Buitenlandse!! Overzicht. AFKONDIGING. ADVERTENTI&N. een Badknecht eeneV rouwelij ko Bediende Be Ilvutronto maakt melding van een nieuw, ei genaardig beroep, dat te Londen en te Parys door damrs wordt uitgeoefend. Het bestaat hierin, dat men door middel van suggestie abonoées aanwerft voor dagbladen. Moeielyk is deze zaak in het ge heel niet. Men heeft eeuvoudig eenige uren daags in den omnibus te rijden, of een hoqjcje aan het por tier in den spoorwagen in te nemen, of in een veel bezocht wandelpark op eene bank te gaan zitten, of wel in wachtzalen, restauratie-lokalen enz. zich eene operatie-plaats te kiezen. Sohynbaar zonder achtte slaan op zjjno omgeving, ia men dan verdiept in de lecteur van het blad, waarvoor men propaganda maakt, daarbij zorg dragende, dat de titel van het blad duidelijk zichtbaar is voor de personen, die zich in de onmiddellijke nabijheid bevinden. L)e rest komt dan van zelf. Wie iemand met ingespan nen aandacht ziet lezen, voelt steeds zijne nieuws gierigheid gaaude gemaakt, en zoo kan het niet missen, of de dames, die naast de elegttnte lezeres gezeten zyn, werpen een blik op het blad, hotwelk zóó geheel haren geest schijnt bezig te houden, dat zy voor niets anders oog heeft. Gebeurt het nu, dat men herhaalde malen betzelfde blad in handen ziet van verschillende dames, die alle evenzeer door de lezing sohynen geboeid te worden, dan is men maar zelden tegen de verleiding, om zich dat blad aan te schaffen, bestand. Te Parijs wordt tot hiertoe dit middel om abon nementen to winnen, alleen toegepast door bladen, die meer bepaald voor vrouwen bestemd zyn. Men schjjnt dus van de moening uit te gaau, dat vrouwen bij voorkeur vatbaar zijn voor suggestie. De Soer. Crt. van 18 Maart schrijftEen raadsel achtige moordaanslag had Zaterdag in den namiddag in het groot militair hospitaal plaats. Daar is sedert kort als administrateur opgetreden de 2e luitenant der administratie Van der Linden; iemand voorbeeldig in plichtsbetrachting, zoowel als in kalmte en huma niteit. Als spijsverzorger heeft hij onder zjjne bevelon den sergeant-majoor Keiser; iemand die in den regel zich ook een uitstekend dienaar toont, doch eene zéér enkele maal, zonder eenigo bekende reden, zich wel eens plotseling bedrinkt. Zaterdagmiddag omstreeks 8 uur komt de S. M. spijsverzorger nog volkomen normaal den administrateur waarschuwen, dat de melk, die 's middags den patiënten moost worden verstrekt geschift was. De administrateur gelost hem onmidde- lijk naar den leverancier te gaan en te traohton audere melk te bekomen. Omstreeks vyf uur, half- zes, op het uur der verstrekking, gaat de adm. naar de keuken, waar hy den S. M. spijsverzorger niet vindt. Op zijn iuformatie verneemt hij, dat deze nog aan het baden is. Hij ziet den S. M. uit de bad kamer komen, maar bemerkt onmiddelyk dat deze „niet frisoh" Is, en gelast hem kalm weg, om zich dadelyk naar zyn kamer te begeven. Een oogenblik daarna gaat do adm. naar het bureau dos spysver- zorgers, om daar het dieetboek te uemen. Op weg daarheen en by na vlak voor dat bureau, ontmoet hij den sergeant-majoor, die met een inlandsoh snij— of stukwapen (een blatij gewapend zonder dat de adm. dit zeis maar bespeurdo, op hem aauvliegt onder den uitroep vau „Wat heb ik u misdaan?" of iets dergelijks en hem waarsohynlyk een por tracht te geven, dien hij mot den linkerarm afweert, hem op nieuw gelastend naar zyne kamer te gaan. De ser- geant-mnjoor vliegt opnieuw op den luitenant aan en niet denken, dat de zuster van den Wandelenden Jood uw vrouw is, of dat uw zuster met den Vliegenden Hollander is getrouwd, mBnr ik moot bokennen, dat ik er geen andore verklaring voor weet. Ik heb nauw keurig aanteokeniug gehouden op myn manchet. De naam van uw zwager is Ëli Low, on by is tegenwoor dig deelgenoot der uitgeversfirma Carpontier en Co. Maar in hot jaar 49 ging hij naar Californië, besteeg in 58 de Jungfrau, verloor in den slag by Gettysbury in het jaar 1863 oen been en kwam bij het vorgaan van de stoomboot Teouraseh in het jaar 64 om het leven, wat hem echter uiet verhinderde, om een paar jaar later als knaap iu Bretagne te zijn en in der. oorlog van 70 by Cbarapigny te vallen, hoewel ik vind, dat de Pruisen zich hadden moeten schamen, om met graunten te schieten op een verdronken mensoh. En die tweede dood komt volstrekt niet ovoreen met het feit, dat hy in Chicago by den grooten brand in 7 l directeur van een maatsohappij was, of met den onder zoekingstocht in Afrika in hetzoifdo jaar. Eu dan moest hij zich tooh erg gehaast hebben om terug te komen, want in het jaar 1873 studeerde hy te Weenen by Dr. Spitzer, waar hy voor do derdo maal stierf." Cookshaw luisterde met het grootste .geduld naar deze lange, drukke redeneering van Brackett, en slechts hier en daar vertoonde zich een byna onmerkbare glimlach op zijn vriendelijk gelaat. Nu zag hij op en keek Braokett bedaard aan. „Gy donkt dus, dot ik gelogon heb?" vroeg hij. „Dat woord zou ik uiet gaarno gebruiken," ant- ditmaal treft hij hem met een kolossale snede in den linkerarm met wolken de aangevallene den slag trachte af te weren. Op het hulpgeroep komen er anderen toesohieten en de spijaverzorgor gaat op den loop en barriceert zich iu zijne kamer. De gewonde lui tenant zakt iu elka&r wegens het schrikkelijk bloed verlies. Het is intusscheu vrij spoedig mogen ge lukken den slagader dicht te drukken en de wond te verbinden. Over een lengte van l'/i decimeter is de arm gokorven en wel zoo door en door, dat aan den achterkant een dichte spierbundel uit de wond hing. Dank zij der onmiddelyke en goede hulp, bestaat er intusschen alle hoop dat de vreoselijke wonde niet doodelijk blijken zal. De slagader schijut ongedeerd ten minste. De ongelukkige, plotseling geheel ontnuchterd, werd spoedig geheel ontnuchterd werd spoedig in arrest gebracht en de zaak is io militair onderzoek oatuurlijk. Naar wij vernemen, bestaat by onze rogeering het ernstige voornemen, de opriohtiug eener rijkspost spaarbank in Oost-Iudië te bevorderen. Reeds is er omtrent deze zéér belangrijke aangelegenheid door onderscheidene Indische hoofdambtenaren rapport uitgebracht, en werd daarna de zaak, om advies, in handen gesteld var. den heer Armaud Sasen, direc teur d«r rijkspostspaarbank in het moederland. Ook de ludische regeering schijnt volkomen door drongen te zijn van het groote nut, dat eene doel matig ingerichte postspaarbank voor de bevolking van gidsoho gewesten (niet het minst voor de inlandsche) kan opleveren en, ofschoon beseffende, dat hier tal van uiet geringe administratieve en linancieele moeie- lykheden zullen te overwinnen zyn, teu volle bereid te wezen, het tot stand komen der, ginds door velen levendig gewenschte, rijksinstelling kiaohtig te steunen. Eveneens zullen iuvloedryke vereenigingen (als de Nederlandsch-Indische Maatschappij van landbouw, te Batavia, die, reeds eenige jaren geleden, dit on derwerp in hare vergaderingen en haar tydsohrift aan de orde steldo, en dergelyke) gewis gaarne tot het wélslagen medewerken. (iV. R. Ct.) Uit Os schrijft mep van gisteren aan De Tydi Een menschonteereodu daad is in den afgeloopen nacht te Os gepleegd. Het was den onverlaten uiet gonoeg, een plicht getrouw ambtenaar, al* wachtmeester Hoekman was, op afschuwelijke wijze te vermoorden het was hun niet genoeg, van een gelukkige vrouw een weduwe, van oen vijftal kiuderen halve weezen te maken, zy zouden op nog verzohtelykor wijze hun werk be kronen De moordenaars zouden ook grafschenners zijn. Zondag-morgen hing aan hel hekwerk van het protestantsohe kerkhof, waar Hoekman eeu laats to rustplaats vond, de krans, die namens de divisie kouinklijko maréchaussee op het graf gelegd was. Die krans was bevuild. Eeu blik op het kerkhof was genoeg om de graf schennis te constateejjen. De kist, die bedolven was onder ciroa l'/i meter zand, lag thans ontblbot. Het deksel was gescheurd, terwijl de hengsels van do kist waren gebroken. Men kreeg deu indruk, dat de oumensohen nog geweld op het lijk hadden willen plegen, doch door een of ander toeval in hun suood voornemen zijn verhinderd geworden. Os is vol outzetting. Sommigen zijn van meening woprdde Brackett, „maar over het geheel vind ik, dat uw zwager toch ongelooflijk veel doorleefd beeft. Ik begrijp eigenlyk niet, waarom hij geeu voordrachten houdt over zijn avonturen, of waarom gij er geen roman over schrijft?" „Gij houdt mij dus voor eeu lougonaarP" herhaalde het nieuwo clublid. Harry Brackett zweeg. Bedaard en op denzelfdeu toon ging Cookshaw voortI „Gij bodoelt dat ik, toen ik u al die dingen vertelde, die gy zoo vriendelijk waart, in chronologische volg orde op uw manchet te schrijven, u onwaarheden heb voorgepraat? Nu, wat zegt gij, als ik u verzeker, dat alles zuivere waarheid is?" „Als gij mij verzekert, dat uw zwager eerst in het jaar 1864, dan in 70 en dan nog eens in 78 gestorven is, dan kan ik mij alleen voorstellen, dat hy bizonder veel pleizier in sterven bad." „Ik stel een weddenschap voor. heereu 1" zoo mengde ik mij in het gesprek, eigenlijk alleen om het een vroolijke wendiug te geven. „Bijvoorbeeld om oen paar flesscheu champagne." „Mr. Brackett," antwoordde het nieuwe clublid, zich tot zyn tegenpartij wendend, ernstig en zonder op mijn voorstel to letten, „toen ik u al die histories van rayu zwager vertuide, bedoiildo ik niet (en ik dacht ook niet, dat gy het zoo jtoudt opvatten), dat dit alles eeu on donzeltden zwager was overkomen. Myn vrouw hoeft zes broeders, en ik heb vyf zusters, die allen dat deze daad heeft moeten dienen om de verden king af te brengen van den gearresteerden A. v. B. De Bossche rechtbank intusschen heoft jl. Yrydag bevel tot gevangenhouding tegen hem verleend. Over den invoer van Hollandsche boter in Spanje schrijft de heer F. B. Lohnis in het Ned. Ldb. wkb Door Hr. Ms. gezant in Spanje, baron Gericke van Herwynen, werd voor eeuigen tijd de aandaoht van de Nederlandsche regeering gevestigd op het feit, dat de import vau boter uit Nederland in Spanje zulk een hoogst onbeteekenend cijfer bedraagt, terwijl Frankrijk en vooral Denemarken zich langzamerhand geheel van dien handel hebben meester gemaakt. tJil een nader onderzoek is my gebleken, dat de meeste exportfirma's van boter by ons te lande weinig relaties in Spanje bezitten en zullen daarom onder staande nadere inlichtingen, eveneens door den Ne- derlandsohen gezant verstrekt, er toe kunnen bij dragen, belanghebbenden op te wekken tot het aankuoopen van handelsbetrekkingen. De buitonlandsohe boter dan, welke uit Kormandië en Denemarken betrokken wordt, is steeds gezouten en wordt verzonden in blikken vau ty4, 1, 5, 7 en 14 kilo. De beste tijd voor verkoop is van NovemberApril gedurende de zomermaanden is de invoer veel minder. Andalusië is een belangrijke markt voor buiten- landsohe boter, daar de inlandsche boter ongezouten en niet iu blikken verzonden wordt, waardoor zij in dat warme klimaat spoedig bederft, terwyl daar- eu tegen de buitenlandsohe gezouten en in blikken verzonden wordt, waardoor zij langen tyd tegen be derf gevrijwaard blyft. Men betrekt ook versoho ongezouten boter uit Isigny (Normandië), maar dit artikel is een weelde artikel en weinig courant. Om zaken te kunnen doen, zouden Nederlandsche exporthuizen agenten in Spanje moeten aanstellen. Ten opziohte van de Deensohe boter is dit steeds het geval. De hoofd-agent van den heer Bruun uit Denoraarken is de heer Ravol te Parys, dio te Madrid eenen agent heeft, die er op zyne beurt an doren in de ondetsoheideno Spaansohe steden aange steld heoft. Voor nadere bijzonderheden verwijst de Neder- landscho gezant tot de heeren Max van Hulsteyn, Ned. vice-consul te Madrid, Calle Correo 2, en tot den heer P. S. Briiner, te Amsterdam. Laatstgenoemde heer deelt my mede, dat hy gaarne bereid is, nadere inlichtingen en voorlichting te ver strekken en meen ik dus niet beter te kunnen doen dan belanghebbenden naar dat adres te verwyzeu. Naar de Uaarlemsche Courant verueemt, kan iftn- nenkort de benoeming vnn den heer J. P. Harelaar tot hoofd-direoteur der Posteryen en der Telegraphie en van Baron van der Feltz tot hoofd-iuspeoteur der Posteryen worden verwacht. Het proefnommer is verschenen van De Jlhleet, orgaan van de Amsterdamsche Athletische Club. Bit blad, roorloopig om de voertien dagon verschijnende, is gewijd aan Athletiek, Voetbal, Wielryden, Cricket, Roeien, IJssport, Zwemmen enz. Uitgever firma Blankenberg Co. Te Constantinopel is weer een lid der beruchte getrouwd zijndus heb ik nu nog acht zwagers in leven I" Harry Braokett belde en riep den kellner toe: „Vraag wat Mr. Cockshaw zal gebruiken 1" rooverbende van Anatase gevat, de bonde, die on geveer twee jaren geleden zooveel opzien baarde door baar aanslag op den sneltrein naar het Oosten en het ontvoeren van vier passagiers le klasse. De man, die de bende verliet kort na bet betalen vac dan losprijs voor de gevangen reizigers, had een som van ruim 25.000 in zijn bezit. Heden schjjnt de dag der crisis in België te zijn. Althans men ziet do gebeurtenissen met eenige be zorgdheid te gemoet. Het kan wel zyn, dut zenuw achtige oorrespondenten de zaken wat pessimistisch inzien, maar hut blijft altyd spelen met vuur, «Vanneer men politieke doeleinden najaagt door het uitlekken van straatrumoer. Hodeu moet de kamer eene beslissing nemen over de nieuwe voorstellen tot grondswetsherzieuing en van deze gelegeuheid willen de socialisten gebruik maken om met dichte drommen, men zegt 1U0 a 150 duizend werkstakers betoogingen te houden in de hoofdstad. Natuurljjk kan do overheid zulks niet toelaten vandaar vrees voor buitensporigheden en betreurenswaardige botsingen. Wegens den zeer overspannen toestand der ge moederen is de betooging verboden. Noch de bur gemeester van Brussel, noch die der voorsteden, neemt de verantwoordelijk op zich voor de dingen, die zouden kunuen gebeuren. Het is te vreozen dat dit verbod aanleiding zal geven tot daden van ge weld van den kant dor socialisten. De staatsspoorwegen zullen geen werkstakers uit de provinciën naar Brussel voereu bijzonder strenge maatregelen zyn door de burgerlijke en de overheden genomen. De groote betooging, die de werkstakers uit de Boriuage te Bergen wilden houden, is door de mili tairen bolet, doordat zy alle toegangen tot de stad verspreiden. Toch hebben de werkstakers beproefd den toegang te fercieren, doch do schutterij maakto van haar vuurWMeris gebruik zoodat er 4 dooden vielen. Een Vedacteur dor Figaro heeft te Brussel ver schillende offlcieu8e personen geïnterviewd, en hunne meening gevruagd over den afloop der gebeurtenissen. Over het algemeen kwam het antwoord hierop neer: Wy kunnen niets vooruit zeggen, maar wij houden het voor dat, als het algemeen storarecht niet binnen twee dagen aangenomen wordt do maatschappelijke rust in België daarom nog volstrokt geen gevaar loopt. Burgemeester Buis gaat vooruit, hy moet eohter op bevel van deu geneesheer nog eenige dageu rust houden. Alle bladen laken den aanslag, die den dood ton gevolge zou hebben gehad indien niet de hoed van don burgemeester den slag gesmoord had. Iedereen dringt aan dat ren eind aan de crisis gemaakt worden. Het overige Brusselsohe nieuws van Zondag toont hoe ernstig do beweging in de mijndistricten is. Te Bergen grooto betoogingoüte La Louvière: bloedige gevechten en algemeene werkstaking. Een dorp, Cliapelle-Ioz-Herlaiinont, werd door omstreeks 1500 werkstakers, meest jonge mannen, overvallen, die de arbeiders en arbeidsters mishaudelden, maar vervol gens voor negen politieagenten op de vlucht gingen 1 Te Charleroialgemeene werkstaking, enz. Wel was Zaterdag de toestand in de Borinage iets kalmer dan den vorigen dag, maar er hadden toch ernstige incidenten plaats. Te Bergen werd de burgemeester gewond, toen hy aan het hoot'd van een troop politieagenten tegen do oproerlingen optrok. Te Luik bleef het kalm. Werkstakingen dreigen eohter nog pteeds op vele plaatsen. Van 507,495 ingeschreven kiezers hebben er Zondag voor de Parijsche gemeenteraadsverkiezingen 855,286 gestemd, eene verhouding welko de Débats doet zeggen „In België is men aan het vechten om het algemeen kiesrecht te hebben in Frnnkrijk hoeft men het, manr maakt men er geen gebruik van." Dooh het genoemde blad is uit zijn humeur, daur het in do weggobleven kiozers voor het moerendeel oonservatieven ziet, en dus huune deelneming tot eenen meer gewenschten uitslag had kunnen leiden. Neemt men toch het groote aantal verhinderingen in aanmerkiug, dat op een cijfer van een half raillioen kiezers on in eene stad als Parijs moet voorkomen, en het mooio weor, met de gewoonte der bevolking om Zondags naar buiten te gaan, dan is het cyfer der gestemd hebbenden vrjj hoog. Amsterdam of Rotterdam heeft het in verhouding misschien nooit bereikt. De nieuwe gemeenteraad zal in zyne snraenstolling weiing verschillen van hetgeen dio van '69 was, en wanneer men weet dat ook Figaro en Débats aan deze Rand de hulde niet hebbon onthouden van over het algemeen beter dan zijn voorganger bedacht te zyn geweest op de belangen der gemeente Parys, kan dus vrjj wel jeder tevreden zyn, het meest na tuurlijk de vooruitstrevende republikeinon. By de eerste stemming syp gekozen 31 republi keinen en 12 reactionairen, allen aftredende leden, terwijl van de 87 herstemmingen 36 geacht worden to zijn in het belang der republikeinsche party. De Intransigeant is natuurljjk het meest ontstemd, daar geen der aftredende BQulangisten herkozen is en slechts en slechts in twee districten Boulangisten, of grond wetsherzieners, zooals zjj heetcn, in her stemming komen. Parijs zal dus opgeschoept bljjven, oordeelt de Intransigeant, met den gemeenteraad die er de meest in schulden stekende eu meest geëx ploiteerde stad der wereld van heeft gomaakt, de meest smerige eu de minst veilige. Zeider. of nooit is eeu omwenteling zoo kalm in 't werk gegaau als in Servië. Hot volk juicht den jongen koning toe de vroegere regeering heeft ge heel afgedaan. Of bet land nu volkomen gerust kan zyn is een andere vraag Voor een goede leiding der regeeringszaken is meer noodig dan wut zich achter het ongerimpelde voorhoofd van den 16-jarige jongen bevindt. Maar had Alexander beter gedaan door nog 16 maanden te wachten en dan het regentschap op de gewone wijze te doen ophouden De gewezen regenten konden hem het allerminst vqrwjjten, dat hij onwet tig handelde; immers hunne daden waren voortdu rend in strijd met de grondwetmen denke slechts aan het geknoei bij de jongste verkiezingen. De staatsgreep van deu koning was zoo juist be raamd, dat het onmogelijk is te denkon. dat geeu oudere eu raeet^geslepen personen daarin de hand hebben gehad. De niouwo uiiuister-prosidont dr. Dokitch had kort geleden een onderhoud met den gewezen koning Milan. Het zou niet te verwonderen zijn, als hy en de gewezen koningin Nathalie, die in den loop van de volgende maand te Belgrado zullen aunkomen, een aandeel hadden in het weg zenden der regenten. Do goede verstandhouding mot Oostenrijk zal door deze verandering waarsohynlyk niet minder worden,1 wel zijn de radicalen Rusland zeer genegen, doch die gevoelens worden, naar het schijnt zeer goed in toom gehouden. Het Journal de St. Petersbourg spreekt op be- schorineodcn toon over het Servische volk, dat aau Rusland zijue bevrijding en onafhankelijkheid dankt en is zeer tevreden. Niet dikwijls heeft een resolutie zoo veel onmid- delljjke voldoening verschnft aan iedereen Uit een telegram uit Berlyn blijkt, dat er nog nltijd eeu zeer kleine kaus open blijft voor het Duitscho legerontworp. De *Vegeering poogt nog altijd de 59 stemmen, die haar ontbreken, bij het coutrum en de vrijzinnigen te werven. Gelukt haar dit niet, dan valt in de eerste helft van Mei de beslissing en onmiddellijk daarop de ontbinding van den Rijksdag, waarvoor alle paatregelen reeds ge troffen zyn. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gezien het bosluit van den Heer Commissaris der Koningin in da Provincie Zuid-Holland, van den 17den Maart 1193, A, No. 461/2, 8e afd. (Prov. blad no. 20) betreffende de beschrijving voor het patentrecht over 1893/94, brengen ter algemeeno kennis lo. Dal op den ln Mei aanstaande de beschry ving der PATKNTPLICHTIGEN (Tabel 14, no. 37 tot 40) zijude de Slijters, Tappers, Koffiehuis-, Kroeg houders, enz., zal a|nvangen, en dat de declaratoiren zullen worden uitgereiktdie na verloop van drie dagen van wege den Ontvanger der Directe Belastingen weder zullen worden afgehaald. Gemelde patent plicktigen worden herinnerd aan de bepalingen van art. 2 der WET van den 24n April 1848 Staatsblad no. 16) dat zij hun beroep niet mogen uitoefenen, dan nadat zy de helft van hunnen aanslag over het diei stjaar 1893/94 hebben voldaan en nadat het verschuldigde over het voorgaande jaar ten volle zal zijn aangezuiverd, waarvan zal moeten blijken voor dat de pateut-acteu aan heu zullen kunuen worden afgegeveu. 2°. Dat de uitreiking der verklaringen in te vullen door dé gewone patentplichtigen ovor den jare 18^3 beginnen zal den 8n Mei aanstaande en de weder- iueameling zal plaats hebben acht dagen na de uitgifte. De kooplieden of winkeliers, die buskruit willen verkoopeu of vuurwerken maken, worden heriunerd ann Art. 21 der Wet van den 29° Januari 1815 (iStaatsblad n°.7,) luidendo„Kooplieden of Winkeliers, iu steden, plaatsen of ten platte lande, welke buskruit willen verkoopen of vuurwerken maken, zullen deze nering niet vermogen te doen, noch dit beroep uit oefenen, zonder dat zulks op hun patent worde uit gedrukt op do boete van 500 enz. Ook zullen diegenen, welke hunne goederen of waren tevens op de wijze der kramers verkoopon, gehouden zyn op hunne verklaringen daarvan melding te maken en zich deswegens aan te geven, onverschillig of dit al leen in de gemeente hunucr woning, dan wel elders plaats heeft. 8o. Dat de registers der patentplichtigen zullen worden gesloten den 81n Mei aanstaande-, terwyl de belanghebbenden opmerkzaam worden gemaakt op de bepalingen van art. 18 en 87 der Wet van den 21n Mei 1891 Staatsblad no. 84,) handelende zoo over de verplichting van hon welke b(j de algemeene beschrijving zyn overgeslagen, als over de boeten by verzuim van en gebreken in de aangifto te verbeuren. 4o. Dat de eigonaars, vaste huurdors of gebruikers van binnen-vaartuigen ter bekoming van PATENT tusscheu l en 16 Mei a. s. (Zon- eu Feestdagen uitgezonderd) aangifte moeten doen op het Raadhuis dezer gemeente, ten bureele vau HH. Zetters, mede brengende hunnen meetbrief en hun patent van het vorige jaar. 5o. Dat de kramers, alhier niet godomioilioerde ondernemers van vermakelijkheden eu debitanton van loterijbriefjes, die beroepen niet mogen uitoefenen, dan na hunne aangifte ten bureele vau HH. Zetters gedaan en het verschuldigde patentrecht betaalt te hebben. De kermis- en marktbezoekende patent plichtigen worden tevens herinnerd, dat de Murkmeester hen niet mag toelaten, hetzy met of ronder loodsen, tenten,'kramen of stallen, wanneer zy niet van patent- acteu zyn voorzion. 6o. Dat by het indienen van bezwaarschriften, ingevolge art. 1 der Wet van den 4n April 1870 Staatsblad nb. 60) moet worden oyergelegd eeu du plicaat van het aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cents bij den Ontvangor der Directe Belastingen verkrijgbaar. GOUDA, 17 April 1898. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. Burgerlijke Stand. GEBOREN13 April. Wilhelmina Cornelia, ouders C. Hey en G. Boot. 15 Cornelia, ouders J. G. Blum en A. F. Mani.Dirk, ouders C. van Vliet en E. Lever. Grietje, ouders J. vau Lit en A. vau den Bosch. Johanna, ouders J. van der Veer en J. Blok.16 Gerrit, ouders A. Dam en M. Oosten. Geertruida, ouders N. van Eyk en J. A. Radix.Jan Willem, ouders W. Bossers on B. Kamp. Cornelia, ouders W. Ham en Bos. 17 Neeltje, ouders P. B. van den Broek en J. Ca- bout. Johannes, ouders C. de Jong en H. van Buuron. OVERLEDEN 15 April. P. van Draanon, Sm.— A. Romeyu, 80 j. B. de Jong, 61 j. 16 J. C. Maskamp, 13 j. Heden overleed onze oudste Zoon Broeder en Behuwdbroeder BALTHAZAR, in den ouderdom van 61 jaar. Wed. W. de JONG. J. de JONG Wz. J. F. de JONG—Mksskr. W. DE JONG Wz. H. DE JONG— IJs8RÏ.8TEIN. Gouda15 April 1893. De COMMISSIE van TOEZICHT op de Stedelijke Zweminrichting te Gouda maakt be kend, dat met het a. s. seizoen aan de In richting geplaatst kunnen worden: tegen een salaris van 5 per week gedurende het seizoen, tegen een salaris van f 4. per week gedurende het seizoen. Zy, die hiervoor in aanmerking wenschen te komen word-» verzocht zich vóór Dinsdag 25 April a. s. op te geven b|j den Secretaris der Commissie. Namens de Commissie, de Secretarie A. D. VAN VREUMINGEN. Gouda, 18 April 1893.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2