NAAMKAARTJES Zeer Nette Gesteendrukte Buitenlandse!! Overzicht. AFKONDIGING. KENNISGEVING. ADVERTENTIÈN. A. BRINKMAN en Zn. hebben haar geheel tot klaarheid te brengen. Zijn de geruchten waar, dan ia het achandaai, aan het graf ran Hoekrdan gepleegd in den nacht ran Zater dag op Zondag jL, al» de oorzaak te beschouwen, waardoor men thana zóó ter ia ala men ia. Hen beweert namelijk, dat een inwoner ran Oaeb, orer dat achandaai rerontwaardigd en meer ran den moord wetende dau by tot nog toe had darren zeggen, Gysbertus ran Gelderen ala den moordenaar en G. J. de Bie en A. ran Galen ala diena medeplichtigen zou hebben aangewezen. Eerstgenoemde, ongereer 30 jaar oud, ia gepension- neerd O.-I. militair, thana broodjager, te Osch woon achtig. De Bie, 27 jaar oud, en Van Galen 32, zijn beiden arbeider» en wonen mede te Oach. Wij vinden vermeit!, dat van de radicale Amster- damsche Raadaleden eeu (Nolting) op de audiëntie ▼an H. M. is verschenen, een (Treub) op de audiëntie en het diner, en een (Becker) op hot diner en den raout, terwijl de hoeren Gerritsen, Ueineken eri Mul ler zich nergens vertoonden. Vormoedelijk wordt dit vermeld om te doen uit komen, dat men zeer goed radicaal kan wezen zonder «tegen de Kouingin" te zyn. Het door Ged. Staten goedgekeurde kohier van hoofdelijken omslag in de gemeente Westdongeradeel opgemaakt tot een bedrag van 48.800, wyst een heffingscijver aan van 14.64. In de hoop op een buitengewoon rijkssubsidie heeft de raad hiervan 70 pet. invorderbaar verklaard. In 1892 hedroeg de hoofdelyke omslag f 88.500 en het percentage 9.77. Doordat de arbeiders in deze gemeente bijna uit sluitend landarbeiders zyn, waarvan tijdens de win termaanden een groot deel werkloos is, moost in de laatste tien jaren gemiddeld 25.000 aan subsidiën aan de burgerlijke armbesturen worden gegeven. Dit nog versterkt door do slechte uitkomsten der via- acherij te Wierum en Moddergat in den herfst van 1892, moet als de oorzaak dezer treurige financieele omstandigheden beschouwd worden. De schryver van «Dag tot Dag" in het Handels blad zegt over den Servischen staatsgreep het volgende: Voor vroolyke schooljongens moet de krant aange name leetuur geweest zyn in de laatste dagen. Dat hebben wy journalisten te danken aan koning Alexan der van Servië. Wat jammer dat die altyd jonge, altyd frissohe Alexander Dumas père niet meer leeft. Deze Servische Alexander ware een held naar zyn kart geweest! Wat zouden d'Artaguan, Porthos, Aramis en Athos met zulk een kouing niet hebben kunnen verrichten. Een vorst, die op zyn zestiende jaar begint als een tooverheld uit de apotheose van een ballet, moet het ver brengen. Nog nooit heeft een schooljongen van 16 iaar zulk een feeot uit de Duizend en één Nachten bijgewoond als koning Alexander verleden Donderdag zelf gaf, met het binnenrukken van de lijfwacht by het dessert, gevolgd door oen middernachtelijke revue over de troepen, do afzetting van zyn voogd en de verheffing van zyn onderwijzer tot minister! Hy had dien dag een examon afgelegd met het goede gevolg, dat een prins vaak geniet. Hij gaf dadelijk eeu diner ter eere van zyn triomf, en gaf zyn gevoel lucht. Want wat gevoelt in dezen tyd menige jongen van 16 jaren, ook al heeft hy nog geen examen afgelegd? Natuurlijk, dat toezioht van ouders of voogden iets overbodigs isl Hy vraagt volstrekt niet of zijn voogden en zijn onderwijzer bet met deze overtuiging eens zyo^mrar handelt onafhankelijk! Daarom stoud de Koning onverwacht op van het dessert en zeide tot de regenten en voogden, dat hy een paar woorden wenschte te spreken. Algemeene aandacht! De Koniso. «Geachte heeren Vier jaren lang hebt ge iu mijn naam de koninklyke macht uitge oefend. Ik dank n hartelijk voor al de moeite, welke gij u getroost hebt. Thans voel ik mij echter zeer goed in staat zelf myn koninklijke macht u>t te oefenen en ik zal dit van dit oogenblik af doen. Ik verklaar mij zelf meerderjarig. Ik verzoek u vriendelijk my oumiddellyk schriftelijk uw verzoek om ontslag te overhandigen." De Heer Bistich. «Ik ben zeer ontsteld door door wat Uw Majesteit daar opmerkt. De Regenten kunnen onmogelijk aan uw verzoek voldoen. Het groote bezwaar er tegen is, dat de Grondwet het verbiedt/" Hierop stond de Koning op en verliet de eetzaal. Nu werdeu mondeling boodschappen gezonden van de studeerkamer tot nu toe schoolkamer genoemd naar de eetzaal. Kolonel Teteriteh, adjudant van den koning, ging tot driemaal toe in naam van Z. M. deu regenten en den ministers die hun party kozen het verzoek om ontslag te herhalon. Toen ze bleven weigeren werd hun gelast door de officiereu van de lyfwacht onmiddellijk van het Oude Paleis waar het diner had plaats gehad naar het Nieuwe Paleis te gaan en daar den nacht door te brengenmet schildwachten voor de deur van hun slaapkamer. Ze moesten gehoorzamen, want de oommandanl van de lyfwacht kwam binnen met een tiental sol daten. Hierop stelde de Kouing zijn gouverneur, don heer Dokitoh, den leermeester die van 't complot was, aan tot ministerhij hield een middernachte lijke revue over het leger, werd toegejuicht door de menigte, en ging om twee uur naar bed, na den hoofdofficieren eeu eed van trouw te hebben laten afleggen, Het volk, het leger en naar het schynt ook de mogendheden keuren den staatsgreep van den zestien jarigen Kouing goed. Men moet niet vergeten, dat deze 16-jarige prins geen koning is in West-Europa, maar dat de eetzaal waar de revolutie plaats had deel uitmaakt van een paleis te Belgrado op den oever van den Douau. De Balkano vorstendommen behoorden onlangs nog aan Turkye en Servie behoort tot nu toe nog half tot het Oosten. Het is wel geen harem-intrige, maar de zoo aan doenlijk mot elkander verzoende koningin Nathalie en haar echtgenoot zullen wel het grootste aandeel gehad hebben in deze .welgeslaagde acte uit eene opéra oomiqqp. Doch grappig is deze coup d'ótat slechts op den eersten aanblik. Want het heeft er veel van of een sfeer ernstige revolutie, welke deu vrede tusscben Oosteuryk en Rusland in gevaar had kunnen brengen, door dit optreden van den jongen koniug is voorkomen. Met veel kalmte en beleid heeft de koning van zestien jaar zyn moeilijke rol gespeeld. Volkomen geheimhouding was noodig. Indien regenten en ministers niet verrast werden door iets waaraan ze geen oogenblik hadden kunneu denken, dan zou een burgeroorlog zyn uitgebroken. De toestaod in 8ervië was hopeloos geworden. De regenten heerschten als despoten. De heer Ris. tics ontsloeg het ministerie ofschoon dit in de Skupsh- tina '117 aanhangers had, terwjjl hy ar slechts 16 had. Hy benoemde een ijverig handlanger Avakou- movitch tot minister en toen de Skupshtina niets van hem wilde weten, werd ze ontbondon en re geerde Ristics zonder Kamer. Alle invloedrijke amb ten werden aan zyn volgelingen gegeven elke maat regel werd genomen om tegeu dat de verkiezingen zouden plaats hebben, deze te leiden, zooals keizer Napoleon III en zyn miuisters dat wrleer vermochten. De heer Ristics was er op verdacht, dat een re volutie moest uitbreken ten gevolge van zijn optreden als dictator en had met het oog daarop maatregelen genomen. Hy wist, dat het leger hartstochtelijk aan de dynastie gehecht was en hy handelde immers in naam van den Koning. Wat geschiedde was het eenige waaraan hij geen oogenblik gedacht bad Werkelyk grappig is do wijze waarop hij om den tuin' geleid word. De koning en z|j die hem zyn rol inprentten, konden niets doen tenz|j ze wisten, dat Oosteuryk en Rusland, de twoo mededinger» om de hand van het schoone Servië, geen partij zouden kiezen voor Ristics. Daarom ging de heer Dokitcb, de gouverneur van den koning, in de Paaschvacantie naar Triest. Hij nam een biljet daartoe aan het station. Maar te Weenen stapte h|j uit en ca daar eren geweest te zyn, ging hy met den nachttrein naar Parijs, waar hij het model van Les Rois en exil bezocht, die bet plan verder uitwerkte. Zijn verzoening met de Russisch-gezinde koningin Nathalie was de eerste acte der comedio geweest. Zy polstou den Czaar en vernamen dat Z. M. de omwenteling met genoegen zou zien. En toeu de gouverneur b(j zijn leerling terug was gekomen, werden eenige Uoofd-officieren en ex-mi- nisters in het geheim genomen, en alles liep goed volgens programma af. Waarschynlyk zullen zelfs z|j, die zeer weinig in genomen zyn met het streven naar Zondagsrust, 't verregaand cynisch vinden van den Leidschen bakker, die in het «Leidsohsch Dbl. van Zaterdagavond ad verteerde «Ter bevordering der Zondagsrust. «Dagelyks verkrijgbaar enz. «Zondags driemaal daags vqrsch brood". De aspergeteelt is dit jaar in het Westland zeer voorspoedig. De eerste arperges z|jn reeds gesne den; dat is drio weken vroeger dan verledeu jaar De veilingeu der vereeuiging «Westland,' zullou reeds aanstaunden Vrijdag te Wateringen aanvangen Te Naaldwijk zijn ze reeds begonnen. Ook de overi ge gewassen beloven veel. B|j de jongste liohting van het instr. bat. te Kam pen, is o. a. een jongeling aangenomen eren 16 jaar 7 met de ongewone lengte van 1.868 meter. In de Vos». Zeitung las men onlangs hot volgende: Uit Caën wordt aan den «Petit Parisian" een geval van schijndood vormeld. Een jongeling van 20 jaren stierf in Gatieu-les-Boi9 aan typhus. Daar voor hem een graf moest gemetseld worden en dit niet geree^ «Een vlinder wiegelt dronken van geluk op den kelk der roos, en hij heeft haar liof, omdat hij weet, dat hij ieder oogenblik weg kan vliegenontnam ze hem echter de vryheid en wilde ze hem vasthouden, h|j zou haar moede worden, en van wege de dorens ook do bloemen haten!" «Maar, freule, welk een pessimismeI Een vlin der, ja.... maar hy en ik zijn toch niet met elkaar tè vergelijken P" Fides moest lachen. «De ziohtbare vleugels mist ge, mynheer von Nennderscheidt, anders zoudt ge op elkander lyken als 't eene ei op 't andere I" «Maar dat neem ik kwalijk, dat is gewoon een beleed iging I" «In hoever Kunt g|j 't loochenen, dat 't evenals by den vlinder in uw natuur ligt, om, wanneer dé zou in haar volsten glans straalt, van bloera tot bloem te fladderen, vol van de beminnelijkste lichtzinnigheid, niet een oogenblik er aan denkend, of er netten en vallen op de loer konden liggen, of ge door uw over moedig spel den nek zoudt kunnen breken of niet «Aha ons otide thema Olivier zuchtte met iets van humor in z|jn stem: «Wat heb ik dau toch weer voor kwaad gedaan, strenge gebiedster, dat ik votwyten verdien?! Overmoedig... Lieve God, wanneer was ik voor 't laatst iu mijn leven eens overmoedig1" «Nu 1 op dit oogenblik I" (Wordt vervolgd.) stoppels str|jkt natuurlyk als hy eerst getrouwd is een »olo buiten is ontzettend. En daarby had h|j freule von Speyern zoo lachend in de oogen geblikt, dat zij haar parasol op eens liet zakkon, als verblindde h*ar plotseling de zon, welker stralen toch door 't dichte hladerdyk der lin den werden afgeweerd. «Voordat u eens trouwt, mijnheer von Nennder- scheidt, hebben zich uwe passies lang gewijzigd men regt zelfs, dat de smaak alle zeven jaar veran dert.» Olivier streek met oen uitdrukking van pleizier zijn blonden snor. «En, ik zal uw consent niet kr|jgen voor een bso|je vroeger huwel|jk f" Fides schudde glimlaohend 't hoofd; een wonder lijke uitdrukkiug gleod over hare trekken, half regen en half zonneschijn. «Het huwelijk is oen hazardspel, mynheer von Nennderscheidt, waarbij alle kaarten blindelings ge trokken worden, en wanneer ge selfs in 't gunstigst geval weet, of ge harten of ruiten in de haud hebt, dan ligt toch daarover het fljne glimmende «vornis," dan verbergt of 't de hoop vervullen zul die er op gesteld was. Gij s|jt nu een onbesuisd en roeke loos speler, baron waunuor ge verloren hebt werpt ge do kaarten driftig op tafel, betaalt uw ««rouw geld"" en ge z|jt vr|j als te voren. In 'tspel van 't huwelyk heet het ««uithouden."" Wat go daarin begonuen hebt, heeft geen einde, en onverschillig of de kaart, die ge getrokken hebt, u geluk of ongeluk brengt, blijft zij met duizend onzichtbare banden aan u>v lol geketend. Zoudt gjj ooit geduld hebben, uw gebeele leven de bank te houden, wanneer iedere nieuwe ontgoocheling u zeide, dat ge reddeloos verloren z|jt Zijne Excellentie von Wolter knikte met open mond ter. teeken van instemming, de jonge dame daarbij aanstarend, als dacht h|j in zyn hart«Een vrouw, die niet hengelt?1 O eeuwig wonder!1." Olivier drukte zijn kin op den kostbaren knop van z|jn kleinen wandelstok en zag freule von Speyern lachend aan met half toegeknepen oogen. «Hoe kan een man verliezen, als h|j op hartevrouw speelt 1" «Wie werkelyk hartevrouw wint, heeft byzonder geluk." De heldere stem der hofdame klonk een beetje dof, en de zon, die door de nu op grooteren afstand staande liuden scheen, schilderde het patroon van de nederhiingcnde guipure van haar parasol alsof schaduwen over het ernstige gelaat trilden. «Ben ik dan eeu ongeluksvogolBovon den drempel van myn voorvaderlijk slot is een steen ingemetseld, waarop onze vooroudors aan Siona of ferdon niemand is gevoeliger voor teedere oplettend heden dan gevallen grootheden en ik verbeeld me zoo, dat verdreven godheden een dagboek hebben, waarin sommige namen van sterfelyken rood onder streept zyn. Wanneer Siona mijn vriendin is, hoe zou hartevrouw dan mijn vyandin kunnen z|jn?" was, werd hy op hét kerkhof voorloopig bijgezet. Den volgenden dag werd de kist opgegraven en hoorde men daarbinnen een dof geluid. Onmiddellijk opende men de kist en de vermeende doode rees op, door zijn lykgewaad omhuld, en keek verbdasd iu het rond. Een geneeskundig blad informeerde zich dadelyk b|j de mairie der plaats naar de waarheid van het geval en ontving het volgende antwoord St. Gatieu-les-Bois, 10 Maart 1893. Mijnheer «Van hetgeen gij in de couranten gelezen hebt, i» geen woord waar. De jonge man vraagt, wie wel d«> geurmaker is die eene dergelijke scherts bedenkt. G|j kunt het feit ten stelligste tegenspreken." O. Guerrie, Maire. Het ware te wenschen, dat alle berichten van sohyndood die steeds uit de verte worden gemeld, eveü goed als dit geval werden onderzocht. Het dreigend crinoline-gevaar is afgewend, voor spelt de higaro. De heer Felix, «le premier de^nos couturiers", heeft verklaard, dat h|j liever zyn zaak aan kant wil doen, dan de vrouweu niet zóó iets wanstaltigs toe te takelen. We kunnen nu Falb's weervoorspellingen wel voor goed op zij zetten. Zondag 16^ April zou de allerkritiekste dag van heel 1893 z|jn, met erg buitengewone storingen in den dampkring. Men weet hoe 't is ajgeloopen. Het vooretel-Nyssens is in do Belgische kamer met 119 tegen 14 stemmen aangenomen. Men hoopt, dat thaus de rust spoedig zal hersteld z|jn. De aanneming vau bet voorstel-Nyssons (algemeen Stemrecht met meervoudige stemuitbrenging) met een meerderheid van 105 stemmen vorrast iedereen. De voorstanders noemen het billijkste stelsel on halen de meening van het Journal des Débats aau. Jummer dat het niefc eerder geschiedde De liberal!*. afgevaardigde Frère-Orban zeldn in de KamerJe tegrette amèrement que le vote ait lieu dans les circonstances actuelln les agitateurs diront descendez dans la rue et vous obtiendrez ce que vous voudrez. Velen zyn het hiermede eens. De socinlisten zullen natuurlyk zioh zoo spoedig niet tevreden laten stellen. Voor hen is het algemeen stemreeht slechts een middel tot agitatie; zoo dit wapen hun ontvalt, zal er wel wat anders gevonden worden. Wij zouden ook gaarue gezien hebben.dat de Belgische Kamer eenvoudig haar zittingen ge schorst had, tot de orde hersteld was thans kan zy den schijn niet ontgaan, dat zy voor pressie is gezwioht. Over de schikking, welke de miuister Mundella, John Burus, de reeder Wilson en eenige afgevaar digden hebben gemaakt voor do werkstakers te Huil, werd gisteren den geheelen dag beraadslaagd door de reeders van Hull eenerzyds en door leiders der werklieden anderzijds. Tot nu toe is de uitslag niet bekend. De reeders hebben zich echter gister avond met het centraal-bureau der roederij-voreeni- giüg te London in verbinding gesteld. Intusschen heeft genoemd centraal bestuur heden besloten, het recht om vrije arbeiders aac te stellen tot geen prijs op te geven, en verder verklaard dat de reederyvoreeniging van de door Mundella voor gestelde regeling volstrekt niets wil weten. Deze regeling geldt trouwens alleen voor Huil. Zal de Gladstoneannsche meerderheid afbrokkelen, wanueer het Home-rule op stemmen aankomt in de derde lezing Er zyn wel conservatieven en Unio nisten, die hiervan droomen, maar over het geheol wordt het toch- niet voor waarschijnlijk gehouden. Het partyverband zal sterk genoeg bl|jken om Home- Rule, z|j 't ook met kleine meerderheid, er door te halen. Het ontwerp gaat dan naar het Hoogerhuis, die hot wis en zeker verwerpt. Gladstone zal echter in dat geval niet terstond tbt de ontbinding van het Lagerhuis overgaau, maar eerst de wetsonlwerpeu afhandelen, welke op het program zyn gebracht om de radicale en sociale kiezers te beloonen. Wanneer deze stukken zijn afgehandeld, herstelt het Lagerhuis de vroegere lezing van Home-Rule. By de tweede verwerping door het Hoogerhuis volgt eerst de outbinding en het motto van de algemeene verkie zingen zal dan niet zyn Home-Rule, maar hervorming van ''et Hoogerhuis. Gladstone he-., geweigerd eeu deputatie te ont vangen van het Kerkgenootschap der Presbyterianen in Ierland. De deputatie hoeft nu gehoor verzocht bij de oud-Ministers Balfour, Chamberlain en Hepry James. In lerlaud zelf zijn de Unionisten steods mot Angelsaksische energie aan 't werk, zioh voorbereidend "oor den grooten strijd, als die uoodig mocht blijken. Weldra zullen twee Unionistische conventies of parlezaeaten bijeenkomen, een voor Ulster en een voor de drie audere provinciën van Ierland. Beide tullen samengesteld z|jn elk uit 600 leden, verkozen door de leden der Unionistische vereenigingen. Alleen mannen en jongelingen, die den leeftyd van zestien jaren hebben bereikt, nemen aan de verkiezing deel en, naar men berekent, zullen dus 600,000 personen stemmen. De twee conventies of parlementen zullen een verklaring van beginselen en grieven uitvaardigen en een program vaaisielleu. Daarna zullen zy een raad van veertig kiezeu, aan wie uitgebreide vol macht woidt verleend. Het Unionistische leger, dat op de roepstem van de leiders eensklaps zal te voorschijn treden, op het oogenblik, dat dit zal worden noodig geacht, bestaat uit de leden der Unionistische Clubs en Oranje-loges en andere Ver eeningen in Ulster en zou niet minder dan 100,000 gewapende mannen sterk zijn en onder goede tucht. Reeds maandenlang z|jn dexe vrijwilligers onder lojding vau officieren en onderofficieren, die in het Bmsolie leger hebben gediend, bezig zioh in den wapenhandel te oefeuen. Aan die tucht wordt toe geschreven, dat tot dusverre nog geeu enkel opstootje in Ulster heeft plaats gevonden, iudien het aau goede leiding had ontbroken. De Gladstoneauen verklareu dit alles voor snoevery en beweren, dat Ulster zich wel kalm zal onder werpen als Home-Rule wet wordt. Velen denken er anders over en zien de toekomst niet zonder bezorgd heid te gemoet. Immers, ook by niet tot stand- koming van Home-Rule in Ierland, zal de organisatie, die de lersche Unionisten thaus verbindt, niet verbro ken worden, terwyl de teleurstelling hunner tegen standers zoo groot zal z|jd, dat een langdurige toestaod vau onrust niet kan uitblijven. Wordt de Home-Rule wet, dan zou het comité vau veertig de feitelyke Regeering van Ierland worden voor de Unionisten. De lersche quaestie zou dan in een nieuw stadium treden en aau Engeland vrij wat meer last bezorgen dan vroeger. Te Weenen loopt het gerucht, dat de Bulgaarsche minister-president Stambuloff de diplomatieke verte genwoordigers tfaoht tu polsen over de houding van het Drievoudig Verbond, indien Bulgarije zich onaf hankelijk verklaarde en een koninkrijk werd. Te Petersburg zon meu zelfs overtuigd zijn, dat prius Ferdinand ernstig over dit plan denkt. In verband met deu jongsten triomf van Bulgarije, is o. a. te Bucharest, het gebeurde in Servië een vreedzil.ne omwenteling als die van Willem III in Engeland aan Russischan invloed geweten. De nieuwe minister-president dr- Dokitch heeft dit echter tegenover een Oostenryksch journalist op zijn eere woord ontkent, evenals h|j loochende Milan te hebben gesproken. H|j vertrouwde, dat do gewezen koning zijn belofte getrouw zou blijven en niet naar Belgrado korneu. Ondanks de goedkeurende besprekingen in de Russische bladen, maakt men zich dus naar ook do Hongaarsche miuister-president Wekerle verklaard heeft, niet bezorgd. Graaf Kalnoky heeft den jongen koning van de herniouwdo vriendschap van keizer Fraus Jozef vérzekerJ en telegrammen van gelykén aard werden van bijna alle andere Europeesche hoven1' ontvangen. Voro den binnenlandschon toestand is het van groot belang, dat de kleine Fortsohril's party toe nadering toont tot de radicalen. Hun leider Garas- hanine, die 4 jaar lang allo betrekkingeu mot het hof had afgebroken, is nu weder met het vorstenhuis verzoeud en is bij de feesten der laatste drie dagen te Belgrado met groote onderscheiding behandeld. Het duidulykste b6wys dat de Fransche republiek niet door de Panama-zaak geleden heeft, hebben de kiezers vau Lure, iu het 'dep. Haute Saone, geleverd, die zonder oppositie den republikeiosolien condidaat Chaudy naar do kamer hebben afgevaardigd, in plaats vau den oud-minister Baihaut, die nu een gevange nisstraf van 5 jaren ondergaat, als voornaamste schuldige in het Panama-sohandaal. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gezien het besluit van den Heer Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland, van den I7den Maart 1893, A, No. 461/1, 3e afd. (Prov. blad no. 19) betreffende de beschrijving voorde Personeele Belasting, dienstjaar 1893/94, doen te weten: lo. Dat de Ontvanger der Rijks Directe Belas tingen aan de woningen der ingezetenon op Maandag den 8n Mei annstaande en tolgende dagen ter invul ling zal doen bezorgen een Beschrijvingsbiljet inhou dende eene korte schets van de grondslagen der voornoemde belasting, welk biljet acht dagen na de uitreiking door of van wege dien Ontvanger zal wor den opgehaald, en dat zij, die geen biljet hebben ontvangen, dit- kunnen verkrijgen ten kantore van 's Rijks Directo Belastingen, terwijl zij verplicht zyn hetzelve behoorlijk ingevuld aan genoemd kantoor terug te bezorgen. «o. Dat tot tagenschattzrs zyn aangesteld do H o« ren P. M. ROOZENDAAL, P. A. BURGHOUT, H. J. NKDRRHORST on A. de ZEEUW. Voorts wordeu de belanghebbenden in het byzon der opmerkzaam gemaakt op de volgende bepa lingen «De ingezetenen zijn verplicht om m- en uitwo- wnende dienstboden der eerste en de ineu uitwonende «dienstmeisjes der vierde klasse, die op 1 Mei 1893 «reeds den leeftyd vau 15 jaren zullên hebben be- «reikt, in de belasting aantegeven." b. «De belasting is o. a. niet verschuldigd we- «gens de eenige vrouwelyke bediende, overigens naar «de eerste, derde of vierde klasse belastbaar, in «dienst van belastingplichtige, welke geeue andere «bediendon houdt en vier of meer eigen of aange duwde kinderen, kiudskinderen of pupillen by zich «heeft inwonen, die op den ln Mei 1893 jonger «dau 21 jaren zyu." 1 c. «Die da den 15n Mei een perceel in gebruik «neemt, ia voor dit perceel de belasting naar de vier «eerste grondslagen voor den tijd des diensjaars, die «dan nog over is, verschuldigd." Aan den belastingplichtige die in den loop des dienstjaars een perceel verlaat, zonder daarin eeuige roerende goederen of iemaud iu z|jn diemt achter te laten, wordt ontheffing verleend van zijn aanslag naar de vier eerste grondslagen voor den tijd des dienst jaars, die dau noch ovor is, indion daarvan door hem, binnen den t|jd van eene maand, volgende op die waarin hij het percoel verliet, tegen bewys, schriftelijk aangifte is gedaan ten kuutore des Ontvangers, op een aldaar kosteloos verkryJwar biljet. De ontheffing wordt ookPAerloend over het drie- maandelyksch tijdvak, waarin hol percoel werd ver laten, indien de belastingplichtige daarna, doch in den loop van datzelfde tydvak, een ander poroeol, waarvoor h|j belastingplichtig is, in gebruik neemt. Bij overlyden van deu belastingplichtige treden z|jne erfgenamen in dezelfdo rechten en verplichtingen. De aangiften volgens het lo en 3e lid iugediond, worden als gewone bezwaarschriften aangemerkt en behandeld. d. Z|j, die bezwaarschriften indianen moeten daarbij ingevolge art. 1 der Wet van den 4o April 1870 (Staatsblad no. 60) overleggen een duplicaat van hun aanslagbiljet, tegen betaling van 5 cents b|j don Ont vanger der Directe Belastingen verkrijgbaar. GOUDA, 17 April 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN. De Secretaris, BROUWER. INRICHTINGEN WELKE GEVAAR, SCHADE OF HINDER KUNNEN VEROORZAKEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Gouda, Gelet op art. 6 en 7 der Wet van den 2u Juni 875, (Staatsblad no. 95). Brengen ter algemeene kennis, dat op de Secre tarie ter visie zyu gelegd verzoeken, met byla- gen van lo. Gebr. Verkleij, om vergunning tot het op- riohten eener door stoom gedreven graanmalerij in het pureert gelegen nan de Westhaven W|jk B No. 181 Kadaster Sectie D No. 1101, en 2o. Verzoek van Edauw en Johannissen om ver gunning tot het oprichten eener door stoom gedre ven drukkery io het perceel gelegou in de C'rabeth- straat Wyk Q No. 264 Kadaster Sectie H No. 928. Dat op Woensdag, den 3 Mei 1893, dos namiddags ten een ure op het Raadhuis, golegenheid is om be zwaren tegen do gevraagde vergunningen iu te bren gen, eu dat gedurende drie dagen tóót dien dag op de Secretarie der Gemeente vau de ter zake in gekomen schrifturen kan wordeu kennis genomen. GOUDA, 19 April 1893. Burgemeester en Wethouders roornoemd, VAN BERGEN IJZENDOORN, De Secretaris, BROUWER, worden GELEI VERD door

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2