1 ffilL het grijze rdwjjnen, 3 onscha- i ■ll VS 1893. N° 6047. JEN 11 OQ M r H w J BINNENLAND. Woensdag 17 Mei 1 I 1 FEUILLETON. z. ze aVERU scherij Koning erdam. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken. I Afzonderlijke Nommera VIJF CENTEN. I, een den last door te loopen. van Ij publieke behandeling ,5 ct. per Steens Zynen. en van verschillende liefdadige het overlijden van Dr. Romeyn. in hart tod* [man Zoon. U No. 73. De prjjs per drie maanden is 1.25. franco per post 1.70. De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitsondering van Zon- en Feestdagen. Bovendien worden alle Advertentiën gratis opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD ’twelk des Maandags verschijnt. Fl„ erkend. 1 34/35. (Naar het Hoogduitsch.') vn. ADVERTENT1EN worden geplaatst van 15 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10 Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. ilicicvse ftllKS. 15 «ent farao. bakker.' ehalte. Daarop komen voor de hh. 1 H. J. Dl 2 C. W. verven vdK p ikkenook jnen, Tafel- len gepe st 'ulles, Kan- ir blij ven en aid bewerkt. afgeleverd die oude I die Ziet ge, 'e tante” ik prachtig, en boven GOUDSCHE COURANT. - Prijs r dubbele A.CAT8, het Stedelyk Museum van ontslagen Com* een pensioen te 23) Eerlijk gezegd, Nennderscbeidt, in stilte heb ik u verbazend benijd om den schitterenden raad, dien ik u gegeven heb en eigenlijk had ik gehoopt, dat gij de gebeele geschiedenis den volgenden morgen mot den champagneroes zoudt hebben uitgeslapen I In mijn geest zag ik reeds al de bijzonderheden der verrassing, het effect dat ik zou bereiken, en daar ik zeker dacht....” „Effect Gij Wil men u dan ook uithuwe lijken P” „Neen, hierin zyt gy alleen de bevoorrechte, gij, die trouwens dit blijspel ook in vrij wat geestiger woorden dan ik ten tooneele kan' voeren I En toch stribbelt gij nog tegen en wilt op veroveringen uit gaan Gij doet alsof gij het hoogste lot in handen hadt en het zeer gelaten tot een fidibus oprolt.” Nennderscheidt lachte. „Sedert wanneer moet ik met iedere uitdrukking zoo voorzichtig zy'n alsof die in een staatstuk moest opgenomen worden Ver overingen maken en zich verloven, is toch in mijn Veen. 2. De rekeningen van instellingen, dienst 1892. Worden gesteld in handen eener Com missie, tot leden waarvan werden benoemd de hh. Straver, van der Post en Dercksen. het Burgerlijk Armbestuur, I de dames alleen de hand heb niet h«*t minste plan om baar tot van mijn hart te verheffen„slechts mijn dat is het devies van de vlag waaronder „Louizetje” als baronnesse von Nennderscheidt zal otn“<Un ln I Gij spreekt daar een groot woord zeer De inzending van advertentiöu kan geschieden tot een uur uea namiddags van den dag der uitgave. De heer van der Post (lid der Commissie van toe- positie een hemelsbreed verschil I Ik wil niet het hart, maar alleen de hand van gravin Herff ver werven en koningin vrouw,” strijden I” „Strijden kalm uit I” Goseck’s stem klonk bard boven den wind uit, die snerpend als een angstkreet om den ouden wind wijzer van het voorgebouw van Hersabrunn loeit „Ik geloof niet dat vorstin Claudia de kleine juist met lekkernijen zal overvoeren, maar dis oudedie tandelooze mevrouw KörberitzZiet ge, Nenn derscheidt, om haar als „aangetrouwde tante” in de residentie te brengen, dat vind ik prachtig, en boven alle beschrijving verheven”. „Niet waar? Een heerlijk idee?" En de dolle -- jonker had al zijn bezwaren vergeten en was met kwyt geraakt door dat verrassende bezoek, hart en ziel bij de zaak. „En weet ge wat ik doen -« zal Ik zal mijn vrouw, die rechts van me zit, zeer koel behandelen, en mijn schoonmoeder aan mijn linkerhand het hof maken, razend gloeiend geen gymnasiast zal ooit zoo gedweept hebben I Let maar eens op, wat een vermakelijke grap dat zal worden I” Haastig rukte Olivier het portier open en sprong, trillend van ongeduld, op den grond de equipage met dampende rossen had voor den ingang van het GOUDA, 16 Mei 1893. In de hedenmiddag gehouden vergadering van C gemeenteraad, die door 16 leden werd bijgewoond (afwezig was de heer Oudijk) werden door het nieuw benoemde raadslid, den heer G. J. Steens Zijnen de bij de wet voorgeschreven eeden afgelegd. Nadat de Voorzitter den heer Steens Zijnen had geluk gewensoht met zijn optreden als raadslid en de hoop bad uit gesproken, dat hij veel ten nutte der Gemeente zou helpen tot stand brengen nam deze zitting. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat Ge deputeerde Staten het raadsbesluit van 28 April hadden goedgekeurd tot het aangaan eener geldlee- ning. Daarop werd de vergadering geschorst tot het be handelen eener zaak, die voor publieke behandeling niet geschikt werd geacht. Te ongeveer 3 ure werd de openbare vergadering heropend. Van de volgende ingekomen stukken werd mel ding gemaakt. lo. De rekeningen der Volksgaarkeuken en het Hoffmansgesticht, dienst 1892. Worden in handen gesteld eener Com missie, tot leden waarvan werden benoemd de hb. Prince, van Vreumingen •k/Tö$gt. fa SANTEN. Tér visie en benoeming zivf eene volgende vergadering. 4. Een voordracht voor onderwijzeres aan de le Burgerschool (vacature Mej. J. Groot) waarop staan de dames: 1 H. G. BURGERS DIJK, onderwijzeres aan de tusschenscbool te Gouda. 2 J. A. KRAMERS te Oudewater. 3 C. VETH te Utrecht. Ter visie en benoeming in eene volg, vergadering. 5. Een voorstel van B. en W. om den onderwij zer I. D. Emeis, voor de waarneming van de betrek king van hoofd der Tusschenscbool een gratificatie toe te kennen. 4 Ter visie. 6. Een voorstel van B. en W. om op het terrein van de Stedelijko Zweminrichting een kranjangs- schutting te plaatsen, nl. aan do West- en Zuid zijde, opdat van den kant van de kazerne on van de baanderjj van den heer van. Galen voortaan niet in de Zwemschool zal kunnen worden gezien. Dit yoorstel geschiedt met het oog op het besluit om voortaan ook vrouwen toe te laten tot het bassin. De kosten van deze schutting (die eene lengte,heeft van 80 M.,) worden geraamd op 130. De Voorzitter stelt voor dit ter visie te leggen. De heer Van Veen geeft in overweging het dade lijk te behandelen, daar de tijd voor zwemmen niet ver verwyderd is. Daartoe wordt besloten. De heer Steens Zijnen vindt dergalijke schutting onnoodig en brengt in herinnering dat men overal, op alle badplaatsen, vry in zee zwemt zoodat ook 3. Eene missive van het Burgerlijk Armbestuur, I de dames voor ieders oog baden. Spr. veronderstelt inzendende eene aanbeveling voor een lid in dat I dat ook hier de dames op de zwemschool wel zóó bestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door I zullen gekleed te water gaan, dat het kiesch gevoel n> tj—^0r jj0eren geen aanstoot lijdt. gesticht stil gehouden. Een groots, ongewone verwarring heerschte hier. Van alle kanten kwam men aangetrippeld, aango- waggelden aangeloopendeuren sloegen dicht vensters piepten knarsend in de kozynen, alles knikte, vroeg, onderzocht en begroette zoo vriendelyk mo gelijk door elkaar heen. Zelfs de overste, aan wie men de verkeerde bood schap had overgobracht dat er een hofrijtuig was aangekomen, kwam haastig de bediendentrap af en deed nog in alloryl de groote, verblindend witte linnen boezelaar af, die zy ter bescherming van haar donker kleed had omgedaan. Het graan werd namelyk op den zolder uitgespreid en de practische, nauw lettende vrouw was er zelf bij tegenwoordig om op dien arbeid toe te zien. Lachend reikte zij Nennderscheidt de kleine, mollige hand, en begon met de heeren te verzoeken binnen te komen, want de dames waren volslagen het hoofd w en ver gaten geheel en al, terwijl .zij vol verbazing stonden te kijken, dat het in den gang zeer koud en tochtig was. Met zoekenden blik had Nennderscheidt rond gezien, maar noch mevrouw von Körberitz noch haar nicht waren te bespeuren. Graaf Goseck wisselde beleefdheidshalve eenige woorden met de orejste, en beloofde toen terstond den „inval in Hersabrunn” nader op te helderen, terwijl hij den bediende, die met ontbloot hoofd zicht over de zwemschool) merkt op dat het leven aan het strand, waar alles in het zand woelt en krioelt, geheel verschilt van dat in een stad als Gouda. De dames zullen hier zich meer schuchter en niet zoo vry gevoelen als in Scheveningen en daarom achtte da Commissie eene schutting wen- schelyk. De heer Noothoven van Goor meent ook dat de vergelyking van een zeebad met onze zwemschool niet opgaat. Op het strand is men verder ver wijderd van de badenden dan hier en bovendien ieder weet dat, als men in Scheveningen stil staat op de plaats waar dames zwemmen, meu wordt ge last door te loopen. De politie zou hier niet het recht hebben toeschouwers b. v. op den grond den heer van Galen te gelasten weg te gaan. De heer Dercksen gelooft dat alles went, ook het zien van badende dames. Spr. wil wel aannemen, dat er in den beginne vele nieuwsgierigen zouden zijn maar als ’teen ge wone zaak is geworden, zal niefaand er naar zien. Om nu 180 uittegeven ten einde nieuwsgierige blikken te weren, acht spr. niet gerechtvaardigd. De hh. van der Garden en Fortuyu Droogleever verklaren zich vóór het voorstel om oen schutting te plaatsen. Dit wordt aangenomen met 14 tegen 2 stemmen, die der hh. Dercksen en Steens Zynen. De Raad keurt vervolgens goed I. De Rekening van Oudheden, dienst 1892. II. Het kohier der Plaatselijke directe belasting op de inkomsten, dienst 1893. Hel belastbaar inkomen bedraagt: 2371050. De percentage 1.84.—. Het totaal bedrag der aanslagen 43627.32. III. Het voorstel om den eervol mies ter Secretarie B. Begeer Bz. verleenen van 198 ’s jaars.

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1