Een JONGEN, Advertentiën. WEI ENHOOIEANft, ZIJ, Stollwerck'sche i Borstbonbons Bultejalandsclt Overzicht. ADVERTENTIÉN. Openbare Vrijwillige Verkooping. STOL WIJK, Van 1 Mei af zal echtgenoot Dr. Romeyn) te oondoleeren met het rer- lios door H.Ed. geleden en het leedwezen uit te •preken ran den Raad met het overlijden van een man, aan wien de gemeente Gouda vele verplichtin gen beeft. De vergadering betuigt hare instemming met die handelwijze. Heden-middag ten 1*/, ure is te Rotterdam brand uitgebroken in het pakhuis gevuld mot lompen van den Hoer S. E. Cohen k Co. in (je Kipstraat No. 55, Nadere bizonderheden ontbreken nog. Eenige maanden geleden werd te Londen eene zweudelarfl op proote schaal ontdekt, waar ook een Amsterdamson huis betrokken was. Er word eon aanklacht ingediend, die ten gevolgo had dat het openbaar ministerie eon vervolging instelde en nu drie dier flesschentrekkers veroordeeld zijn, de eerste tot een gevangenisstraf van 5 jaren de tweede tot 4 en de derde tot l'/i jaar. Bovendien heeft de Amsterdamsche firma al hare goederen teruggekre gen, alsmede do kosten van 't proces. Bij die Engelsche wetgeving of rechtspraak moes ten onze autoriteiten eens in de leer gaan, die sinds jaren volhouden, dat er in den regol geen moge lijkheid bestaat om do flesschentrekkers by hun kleed te krijgen en achter slot te brengen. Staten-Generaal. 2. Kamer. Zitting van Donderdag 27 April 1893. Twee interpellatiëu zijn afgedaan, dio van den heer Pyttersen en van den heer Tydens, beide over de werkloosheid. Of de zaak zilve, die ieder ter harte gaat, er door vooruitgekomen is, valt te bonvijf.den. Zooveul modicijnraeestors, zoovool adviezeu. E -n prac- tisch middel om in don nood te voorzieu, is uok in dit debat niet aan de Band gedaan. De heer Pyttersen had twee denkbeeldenstaatssteun bij ont ginning van woeste groudeu van gemeentewege en wijziging der onteigeningswet ten einde het verkrijgen van woeste gronden voor dit doel gemakkelijk to maken. De minister van birinenl. zaken wil het eersle idee overwegen, als bepaalde voorstellen hem bereiken, doch acht wijziging dor onteigenings wet vooreerst niet waarschijnlijk by het vele werk, dat de Kamer wacht. De heer De Beaufort (Wijk bij Duurstede) vorklaart zich tegen oene speciale wet voor dergelijke gevallen. De heer Borgesius ziet meer heil in herziening van de regolen vopr het pacht- en huurcontract. De heer van der Feltz verwijst algemeeoe werkloosheid naar het rijk der fabelen hier en daar zijn moeilijkheden tengovolge van locale omstandigheden. De heer Tydens schetst don toestand in het Noorden en vraagt wat de Re- georing van plan is te doen tegen den volgenden winter en verlangt ton slotte pensionoering van kerk lieden. De minister verzekert dat de Rogeering onderzoekt, maar dat dirocte hulpmiddelen meer lig gen op den weg der gemeenten en der particulieren. Hij deelt mode dat do wet op don leerplicht gereed is, die op de veiligheid in fabrieken by den Raad van State is eu dat de peusioenverzekering op den goeden weg is. De heer Heemskerk verklaart zich tegen Staatshulp in dezen en steunt den wensch naar wijziging der huur- eu pachtcontracten. Do heer Van Houten waarschuwt krachtig tegen het opwek ken ran verwachtingen, gelijk de beer Gerritsen deed; want hy ziet geen heil in de aangegeven maatregelen, overigens is de werkloosheid in Friesland voor hen nog onverklaarbaar. Vooral de dwang bij pachtoon- tracteii keurt bij af. Overigens kon wel niemand ontkenoen, dat ont- lastiug der gemeeuten van vele uitgaven die eigenlijk niet uit de gemeentekas bestreden moeten worden, en verruiming van het belastinggebied der gemeenten maatregelen zijn, die speciaal Friesland kunnen hel pen, ook al is 's heeren Heemskerks weemoedige terugblik op het ontwerp van het vorige Kabinet tot regeling vau het gemeentelijk belastingstelsel weinig gerechtvaardigd. Maar nieuwe practische middelen dio oogeublikkelijk kunnen helpen, heeft deze dag niet opgeleverd. In de Engelsohe Standard komt het volgende voor Een Russisch correspondent, die het weten kan, schrijft, dat velen zich nog wel zullen herinneren, hoe, teu tijde van den Jaatsteu oorlog, de heer Bunge ongeveer driehonderd twintig millioen papieren roe bels liet drukken, die nimmer gebruikt werden. Toen do vrede was hersteld, besloot hy deze roebels bij hoopjes te laten verbranden maar voordat het offer geheel was gebracht, kwam de heer Wishne- gr.ulsky tussohenbeiden. De uitslag was, dat, voor de tinanciëele wereld, deze goheele som reeds lang is verdwenen, terwijl feitelijk 90 millioen nog in handen van het ministerie bloven hetwelk ml in stilte heeft besloten zo in omloop te brengen, voornamelijk ten behoeve vau den nieuwen Siberischen spoorweg. De noten zelve, die reeds zekere slijtage tooneu, zullen geen verdenking wekken bij hare verschijning, zooals fonkelnieuw papier ongetwijfeld doeu zou, en het departement vau finanoiëu is zonder eenige moeite ongeveer honderd millioou rijker, zonder in het bud get rekepjug te zullen houden met dut geld. DeZe feiten zijn slechts aan weinigen bekend, maar zij zyu ontegenzeggelijk waar en werpen een niet onaar dig licht op de wijze, waarop de Russische financiën worden behandeld. Een jonge darao van Brixton, in Engeland, stelde een actie tot schadevergoeding in tegen de London- Chatham- en Dover-spoorwegmaatschappij, wegens onrechtmatige aanhouding. Zij nam onlangs aan het Londen8che station Moorgute een tweede-klasse kaartje voor den lnatatéu trein nuar hare woonplaats. Toen zij op het perron kwam, had zij nog maar juist tijd om in eene derde klasse te springen, daar de trein ql in beweging was. Toen zy te Brixton aankwam miste zy haar kuurtje en, ofschoon zij op verzoek van den beambte die de kaartjes afvroeg, haar naam en adres opschreef, wilde de man haar toch niet verder laten gaan, maar noodzaakte haar naar het naaste politiebureau te vergezellen. Dien tengevolge werd het drie uren in den ochtend voor zij tehuis kwam. Onder voorzitting van een rechtor van den Queen's Benóh veroordeelde eene jury de voor haren beambte verantwoordelijke Spoorwegmaatschappij tot het betalen euner sobadovergoeding van dertig pond sterling. In den loop van dit jaar zal te Weenen het eerste internationaal 8amaritanen-congres bijeenkomen, onder vooizittorsohap van prof. Th. Billroth, en met deu burgemeester van Weenen, dr. J. N. Prix, tot vioe- president. Op dit oongres is hier te lnnde nog te weinig de aandacht gevestigd, ofschoon het toch ook op onzo belangstelling alle aanspraak heeft. Het doel van het congres is, to komen tot de op- richtiug van den Samaritauenbondeen machtig lichaam, dat in tyden van vrede zijn zal wat het roode kruis in tijd van oorlog is, een blijvend werk van barmhartigheid en van naastenliefde, een mid delpunt der humaniteit. Bestaande vereenigingen, die hulpverleening ten doel hebben, op te heffen, wordt geenzins beoogd wat ann hulpvereenigingen, reddings- en Samaritanen-vereenigingen, vrijwillige brandweer-vereeuigingen en al dergelyko bestaat zal in wezen blyven in den tegeuwoordigen vorm en met behoud van zelfstandigheid. De Samnritanenbond zal slechts de afzonderlijke leder, tot een organisch krachtvol lichaam, de verspreide bouwsteenen tot een machtig gebouw vefeënigen, dat zelfs den zwaarsten storm zal kunnen weerstaan. Uit bet geheel zulleu de doelen frissche levenskracht putten. Waar ondersteu ning noodig is, zullen de vereenigingen en corporaties, welke tot den bond toetreden, dio van den bond ontvangen; waar de kracht der plaatselijke vereeni gingen te kort schiet, zal de bond die aanvullen, eu waar deze kracht geheel ontbreekt, zal de bond handelend optreden. De Samaritanen-boud zal eene centrale leiding hebben, van welke alle groolero hulpverleening zal uitgaan. Hij zal een centraal depot van zijn materialen te Weenen oprichten, en filiaiil-clepóls zullen in de hoofdsteden der verschillende landen worden geves tigd. In do groote steden zal de Samaritanen-bond* in deu reddingsdienst voorzien, en waar zulk eeu dienst reeds bestaat, zal hy in de kosten bijdragen, zoo uoodig voor de opleiding en de oefening van bet personeel zorgen, zijn eigen personeol eu mate riaal ter beschikking stellen. Het centrale eu de filiaal-depóts zullen, waar dé behoefte zioh voordoet, op het eerste bericht van het ontstaan eener groote ramp de noodige hulpmiddelen afzenden naar de plaats waar die ramp voorkomt. Ingeval van oorlog zal de Samaritanen bond geza- melijk personeel en raatrieel ter beschikking van het roode kruis stellen. Het voorbereidend comité van hot Samaritanen- congres vraagt medewerking van allo monschenvrienden, in de eerste plaats van de artsen, alsmede van alle vereenigingen en maatschappij eu, dio hulpbetoon tot doel hebben. Het stelt zich voor, dat even als het roode kruis eene machtige internationale organisatie geworden is, het ook mogelijk /.al blyken saraenwer- ming te verkrijgen waar het andere worken van barmhartigheid betreft, en inzonderheid bij het ont staan van groote volksrampen, uitgebreide epidemieën, overstroomingen euz. Honderden waren gisteren naar »Eik en Duinen" te 's Hage opgegaan om de- laatste eer te bewijzen aan deu oud-minister en hofdignitaris, graaf Schim- melpenninck, wiens stoffelijk overschot, bedekt door een rijke bloemenpracht en langs den geheeleu weg door een belangstellende menigte opgewacht, ter aarde werd besteld. Op het kerkhof waren volon in een breede kring om de groeve vergaderdopgomerkt werden alle Btaat met half dichtgeknopen oogeu het schouwspel aan te zien. «Dat verwenschto tuig! Hiei, daar heb je lu- •ifers 1" z/De hemel beware me, mijnheer de baron! Dat duivelstuig gebruik ik al lang niet meer..,. Daar van vliegt je huis in de lucht I" z/Wat een domheid I" Conrad zet een slim gezicht. #Iu do huishouding van een jonggezel deugt geen gemakkelijk vuurge reedschap, mijnheer do baron 't Kan immers wel eens gebeuren, dat jo hoed op half zeveu staat als je thuiskomt, en dan is de Aafel veel te wankelend, om er een lioht op te kunnen zetten Met zoo n steen krijg je in zulke gevallen niks geen vuur en dat is juist zijn deugd," «Ja, kijk eens aan, oude slimmert, als je van voor zichtigheid sprekon wilt, dan ben ik toch nog ang stiger dan jij in dit opzichtIk getroost me het zware offer van nooit in mijn huis 's avonds licht te branden, uit vrees voor een ongeluk Conrad's sigkar had vuur gevat, maar hij hield even op mot trekken en keek den spreker vorwon- derd aan «Ja.. maar.... wanneer mijnheer de baron nu thuiskomt Olivier zuchtte diep t //Dan is 't in den regel weer licht1" {Wordt ttr—lqd.) de wijze, waarop zy in al hun verhalen en onder vindingen de voorname heeren geschilderd hadden, was Msria-Louize nooit sympathiek geweest. Nenn- dersoheidt was toch ook een voornaam heer, een edelman en hoveling, maar hij scheen van een ge heel ander slag te zyn dan die trotsohe, opvüpgende en zedelooze heeren, die slechts met zweepslagen en schoppen togen hun ondergeschikten spreken. Roosje deed altijd mot voorliefde het verhaal van een harer neven, hoe die altijd door dik en dun heenreed eu zyn paardeu monde waar het hem lustte, onverschillig of de kostelijkste bloemperken daarbij vertrapt werdon. Bah de mannen zijn allen har- te'oozo tirannen en egoïsten, die alle bloemen zonder erbarmen in het stof treden 1" Dat was eiken keer het refrein, dat door alle jonkvrouwen zuchtend be vestigd werd. Met schitterende oogen en bonzend hart zag Maria- Louize bet aan, hoe Olivier zioh bukte om een ge knakt nnlveplantje zorgvuldig op te binden en togen eeu rozenstam te stutteu. Neen hij was niet harteloos, uiet tiranniek en zonder medelijdenhy was goed en edel als het (lroomboeld, dat het jonge meisje als het ideaal van den man zich in haar hart gevormd had. Wist ze maar, hoe hpt met zijn verhouding tot God gesteld is, of hy ook over den godsdienst lacht en spot zooals Erica van de tegen woordige heeren vertelt, o, als ze hem dat maar eens zou kunnen vragen Ze steunt haar wang tegen de yzeren staven en luistert naar zyn stem, die ze nu duidelijk hoort, ze verstaat thans woord voor woord. Hy heelt Conrad juist oen sigaar gegeven, en do oude wordt donkerrood van vorruk- king en grijnst over zijn heele gezicht. //Als ik maar wist, waardoor mijnheer me zoo be kend voorkomt!" zegt hy grijnzend en begint met zijn kromme mes aan de havanna te snijden, «waar boort mijnheer de baron dan eigenlijk thuis?" Olivier vermaakt zioh juist met oen goudkever over de punt van zijn schoen te latei: loopen. //Thnis ber. ik zoo zelden, dat onze kenuismaking zeker wel niet uit Roggerswyl of G^debusch kan stammen, oude snorrebaard, maar 'l goede is zeer nabij, ik woon in de residentie!" Bij het liooren van de eerste twee namen had Courad nu juist niet met heel snedigen blik het hoofd geschud, thans echter sloot hij zijn geopendon mond en knikte een paar maal snol aohtereen, als iemand, wien plotseling een licht opgaat. »Uit de residentie 1 juist zoo nu begrijp ik waarom u me zoo bekend voorkomt...." z/Zoo? Beu jy er dan ook geweest?" z/Neon, mijnbeer de baron, maar rayn broer die dood is, heeft daar in-garnizoen gelegen!" Wat klinkt het lacheu van Nennderscheidt helder en frisoh tot haar door! Gravin Herff faohl onwil lekeurig zacht mee, en Conrad begrypt niet recht, waarom mijuheer de baron op eens zoo vroolijk is, en hem zelfs een tweede sigaar geeft. Daarop neemt de oude vuursteen en tonder en slaat vuur. Olivier civiele „en militaire Men dec hofhouding; vele hof beambten-; als vertegenwoordigers der regeering de ministers-Tien hoven en Van Dedera (de ibinister van justitie had zyn secretaris-generaal afgevaardigd) verder de dteeste leden van het vorige ministerie vele Kamerleden uit de rechterzijde, de meeste vreemde gezant"u of hunne zaakgelastigdende burgemeester der rosideutio, de vice-president van den Raad van State y»n van den Hoogen Raadde oud-minister Heemskerk en onder de deputatiëu eene van de Ver- eeniging Ntderland te Amsterdam, vertegenwoordigd door de hoeren baron Tindal en mr. Polak Daniels van de uatiouale zangschool, van do vereeciging van oudstrijders, eu van de ijzergieterij Prins van Oranje. De afgevaardigde der Regentes, barou van Har den brosk, volgde den stoet in een galukoets van uit bet sterfhuis. Eenigön tijd geledon werd een sorn van 250,000 dollar in goud tan San Francisco miur het kantoor van den betaalmeester to Washington vervoerd. Toen het geld te bestemder plaatse aankwam, woog men het en nu bleek het dat or een bedrag vau 9 Ame- riknanscho ceuton (22'/, cent Holl.) te weinig was. De regoering wilde liet tekort niet aanvullen en de betaalmeester zag zich genoodzaakt bij te passen. Deze wensch to zich er echter niet bij neer to leggen. Hij stuurde de zakken, waariu het goudgeld gebor- gen was geweest, naar de munt to Philadelphia, liet ze daar verbranden eu door een zeker procédé haalde men uit de asch bet goud dat in het linuen der zakken was achtergebleven, en dat zooveel bedroeg als liet tekort was. Het aardigste van de geschio- denis is wel, dat de bewerking negen dollar kostte -— maar deze worden, volgens het reglement, door de regeoring betaald. Kapitein Van Kerckboven, de bekende Belgisohe reiziger, is op 10 Augustus, zoonla thans bekend is geworden, op noodlottige wijze om het leven geko men Zijn oppasser, dio gedurende den rnarscli altijd met een geladen geweer achter hom liep, haakte met den haan van het geweer aan een boomtak, waar door hot schot ufging en Van Kerckhoven in den rug doodolijk word getroffen. Van Kerckhovon was eeu der dappursto officieren, die in dienst van den Congo-Siaat wuren getreden. Reeds op jeugdigeu leeftijd had hij als vrywilliger in het Belgische leger dienst genomen en lu 1881 werd hij benoemd tot luitenant. In L886 giug hij naar Afrika, waar hij chef werd van het station Issaughila. lteeda toon toonde hij zijn voortreffelijke eigonschappeu. In 1886 koerde hij nnar Europa terug, maar reeds in hetzelfde jaar vertrok hij weder naar Afrika, waar hy tot 1889 bleef, belast met liet onderzoek van de Itimbria en zijn stroomgebied. In 1890 werd Van Kerckhoven als staats-inspec- teur naar de Congo gezonden. Als kapitein-comman dant had hij in opdracht het noordelijk gedeelte van den Congo-Staat te bevrijden vau slavenjagers. Mot grooten moed voerde hij deze taak uit. De in 1890 uitgeruste expeditie telde 18 officie ren, 18 onderofficieren, twee geneesheeren, twee wa pensmeden eu twoe beambten, benevens eenige dui zenden inlandscho soldaten. Zij voerde verdor zes kanonnon, eenige booten, welke kondon wordon uit- eengonomen, en groote voorraden aramunitie mede. Op 3 Februari 1891 stoomde de expeditie den Congo op. De voorhoede, aangevoerd door kapitein Ponthier, bracht oen voorraad levensmiddelen en ruilwaren naar Ilombo en bezette en versterkte deze plaats. Op 26 Mei 1891 trok Van Kerckhoven daar binnen. In twee jaren heeft hy daarna mot zijn expeditie meer dan 2000 K.M. afgelegd, hot geheele gebied vnn de Oewelle geëxploiteerd, den invloed van den onnfhankelijken Btnat verzekerd door traotaten met de iulandsche hoofden en de slavenjacht ten onder gebracht. Van Kerckhoven zou verder trek- I ken naar het Nijlgobied en de ^Equatoriaal provin- cie, en volgens de jongste berichten zou hij te Lado zijn aangekomen en de Dorwisohen hebben verslagen. Eeu expeditie tot versterking der expeditie van Van Kerckhoven is in België weer uitgerust. De Bolgische Senaat heeft mot 52 stemmen tegen en 14 blanco liet algemeen stemrecht rnet meervou dige stemming (stelsol-Nyssens) aau <j en omen. De hoer Gladstone is altyd een sp .liteit goweest w nnancieele zaken eu daarom te meer wordt het eemd gevonden, dat hy deu tegenwoordigen Minister financiën, Sir William Harcourt. niet eenige enken heeft gegeveu. Aan do nieuwe begrooting is, aar verzekerd wordt, weinig zorg besteed, terwijl het Witendien niet gebruikelijk is ia Engeland, dat een "leuw Kabinet met een defiict debuteert. De Times, die door Harcourt uitgerekende ovorsohot, na de be lasting-verhooging, even kl^in als onzeker noemt, steekt evenals vrooger dqn draak met de financie- kunBt van den heer Harcourt, dien zo wel voor oen bekwnam rechtsgeleerde, maar niet voor een kundig financier houdt. Het blad herinnert aan de voort- durenden oppositie van Harcourt tegen het beleid vau zijn voorg»ngerJ den bekwamen Goschen. Harcourt stond voor een deficit en wat doet hij nu? Op hot plan der inkomstenbelasting van verleden jaar maakt by van liet cyfer 6 eenvoudig eeu 7. Iedereen kon dat. Het eenigo wat de Times iu de financieele voorstellen van dozen Minister goedkeurt, is do af- schaffiing van het plakzegel op buitenlandsohe eu koloniale effecten, want het plakzegel op die papieren was een misrekeuiug voor de schatkist en een last voor de Beursmannen. Om hot verlies, door de af schaffing ontstaan, te dekken, zal het zegelrecht op oootracteu, dat nu 6 pence bedraagt, tot het dubbelo, dat is een shilling, worden verhoogd. Men berekent, dut er met de behandeling der arti kelen van Home-Role nog maanden zullen heengaan. Er zijn nu reeds vijfhonderd amendementen ingediend on er kunuen er nog wel vijfhonderd bykomen. De unionist Bartley, die hot woord vroeg even voor de stemming over de tweede lezing, maar dit niet meer kreeg, heeft 74 amendementen voorgesteld. Op die wijze hoopt by toch gelegenheid te hebben om te zeggen wat hem in zake Home-Rule op het hart ligt. Een ander Unionist, lord Wolmer, heeft 56 amen dementen ingediend. Van Gladstoneaansche leden zijn er nog maar twaalf bekend, maar daaronder een paar van den heer Labouchére, die zeer lastig zyn voor het Ministerie. Do Parnellisteu hebbeu ook reeds verscheidene amendementen aangekondigd. In het Vnticaan is meu bijzonder tevreden, to Berlijn verrast over de »erleoning van de orde van den Zwart6ii Adelaar aan 's pausen secretaris, kar dinaal Rampolla. De verleening van deze hoogste Pruisische orde aau een vorst, was gewoonlijk slechts eon internal ionale Inleetdheid, doch de verleeuing aau een miuistor werd steeds als een politieke gebeurtenis beschouwd. Zoo verkreeg de ltaliaanscbe minister, die de aansluiting van Italic tot een Drie voudig Verbond onderteekeude.uleze ordo. Beteokent nu de onderscheiding, dat het Vaticaan ten onrechte beschuldigd is vau eene vijandige houding tegen het Drievoudig Verbond, of hangt zy samen inel de biunenlandsohe politiek iu Duitschland. Dit laatste is niet waarschijnlijk, nu bevestigd wordt, dut de keizer njet den paus niet gesproken beeft over den steun van het^Duitsche centrum voor do legerwet. Aan den Russiscbeu minister van buiteulandsche zaken, den hoer Giers, die nog ziek en zeer zwak uit het zuideu van Frankrijk is teruggekeerd, hoeft do Keizer op dieus doorreis to Weenen eeu bezoek gobraobt. Door sommigo bladen wordt in deze be leefdheid een bewys gezien van 's Keizers grooto ingenomenheid met de vredelievende politiek van don heer Giers en niet mioder ook van de voort- durende goede verstandhouding mot Rusland. Nu de president der Noorsche Storthing Nielsen voor do opdraoht, een ministerie te vormen, voorgoed bedunkt heeft, zal de koning deze taak vermoedelijk nan den leider der conservatieven Stang opdragen, doch een conservatief ministeria gaat een langen en en haohelijken strijd met de meerderheid in het parlement te gemoot. Eerst na ruim een jaar, als de voorgeschreven zittingstijd van 3 jaar van het Par- leraeut is nfgeloopen. kan een beroep op het volk godaau worden, daar volgens de Noorsche grondwet de koning of de regeering niet hot recht van ont binding bezitten. De rudicalen pogen vóór dien tyd een breuk tussohen Noorwegen en Zweden te veroorzaken. Burgerlijke Stand. Moordrecht GEBOREN21 April. Janna Mijntje, ouders C. van Mullein en A. Buijs. 24. Noeltje, ouders J. vnn der Weijde eu A. Menf GETROUWD26 April. J. J. Rupke on J. van Lange. Ondertrouwd ÜORNELIS LUNENBURG Ju EN AKE SCHUlt. Nieuwer- A matei, i 26 April '93. De Notaris J. P. MAHLSTEDE te Bergam bacht is voornemens op ZATERDAG den 6 MEI 1893, des voormiddag* ten 10 ure, ten huize ran P. STOPPELENBURG te Stolwijk, iu het openbaar te verkoopen Diverse pereeelen gelegen in Benedenkerk en Benederheul, onder de gemeente ter grootte van 10'/. HECTAREN Om te aanvaarden dadeljjk by de toewjjzing. In het breede omschreven bij biljetten, die met verdere inlichtingen te bekomen zyn by den Notaris. die iets te vorderen hebben van- of ÊÊtmw j verschuldigd zijn aan den gemeenschap- pelyken boedel en nalatenschap van den Wei- Edel Zeergel. Heer Dr. A. ROMEIJN gewoond hebbende te Gouda en aldaar 15 April jl. overleden, worden verzocht daarvan vóór den 15en MEI aanstaande, ópgaaf en betaling te doer^ ten kantore van den Notaris G. C. FORTUIJN DROOULEEVER te Gouda. door tusschenkomst van de firma J. van BEN- TUM ZOON te Goudade Nieuwe Rot- terduniHclie Courant aldaar des avonds onmiddellyk na aankomst van trein 6.15 A.T. en des morgens na aankomst van trein 5.52 A. T. tot den gewonen abonnementsprijs van f 6. worden (dus zonder verhooging voor de dubbele bezorging). Nar ling ei Repectie: Harlingen 14 Mei e. k. Op het KANTQOR van de STEARINE KAARSENFABRIEK Gouda*, kan geplaatst worden die goed scbryft en vlug rekent. Zich schrif telijk te wenden tot den Directeur ZIJNEN^ in alle Ritmen- en Buiteulandsche Cou ranten, worden dadelijk opgezonden door he t Advertentie-Bureau van A. BRINKMAN en ZOON, te Gouda. gefabriceerd na voorschrift van den I kon. Universiteits-Prof. Gehm. Hofrad I Dr. Harles8, Bonn, hebben sedert 60 jaren als verzachtend middel tegen hoesten, I heeschheid en aandoening der ademings- I organen uitsteekende diensten bewezen. I Bij spoedige afwisseling van warme I en koude lucht is 't bijzonder aanbevelens- I wardig een bonbon te gebruiken. Verpakking: Geele pakjes 25 cent. I Alom verkrijgbaar.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 2