ETINQ UIT is. 'oliën leren s 1893. Vrijdag 19 Mel. N° 6049. 4 BINNENLAND. I FEUILLETON. EZ ZL TT ZT. IE. i I nen. Nieuws- en Advertentieblad voor Gouda en Omstreken, ie Afzonderlijke No miners VIJF CENTEN. De intending van advertentiên kan geschieden tot êfln uur des namiddags van den dag der uitgave. cent envem. te trekken, indien hy len heer en Kaas AS Zoon. .W I richting i’s mor- De uitgave dezer Courant geschiedt dagelijks met uitzondering van Zon- en Feestdagen. De prijs per drie maanden is 1.25. franco per post 1.70. loesten, imings- jwezen. warme velens- lg- aatschappij Mej. C. A. Schriek alhier deed behalve het gis teren vermelde examen ook met succes dat in de nuttige ’handwerken. [Naar het Hoogduitech.) VII. Bovendien worden alle Advertentiên grati. opgenomen in het ADVERTENTIEBLAD 'twelk dee Maandags vereehpnt. E LEGER, i neven- 1 by irecht. GOUDSCHE COURANT. It’LVS. I men der Met1 algemeene stemmen besloot de gemeenteraad van Berg-Ambacht 5000 subsidie te verleenen, ten behoeve van den ontworpen spoorweg Gouda HaastrechtStolwijkBerg-AmbachtAmmerstol— Schoonhoven. ADVERTENTIEN worden geplaatst van 1—5 regels a 50 Centen; iedere regel meer 10Centen. GROOTE LETTERS worden berekend naar plaatsruimte. GOUDA, 18 Mei 1898. In eene heden in de Sociëteit „Ons Genoegen* gehouden vergadering van afgevaardigden van de verschillende kiesvereenigingen deel uitmakende van de Centrale Liberale Kie.svereeniging heeft geen can didaat de volstrekte meerderheid verkregen, zoodat opnieuw een vergadering moet worden gehouden. a den Hofrad Al de aftredende leden van het polderbestuur te Berg-Ambacht zyn met algemeene stemmen herko zen, n.l. tot schout de heer A. van der Straaten tot heemraden de heeren D. Boelhouwer en C. Ben schop Sr.tot gecommitteerden de heeren K. Hoff- land Mz.C. J. van der Bas, P. de Groot en T. Verhoog. Uit Krimpen a/d Lek schrijft men aan de Schoonh. Cf.-. Vrijdag 12 Mei vergaderde alhier de liberale kies- vereeniging „Burgerplicht* Voor Krimpen a/d Lek en omstreken, tot het stellen van een candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. De voorzitter (de heer P. v. d. Hoog) opent de vergadering en heet de leden welkomhij wijst er op, dat we een zwareu strijd te gemoet gaan, maar dat we, aaneengesloten zijnde, de overwinning kunnen behalen. De vacature van secretaris in het bestuur, ontstaan door het bedanken van den heer W. De Gruijter, was in eene vorige vergadering vervuld door de be noeming van den- heer R. Blokdaar ook tfezo be dankt had werd in deze vergadering tot secretaris benoemd de heer J. Hoeflake, bestuurslid voor Ou derkerk a/d IJsel. Tot het stellen van een candidaat overgaande, betuigden verschillende leden hunne verwondering over de toepassing van het verkiezingsreglement van de Centr. Kiesvereeniging, dat voorschrijft, dat zonder overleg de vier liberale kiesvereenigingen uit het distr. Gouda op een zelfden avond vergaderen tot het stellen van een definitieven candidaat en dat voor die candidatuur Gouda uitbrengt 5 en de ove rige vereenigingen elk 4 stemmen, Daar men voor deze verkiezing in het schuitje zat, besloot men zich aan het reglement te houden, maar stelde de heer De Bruine Ploos van Amstel voor, na de verkiezing Gisterenavond had de jaarlijksche vergadering plaats van leden en begunstigers der Werkinrichting tot wering dor Bedelarij alhier. De rekening erf verantwoording 1892/93 werd daarin goedgekeurd. De hh. K. Jonker en A. van Veen, werden als bestuurders herkozen. Tot Commissarissen werden gekozen de hh. P. W. Kamphuijzen en J. C. L. F. Busoh en herkozen de hh. K. Jonker, A. van Veen, Mr. D. N. Brouwer, C. v&n Veen, Mr. J. Fortuijn Droogleever, Mr. D. J. van Heusde en G. A. Bouter. Gisteren werd den heer J. G. van Dam, onder- kapelineester van bet muziekcorps der dd. Schutterij, eene serenade aangeboden door genoemd muziekcorps bü gelegenheid van zijn 50-jarig huwelijksfeest. W) „Ik hoop niet, dat gij my reeds vergeten hebt, gravin?’;’ zeide hij lachend. „Er zijn stellig twee volle jaien verloopen sedert onze eerste ontmoeting, maar zij hebben het beeld, dat ik van u in mijne herinnering heb bewaard, niet kunnen uitwisschenl” en daarop wilde hij met zijn gewone ridderlijkheid haar vingers aan zijn lippen drukken. Zij trok ze snel terug. „Handen, die in den tuin hebben gpwerkt, kunnen geen aanspraak op een kus maken zeüle zij verontschuldigend, zij sloeg de oogen neer en vervolgde langzaam: ,/Ik heb u niet vergeten, er komt zoo zelden iemand op Hersa- brunn 1” Goseck had het smalle gezichtje scherp en onder zoekend opgenomen, hij scheen zich een andere voor stelling |van de toekomstige barones von Nennder- •scheidt te hebben gemaakt; zijn antwoord klonk verstrooid, toen hij langzaam naast de overste voort wandelde. „Hoe gaat het met die arme handjes, die ik toen dit reglement te herzien en by verwerping van die zoo noodige herziening zich af te scheiden van de oentraie vereeniging te Gouda. Dit voorstel, sterk verdedigd door-den heer M. Boogaerdt, werd met 14 tegen 2 stemmen aangenomen. Als candidaten werden nu genoemd de heeren Valette, Van Hattum, Van Gilse en* Tak. Do candidatuur van den heer Valette, warm ver dedigd door den heer P. v. d. Hoog, werd krachtig bestreden door den heer P. J. De Bruine Ploos van Amstel, die er op wees, dat men niet iemand uit het district moet nemen, in een zoo twijfelachtig district als Gouda, daar zoo iemand ongetwyfeld ook zijne vijanden heeft. Do heer Blok wees er op dat een profeet zelden in zijn eigen land geëerd is. De heer v. d. Hoog merkt op, dat de ondervinding andere geleerd heeft, getuige het slagen van de candidatuur Boogaerdt en nu laastelijk bij de verkiezing van leden der Prov. Staten. Nadat daarop de candidatuur Van Hattum, zoo door den heer Blok, als door verscheidene andere leden sterk gesteund werd en do heer v. H. ge schetst werd als een liberaal man van de praktijk, en als een van de meest energieke aannemers van Sliedrecht, iemand, die de regeoring als praktisch man van dienst kan zijn in hot Zniderzeevraagstuk, werden de candidaturen Van Gilsa, en Tak torwille van de candidatuur Van Hattum ingetrokken. Tot stemming overgaande verkreeg de beer Van Hattum 12 en de hoer Valette 4 staaiijgfin, zoodat dus de hoer Van Hattum als candidaat van „Bur gerplicht" te Krimpen a/d Lok en omstreken ge proclameerd werd. De heer Mynlieff wees er don voorzitter op, dat nu de stemming bleek, dat de bestuurscandidaat al thans in de Krimpenerwaard niet do gewenschto man bleek te zijn, waarom hij den voorzitter verzocht den heer Valette te verzoeken zijne candidatuur in het belang der liberale pariij in te trekken, indien hy zoo barbaarsch verbrand hob vervolgde I levendig. „Zijn de litteekens verdwenen I Zij klopte de aarde van haar kieed af. „Zo I men de roode vlekken nog op de huid kon zien, heb ik er my over verheugd, daar zij mij steeds aan i dien beerlijken dag herinnerden; maar lang bleven zo niet mijn banden zijn ongevoelig geworden I kou noch warmte hebben er meer invloed op I” „Dat was toon een onbetaalbare grap, niet waar? Ik heb mij goddelijk vermaakt, en veel van Hersa- brunn verteld I Het was het eerste feest, dat gij bijwoondet?” Nennderscheidt’s stem klonk alsof n ij het tegen een kind had, er was geen sprake van het hof maken. „Ja, het eerste, dat hebt gij en al de anderen toch wel aan mij kunnen merken. Tante, de overste, heeft mij sedert dien tijd wat meer manieren geleerd, en ik heb mij veel moeite gegeven om ze aan te leeren, want ik dacht, dat gij het volgend jaar weer mede zoudt komen en dan wilde ik de koffie beter rond- i dienen I” Er lag een bekoorlijke eenvoud en oprechtheid in i die enkele woorden, en onder een voorwendsel draaide Goseck zijn hoofd om en zag de spreekster nog- man's aan. „Ei, waarom beter ronddienen I Gij zult ons toch niet op buffetjuffrouwenbekwaamheden onthalen? Het i was juist zoo verbazend grappig, dat gij het niet goed deedt, dat knoopte den eersten band van onze vriendschap I” irvolgde Olivier Nennderscheidt brak plotseling den zin af en .koek men met van plezier tintelende oogen en hardop lachend Zij klopte de aarde van haar kleed af. „Zoo lang door de deur van den schuur, die vóór hem openstoud en waardoor hij de oude draagstoel gewaar werd. „Blees me! Daar is de oude Noacb’s-ark, Goseck 1 Wel drommels! wat zoudt gij er van zeggen, als wij I die in de residentie hadden, dat zou me een grap zijn Zeg mij eens, mevrouw, is deze schitterende omnibus te koop Ik betaal er u voor wat gij my vraagt - ik zal hem zijn gewicht in goud betalen maar ik moet hem hebben Dit enthousiasme scheen de overste te amuseeren. I „Alik begrijp hetp.de heeren zullen zeker den carnavalsoptocht met pen „historisch” stuk willen verrijken 1 Nu, ik zal gaarne aan de bestuurscom missie vragen tol welken prijs de wagen te koop is! Maar.... onder éón voorwaarde, mijnheer von Nennderscheidt.... Geen Hersabrunsehe originaliteit door het raampje laten kijken I” „Waarlijk niet?.... Gy vergt veel, o vaderland l” In een opgewekte stemming legde Olivier de hand van zijn beschermster in zijn arm en stormde recht op zijn doel af. „En avant, waarde mevrouw, help mij de vesting veroveren Goseck bleef achter, en natuurlijk wandelde hy verder naast Maria-Louize.— Mevrouw von Körberitz werd in haar heerlijk 1 middagdutje gestoord en was dientengevolge niet heel minzaam gestemd. Maar toen men haar spoe dig te zien kreeg in haar grappig toilet, en toen

Goudsche Courant | 1893 | | pagina 1