ter perse en zal woldra in de uitgaven van het Peabody-Museum der Harvard-Uuiversileit te Cambridge (Noord-Amerika) verschijnen. Voor een der rechtbanken te Londèn is aau 't licht gekomen, dat aldaar meines en vrouwen geëx ploiteerd worden door mantelfabrikanten, om mantels, die voor 5 guinjes 60) in den winkel verkocht worden, te maken voor de som vauééo stuiver. Men zou dit niet willen gelooven, waaneer het niet wss erkend door Henry Meyers, winkelier in de Australian Avenue, die door eeu zyner werksters Mary Ann Ellis voor den reohter was gedaagd om de uit betaling te vorderen vau 1,4 sh., lO'/g d. voor hot vervaardigen van 127 mantels. Daarvan waren er 46 gemaakt voor 1 stuiver het stuk en de overigen voor 3 en 4 stuivers. Niet alleen liet deze Meyers voor dit hougerloou werken, maar hy betaaldo dat loon bovendien nog niet eens .uit. De uitspraak van van den rechter, dat Meyers werd veroordeeld aan mej. Ellis het haar verschuldigde uit te botalen, be nevens de kosten, werd met luid applaus door het talryk publiek ontvangen. In eeu vau de Amsterdamaohe couranten kon men eenige maanden geleden, de volgende advertentie lezen: EEN JONGMENSCH Gevraagd in een nette modezaak een flink jong- raonsch, 13 of 14 jaren oud, voor loopwerk eu om later het vak te leereu, tot aanmoediging maandelijks een klein salaris. Franoo brieven met opgave, welke school doorloopen, enz., onder no. 27568, Bureau*,* Op deze advertentie kwam het volgend antwoord in: Madame of Mademoiselle! Gezien uwe advertentie «Een Jongmensch// (27368), geplaatst in het blad genaamd vraag ik de aan- daoht voor mijn persoon. Ik volg op heden de cursus H. B. school, met bestemming mij voor pos teryen en telegraphie te bekwamen; daar echter het getal vrouwelyke aspiranten voor die vakken atygende is, zoo hebt u, madame, een blyk van doorzicht gegeven door een nieuwe werkkring voor den jonk man te openen (ik kan mij niet vergiet hebben, jongmensch ia een mannelijke titel, zoowel in het frausch als in het hollandaoh). Ik mag niet eatkennen, madame, dat het loopwerk mij wel eeoigszins tegen staat, maar het heerlijk vcoruitzieht eenmaal op uw atelier te werdee toegelaten en mijn leven te slijten tusschen de aanvallige modiaten, doet mij elke zwa righeid overwinoen. Daarbij goed gekleed eu goed gevoed, zooals myn ouders mij dit verstrekken kunnen, zal mijn toestand Diet te vergelijken zijn met het treurig lot dier ongelukkige meisjes, die voor andere modehuizen het loopwerk verriohten. Kleiue com- missiëu kan ik per rijwiel vlug en zwierig afdoen, en als groote doozen mij worden opgeladen, zal ik wel zoo vrij mogen zijn my, door middel van het aan moedigend salaris, van een kruier te voorzien. Ma dame, ik twyfel niet of u zult op mijn aanbieding regardeeren. Tot myn aanbeveling kan uog dienen, dat ik een fraai uiterlyk heb, zoodat ik een reclame voor uw magazyn zal worden, temeer daar ik geen fooien zal aaunemen. Ik ben 15 jaar, heb een mooie krullebol en eer ik 16 ben een kuevel (desnoods nog eerder, met behulp van mijnheer Tbeophile). Madame, zend s. v. p. brieven post-restaate, motto «flink Jongraensoh", kantoor Amsterdam. Voor de waarheid van hot bovenstnando zoowel wat de advertentie als wal het antwoord betreft, staan wy in. Folsbanier In het Vaderland bespreekt een inzender het wets ontwerp tot verlenging der bestaande overeenkomst tusschen den Staat eD de Handelmaatschappij. Hij wijst er op, dat de Maatschappij weinig bijdraagt tot bevordering van scheepvaart en handel in Indië, noch van de cultuur aldaar. Dit wordt bewezen door het feit, dat van de meer dan een inillioen picols suiker waarover de Maatschappij iu Indië de be schikking heeft, niet één picol in Nederland wordt ter markt gebracht, terwijl toch een gedeelte daarvan in Indië wordt verkocht, om van daar naar Engeland en Frankrijk te worden verscheept. Daarentegen moet de Staat een deel van hare producten in Ne derland verkoopen, waarvan de Maatsobappy zonder eenig risico de voordoelen geniet. De vraag is nu, of gedeeltelijk verkoop van producten in Nederland niet do voorkeur verdient, en of de vrije concurren tie dan niet tot voordeeliger uitkomsten zal leiden. Want, zegt de inzendor, een jaarlijksohe vergoeding van ongevoer vier tonnen gouds voor commissieloon aan éeu commissionair, alléén omdat men met zijn diensten tevreden en hy soliede is, wordt in der» tegenwoordigen tijd door niets gewettigd. Zelfs de kracht eener 70-jarige gewoonte kan de overtuiging niet verdringen, dat dit isVerspilling van 's landa middelen. Immers, talrijke krachtige en even solide bankinstellingen zijn in die 70 jaren ontstaan en van deze zou zeker een groot aautal gaarne bereid worden gevonden, om, misschien wel voor eeu vierde gedeelte van de jaarlijks te betalen oommissie aan de Nederl. Handelmaatschappij, als commissionair van den Staat op te treden. Daarom moet het by de Tweede Kamer een punt van ernstige overweging uitmaken, of door het niet verlengen van Bet contract niet vele tonnou gouds voor de schatkist kunnon worden bespaard. Te Clarkesville in de Vereenigde Staten stierf on langs een zoer gezien geneesheer. Even voor zyn dood deed hy sohriftelyk de bekentenis in 1863 een moord te bobben begun. Een van zyne patiënten, de vrouw van een geestelyke, was overleden het geval was zeer belangryk. Hy besloot het lyk op te graven en te openen, volvoerde zyn voornemen maar werd door den echtgenoot verrast en tusschen beiden ontstond een worsteling, waarbij de genees heer don geestelijke een doodelijken steek toebracht. Doodelyk verschrikt over zijn onwillige misdaad, be sloot de dokter z(jn slachtoffer in de ljjkkist, waarin de vrouw had gerust, te loggen. Hy nam de kin deren van deu geestelijke tot zioh en liet hen at zyn bezittingon na. Door de commissie van voorbereiding voor het wetsontwerp op 't faillissement zijn verschillende amen dementen voorgesteld. Een daarvan strekt om aan alle schuldeischers, met uitzondering vau hem, die de faillietverklaring heeft verzocht, en elk belanghebbende een recht van verzet te verleenen tegen de faillietverklaring, gedurende acht dagen na den dag der uitspraak, met recht van hooger beroep by afwijzing door do rechtbank. Een tweede amendement strekt om den gefailleerde dio goederen bezit in hot buitenland of in schulden op iu het buitenland gevestigde personen, te ver plichten aau den curator, indien die zulks noodig acht, by authentieke acte over te dragen de uitoefe ning van alle zijne rechten op voormelde goederen of tegen voormelde personen. Een nader amendement heeft do bedoeling eene nieuwe elfde afdeeling van zeven artikelen in te lasschen tot behoud van het stelsel van rehabilitatie. Voorts heeft een amendement ten doel te bepalen dat de surséanoe eindigt met den dood van den schuldenaar. Een groot slavenschip, onder Fransohe vlag zeilend, verliet véér eenige dagen des avonds Zanzibar, maar werd aangehouden door een officier in een boot vun den Britschen kruiser Philomel. Er werd om don Fracsohen consul gezonden en deze, aan boord gaande, vond zestig kinderen, die door onder Fransche be scherming staande Arabieren van de Roode Zee waren geroofd. In don laatsten tijd werden meer malen door de Zanzibarsche autoriteiten geroofde kinderen met hun roovers aangehouden. Het blijkt dos, dat de Britsche consul, in zyn pogingen tot onderdrukking van den slavenhandel, thans goed ondersteund wordt door de iulandsohe ambtenaren. De bevolking werkt dit ook in de hand, daar niet alleen slavenkindjren, maar ook vrye jaarlyksoh door de Suri-Arabieren worden geroofd en, naar men meent, onder gebruik van-de Fransche vlag de waakzaam heid der Britsche oorlogschepen werd verschalkt om de geroofde kiuderen van het eiland elders brengen. Een goestige verslaggeefster zegt het Araster- darosch «Weekblad* noemt de orakeeriug der mode in dit voorjaar een «oorlog tegen de kameniers", De groote Parysche dumeakleermakera toch hebben sedert jaren geduchte concurrenten in de handige en smaakvolle «femmes de ohambre", die, aan den dienst van hare mevrouw sedert jaren verbonden, in het bezit van het beat passende «maatlijf", haar deu eenen japon na den andoren vervaardigden, alleen de decoratie variefcrend, en voor deze vaardigheid ook evenredig beloond werden. Mon kan gömakkelyk aan een kamenier 150 frs. s maands geven, als zy voor 6000 frs. 's jaars naaisterskosten uithaalt. Tegen deze 'oevoorreuhten nu is de nieuwste mode gericht, die alles verandert geen naad op zyn plaats laat, alle oude «maatlyven" nutteloos maakt en, naar het sohynt, door een dilet tante niet te imiteeren is. Nu het wachtwoord «1830" is, trekken de zalen in het Louvre, waar de schilderyen, vooral de por- retton, uit dien tyd tentoongesteld ayn, veel bezoek; men ziet er dames en naaisters, om zich in den styl in te denken. Voor den zomer worden o. a. ge bloemde batiststoffen aangekondigd, met witte che misettes en witte ondermouwen, zooals in 1830 ge dragen werden. Wat de «grand prix" brengen zal, heet nog ge heim, maar wordt reeds verklapt. Het grand-prix- toilet schijnt te zullen bestaan uit zwart grenadiene, of tulle grec, vorm 1830, met kleurige inoruatatiën breedon rand van botergele kant en oen changeaut transparant; corsage met breeden ceintuur in changeant flnweel, fichu Marie-Antoinette, breed uitstaande en de mouwen neerdrukkend. Zal de japon van ,25 meter stof in deu eersten tyd duur zyu, men zal daarentegen geen kostbaren zomermantel noodig hebben. Een fiohu van de stof van de japon, mot nieuwe of oudo kanten, is voldoend; by eenvoudiger japonnen kan een korte pélerine volstaan; kostbaarheid is daar geen vereischte. Alleen in den japon zal men niet kunnen loopen, tenzij deze zelf een kleine pélerine als kraag heeft. Van deze pélerines maakt men den halskraag vaak zoo hoog en dichtgeplooid, van satyn of kant of tulle, dat hy op eeu «fraise" uit de 15e Oeuw gelykt. Deze komen trouwens ook op de platen van 1830 ▼oor. Het eenige wat nog aan den styl ontbreekt, dit is wel verwonderlijk, zijn de hoeden de reusachtige capotes van Italiaansoh stroo of imitatie (te dien tijd imiteerde men ze zelfs van papier) worden nog niet genomen, veeleer de tricorne Louis AV, ran changeant fluweel of donker stroo. Deze worden tegen don zomer veel voorspeld. Betreffende het gevnl van vergiftiging te EschAren (N.-Br.), kan men nog nader mededeelen, dat den- Mlfden dag, waarop V. öVerleed, de justitie uit «•Hertogenbosch een onderzoek kwam instellen. De vrouw beweerde, dat hot ongeluk vermoedelijk door hst aan het eten toegevoegde zout zou zijn ontstaan. Intusschon werd eeu halvo doos lucifers, onvdaan *«n phosphorkoppen, in beslag genomen, waarop iu terhand met de Dinsdag afgelegde verklaring van den man, dat zich op de soep blauwe vlammetjes tertoonden, haar onmiddellijke arrestatie plaats vond. Bovendien bewees de door twee doctoren ingestelde Rechtelijke schouwing van het lyk, dat de man terkelyk aan vergtftigiug overleden was. Zaterdag- Wond werd zij in het huis van bewaring te 'e-Her- togenbosch binnengeleid. Welk een prachtexem plaar bedeelde vrouw is, leenn ons de volgende staaltjes van slim overleg. Van tijd tot tyd zond zij haar kinderen naar naburige gemeenten om aldaar, onder valscbe voorgevens, tegen crediet, goederen te bemaohtigen. De toeleg gelukte maar al te vaak en menige winkelier werd het slachtoffer van het slnwo wyf. Om alle sporen te doen verdwynen, werden de kin- deren by hun tehuiskomst door het afsnyden vau het hoofdhaar, het schroeien der wonkbrauwon, soms ook door zo met vitriool in 't gezicht te branden, onkenbaar gemaakt. De politie noch de bedrogenen herkenden dan by onderzoek de kinderen en moes ten geregeld onverrichter zake huiswaarts keerea. Volgens de Figaro zullen eenige afgevaardigden by het hervat ten dor zitting van de Franscho Kamer een voorstel indienen lot herziening van de Grond wet door een afzonderlyke vergadering, waariu de tegenwoordige afgevaardigden geen zitting mogen hobben. Nadat in de Belgische Kamer de verschillende kieswetvoorstellen waren verworpen, tyn viernieuwe ovorgebleven het voorstel-Nijssens voor meervoudig stemrecht volgens verschillende bewijzen van welstand een van Woeste voor een 10 frs. eensus met voor waarden voor bekwaamheid, een van Coomans om 10 pCt. der mannelijke bevolking van alle gemeenten kiezer te maken, en een van Coremans tot invoering van algemeen stemreobt op 25-jarigen ouderdom en een dubbele stom op 40 jaren. Al deze voorstellen zyn naar de oommissie gezonden, zoodat men dus opnieuw beginnen kan. Het voorstel Beornaert-De Smet voor huismans- kiesrecht in verband met bekwaamheid verkreeg 91 tegen 61 stemmen vun de vereenigde linkerzyde, zoodat 11 stemmen ontbraken aan de vereischte meerderheid. De heer De Kerkhove trok zijn motie in. Het volk is zoer opgewonden. Van de stemming over de talrijke voorstellen en amendementen begrijpt het alleen, dat het algomeen stemrecht verworpen is. De socialistische leiders Volders en Moreau houden oproerige redevoeringen. Toch is, nadat eenige baldadigheden gepleegd en eenige personen in hech tenis genomen waren, de rust teruggekeerdde be zadigde houding der groote liberale bladen maakt ernstige ongeregeldheden zeer onwaarschijnlijk. Terwijl in, de Duitsche bladen nog dagelijks be richten vindt van vergaderingen, waarin de wensoh naar eene bevredigonde overeenstemming omtrent het legerplan wordt uitgesproken, was men inzonderheid niouwsgiorig hoe het met de behandeling van dit onderwerp zou afloopen in de groote vergadering van vertegenwoordigers der coonomisohe belangen uit de Rijnprovincie on Westfalen, die te Keulen was byeengeroepen. Thans heeft deze vergadering plaats gehad en na slechts wejnig discussie werd met algemeepe stemmen het volgend besluit genomen: «De talryk ter vorgadering opgekomen, tot verschil lende partijen behoorende, vertegenwoordigers der economische belangen in de Rynprovinoie en West- falen geven als hun overtuiging te kennen, dat een versterking van Duitschlanda militaire positie eene politieke noodzakelijkheid is en richten daarom tot deu Rijksdag het dringend verzoek, te trachten zich met de bondaregeeringen omtrent het legerplan te verstaan. De verhoogde lasten, jaan de uitvoering van het plan verbonden, zal het Duitsche volk be reidwillig dragen, ten einde voor het vaderland ook de zegeningen dos vredes te verzekeren." Uit de disoussie over Home-Rule moeton wy nog melding maken van de rede van het hoofd der Par- nellisten, Redmond. Hy verklaarde zioh voor de tweede lezing, maar alleen als een middel om zoo spoedig mogelijk te gerakeu tot de behandeling der artikelen, waarby de noodige amendementen zouden worden ingediend. Namens de Regeering sprak de Minister voor Schotland sir George Trevelyn, die beweerde, dat de Protestanten in Ierland nog uiet een vierde der be volking uitmaakten. Hy verweet de oppositie, eu inzonderheid aan de Unionistische oud-Ministers Chamberlain en James, dat zy zioh vroeger voor het behoud der Iersehe afgevaardigden in het Parlement hadden verklaard en nn dit jraut was foegestaand, waren zij daar weer togen. De bedreiging, dat Ulster zioh met goweld zou verzetten, werd door hem on zinnig geacht; er kon geen burgeroorlog zyn, want de schreeuwers in het noorden van Ierland zouden het wel bij sohreeuwen laten; hy vieosdo echter, dat hun uitingen hier en daar tot wreedheid en ge weld zouden aanleiding geven jegens Katholieke min derheden. Tweehonderd liberale leden van bet Lagerhuis teekenden een voorstel, waarby Gladstone wordt verzocht Vrydag zoo mogelyk de discussie over de weede lezing van Home-Rule te laten sluiten. Glad stone wil daar echter niet van hooren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, brengen ingevolge art. 5 der Wet vau 28 Augustus I88i (Staatsblad no. 97) ter openbare kennis: dat by hen ayn ingekomen van de navolgende personen verzoekschriften waarby vergunning wordt gevraagd om in de by ieders naam vermelde loca- liteit sterken drank in het klein te mogen verkoo pen, als Naam van de Verzoeker: Aanduiding der localiteit Corn, van Erk, Walesteeg Wed. van R. Massaar. F. no. 59. Jasper Hendrik Blnuwstraat van de Werken H. no. 1. GOUDA, 10 April 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Burgerljke Stand. Moordrecht GEBOREN: 31 Maart. Leendert, ouders K. van Vliet en G. de Wit. OVERLEDEN: 29 Maart. N. van Kranenburg, 4 m. 2 April. C. C. B. vau Gennep, 10 w. ONDERTROUWD: 30 Maart. T. Schep, te Groot-Ammers en T. Dekker. GEHUWD: 1 April. J. H. Hey, te Reeuwijk en J. Snel. Haastrecht: GEBOREN: Geertruida, ouders H. Kemp en A. Stolwyk. Vlist ONDERTROUWD: F. Oskam, en W. Terlouw, Reeuwijk GEBOREN: Johannes, ouders A. Kruyk en J. Verbree. ZIJ, die nog iets van den ondergeteekeude te vorderen hebben gelieven daarvan opgave te doen aan zyn adres3de HELMERSTRAAT 19 te Amsterdam. H. EN NO van GELDER. Openbare F rifwillige De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Berg ambacht is voornemens op WOENSDAG 26 APRIL 1893, des voormiddags ten 9 ure, aan de Bouwmanswoning geteekend C nr. 13, in Benedenkerk, nabjj het dorp in het openbaar te verkoopen 5 g-ekalfd hebbende 1 PINK, 2 KUISKALVEREN, 1 GEIT, eenige KIPPEN Voorla: allerlei MELKERIJ- en BOOWE- RIJGEREEDSCHAPPEN,BORDEN, PALEN, BRANDHOUT en vele andere goederen meer. ia het goedkoopste adres ran in alle Binnen- en Buitenlandsche Cou ranten, worden dadelyk opgezonden door het Advertentie-Bureau van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2